13213 Vrijdag SO Maart. A0. 1903. §eze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van <§pnen <§eestdigen, uitgegeven. FEUILLETON. Zonder Moeder. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COüRANTi Voor Leiden per week 0 Cents; per 3 maanden f 1.10. Ballen Leiden, per looper en waar agenten gevestigd «ijn 1.30. Franco per post 1,05. PRIJS DER ADVERTENTIES) Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f0.17J. Orootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Cents.-Voor het inoassoeren wordt 0.05 berekend. LEIDEN, 20 Maart. Op uitnoodiging van de Afdeeling Lei' 'jlen en Omstreken van do Nederl. Zuidairi- kaansche Vereeniging trad gisteravond in de kleine Stodszaal alhier op voor leden der genoemde Vereeniging met hun dames en voor niet-leden, belangstellenden, de heer Chr. Botha. De opkomst was niet groot. Prof. dr. M J. de Goeje leidde den stout- moodigen aanvoerder van do Afrikaanders uit de Kaapkolonie, die met de zijnen de broederen in den strijd tussohen de Repu blieken ©n Engeland ter hulpe snelde en die ook elders hier te lande reeds lezingen hield, bij de aanwezigen in, hem voorstellende als Kapenaar, als Kaapsch rebel, die uitgewe ken was on waelit óp de afkondiging der amnestie om weer naar Zuid-Afrika terug te koeren. Daarna nam de lie or Chr. Botha het woord cn dood zich dadelijk kennen als een boeiend verteller en een onverschrokken commando- leider, die heel veel ondervonden heeft merk waardige avonturen heeft beleefd en den Engclschen heel wat afbreuk had gedaan. Vele staaltjes deden hartelijk lachen en ver vulden allen mot be- eri verwondering. Ware de heer Botha gpen vertrouwbaar persoon kwam veel an hetgeen hij ten beste gaf niet overeen met wat wij tijdens den oorlog gelezen hebben, men zou geneigd zijn den verteller te beschuldigen van overdrijving cn te sterk kleuren van de voordeden, de slim heid en de behendigheid aan zijn zijde. Behalve mededeelingcn van zijn tochten als commando-aanvoerder, telkens door grootc Engelsohc colonnes bestookt, gaf hij rekenschap van de redenen, welke hem noop ten rebel te worden, en ook van die, waar om do Kolonisten niet algemeen opstonden. Rebel werd hij hoofdzakelijk, omdat de Re- georing, met Milner aan het hoofd, geen ge hoor gaf aan do klachten en niet bevredi gen wilde do billijke wenschon der Afrikaan ders. Niet algemeen stonden do Kolonisten op, omdat het leger der Republieken hun de gelegenheid niet bood of wilde bieden zich t)T bij aan te sluiten. Voorts trachtte Botha te beschrijven den Indruk, op hem teweeggebracht door het on verwachte, aanvankelijk niet te gelooven be richt omtrent het sluiten van vrede op de bekende voorwaarden, toen do zaak dor Ka penaars beter stond dan ooit; om daarna to verhalen van zijn vlucht, welke noodzake lijk voor hem, rebel, was, zijn komst in Duitsehland, zijn verlangen naar cn de har telijke ontvangst-, hem ten deel gevallen in Holland, waarvoor hij zich nog dankbaar tcondo, evenals voor de uitnoodiging om de zen avond hier op te treden en voor de be langstelling zijner hoorders, die een paar uren naar hem wilden luisteren. I^Prof. Do Goeje dankte den heer Botha voor het gesprokene en verzekerde hem van do genegenheid cn de liefde van Holland voor Zuid-Afrika. De band, tijdens den oor- welke dan wel niet naar onzen wonsch eindigde, gelegd, is onverbrekelijk gewor den on do harten kloppen hier warm voor Zuid-Afrika. Dit kon Bot-ha, te midden zij- Tier landslieden teruggekeerd, hun overbren gen. - Op ?Un daartoe gedaan verzoek is aan den heer W. J. Lampe als hoofdleeraar aan de school van het Genootschap „Mathesis Bcientiarum Genitrix" door het bestuur eervol ontslag verleend. In zyn plaats is benoemd de heer "W. C. A. Ridderhof, alhier. Aan den opperwachtmeester P. H. LelJonaar, van de 6de battery van het 2de regiment veld artillerie alhier in garnizoen, is hedenmiddag door den luitenant-kolonel Van Maaren, commandant dor Hde afdeeling, do zilveren medaille voor 24 jaren trouwen dien6t uitgereikt. Het volgende is ontleend aan de ver slagen over '8 Rijks Verzamelingen (1901): Rijksmuseum van Oudheden te Leiden. Onder de talrijko aanwinsten vermelden wij een langwerpige vierkante looden earko- phaag uit den laat-Grickschen tijd, gevon den bij Tyrus, cn een deksel van een andere soortgelijke kist, een afgietsel van bet op schrift van de stéle van koning Mesa van Moab uit de 9de eeuw vóór Chr., tal van voorwerpen, afkomstig uit vorschillende plaatsen van Palestina, vele oudheden uit Ned.-Indiö, een zeer belangrijke verzame ling Egyptische oudheden, allerlei Griek- scho voorwerpen uit Thracië en Klein-Azio, verder oudheden uit Zwitserland, Honga rije cn Nederland. Naar aanleiding van deze laatste deelt de directeur een en ander mede aangaande dc indertijd zoo druk be sproken zaak der valscho Drent-sche oud heden. Van den lieer J. O. van Kempen te Zutfen ontving hij dienaangaande inlich tingen, die de zaak afdoende uitmaken. Hot is gebleken, dat in den winter van 1899 op 1900 een viertal arbeiders, waarvan een in Duitschland het pottenbakken had geleerd, In de woning van een hunner, een zekeren Rudolf Arends, zijn begonnen met het na^ maken van de oudheden, dio zij vroeger in het veld zochten. Deze voorwerpen verkoch ten zij aan particulieren en vooral aan het museum te Assen, grootendcels geheel waar deloos goed. De heer Van Kempen kocht persoonlijk van Arends urnen, om die te on derzoeken. Door een proef met kokend water, waartegen de urnen niet bestand waren, bleek zonneklaar de namaak. Overi gens is ook het verschil uiterlijk zichtbaar; voorkomen en gewicht zijn anders dan van echte urnen. Vanwege het museum werden steods onderzoekingen gedaan naar in Ne derland ontdekte oudheden, zoo naar een houten veenbrug onder Smilde, die 'zeer veel overeenkomst heeft mot de beroemde Val- tlierbrug, naar houten putten of tonnen te Ingen, naar een grooten keisteen te Leer- sum, die een graf dekte, naar eon Frank i- sclien maliënkolder, van zeer fijn netwerk vervaardigd, te Ouddorp govonden, enz. Het bezoek van het museum op do Brec- straat bedroeg 4722, van de zalen der Olym pische afgietsels 1272 personen. Rijkskabinct van prenten te Leiden. Zeer belangrijk was dc aanwinst-, doordien do doubletten der Hollandsch-Vlaamsche solio- len uit het Rijksprentenkabinet te Amster dam naar de verzameling te Leiden werden overgebracht, te zarnen 4135 prenten in 14 portefeuilles. Het getal bezoekers bedroeg 110. Met den 24sten Maart a. s. wordt de korporaal der mariniers J. de Waard, onder intrekking zUner detacheering by do Kweek school voor Zeevaart alhier, overgeplaatst naar de lilde afdeeling marlnlors te Rotterdam. Wy ontvingen van de vennootschap „Do Nederlandsche Financier" wederom de tabel dor laagste en hoogste koereen over het jaar 1902 van fondsen, verhandeld op de Beurs te Amsterdam. Wy kunnen, evenals vorige jaren, daarvan weder getuigen, dat het boek deel mot zorg Is samengesteld en voor hen, die fondson bezitton, een goede vraagbaak is. Do Commissaris der Koningin in do provincie Zuid-Holland, overwegende dat zulks wcnschelijk is om, met het- oog op het groot aantal candidaten, dat zich waar schijnlijk voor genoemde examens in dezo provincie zal aanmelden, heeft goedgevon den te bopalon, dat de eindoxamens dor Hoogoro Burgerscholen met 5-jarigon cursus in Zuid-Holland in 1903 zullen worden af genomen door twee commission: do noor delijke on de zuidelijke. De noordelijke zal zitting houden te 's-Gravenhagc en zal afnemen do examens dor H. B.-S. Den Haag, Gouda, Leidon en Dordrecht; do zui delijke zal zitting houden to Rotterdam en zal oxaminccren de leerlingen van Rotter dam, Delft-, Schiedam en Gorkum, terwijl de oxtranei door beiden zullen worden ge ëxamineerd De noordelijke oouimissie is samengesteld uit eon voorzitter, tevens lid, 28 ledon, ver deeld over twee afdeelingen van 14 leden olk, on daarenboven Iwco leden voor beide af dee lingen als examinatoren voor do vakken van groep E. Benoemd zijn in deze commissie: tot voorzitter dr. C. J. J. Ninok Blok, directeur der H. B.-S. te 's-Gravcnhage; tot ledenin de eerste afdeeling dr. G. J. M. Cool haas, dr. N. Japikso, K. M. do Jong, K. Muntinga, leeraren aan de H. B.- S. in Don HaagW. Massink, dr. J. W. Lom, O. J. Lcondertz, leeraren aan do H. B.-S- te Leiden G. O. Dibhitz, dr. L. Post humus, J. N. Heesling, leeraren aan de H. B.-S. te Dordrecht; dr. S. S. Hoogstra, di recteur van, dr F. W. Raabe, dr. I. B. Co- hen, leeraren aan do H. B.-S. te Gouda; J. B. Meloen, leernar H .B.-S. te Gorkum. In de tweede afdeeling: dr. A. D. van der Harst, dr. P. J. Dekkers, J. Heisdon Rix, leeraren H. B.-S. in Den Haag; dr. B. J. Goosscns, W. Draayor, J. Verwor, leeraren H. B.-S. te Leiden; dr. A. van Oven, direo- teur van, A. 8. Mink, J. van Zee, leeraren nan do H .B.-S. te Dordrecht; dr. W. Ju lius, oud-directeur van, A. Langerhuvzen van Uvon, H. W. F. Bonte, leeraren aan de H. B.-S. 1e Gouda; A. A. Beekman, Icoraar aan de H. B.-S. in Den Haag; rar. F. A. do Graaff, oud-lceraar aan de H.B.-S. to Haarlem. Voor beido afdeel in gen, om te worden belast met groep E: P. J. den Her tog, leoraar H. B.-S. te Den Haag, cn G. M Koste re, le er aar aan de H. B.-S. te Lol den. H. M. de Koningin en Z. K. H. do Prins zullen Zaterdag 21 dezer bijwonen de opvooring in het gebouw voor K. cn W., ten bate van de noodlijdewdo Javanen, van het tooncelstuk ,,Hot Poortje of de Duivel te Kruimelburg", van Fredcrik van Eedon. Do auteur zal dc vooretelling bijwonen. Z. K. H. de Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, heeft aanvaard het Beschermheerschap van de 's-Gravenhaagsche VereenlglDg tot beoefening van het jachtryden. Men meldt uit Den Haag: In allen eenvoud word gistermiddag op Niouw-Eik- en-Duinen in tegenwoordigheid van vele vrienden on belangstellenden het stoffelijk hulsel van mr. S. O. H. Ncderburgh, gewe zen lid van den Raad van Ncdorlandsch-In- diö, ter laatste rustplaats geleid. Onder hen, die do lijkbaar met het zielloos overschot van den vcrdionstclijkon oud-hoofdambte naar grofwaarts volgden, behoorden o. a. de oud-minister van koloniën mr. Borgsma, do oud-minister van justitie mr. Van der Kaay; Staatsraad mr. Van Gennep; dc-hoo ren Spanjaard, oud-hooglccraar-directour van do Indische Instelling te Delft; Van Bosso, oud-directeur van do burg. openbare werken in Ned.-Indiö; dr. Do Roo, oud-di recteur van finanoiön, cn meer anderen, die vroeger in don burgorlijken dienst in Ne- derlandseh-Indië gewichtige betrekkingen bekleedden. Ter corbicdiging van den uit- drukkclijkon wensch van den ontslapeno werd aan do groeve niet gesproken. Een dor familieleden dankte voor do beloonde be langstelling. Men schrijft aan hot ,,HbL": Uit de samenstelling dor oommissio voor het eind examen hoogoro burgerschool voor Zuid- Holland en ook uit die, welke reeds uit andere provincies bekend zijn geworden, blijkt, dat do teekerdeoraren een grootc overwinning hebben behaald on eindelijk een wonsch0 van hou verhoord is, dien zij reeds jaren lang bobben gekoesterd. Voor groep E (hand- en lijntcokonen) worden steods uit de commissi o door de commissie con paar he oren benoemd, die vooral wat handteekenon betreft In de meeste ge vallen absoluut niet deskundig waren. In latere jaren werd er toon dit op gevonden, dat de commissie voor dezo groep zich kon laten bijstaan door een of moor deskundi gen; het waa dan ook in den laat.sten tijd gewoonte geworden dat do Icoraar in hand teekenon aan do school, waar hot monde ling examen werd gehouden, als deskundige word geraadpleegd, maar daar hij geen lid der commissie was. kon hij alleen advice uitbrengen, wolk advies... zeer dikwijls niet nagevolgd werd. Dc Vereeniging van tcc- konlcoraren heeft deze zaak herhaaldelijk ter sprako gebracht, verleden jaar besloot zij zo aanhangig te maken bij do Vereeni ging vam Leeraren M. O. Het was vooral de heer De Jongh, uit Utrecht, die een warm pleitbezorger was voor het vorkrijgen van teeken leeraren in do commissies. Hij leidde do quaestio in in de algemeene verga dering dor Vereeniging van Leeraren M. O., verleden jaar te Middelburg gehouden, on wist te verkrijgen, dat do quaestio aan een referendum zou worden onderworpen. Dit referendum besloot met overgroot» meer derheid zich tot do Règcoring tc wenden, ten einde haar to verzoeken voor groep E loden in do commi«3ic« te benoemen. Met wolk sucoes, do benoemingen hebben het be wezen: in het vervolg zal in dc oind-cxa- m on-commissies gix>ep E nu ook tot haai' recht komen. Eerlang kan volgens hot ,,Hbld." wor den tegemoet gezien eon Koninklijk besluit tot oprichting van het nicuwo 9de regiment infanterio, waarvan de ötaf to Leeuwarden zal worden gevestigd. De nieuwe formatie zal denkelijk 1 Juli of 3 Aug. in werking treden. To Breda is in den ouderdom van 51 jaren overleden de kapitein van het 3de reg, void-art. D. H. van dor Pool. Met 1 April a r. wordt de terpodoma- ker-majoor W. J. Heijkoop van Hr. Ms. „Marnix" to Willemsoord, gedetacheerd te Rotterdam voor lust onderhoud van het fcorpoclomaterieelop te 9tell< i aan boord Hr. Ma panteordekschip .Friesland". Naar „Do Moasb." vomeomt is thans bepaald, dat bij do staf muziek der infan terie allo muzikanten, wolko 2 de-zor on afgebroken als stafmuzikant bobben ge diend. voor Rijksrekening eon woning (na tuurlijk tot /.oker maximum bedrag) mogen huren. Vroeger hadden slechte zes muzikan ten por regiment dit voorrecht, Do Raad van Legatie van het Belgisch gezantschap te 's Grarenhago, de heer Salnote- lette, is voor eenige dagen met verlof naar het buitenland vertrokken. De heer Garnier-Heldewier, eersto secretarie van legatie by dat gezantschap, is in de resi dentie aangekomen. De Keizer van China heoft aan den heer W. J. van Duysburg, secretaris tolk by het Nederlandsche gezantschap en consulaat gene raal te Peking, de orde van commandeur van den Dubbelen Draak geschonkon. De commissie van voordracht voor de benoeming van korkoiyke hoogleoraren (vau de Ned.-Herv. Kerk) formeerde voor de vao.- prof. Van Leeuwen, te Utrecht, het volgonde drietal: dr. H. A. M. van Nes, predikant te 's Gravonhage, dr. P. J. Muller, vroeger Waalsch predikant te Haarlem, en dr. F. E. Daubanton, predikant te Amsterdam. De 2de luit. dor Inf. A. J. do Bank Lan- genhorst, bestemd voor hot O.-I. logor, zal 28 Maart a. s. met het stoomschip „Prinses Sophie" naar Indiö vertrekken. Het stoomschip „Koningin Wilhelnii- na", van Batavia naar Amsterdam, paa- 6eordo 19 Maart Dungones*»; do „Kurfüret' (thuisreis) arriveordu 17 Maart te Marseil le; do „Priam", van Batavia naad- Amster dam, passeerde 18 Maart Gibraltar; do „Stuttgart", van Singapore naar Amster dam, arri voordo 18 Maart te Napels; de Amabel land", van Amsterdam naar Buo- nos-Ayrce, is 19 Maart Fernando Noronlia gepasseerd; do „Bogor" vertrok 19 Maart van Padang naar Rotterdam; do „Lawoo", van Rotterdam naar Batavia, vortrok 19 Maart van Marseille. liillegom. Gedurende twee avonden de zer wcok trad do hoer G. Bruna, van Utrecht, als spreker op voor den „R.-K. Kring" alhier. Had het bestuur dor Ver eeniging een gelukkige keuze gedaan in den spreker, niet minder deed dezo hot in zijn onderwerp: Socialist of Katholiek'? Op een voudige cn duidelijke wijzo, maar met be zieling en gloed, vergeleek hij boido stelsels, liet Socialisme en het Katholiasro.\ Voor een vergadering van uitsluitend Katholie ken sprekendo, bohoefdo spr. niot uit te weiden over het laatste. Een antwoord te geven op de vraag wat het socialisme eigen lijk is, mag moeilijk genoemd worden. Want het socialismo is immers iets nogoliofs, het werkt slechts afbrekend; iets positiefs geeft het niet, want van zijn opbouw heeft het nooit iete getoond. Bovendien ia zijn wezen moeilijk tc bepalen, omdat lang niot allo socialisten eens donken; aicu herin nero zich het g roo to verschil van opvatting over hot militarismo bij do Duifcsoho sociaal -demo craten on bij do Nodorlandsoho. Spreker zal daarna alleen punten behandelen, waar- ovor do sociaal -dom oor a too liet wèl eens zijn. En dan treedt op don voorgrond de klassenstrijd, het groote socialistische dogma. Wat ia klassenstrijd? Hij is do organisa tie van liet proletariaat-. Maar is dit waar? 4) „O, heerlijk I" riep Humphrey, die al van zijn stoel was gesprongen on danste van ploizier, „Maar, papa! belooft u ons, dat wij dien avond aan het diner mogen komen, om hen to zien; zult u het aan Virginic 'ggen?" „Aan het diner? Dat durf ik niet zoo gauw beloven," antwoordde sir Everard; kleine jongens zijn bij zulke gelegenheden altijd zeer lastig, vooral, als zij hun mond niet weten te houden, wanneer zij dat moe ten doen. Maar jelui moogt beiden in de boekerij zijn, om hen te zien aankomen." Op dat oogonblik verscheen Virginio'e onwelkome hoofd door de deur, en haar niet minder onwelkome stem riep, altijd in het Fransch: „Monsieur Humphrey, monsieur Milee, ge moet gaan slapen 1" Dralend gehoorzaamden zij, want het ge sprek was juist interessant geworden, en Humphrey had nog wel honderd vragen over dc inboorlingen te doen. Zij gingen zachtjes de trappen op, onmid dellijk gevolgd door Virginie, die hen altijd gaarne in het gezioht had, voor het geval, dat zij onderweg den een of anderen zonder lingen streek zouden uithalen. Dien avond echter waren zij veel to vol van de wilde mannen uit de bosschen. die zij aanstaanden Vrijdag zouden zien; en zij kwamen in de slaapkamer, zonder Virginie de minste reden tot ergernis en zenuwach tigheid te geven. Ja, het heerlijke vooruitzicht vervulde hen zoo geheel en al, dat zij zich kalm lieten ontkleeden en dien avond zonder de minste moeite in hun bedjes naast elkander gelegd werden. Virginie sloot de blinden en verwijderde zich met een hartgrondigen zucht van ver lichting, „Gelukkig is zij weg," fluisterde Hum phrey, „nu kunnen wo rustig over do wilde mannon praten." „O Humphrey" antwoordde Miles met zijn schuchter stemmetje, „laat ons or toch asjeblieft niet meer over spreken, nu het donker is; of als het dan toch moet, geef mij dan je hand, want ik ben or wol wat bang voor." „Dan zullen wij or niet meer ovor praten," zeide de oudste op een modelijdenden toon, terwijl hij dicht bij zijn broortje ging liggen on zijn arm beschermend om zijn hals sloeg. En zoo, met dc hoofdjes dicht naast elkaar, vielen zij hand in hand in slaap. Ai-me krullokopjes, waarover laat in den avond geen liefderijke moedor zich zal bui gen, om een stillen zegen uit to spreken, en een kus op elk van die onschuldige gezicht jes te drukken Daar buiten in de weide liggen de lam meren naast hun moeders; in het zacht ruischende loover rusten de jonge vogels onder de vleugelen der ouden, maar geen lichte stap, geen zacht lichtschijnsel be waakte meer den zorgeloozen slaap van deze sohuldelooze kinderen. Sir Everard verscheen gewooniyk des morgens niet voor negen uren aan het ontbyt; maar lang vóór dien tyd was de heele huls houding al op de hoogte van de evoluties, die hy verrichtte by het ln-orde-maken van zUn toilet. Want epoedlg na acht uur vatten do twee jongens post aan de deur zyner slaapkamer, en daar zy dan nog niet mochten binnenkomen, volgden zy nauwkeurig do vorderingen, die hy met het aankleeden maakte; en hun bevindingen werden dan luide den volke verkondigd. „Komt u nu hot bed uit, papa?... Is u nu bezig met wasschen?... Ja, hoor, papa spoelt zich nu af!... Wat een geplasI Nu zal bU zich wel afdrogen, want ik hoor niots meer." Dan kon men de deur hooren openen en de jongens de kamer hooren binnenstormen. „Ik bad nooit gedacht, dat ik zoo nauw keurig op de hoogte zou komen met do wyze, waarop je gewooniyk je afwa6schingen ver richt," zeide oom Charlie nog lachend, toen sir Everard mot een Jongen aan beide zyden de ontbyi kamer binnenkwam. „Ik feliciteer je er mede." „Daar zyn geen geheimen hlor in huls, zooala jo ziet," antwoordde hy, hem de hand toostekend. „Wat een prachtig weer." „Heeriyk, maar het zal zeer heet worden. Als ik my wel herinner, is de weg naar de kerk geheel beschaduwd, nietwaar? Gaan deze kleinen gowooniyk mee?" „Miles niet, maar Humphrey gaat gewoon iyk met my naar do kerk. Ik geloof, dat de kerk de eenige plaats is ter wereld, waar hy stil kan zitten. Humphrey's aandacht werd gedurende het geheole ontbyt in beslag genomen door het opzoeken der plaatsen in het „prayerbook" (het kerkboek der Engelschen) en hy vergat daardoor te praten. Hoera l" riep hy triomfanteiyk uit, toon hy het laatste lintje er in had gelegd, „nu heb ik alles gevonden l" „Nu moest je maar heeDgaan on je klee- don," zeide zyn vader, „anders moeten je oom en ik straks weer wachten." De beide hoeren waren reeds -onderweg, toon Humphrey hen inhaalde, want hy had weer groote ruzie met Virginio gehad. De weg naar de kerk leidde door den tuin en vervolgens door oen prachtige laan. Zy verlieten het oude huis door een zypad, waar zy den kleinen Miles met oen druilerig ge zichtje achterlieten, en waar sir Everard, die zich nog telkens omkeerde om hem toe te wuiven, nog lang het aardige kleine figuurtjo in de deuropening zag. Eenigen tyd wandelden zy zwygend voort; sir Everard was opgetogen over de kalmte schoonheid van dien prachtlgen zomerdag; Humphrey maakte jacht op een vlinder, en oom Charlie zag mot een treurigen blik rondom zich; hy bewonderde misschien in stilte den smaak, dien zyn overleden zustor had ten toon gespreid in het aanleggen van dien heeriykon bloementuin, en dacht aan den laatsten keer, dat hy nog mot haar langs dienzolfden weg was tor kerko gegaan. „Wat maakt die jongen zich heet tegen den tyd, dat wy in de kerk zullen zyn," zeide sir Everard; „ik begryp waariyk niet hoo hy met zulk een hitte zich zoo druk kan maken." „Hy is een prachtige jongen," sprak oom Charlie, toen hy de kleine beweegiyke ge daante over de grasperken zag vliegen, „hy schynt zoo sterk on gezond als maar moge- ïyk is." „Ja, Humphrey is zyn loven lang nooit een dag ziek geweest. Hy heeft onzen familie aard, by zal oven sterk en groot worden als myn broeders en ik." fH(j beeft veel gelykenis met de oude familioportrotton in do boekery, dio ik van morgen gezien heb; dezelfde rechte, flink gebouwde gestalte, dezelfde donkere leven dige oogon. Miles ia oen heel andor kind, zoo klein en zoo teer." „Ik bon bang, dat myn kleine Miles het gestel zyner moeder geërfd heoft," antwoorddo sir Everard ongerust. „HU is zeer zwak, Charlie, do minsto verkoudheid kan groop ton gevolge hebben. Ik bon dikwyis zeor beangstigd voor hem." „Ik voorspel je, dat hy or uit zal groeien. Myn borst was ook zwak op dien leoftyd, en ik heb er nu nooit meer last van." Zy waren by na aan het- eind van do laan, en Humphrey was nergens to zien. „Ik wacht nooit op hom," zeide sir Everard, toen zy het hok van hot park openden, „hy komt toch altyd op hot laatste oogonblik opdagon." Toen do hoeren reeds halverwege bet kerk hof waren, haalde de knaap bon in, geheolfi verhit en buiten adem. Oom Charlie dacht met zekere bezorgdheid aan do groote moeite, die het zulk eon rusto- looze natuur zou koston om een godsdienst oefening van minstens twee uur op oen zoo hooien zomermorgen te doorworstelen en wachtte af, hoe de kleine Humphrey zich zou houden. Maar kloino Humphrey nam zyn muts in hot portaal af, streek zyn mooie, bruino krullen weg van hot glooiende voorhoofd en liep kalm door de kerk. Hy ging recht op den kansel aan, waar do oudtrwetscho famlliebank van do Duncombes stond. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1