N\ 13102 Zaterdag 8 November. A®. 1902. feze Courant wordt dagelijks, met üitzondering van §pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen, Eerste Blad. Do voorgenomen verhooging van den aeeijns op bet gedistilleerd. LEIDSCH DAG-BLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Gents j per 8 maanden I t f 1.10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevéstigd zijn I 1.30. Franco per post i J 1 1.65. PRIJS 1)ER ADVERTENTIËN: Van 16 regels 1.05. Iedore regel meer f 0.17$. Grootore letters naar plaatsruimte. Kleine advortentiën Tan 30 woorden 40 Gents contant elk tiental woorden meer 10 Gents. Voor het incasseeren wordt/"O 06 borekend. Morgen Zondag avond loopt de laat ste trein uit Rotterdam en Den Haag niet! De jongste mlUioenenspeech leerde ons, wat wy verwacht hadden, dat zy ons leeren zou, ramelyk dat de minister van financiën nog Weer eena bedacht moet zyn op versterking dor ryk8inkomsten. Meerdere uitgaven, als een gevolg van het in-working-brengen van nieuwe wetten, worden verwacht en de toeneming 'der ontvangsten houdt daarmede geen ge- ïyken tred. Alleen een grondige hervorming van hot belastingwezen, met storko vereenvoudiging gepaard en op zoodanige wyze ingerioht, dat do heffing naar gelang Yan meerdere of mindere behoefte kan worden verhoogd of verlaagd, op dezelfde wyze ongeveer als men het percen tage van don gemeenteiyken hoofdelyken omslag verhoogt of verlaagt, zou aan den altyd onzekeren flnancieelen toestand voorgoed een betere richting kunnen gevenmaar noch tyd noch omstandigheden kunnen Iets derge- ïyks doen verwachten en men is voor het oogenblik wel verplicht den ouden weg te volgen, die feiteiyk leidt tot het wat meer Ultknypen van een reeds aangesneden cltroeD. Intusschen, tusschon knypen en knupen is verschil. Wil de Regeering, door verscherpte bepalingen, een einde trachten te maken aan 'do ontduiking der vermogens- en personeele belastingon, die men herhaaldeiyk op het spoor gekomen ia, evenals zulks reeds met de 'successiebelasting is geschied, dan kan men dit zeer goed plaatsen. Alle ontduiking ver zwaart den ongeiykmatigen druk der belas tingen, die toch nooit geheel weg te nemen is. Doch, al mogen de bedoelde bronnen door dergeiyke maatregelen wat ruimer gaan vloeien, voldoende zal do daardoor verkregen hoogere opbrengst niet zyn. Meer hoil verwacht de Regeering van een j verhooging van den accyns op het gedistilleerd maar dan moet het ook een zeer beduidende 1 verhooglng wezen en zy stelt zich daarom voor, den accyns van f 63 tot f 70 per hoc- toliter uit te breidenwaardoor de opbrengst met drie millioen kan stygen. By den eersten aanblik heeft dit voornemen I nogal vee) oppositie uitgelokt. In de eerste plaats van de zyde der vakmannendie te- I recht, voor de belangen van hun vak opkomen. Evenwol mag by de beschouwing van een iwetsontwerp uitsluitend het algemeen be hang den doorslag geven. Ook buiten het eigeniyko vak wordt die maatstaf niet altoos gevolgd. Zoo heeft het op velen een verkeerden indruk gomr kt, dat do Regeering de Staats- lotery wil at-chaffon; dat zy dus, don Staat niet willende doen proflteeren van de speel zucht der burgers, er geen bezwaar in ziet, dat hy profiteert van hun drankzucht. Is dit oordeel wel geheel biliyk? De Regee ring zal niet voorstellen de Staatslotery plot seling in vollen omvang op te heffen. Zy heeft de volle bevoegdheid, ook zonder nieuwe wet, het gotal der jaariyksche loteryen van drie terug te brengen op één. Voor de einde- ïyke totale opheffing is dan een wet noodig. I Men kan dus dit doel bereiken zonder dat de Staatsfinanciën er merkbaar onder lyden. Maar wat betreft den accyns op gedistilleerd, deze moet er toch zyn. "Wanneer hy niet bestond, zou hy er moeten komen. Of zou iemand in ernst durven beweren, dat het mot de verschrikkeiyksto gevolgen ;zou hebben voor de maatschappy, wanneer do zeven en twintig millioen gulden per jaar, die nu in den vorm van accyns op binnen- en buitenlandsch gedistilleerd in de schatkist vloeien, meer door het volk aan drank konden worden besteed, zonder dat men er dus één cent meer voor behoefde uit te geven? De bewering is dus juist dat, hoewol het der Regeering alleen om het geld te doen is, deze belasüng ultteraard een min of moer zedeiyke strekking heeft, omdat, zonderbaar, de nationale ramp van het onmatig drinken veel grooter zou zyn. Wy weten zeer goed, dat de accyns niet in staat is het drankvorbruik te verminderen; maar in ieder geval hooft hy dan toch ook geen tegenovergesteld resultaat. Wy weten ook wol dat accynzon tot pogingon leiden om de wet te ontduiken; maar dit is geen spociale grief tegen dezen accyns. Alle andere leiden er evenzeer toe en alle belastingen tracht men te ontduiken. Maar dat de accyns,-ook dit is als bezwaar opgeworpen, voor do schatkist van twyfel- achtige waardo zou zyn, dit gelooven wy niet. De verhooging is niet van dien aard, dat do opbrengst der heffing oenig gevaar van verminderen loopt en nu is het wel gemakkeiyk om aan de Regeering den-raad te geven, te trachten op andere wyze in hot tekort to voorzien, maar wie staat er ons borg voor, dat tegon eenig ander middel niet even veel, ja nog ernstigor bozwaron zouden kunnen worden ingebracht. Voor het gevaar van vervalsching zyn wy niet blind en wy erkennon zolfs, dat by elko accynsvorhooging dat gevaar iets grooter wordt. Maar men vergete niet, dat reeds sinds jaren en telkens mot meor aandrang, op nieuwe of verscherpte strafbepalingen tegen de ver valsching van levons- en genotmiddelen is aangedrongen. Waarom daarmede nog langer getalmd? Men vergete bovendien niet, dat Uier sprako is van een dor belangrykste takken der vador- landsche industrie. Waarom dien niet gesteld ondor Ryks-contrölo? Dit is geenszins oen onuitvoerbaar denkboeld. Komt oen en ander tot stand, dèin vooral kannen wy de bozwaren tegen een voorgenomen accy'nsverhooging niet deelen en wy verwachton dat, by de behandeling van hot voorstel in den boezom der Volksvertegenwoordiging, op die byzondore bepalingen dan ook ernstig zal worden aan gedrongen. Leiden, 8 November. In de gisteravond gehouden ledenver gadering van de Antirevolutionaire Kiesver- eeniging Nederland en Oranje" alhier, werd voor de vacature-Van Kempen in de Tweede Kamer het volgende drietal van candidaten gesteld: lo. ds. R. J. Y." Rudolph, (die echter van te voren reeds voor do eer had bedankt); 2o. J. de Lange, lid van den gemeenteraad, en So. J. J. van Hooken, lid dor Prov. Staten van Zuid-Holland voor het hoofdkiesdistrict Leiderdorp. Uit dit drietal, allen stadgenooten, zal later een definitieve kouzo worden gedaan. De Novombortentoonstolling, door do Vereeniging de ,,Laeckenhalle" in het Ste delijk Museum georganiseerd, bestaat dit maal uit schilder- en teokenwerk van een vroegeren•stadgenoot, dio zijn loopbaan als bakkersknecht begon, den heer Daalhoff, te 's-Gravenhage. De verzameling, aangevuld door drie etukkon, reeds in het bezit van Lcidsch© kunstliefhebbers, is niet groot, maar belangwokkend genoeg, al is 't voor een deel geen kunst ,,voor iedereen". Do tot kolonel en regiments-commandant benoemde lult.-kolonols jhr. W. G. van der Wyck en jhr. O. K. van der Wyck komen in garnizoen resp. te Leiden en te Bergen- op Zoom. De benoemde luit.-kol. D. F. H. Helbach, van het 4de reg. inf, biyft te Lelden in garnizoen. Ned.-Hervormde Kerk: Bedankt is voor het beroep Daar Harmeien door ds. B. van der Wal, te Waddingsveon. Voor het examen in vrye- en orde oefeningen der gymnastiek is geslaagd mej. A. E. den Ouden, van Benthuizen. By gelegenheid van het jubileum van Orelio te Haarlem zal er 's avonds receptie zyn in hotel Funkier, waar den jubilaris en zyn eohtgenoote een souper zal worden aan geboden. Daar zal hem ook een serenade worden gebracht door een zaDgkoor onder leiding van den heer Plelage. In de gisteren onder voorzitterschap van den heer J. M. Pynacker Hordyk gehouden vergadering der 's-Grarenh. 8chouwburg-Maat- 8chappy, werd na goedkeuring van de balans en de winst- en verliesrekening over het boek jaar 1901/1902, het dividend vastgesteld op 8 pCt. De heer A. Volker van WaverveeD, aan de beurt van aftreding, werd herkozen. Met het bestuur blokon de aandeelhouders nog steeds dor meening toegedaan, dat hot eigen dom der Maatschappy beschikbaar dient te worden gehouden voor een mogeiyke ver bouwing van den schouwburg. „Het Vad." kan inzake den verkoop van het landgoed „Zorgvliet", to 's Gravenbage, nader nog moedeelen, dat do oorste termyn ad vyf ton aan den Groothertog betaald is en dat de Hollandsche Hypotheekbank to Amsterdam drie millioen hypotheek op het park „Zorgvliet" geeft. Naar de „N. R. O." verneemt, zullen de feesten ter herdenklDg van het 75 jarig bestaan der Koninkiyke Militaire Academie in de maand November van het volgende jaar gehouden worden. De kapt. luit. tor zeo J. W. Doyer on de luit. ter zee lBto kl. H. de Booy, uit Oost- Indiö in Nederland teruggekeerd, worden op non-activiteit gesteld. Do hoor H. W. Iserief, aftredend lid van do Kamer van Koophandel en Fabrieken te '8 Gravenhago, hoeft den wensch te kennen gegeven by de aanstaande verkiezing niot voor herbenoeming in aanmerking te komen. De Vereeniging „Kinderkleeding" te 's Gravenhago, welke subsidio aan den ge meenteraad zal aanvragen, heeft daarvoor een bedrag van f 5000 voorgesteld. In hot adres, door het hoofdbestuur van den Bond van Ned. Onderwyzers aan H. M. do Koningin gericht, waarin verzocht wordt vernietiging van hot besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, waarby aan den onderwyzer J. A. Bergmeyer te Dordrecht verlof gewei gerd werd tot het waarnomen van het redac teurschap van hot weekblad „De Volksstom", wordt betoogd, dat dit redacteurschap geen ambt of bediening is, on dat, Indien mocht worden aangenomen, dat dit wol het geval is, do waarneming daarvan nooit oonigen nadeeligen invloed op hot door den heor Berg meyer gegeven onderwys heel' gehad, zooals biykt uit do verklaring van zyn onmlddeliyken chef, welke verklaring wordt overgolegd. Naar men ons uit Don Haag meldt, donkt do heer Schalk Buiger de vroogero vice prosident en waarnemende presidont van Transvaal, einde dezer maand naar Zuid Afrika terug te kcoren. De heer Ferreira, schoonzoon en secretaris van generaal De la ltey, is heden van Den Haag met zyn familie naar Beriyn vertrokken, waar hy zich gaat vestigen en een buroau gaat inrichten van het Generale Boeren Hulp fonds, geiyk aan dat, hetwelk to :s Gravenbage onder beheor staat van den heer Brebner. Hot Beriynscho bureau i3 bestemd tot in- ontvangst neming van de in geheel Duitschland inkomende giften. Uit den beschrijvingsbrief voor bet Con- grea van Magazijn- cn Winkelbedienden in Nederland, te houden to Amsterdam op Zon dag 16 dezer, blijkt het volgende: Het voorloopig congres-bestuur bestaat uit de besturen van den Alg. Magazijn- en Win kelbedienden-Bond te Rotterdam en der Winkclbcdiendcn-Verecniging te Amster dam. De besturen der genoemde verccnigingen hebben ingediend een ontwcrp-schema voor statuten van den Nederlandsclien Bond van Magazijn- en Winkelbedienden. Het doel wordt daarin als volgt omschreven: De Bond beoogt do bevordering der stoffelijke cn ze delijke belangen van allen, zoowel manlijke als vrouwclijko personen, welke den leeftijd van 18 jaar bereikt hebben cn op magazijn en winkel werkzaam zijn, onverschillig in welke functie. Ter bereiking van dat doel geeft de Bond: 1. Geschriften uit on zoo mo gelijk een orgaan. 2. Doet hij voorts alles, wat langs wettelijken weg mogelijk is, ook in samenwerking met andere soortgelijke orga nisaties en landelijke comité's. 3. Richt hij afdcelingcn op in die plaatsen, waar geen vereeniging van magazijn- cn winkelbedien den is, tenzij deze slechts in naam mocht be staan en na bemoeiingen van het hoofdbe stuur niet genegen blijkt strijdbare afdco- ling te willen worden. 4. Yorleent hij finan- cieelen en moreelen steun aan afdeelingen onder nadere bepaling in het huishoudelijk reglement. Het program van actie beoogt: a. Het ver- krijgon van een bij de wet goregolde ver vroegde winkelsluiting, b. Het bekomen van een minimum-vacantiefcijd van 8 achtereen volgende dagen per jaar met behoud van sa laris. c. Het trachten naar een volkomen vrijen rustdag por week, liefst den Zondag, d. Het verkrijgen van een bij de wet voor geschreven zitgelegenheid in den winkel voor het personeel, e. De leden behulpzaam te zijn bij het zoeken naar betrekkingen, f. Het verkrijgen van een naar plaatselijke verhoudingen geldend manimum-loontarief, g De leden moreel zoo mogelijk financieel te steunen bij eventueclo salarisgeschillen of ter verkrijging van een korteren arbeidsdag. De heer Th. Cramer, opzichter bij den locomotief- en treindienst te 's-Gravenhage, Is 9 November.45 jaar in dienst bij de Hol landsche IJzoren-Spoorweg-Maatechappij. Met 1 Januari verlaat hij op zijn verzoek den dienst met pensioen. Do cere-voorzittor van den Neder! and- schen Journalistenkring, Z.Exo. prof. dr. A Kuypcr, heeft oen diner mot zijn tegen woordigheid vereerd, dat door mr. H. J. D. D. Enschedé, voorzitter-plaatsvervanger van dien kring, don eere-voorzitter, voorzit ter en mede-bestuursloden in zijn woning aan de Zijlstraat te Haarlem werd aangebo den. (O. E. O.) Do „N. R. O." ontving een uitknipsel uit de Chicago Tribune" van 26 Ootobor jL, inhoudende een brief van oen „ex-at taché", waaruit weor eens blijkt, welke fraaie verhalen over onze Oost in sommigo buitenlandscho persorganen verspreid wor den. In dat 6tuk wordt als een feit vormeld, dat niet alleen do inlanders, maar ook de blanken op Java en Madura zoo door en door ontevreden zijn met hun lot, dat zij vast besloten hebben zich van de heerschappij van Nederland vrij to maken. Mocht Nedor- land het nu in do Oost niet af kunnen, dan zou Keizer Wilhelm wel geneigd zijn do Duitscbe vloot en zijn koloniaal leger ter beschikking to stellen, natuurlijk op voor waarde, dat Nederland on zijn kolonies deel uit zouden maken van do federatie, waarvan do Duitscho keizer het hoofd is. Maar do Moslems in Nedcrlandsoh-Indiö zouden gocn lust hebben den conen christelijken heerscher voor een anderen in te ruilon, en de blan ken zouden begrijpon, dat zij onder Duitsch land nog slechter af zouden zijn dan onder Nederland. Al dit fraais gaat vooraf aan do conclusie, dat Ncdcrlandsch-Indië, evenals Cuba, home rule (zelfregeering) noodig heeft, en dab het daarom uitziet naar do Voreonigdo Sta ten van Noord-Amorika, welk rijk, in do Philippijnon vlak in do nabijheid zijnde, een zeker belang heeft in do tookomst van do overblijfselen van het oudo Javaansebo rijk. Men schrijft aan de ,,N. R. O.": Zoo als bekend is, word bij K. B. van 17 Sep tember J902 aan don heer Do Bioenio do waarneming opgedragen van de betrekking van directeur-generaal der posterijen on telegraphio, gedurende liet aan don heer J. P. IIavelaar verleende verlof on tot aan de benoeming van een nieuwen titularis. Nu zal heb verlof van don heer Havclaar duren tot medio April 1903, daar hij alsdan 10 jaren do betrekking van diroobour-gonertual zal hebben vervuld on daardoor aanspraak kan doen gelden op pensioen. Vandaar dat bepaald is, dat do verloftijd v. n don gewe zen direoteur-gonoraal voor de pensioenbe rekening in aanmerking zal worden go- braoht. Ware deze bepaling niot gemaakt, dan zou do heer Havelaa.- volgens do pen ei oen wet voor burgerlijke ambtenaren geen pensioen kunnen genieten voor zijn dienst tijd als direoteur-gonoraal. In verband daarmede meenon wij, dat de waarnoming dor betrekking door den heor Do Bloeme zal voortduren tot aan do pen- eionneering van den heer Havclaar. In een to Amsterdam gehouden open bare vergadering dor „Vereeniging tot handhaving van liet ChristelijkJiistorisoh karakter onzer natio", is een manuscript voorgelezen van dr. Hoedemakor (deze wae wegens ziekte verhinderd zelf ala eproker op te trodon), waarin deze het we«zen en het doel dezer Vereeniging uiteenzette. De Ver eeniging wil oen bolwerk ter verdediging van heb zuiver anti-revolutionair beginsel zijn cn ncomt derhalve niet onmiddellijk deel aan den elcctoralcn strijd, vorm ito toch bij de stembus geen diepliggend begiru»l zuiver gehouden kan worden. Elke stom- busaetic immers wordt Ln de practijk oen actie van politiek beleid, veelal neerkomend op een ondorlingon ruil, waarbij van wee re- zijden iets wordt prij6 gegeven. Dit neemt niet weg, dat do afdeelingen der Vereeniging ln verkiezingsdagen, vzaar het pas geeft, zijdelings leidend cn advi- seerond zullen kunnen optreden. Maar het ware doel zal slechts blijven hot terugbren gen onzer natie, ook ln do Staatkunde, tot de beginselen der Gereformeerde Kerk, hot aankweek cm on handhaven derhalve van het Christelijk-historisoh karakter onzer natie, de bereiking van dit doel niet op te vatten als een kerkelijk, doeh als een nationaal be. lang. Wegens aanneming van een betrekking te Somarang by de Indische Spoorwegmaat- schappy heeft do hoer R. Engolberts ontslag gevraagd als adjunct-directeur voor den arbeid en het ambachtsonderricht aan het Ryks- opvoedingsgeatlcht voor Jongena „De Kruis berg" naby Doetinchem, hetwelk hom door den minister ran Justitie eervol ia verleend. De minister van oorlog brengt in de „Sts. Ct." van heden ter konnis van belang hebbenden de bepalingen betrekkeiyk de opleiding van mllitieplichtigen tot vesting- telegraphist, en verwittigt de mllitieplichtigen der lichting van 1903, die als telegraphist werkzaam zyn en ln aanmerking wonschen te komen voor een opleiding tot vestlngtelo- graphist, dat zy daarvan hebben te doen biyken, door zich vóér 20 Februari 1908 scbrifteiyk tot het doparlomont van oorlog te wenden. Het stoomschip „Soombing", van Java naar Rotterdam, passeerde 7 Nov. Gibraltar; de „Soerabaia", van Java naar Rottordam, vertrok 7 Nov. van Perim; do „Ching Wo", van Batavia naar Amstordara, passsordo 4 Nov. Perim; de „Kaiser" (uitreis) arriveerde C Nov. te Napels; de „Merapi" vertrok 7 Nov. van Padang naar Rottordam. Bodogrnyon. Den leerlingen dor Pvin- ses-Wilhelmi na-school alhier, zal Woensdag 12 November a. doa voormiddngs te half- tien in het hotel „Van Hnafteu" ccn feest worden aangebodon door het bestuur van genoemde school. Do eersto openbare Nutsvorgadering in dit seizoen zal alhier gehouden worden op Vrijdag 14 November a. s., des avonds Lo 8 uren. De spreekbeurt zal vervuld worden door don heer P. H. Lamborta Jr. Haserswoudo. Hot voorbereidend militair onderricht nam gisteravond con aanvang. Het staat onder toezicht van den luitenant Van Kaat.hovon en wordt door do sergeants Van Leeuwen, Wiepjes, Lekkerkorkor en Joosten in vier afdeelingen gegeven. Door den luitenant-generaal, als inspecteur, zijn verscherpte bepalingen gemaakt, om do goc- do orde bij de oefeningen te handhaven. Zoo kan ieder, die zich onhebbelijk gedraagt, uit do gelederen en klassen worden verwijderd cn aan elk, die drie achtereenvolgende oefe ningen verzuimt bij te wonen, kan de deel name worden ontzogd. Voorts wordt nis po litic-maatregel in onze gemeente aan het pu bliek niet toegestaan, gedurendo de oefenin gen op het Schoolploin to komen cn daar door afleiding te vcroorzakon. Do spring- lcsson zullen op genoemd terrein in do open lucht worden verstrekt. llillogom. In do op Woonsdag 12 dezer, des voormiddags to lialftdon, te houden open bare vergadering van den gemeenteraad, zullon worden behandeld do volgendo onder werpen: 1. Ingokomon stukken. 2. Af- on ovorsohrijvingen. 3. Rooilijn 19 woon huizen en stoom timmerfabriek E. Zwols- man aan de Haven. 4. Adres P. AI. van Houwoningc, verplaatsing hardsteenen paal cn plaatsing hokje. 5. Adrce A. Goemans, tob phuutsing van een lantaarn vóór den. huize „Nooit Gedacht" aan de Weorestein- sbraat. 6. Adres A. Kwanics, tot vorhoo ging zijner vergoeding voor woninghuur. 7. Adres J. WoutorloodWaltere, om vor hooging van jaarwoddo als schoonmaakster der opemb. lag. school. 8. Benoeming van een opporbrandmeester, 9. Vaststelling jaarwedde ophaler brug in den Stations weg. 10. Heffing Havengeld. 11. Ver ordeningen in zake hot horhalingsondor- wijs. 12. Vaststelling Gemeentc-bogroo- ting 1903. 13. Vaststelling kohier school geld 3do kwartaal 1902. 14. Afschrijvingen hoofdelijke omslag en belasting op do hon den dionst 1902. Tegon den arbeider G. v. V. alhier ia een aanklacht ingediend, wegens misbruik van vertrouwen. Voor do betrokking van hoofd der openbaro lagoro school alhier, bebben zich 127 sollicitanten aangemeld. Katwyk. Ten behoevo van hot Leger dos Hoils zal in dozo gomoonto langs do buizen dor ingezetonen een collecto worden gehouden op Donderdag 13 November a. o. Lisso. By hot gomoontebostuur Is ingokomon een request, ondertoekend door mevrouw do douairière Van Lynden, graaf J. van Lynden en tal van andere inwoners, inhoudondo liofr verzoek tot het aanstellen van een derden politle-agont. De sub commissie van do afdeeling Lisso van do Algemeen© Vereeniging voor Bloem bollencultuur voor do Krelage Slicliting zal do volgendo weok do gomeonte rondgaan, ten eindo bydragon in te zamelen voor dat dool. Noordwykorheut. Hot voornomen van ons fanfarekorps „De Echo der Duinon" om oen uitvoering te geven, 1 eoft roods vastoron vorm aangonomen. Toonoelspel zal de muziek nummers afwisselen on de avondjes vol kunstgenot, waarschyniyk twoo, wachton ons nog deze maand. Oudshoorn. By het Gemeentebestuur ia ingokomen eon verzoek van L. Gesman, tim merman alhier, om vergunning tot hot plaat sen van eon gasmotor tot liet in bewoging brongen van oon schaafmachine, cirkel on lintzaag in hot perceel Kad. bokond Sectie 0 no. 2258. Op Viydag 21 Nov. a. des namiddags te halftweo zal gelegenheid bestaan ter secretarie bezwaren hiortegon in te brengen, Rynsburg. Naar wy vernemen, is do ver bouwing en vergrooting van het korkgobouw der Ned.-Herv. Gemeento alhior, gogund aan den laageten inschryver, den beer P. van Extor, te Hazerswoude. Met Maart 1903 zal met dit werk een aanvang worden gemaakt. R(jpwetering. Derdo algemeonc vergado- ring der Rijpweteringscho ijsclub „Wcrkver-( schaffing zij ons dool" ten huize van W. Zoe temelk, oafé „Het gouden Vosjo". Aanwezig de beetuuriedenJ. van Benton, president,' L J. O. Willinck, aeoretaris, G. M. Beelen, Jonningmeester, J. van der Pool, D. Los, van Rijn cn P. Bloem. Afwezig de heer

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1