tJ\ T3192 Dinsdag 24 Februari. A0. 1903. Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Offïeieele Kennisgeving. FEUILLETON. Het geheimzinnige huis. LEIDSCH M&BLAD PRIJS DEZER COURANT» Voot Leiden pei «eek 9 Oentsi per 3 meenden i S I f 1.10. Bniten Leiden, per looper en weer agenten gevestigd lijn 1.30. France per post i 1.65, g"- PRIJS DER ADVERTENTIE^! Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer /0.17£. Qrootere lettere naar plaatsruimte. Kleine advertentiën Tan 30 woordon 40 Gents oontant| elk tiental woorden meer 10 Gents. - Voor het inoaseeeren wordt/'0.06 berekend. VI3SCHUEBIJ. De Commissaris dor Koningin in de Pro vincie Zuid-Holland, Gezien liet besluit van do Gedeputeerde Staten van den lOdcn Februari 1903, no. 92; Gelet op art. 11 dor wet van den 13don {Juni 1857 (Staatsblad no. 87) Brengt ter kennis van belanghebbenden, 'dat bij voornoemd besluit door de Gedepu teerde Staten is bepaald: lo. dat de visscherij in de binnenwateren, .waaronder ook worden verstaan rivieren, ;door sluizen afgeslofen, zal zijn gesloten i den 15den Maart aanslaande tot en met den Sisten Mei daaraanvolgendemet uit- '«onderihg a. van dc visscherij door middel van fui ken, oalscharen, aalreepen, aalkorven, dob bers on door peuren naar aal en paling; b- van dc visscherij mot de gebbc, om klei ne vischjes te scheppen tot aas voor dobbers 2o. dat het ti-sschen met luxlnetten, waar- Ionder ook behooren ankerkuilen en staalboo- Swjsh, ran den lsleti April aanstaande tot en hnct den Sisten Mei daaraanvolgende is ver boden. En «al deze kennisgeving, in plano ge drukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmedo in het Provinciaal blad on in do Nederland- tehe Staatscourant worden geplaatst. 's-Gravcnhage, den lSden Februari 1903. De Commissaris der Koningin voornoemd, PATIJN. LE9DEN, 24 Februari. Benoemd zyn tot conservator by heb Ryks-Ethnograpkisch Museum te Loidon, dr. H. H. Juynboll en dr. J. Marquart, beiden thans assistent by dat museum. Door den heer H. Buitendijk, arts te Leiden, is aan het Museum van Natuurlijke Historie alhier ten geschenke aangeboden een goed geconditionneerde collectie dieren, op een tels naar Nederlandach Indiö bijeengebracht. Bedoeld geeohenk bestaat uit 81 visschon, il slang en 2 inktvisschen uit de Java zee; lïö vledermulzen van Tandjong Priok en IMeester-Cornelis; 2 insecten van Tandjong- itrlok, benevens 4 visschen uit de Roodo Zee. Den sohenker is daarvoor de dank der Regeering betuigd. Do Christelijke JongeliDgsvereeniging f-Dient den Heer," afdeeling van het Nod. Jongelings-Verbond, had tegen gisteravond in iet Wykgebouw aan het Levendaal alhier een gezelligen avond georganiseerd. Dank zy der welwillende en hooggewaardeerde medewer king van do dames J. Weys (sopraan) en M. Wyting (piano), alsmede van eenige heereu violisten, kon een mooi programma op waar dige wijze zoer tot genoegen der talrijke hoorders worden uitgevoerd. Behalve zang- len plano-nummers werden op dat programma tevens eenige goed gekozen voordrachten aange- jkondigd, welke dan ook ten gehoore gebracht werden en waarmede de voordragers veel Bucces hadden. De welgeslaagde samenkomst, waarvoordo jtoegangspriJs al bijzonder laag was, werd ge- lopend en gesloten door den heer J. Kok, godsdienstonderwijzer, die by de sluiting als itolk der aanwezigen dankte haar en hen, die 'dezen echoonen avond mogelijk hadden ge maakt. Ook word er nog gemeenschappelijk ge zongen en.... geld ingezameld. Uit het woord van den penningmeester, dat strekken moest om de collecte aan te bevelen, bleek, dat deze Jongelingsvereeniglng best wat geld kan ge bruiken, vooral met het oog op do toekomst, daar zij haar vyf-en-twintlgjarlg jubileum te gemoet gaat. Van Michel Angelo's kunst en leven kregen gisteravond de bezoekeis van het Volkshuis een Indruk door de levendige, met goede lichtbeelden geïllustreerde voordraoht van don heer P. H. Hugenholtz, van Amster dam. De „man met de vier zielen" trad hun voor oogen als beeldhouwer, schilder, bouw- moeeter, dichter. Het gehoorde en geziene wekte allicht het Terlangen tot nadere kennis making. Do tentoonstelling van diens werk In het Volkshuls biedt hiertoe rustige ge legenheid. Wy vestigen de aandacht op achter staande advertentie der Leldsche Concert- vereeniging en hopeD, dat het publlok niet al te zeer een afwachtende houding zal aan nemen, doch aanstonds, door inteekenlng op de aan te bieden lyst, biykon van belangstel ling zal geven; want wy vernamen, dat het al of niet plaats hebben van het concert uit sluitend afhangt van de resultaten, die met de inteekeniysten bereikt worden. Voor bet examen nuttige handwerken Is geslaagd mej. M. Eggink, van Leiden. Zy is leerlinge van mej. J. J. Mulder. De avondrecoptle by den minister van buitonlandsche zaken op a. s. Donderdag gaat niet door. De groep van sooialistische Kamerleden hield gietermiddag eon vergadering in het daarvoor, evenals voor de clubs van de andere partyen, in het gebouw der Tweede Kamer beschikbaar gestold lokaal. Heden, nog vóór den aanvang der Tweede- Kam er-zit tl Dg, heeft de olub van vooruit strevende liberalen, die zich onlangs onder leiding vau mr. Goeman Borgesius gevormd heoft, een party-byoenkomst gehouden, terwyi de katholieke Kamerclub na afloop der zitting byeenkomt. Aan landbouwers en veehouders Is een oproeping gezonden voor een Woensdag 25 dezer to 's Qravenhage te houden vergadering, tot welker by woning ook de leden van de Kamers der Staten-Generaal worden uitge- noodlgd, en waarin het wetsontwerp botref- fende de landbouwraden zal worden behandeld. Als sprekers zullen optreden de heeren J. Brinkmau Hz., landbouwer te Zaandam, G. A. A. Knaap Pz., to Haarlemmermeer, en J. Schortinghuis, landbouwer te Zaandam, die de noodzakeiykheid Yan een offlcleele ver tegenwoordiging «uilen verdedigen tegenover hen, die deze bestryden, maar tevens het ingediondo wotsontwerp aan een opbouwendo crltlok zullen onderwerpen. Aangenomen is het beroep naar de Geref. Gem. to Oldebroek door ds. G. Vlug, te Njjkerk op de Veluwe. Beroepen Is by de Nod.-Herv. Gem. te Westkapelle ds. A. W. Ippius Fockens, pred. te Hemman. Naar wy vernamen, ls er Zondag een buitengewone zitting van den Raad van State gehouden. Vad.) Op het drietal voor de verkiezing van een lid van het Hoofdbestuur der Vereenlging van Chr. onderwyzers en onderwijzeressen in Nederland en -de Overzeeache Bezittingen zyn gebracht de heeren O. G. Wiegand (met 148 stemmen), O. V. van Noppen (met 60 stem men) en H. J. Emous (met 80 stemmen). De pedel der Amsterdamsche Universi teit, de boer H. J. van Pommeren, is op 08- Jarigen leeftyd overleden. De overleden pedel, die nog eerst kort ge leden onder vele biykon van belangstelling zyn 40-jarige loopbaan als gemeente-ambte naar herdacht, was een man, wiens verschel den door de Universiteit zoer zal worden gevoeld. Hy was iemand, die In menig op zicht do vraagbaak was van hoogleoraren en studenten en die om zyn onverflauwde werk kracht en groote welwillendheid door allen, die met hem in aanraking kwamen, hoogolyk werd gewaardeerd. UI. H.) Uit de be8to bron kan het „Hbl." ver zekeren, dat van een vervanging te Amsterdam van het 7de regiment infanterie door het 2de regiment uit Maastricht geen sprake is. Z. D. H. do Bisschop van Haarlem heot1- benoemd tot kapelaan te Amsterdam (H« Willlbr. buiten de Voste) den weleerw. heer L. M. v. Pinxteren; tot kapelaan to Leid- schendam den weloerw. hoer P. H. Wytui- burg; tot kapelaan te Nieuwkoop den weleerw. heer W. J. J. A. Borsboom, die kapelaan was te Heiloo, en tot kapelaan te Rotterdam (H. Rosalia) den weleerw. pater J. J. M. Joosten O. M. De arrondi8sements-rochtbank te Am sterdam heeft tor vervulling eener vacature van rechter in dat college opgemaakt de navolgende alphabetische lUst van aanbeveling mr. W. F. Byieveld, advocaat on procureur aldaar, tevens rechter-plaatsvervanger in go- meldo rechtbank; mr. W. A. van "Wouden berg Hamstra, sitbstituut-grifller by dat col lege; en mr. J. Tb. F. Telting, kantonrech ter to Ridderkerk. H. M. do Koningin on Z. K. H. do Prins bezochten gisteravond het thé dansant, dat H. M. do Koningin-Moedor te Haren Paloize gaf. Genoodigd waren op deze Boiróe o. a. het geheelo corps diplomatique, dames en hee ren van Hr, Ms. Huis cn uit do hoogc krin gen der Residentie. Do partij duurdo tot halfóén na middor- noehb on zal a. s. Vrijdag 27 dozer govolgd worden door een thé, waarop niet gedanst wordt. Bij de Twoodo Kamer zijn thans aan hangig: do interpellatie, tob heb houdeai, waarvan verlof is verleend aan don hoor Ketelaar, naar aanleiding van hot door den Minister van Waterstaat, Handel en Nij verheid aan de Kamer overgelegde overzicht van do traktementen van liet personeel dor posterijen en telegraphic; alsmedo do vol gende motiön van orde: van den heer Van Kol o. s. betreffende beëindiging van den Atjeh-oorlogvan den heer Hugenholtz o. 6. betreffende dc zoogenaamde postenor- der"; van den heer Fokker c. s. omtrent exploitatie van spoorwegen door den Staat; en van den heer Goeman Borgesius o. b. betreffende portvrijdom voor belangrijke takken van den openbaren dienst. Zondag-avond nam ds. G. Wisse Jr., na een fl'/j-jarigen arbeid, afscheid van de Gerof. Kerk van Overtoom. Een zoer groote schare vulde het kerkgebouw. Naar aanleiding van Hebr. 13 8 nam de leeraar een treffend en aandoeniyk afscheid van de Gemeento. De ouderling Van Opstal was dan ook de tolk der Gemeente, die di. Wisse een harteiyk vaarwel toeriep bU zyn vertrek naar Lelden. Na dezo toespraak hief de schare Psalm 121 4 aao. Ten stelligste kan „De Ned." tegen spreken het bericht uit Nymegen, als zou ds. A. W. Voorsr te Wolvoga, benoemd zyn lot directeur der Weesinrichting te Neorbosch. Tot een dusdanige benoeming is alléén eou algewoene vorgade.ing bevoegd on deze is nog niet opgeroepen. Het stoomschip ,,Amstcllaiid", van Am sterdam naar Buenos-Ayrea, arriveerde 23 Febr. te Duinkerken; do ,,Bali" vertrok 22 Febr. van Podang naar Amsterdam; do Bielefeld", van Java naar Amsterdam, ar- riveerdo 23 Febr. to Suez; do Timor" ar riveerde 23 Febr. van Amsterdam te Bata via; de Zaanland", van Buenos-Ayres naar Duinkerken en Amsterdam, arriveerde 22 Febr., te Madera; de Amsterdam", van Rotterdam naar Nicuw-York, passeerde 23 Febr. Lizard (aan boord 28 kajuits- on 375 tusschendokspassagiere)do „Socstdijk", van Rotterdam naar Newport News, paB- aeerde 23 Febr. Sciily; de Teweer", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 22 Feb. Port-Said; de ,,Ardjocno", van Java naar Amsterdam, arriveerde 21 Febr. te Marseil le en heeft denzelfden dog de reis voortge zet; de „General" (uitreis) passeerde 22 Fe bruari Gibraltar; do ,,Kediri'\ van Rotter dam naar Java, passeerdo 22 Febr. Oitavos; de „Prinses Sophio", van Batavia naar Am sterdam, vertrok 22 Febr. van Port^Said; do „Prins Willem III" arriveerde 23 Febr. van W.-Indie te Amsterdam; de „Snlak", van Rotterdam naar Java, arriveerde 23 Fe bruari te Southampton; de „Soembawa" ar riveerde 23 Febr. van Bat-a via te Amster dam. Benthuizen. Dit Jaar zyn als Raadslid aan de bomt van aftreding do heeren R Paul en J. Erkelens. Bodegraven. Zondagavond, bij feilen wind, heeft zich alhier een vreemd ver- sohijnscl voorgedaan. Uit do luohb is na melijk gevallen stof of asch. Aan stof kan haast niet gedacht worden, want op de wc- gon cn straten lag geen slof, dat do wind kon doen opstuiven cn op dc daken uit strooien. Menige huismoeder zotte Maan dagmorgen vreemde oogen op, toen zij water uit don regenbak of regenton wilde schep pen, want dit was onbruikbaar goworden. Hot was vuil cn troebel geworden door den regen, die het govallen stof of de asch, wat hot dan ook moge geweest zijn, naar den bak of ton had gevoerd. Niet alleen in de kom der gemeente, maar op een half uur afstand daarvan hoeft zich hetzelfde ver schijnsel vertoond. [Ook elders in het land heeft zich dit ver toond. Immers op vorschillende plaats-m van Arnhem, vooral bij op het zuiden ge legen huizen, werd gistermorgen op ruiten en kozijnen een aschlaag van een bruingeel stof waargenomen. Op tuinhekken vond men con geheel laagje van dit op asch gelijkend stof. Van verschillondo zijden kwaaien, ook uit Hazorswoudc, borichton omtrent een asch- regon, die zich Zondagmiddag boven die gemeento zou hebben ontlaat; eenige perso- non toonden onzen correspondent aldaar mot eenige waarneembare aschlaagjcs op hoornen on struiken, op gras en in regenbakken aan, dat werkelijk het genoemd verschijnsel met do grauw bewolkte lucht gopaard was ge gaan.] Bij eou volwassen persoon, alhior, heoft zich een geval voorgedaan van dipliteritis met doodelijkon afloop. Do joarlijkscko sticronkouriug zal voor het achtste district alhier gehouden worden op Donderdag 2 April, des morgeus to half- twaalf. Ilnarlcnimeriueor. Naar wy vernomen be staat by het Polderbestuur het voornenion, de houten brug in don Vyfhuizerweg over den Aalsmeordertocht te doen wegruimen en te doen vervangen door een aardon dam. De heer Ronaud, onderwyzer aan sdbool 10 in deze gemeente, is opgeroepen tot het vervullen van militieplichten, en zulks In vorband met de buitengewone oproeping onder de waponen. Het aantal porsonen, die voor plaatsing op de klezeraiyst voor 1903/4 ln aanmerking kunnon komen on niet vooi komen op de van krncht zyndu kiozerslyst, bedraagt alhior 316. Hazerswoudo. Do toeloop naar do uitvoe ring van „Nut cn Genoegen" was ditma-al buitengewoou groot. Do grooto zaal van den heer O. L. Boers was zóó vol, dat enkelen, die te voet of per as uit aangrenzondo ge meenten of buurten gekomen waren cn ovon na den bepaalden aanvangstijd arrivoorden, ouverrichterzake moesten torugkeoron. De dubbele entréo-prijs word geboden voor con staanplaatsjo. Do voorzitter riep allen aanwezigen oen hartelijk wolkom toe, ook den eore-voorzit- tor, den heor J. O. van dor Stijlen, van Rotterdam, ook den musici, thans do heeren W. Brons on W. Smolders, pianist en vio- list-pistonnist uit Leiden, zoomede den hee ren J. van der Bilt en J. H. van dor Bijl, die op kunstige wijzo een artistiek tooneel scherm hadden vervaardigd, waarin man een vrijo navolging van het voorhangsel van den Amstordamsolvon sohouwburg kon herkennen. Het gehoelo repertoire liep uitmuntend van stapel. Do „Boef" was in klocding, ma* nioron en uitspraak zoo boefsoh mogelijk en wekte niet minder afschuw dan lachlust op. „Vorkoord begrepen" bracht hot geheolo pu bliek in spanning. Do damosrol werd op aantrekkelijk eenvoudige en natuurlijks wijze vertolkt. Mijnheer Klapper, hoowol zijn kool onder den invloed van do ongesta dige temperatuur was gex-aakt, apeoldo met zijn neef Henri zoo goed duol, dat men zijn hart vasthield. Iets nieuws was do opvoering van eon tooneelspel in drio bedrijven. Dat men de instudeeriug van „Een oud soldaat" heeft' aangcdui-fd, is een bewijs van ontwakond krochtsgevocl. „Een leerzaam stuk", zei me nigeen, on dat het goed word opgevoerd, kon men zion aan do ademlooze stilte, waaronder do verschillende verwikkelingen door de. toesohouwoi's werden meegeleefd. Valentijn on Ferdinand werden bepaald goed weerge geven, koopman Waldbneh on zijn com pagnon Vorstman, zoomede Gustaaf, toon den ovencens uitmuntend in hun rollen te zitten en geen enkele gaf reden tot gegronde aanmerking. In „Ondank is 'awoiclds loon" cn „Wit kiel Staatsspoor No. 1", maar vooral in hot laatste, herkenden wo weer als steeds den waren karaktorkoiniek. Uit vrees voor te groot laohsucces, in verband met het aange dane stomorgaan van den acteur, liet men do opvoering van „Ik lach me ziok" voor 81) „Kytr zoide hy trotsch, de enveloppe met die, welke by uit zyns meesters jaszak gehaald had, den graaf voorhoudende. „Ziet 'ge eenig verschil in beider schrift?" I Karovan bestudeerde de beide adressen 'nauwkeurig. I „Ik geloof niet, dat het aan oen expert jmogeiyk is hierin verschil op te merken," i«el hy vol overtuiging, maar met een diepen 'zucht. „"Waarover zucht ge?" vroeg de Jongen verrast. „Over zooveel verspildo energie 1" „Verspilde energie?" horhaalde de knaap, terwyi hy den graaf aanzag met een blik, die zelfs dezen onvereaagden, zelfbewusten man^ verschrikto. „Rudin, noem niet lots, wat ilT doe, verspilde energie; want by den hemel, ik zou in staat zfln eelfs nu myn eed te ver geten om u te volgen door dik en dunl" De graaf verbleekte. „Vergeef my 1" «ol hy boetvaardig. „Maar ik wilde, dat ik u kon ter zyde staan met myn eigen ervaring." „Je eigen ervaring!" riep de jongen. „Wat heb ik daaraan? Vat my nu niet lastig met herinneringen aan het eene domme ding, dat i ge gedaan hebt; doe liever dezen brief voor Imy op de bus aan het St.-Anselm Hospitaal, zoodat hy het juiste postmerk krijgt. Ik moet |het Bpel niet bederven door een kleinigheid te vergeten. Wy hebben genoeg ondervinding, Budinl" «el Toothy beteekeoiovol, Bom «elfs 4* geringst* voorsorgen te nemen en daar door domheden te vermyden, waaraan begin ners zich zoo dikwyis schuldig maken." XXI. Mamie Burlon's verdriet. Den avond van denzelfdon dag, waarop het bovenstaande voorviel, begat Mamie zich, toen haar dienst was afgeloopen, naar de zaal, waar de oude „Bantam" lag. De oude vrouw was verheugd haar te zien en beschouwde met aandacht het liove, peinzende gelaat van het jonge moisje. Het was eerst acht en- veertig uren geleden, dat zy Mamie voor het eerst had leeren kennen, en toch bemerkte zy terstond, dat er iets ernstigs met haar had plaats gevonden. Het was niet meer het vrooiyke, luchthartige meisje van toen. Zy scheen nu gebukt te gaan onder een helmoiyk verdriet. „Lieve klndl" z«l zy. „Gy zyt niet wel of niet gelukkig. Zeg niet, dat gy het wel zyt, want dan zou ik donken, dat het myn schuld Is, door u hier op te houden, in plaats dat ge een flinke wandeling kunt maken. Indien ik nog in Drydenstreet lag, Ik zou mynheer Denvers zelf aansporen een wandeling met u te gaan maken." „O, neen, neenl" riep Mamie uit, terwyi een donkere blos haar gelaat bedekte. „Waar ik ook ben, mynheer Denvers behoeft my niet te vergezellen." „Zyt ge dan een mannenhater, geiyk ik?" vroeg de „Bantam", „dat had ik nooit gedacht, want ge zyt te jong en to lief om door de mannen te worden veracht ovenals ik. Toen Ik nog jong was, keek niet één man naar my om en daarom maakte ik myzelve wfls, dat ik de mannon haatte, hetgeen op lateren leeftyd ook werkeiyk het geval werd." „Maar ik ben geen m&anenhater," zei Mamie droevig lachend; „maar „Maar go haat mynheer Donvers. Lieve deugd, wie zou dat denken? Ik heb hem joist beschouwd als eon uitnemend man. Een uitzondering, die den regel bevestigt, zooals de menschen zeggon." „Ik baat mynheer Denvers niet," antwoordde Mamie met een lichte trilling in haar stem. Zy stona op, want do naastbyzynde toren* klok waarschuwde haar, dat het tyd waa voor het avondeten. „Tot morgen, dan kom ik u weer opzoeken, als „Als ge nog niet verzoond zyt met myn heer Denvers," voleindigde de oude vrouw. „Maar als go weer goede vrienden zyt, zal ik het u niet kwaiyk nemen,wanneer ge niet komt." „Maar daar is geen reden om my te ver zoenen, Martha I" zei het jonge meisje met een snik; „het ie, het is alleen, dat mynheer Denvers niet de geringstevriendschap voor my gevoolt." De oude Marlha sloeg haar magere handen ineen. „OI geloof dat toch niet. Myn oude oogen zien genoeg en zyn gezicht liegt niet. Boven dien heeft by my zelf verteld, dat hy de kamers huurde om dicht by dit hospitaal te wonen, en waarom zou hy dicht by dit hos pitaal willen wonen anders dan om in uw nabyheid te z(jn?" „Is dat... dat werkeiyk waar?" vroeg Mamie verheugd. „O vertol my, Martha, ver tel my nauwkeurig wat hy hieromtrent ge zegd heeft." De oogen der oude schitterden. „Waarom z(jt ge zoo twyfelmoedig?" Marie boog beschaamd het hoofd. „Ik heb reden te gelooven, dat hy nu meer denkt aan een schoone roodharige jonge dame die in hetzelfde huia woont." „Niemand anders woonde in Drydenstreet 6 dan ik, kindlief. Maar ik geloof, dat ge juffrouw Sonya bedoolt. Zy i6 ovenwei geen geen jonge dame, maar minstens reeds vyf en dertig jaar, hoewel zy zich zoo jeugdig weet te maken, dat zy somt yds niet ouder schynt dan vyf en twintig." Mamie's hart was na deze mededelingen veel opgewekter dan het dien dag geweest was. „Morgen kom ik u zeker nog eten opzooken," zei zy, terwyi zy do kamer verliet. Op haar kamer vond zU twee brieven, die met de avondpost gekomen waren. Een was van haar zuster en do ander In oon handschrift, die haar hart sneller deed kloppen. Haar oogen glinsterden van biydschap, toon 4J het adres las, en met bevende vingers maakte zy den brief open. Op een half zytje post was hot volgende goschrovon: „Een goed vriend waarschuwt juffrouw Burton niet de minste betoekenis te hechten aan de oplettondhedon van Jack Denvers. Indien juffrouw Burton denkt, dat hy ernstige voornomons koestert ten opzichte van haar, dan vergist zy* zich hierin. Door de onterving van zyn oom van alle vooruitzicht op vermogen ver stoken, is hy genoodzaakt naar een ryke vrouw uit te zien, hetgeen hem evenwel niet belet met arme meisjes te flirten." Al het bloed week uit Mamie's gelaat, en haar lippen trilden van beleedigden trots en toorn over den man, die zich kon vernederen tot het schryveu van zulk een verachteiyken brief. Was het mogeiyk, dat Jack Denvers, de man, dieD zy zoo ten volle vertrouwd had, zulk een brief kon schrijven? Het bandschrift waa ongetwyfeld het zyne, en bovendien, wie anders kon redon hobben haar zoo te beleedigon? Zy kende niemand en niemand konde haar in die grooto stad. „Maar het is zoo vroeselUk onwaardig en zoo gehoel in tegenspraak met zyn karakter," stamelde het arme meisje; „hooft hy nlot steeds myn gezelschap gezocht on ray zelf verteld, dat hy geheel zonder vrienden was hlor In London, on het hem een vreugde was my van dienst te zyn?" Maar dan herinnerde zy zich dien nacht, dat zy Jack zag, hand in hand met die schoone, elegante vrouw. „Waarom, waarom moost hy myn rust zoo wreed verstoren?" weende het ongelukkige meisje. „Ik was zoo golukkig en tovreden in myn tegenwoc-rdigen werkkring verlichting govonden te hobben voor myn smart over het verlies van myn geliefdon vader, en nu Dat Jack haar niet beminde, was slechts een droppol in den bitteren kolk, maar zy Icon niet gelooven, dat hy tot zulk een laftb laag hartigheid in staat was. Neon, zy beoordeelde hem verkeerd. Daaraan was by niet schuldig 1 Maar als b4J dien anoniemen brief niet go- schrevon had, wie dan? Oogonblikkoiyk als. een ingeving kwam het antwoord. Ja, ja, zy was het: de roodharige, ryk8eklo0(te vrouw, met wie zy Jack den vorigen avond in zoo'n intiemen toestand had aangetroffen. Zy, Mamie zelve had gezien de passie, zooals slechts een vurig temperament, als die der gravin kan gevoelen en in vergeiykiDg waarvan Mamie's kalme, trouwe, zuivere liefde was als „water en wyn." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1