Dinsdao 6 Januari. A0. 1803. feze Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON. N°. 13150 DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT J Voor Leiden pei week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, pei looper en waar agenten gevestigd «IJa 1.30. Trance per poet 1-65. PRIJS DER ADVERTENTIENi Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer Qrootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant j elk tiental woorden meer 10 Oenta - Voor het inoasseeren wordt ƒ0.06 berekend. Voor hel volk der beide Bóeren-Republieken. Gecollecteerd na de lichtbeeldenvoorstelling Jn „de zaal", te Katwyk-aan-Zee, na het be handelen eener Boerengesthiedenls f 4.80. Gecollecteerd op het zilveren feest ▼an Leendert en Johanna. 1.42. noemd van personen, die eveneens zeer ernetlg In aanmerking komen, maar er Is nog geen enkele beslissing genomen. BH dehooge comptablllteits ambtenaren moet niet veel animo bestaan om de moeilijke taak op zich te nemen de verwarde comptabiliteit van Oorlog in het reine te brengen. Uit een in het Gemeenteblad van Amster dam verschenen staat blUkt, dat het bedrag der schuld van die gemeente op 1 Januari 1903 bedroeg f 118,651,800. In 1902 is afge lost f 8,118,400. Het stoffelijk overschot van den heer H. Burgers, in leven directeur dor Do- venter rijwielfabriek te Deventer, is giste ren, nadat in de R.-K. kerk oen mis was gehouden, onder veel blijken van belangstel ling ter aarde besteld. Zeven kransen, o. a. van do werklieden en het kantoorpersoneel, van den Alg. Ned. Wielrijdersbond, van commissarissen der fa briek, van do kinderen van den overledene en van do vereeniging Automobiel- en Rij wiel-Industrie," dokten de baar. Yele werklieden volgden den stoet. Aan het graf werd niet gesproken. In zijn Nieuwjaarsbrief schrijft do Haagsohe Kroniekschrijver der ,,N. Gron. Ot." o. a. Overigens was do lijst van promoties en benoemingen bij de Rijksverzekeringsbank to Amsterdam voor velen een aangonamo ver rassing voor anderen natuurlijk een bit tere teleurstelling. Ik hoor dat de Minister van Binncnlandscho Zaken bij deze benoe mingen en bevorderingen weder een krach tig blijk heeft gogeven van zijn groote zelf standigheid en van zijn kennis van personen en zaken, missohien ook van zijn zucht naar aangename samenwerking met het Bankbestuur, door voor verreweg het grootste gedeelte van do hem gedane voor drachten af te wijkon. „Voor de speculeerende Hagenaars een heel talrijk ras tegenwoordig was do jaarswisseling een verademing wegens de rij zing der Beurs, die in do laatste weken zoo veel slachtoffers heeft gemaakt, dank zij do nobele voorliohting van sommige Haagscho effecten-kan toren. Mij is o. a. een geval be kend van een weduwe, die, over een kapi taal van een ton gouds beschikkende, door haar effecten-handelaar in een speculatie van...... twee millioeü nominaal is gesleept en die dezer dagen geëxcuteerd is, zoodat zij nu met een armzalig overschotje van nog geen f 10,000 naar een achterhoek van het land is vertrokken, om daar in een dorp zich tegen honger te vrijwaren." Het stoomschip „Bayern", van Singa pore naar Amsterdam, arriveerde 3 Jan. te Colombo; de „Kurfürst" (uitreis) pas seerde 4 Jan. Dover; de „Markgraf" (uit reis) passeerde4 Jan Doverdo „Memmon", van Java naar Amsterdam, passeerde 3 Jan. Gibraltar; de „Prinses Sophie", van Am sterdam naar Batavia, passeerde 5 Jan. Point do Gallo; de „Ardjoeno" arriveordo 6 Jan. van Rotterdam te Padang; de „Goen- tcer", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 4 Jan. van Aden; de „Kediri", van Batavia naar Rotterdam, vert: k 4 Jan. van Mar seille; de „König" (t sreis) vertrok 31 Dec. van Zanzibar; de jindoro", van Ba tavia naar Rotterdam, vertrok 4 Jan. van Port-Said, trad de gang in, waar zy tot haar grenzen- looze verbazing kapitein Kinloch vond. „Is u niet meer by tyd 6 aan land gekomen?" vroeg zy geheel ontsteld. „Neen, ik voer mee, om in geval van nood by de hand te zyn." „En moot gy nu over een paar uur den tocht weer maken?" vroeg zy huiverend. „Natuiiriyk, als ik niet voor overtreding van hot verlof bestraft wil worden/' „Ik ben u zoo dankbaar en toch ook weer boos op ui" „Bespaar u beiderlei gemoedsaandoeningen. Ik zal u in den trein zotten en voor uw bagage zorgen; beschouw my eenvoudig als uw koetsier." Eindeiyk werden zy door de dansende boot aan land gebracht, waar do trein reeds gereed stond, en eon oogenblik later zat Peggy in een goed verwarmde, behaagiyke coupé eerste klasse. „Ik reis immers niet eerste," bracht zy in het midden. „In dit geval is tyd kostbaarder dan geld," verklaarde Kinloch beslist, „en deze trein heeft geen derde klasse; bovendien zou het ook veel te koud zyn. Ik zal het wel met Göring in orde brengen." Met die woorden drukte by haar het reis biljet in de hand, liet een voetwarmer komen, bracht haar couranten en legde een reisdeken over haar knieön, want zy had dio niet by zich. Hoezeer zy zich daartegen ook verzette, het hielp niets. „Op de boot laat ik er my een geven," verklaarde Kinloch, „en in Dublin heb ik er nog een. Maak geen tegenwerpingen 1 Uw japon is dun en gy moet de deken hebben. Gy kent uw reisroute in Londen moet gy naar het Waterloo-station ryden, van daar ver Haarlem m er meer. Het aandeel, te dragen in de lichting der nationale militie van 1903, is door Gedeputeerde Staten dezer provincie voor deze gemeente bepaald op 68 man, waar van 41 man ter volledige oefening en 17 man tot korte oefening zullen worden ingeiyfi. liillegom. In de Vrijdag 9 dezer, des voormiddagB te 10 uren be houden vergade ring van den gomeenteraad zullen worden behandeld de volgende onderwerpen1. In gekomen stukken. 2. Af- en overschrij vingen. 3. Benoeming commissie voor do schutterij. 4. Adres wed, J. Domison, tot wegruiming regel boom on langB de Frede- rikslaan. 6. Adres J. van Liorop Pz. tot bestrating an riolcoring van een door hom voor het publiek te openen toegangsweg van de Hoofdstraat naar do Van den Endela&n. 0. Benoeming van een hoofd dor o. 1. s. 7. Bouwplannen openbare school. 8. Afschrijvingen ploateal. belastingen. 9. Suppletoirs Kohieren Hoofdelijk n omslag en belasting op de hondon, dienst 1902. 10. Kohier schoolgeld lager onderwijs 4de kwartaal 1902. 11. Voorste. 1 van don lieer H. Vcddhuyzon van Zanten tob bestrating van don Stationsweg van af de Hoofdstraat bot aan de Assolerbrug. Alhior is opgericht oen af de ding van de Neder] andsohe Vereeniging bot afsohaf- fing van alcohol houdende dranken. Tot bestuursleden van, deze afdeeling, be staande uit 27 leden, worden Zondagavond, in een daartoe in hot voormalige Evango- lisatiogebouw gehouden vergadering, geko zen de hcorcn M. J. C. Disselkoon, Voor zitter, J. Schenk, 1ste Secretaris, P. C. Vis, 2do SoretarisiW, van Zomoren, 1ste Pon- ningmecster, M. Vis, 2de Penningmeester. Hot onderzoek naar de militaire en lichamelijke bekwaamheid der lotelingen voor de li ah ting 1803 zal voor deze gemeente gehouden worden te Lcrid-an, in hot gymnas tieklokaal, gologon aan den Morsohsingel, achter hot militaire hospitaal, op Vrijdag 16 Januari a. s., dós voormiddags te 9 uren. Tot dcelnoming aan deze oefeningen heb ben negen lotelimgon zich aangemeld. Uhdshoorn. liet onderzoek naar de militaire en licbameiyko bekwaamheid der lotollngen voor de lichting 1903 zal voor deze gemeente gohouden worden te Lelden op Dinsdag 18 Januari a. 8., des voormiüdags te 9 uron. Gedurende het afgeloopen jaar vestigden zich in deze gemeente 180 mannen on 148 vrouwen, torwyi 135 mannon on 149 vrouwon door vertrok naar eldor6 worden afgeschreven. Hot aandeel in de koston der rustende schuttorU is door Ged. Staten voor deze gemeente voor het dienstjaar 1903 bepaald op f 22 00 Voorschoten. A. s. Donderdagavond om halfaoht wordt in hot Ambachtshuis, alhier, een interessante lezing gehouden. Dan zal als spreker optraden de heer D. de Glercq, van Bloomondaal, over dc natuurlijke leef wijze, toegelicht door lichtbeelden. Dc toe gang is vrij. Het is te hopen dat velen deze voordracht zullen bijwonen. De spr. iB als zoodanig zcor gunstig bekend en had in vor- sobillöndc plaatsen reel suoee. Hij behoort tot die sprekers van het Nut, die in dezen winter op de meeste plaatsen een uitnoodi- ging ontvingen om eon voordracht te hou den. Hij verstaat de kunst zijn hoorders te boeien, terwijl do vorUxxning van lichtbeel den er veol toe bijdraagt om het genot van de voordracht te vorhoogon. En wat het ondorworp aangaat, wie zou niot bol angstel len in de vraag; Op welke wijze moet ik trekt om zeven uur dertig een boemeltrein. Verzuim niet in Crewe wat te gebruiken. "Wend u slechts tot don conducteur." „Ik zal wel niet kunnen eten, maar ik dank u." „Danken is lang niot zoo noodig als etenl Als u my echter een genoegen wil doon, schryf my dan een paar regelen, opdat lk hoor, hoe gy aangekomen zyt en hoo gy uw zuster bevonden hobt; in het gunstigste gov al verzoek lk u, haar van my te groeten." „Zekeradieu 1" De trein zette zich langzaam in beweging en het mooie, bleeko gezichtje verdween uit Kinloch's gezichtskring. Zy was immers veel te jong en onervaren. Hoe kon men dit kind alleen laten reizen I Kinloch had daarom den conducteur in den arm genomen en hem oen halve guinje toegestoken. „Wilt gy voor oen rUtuig zorgen, dat de dame naar het Waterloo station brengt, en haar te Crewe wat eten brengen?" „Ik zal myn best doen mynheeruw vrouw zal goed bediend worden." Zyn vrouw I Do postzak van Nieder-Barton bevatte spoedig daarop twee brieven voor Dublin. De oen luidde: „Liefste Manl" Ik ben hier gisteravond goed aangekomen en vond Hanna, Gode zy dank, wat beter. Het was weer een aanval van haar hartkwaal en zy is nog niet geheel buiten gevaar. Zoudt gy my veertien dagen kunnen missen, totdat zy weer kan opstaan? De overtocht was vreeseiyk, een ware Btorm. Kapitein Kinloch is mee overgevaren; ik zal nooit vergeten, hoe goed en zorgzaam by was. Hy stond ar op, dat lk eerste klasse reisde, mijn leven inriohlen om zoo gezond, zoo ge lukkig mogelijk bo zijn on bijgevolg zoo oud mogelijk be worden? Wat de spreker daaromtrent zal mede- de el en mag in vele oprichten afwijken van hetgeen do meeste menschen oador een ge zoende leefwijze verstaan, niemand versmado de gólegonhoid om zijn kennis te vermeer doren en de denkbeelden van don hoer Do Oleroq te hoor on en bo overwegen. Wio weet, wordt hij dan geen aanhanger van do natuurlijke leefwijzol Warmond. A. e. Viydng, 9 Januari, des avonds te 7 uren, zal In een openbare ver gadering, voor de antirevolutionaire klesver ooniglng „Nederland en Ornoje" alhier, ln de Chr. bewaarschool optreden de heer H. de Wilde, van 's Qravonhage, met het onderwerp: „Het Ministerie en de Politieke partyen". De toegang zal vry en voor ledereen toe- gankeiyk zyn, met golegonbeid tot debat. Zegwaard-Zoetermeor. De nieuwjaars- coilecte, ten einde daaruit de gewone brood- bedeellng te kunnen doen, heeft opgebracht te Zegwaard f 84.50 en te Zootermeer f 91.10. Aan aceynzen geslacht is aan het kantoor Zegwaard-Zootormoor godurende 1902 ont vangen oen bedrag van f 1835. Zootormoor. De Raad dezer gemeente ie in openbare vergadering byeongeroepon tegon Woensdag 7 Jan. a. s. dos morgens te hallelf. Door het bestuur van den Zoetermeerachen Meerpolder onder Zoetermeer en Stompwyk zal op Donderdag 8 Januari a a. schouw worden gedreven ovor de dyken, kaden, over de ringsloot, de berm- en scheidslooton, hekken, hoinsels, over don weg rondom den polder en over den dwarsmiddelwog. Kon. besluiten. Benoemdtot bur gemeester der gemeente Zuicl-Beierland, A. Zonneveld, secretaris dier gemeente; tot burgemeester der gemeente Diemon, jlir. E. W. E. Bicker; tot directeur van het post kantoor fco Utrecht, J. H. A. K. Gunlthério van Weezol, thans in gelijke betrekking te Nijmegen. Ontslag verleend aan J. E. Jalink, als hoofdcommies bij den Raad van State. De gewone audiëntie van den minister van financiën zal deze week niot plaats heb ben. De luit. ter zee 2de klasse D. baron Mackay, uit Oost-Indiö in Nederland te ruggekeerd, wordt op non-activiteit gesteld. Hr. Ms. in8tructicschip „Nautilus", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee P. Scholten, is 3 dezer van Las Palmas vertrokken, ter voortzetting van. den oefo- ningstocht. Hr. ri.3, pantserschip „De Ruyter", on der bovcl van den kapitein ter zeo A. O. van der Sande Lacosto, is 4 dezer te Willemstad (West-Indio) aangekomen. Blijkens uit Iudië ontvangen telegraphi- sche berichten, zijn sodert do jongste mo- dedeelingon dienaangaande bij de krijgs verrichtingen: a. in Atjeh en Ondorhoorig- hedengesneuveld de sergeant D. Zaal (no. 61467/2278)aan wondon overleden, do 1ste luit. dor rnf. J. B. van Aken; gewond, do kapt der inf. J. H. L. Schneiders, de 1ste luit. der genie W. R. A. Slicker on de 2de luit. dor inf. A. Hackslroh, beide laatst genoemden van het logor hier te lande, ge detacheerd bij dat in Ned.-Indië, de 2do luit. der inf. J. D. Ph. Bouman, de sergoan- omdat het zoo vreeseiyk koad was. lk hoop, dat gy je daarover niot ergeren zult, liefste! ik was van angst en zoeziekte te zwak, om lang weerstand te bieden, ik bid u, betaal hem het meerdere dadoiyk I Natuuriyk reisde ik van Londen hierheen dorde klasse, maar kwam dan ook half bevroren aan. Hier is nu niet het minste veranderd en de menschen zyn allen zeer vrlendoiyk en vorheugen zich my weer te zien. Do meeston vragen ook naar jout Ik hoop, dat gy my niet al te zeer zult misschien; dat wil zeggen, ik hoop wel, dat gy my een beetje zult missen! Gy kunt er verzekerd van zyn, dat lk, zoodra Hanna my ontberen kan, thuis kom I Lizzie zal je zoggen, waar gy alles kunt vindon: sokkon on wolion lUfjes liggen, gemerkt en uitgewasemd, in de bovenste lade van myn kast by het raam. Ga, smeek lk je, 's avonds niet zonder je dikke jas uit I Zorg goed voor je zelf en amusez v o u 8 b i e n, zou mevrouw Parry zeggen. Schryf my eiken dag, als gy tyd hebtl Je Pzogy." De tweede brief luidde: Lieve mynheer Kinlochl Ik heb myn reis zonder mooiiykheden en avonturen volbracht en vond myn zuster beter dan ik had durven hopen. Zy was ovor- gelukkig over myn komst en het deed my zoo goed, weer eens by haar te zyn. Dorp en huis zyn zoo precies hetzelfde gebleven, dat ik my zou kunnen verbeelden, slechts een poosje geslapen te hebben lla hot winkel raam van Pollmark lagen nog dezelfde nieuwig heden en de aanplakbiljetten van de hool- verkooping hangen er nu in Januari nogl Rory, myn hond, heeft grys haar en rhouma- !5 ten J. F. Dietrich (no. 41089) on W. P. Philippo (no. 56600), de korporaal R. Spijk- stra (no. 34179), de fuselier J. R. van Dij ken (no. 60739), J. B. lleynders (no. 43074), N. Rieuwors (no. 45066), 11. Stijntjoe (no. 39808) en A. Krockc (no. 42980); b. in Djombi: vermist vermoedelijk ver dronken do kapt. dor inf. A. K. F. Swart, en c. te Priook-Tjahoo (Zuider- en Ooster* afdeoling van Borneo)gesneuveld, do oor- goant A. J. J. O. O. S. L. W. van Stekolen- borg (no. 60360/3496)gowond, do sergeant A. A. Waohtberger (no. 36380), do fuselier» F. Bonthuis (no. 35310), T. Uubenga (no. 65403/6106) on L. J. M. de Lauwere (na 47712) en licht gowond, de geniesoldaat P< F. Oallobaut (no. 47534). OngevallenverzekerinQ-Zeevlsschersbedrijf. Naar aanleiding van het bericht, dat in voorbereiding ia eon wetsontwerp om do On- gcvallenwot toepasselijk te verklaren op hot zeoviaschersbedrijf, schrijft „Do N. Ct.": Dit boricht is niet nieuw en in den vorm waarin het gegeven werd, ook niot juist. Roods in d© Memorie van Antwoord op Hoofdstuk V der Stoatsbogrooting vorklaar- de do Rogeering, dat hot in haar voornomen lag om, vóór andere ongevallenverzekerin gen, „eerst do vorzekering tegon do goldelij- ko gevolgen van ongevallen in hot z«ovis- schorsbodrijf to regelen." Zij voegde or 28 November 1902 bij: „De voorbereidend© werkzaamheden daartoo zjjn reeds zoo rer govorderd, dat spoedig met het samenstellen van een wetsontwerp kan wordon aange vangen." Uit datzolfde stuk bleek voorts, dat het niot in hot voornemen van don minister Kuypor ligt de Ongevallenwet op het zee- viBschorsbodrijf toepasselijk te vorklaron, maar in afzonderlijke wet de ongevallenver zekering ten behoeve van dat bedrijf te rege len. „Met het denkbeeld zoo schreef do Minister om aan do vorzekeringspliohtige bedrijven, genoemd in art. 10 der Ongeval len wot 1901, too te voegen do zeevaart on do zcovi88chorij, alsook do landbouwbedrijven en het bedrijf van handelsreizigers, kan de ondergotcokendo zich niet vorecnigen. Al thans do vorzekering van loontrekkenden «n de bedrijven van zeevaart en uecvisscherij zal uitteraard een gonsch andore regeling voroisohon dan dio, neergelegd in de Onge vallen-wet 1001." Ongevallenwet 1901. De „Sta.-Ct." No. 4 bovat do lijst van fondsen, wolke in aanmerking komen voor do belegging van golden der Rijksverzeke ringsbank en welke mot uitsluiting van andore in pand kunnen wordon gegeven door werkgevers, dio hot rieioo van de bij genoomdo wet goregolde verzekering hunnor werklieden zei ven wensahon te dragen, en door naamlooze vonnootsohappen on vor- eonigingon, wolke risico's als bovenbedoeld wensahon ovor te nomen. Weduwen- en Weezenka* van officieren van «1e I.uu«Juiaclit. De 87ste jaariijksohe rekening en verant woording van de directie dor weduwen en weozenkas voor do officieren van de land macht (ovor het jaar 1901) wijst con totaio ontvangBt aan van f 581,217.15. De uitgaven bedroegen 575,561.96 1/2, tiek gekregoo, doch drukte zyn blijdschap, toon hy my weer zag, op oen voor een oudon hoer onbotamoiyk onstymigo wyzo uitl Uw reisdokon zend ik met do pakótpost terug en dank u nogmaals zeer voor al uw goedheid. Myn zuster zendt vriendolUke groeten. Nieder-Barton. Uw toegenegene PBOQY O n IN O." Mevrouw Travonor was workoiyk ovor- gelukkig, dat zy haar zustertje weer by zich had, en wilde haar byzyn geen oogenblik misson. Zy werd niot moode, zich van Dublin en haar heoriykhodon, van partyon, wedrennen enz. te laten vortollon en wilde tot in all» byzonderhedon alles omtrent Peggy's huis, haar vrienden, haar kleeren on haar dionst- boden woten. Van Göring lo sproken, zonder het woord „spel" te noemen, was een kunst stuk, hetwelk zyn vrouw glansryk volbracht, want do vrome leugen van liaar „onuilspre- keiyk geluk" was do besto artseny voor Hanna's ziek hart. Kapitoin Kinloch's ridderdienst op de reis vormdo natuuriyk ook een gewichtig under-' werp van gesprek. „Ik mocht hem altyd gaarne," zoide Hanna, zwaar en mot moeite ademhalend, „en ik moot je zeggen, dat 1 k liever had gehad, dat gil bem hadt gekozen." „Het kiezen zou tocli zyn zaak zyn go- woest", bracht Peggy lachend in hot midden, „Heeft hy niot byzonder veol invloed op je man?" „Waar denkt gy aan I Niot hot allerminst," zeide Peggy met overtuiging. Hanna glimlachte by zlcbzelve; dat wist zy wel beterl (Wordt vervolgd.) LEIDEN, 6 Januari. Ds. Rudolph, uit Leiden, trad gisteravond ▼oor de Haagscbe afdeeling van het Neder- Undache werkliedenverbond „Patrimonium" als spreker op met het onderwerp„Wettelyke verzekering van dag-, nacht- en Zondagaiust van de bakkersgezellen". Aangenomen werd een motie, waarin by de Regeering wordt aangedrongen op wettelyke Regeling van dag-, nacht- en Zondagsrust voor de bakkersgezellen. Door dan minister van oorlog is be paald, dat lotelingen van do liolitang 1902, die in 1903 ingelijfd mooten worden, kunnen boogoloben wordon tbfc hot in deze maand te houden onderzoek naar do geoefendheid van lotelingen dor lichting 1903, dooh dat. het eventueel door hon te verworven getuig schrift hun geen recht kan geven op inlij ving tot korte oefening, maar wel aan spraak op indeeling bij het korps en plaat sing in het garnizoen hunner keuze. Lj Koningin en Prins Hendrik deel on eergisteren een rijtoer naar Sohcveningen én over den strandmuur. Aan dan laatsten jUfrit, bij de nieuwe werken van de Exploi tatie-Maatschappij Sokeveningen, stapte het vorstelijk echtpaar uit en wandelde langs het ebrand in do richting van Katwijk. De Raad van Wij mbritsoradoel heeft in een verordening, regelende den werkkring énz. van den onderwijzer aan de gemeente- eoholon, o. a. deze bepaling opgenomen: Is een onderwijzer langer dan 60 dagen ▼iok, zoo wordt 1/4 van zijn traktement in gehouden, langer dan 120 dagen de helft, m langer dan 6 maanden het geheel© trakte ment. Vijf stemmen verklaarden zioh tegen de aannomdng. (N. R. G De minister van blnnonlandscko zaken, dr. Kuyper, heeft zich gistermiddag op reis begeven, aanrankeiyk naar Brussel. VolgeDS den Provincialen Almanak van Limburg voor 1903 telt die provinclo thans 108 kloosters, waaronder 5 missiehuizen. Aan do polytechnische hoogeschool te Aken waren op 1 Januari jl. van de 821 Ingeschreven studenten 51 Nedorlandors. Aan den kapt. der art. J. B. Doyer, van het O.-I. leger en met verlof hier te lande, is zes maanden verlenging van verlof verleend. De luit. ter zee 2do kl. D. baron Mackay, ait O.-I. teruggekeerd, zal op non activiteit worden gesteld. Naar „De Res. bode" verneemt, is het )hans zeker, dat de administrateur, te plaatsen aan het hoofd van de nieuwe afdeeling Comp tabiliteit by het departement van oorlog, ge kozen zal worden uit het korps burgeriyke ambtenaren. Als zeer ernstig daarvoor in aanmerking komend wordt genoemd de heer Rechllen Morra, referendaris by de Algemeene Rekenkamer. Naar aanleiding van dit bericht zegt „Het Vaderland": Het eerste gedeelte ls niet nieuw en wat het tweede gedeelte betreft, behalve de heer Morra worden nog eenigo andere namen ge- Peggy. ti) „O, mynheer Kinloch, ik 6chaam my over myn lafhei maar ik kan er niets aan doen, ik ben ha.i dood van angst en afgryzon. Ik wacht echter niet tot van avondstel u eens ▼oor, dat ik myzelve moest bekennen, dat ik myn Hanna aileon uit ellendige lafheid niet meer had aangetroffen. Daar, de bel, u moet aan land, hoe zal lk u voor al uw goedheid danken?" „Dat zou niets dan tydverspilling zyn," zeide hy byna barsch. „Wees niet vooraf be zorgd en vertrouw u geheel aan de stewardess toe; het gaat immers weer over." En met een korten hoofdknik was hy ver dwenen. Zoodra men in volle zee was, werd de „Ierland" heen en weer geworpen als een speeltuig der- golven, maar zy hield haar koers, ofschoon een harer booten er by inschoot, evenals verscheidene stukken van de om- sohanelng en in de eetzaal alles kort en klein werd geslagen. By eiken stoot meende Peggy, dat het de laatste moest zyn. Het woeden van den storm was in die mate, dat zy niet Oens kon hooren, hoe de bedaarde stewardess haar moed insprak. Zich aan een tafel vast klemmend, zat zy rechtop, want aan liggen viel by het slingeren van het schip niet te denken. Om twaalf uur kwam Holyead in het go *kht. Het ergste was geleden 1 Peggy zond to stilte een innig dankgebed ten liemel op, groep naar haar parapluie en haar valies en

Leidsch Dagblad | 1903 | | pagina 1