W°. 13134 feze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Peggy. Dinsdag 16 December. A®. 1902. LEIISUH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANTi "Voor Leiden per week 9 Oents; per 3 maanden f 1.10. Balten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd lijn 1.30. Franco per poBt 1,06. PRIJS DER ADVERTENT1ËN! Van 16 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17$. - Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 (J60t8 contant i elk tiental woorden meer 10 Oents. - Voor het incasseeren wordt 0,06 borokend. Leiden, 16 December. Curatoren van het gymnasium alhier doen. den gemeenteraad toekomen de door hen ontvangen 19 sollicitatiën naar de met 1 December door het aan dr. P. H. Damsté .verleend eervol ontslag vacant gekomen be-> trekking van leeraar in de oude talen. Dr. O. R. Vermaas, leeraar aan het gymnasium ie Schiedam (No. 17), heeft echter ïn.usschen blij kous een bij de stukken gevoegd schrijven ■ajn sollicitatie ingetrokken. Na nauwkeurige information en ernstige Werweging zijn curatoren tot d" conclusio gekomen, dat van al deze sollicitanten dr. B. J. H. Ovink, leeraar aan het gymnasium te Gouda (No. 9), het allereerst in aanmer king moet komen en dat naast hem op de voordiacht behooron geplaatst te worden dr. J. W. Bierma, leeraar aan het gymnasium te Nijmegen (No. 19),.en dr. J. Niemeyer, leer- Mar aan het gymnasium te Kampen (No. 7). Mitsdien bieden zij de navolgende aanbe velingslijst van benoembaren voor de ge doemde opengevallen betrekking aanlo. dr. J. H. Ovink, te Gouda; 2o. dr. J. W. (SBierma, te Nijmegen; 3o. dr. J. Niemeyer, te Kampen. Verder berichten zij, dat nu dr. u. Punt door den Raad tot reotor benoemd is, de aan stelling van een nieuwen conrector noodig le geworden. Zij stellen voor daartoe te be noemen dr. D. A. H. van Eek, sinds 1892 leeraar aan het gymnasium alhier. De inspecteur der gymnasia, dr. O. J. Eg- gink, kan zioh met deze beide voordrachten Vereenigen. De off. van admin. 2de kl. M. Mei- nesz ie gedetacheerd te Leidon tot het hou den van toeaicht op de bereiding van ver duurzaamde levensmiddelou. Bij beschikking van den inspecteur der infanterie is de late luitenant H. Dijkstra ▼an hot late bataljon 4de regiment infante rie, overgeplaatst bij het Instructie-Ba taljon. Voor het examen Franach M. O. akte A Is te 's Gravenhage toegelaten de heer H. G. Martin, van Lelden. Voor het examen M. O. schoonschrijven Is toegelaten mej. B. M. Jacobson, van Hoofddorp. L0st van de brieven en briefkaarten, aan het postkantoor alhier en de daaronder bohoo- rende hulpkantoren ter post bezorgd, in de eerste helft der maand Dec., welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zyn kunnen worden uitgereikt: B r ie ven: Bickei, mej. M. SmitKraan, 'Amsterdam; L. van Someren, Asperen; P. V. Trich, Buren; Van Velsen, Delft; A. den Os, Goes; A. van Amerongen, Dooremans, Takken, mej. M. v. Brussel, W. van Biezen, O. T. O. Voorbij, Lanthenium, 's-Gravenha- go; J. Smid, Groningen; Dekker, Katwijk; letter W. Poste restante, Dame Vervoort, Leiden; Waad, Lamen, N. v. Gelder, Van don Berg, D. v. d. Krogt, RotterdamJ. W. Hostcr, Utrecht; Johanna van Unen, Wa- mol; B riefkaarten: Mej. G. van Dijk, H. Maal, C. Weekhout, 's-Gravenhago, Terug uit het buitenland: Sloth Blaauboer, Zurich; dr. Christiansen, Friedenau. Eenvoudig, maar met grootc eer om geven, wa6_gi storen de begrafenis van den roiinisbor van marine, gep. vioe-admiraa! Kruya Aohter den rouwstoet volgden in drie staatsierijtuigen de vertegen woo rdi gerB dor Koninginnen en van den Prins. Op het kleed van den lijkwagen waarlangs de boden van bet departement gingen wa ren vier kransen gehecht, o. a. van de nia- rine-direobiën uit Amsterdam, Niouwediep en Hellovocteluis. In den stoet volgden in rijtuigen allo ministera, verder de voorzitter der Tweede Kamer, de oommandanben in de M ar mo di recti ën te Amsterdam, Nieuwediep cn HeLlevoetsluis en 's ministère adjudant. Op de begraafplaats waren tal van ci viele en militaire autoriteiten aanwezig, o. a. bijna alle marine-offioderen, werk zaam aan het departement en de burgerlij ke cheis'der afdeel ingen van Marine. En voorts, behalve deputatdën van offi cieren uit de marino-directiën, de oud-mi nisters Jansen, jhr. Roel! en Gerioke, tal van leden en oud-leden dor Tweede Kamer, de Japansche geoant, de chef van den gene- ralen staf, een deputatio bij do kweekschool voor do marine, benevens verschillende gep. vlag-, hoofd- en verdere officieren, de kapi tein-luitenant tor zee A. L. Boelen, direc teur der Kweekschool voor Zeevaart te Lei den; de oud-officder der marine Stam, mede uit Leiden, enz. Toen de talrijke aanwezigen om de groeve waren geschaard, hield minister Bergan- siuB, namens zijn ambtgenocton een lijkrede. Spr. schotste het verlies, dat door het afsterven van dezen bewindsman goloaen wordt, door de Koningin, door zijn collega's en bovenal door de zeemacht, en minister Borgansius deelde te dezer plaatse mode, dat hij per telegraaf zoowel uit Oost als West betuigingen had ontvangen van diep leed wezen en innige deelneming met den dood van den minister van marine. De oommandant der marine te Amster dam, schout-bij-nacht Derx, huldigde Kruys als iemand die zioh steeds deed kennen door strikte rechtvaardigheid, getrouwe boo wij ding en plichtsbetrachting, de krijgstuoht mot gestrengheid handhavende, doch altijd trachtende in de toepassing dor bepalingen het harde zoovee! mogelijk te verzachten. Toon do kist, 1 strooid met bloemen, in hot g - J was neergelaten, dankte een der zonen allon voor de laatste eer aan zijn va der bewezen, cn vorzooht aan de vertegen woordigers dor koninklijke familie don eer biedigen dank dor familie aan de Koningin nen en don Prins over be brengen. Ook de minister van justitio Loef f was in den stoet gevolgd, doch bleef, om ge- uandheidflredenen, op het kerkhof in zijn rijtuig. Met stelligheid verneemt ,,Do Residen tiebode", dat het zoo positieve bericht van ,,Do N. Courant," als zou tot hoofd van het Dep. van Marine benoemd worden de heor G van Herwaarden, gep. kapitein-luitenant ter zee, niets anders dan een canard" is. Volgens ,,De Tijd" laat de gezondheids toestand van dr. Schaepman in den laatsten tijd veel te wenschon. Reeds sedert do eerste vergadering, waarin de Indische begrooting werd behandeld, heeft L dientengevolge de zittingen dor Tweede Ka. r niet k nen bij wonen. De kapt. voor spccialen dienst M. A. E. J, Meyboom, van het 4de reg. inf., is over geplaatst bij het 6de reg. infanterie te Bre da, doch blijft voorloopig gedetacheerd ten bureole van den inspecteur van het miL on derwijs te 's-Gravenhago. De duur van detacheering van den of ficier van gezondheid 2do klasse dr. J. Cas- parie, aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam, is vastgesteld op één jaar. De kapt.-luifc. ter zee P. F. van der Velden Erdbrink komt lieden te Hollovoetr sluis in station. De luit. ter zee 1ste kl. H. W. G. van Bloijswijk Ris is heden werkzaam geeteld bij het departement van marine. De 2do luit. J. A. baron van Hceckoren van Moleoaten, van het lste reg. huz. to Zutfon, wordt 1 Jamuari overgeplaatst bij de eskadrons van dat korps te Deventer De hoogilcoraar Wiohmann, te B .tavia aangekomen, heeft alles goreed gevonden voor zijn onmiddellijk vertrek naar de Noordkust van Ndeuw-Guinea, waarheen hij thans vervoord wordt om een onderzoek in te stellen naar de plaats van herkomst van steenkolen, die aldaar o. a. aan Hr. Ms. ,,Coram" door do inboorlingen zijn geleverd en proefhoudend bevonden. Ruim f 3000 is in de afgeloopon weck in gekomen bij het Bestuur der Maatschappij ter Bevordering van het Natuurkundig On derzoek dor Nodorlandscho Koloniën, aan vrijwillige bijdragen voor de Nieuw-Guinoa- expeditio. Het huidigings-comité voor OroLio te Dordrecht is g.stermiddag ontbonden; dc geldon worden aan dc intcekenaren terug gegeven, evenals te Arnhem geschied is. Do dam s on beeron solisten der Noder- landsohe Opera, die naar de heer Van der Linden meedeelde door do diroebio worden beschouwd als tot de opera in geen enkele betrokking moer staande, kun plaatsen zullen zoo spo d g mogelijk met Nederlatni scho krachten worden aangevuld hebben 2ioh thans dc medewerking van een orkest en een koor verzekerd en zullen deze week, in Haarlem en Leiden, de .Faust" uitvoe ren. In Zaandam, Hilversum on Rotterdam zijn op"-ro-oonoerten aangekondigd. (Hbl.) De Koning van Italië heeft den heor H. lil. Heslunfold, oud-vic-consul van Ita lië be Amsterdam, benoemd lot ridder in do Kroonorde van Italië. Nog steeds duurt het onder- zook voort in zako de diefstallen in den laatsten tijd gepleegd aan het Poetkantoor te Amsterdam. Het verdwenen p -kket, in houdende 125 goudstukken van 20 mark, ia nog niet teruggevonden en ondanks een scherp naspeuren van de necheroho is ook de dador nog niet bekend. De aangehoudene heeft bekend do enveloppe, waarin f 100 Hol- landeoh geld, te hobbon gestolen. Hij had ciroa 3 verteerd en het overige werd nog in zijn bezit gevonden. Hij is, naar geble ken is, niet schuldig aan don diefstal van het Duitscho geld. (A. E.) Naar vorluidfc, zal mr. P. J. Troelstra binnenkort aftreden als hoofdrodacteur van ,,Het Volk" en als zoodanig worden ver vangen door mr. Mendols. (Centr.) Door Burg. on Wobhs. van Amsterdam is tot de hoofden, onderwijzers on onder- wijzoiessen der openbare lagoro scholen een circulaire goriobt van dcaen inhoud: ,,Het is ons gebleken, dat op sommige scholen oiroulaires verspreid worden of aan bet hoofd tor uitreiking worden toegezon den, betreffende onderwerpen, wolko vreemd zijn aan ht onderwijs. „Mot bet oog hierop achten wij hot noo dig or u aan te herinneren, dat dergelijke circulaires en in het algemeen alle mani festen, intcokenlijsten of inzamelingen, van welken aard en onder welken vorm ook, op de scholen niet mogen worden toe gelaten." Op hot „Huis Te Vraag" onder Slo ten is gisteren hert. stoffelijk overschot tor aarde besteld van den heer S. Baort, in le ven hooM dor school lste klasse No. 5 te Amsterdam. Op het kerkhof ia het woord gevoerd door den heor Terwen, schoolop ziener in liet 6de arrondissement, door da J. J. van Noort, lid der plaatselijke school commissie, door den heer Van Beuston, eorate onderwijzer dor school, don heer G. Werdore, vioe-voorzibtor der Vereoniging van hoofden van openbare scholen, welke vereoniging de overledene heeft gepresi deerd, door den vioc-voorzitter dor oom- missie tot wering van schoolverzuim in het 6de arrondissement, den heer H. J. Emous, door den heer Dalfsen, voorzitter der Vor- coniging tot verbetering van denr volkszang cn don beer W. J. Kat, hoofd dor schoei No. 62. Daarna dankte dc broeder van den over- lodone voor de eer jiior zijn dierbaren ver want bewezon toen werd de lijkkist, ge dekt door tal van kransen van vrionden on vereenigingen, waarin de ontslapene lid was geweest, grafwaarts ^dragen, en toen do kiot met hot stoffelijk overschot neder daalde in do groeve, blonk in menig oog een traan en diep onder den indruk der droeve plechtigheid vorlict men den doo- den akker. By beschikking van den minister van oorlog is de by het 4de reg. inf. benoemde msjoor P. A. Spaan belast met bevel over het 4de batahon van dat korps en is do kapi tein J. P. Weltzol werkzaam gesteld by de Koninkiyke Mllitairo Academie en overgeplaatst by den elaf der inf. Het stoomschip „Noordam" arriveerde 14 Dec. van Rotterdam te Nieuw York; de „Sloterdyk", van Rotterdam Daar Newport- News, is 15 Dec. Lizard gepasseerd; „Bürgermeister" (thuisreis) passeerde 16 Deo. Suez; de „Ixion" arrivoordo 16 Deo. van Batavia te IJmuiden; do „Timor", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 16 Deo, Dungenesa. Bonnebrook. Zondagmiddag sprong een bloemistkuecht, wonende te Bennebroek, even voorby zyn woning van de in gang zynde stoomtram, met het noodlottig gevolg, dat hy er onder geraakte; met vei bryzeld hoofd werd by by den heer Stam binnengedragen. Do dood trad onmiddeliyk in. De man laat een vrouw metzeven kinderen achter, van welke het oudste 11 jaar en het jongato negen dagen telt. Bodegraven. In den nacht van Zondag op Maandag heelt alhier een 62 jarige gehuwde vrouw, die zonuwiyderes wae, in een byt in de Goudacbe vaart voor haar woning door verdrinking een einde aan haar leven gemankt Katwijk. Do Jongedochtere-Voreoniging „Bidt on Werkt" dor Ned.-Horv, Gcxnccnte heeft do vorigu weck, ovonals voorheen de vruoliton van haren arbeid ovor het afgeloo pon jaar aan de behoeftige® uitgereikt. Aan bijna 20 gezinnen worden meer dan 100 stuks kloodingatukkcn ber baad geeteld; juist in de hevige koude waren deze voorwerpen voor dc met minder oavdseho good or on be deelden dubbel welkom. Door de?en arbeid wordt hot armbestuur dor gei nto n-ieb weinig gehaat. KutwUk-nnn-Zeo. Hot liaringsoizoen is afgeloopen. Allo schuilen zijn behouden aan. Verliezen zijn niet geleden noch van men- schen noch van want. De prijzen waren heb geheelo jaar in weerwil van den bolargrijkoa aanvoer hoog. Dc besommingen per bom va» riccrea van ongeveer 6000 tot ruim 10.000. In het kort: hot is voor onzo visechore plaats con rijk jaar. Leiderdorp. De lotoling de meente, der lichting 1903, Wilhelmus P u dor Geest, die door don militieraad voor den dienst is aangewezen, heeft, op grond van lichaamsgebreken, bij Gedeputeerde Staten daaitegen bezwaren ingebracht on een her keuring verzocht. Do begrootdng der gemeente, voor den dienst 1903, is door heoren Gedeputeoixlo Staten goedgekeurd in ontvang en uitga, f op 16202.38. itynsfurg. Benoemd is tot ondorwyz^ros aan een byz. ecbool te Rotterdam mej. E. Wein berg, alhier, onderwyzores aan de school mot dou Bybel, hoofd do heer W. v. d. Wetr. Voorhout. Donderdag a. s. zal do afdco- ling Voorhout van dc Algomcone Vereoni ging voor Bloembollencultuur een vorgado- ring houden in café „Do Bonte Koe", doa avonds te 7 uren. Punten ter behandeling: lo. Beschrij vingsbrief 103do Al gemeen o Vergadering 2o Verkiezing candidate® Hoofdbestuur. 3o. Verkiezing afgevaarv.gdon. 4o. Vra- genbus. 5o. Grooto vorloting. Marmonrl. Zondagavond hiold do „N. R.-K. V." alhier con vergadering, waarin do rekening en verantwoording werd goed gekeurd. Inkomsten 226.42; uitgaven /188.14 1/2, alzoo een batig slot van /37.27 1/2. Hot boetestelsel, wnartegon aanvaukelijk be zwaar was gemaakt, word gehandhaafd, daar do boeten in de kas van „Ilulp in Nood" vlooien. Er was oon uitnoodiging van dc afd. „Sasscnhoirn" van Bloembollencultuur inge komen, om twee loden of to vaardigen op een to houden vergadering, waar zou worden bo- sproken een cursus te houden voor werklie den bij de bloembollencultuur. Op voorstel van den heer Bader, van Warmond, werden na stemming twee bloemisten, do hoeren Weiors, van Sassenhoim, on v. Stijn, uib Warmond, als afgevaardigden gokozen. Do voorzitter spoorde aan het slot der verga dering oog eens aan om lid te worden van de ondcrafdeelingen. Zoeterwoudo Aan den heor H W. Ko ning is vergunning verleend tot hot gebruik van een stoomketel in den korenmolen, ge plaatst aan don Hoogen Rijndijk. De bcgrooting der gemeente voor bet dienstjaar 1903 is door God. Staten goedge keurd in ontvangst en uibgauf op f 300,24 11 1/2. Door Gedeputeerde Staten dezer pro- vinoio is vernietigd het besluit van stem gerechtigde ingelanden van den Grooten Woeteindschon polder tot b! ui ting voor den tijd van één jaar van hot Zoctorwoudscho verlaat, als zijnde in strijd met dc inrichting van het Waterschap. Uit de „Staatscourant." Kon. besluiten. Mej. E. A. S.usré, laatet. lijk hulpondorwijzeres bij hot opon- FEUILLETON. id „Ja, Ja, daaraan heb ik niet gedacht 1 Voor tl is het im. era nog vóór tafel; op het land eet men op L t middaguur zyn middagmaaltijd." „Vriendelyx van u om het rieten dak te bewonderen, kapitein," zeide Hanna lusteloos. „Ik wou maar, dat ik het u kon schenken, benevens zyn insecten en wespen en vogel nesten I Men kan den tuin niet schoonhouden, omdat de volgels er steeds stroo ronddragen." „De vogels betalen echter huishuur," merkte Peggy op; „zy brengen u eiken morgen een serenade." „Dat wil zoggen, zy maken my veel te Troeg wakker." „Wy hebben nu al het bezienswaardige hier bekeken, zyn er ook beroemdheden in deze streek?" informeerde Göring. BA1 naardat men "t neemt, kapitein. Ge leerden of grooto misdadigers, of zelfs dichters hebben wy niet, maar in Mittel Barton is een gierigaard, die is beroemd en bezienswaard; slechts vel en beenderen. In Ober Barton is ©en moisje, dat haar minnaar by het gerecht aanklaagde wegens het verbreken van de trouwbelofte, indertijd kwamen de menschen van hemde en ver in de kerk te Ober-Barton om het meisje to zien I Hy werd tot twintig pond schadeloosstelling veroordeeld, en toen kwamon ook zyn geschenken ter sprake, die zijn ook „beroemd" geworden 1 Do jongeling had namelyk zyn liefste een flesch levertraan en een opgestopten mol vereerd; by het een maakte haar de smaak, by het ander de aanblik misselijk." Men lachte harteiyk. „Willen de hoeren mogeiyk ook den tuin on de stallen bezichtigen?" vroeg Travenor. „Myn paarden mogen zich laten zien." Men zette zich in beweging, si ak het groote binnenplein over, bekeek den voornaamsten stal, de wagenremises, schuren en belandde eindeiyk in een ouderwetschen tuin met met gras begroeide wegen, rabarber-, besse- en kruisbesaestruiken en veel latwerk tegen den binnenkant van den hoogen muur. „Jammer, dat wy u geen abrikozen kunnen aanbieden," merkte Travenor op; „die zyn onze trots, evenals de asperges Kinloch had zich tjjdens den rondgang by Travenor aangesloten, Göring by Peggy en mevrouw Hanna liep alleen met voorzichtig opgenomen rok, meer als een vreemde, die alles in oogenschouw neemt, dan als de levens gezellin van den bedryvigon heer des huizes. De oude tuinman, een klein, mager man netje met verstandige oogen, liep in zyn Zondagstoilet en met een oudo, grijze muts op door den tuin. „Zoo, zoo, Jopp," zelde Travenoi vrlendeiyk, „gy telt zeker de ultloopers?" „Wat helpt dat?" „Heeft u ook ingezonden voor de tentoon- stellingteOber Barton?" vroeg Göring minzaam. „Nu niet. Van het najaar zend ik er wel licht abrikozen en een paar geraniums heen, maar ik geef niets om dien tentoonstellings- rommel." „Ik hoop, dat li6t mooi weer biyft," merkte Peggy op. „Wat zegt gy er van, Jopp? Gy zyt immers een weer-profeet." „Wy moeten regen hebben, juffrouw, veel regen, 't is byna even erg als het vorige jaar, toen hebben wy van den appeldoopdag af vier weken lang geen gieter vol gehad." Appeldoopdag!" riep Göring geamuseerd" „Zeg eens, wanneer vindt die doop plaats?" „Den 17den Juli, mynheor," antwoordde de oudo man ernstig. „Daar straks was ik boven de schapen dansen en de herders zeggen, dat beteekent regen „Ik hoop, dat die nog uitbiyft tot over morgen," merkte Peggy op. „Dat zoudt gy niet wenschen, als gy velden met rapen hadt," antwoordde Travenor. „Ik geloof echter niet, dat het weer zal omslaan. Kennen de boeren onzen dorpssukkel?" „Ja, van aanzien." „Die heelt myien in het rond hot meeste verstand van het weer. Hy schynt een zesden zin te hebben en regen, sneeuw of vorst te ruiken." „Een af8chuweiyke man," riep Peggy. „Altyd te krygen, wanneer iemand een hond of een kat wil laten verdrinken, en ergert zich nog, als Iemand die redt! En waar ge slacht wordt, moot hy er by zyn, juist alsof het een genoegen is, om dat mee aan te zien l Een af8chuweiyke smaak, vindt u niet?" Haar oogen vestigden zich, toestemming verwachtend, op Göring, maar deze lachte, alsof hy dien smaak heel begqjpeiyk vond. „Maar zeor algemeen," merkto mevrouw Travenor op. „Weet gy nog, hoe onze dorps jeugd de schoolkinderen uit de stad, die hier den vorigen zomer waren, naar een plaats bracht, waar een zwyn word doodgestoken, om hun een genoegen te verschaffen?" Kinloch bemerkte, dat Peggy reeds by de herinnering aan dit voorval was verbleekt, ook viel het hem op, dat de oude tuinman, die naderby kwam, eerst Göring en daarna hem met ooiyke blikken aaozag. Nu weerklonk het avondgelui en Kinloch- Dam deze gelegen heid waar om tot heeDgaan aan te sporen. Göring hoopte in stille, dat men hem voor hot avondeten zou uitooodlgen, maar deze hoop werd niot vervuld. Men begeleidde de familie tot aan het tuinhek, waar Travenor beleefd voor zyn gasten boog, zonder Göring's uitgestoken hand te grypen, die daarvoor dio van de lieve schoonzustor teeder drukte. „Tot morgenI" hoorde Kinloch hem zacht zeggen. Achtste Hoofdstuk. Kapitein Göring legde Maandagmorgen niet eens fatsoenshalve eenigen lust voor hot hen gelen aan den dag; hy merkte torloops op dat bU gewichtige brioven moest schryvon on thuis wilde biyven, maar tegenover Kinloch maakte hy er geen geheim van, dat de bloemententoonstelling te Ober Barton hem lokte en vroeg dezen, waarom hy niot meeging. „Omdat ik in zekere gevallen aan de vis schen boven de bloemen de voorkeur geel 1 Zy zyn ongeduldiger; bovondien moet ik je zeggen, dat ik niet langer voorfacheux troisièmo speel." „A, gy keurt het af?" zeide Göring hoonend. „Als gy 't hooren wilt, ja" „Nu, ik hoop, dat gU ten minste welwillende neutraliteit ztrii- bewaren." Zyn bengelgereedschap over zyn schouder werpend ging Kinloch zonder iets te zeggen heen, maar was tot zyn eigen verrassing dien zelfden namiddag ook in Ober Barton. Het was namelyk drukkend heet geweest en de visch voorzichtig, zoodat Whiting en de generaal plotseling op de gedachte ge komen waren, ook eens naar het landeiyk genoegen te gaan kyken, dat hun beiden, niet geheel onbaatzuchtig, in de gloeiendste kleuren was geschilderd. Zyj boden Kinloch een plaats in het rytu g aan en hU narn dio aan, zonder or ook maar over na tc den eri, waarom hy dai deed. Op smallo, kronkelende straatje» oeroikten zy Ober Barton, dat er ongo- voer juist zoo uitzag als Niedor Barton, alleon oudor, want hier was sinds don tyd van Koningin Anna niets moor bygobouwd Hot feest vond in oon groot park plaats, dat de al wezige eigenaar ior beschikking sieldo, en toen hel rytuig don ingang naderde, deed zich aan hen, die er in zaten, eon vrooiyk, xonnig taferoel voor. Tenten -in allo gedaanten, rechts on links, twee caroussols, waarvan do orgels oorver- doovend kryschten, vrooiyko inonsohen in zondags kostuum, „do forostor" met hun groone sjerpen, de vrywiiligen in uniform. De „kapel" van Ober Barton strood met de orgels om de muzikale heerschappy, van alle karnen klonk helder moisjesgelach, alios was leven en beweging. De drie hoeren stapten uit en wandoldea rond. Toen zy voor oon caroussol bleven staan, ontdekte Kinloch op eon dor rond- rydende houten paarden Peggy, in oen witte japon mot een hoei vol veoren en eon bosje ruzen op de borst, stralend van levonsiust. Op het dicht8tbyzyndo paard achter haar zat Göring, dio zich van tyd tot tyd naar haar toeboog, vergenoegd als een schooljongon „Als het rad des levens," merkte Whiting op en voegde er haastig by: „Weik een bo- koorlUk meisje, dat daar, vóór uw vriend Göringt" „Ja, zeor mooi." „Zoor mooi? Gy, koelbloodigo kikvorscht Waar k ent dit bekooriyke wezen vandaan?" (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1