J laad. straat 87,E „De Magneet". HaarLstraat 45 UITVERKOOP wegens verplaatsing van de Haarlemmerstraat 120 naar de HOOGEWOERD 4L DE TIJDGEESTy Haarlemmerstr. No. 120. A. s. Zaterdag 31 Januari, OPENING van het Manufacturenmagazijn van alle zijn de prijzen, waarvoor wij thans onze goederen aanbieden. K K K K K K KK Karpetten. AFBRAAK. 1903. SEIZOEN 1903. Alles voor elk aannemelijk bod. SHU»" Belachelijk lage prijzen. ©▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼TeVVVVVTTVVVTe MANUFACTUREN. lingen. 42. Haarlemmerstr. 42. Dagelijks inschrijving van nieuwe Leer- A.ccuraat onderricht. Onbepaald aantal lessen. Gratis onderricht voor hen, die zich bij ons een Rijwiel aanschaffen. Wij raden a. s. Leerlingen ernstig aan, nu reeds met de lessen te beginnen, opdat, wanneer het mooie weer aanbreekt, men onmiddellijk naar buiten kan gaan om tochtjes te maken. Verkooplokaal Papengracht 6a. ilenbilaire en andere Goederen, DE SCHEEPSMACHINE, Het is uw belang eens een kijkje te nemen, meer dan verbaasd zult U staan over de bespottelijk lage aanbiedingen. In het bijzonder maken wij U attent op onze aanbieding in Damesnach4japoniien9 zoolang de voorraad strekt voor 98 Cts., circa 1500 stuks Velvety Coblenz, Laken en Linnen Tafelkleeden, waarvan wij in den loop der gepasseerde week circa 300 stuks verkochten; verder alle mogelijke Manufac turen. De voorraad is thans niet meer zoo wonderbaar groot, dus spoed, speedy spoed U naar Groote voorraad, voor fabelachtige prijzen. FEUILLETON. 804 35 over da Brandewijnsteeg, duurt beslist nog maar ACHT BAGEH. g> Terstond gevraagdeen flinke Winkeljuffrouw, goed met het vak bekend. Brieven onder No. 807 aan het Bur. v. d. Blad. 6 Te bevragen: J. H. SuNDERMEIJER, Hooge Rijndijk, 797 10 VILLA CORNÊLJA of op bet Terrein daarnaast. de. avonds te HALFACHTi PS. Men wordt er op attent gemaakt de verspreide strooibiljetten goed te bewaren, daar men anders geen recht heeft tot deelneming aan de GRATIS-VERLOTING. 805 75 tegenover de Rijwielschool van de Heeren GEBRs. STRAATSBURG. (geheel overdekt). Beleefd aanbevelend, Interc. Teleph. 238. GEBRs. STRAATSBURG. N. B. Voor hen, die zich, alvorens het rij-seizoen aanbreek!, nog in een of ander (op- of afstappen, enz. enz.) willen oefenen, stellen wij onze Rijwielschool gaarne gratis disponibel. 812 80 De Deurwaarder J. F. TEUft'IS, te Leiden, ral op Woensdag 2S Januari n. s., des voormiddags u ÏO uren, in dions bovengenoemd Lokaal, yerkoopen dlverso waarbij: mah. en gesch. Kasten, Tafels, Stoelen, Wasclitalels, Spiegels, Schilderijen, Regu lateur, Veeren Bedden, Linnen goed, Kleeden, Fornuis, als mede een compleet Biljart, enz., enz. Kijkdag: Dinsdag van 10—3 uur. Goederen kunnen worden bijgevoegd. 793 18 A. W. 8IJTH0FF, to Leiden, heeft uitgegeven Handboek roor Machinisten en Olflclersn. D. VAN VLEET, Werktuigkundig en Scheepsbouwkundig Ingenieur, Leeraar aan de Kweek school voor Machinisten te Amsterdam, Met ruim 160 figuren tusschen don tekst Prys geb. f 2.00. Verkrijgbaar b\J alle Boekhandelaars. LAAG, LAGER, RET LAAGST 791 390 65) Kinloch leunde in zyn stoel achteroverby was zeer bleek, zijn trekken waren zeer scherp geworden. De slag was blijkbaar meer dan een herstellende zonder nadeel kon ver dragen. Peggy zag hem eerst koel, daarna verschrikt aan en haar stoel achteruitschuivend Itond zy op. „Kapitein Kinloch, ik bid u, houd mU niet voor een gevoelloos, ondankbaar wezen. Niet omdat ik u niet „O, ik bid u," viel hU haar onstuimig in de rede. „Bespaar mij de gewone pleister op de wonde." „Maar ik moet u toch zeggen," fluisterde zy, zich naar hem toebuigend, „dat ik u acht, ja vereer Hy legde haar met een afwerend gebaar het zwijgen op, legde de armen op de tafel en begroef het gelaat in zijn handen. „Ik ben bang voor de liefde 1" fluisterde zy dicht aan z\jn oor en toen hy opkeek, was zy verdwenen. Zeven-en-dertigste Hoofdstuk. Elk kurhaus herbergt voor het minst een babbeltoot of wandelende nieuwspost, zoo er niet meer zyn. In het hotel „De Vier Winden" werd deze waardigheid bekleed door een me vrouw Peregrine, een ietwat verwelkte weduwe die weinig geld, maar veel tyd had en grenzon- loos nieuwsgierig was. Zy leidde Jaar in, Jmt att mo iwerrend levea van het eene hotel, van het eene familiepension naar het andere, en was een soort gezelschapsgids, die over familie omstandigheden en geheimen opheldering kon geven, die door de belang hebbendeu als geheel onbekend of reeds lang vergeten beschouwd werden. Zoo levendig haar geest was, zoo zwak was haar lichaam. Aan uitstapjes, pic nies on ezelritten kon zy niet deelnemen, rytoertjes waren haar te duur, dus bracht zy den morgen meestal in don tuin, hot overige van den dag in de vestibule door, waar zy meestal dicht by don haard op een bijzonder gemakkelyke sofa zat, welke een ruimen blik op don hoofdingang en de trap aanbood, zoodat dat plaatsje reeds Jang „de observatiepost" heette. Wenschte men omtrent een huisgenoote of nieuw aan gekomene iets naders te vernemen, dan kon men niets beters do9n dan zich tot de tengere vrouw met het bleeke gelaat, de zachte stem en het voorname voorkomen te wenden, van wie men ook altyd wist, waar zy te vinden was. Freule Serie was natuurlijk als was in de handen der nieuwsgierige dame geweest en had haar argeloos meegedeeld, wat zy had verlangd te weten. De eenzame weduwe boezemde haar medelijden ln en dus nam zy haar dikwyis op haar rytoertjes in het mooie rytuig mee, dat freule Serie tijdens haar ver- biyf daar had gehuurd, en voorzag haar van boeken, couranten, bloemen en kaartjes voor de concerten. Als dank voor al deze goedheid vertelde mevrouw Peregrine aan allen, die het hooren wilden, dat freule Serie een onzinnig ryke, overspannen oude jonge juffrouw was, die laat in haar leven haar vryheid had ge kregen, een prachtig landgoed en al haar plichten verwaarloosde, om met een jong ding ti* geselschap een avontuurlijk leven te leiden. En toch gaf zy het meisje slechts vyftig pond (dat was waar, want Peggy weigerde meer aan te nemen) en het zou in elk geval ge paster zyn, om een dame van rypere jaren (zooals mevrouw Peregrine!) om zich heen to hebben. Deze juffrouw Hayes was sinds twee jaar by juffrouw SerJo, maar waar zy vroeger was geweest, daarover bowaarde de oude freule een eigenzinnig stilzwegen. En dan kwam freule Serle's neef en erfge naam aan de beurt, een met roem beladen krygsman en daarby bescheiden, zooals het een waren held betaamt. Mevrouw Peregrine had natuuriyk zyn aankomst en de begroeting met Juffrouw Hayes nauwkeurig gadegeslagen. Die beiden zagen elkaar niet voor het eerst I Dan had zy van uit den tuin een lang, ernstig gesprek op de veranda mede aangezien en wachtte nu vol spanning op verdere gebeur tenissen, welke echter voorloopig uitbleven. Kapitein Kinloch moest zich een tydlang ont zien, zyn uitstapjes bepaalden zich daarom tot kleine rytoertjes, wandeling In het park en daarby vergezelde hem helaas slechts zyn tante. Pas, toen Kinloch wat sterker was ge worden, nam hy ook aan grootere uitstapjes deel. Oogenschyniyk was hy zeer bemind by zyn huisgenooten, want hy werd telkens uit- genoodigd. Het was aardig te zien, hoe by met zy'n tante omging; by gaf oigen plannen op om met haar te gaan ryden, speelde '8 avonds met haar bezique in plaats van biljart met de heeren, bleef by pic nies aan haar zyde, leidde haar ezel zelf over het gruis en bracht haar bloemen, geluk en vrooiykheid. Mevrouw Peregrine zou het eigeniyk Interessanter gevonden hebben als hy de gezelschapsdame meer aandacht bad ge schonken, maar ofschoon hy tegenover deze aan tafel zat, haar naar de kerk vergezelde en af en toe 's avonds by do muziek naast haar stond, kon mevrouw Peregrino's scherp oog niet ontdekken, dat hy haar op een andere wyze behandelde, dan do knappe jonge meisjes, van wie het hotel womeldo. Zoo zy hun korte gesprekken had kannen hy wonen, zou zy wellicht van een andere opinie zyn geworden, maar veel konden zy niet tegen elkaar zeggen, want de onvermyde- ïyke derde hing als een klis aan hen. Deze was oen magere, aamborstige jongeling met een hoogen boord, Mordaunt Fogg ge naamd, die byna altyd een sigaret tusschen de vingers hield en Kinloch als zyn eigen schaduw volgde. Hot waa een van die gevallen van overdreven, jeugdige heldenvoreoring, welke des te heviger ontbrandt, boe grooter het contrast tusschen den afgod en don aan bidder is. De verwyfde joogeman met zyn geparfumeerde zakdooken, zyn critiek over vrouwenkleeding. zyn ellendig lichaam, zyn kinderachtige ydeiheid en zyn goedkoope wereldverachting en de mannoiyke, eenvoudige, gespierde soldaat met zyn lilteekens en wonden war6n zulke contrasten en juist daarom kon Kinloch zich moeiiyk tegen zyn aanbidder verweren en deze bezat een byzonder talent om voor hem elk alleen zyn met Peggy te verhinderen. Hoe onuitstaanbaar hy het jongetje ook vond, kon hy het toch niet over zich verkrygen, Iemand, op wlon de dood reeds zyn stempel had gedrukt, van zich af te schudden. Op een avond kwam de Jonge man weer met zyn onvermydeiyke sigaret in de vestibule aanslenteren en nam bezit van de door freule Serie verlaten zitplaats. „Wat heeft u daar voor een groot oouvert?" vroeg hy. „Een telegram?" „Neen, myn jonge vriend, slechts een tydoiyke vrystellmg van het ministerie van oorlog. WU militairen krjgen zelden tele grammen." „En nog zeldzamer het Vlctoriakruls, hm V Groote rookwolken voor zich uitblazend, lag de Jongeling achteloos ln zyn stool en staarde zyn afgod aan, wien deze bewonderende blikken een onbehaagiyk gevoel gaven. „Is u van avond niet in het theater vroeg Poggy het fatje. „Neen," zeide hy, „het is te vochtig ik ben wat verkouden en bovendien tooneel-; spel in Montone, als men dat in Londen en' Parys gezien heeft vindt gy ook niet, Kinloch?" „My moet gy niet als tooneelcriticus aan roepen 1 Ik ben te zeiden in do gelogenbeid, om myn smaak in dat opzicht te vormor»." „Noen, uw tooneol is het oorlogsveld, ds wereld; daar speelt gy de heldonrollen." „Ik denk er niet aanl" „Toch wel, uw naam zal in do wereldge schiedenis opgeteekend worden „Het Ia nog niet bopaald vroroldhistorisch, als iemand bet Vlctoriakruis krygt." „Maar u hoeft toch een doel, waarnaar gy streeft, met brandende eerzucht streeft?" „Ja," stemde Kinloch, met een nadenkenden blik op Peggy, toe. „Juffrouw Hayes, mag ik een poosje by a komen zitten vroeg nu mevrouw Peregrins met haar piepende stem. „Maar, natuuriyk, neemt u dien leuningstoel Mag lk u koffie geven?" (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 17