Donderdag 10 Februari. A°. 1903. jouraat wordt dagelijks, met üitzoadering van !§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant." Gemengd Nieuws. FEUILLETON. Het geheimzinnige huis. N®. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT I Voor Lelden per «reek 9 Oenta j per 3 maanden f 1.10. Balten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd lija f 1.30. Franco per post 1.66. PRIJS DER ADVEBTENTIËNi Van 1—6 regeli ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17^. Qrootere letten naar plaatsruimte. Kleine advertentlën van 80 woorden 40 Oenta contant elk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor het Inoaaseeren wordt 0.06 berekend. LEIDEN, 19 Februari. In liefc korte overzicht van gisteren, besprekende waa-r tor. Aalborse onderwijs genoten had, word geaegd, dat hij een R.-K. school bezocht, moaa: iemand, die het van eijn moeder weet, maakt ons opmerkzaam Vlat dit niot zoo was au de heer Japikee den nieuwen afgevaardigde voor Almeloo Onder zijn leerlingen, op de Jongensschool Isto klasse, heeft geteld. Nu, dat is zeker niiet mot opzet door ona goschrevan, want waar we kunnen zullen we steeds ën die eohool bn. niet minder on een geachten heer Japikse hoog houden 1 Voor het examen nuttige handwerken is te Utrecht geslaagd m»J. M. W. C. Heymen, te Ter-Aar. Bedankt is voor het beroep bij de Ned.- Borv. Gem. be Kage door don heer J. A. Visscher, cand. De gemeenteraad van '3-Gravenhage heeft het adres van den Bond van werklie den in dienst der gemeente mot protest te gen do handelingen van den commandant der brandweer en mot verzoek om spoedige afdoening van het adres der Brandweer om meer rusttijd, èn wegens don inhoud èn wegens den vorm, aangenomen voor kennis geving. De heer De Wilde nam het oven voor do werklieden op, maar do burgemees ter vond het adres ongepast, zoodat het naar de communale snippermand ging. Tot directeur van hel. gemeentelijk tele- phoonbodrijf is benoemd de heer H. E. Bun- nik. Ingekomen was een voorstel van den heer Van Malsen om voor do gemeente aan te koopen gronden onder do gemeenten Wasse naar, Voorburg en 's-Gravcnhago (eigendom van don heer Kruijswijk), groot 28 Hectaren, 89 Centiaren, 23 Aren, voor een bedrag van f 176,000, behalve de kosten. Dit voorstel Werd aangenomen met 25 tegen 10 stemmen. Opnieuw kwam in behandeling het voor- stol tob aankoop van mr. Goekoop, van grond nabij de Laan-van-Mcerdervoort, voor f 100,000, tot stichting van een nieuw gym nasium. De voordracht word ondanks ver- eet van B. en Ws. aangehouden. B. on Ws. van Den Haag zijn het met do exploitatie-maatschappij „Scheveningen" eens geworden ovor do orfpachtsuitgifto van gemeentegrond voor de stichting van een Vast gebouw voor paardenspel te Schevenin gen, op voorwaarden, over het algemeen ge lijkluidend met die van do orfpachtsuitgifto aan do maatschappij „Zeebad Schevenin gen". Het stuk grond is pl. m. 5400 vierk. M. groot, ligt aan do Nieuwe Parklaan en wordt in erfpacht gegeven tegen een jaar- lijksche canon van /0.40 per vierk. M., met een minimum van ƒ2000. De heer H. J. S i mmel, de bekende auteur, die ernstig ongesteld was, is thans weder aan do beterhand, „De Tel." verneemt, dat er bij de Rc- geenng ernstig aan gedacht wordt de ni- deelingen onderwijs en arbeid van het do- partement van binncnlandsche zaken tot één afzonderlijk departement onder minis ter Kuyper te vereenigeo. Aanleiding tot dit voornemen zou zijn het nu reeds be staande nauwe verband tusschen beide af- doelingen, welke bij de totstandkoming van de in beworking zijnde regeling van het technisch onderwijs nog meer tot samenwer king geroepen zouden zijn. Dr. B. Meilink, directeur der gemeen telijke hoogero-burgersohool en burgeravond school te Kampen, heeft tegen 1 September e.k. eervol ontslag uit die betrekking aan gevraagd. Naar „De Tel." verneemt, is het resul taat van het overleg tusschen de secretaris sen-generaal der departementen van alge meen bestuur ten aanzien van de herziening van de positie der lagere ambtenaren, dat door de Regeering zal voorgesteld worden, do positie van de eerste- en tweede-klerken aanmerkelijk te verbeteren. De tweede-klerken zouden voortaan bin nen drie jaren, de eerste-klerken binnen vijf het maximum-traktement bereikt hebben. De tegenwoordige regeling is nagenoeg aan willekeur en gezindheid der superieuren overgelaten. Ook is er sprake van, de maxima voor boido categorieën te verhoogen van f 700 op 900 en van f 1100 op 1300. Yaste regelen voor dc bevordering van tweeden-klerk tob eorsten-klerk zouden ech ter niet in het voornomen liggen. Het gisteren vermelde bezoek van Prins Hendrik aan Het Loo geldt de werkzaam heden in de bosschen. De Prins was hedenochtend bij zijn ver trek van Den Haag naar Het Loo alleen vergezeld van zijn adjudant luit. ter zee lste kl. Jhr. Hooft Graafland. De Prins komt Zaterdagmiddag in de re sidentie terug. H. M. de Koningin dejeuneerde heden bij Haar Moeder. In verband met de beëindiging van de verwikkelingen in Venezuela, zou de waar nemende zaakgelastigde te Caracas, gezant- eohapsraad Jhr. Van Gittcrs, in het laatst dezer maand naar Nederland fcerugkeeren. Daar de gezondheidstoestand van den consul-generaal en zaakgelastigde, den heer Van Leyden, een langdurig verlof naar Europa zal noodig maken, is een nieuwe be zetting van den post in overweging. Door do afdcclingen Delft van het Onderwijzers-Genootschap en van den Bond van Nod. Onderwijzers is besloten een adres tot den Gemeenteraad aldaar te richten, waarin aangedrongen zal worden op het. in voeren van verplichte schoolvergaderingen. Naar wij vernemen, zal nog in deze week door de vrijzinnig-democratische leden der Tweede Kamer, de heeren Bos, Dmcker, Fokker, Ketelaar, Marohant, Nolting, Pijnackcr Hordijk, Van Raalbe en Smidt, bij de Kamer worden ingediend een voor stel van wet, strekkende tot het in overwe ging nemen van veranderingen in het dorde en het vierde hoofdstuk der Grondwet. (Star ten-Generaal, Provincialo Staten en Ge meenteraad). Soc. WeeJibl.) In een te Amsterdam gehouden verga dering van het bestuur van den Nederland- sohen Bond van Vereenigingen van den H an dc ld rij venden Middenstand zijn als volgt de verschillende bestuursfunctiën ver deeld: Voorzitter, J. S. Meuwsen, Amster dam vioe-voorzitter, M. van Hout, Hel mond; secretarie, W. Nieuwenhuizcn, Nij megen; vioe-secretaris, T. Plek, Nijmegen; penningmeester, J. Das Dzn., Utrecht; vioe- penningmeestor J. H. Akkonnans, Utrecht; A. A. HermensMoons. Roermond; E. G. Schürmann, alhier; Collcnteur, alhier. „De Tijd" noemt het bericht van „Het N. v. N."f dat dr. Schaepman bij uiterste wilsbeschikking had bepaald, dat allo door hem nagelaten handschriften zouden moeten worden vernietigd, in zóóverre juist, dat handschriften, brieven o. d. van an doren, die in don boedel van dr. Sohaep- man gevonden worden, moeten worden ver nietigd. Manuscripten van den overledene zelf moeten worden ter hand gesteld aan dr. A. C. M. Schaepman, pastoor te Zevenaar. „De Posthoorn" ineldt, dat do vergade ring van de afdeeling Rotterdam van den Noderlandschen Bond van Post- on Tele- graafbeambten „Do Post" de volgende motie heeft aangenomen, met opdracht haar door middel van „De Posthoorn" ter algemeen© kennisso te brengen: „De vorgadering, enz. betuigt aan den „heer directeur-generaal haar oprechten „dank, voor de aan allen van hot personeel „bekend gemaakte uitnoodiging, om grie- „von, enz. te zijner kennisso to brongen; „betreurt het, dat door don heer directour- generaal eenige samenwerking in deze met „do besturen der vakvereenigingon onnoo- „dig werd geacht; „spreekt de hoop uit, dat in de toekomst „een duurzame samenwerking tusschen „Z.H.E.Geslr. cn de bejturen, in wier han- „den zij hun belangen stollen, moge plaats „hebben „en is overtuigd, dat zulk een samenwer- „king voor de tevredenheid bevorderlijk zijn „moet." Te Maastricht heeft zioh een afdeeling geconstitueerd van den „Volksbond, Ver eeni ging tegen drankmisbruik." Het be stuur is samengesteld uit de heeren R. Schoepp, mr. A. Wynans, dr. E. C mde- wemetr, mr. R, vooi Coldam, dr. E. Schrei- uomaohar cn dr. H. B. Holsboer. Hefc panteandoksdiip „Koningin Wil- helmina" van Batavia naar Nieuwedicp, passeerde gistermiddag Dungoness. TLr. Ms. pantasrdekschip „Holland", onder bevel van den kapitein ter zee J. Wentholt, is 18 dozer to Sint-Luoia aange komen. De commandant is voornemens 19 d. a.v. dc reis naar Nodorland te vervolgen. De gewone audiëntie van den Minis ter van Binnen landscho Zaken zal deze week niet plaats hebben. Het stoomschip „Bundesrath" (uitreis) arriveerde 17 Febr. te Port-Said; do „Ke- diri", van Rotterdam naar Java, passeerde 18 Februari des morgons Dover; de „Ko ningin Wilbelmina" vertrok 18 Febr. van Batavia naar Amsterdam; dc „Burgermeis- ter" (uitreis) vertrok 17 Febr. van Zanzi bar; do „Kanzier" (thuisreis) arriveerde 17 Febr. te Napels; de „Koning Willem I" ar riveerde 18 Febr. van Java te IJmuiden; de „Rijndam" vertrok 18 Febr. van Nicuw- York naar Rotterdam. Bodegraven. Dinsdagavond hield de antir. kiesvereeniging „Nederland cn Oranje", alhier, een openbare vergadering, waarin als spreker optrad do heer J. van Ovoröbeeg, te Amsterdam. Iemand, die dezo vergadering had bijgowoond, zei de na af loop daarvan: Het gaat in de politiek oven als in den handel. De hoer Van Oversteeg heofb van avond over ontevredenen gespro ken en beweerd, dat z^j maar geduld moeten hebben, hot zal wel terecht komen, als dr. Kuyper nog maar wat aan het bewind blijft. Ik woonde in de vorigo maand, liet hij er op volgen, hier ook do lezing bij, die do heor Roodhuyzen in een openbare vergadoring van de liberale kiesvereeniging „Burger plicht" hield. Doze spreker beweerde, dat er van dit ministorio weinig is to verwachten op het punt van sociale hervormingen; hiorvoor moet er eerst een meer democra tisch bewind komen. Do sprekore van ver schillende staatkundige richting doen juist als do kooplieden op de markt; ieder prijst zijn waar aan als do beste en ik twijfel aan het nut van dergelijke lezingen in dezen tijd, waarin het volk wol dagbladen leest; do hee ren kunnen zoo weinig nieuws vertellen. Misschien dat do man hierin wel golijk heeft. Do hofstede „Oudervrucht", in De Moije, alhier, publick geveild ten overstaan van notaris Do Favaugo, is verkocht voor f 46,000. Twee porccelen weiland, gelegen op Rij- noveld te Alfen, alhier publiek goveild ten overstaan van notaris Fuhri Snethlage, zijn verkocht voor f 8510. Voorsolioton. Woensdagavond gaf do Ohristelijko Zangvcreeniging „De Lofstem" een uitvoering in de Ohristelijko School al hier. Met zeer veel genoegen kunnen genoo- digden op dat avondje terugzien, daar do uitvoering in allo opzichten wel geslaagd mag hceton. Do vcrschillendo zangnummers liepen uitstekend van stapel; ook do solo partijen waren in goede handen, helgeon zeker ook wol mag worden afgeleid uit de vele bijvalsbotuigingen, dio de solisten mochten ondervinden. Een woord van lof aan den heer ltoodvocts voor het juiste or- golaccompagnement niet alleen, maar ook voor het prachtige nummer dat hij ten beste gaf (Fantasie over Kerstliederen), dab opnieuw blijk gaf van zijn bekwaam heid als organist. Het was een genotvolle avond, waarvoor wij den leden gaarne dank brengen, maar niet 't minst den directeur, den heer G. Torenbeek, voor zijn uitmunten de leiding, die zeker het leouwcnaandecl toe komt van het grooto sucoes, dat „De Lof- stem" gisteravond weder heeft verworven. Wassenaar. Gisteravond vergaderden ten huizo van Tb. van der Zalm do bloembollon- kweekers om oenige besprekingen te houden over de voorjaarsveiling. Er worden opgegeven 1100 nummers. Men achtte dit aantal vol doende om 2 veilingen te kunnen houden. Men besloot dezelfde diroctouren van ver leden jaar te laten veilen. Dit jaar wordt de eerste veiling aan do xyde van hot Oostdorp gehouden. De eenige verandorlng, die gemaakt werd, ie deze, dat do kosten der veilingen ovor alle principalen zullen worden omgeslagen. Tot onderwijzer aan do R.-K. parochiale jongensschool is benoemd de heer A. M. J. Lourysson van Breda. Kon. besluiten: Benoemd tot ad- jimct-oommies ter Algemeene Landsdruk kerij, J. F. O. Beliro, thans lste klerk bij die inrichting. Tob ontvanger der registratie en domed- nen: te 8oce>k, P. A. do Jong; te Zalt-Bom- mei, L. Offerhaus; thans in gelijke betrek king respectievelijk te Oostburg an te Goor. Hodeomorgou had in de Mor so h- poortkozomo alhier een garnizoons-informaj- tio plaats in zoko den milicien-korporaal F. H. d. B. van het 4de regiment infanterie, beschuldigd van het mishandelen van oen po- litio-boambto in functio. Mot de werken voor don nieu wen stationabouw te Haarlem zal op 1 April worden aangevangen. Bij vonnis der Amstor dam echo rechtbank van 31 December word Wilhelm Smit, Zeedijk 29, vrijgosproken van hom ten laste golqgdo lioling der door R. de Haan bij do firma Van Gendringcn ca Co. uit hot magazijn dor rijwiolonfabriek Sim plex gestolen 10 rijwiolcn, terwijl do vrouw van Smit wogems do heling daarvan tot 1 1/2 jaar gevangeniasrtaf werd veroor deeld. Hot gerechtshof, deze zaak gisteren in hooger Ijoroop behandelende, vernietig de hot vonnis voor zoover het do vrouw be trof on opnieuw rechtdoende sprak ook haar vrij ntot last haror onmiddellijo in vrijheidstelling. Do vrouw liad roods sedert Augustus 1902 in voorarrest doorgebracht. Omstreeks drie uron gistorna- middag was juffrouw Middelkoop, eigena res van een uitdragerij in pcrocei 91, Von Zesonstraat te Amsterdam, bezig bedden op te maken in de gang naast den winkel. Haar kinderen liepen in do verschil lende vertrek ken hoon en weer en ontsteken Bongaalscbo lucifers. Van dit gevaarlijk speelgoed zijn, zooals juffrouw Middelkoop vermoedt, eeni ge in aanraking gokomen met vitrage of bedgordijnen on ontstond brand, dio zoo ernstig werd dat de bewoonster mot haar kinderen de vlucht moest nemen. Do buren, den brand ziende, waarschuw den de brandweer en spoedig was eon aantel spuit wagens voor het perceel en word onder bevol van den lioo/dbrandmcemfcor R. Boole Jr. met twee stralen op do Vcchtleiding het vuur gebluscht. Drie vertrekken brandden uit. Juffrouw Middelkoop was verzekerd voor 2000. (ffbl.) Een aangrijpend ongeluk h d Zondag plaats te Maren (N.-B.) op een aldaar in do rivior geankerd schip. Terwijl do schipper met zijn zoontje cn zijn nichtje naar de kerk was, speelden drio kinderurn op liet schip met een klein fornuisje, waar op ze op hun manier Icoffio zetten. Eens klaps go raak ton do kleoren van een dor kinderen, eon meisje, in brand. De moedor schoot too en trachtte haar dxhtertje bui ten boord onder water to dompelen ,dooh or afstond tusschen boord cn watervlak was t groot.. Inmiedola had het kind reeds over het gohee-lo lichaam ernstige brandwonden bokomon, dc mooie baron schroeiden w.g en ten slotte kon dc moeder, wier handen eveneens verbrandden, de arme kleine a o. moor vasthouden cn moest zij hot kind loslaten, dat in het water viol en jammer lijk verdronk. Algomcon is de deelneming, die men voor deze zwaar beproefde oud'vr3 koestert. Carnaval. To Breda zal bij gelegenheid van het carnaval, op Mr.andag SB) Toen zy eenigo oogenblikken later een der vele spoorwegtunnels passeerden, raakte een haror bloote armen schynbaar by toeval zyn gelaat aan, en ofschoon Jack dapper poogde, zich een weinig te verwijderen van deze be tooverende syrene, by was een mensch en onder de dertig; zoodat hy niet ongevoelig kon blyven voor de vleiende hofmakery van een bekooriyke jonge vrouw. Do gedachte aan Mamie echter sterkte hem en gaf hem do verloren zeltbeheerschlng terug. „Hm, ik wilde wel, dat gU den knaap ge zien hadt, dion uw broeder my vanmorgen gezonden heeft als assistent voor het labora torium," zei Jack, alle mogeiyke moeite doende zich een houding te geven, en met een stem, waaraan de noodige vastheid ontbrak. „Wat is er met hem?" vroeg Sonya met buitengewone belangstelling, terwyi zy hem scherp aanzag. „Niets byzonders. Maar ik zou hem nimmer aangenomen hebben als do graaf liet reeds niet gedaan had," antwoordde Jack, verwon derd over Sonya's zonderliüge nieuwsgierigheid. „Waarom mot?" „Och, het is een straatjongen, oen galgen aas. Dat hy arm is, vind ik geen bezwaar, ma ny lykt my een echte deugniet te zyn." .je ziet hy er wel uit?" „0! onbeschryflyk smerig. Ik zal hem ten minste eerst een reiniging6kuur doen onder gaan, alvorens hem aan het werk te zetten." ,1a hy werkeiyk zoo vlos?" vroeg Sonya op welbestudeorden, onverschilligen toon, alsof het onderwerp van het gesprek haar niot de minste belangstelling inboezemde. „Hy is weerzinwekkend. To vies inderdaad om do kamers te betreden, die gy zoo prach tig voor ray hebt ingericht." Sonya lachte ietwat spottend. „Houd hem er dan buiten. Maar hior zyn we aan het hospitaal. Wilt ge me vergezellen Ik heb nog nooit zulk een gebouw bezocht en ik gevoel my wel een weinig beklemd het te betreden op dit uur in den nacht." Jack volgde haar do breedo steenen trappen op, zooals by kort te voren andere vrouw ge volgd was, die zulk een groot contrast vormde met haar, die hy thans begeleidde. Mamie was nu zeker reeds lang ter ruBte en dat vond Jack gelukkig. Hot zal natuuriyk niemand verwonderen, dat hy volstrekt niet verlangde haar thans te ontmoeten. Immers, zpn komst in gezelschap van deze schoono, rykgekleede dame, wier verschyning de hoogsto verwondering opwekte hy den portier, die voorzeker nooit zulke voorname bezoekers in het hospitaal had opgemerkt, zou Mamio zeker ten hoogste verwonderd hebben, en hem by haar in een verkeerd daglicht hebben geplaatst. „Ik zal zien of hy op de kinderzaal is, mevrouw," antwoordde de portier eerbiedig op een vraag van Sonya. „Welken naam noemdet gy daareven?" vroeg Jack nieuwsgierig. „Petch, Matthew Petch," antwoordde Sonya onverschillig. „En heeft hy een kleine meid hier in het huis, die Rose heet?" „Best mogeiyki Maar ik weet het werke- iyk niet." Deze onver schil lige toon deed Jack pyniyk aan en een gevoel van tegenzin in de vrouw daar vóór hem maakte zich van hem meestor, torwyi hy op een dor banken in de vestibule neerzonk. Hoe geheel anders dacht Mamie over do zorgen van aüderenl Do portier kwam spoedig terug, gevolgd door den man, wien de gravin zocht. Petch zag er slechter uit dan ooit. Hy was ziek van verdriet en zorgen. De gravin scheen dit evonwel niet te bomerken. Trotsch, als een godin der Wrako, ging zy den man te gemoet en fluisterde hem iets ln het oor, to zacht om door Jack verstaan te worden. De man bracht do hand aan zyn voorhoofd. „Zyt ge daar wol zeker van?" vroeg by op ongoloovigen toon. „Zeer zekert En het is onbeschryflyk na latig van je," antwoordde Sonya hem. „Go moet don graaf vergiffenis voor my vragen, mevrouw. Ik hob een fout gemaakt maar ik ben ook geheel van streek door de ziekte van myn lieve, kleine meid," 6tamelde de man. „In alle geval, moet ge de fout herstellen," gebood Sonya, „en wel dadeiyk, want de graaf wacht er op." Terwyi zy dit zelde, zag Jack haar den sleutel uit den zak halen en aan Petch geven. „Ik kan het hospitaal niet verlaten, nu myn Rosy op sterven ligt," antwoordde de man beslist, maar Sonya fluisterde hem iets in het oor, waarop zUn gelaat asebgrauw werd, terwyl hy do vuisten balde. Jack gevoelde innig medeiyden met den armen man en opstaande ging hy de twee te gemoet, ten einde den man ter hulpe te zyn. Zyn hand op Sonya's arm leggende, zeide hy overredend: „Indien ge iets verlangt, kan ik het dan niet voor u doen, in plaats van dozen armen man, wiens hart vol angst is over zyn kind?" Onmiddeliyk veranderde Sonya's gelaat. Do strenge uitdrukking maakte plaats voor een van teederheld, toen zy den druk van de krachtige hand op haar arm gevoeldo. „Maar het is een zaak van groot belang voor ons," zeide zy, geheel vergetondo, dat zy een half uur to voren had verteld, dat haar nachteiyke tocht geheel ln het belang van anderen geschiedde. „Laat my het voor u doen," drong Jack aan, onwetend haar hand koortsachtig in de zyne drukkend, uit angst voor haar slacht offer, dat nu in nederigo houding vóór haar stond, alsof by een slag in hot aangezicht had gehad. Sonya wierp haar hoofd achterover on zag hom met een vreemden, vurigen blik aan, terwyi baar vingers zich om de zyne sloten on ze aldus gevangen hielden. Geen van beiden sprak. Jack kon de oogen niet van haar afwenden, zyn gedachten, waren verward, verwarder dan kort to voren na het gebruik van het glas wyn. Ook Sonya kon niet sproken. Zy trilde van geluk, want op dit oogenbhk kwam zy tot de bewustheid, dat zy beminde, voor het eerst van haar loven beminde, beminde, zooals alleen een ontem bare, onafbankeiyke natuur kan beminnen, eens, dol en voor aliyd. XVII. Naar de valleien des doods. Slechts enkele seconden stonden zy daar in bewondering voor elkander verzonken, zelfs dë tegenwoordigheid van Petch vergelende, toen zy plotseling iemand op treurigen toon hooiden zeggen: Mynheer Petch, kom dade- lyki Rosy ligt op sterven." Op het hooren van die stem kwam Ja ik tot zichzelf. Do macht van de gravin over hem was gebroken. Ruw rukto hy zyn hand uit de haro los en met eon kreet van verdriet en wanhoop koordo hy zich om, want ldj wist het: do oigcnaroa van dezo stem was Mamio. Jack sprong voorwaarts en riep mot oen stem vol smart en teleurstelling Mamio too te wachten, maar dezo verdween met rasache schreden on trotsch opgoricht hoofd, en schoon hom mot to hooren. Petch ovenwol, denkondo, dat hy geroepen werd, koorde zich om on oen sleutel uit zyn zak halende cn voor Jack op den grond werpend- liep hij hom ruw toe: „Hier ie de goode s:<-Uiol. Ik had by vergis sing myn huissleutel gegeven." Jack stond stil on raapte den sleutel oi Zyn hart was vol droolheid en vrees keerde naar do gravin terug on gaf haar dei. sleutel. „Hier is uw sleutol, gravin l" zei hy afge meten. „Ik zal u tot aan uw rytulg verge zellen, en dan zult u my. vertrouw ik, wol wiilon verontschuldigen, dat ik u niot vorder vergezel." Eon onheilspellend vuur schitterde ih haar donkere oogen. „Zeker," antwoordde zy kort. Vaarwel I Morgon verlaat ik Londen." „Vaarwel," zei Jack gedwongen, nadat hy haar ra het rytuig geholpen had. Z\i zag hom weer aan nv-t haar magnoti- schen blik, maar bemerkte, dat zij haar macht ovc-r hem verloren had. Jack nam zeer vormelijk den hoed af en wandelde den tegenovergettfeldcn kant op. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1