•oJl 13197 Blaandag 3 Maart. A0. 1903. <§eze (Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven, Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. LEIBSCH DAG-BLAB PRIJS DEZER COURANT I Voor Leiden per week 9 Oents per 3 maanden J I f 1.10. Bulten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd lijn 1.30. Frtnoo per post 1,06, PRIJS DER ADVERTENTIEN. Van 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer 0,17 Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor bet inoasseeren wordt ƒ0.06 berekend. Do Burgemeester on Wethouders van Lei den doen te weten, da4> door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van don 12den Februari 1903 is vastgesteld do volgendo ver ordening: VERORDENING houdende wijziging van de Yerordentng op de Straat politie van den lsten April 1897 (Ge meenteblad no. 6), laatstelijk gewijzigd bij de Yer ordening van den SSsten October 1909. Art. 1. Tussohen do artikelen 51 en 52 van de Ver ordening op do Straatpolitie wordt eon nieuw artikel ingevoegd, luidende: Artikel 51a. Het is aan houders of eige naars van honden, welke aan een huidziekte lijden, verboden deze aan een voertuig ge spannen of los op den openbaren weg te laten loopen of te laten verblijven, tenzij met ver- gunning van Burgemeester en Wethouders. Bij een aanvrage tot het bekomen van deze vergunning moet worden overgelegd een door een veearts afgogeven verklaring dat dc huidziekte niet besmettelijk is voor mensch of dier. Art. 2. In artikel 54 worden de woorden: „De honden, die in strijd met art. 51 losloopen", vervangen door: „De honden, die in strijd met artikel 51 of met artikel 51a zioh op den openbaren weg bevinden." Art. 3. In de strafbepaling van artikel 63 wordt tusschen 51 en 52 ingevoerd: „öla, eerste lid". Art.4 Tusschen do artikelen 70 en 7L wordt een nieuw artikel ingevoegd, luidende: Artikel 70a, Het is den bestuurders van rijtuigen verboden gedurende den voor hot houden van de kaasmarkt vastgcatelden tijd de Vischmarkt te berijden in de richting naar do Vischbrug. Art. 5. In de strafbepaling van artikel B0 eerste lid, wordt tusschen 70 en 72 ingevoegd „70a". Art. 6. In het tweede lid van artikel 109 wordt Hub o in plaats van „do artikolcn 4 en 10" gelezen: „do artikelen 4, 10 en 70a". Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden in zijn openbare vergadering van den I2den Februari 1903. De Burgemeester, H. C. JUTA, Woth loco-Burgemeester. VAN HEYST, Secret aria Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, volgens hun bericht van den 17den Februari 1903, B. No. 1/27 (2de afd.) G. S. No. 2, in af schrift medogedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 28sten Februari 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. C. JUTA, Wethr looo-Burgemeester. VAN HEfST, Secretaris. LEIDEN, 2 f£aart. Ten einde tot de openbare verpachting der standplaatsen op de aanstaande kcrmi6 te kunnon overgaan, zullen de daarvoor be- noodigde terreinen weder voor den duur dier kormia aan den openbaren dienst moe ien worden onttrokken. Mitsdien geven B. en Ws. in overweging dio terreinen ter grootte respectievelijk Van 462, 155, 378, 155, 180, 12, 216, 50 en 25 yierk. M., gelegen, de eerste vier op de Lam mermarkt, het vijfde op do Binnenvest gracht, hot zesde op de Nieuwe Beesten markt, het zevende op de Boommarkt, het (echteto op de Beestenmarkt en het negende op do Aalmarkt, ten behoeve van de plaat sing van twee draaimolens, een stoomca- roussel, een hippodrome, een luohtschommel, een slagmachine, een kinematograaf en twee photographic-inrichtingen of daarmede ge lijk te stellen inrichtingen, voor den tijd i van 13 dagen, le beginnen met Vrijdag 17 Juli en eindigende Woensdag 29 Juli 1903 aan den openbaren dienst te onttrekken en i hen tot de openbare verpachting dior stand plaatsen te machtigen onder do bij raadsbe sluit van 16 Maart 1899 vastgestelde voor waarden, zooals die bij latero raadsbesluiten nader zijn gewijzigd en aangevuld. Naar aanleiding van het verzoek van dr. L. uyck geven B. en Ws. in overweging hem met ingang van 23 Februari a. s. eervol ontslag te verleenen uit zijn betrekking van tijdelijk leeroar in do Natuurlijke historie aan de Hoogere Burgeren ooi voor Jongens alhier. In verband met het adres van den heer H. K. O verdiep, hoofd der openb. school te Voorschoten, houdende verzoek om vrijstel ling van de betaling van schoolgeld, deelen B. en Ws. mede, dat de dochter van adres sant den 26sten Januari 1.1. de Hoogere Burgerschool voor Meisjes heeft verlaten, aangezien ziekte harer moeder haar tegen woordigheid in het huishouden noodig maakte. Zij geven daarom in overweging aan adres sant vrijstelling van schoolgeld te verlee nen over de laatste twee kwartalen van den loopenden cursus. Ten aanzien van het verzoek van dr. P. H. Damsté, hoogleeraar te Utrecht, om te rugbetaling van schoolgeld, lager onderwijs, geven B. en Ws» in overweging aan adres sant restitutie te verleenen van het door hem botaaldo schoolgeld over do maand Maart van dit jaar, tot een gezamenlijk be drag van f 7.50, aangezien bij onderzoek ge bleken is dab zijn beide kinderen, leerlingen der jongensschool lsto klasse en Meisjes school l6to klasse, den lsten Maart do gemeente metterwoon hebben verlaten. Naar aanleiding van het adres van den heer H. J. Bokhorst, hoofd der openb. school te Katwijk aan den Rijn, houdendo verzoek om vrijstelling van de betaling van schoolgeld, deelen B. en Ws. mede, dat de zoon van adressant in den loop dezer maand de H. Burgerschool voor Jongens heeft ver laten, ton einde te worden opgeleid tot offi cier bij de Kon. P aketvaart-Maateohappij Zij geven daarom in overweging aan adres sant vrijstelling van de betaling van school geld te verleenen over de laatste twee kwar talen van den loopenden cursus. Hoewel aan dr. P. H. Damsté, ten ge volge zijnor benoeming lot hoogleeraar aan de Universiteit te Utrecht, reeds met ingang van 1 December 1902 eervol ontslag uit zijn betrekking van lcer&ar aan het gymnasium was verleend, heeft dezo toch nog tot aan de Kerstvacanlie het grootste gedeelte zijner lessen waargenomen, ton oindo, waar te ns do rector door ongesteldheid verhinderd was zijn lessen te geven, stoornis in den goeden gang van het onderwijs zooveel mogelijk tc voorkomen Het komt daarom curatoren van het gym nasium voor dat deze welwillend door dr. Damsté verleende hulp hoogolijk behoort te worden gewaardeerd en hom een bclooning voor zijn moeite cn toewijding niet mag wor den onthouden. B. en Ws. deelen geheel dit gevoelen cn govcn den Raad daarom overeenkomstig het advies van curatoren in overweging den heer Damsté, onder dankbetuiging voor de door hem nog na zijn ontslag bewezen diensten, ter belooning een gratificatie toe te kennen van f 150. Waar de desbetreffonde post dor begroo ting voor 1902 ten gevolge van de gewijzigde t rak temen ta regeling voor de leeraren aan het gymnasium, waarmede bij het opmaken dier begrooting geen rekening kon worden gehouden, toch reeds eenigszins moest wor den overschreden, zal een nader voorstel tot regeling dezer uitgavo op de begrooting den Raad tc zijner tijd worden aangeboden. Den gemeenteraad worden ter vaststel ling aangeboden do door B. en Ws. ontwor pen instructies voor den directeur van het Openbaar Slachthuis, en voor den keurings veearts, tevens adjunct-directeur. Daarin werd met do verschillende door de Commissie voor het Slachthuis en de Com missie voor do huishoudelijke verordeningen gemaakte opmerkingen rekening gehouden. 81echts in één opzicht meenden B. en W. niet men de eerstgenoemde commissie te mo gen meegaan, nl. waar dezo aan het slot der lsto alinea van art-. 8 dor instructie voor den directeur wenscht toe te voegen do woor den „en van do commissie voor het open baar slachthuis." B. en Ws. kunnen niet in zien. hoe het den directeur mogelijk zou zijn de administratie to voeren ten genoegen van Eurgenecster en Wethouders en van de Commissie voor het Slachthuis in die ge vallen, waarin B. en Ws met die commissie omtrent een bepaald ondordeol van meening mochten verschillen. Het is duidelijk, dat Burgemeester en Wethouders, waar het de regeling der administratie geldt, zich zoo veel mogelijk door do adviezen dér oommis sie zullen laten leiden, maar dat neemt toch niet weg, dat de directeur in die gevallen, waarin B. en W. een andere regeling wensohten dan de oommissio, zich sleohts naar do voorschriften van een van beiden zal kunnen richten. Blijkens adres wenscht do T-?.idsche Duinwater Maatschappij, ten einde daaruit de kosten der onlangs door den gemeente raad goedgekeurde werken te kunnen be strijden, een 4-peroente-geldleening aan te gaan groot f 125.000. Ingevolge het bepaalde bij de concessie voorwaarden behoeft zij daartoe kractens do statuten de goedkeuring van den Raad. Aanvankelijk bestond bij B. en Ws. wel eenig bezwaar om tot deze goedkeuring te adviseeren. Indien toch omtrent de aflossing dor leening niets stelliger bepaald was, dan uit het adres kon worden opgemaakt, dan zou de gehcele regeling dor aflossing hierop neerkomen, dat de leening binnen 20 jaren moest zijn afgelost. Of evenwel dio aflossing zou geschieden in 20 jaarlijksobe termijnen on of die termijnen allo even groot zouden zijn, dan wel welke wijze van aflossing de maatscappij van plan was te volgen, daaromtrent was niets met zeker heid bepaald. En toen B. on Ws. nu uit do lien nader te dier zako verstrekte inlichtin gen bleek dat 't inderdaad do bedoeling der Maatschappij was jaarlijks vast te stellen hoeveel obligaties voor aflosing zoudon wor den uitgeloot cm dat het wel waarschijnlijk was, dat ieder jaar ongeveer 1/20 gedeelte der leoning zou worden afgoloet, moor dat het evenzeer mogelijk was dat, naar gelang der omstandigheden, meer of minder zou worden afgelost, achtten B. cm We. zich niet goreohtigd den Raad voor te stellen do lee ning onvoorwaardelijk goed te keuren. Im mers waar dc gemeente Leidon recht heeft op een deel der jaarlijks door de Maatschap pij beliaaldo winst en dus het financieel be lang der gemeente zeer vin nabij bij do af lossing der door de Maatschappij aangegane goldleemingcm is betrokken, kam do wijze waarop die aflossing zal plaats vindon niet geheel aan heb goedvinden van do Maat schappij worden overgelaten. Vandaar dat B en Ws. de Maatschappij verzochten te willen mededeelen of zij zich or modo zou kunnen voreenigcm, dat aan de goedkeuring der leening do voorwaarde word verbonden dat in den regel jaarlijks 1/20 gedeelte der lcening zou worden afgelost maar dat af lossingen van con grooter of klei nor bedrag mot zouden mogen plaats hebben zonder goodkouring van B. cm Ws. Bij haar missive van den 20ston Februari 1203 werd B. en We. daarop door do Maat schappij medegedeeld dat zij alsnog nader besloten had liet plan van aflossing aldus vost te stellen „dat in bet 1ste, 5de, 9do, 13do cm 17de jaar telkens 7000 en do ove rige 15 jaren telkens f 6000 zouden worden afgelost, en dat do Maatcriiappij van dezo wijze van aflossing alleen zou mogen afwij ken na vooraf verkeken machtiging van hot oolV^jo van B. en Ws. Aangezien nu dezo regeling geheel a.an hun bezwaren tegemoet kwam en ook bij den oommissaris der gemeente, die zijivv.ijds den loop onzer oorrewpondontie heeft ge volgd, blijkbaar geen bedenkingen heeft ontmoet, meenden B .cm Wa thans tot do goedkeuring der leoning to mogen advise er- ren. De onderstelling von B. en Ws. dat het ondorwijs in de huishoudkunde, do kook kunst en de behandeling der wasch zou blij ken in een wezenlijko behoofto te voorzien, is volkomen bevestigd. Tot hun grooto vol doening vernamen zij, dat dit onderwijs door een groot aantal leerlingen en met do meeste belangstelling wordt gevolgd. Dit deed mej. Tilanus, die door den ge meenteraad tob leerares in deze vakken werd benoemd, de wen6cheJijkheid uitspro ken, dat dit onderwijs, dat thans ingevolge het door den Raad vastgestelde leerplan, alleen godurendo dc wintermaanden op den Uitgcbreidon Herhalingscursus wordt gege ven, ook gedurende de zomermaanden, bc- halvo gedurende den tijd, dat het Volkshuis gesloten is, zou worden vobrtgezet. Ook het Hoofd dei' Herhalingsschool voor meisjes acht dit alleszins gewenscht en het Bestuur van het Loidsche Volkshuis heeft zich weder met do meeste welwillend heid boreid verklaard bet Volkshuis (voor zoover het dan niet gesloten zal zijn) onder de ten vorigen jaro overeengekomen voor waarden ook gedurende do zomermaanden voor dit onderwijs beschikbaar te 6tcllen. En waar nu mej. Tilanus bereid blijkt voor het haar toegekende salaris ook de hieruit voortvloeiende meordo-o werkzaam heden op zich te nemen, meenen B. cn Ws. dat niets aan een dergelijke uitbreiding van het huisb ud-, kook- on waschonderwijs in den weg staat, integemecl do gelegenheid daartoe met beide handen behoort te worden aangegrepen. Zij g' ven mitsdien in overweging in het Algemeen Leerplan voor de Openbare Her halingsscholen dc gevorderde wijzigingen aan te brengr- Door dr. M. J. van der Meer wordt by adres zoo spoedig mogoiyk ontslag gevraagd uit zyu betrekking van learaar aan do Kweek school voor onderwijzers en onderwyzoressen. Uit het te dier zako uitgebracht advies van den Directeur der Kweekschool biykt lntus- schen dat dr. Van der Meer zich op diens verzoek In hot belang van het onderwys en meer in het byzonder van dio leerlingen, die zich in April aan het examen voor de hulp akte zullen onderwerpen, bereid hoeft ver klaard zyn lessen tot aan het elüde van den cursus te biyven geven. Het komt B. en Ws. voor, dat van dit aanbod dankbaar behooit te worden gebruik gemaakt. Mitsdien geven zy in overweging aan adressant op zyn verzoek, met ingang van 1 Mei a. s., op de meest eervolle wyze ont slag te verleenen als loeraar aan de Kweek school voor onderwyxers en onderwUzeresson, wegens zyn benoeming by het onderwya In Ned.-Indiö, Door B. en Ws. wordt aan don Raad in overweging gegeven den heer G. J. B. A. Janssens, arte, assistent voor'de psychiatrie aan de Ryks-universiteit alhier, buiten bezwaar van de gemeentekas te benoemen tot genees heer aan het krankzinnigengesticht „Ende geest." Het bestuur der Practischo Ambachts school deelt den gemeenteraad mede dat ter vervaDglng van het bestuurslid W. F. van der Heyden, het volgende dubboltal is opge maakt: lo. J. van Dam, 2o. A. V3n 't Riet. De Raad wordt beleefd uitgenoodigd uit dit dubbeltal een keuze to doen. Onder overlegging van het desbetreffend verzoek van mr, J. 0. van der Lip, om eervol ontslag uit zyn betrokklng van secretaris van het college van curatoron van het gymnasium en van het daaromtrent door curatoreo uit gebracht advies, deolen B. en Ws. mode dat ook by hun college tegen de inwilliging van het verzoek geon bezwaar bestaat. Mitsdien geven zy in overweging aan mr. J. 0. van dor Lip het door hem gevraagd ontslag eervol te verleenen onder dankbe tuiging voor de belangeloos door hem bewezen diensten. Tevens stellen zy voor ovor to gaan tot do benoeming van een opvolger van mr. Van der Lip, waartoe door curatoren wordt voorge dragen mr. P. E. Brlöt, advocaat en procureur, alhier. Naar B. en Ws. door de hoofden der scholen 3do en 4do klasse werd medegedeeld, ie de voorraad getuigschriften, welke by het verlaten dter schooi aan de leerlingen worden uitgereikt, uhgeput. Dientengevolgo zal tot de aanschaffing van een nieuwen voorraad moeten worden ovorgogaan, waarop evenwel by het opmaken der begrooting nlot word gerekend. Een uitgave van 226 zal voldoende zyn om gedurendo 8 jaren in deze behoefte te voorzien. Zondag 1 Maart was voor de Geref. Kerk aan de Heerengraoht alhier een aan gename dag. In de morgengodsdienstoefoning trad voor de gemeente op de weleerw. emeritus predikant da. Holster en wol ter bovostiglng van den beroepen en naar hier overgokomen herder en leeraar ds. G. Wiase, van Overtoom. Z.Ew. bepaalde de gemeento bU do woorden uit üandolingen 8 vs. 5: „En Philippus kwam af in de stad van Samaria on predikte hun Ohristus". Deze Evangelle-prediktng bo- •chouwde Z.Ew. als een noodzakeiyko, een helhyko, een bevredigende en eon Godverheer- lykende, waarna Z.Ew. den leoraar met allen ernst mocht wyzen op het gewicht van het leeraarsambt, alsmede op het grooto voorrecht een dlonaar van Christus te mogen zyn, tovens do gemeente bepalende by haar duro roeping en verplichting tegenover haar leeraar. Na de voorlozing van het formulier, zong de gemeento baren nieuwen looraar too de bekende zegonbede uit Ps. 134 vs. 3: „Dat 's Heoren zegen op u daal", enz., waarna ton slotte nog weid aangeheven het laatste vers van Pb. 72: „Zyn naam moet eeuwig d'eer ontvangen", enz. Aan den avond van den dag trad do door de gehoele gemeente en velen buiten haar, begeerde leeraar ds. Wisse op, die een boeiende en wel doorwrochte rede hield naar aanleiding van de woorden van Paulus Efezo 3 va. 7 en leto gedeelte van vs. 8, waarby Z.Ew. den Apostel beschouwde lo. in zyn roemtaal over het Evangelie; 2o. in zyn verheeriyking van God in deze waardigheid over de bediening; 3o. in de vreugde, dio schynt in het Woord dor bediening; 4o. m de beiydenls van zyn onwaardigheid om tot dezo bediening gebracht te worden. Na het zingon van Ps. 89 vs. 8 ging Z.Ew. over om by dezo gelegenheid horteiyke toespra ken te houden tot den bevestiger ds. Holster, Kerkeraad, ambtsbroeders en algevaardigden der Zustorkerken, onderwyzera van Ohrlsteiyke scholen, Zondagsscholen, Jongelingsvoreeni- gingen enz. en elndelyk tot de gobeelo ge meento en catechisanten, waarna Z.Ew. de aamenkomst met dankzegging eindigde en tot slotzang opgaf Ps. 83 vs. 11: „Laat ons alom zyu lof ontvouwen" enz. Na het uitspreken der zegenbodo hief do gemeento nog aan: „Dat 'a Hooien zogen op u daal", enz. De afdeeling Leiden van den Nod. Bond van Handels- en Kantoorbedienden in Neder land hield Zaterdagavond haar derdo jaar vergadering in „In den Yeigulden Turk". Uit het jaarverslag bleek o. a. dat het ledental der afdeeliDg klom van 60 tot 114. Door het Bureel tot plaatsing verkregen eenige leden oen betrekking; oen nieuw Huieh. reglement werd vastgesteld; samen werking werd gezocht met andere voreeni- gingen; 8 ledenvergaderingen werden go- houden, een litteraire lezing en een openbare vergadering hadden plaats, ens. De flnanciön der afdoeling verkeoren in bevredigenden toestand, de kas sloot met een batig saldo van 72.45, waarvan ƒ50 werd gereserveerd voor het plaatseiyk Onder steuningsfonds. In do vacatures in het be3tuur werd voor zien door de benoeming van den hoer J. A. W. Aalbersberg tot lsten secretaris, van den heer H. L. A. van der Horst, tot penning- meestor. Verder werd een commissie benoomd tot nazien der rekening 1903, en een regelmgs. commissie voor do Bondsvergadering op Hemel vaartsdag ts houden. Als afgevaardigden naar die vergadering werden gekozen de heoren H. Haaksma sn W. C. Hemerik; als lid voor het Hoofdbeatu.-.r, district Zuid-Holland, werd gecandldeerd da heer H. Verver. Ten slotte werden uitvoerig besproken voorstollen voor genoemde Bondsvergadering. Hot bestuur bestaat thans uit do hoorer. H. Haaksma, lsto voorz.; W. 0. Hemerik, 2de voorz.J. A. W. Aalbersberg, lsto secr. G. S. A. Grevenbroock, 2do secr.; H. L. A. v. d. Horst, penningmeester, mej. O. Parmeu- tier, 1ste commissaris, do hesr A. J. Lambregten 2de commissaris. Het zang- en muziek-gezelachap van Noerbosch hoopt op 18 Maart a. s. een uit voering te gsven in de Stadszaal alhier. By de hedon gohoudon verkooping van cokos by partyen van 10 on 6 H.L. war o? (je pryzen f 6 en f 2.60. By do Leidscho Spaarbank is In de maand Februari Ingelogd f 07,630.47 en torugt taald f 85,239.19, terwyi zyn afgegeven 90 nieuwe sn geheel afgelost 91 boekje*. Hot gezameniyk tegoed der 12,074 inleggers bedroeg einde Fobruarl2,254,287.01, waarby nog komt de rente over 1902. Aan het postkantoor Warmond werd gedurende de maand Februari 1903 ingolegd f7369.28£ vordeold over 186 Inlagen; terug betaald f 4146.76 verdeeld over 42 torugbo- talingsn. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt bet nummer 1164. De Koningin en do Prins woonden gister ochtend to 's Gravonhage de godsdienstoefe ning by In de Willemskerk onder gehoor van ds. Van der Flier, hofprodiker. Do Koningin- Moedor nam doel aan de godsdienstoefening la de Kloosterkerk ondor gehoor van ds. Vermeer. Do In ons vorig nommer vermelde be- noomlng van den heer E. J. van Eyk tot gemeente-ontvanger buiten de aanbeveling om, ie geschied to Woorden. Op de algemoene begraafplaats to Utrecht werd Zaterdag onder talryke be wyzen van ba langstelltug ter aarde bostold bet stoffeiyk overschot van mr. P. VorLoren van Tbemaat, advocaatfiskaal by het TToog Militair, Gerechts hof. Op den doodenakker waren o. a. aanwozlg het college van B. en W. van Utrecht, een aantal leden van don Raad, da leden en grif fier van het Hoog Militair gorochtshof ens. Hot woord werd govoord door mr. P. A. L. A. baron van Ittersum als oudste lid van het Hoog Militair Gerechtshof (de president mr. G. H. van Bolhuis was door ongosteld- hold verhinderd), die de verdiensten van d*a ovorledene schotste. Voorts spraken nog mr. Lamsn Trip, lid van den Hoogen Raad, de hoor J. H. Oobiyn namens het collogo van regenten over de gevangenissen, on de boer C. van Straaten namens hoofdbestuur en go- wosteiyk bostuur der Vereoniglng tot verede ling van het Ambacht. De pleogzoon van don overledeno dankt o voor de botoonde deelnoming. Het Kamerlid J. H. do Waal Maleüjt zal de eerste tydon de Kamerzittingen wellicl.t niet kunnen bywonen. Eenigszins hersteld van zUn ziekto (bartaandoenlng), Is by te spoedig woder aan hot work gegaan, zoodat dit nadeellg op zyn herstel heeft gewerkt en hem thans volkomen rust is voorgeschreven. By do gemeentebesturen van Mfidrecht, Vinkeveen en WtJnla, alsmedo by do Water schapsbesturen, in de „Ronde Veenen", le een schryvon ingekomen van de Hoil. Eloctr. Spoorweg-Maatschappy to Amsterdam, daarby overleggende een nieuw tr.tmplan. By dit schryven wordt aangedrongen op een hoogere 8ub8idlo dan by de vorigo plannen in vooruit zicht was gesteld. Een zestigtal 2do luitenante dor infan terie on een twintigtal 2de luitenante der mil. administratie zullen binnenkort wor den benoemd tot lsto luitenant» Hr. Ms. panteordokschip „Holland"r onder bevel van den kap it-.in ter zee J. Wonbholt, is 27 Febr. te Ponta Delgada aan gekomen. llazorawoude. Aan het einde der gods dienstoefening werd den hordor on loeraar, ds. J. J. van Ingen, die zich door zyn be- dankon voor het beroop naar Oud-Beierland als 't waro opnieuw aan de gemeente verbon den had, de bekende zegenbede toegezongen. Zaterdagmiddag, omstreeks vier uren, Is, by het koeren van den wind, een kleine watermolen op bet land aan den Gemeeneweg omgeworpen. De schade Is voor den eigenaar niet onbelangryk. Noordwyk. Dinsdag avond te 7 uren, zal in cafe „Flora" do kath. kiesvereonlging „Kiesrecht is Kiesplicht" een algemoene vor- gadering houden, waarin na afhandeling van eenige hulshoudeiyke werkzaamheden (o. a. vorkiezing van drie bestuursledon wegens periodieke aftreding dor heeren Dr. A. Kervel, J. Prins en P. de Groot) de eerw. heer Van Dillen, rector te Oegstgeest, een lezing ad houden.

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1