AFBRAAK. 135 Gulden. GERARD il. DEE, Breestmal '28. De Bloembollen bloeien LEESINRICHTING. AANBESTEDING. KELDEB s THEE EIERKUEEEN GQEDKQQPE REISGELEGENHEID. DE BLOEMENVELDEN BLOEIEN. Café„Diïattóual". J. VAN ZOELEN, f Collecte Een Arbeider SOEP, 12 volle jaren Sandelscrediet, Bouwcrediet, Landbonwcrediet, J. P. VERGOUWEN, Kocyker's Volledig Pension Cötes Tabanac, J. A. 0. PROOT ZOOM, PUBLIEKE VERK08PING RIJWBELEM- Prijscouranten gratis en franco. iN DE BEWAARKLUIS H. Th. SCHNEIDER, stoomtram Leiden—Voorschoten—'s-Gravenhage. A. L. Verhoog J. HU BKRKËLJM, RLST4ÜSAHT f a LIS8E, nabij Hillegom. f ™aia HOOFT Tweeklaviers-Harmonium, G. VAK LEEÜWEK, FEUILLETON. üüoatisr Moeder. uitmuntend zoowel door kracht van logische redoneering als door kloeken, kemachtigen etyi. Zooals zy niet anders 7orwacht had, wil do Regeering, wat hoofdzaken betreft, van toegeven volstrekt niets weten. „Met kracht blijft de Regeering haar stelling handhaven, dat het hier vóór alles gaat om 'een quoostie van gezag. Aan welke zijde zal dat gezag ton slotte blijven: aan de zyde der JRegeering of aan die van do revolutio? Zeer terecht daarom worden de halfheid, de incon sequentie in het licht gesteld van die leden der linkerzijde, welke, eenerzijda den plicht erkennend om de Regeeriug tegenover de revolutio to steunen, toch tot dusver ongezind blokon om hun steun aan het eerste der ingediende ontwerpen (dat tot aanvulling der bepalingen van het Wetboek van Strafrecht) te schenken, omdat zU „de opportuniteit" der voorgostelde maatregelen betwisten." Het is er eclilsr verre van af, zegt het blad, dat het der Regeering onverschillig zou zijn, mot wolke meerderheid zU haar ont werpen zal zien aangenomen, of dat zij voor „opbouwende critiek" ontoegankelijk zou wezenvan haar gozindheid tot gemeen schappelijk overleg heeft do Rogeering ruim schoots blijk gegevon. „De Tijd" maakt vervolgens melding van de aangebrachte wijzigingen en van den ont worpen maatregel van Algemeen Bestuur, en zegt aan het slot van haar artikel: ,Het komt ona bijna od denk baar voor, dat thans na de aangebrachte verbeteringen en vooral na den thans aangekondigden maat regel van algemeen bestuur deeini'g em- ming Inderdaad een partijstemming zal wezen, rechts tegen links. Hoewol de meeste liberale bladen zich nog niet hebben uitgesproken, kunnen wij ons toch moelelijk voorstellen, dat thans mannen als Mees en Röell, ja zelfs als Borgesiua c. e., aan de Regeering de middelen zullen woigeren, welke zij in haar Memorie van Antwoord opnieuw verklaart noodig te hebben, om voor hot behoud van orde en gezag te kunnen instaan, thans, nu gelijktijdig tegen alle overschrijding van macht en tegen alJe onbilljjko behandeling van spoorwegpersoneel wordt zorg gedragen. „Een woord van hulde aan de Regeering voor haar kloeke en tegelijkertijd tegemoet komende houding, vooral ook voor de werk zaamheid en den spoed, welke z\j in deze botracht heeft, is zeker niet onverdiend. Mogo haar optreden in deze de Volksvertegen woordiging tot navolging prikkelen I" „De Haaebodo" zegt o. m.: ,,Het is daaroun onze vaafce overtuiging, dat tegen deze voorstellen geen redelijk» be zwaren meer gemaakt kimmen worden en dat op den grondslag dezer gewijzigde wetsont werpen alle volksvertegenwoordigers elkaar ontmoeten kunnen, dio het wel meenen met de belangen, hun kaohtens hun mandaat en do grondwet toevertrouwd- Die zdch nu nog aikeerig toont en de Ro geering den voet dwars wil zetten, hem aar zelen wij niet in te doelen óf bij de partijen der revolutie, óf bij diegenen, die het landsbelang ondergeschikt maken aan de inzichten en wenschon eenor partij. Dezulken mogen hun verantwoordelijk heid zei ven dragen. Ons en allen wdgesinden is het een eer de Rogeering to volgen en te steunen op den weg, dien zij thans met zooveel zelfbewuste kracht en verstandig beleid toont te bewan delen." „Do Noord-Brabanter" uit den volgenden wenscfo: „Do voorgestelde wetten mogen spoedig worden aangenomen. Van loven en bicdon om meer of minder kan nu geen sprake meer zijn. A 1b de wétten er zijn, zal de rust weer in het land terugkecren en kunnen onze jongens naar huis en naar hun werk gaan." Louis Bouwmeester. Het „Hbl." heeft eenige dagen geleden uit Het Volk" overgenomen, dat het Lyrisch Tooneel met 1 Mei zou ophouden te bestaan. Toen heeft het Lyrisch Tooneel geantwoord, dat de opera-afdeeling zeker tot 1 Juli zou blijven werken. Het „Hbl." hoort thans weer, dat de afdeeling "tooneel het volgend seizoen niet zal worden voortgezet, en schrijft verder: „De eerste vraag, die naar aanleiding daarvan wordt gedaan, is natuurlijk: "Wat zal Louis Bouwmeester dan doen Het antwoord hierop kan, naar wy uit goede bron vernomen, dit zUn, dat onze groote tooneelspeler dan den eersten tijd gastrollen zal gaan vervullen Hü Is voornemens een veertiental gastvoc: Bal lingen te geven to Antwerpen en evenveel te Gent, terwijl by tevens in onderhandeling is om op te treden te Berlijn en andero Dult8che steden, alsmede te Londen. De heer Bouwmeester zal ook daar zyn rollen spelen in de Nederlandsche taal. 3Wy gunnen Louia Bouwmeester van harte triomfen in het buitonland. Maar hy zal daar mede toch niet iarg kunnen voortgaan. Naar onze mecning Is er slechts één oplossing: Het Nederlandsch Tooneel en de heer Bouwmeester moeten het weer eens worden. Het is voor beide partyen noodig." POLITI 1:1. Gevonden voorwerpen. Een bosje sleutels. Een slagersschort. Een rozenkrans. Een paar wollen hand schoenen. Eon donkerblauw kinderrokje.— Een zwartlederen, kerkboek. Een bonte schort. Een boord en twee paar manchetten. Een R.-K. kerkboekje. Een Zeeuwache broche. Een oorbelletje (Zeeuwsche knoop). Een parapluie. Een wandelstok met ölveren knop. Inlichtingen zijn eiken werkdag tusschen 12 en 1 urn* te be*komen aan het Bureel van Politie alhier. CORRESPONDENTIE. Ingezonden stuk- Ken of mededeelingen, waarvan de inzenders hun naam niet aan de Redactie bekend maken, worden ongeplaatst terzyde gelegd. ten behoeve der Yereeniglng „Slem nor Weduwen zij ons Doel", Goedgekeurd bij Kon. best. van 30 Jan. 1892 Stsbl. 28 en 30 AprU 1901 wordt In Uwe welwillendheid aan bevolen. Met toestemming van het Gemeentebestuur. 8124 19 Artikel 1. De Vereeniging „Steun voor Weduwen zy ons Doel" heelt ton doel behoeftige weduwen, onver schillig welken godsdienst zy beiyden, wonende binnen hot Koninkryk der Nedorlanden, financieel to steunen, I. A. BARUCH, Voorzitter. C. DE VRIES, Penningm. J Spreekuren voor vrouwen van 3-4 cn 6 9 uren. I Dames Deskundigen. 140. Helmersstraal 140, Den Haag. gevraagd, goed kunnende melken, P. G., by L. DOMPELING, Zoeter- woude, Weipoort. 8069 5 dagoiyii» vcrHtrijgbanr 20 Cents per portie. 6902 6 Papenstraat Doering'» Zeep niet dcu Uil In don handel word gebracht. Sedert ^)ion tyd zijn er nog een menigte Nieuwe Zeepen bijgekomen, doch geen ©nkole kon Doering's Zeep met- den Uil overvleugelen. Dit feit 6pieokt meer dan schitterende aan prijzing met woordenhet roept ieder luid on vermanend toe: Wascht u mot Doeriiag's Zeep met den Uil, zy is de beste, zachtste, vet- rykste en naar verhouding goed koopste, want zy kost slechts 26 Cents per stuk en is overal ver- krygbaar. 3172 19 In grooten voorraad: Schuif- en Deurkozynen, losse Deuren, Binton, Ribhout, Planken, vuren Batten\s en Platen, Am. gr. Platen, marmeren Tegels, Dakpannon, enz. 1068 12 F. VAN DEK WAALS, Hooge Ryndyk 178 H, Zoeterwoude. 1104 12 Voorschotten, m. en z. Levensverz. Langebrug 54. Keuze uit GD Tijdschriften. Enkele plaatsen zijn nog beschikbaar. 8162 10 Prospeclns op aauvrage. Op Donderdag den 2den April, des voormiddags te hall'twanlf, zal in het percoel Oude Singel No. 98, te Leiden, door het Bestuur van het Chrlsteiyk Militairen Tehuis worden AANBESTEED: Her, bouwen van een Tehuis met bijbehoorende werken op een terrein aan den Horschweg te Leiden. Bestek en teekeniDg liggeri op de plaats der besteding ter inzage van 9-4 uren en zyn ad f 1. por stel by ondergotookende verkrygbaar. Aanwyzlng op hot bouwterrein rol gehouden worden op Woensdag, den lsten April, des voormiddags te halftwaalf. 2976 27 Inlichtingen verstrekt W. FONTEIN, Architect, Nieuwe Ryn 68a, te Leiden. gevraagd door een OnderwUzer in de omgeving vaD de Paul-Krüger-straafc. Brieven No. 8127 Bur. v. d. Blad. 6 goedezuiveroRoodeBordoauxwyn, zacht en aangenaam van smaak, per sinker f28. per 13 üe»scl>en f 7.50, ProelïleBcli 65 Cents. Wynbandelaars-Hofleveranciers. 10024 li HooRl.-Kerkgjr. 43/45. eiden A.o* op DONDERDAG iu 8., 4j3 wegoös vertrek eener aan- rst&yZ* zieniyke familie te dezer stede, van een keurig onder houden gedeelteiyken Inboedel, in hoofdzaak bestaande uit Mahonie houten, Eiken- en geschilderde Meu belen, als: Salon-ameublementen, Pianino, Boekenkast, Zilverkast, Buffet, Dientafela, Tafels, Stoolen, Fauteuils, Crapauds,Speeltafels, Buffet kastjes, Dressoir, Spiegels, Schilderyen,, Gravures, Pendules, Mahonie-, eiken en yzeren Ledikanten, goed gevuld veeren Bed, Matrasson, Dekens, Axmin- ster- en andero Vloerkleeden en Karpet- ton, Brandkasten, Geldkist, Fransch-on ander Porselein, twee oude Globes in zeer goeden staat; voortseenigKristal en Glaswerk, Christofle Zilver, Plated, Gaaornamenten, en 't geen er verder te zien zal zijn Woensdag; van 10-3 nren. 8137 28 1728 50 der RIJNLANDSCHE BANKVEREENIGING, N. Kijn 11, bestaat gele genheid tot het hureii voor korten of lan gen tijd van Stalen Brandkastjes voor ber ging van Effecten, Papie ren van Waarde en Kost baarheden, in een bijzon- dervoordit doel gebouwde absoluut veilige in richting. 9729 52 Geïllustreerde Beschrij ving gratis verkrijgbaar. Bezichtiging dagelijks van 102 uren. van af f 0.63 tot f 2. 2608 10 Probeer Eaernudeln, zeer voedzaam en smakehik. Verkrijgbaar 3. f 0.40 per 5 ons in de HAAGSCHE GRÜTTER8J van 3043 22 Irla,ar lemmer straat 3334. in de Omstreken van HILL15GOH, LISSE en SASSENIIEIH. Een uitstapje per Stoomtram van uit Leiden of Haarlem naar die plaatsen is zéér aan te bevelen. Vertrek vaio Lelden: 6.28, 7.22, 8.40, 9.58, 11.15, 12.32, 1.62, 8.10, 4.28, 5.46, 7.04, 8.22, 10.02 en 11.15. 2968 20 Amsterdamsche tijd. Dagelijks verkrijgbaar voor de 2de klasse Retour- biEjetten van Leiden naar de Wijkerbrug, Voor burg ui 's-Gravenhage voor 35 Cts., van Leiden naar Voorschoten voor 15 Cts. en van Voorschoten naar de Wijkerbrug, Voorburg ol 's-Gravenhage voor 30 Cts. 6214 34 Timmermanen Bouwkundige, voorheen Opzichter Kerkgebouwen, enz., Rapenburg 115, by den Yllefc, BEVEELT ZICH BELEEFD AAN. 470 Lange Jïare 40. 11729 5 Leeraar voor Piano. me! Speeltuin en Draaimolen. Hoede Consumptie. Billijk Tarief. 2> P Aanbevelend, uw Horloge. Klok of Wekker bij 3178 15 Mare 88. W. R. v. KAMPEN, Mare 68. HORLOGEMAKER. Goedkoop en soliedst adres voor UURWERKEN. 5HT» Alles met twee jaar schriftelijke garantie. Reparation spoedig en uiterst billijk. KERKORGELS. Kerk- on Huisorgels worden biliyk en spoedig geleverd, gerepa reerd en gestemd. Abonnement voor jaariyksch onderhoud. Attesten voor handen. 2609 8 O. TAN LEEUWEN, Orgelmaker, Marsdijk 30, LEIDEI geschikt voor Kerk of Zaal, voor zeer blliyken prys te koop aan boden door 2610 9 Orgelmaker, Maredijk 30, LEIDEN. 10) „Dag Humptie Dumptie! De trompet zal van middag om vyf uur aan het station zyn 1" riep kolonel Sturt den volgonden morgen van de stoop naar boven tot Humphrey, die uit het raam hing, en mot zijn pet wuifde. Daarna ging sir Everard met hen naar don trein, on Humphrey sprak met Yirginie af, dat hy het instrument des middags van het station zou gaan halon. Papa had hem en Milos verlof gogeven, om mot ouden Peter, den kootsier, daarheen te gaandeze zou hon dan bil het hutje van oudon Dyson uitzetten, on daar zou Yirginie lien komen afhalen en naar huls brengen. Ongoveer halfvyf kwam de dogcart voor, en de kinderen stormden naar benoden, ge volgd door Virginie, die niet ophield hen te waarschuwen, dat zy toch voorzichtig moesten in on uitstappen, en heel stil zitten. De trompet lag al aan het station, en werd hun onmiddeliyk afgeleverd. Onderweg naar het huisje van den ouden Dyson opende Humphrey het pakje en toonde den inhoud aan kleinen Miles. Nooit hadden zy zoo'n mal ding gezien. Hot was uit drio in elkaar schuivende pypon samengesteld, en men kon het zoo lang en zoo kort maken als men wilde. Humphrey werd vreesolfik ongeduldig en trachtte ouden Peter te oveneden, om maar In galop te rydenmaar deze wilde daar niets van weten. Toen hield de jongen zich een heelen tyd bezig met de trompet lang en kort te maken, of er luid door to schreeuwen, waardoor het paard zoo verschrikte, dat het plotseling rukte aan het rytuigje, en kleine Miles er byna uit viel. Daarna wüdo hy het ding weer inpakken, maar liet het uit het rijtuig vallen en had de grootsto moeite, om het terug te vinden. Eindeiyk waren ze by het huisje aange komen. Peter vernam van een vrouw, die aan de deur stond, dat Yirginie daar al geweest was, maar, omdat het nog te vroeg was, naar het dorp wa» opgewandeld en wel spoedig terug zou komen. Daarna hielp de vrouw de kinderen uit het rytuig, en Peter reed wog. Mot de trompet door de lucht zwaaiend vloog Humphrey nu het tuintje door, en stormde luid, door het instrument schreeuwend, het huisje binnen. Maar welk lawaai hy ook maakte, het had niet de minste uitwerking op den ouden doovon man, die kalm in zyn leuningstoel zat te slapen. Humphrey wachtte eenige oogenblikken, maar aanstonds had hy zyn geduld verloren. Hy stiet de deur open, en de twee kinderen gingen de hut binnen. „Hy slaapt," fluisterde Miles. „Je moet naar hem toe gaan en hem wakker schudden," antwoordde Humphrey. Milos liep schuchter naar vorende opdracht van Humphrey vervulde hy nlot gaarne, maar aan ongehoorzaamheid ten opzichte van Humphrey's bevelen dacht hy nooit een oogenblik. Humphrey verborg de trompet achter zich on wachtte ongeduldig. Miles schudde echter zoo zacht, dat het niet de minste uitwerking op den sluimer van den ouden Dyson had. „Trek hem aan zyn hand," zeide Humphrey. Miles keek heel verlegen naar do dorre hand, die op de armleuning van don stoeL lag, en beefde een beetje, toen hy zyn vingers er op legde. Do oude man bewoog zich echter niet. Harder 1" schreeuwde Humphrey. Miles deed zichzelf nu geweld aan om zyn bangheid te overwinnen; hy schudde nu zoo hard hy kon, en met beter succes; want de oude man draaide zich om in zyn stoel en hief zyn hand een weinig op. Miles week verschrikt eenige stappen achter uit. Maar zyn vrees was ongegrond, want het gryze hoofd viel weer achterover. „Je moet op zyn knie klimmen, Miles." Het aardige gezichtje werd aanmerkeiyk langer. „O Humphrey, moet dat workeiyk?" „Waarom niet?" „Ik doe het heusch liever niet, Humphrey." „Wal? Ben je bang voor dien armen, ouden Dyson? Da's flauw 1 Dan zal ik het maar doen." Eu hy legde de trompet op den vloer, sprong op de knie van den ouden man en begon hem zoo hevig te schudden, dat deze mot een grooten schrik wakker word, en met zyn stramaie leden een poging aanwendde om op te springen; toen by echter zyn kleine bezoekers gewaar werd, ging hy weer zitten en zeide glimlachend: „Zoo, zoo, de juffrouw zeide, dat jelui zoudt komen, jongeheeren; en hoe gaat het nu wel met jelui?" „Best, dank u wel," zeide Miles, die weer wat op zyn gemak begon te komen. Dyson bracht zyn hand naar het oor en sprak op den gewonen luiden toon van dooven „Ik kan u niet goed verstaan, jongeheer. Ik ben een heel klein beetje hardhoorig, ziet uwé. Dat komt, doordat ik zoo een daggie ouwer begin te worden." Humphrey kon zyn pleizier byna niet ver bergen en Miles glimlachte even. Dyson 1" riep Humphrey zoo hard hy kon, Dyson, kom eens eventjes hier!" De oiide man, die niet het minste ver moeden had, stond op en kwam lachend bij Hampbrey. Eensklaps raapte deze toen de trompet op, zette die aan den mond en gaf or zulk een geweldigen schreeuw door in het oor van den ouden doove, dat deze achter over viel van den schrik en waarschynlyk een groot ongeluk zou hebben gekregen, als hy mot heel toevallig op een stoel was terecht gekomen, die achter hem stond. De beide jongens stonden stom van ont zetting, toen zy den oude allerlei grimassen zagen maken en het hoofd schudden, als ge voelde hy, dat hU nooit vau dien schrik zou bekomen. Gelukkig was de vrouw, die hen buiten had opgewacht, nogal nieuwsgierig uitgevallen; en benieuwd, wat er toch wel in de hut gebeurde, had zy gedurende al dien tyd door het venster in het kamertje staan gluren. Ze begreep onmiddeliyk, wat er gaande was, en liep haastig naar binnen. Zy hielp den ouden man opstaan van zyn stoel en logde hom alles uit. Het duurde een heelen tyd, voordat hy er iets van begreep, want hy was nog altyd in de war; maar ten laatste vatte hy het toch, en de kindeion hadden de voldoening hem te hooien verzekeren, dat hy niet kon zeggon, hoe dankbaar by voor hun cadeau was. Daarna sprak de vrouw zachtjes tot hem door de oor-trompet, eu het was de moeite waard de vroolyke uitdrukking te zien op dat oude gezicht, als hy met zekeren trots ver zekerde, dat hy alles kon verstaan. Toon Dyson aan hot geluid gewoon was geworden, vroeg hy aan Humphrey, of deze het nu nog eens wilde probeeren; maar de vrouw zeido, dat de stem van Milos veel zachter was, en dat die het maar liever moest doen; en daarmede nam Humphrey onmiddeliyk vrede. Miles nam nu do trompet en fluisterde zoo zachtjes: „Het spyt mij, dat Humphrey u zoo heeft laten verschrikken," dat Dyson er niets van verstond. Toon stak de oude man het instrument naar Humphroy uit, maar deze was hierop niet verdacht en wist niet, wat hy zou zeggen. Zoodra hy het aan zyn lippen had gezet, barstte hy in een luiden schaterlach uit, zoodat Dyson haastig de trompet terug trok, zyn oor begon te wry ven en riep: „Ja, maar het kittelt zool" Dat deed Humphrey nog meer lachen, waarop de vrouw voorstel te het er voor dezon dag maar by te laten. Maar Dyson was zoo biy met zyn trom pet, dat hy met alle geweld eenige bezoeken in het dorp wilde gaan afleggen, want het was al zoo lang geleden, dat hy eons een gezollig praatje met de buurlui had gehad. Allen gingen nu mede met den ouden man, die zoo vlug liep als zyn stramme leden het maar even toelieten, zoo verlangend was hy om te toonen, dat hy zyn gohoor terug had gekregen. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 6