13182 A». 1903. (Beze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Het geheimzinnige huis. Donderdag 13 Februari. M&BLAI PRIJS DEZER COURANT: Vooi Leiden pei week 9 Oeats j per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd fijn 1.30. Franoo per poet I-6B. PRIJS DER ADVERTENTIES I Van 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f0.17J. - Qrootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents contant j elk tiental woorden meer 10 Gents.-Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. Offieieele Kennisgeving. £(le Suppletoir Kohier der Plaatse lijke i>irecte Delating. IBurgomeestor cm Wethouders der go- tóeento Ledden brengen ter aJgemeemo ken- teis, dat hot 2de Suppletoir Kohier dor Filaatöoljjko Directe Jkiiafilmg voor 1902 in afsahrift gedurende vijf maanden ter jSeorctano dor gemeente voor een ieder tor lezing ia ncdergelegd dab bezwaren tegen don aanslag binnen maanden na de uitreiking van het i ftajislagbiljob, op omgozegeld papier, bij Idem Gemeenteraad kumnem worden ingc- lÖiencI, en dab tegen 'b Raads beslissing, binnen 'dertig dagen na de rnodedeeling daarvan, bij de Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland in beroep kan worden geko- inen, eveneens bij ongozcgeild. adres. Zij herinneren er voorts do belangheb benden uitdrukkelijk a.an, dat door het in- 'idionen van bezwaren cm het instellen van beroep, de verplichting tot betaling van 'don aanslag niet wordt opgeschort. Burgemeester en Wethouders voorn. (ET. O. JUTA, Weth, lo. Burgemeester. v. HEYST, Sooretaris. JLeiden 11 Februari 1903. Bekendmaking. De Gedeputeerde Staten der Provinoio 2u id-Holland, 4 Gelet op art. 102, alinea 2 dor Wot van iden 7den September 1896 {Staatsblad No. löl) Noodigen do inwoners der Provincie Zuid-Holamd, die elders in 's Rijks directe beüastingon zijn aangeslagen, uit, oan daar naar vóór den lódeii Maart 1903 aan hnn College te doen blijken, door overlegging van het aanslagbiljet of van een uittreksel uit do kohieren dor Rijks directe belastin gen, ton einde daarop kunne worden gelet jbij liet opmaken der lijst van dto li oog at aanigesl ago non, verkiesbaar jfcot Afgevaardigden ter Eerste Kamer van de St&ten-Genaraal. Do aanslagbiljetten of uittreksels uit do kohieren moeten, wat do grondbelasting aangaat, don diemst 1903 betreffen. De bedoelde stukken behooron door be langhebbenden to worden ingezonden aan hot gebouw van het Provinciaal Bestuur Van Zaid-Holland, met opgave van: lo. den naam, do voornamen en de woon plaats van den aangeslagene; 2o. de gemeente en do dngbeekoning zijner geboorte; en 3o, bijaldien hij buitenslands is geboren, of, en zoo ja, waarom hij als Nederlander is te beschouwen, mot vermelding van do Sdagteekening zijner naturalisatie, indion ideze mocht hebben plaats gehad. 's-GravcaiSiage, den 27ston Januari 1903. Do Gedeputeerde .Staten voornoemd, PATIJN Voorzitter. F. TAVENRAAT, Griffier. LEIDEN, 12 Februari. Op 27 Mei aa zal het 25 jaren zijn gele den, dat prof. dr. M. A. Gooszen het ker kelijk hooglceraarsehap aanvaardde bij do Loidsche universiteit, waartoe hij benoemd erd om les te geven in dogmatiek, kerk recht cn zendingsgeschiedonis. Geboren 30 April 1837 te Eibergen (Gel derland) bezocht dr. Gooszen in zijn jeugd het gymnasium to Ootmarssum en werd in 1856 ingeschreven als theologisch student aan de hoogeschool te Groningen. Toege laten in 1661 tot de Evangeliebediening door het Provinciaal Kerkbestuur van Friesland, werd hij nog in datzelfde jaar predikant te Wilnis en daarna achtereen volgens to Dwingoloo, Emmon, Veendam en Schiedam. In Januari 1678 bij het in-werking-treden van do nieuwe regeling der theologische studie, word do heor Gooszen door do Sy- nodo benoemd tot zijn tegenwoordig ambt, hetwelk hij aanvaardde op 27 Mei d.a.v. met een inaugureelo oratie over: ,,Do dog matiek, baar taak in do wetenschap, haar roeping in de Protesfcanteche Kerk." Voorheen was prof. Gooszen redacteur van hot tijdschrift Geloof en Hoop" en van de Kerkelijke Courant", van welk laatste orgaan hij thans nog heb redacteur schap van het niet-officieelc gedeelte be kleedt. Een aantal geschriften op historisch, oxogctisch en critisch kerkelijk gebied zagen van zijn hand het licht. Prof. Gooszen is lid van do Maatschappij van Nederlandscho Letterkunde, terwijl do Senaat der Leidsche universiteit om zijn uitnemende bekwaamheden op kerkelijk- literair gebied hem bevorderde tot theolo gisch doctor „honoris causa." Ingevolge het bopaaldo bij art. 7 dor don 18don September 1902 vastgestelde ver ordening regelen do o.a- de benoeming van het aan heb openbaar til ach thuis verbonden porsoneol, woodon do stekers, werklieden on bedienden aamigesteld door den Direc teur met inachtneming cenor door het ooi lego van B. on Ws. te dier zake vastgestelde regeling. Bij do behandeling dior verordening in don Raad wend tevens d© wonsoh uitgespro ken, dat de hior bedoelde regeling van dion aard zou zijn, dat ook de commissie voor hot openbaar slachthuis baron invloed bij do benoeming zou kunnen doen golden, terwijl door den Voorzitter do toezegging word go- daan ,dat Buig. en Wc tbs. bij het ontwor pen dior regeling rrpt dezen wensch zouden rekening houden. Thans i6 goblekon, dat een dergelijke regeling practisoh niet wol uitvoerbaar is. Immers öf wol men komt daarmede in strijd met do verordening, dio hot benoe mingsrecht uitdrukkelijk, zij het dan met inachtneming van een door B. en Ws. vast gestelde regeling, aan den Directeur toe- kont, of wel men maakt de oommissio voor het slachthuis in zekoron zin tot een advi- seorend college voor den Directeur, bij welks adviezen deze zich niet noodwendig zal hebben, neer te loggen. Een door B. en Ws. ontworpen regeling, waarbij getracht word aan be'de bezwaren zooveel mogelijk te gomoot to komen, mocht niot do instemming der commissie verwor ven. Daarentegen zijn B. en Ws. van oor deel, dat een regeling als door de commis sie werd voorgesteld niot is overeen te brongen met de uitdrukkelijke bepaling der reeds vastgestelde verordening. Houdt toch dio regeling slechts in, zooals de oommissio voorstelt dat Eet aanstellen van do stokers, werklieden en bedienden geschiedt door don Directeur in overleg met cn na goedkeuring van Burg. en Weths. of van de oommissue voor het slachthuis, dan zal wel nog in naam do Directeur deze porsonon aanstel len, maar wordt toch in werkelijkheid het benoemingsrecht overgebracht bij B. on Wfl. of do commissie. Intusschen, acht man een dergelijke rege ling wenschelijker, zoo bestaat daartegen bij B .en Ws. geen overwegend beewaar. uiits dan slechte dio bepaling in do verordening zelve worde opgenomen en niet in een door B. cm Ws. ter uitvoering dor verordening in strijd daarmede gemaakte regeling. Nog merken B. cn Ws. op, dat terwijl de Directeur ingevolge do verordening bij de aanstelling der hiiorbcdoeldo personen aan een door B. on Ws. getroffen regeling zou gebonden zijn, hij daarentegen bij het schor sen cm ontslaan geheel vrij zou zijn in zijn beslissing. Bij nadere overweging komt het B. en Ws. voor, dat bij schorsing on ontslag dezolfdo regelen behooron te gelden als bij de aanstelling. Mitsdien geven B .eo Ws- alsnog in over weging het 2d© lid van art. 7 dor boven genoemde verordening als volgt te wijzigen: „Het overige personeel wordt benoemd door Burg. on Wot-ha met uitzondering van do stekers, werklieden cn bedienden, die door den Directeur worden aangesteld, behoudens nadere goedkeuring van Burg. on Wetlis." en in liet 4de lid van dat arti kel in don lsten regel tuaschon do woorden ,,is" cn tevens" alsnog tot to voegen „voor zooveel do stokers, werklieden on bedienden betreft, onder hot in hot 2do lid opgeno men voorbehoud." Voor do leden van do Roomsch-Kath. on Anti-revol. kiësverconiging te Almeloo trad Dinsdag mr. P. J. M. Aalbcrso, candi- daat voor het lidmaatschap der Tweede Ka mer in dat district, als spreker op. Hij bracht allereerst huldo aan do nagedachte nis van dr. Schaapman. Verder verklaarde hij met het oog op zijn werkzaamheden als redacteur van het „Katholiek Sociaal Week blad", do hem lief geworden betrekking van wethouder der gemeente Leidon te zullen vaarwel zeggen. Lang lircft" spr. geaarzeld een candidatuur voor dit district to aan vaarden, overtuigd van den zwaren last, dio op zijn jonge schouders wordt gelegd. Hij zou evenwel do candidatuur niet aangenomen hebben, indien hij niet zeker wist, dat dr. Schaepman, ware deze nog in leven, tot hem zou zeggen: Gij moogt niet weigeren. En daarom, daarom alleen is spr. bereid dit district na dr. Schaepman in do Kamer to vertegenwoordigen. Do minister van oorlog heeft tor ken nis gebracht, dat do van langdurig verlof teruggekeerde miliciens liohbing 1902, die tijdons hun vorig verblijf onder do wapenen, vergoeding ingevolge art. 113 der Militie- wet genoten, zonder dat een request aan den minister wordt gezonden, gedurende hun nieuw verblijf onder de wapenen, eveneens deze vergooding zullen gonicten. Ten huize van den Minister van Justitie, die blikbaar nagenoeg van zijn ziekte hersteld ls, werd hedenmiddag oen buitengewone ver gadering van den Ministerraad gehoudon. H. M. do Koningin-Moeder heeft aan hot bestuur van do „Ycrceniging tot We ring van Schoolverzuim" to 's-Gravenhage doem weten, dat H. M. een gedeelte van den feestavond op Woensdag 18 Februari hoopt bij te wonen. H. M. de Koningin heeft een bedrag van /100 gesohonkem aan de „Yereeniging tot opriohting van Kinderbewaarplaatsen" al daar. Door den minister van oorlog is be paald dat de thans ondor do wapenen terug gekeerde miliciens der lichtingen 1900, 1001 en 1902, in het bijzonder die van eorst ver melde twee lichtingen, die hun bedrijf uit oefenen in het garnizoen, waartoe zij belmo ren, voor zooveel de belangen van den dienst zulks toelaten, in do gelegenheid zullen ge steld wordon toezicht te houden op de door hen gedreven zaken. Do lsto luit. dor inf. jhr. H. van Pan- huys, gedetacheerd bij do landmacht in West-Indië, keert met het stoomschip „Prins Fredcrik Hendrik" in Nederland te rug. Do eorste luitenant der infanterie J. Kerkhoff heeft verlenging van detacheering bij do landmacht in Wcst-ïndiö aange vraagd. Als nieuwe voorstellen komen in de a.s. algomeone vergadoring der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen aan de orde: dat de vergadering besluite te bevorderen do oprichting van plaatselijke vcrecnigin- gen, vennootschappen cn stichtingen, wolko in den zin der Woningwet, uitsluitend werk zaam zijn ter verbetering der volkshuisves ting en voor dit doel een bedrag van /600 uit to trekken; aan hot hoofdbestuur op te drogen: het bijeenbrengen en behccren van een verzame ling boekwerken, bcstaando uit cenigo exem plaren van hoofdzakelijk Nederlandscho ge schriften van blijvende waardedio boeken, op aanvraag, door bemiddeling van dopar- toments-secretarisscn, kosteloos beschikbaar te stellen voor do leden van de Maatschappij en hiervoor een bedrag van S00 uit to trek ken cn aan het hoofdbestuur op to dragen een onderzoek in te stellen, in hoeverre door kinderen, in den leerplichtigen leeftijd val lende, buiten do schooluren in het bedrijf hunner oudera of van derden arbeid wordt verricht, cn tot bestrijding van de kosten van dit onderzoek uit te trekken een bedrag van /-ICO. Gistermiddag aanvaardde profossor dr. H. Bouwman, bonoomd hoogleoraar aan de Theologische School te-Kampen, na het houden zijner inaugureele redo, ton ondorworp bob bende: „Uot object dor Kerkgeschiedenis", zijn ambt. De lsto luit. Labrco ia inct een detacho- ment van 35 onderofficieren cn minderen van het öde reg. inf. uit Utrecht to Woer den gedetacheerd. Uit Tehem.n wordt aan „De N. O." geschreven Men gaat do invoerrechten Ln Porziö van bijna alle artikelon verhoogen, naar mon zegt eonigo artikelen met 50 tot 75 pOt. Ar tikelen, dio hoog belast zullen wordon, zijn: voorwerpen van weelde, piano's, spiritua liën, levensmiddelen, groenten eto. in blik jes, sigaren, sigarettenvoorts zijde, flu weel, laken, thco, enz. Precies weet men nog niets; alles zal ech ter wel in eonigo weken bekend worden. Men zegt, dat reeds met 21 Maart a.8. do verhoogde rechten in werking zullen treden. Hr. Ms. panlserdekschip „Koningin Wilhelmina der Nederlanden", onder bevel van den kapitein ter zee I. van den Bosch, is 11 dozor van Algiors voltrokken ter voort zetting van de thuisreis. Do „Sts.-Ot." No. 36 bevat hot K. B. bepalende dat de bevordorings- en pensioen wetten voor de zee- on landmacht 1902 iu. werking treden op 1 Maart 1903. Do heer F. J. Vcrmoulen, ruim vijf jaar werkzaam aan do Ohr. Soliool to Hallo, werd benoemd tot onderwijzer aan do Ohr. School to Uithoorn, welko benoeming hij aannam. Do heer T. van Hiolo, referendaris, ohof dor afdeeling Comptabiliteit cn Verifi catie aan het ministerie van financiën, heoft tegen 1 April aanst. zijn ontslag uit 'a lands dionst aangevraagd. In het „Berliner Tagoblalt" schrijft een ooggetuige uit Mentonc, 7 dozor, dat Kruger or tamelijk goed uitziet. Tenvijl hij in den tuin van zijn villa wandelendo, zich mot zijn omgeving onderhield, was zijn 6tem op vijftig pas afstand te hooren. Bij heb teruggaan naar huis grootte hij do vorzo- meldo monigto. To 's-Hertogenbosok overleed gistoron in don ouderdom van 71 jaar do heor H. O. Dobbo, in leven architect en lid van den Ge meenteraad aldaar. Do heer H. O. Dobbo word geboron te Sassenhoim 26 Januari 1832 cn tot raadslid gokozon 18 Juli 1893, in do plaats van den heer Jos. H. H. van Rijckevorsel. Ook was do ovorlodono lid van liet collego van zottors, waartoe hij werd benoemd 21 Mei 1901 in de plaats van den heer R. J. Souman. (N.-Drab.) Do lsto luits. der inf. G. B reukink, O. Boomsma on W. Dozy zijn bij het kol. werf- dopot va ngcdotaohccrd uit Oosb-Indiö teruür- gekeerd: hun ia 2 maanden verlof verleend in afwachting van wcderindceling bij heb lo- ger h. t 1. Den 7dcn Maart a. s. vertrekt met heb stoomschip „Lawoo" naar Oost-Indiö, mcb bestemming voor Batavia, een detachement suppletietroepen, sterk 3 onderoff. en 30 minderen, onder bevel van den lsten luit. dor inf. O.-I. leger A. Ruysch van Dugteren on mot medegolcido van don 2dcn luit. dor inf. D. Q. Ch. F. do Jonge van dor Halen, herkomstig van do Kon. Mil. Academie. Op 1 Juni a. s. zullen voor don tijd van 2 jaren bij do rijschool te Amersfoort wordon gedetacheerd de lsto luitenant R. O. van Manon en do 2de luit. R. W. baron van Dodem van het lsto regimont huzaren to Doventcr. Aan H. Betist, geboren te Ylaardin- gen, die door het zonder vorlof zich begeven in vreomdon krijgsdionst, do Nodorlandscho nationaliteit heoft verloren, is vergunning verleend tot het govon van lager onderwijs, mits hij overigons aan do daartoe bij do wob gevorderde vereischtcn voldoet. Het stoomschip „Amsteldyk" arriveerde 10 Fobr. van Rotterdam 1. v. Nleuw-York te Newport News; do „Ardjoono", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 11 Febr. van Perlm; de „Goentoer" vertrok 11 Febr. vau Batavia naar Rotterdam; de „Kaiser" (uitreis) arri veerde 9 Febr. te Las Palmaa; do „Prins Frederlk Hendrik" arrlvoorde 11 Fobr. van Paramaribo te Amsterdam; do „Prinses Sophie", van Batavia naar Amsterdam, Is 10 Febr. Point de Galle gopassoerd; de „Slndoro", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 11 Fobr. van Southampton; de „Bogor", van Rotterdam FEUILLETON. „Neen, Ik zeg het u niet," zeide zy met F coquetterle, maar te goiyker tyd liaar oogen neerslaando voor den gloeienden blik uit de j_ groote, zwarte oogen van den Rus. „Zie my aanl" klonk het plotseling op bevelenden toon. Als door een onweerstaanbare macht ge dwongen, zag Pauline den graaf aam Zy huiverde voor zyn blik, die tot in het diepst van haar ziel scheen te dringen. Toen werden haar oogen glazig en zonder uitdrukking. „Zeg my, wat gy my zooeven wildet zeg gen 1" klonk opnieuw zyn bevel. „Als ik zeker was, dat gy my bemindet," klonk het toonloos van Pauline's lippen. Een zegevierende uitdrukking gloed over het gelaat van den man; een uitdrukking, welke Pauline zeker zou hebben doen 'ont- Btellen, indion zy niet in een toestand van gevoelloosheid verkeerd had. r „Zy is gemakkeiyker te behandelen dan ik (gedacht had," mompelde hy; toen vervolgde hy op zyn natuurleken toon: „Gij zyt niet wel, mevrouw." Pauline opende de oogen. „Neon, niet geheel. Het was of ik bedwelmde, toen ik u aanzag. Het was my alsof gy eon toovenaar waart, die my myn wil ontroofde," zeide zy, terwyl zy poogde te glimlachen. „Ik wilde, dat ik een toovenaar was, mevrouw; dan zou ik al uw wenschen ver vullen," antwoordde de graaf. LftrsgTMMfffUflfYd heckreeg Pauiéat ha*r ooé» vroolykheid en toen beiden den uilgozochten lunch gebruikten, dien Pauline had doen klaar maken, was zy weer geheel haar zelve geiyk. „Ik moot my verontschuldigen, wegens de nederige woning, die ik u heden doe bezoeken, maar wy konden in den tyd van ons trouwen geen betere krygen. Zoodra evenwel het Parlement gesloten is, gaan wy buiten wonen," zei Pauline, terwyl zy champagne inschonk. „Dio gelukkige mynhoor Brett, die vol strekt door geen geldeiyke zorgen gekweld wordt. Hy is zeker heel ryk," merkte Rudln aan met een nonchalance, die aan zyn woorden allo beteekenis ontnam. „Ik weet het werkelyk niet," antwoordde de gastvrouw vertrouweiyk. „Myn echtgenoot is zoo weinig mededeelzaam, en zy ein digde den zin niet, waDt de meid trad binnen waardoor het gesprek een andere wending nam. „Morgenavond moet myn echtgenoot naar een kiezersvergadering te Burloy en nu ver langt hy, dat ik mede ga," zei Pauline. „En gaat go?" vroeg haar gast gretig. „Ik zie niet in, waarom ik zou gaan. Het zal aan zyn zaak wozeniyk geen nut doen, als ik met hem ga naar een akelig provincie stadje en den nacht doorbreng in het een of ander armoedig logement, op een bed met vochtige lakens," antwoordde zy. „Uw kamenier zou dat kunnen voorkomen." Paulino bloosde. „Ik heb geen kamenier. De kamermeid helpt my, als het noodig is. Gy moet weten," vervolgde zy verhit door den wyn, „dat myn echtgenoot niet altyd in zulk eeu positie als tegenwoordig beeft ver keerd en daarom beschouwt hy con kamenier als iets overbodigs." Pauline hield op, want zy bemerkte, dat haar gaat niet naar haar luisterde. „Gy neemt haar natuurlUk morgen mede?" „Medenomen, wie?" vroeg Pauline ver wonderd. „Uw kamermeid." Pauline zag haar meld, die juist binnen kwam, scherp aan, terwyl zy zich de belang stelling, dio do graaf in deze toonde, tever geefs trachtte te verklaren. De graaf bemerkte de verkeerde uitlegging, die zy aan zyn woorden gaf en lachte fijntjes om de ver denking, die zyn plannen begunstigde. „Zullen wy in het salon koffie drinken?" zei Pauline opryzende. De graaf oponde de deur voor haar. ZU passoerdo hem, terwyl zy glimlachend opkeek naar den man, wien zy zoker dacht door haar bekooriykheden betooverd te hebben. Zóó over tuigd was zy van de heerschappy over hem, dat zy, eenmaal in het salon, dit doorliep en zich naar het studeervertrek van haar man begaf zondor om te zien, vertrouwende dat hy haar zou volgen als eon naald den magneet. Zy bedroog zich niet, hy volgde haar, zoodat, toen zy voor de echryftafel van haar man stilstond, quasi spelende met een penhouder, zy zich bewust was, dat hy vlak achter haar stond. De champagne en do nabyhoid van den graaf oefenden beide hun invloed uit op hot leego hoofdjo van Pauline. „Kyk," riep zy lachende uit, „myn nauw gezette echtgenoot heeft zUn sleutels ver geten! Weet go wel, graaf, dat hy dit nog nooit gedaan heeft?" Terwyl zy sprak, spoeldo zy zenuwachtig met de sleutels. „Als dit het geval is, zou ik zo niet ge bruiken om de scbryftafel to openen," zei do graaf. Pauline pruilde. „Natuuriyk denk ik er niet aan *oo iets te doen," zeide zy. „Movrouw Brett, mag ik u om een weinig eau-de cologne verzoeken Ik kryg daar plot seling zulk eon vreeseiyko hoofdpyn," zuchtte haar gast, ln een stoel zinkende en de handen tegen de slapen drukkendo. Pauline keek zoo medeiydend als haar onge voelig hart haar veroorloofde. Toon, goprikkold door de gedachto, dat haar gaat „buiten ge vecht" zou gesteld wordon op het oogenblik, dat zy zich hot meest hoopte te amuseoren, stond zy plotseling op en zolde: „Het epyt my vreoseiyk voor u, hoofdpyn ia zoo vervelend; maar eau decologne zal u wel helpen. Ik zal do meid bellen." „O, hoe gelukkig is do man, wiens beminde te arm la om dienstboden to hebben, zoodat hy door haarzelve bediend wordt," steunde de graaf treurig. Pauline lachte beschermend. „Wat zyt go toch sentimenteel. Maar ik wil u niet uit uw humeur brengen, nu go niet wel zyt. Gy wilt dus, dat ik het zelf voor u baal?" „Ja, met een zakdoek van u, en dat gy het op myn voorhoofd logt met uw eigen lievo hand," antwoordde Karovan. „Als gy het wenscht, zal ik het doen." „Ja, het zou my zoo good doen, als gy mU een zakdoek op het hoofd legde, dien gy ge bruikte vóór uw huweiyk, een, welke niet gemerkt is met den naam Brett, als ge er ten minste zoo een nog hebt." „Ik heb er nog eenigo op myn kamer. Ik zal trachten or oen te vindon, omdat g|j hot zoo verlangt, gy zonderlingo man," antwoordde Pauline gevleid. „Do dienstboden zyn nu zekor aan het eten vroeg de graaf gemeiyk, schynbaar zonder de minste bedoeling, terwyl hy zyn hand aan het hoofd bracht. „Ja, maar ik zal zelf wol zoeken, als Ik zo maar vindon kan, ik zal u eenigon tyd alleen mooton laten." „Dat heb ik or gaarno voor over, als gU maar oen zakdoek medebrengt. Eon, dion go gebruikte vóór gy de ochtgonoote waart van den man, die de eonigo vrouw trouwde, wolko Rudin Karovan heoft bemind. Ik govool, dat een zakdoek, welken uw echtgenoot kan ge bruikt hobbon, myn pyn niot kan verzachten het is oen hoofdpyn ten gevolge van maar ga, bid Ik u als ge wiltwilt go.... myns zielskoniDgin?" riop do graaf hartstochtoiyk uit. Voor oen oogonblik sloeg Paulino de oogen neder om zo evonwol dadeiyk daarop, als door een onweoistaanbare macht gedrongen, weer op don graat te richten. „Wilt gy my gehoorzamon?" klonk hot weer bevelend. „Ja, was het korte antwoord, dat haar lippen ontvlood. „In alles?" Paulino huiverde; toon antwoorddo zy wedor: „Ja." „Allright! Ga en haal don zakdoek. Biyf vyt minuten weg en kom dan terug 1" Pauline gehoorzaamde. Met starren, droomen den blik verliet zy do kamer. In een oogen blik sprong do graaf uit zijn stool op en sloop naar do kamerdeur, waar by met bohulp van liet stuk was oen indruk nam van het slot; vervolgens begaf hy zich met don sluipenden, onhoorbaren trod van eon roofdier naar do voordeur, waar hy de bewerking herhaalde. Toon kroop hy terug, wierp zich in den lagen stool, waarin hy gezeten bad, en wachtte geduldig do terugkomst van Pauline af. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1