«root Realistisch ZÖLA-Pakket LUXE-BROOBBAKKEKLJ Filiaal: Breestraat 10£ G0EDK00PE REISGELEGENHEID. J.L.CREYCHTON,! Prima nmta GiaslMj LEIDSCH DAGBLAD, DINSDAG 4 NOVEMBER. - TWEEDE BLAD. Croote brand t« Rotterdam. Ingezonden. Aeademienieuws. Vervolg Advertentiën. I. P. VEÜGÖÜWEN, STOOMTRAM Leiden—Voorschoten—'s-Gravenhage. Nog een laatste Restant. Haast U das! GAS- Wed. J. STEENHAUER Zn., zuivere Natnorboier, Patronen. Te huur: Firma J. C. RATIfêG, Eonistraat 1, Telephoon Interc. 334. Steeds versche Dorel- sche en gewone lijn ge kruide ST.-NICOLAAS voorhanden. i«i7 5o No. 13098 Anno 1902. Een brand, zoo geweldig als sinds men- 6chenheugeni8 in Rotterdam niet gewoed heeft, brak gisteravond op Feyenoord uit. Het was ruim kwart over achten, dat men van uit de Oeverstraat, ongeveer in het mid den der straat, rook zag komen uit een paar raampjes op do eerste verdieping, waar een zolder is, waarop zaagsel geborgen is, en waarnaast zich een hooizolder bevindt. Deze zolder is ongeveer in het centrum gelegen van dat groote gebouw, aan de firma W. van der Lugt Zoon toebehoorende, het- ..welk bijna uitsluitend dient tot opslag en berging van duigen, hoepcis en vaten, meest nieuw werk. In ditzelfde reusachtige pand, hetwelk vijf verdiepingen hoog is en dat be grensd wordt door Prins-Hendrikkade W.Z., Oeverstraat, Slcephellingstraat en VBurgemeester-Hoffman-straat bevinden zich ook de kantoren der finoa en de woningen .van de bazen P. J. van Amersfoort en Van (."Vugt, van den portier Kabel en van den (machinist Fens. Die woningen en kantoren izijn aan de zijde der Prins-Hcndrik-kado ge legen. Kwartier voor negenen had het vuur zich dermate uitgebreid dat reeds hier en daar I de vlam uitsloeg. En steeds breidde zich van dat oogenblik de brand uit. Ontzettend was (Woldra zijn aanblik. Grootsch on overweldi- gend hot geheel. Ganseh het Noordcrc-iland scheen weldra een vuurpoel door den weer schijn van dio kolossale vlammen. Duizenden en duizenden liepen overal te zamen. In de Boompjes, op de Willemsbrug, langs Wilhel- mina- en Stieljeskade zag het zwart van toe- schouwers, ongeacht degenen die zich aan boord van stoombooten ingescheept hadden cn daarmede van uit de Koningshaven het schrikkelijk schouwspel genoten. De brandweer, hoewel alle krachten in spannende, stond machteloos tegenover dit yuurgeweld. De hoofdman, de heer A. E. P. M. Driebeek, het eerst ter plaatse en alras door allo collega's manmoedig bijgestaan, deed alle spuiten in werking stellen, die maar verschenen, en steeds werden er nog meer gerequireerd. Tc tien uren stonden ze iven stoomspuiten met tal van stralen en acht- ,ticn handbrandspuiten te werken en toch .moest de brandweer al maar retireeren cn het ecne stuk na het andere aan het vernie- Ilende element prijs geven. Vijf verdiepingen hoog sloegen do vlammen aan allo zijden uit. En nog steeds nam het vuur in omvang toe. Reeds was ook de stoomkuiperij cn kis- benmakorij, een afzonderlijk geheel aan de zelfde firma toebohoorond en door do Oever- straat van het eerste groote gebouw geschei den, in brand geraakt. Inmiddels waren de bazen, do portier Kabel, die niet verzekerd is, dooh wiens inboedel geheel uit zijn huis 'gehaald kon worden, en de machinist ge vlucht. Nu brak een paniek uit onder do bewoners der Slcephellingstraat. Zoo groot ;wae do hitte, dat allo bewoners hun huizen «hoeabon verlaten en onmiddellijk tal van handspuiten in werking werden gesteld om idozo uitwendig nat te houden. Met massa's «sloeg toon de waterdamp er af. En maar altijd door maakte het vuur vorderingen, het blusechingswerk was nu van de zijde der brandweer nihil, nathouden van omlig gende torroinen en gebouwen was hoot 1- caak. Kanongebulder gelijk, zoo meldt de ,,N. R. C." vorder begon nu het instor ten van stukken i uur en zolderingen. Dreu nend vielen groote brokstukken op de stra ten. Halfwaalf stond alles wat de firma iW. van der Lugt Sc Zoon behoort, do op slagplaats van ledige vaten uitgezonderd, in lichterlaaie. Een oppervlakte, naar schat ting aan do Prins-Hendrik-kade, lang 120 meters bij een diepte van 90 meters is één vuurpoel. Een hitte, die een ieder doet wij ken, dio brandweermannen voor hot behoud van hun blussohings-materieel doet vreezen en steeds doet terugtrekken. Nu brandt allee wat is begrensd door (Prins-Hendrik-kade W.Z., Sleepholling- etraat, Burgemeester-Hoffman-straat en Thorbcoko-straat. De Oeverstraat staat over ido goheolo lengte voor zoover zij tusschen do poroeclen van de firma Van dor Lugt Sc Zoon doorloopt van weerszijden in lichber- ïaaie. Bonken vuur worden met geweld de lucht in geslingerd, ontzettend blijft de aan- blik. De heer A. P. W. van der Lugt, de oudste vennoot, vortrrak gistermiddag met zijn com pagnon den heer A van der Lugt naar Vlis- singen om zich naar Londen te begeven. De andere vennoot, de heer Mathieu van der Lugt, bevond zich ter plaatse on zag voor zijn oogen het geheel stuk voor 6tuk vernie tigen en totaal waardeloos maken. Ongeveer 600 werklieden zijn bij deze fir ma -werkzaam. De gloeiende hitte deed menschen met zak- doekon voor het gelaat en over het hoofd loopen, het was bijna niet meer uit te hou den. Het donderend gerommel van invallen de gevels was nu niet meer van do lucht af. Reeds was de geheele Burgemeester-Hoff- manstraat door de brandweer ontruimd. Toch dreigde daar nog ernstiger gevaar. Want in die straat stonden tegenover de brandende gebouwen, beginnende van de Slcephellingstraat af, de machinesmederij van do firma H. T. Landman «k Zoon en daarnaast de groote fabriek van de firma William Laming Sc Sons. Nathouden van deze gebouwen had de brandweer zich reeds eenigen tijd tot taak gestold. Maar eindelijk, tegen het middernachtelijk uur, moest zij ook hier wijkon en wel met spoed, want van do stoomkuiperij en kistenmakerij van de firma Van der Lugt Zoon sloegen do vlammen de Burgemcestor-Hoffmanstraat in, stukkon vlammend hout hoog opvoerend in do door een vonkenregen bezwangerde lucht. Opeens weerklonk nu het geroep: „De fabriek van Laming staat in brand." En zoo bleek het te zijn. Boven de houten kaas- bergplaatsen vatte het gebouw, ook enorm in omtrek, het eerst vuur. Hierop is nog de hulp van twee hand- brandspuiten te Charlois ingeroepen. Op hetzelfde oogenblik ontstond ook gevaar voor do opslagplaats van oude vaten van de firma Van der Lugt Sc Zoon. Ecnige dui zenden tonnen lagen hier opgestapeld op het terrein, dat begrensd wordt tusschen de Prins-Hendrik-kade, Thorbeeke- en Lau rierstraat en Burgemeester-Hoffman-plein. Ontzaglijk was do schade en nog was het eind van den brand, het was inmiddels halfeen geworden, niet te overzien. Alles is, voor zoover do firma's W. van der Lugt Sc Zoon on William Laming Sc Sons betreft, verzekerd door tusschenkomst van do heeren J. Havclaar Sc Zoon en R. Mees Sc Zoonen te Rotterdam. Om één uur na middernacht stonden wit gloeiend de brokstukken van do totaal uit- brandendo gobouwen van de firma W. van dor Lugt Zoon. Nog was de hitte zoo ge ducht dat het tot op meer dan lionderd motors haast niet uit te houden was. Bij do firma William Laming «k Sons was de votafdeeling in volle vlam; toch be stónd er hoop dat de brandweer hier het vuur in zijn voortgang zou kunnen stuiten. Do ruime zolders, waar ontelbare kazen op planken opgestapeld zijn, blekcm grooten- deels behouden. Intussohon was do brand ten deele reeds tot in de Laurierstraat teruggetrokken. Het eenige wat do firma Van der Lugt nog rest; het uitgestrekte terrein, waar open en bloot, duizenden ledige vaten liggen, was do r de brandweor van alle zijdon omringd en met tal van stralen werd op deze vaten, die ovor. al rookten, water gegeven. Een paar deu ren, tot dit torreen toegang gevende, bran den. De menschen, die in do Laurierstraat wonen (aan een zijde is deae straat, loo- pendc van het Burgome es ter-Hof f man- plein naar do Prins-Hendrik-kade W.Z., bebouwd) waren na middernacht hun wo ningen ontvlucht De muren warden heet cn do brandweor was onverminderd workzaam om die nat te houden. Waterdamp vloog or af, zoodra do stralen er mode in aanra king kwamen. Meer en meer vulden zich de Prins-Hen drik-kade, do Burgemecsfcer-Hoffman-etraat ©n de Oeverstraat met brokstukken van mu ren, die nog af en toe met groot geplof ne- derstortten. Te halftwee werkten er behalve de zeven stoomspuiten nog twee en dertig handbrand- spuiton. Twee uren in don nacht won do brandweer void. Aan do meest westelijke grens, de Slcepshcllingstraat, waren op bijna allo ver diepingen van do hier drio hoog 6baande huizon, do ruiten verbrijzeld. Allo woningen zoo beneden als boven onbewoonbaar, door de massa's water er in geworpen om ze voor erger te bewaren; voor duizenden schade ook hier. Do fabrieken met annexen van de firma W. van dor Lugt Sc Zoon waren een groote, ont zettend gloeiende oven, schrikaanjagend om in te zien; grootsch, ontzettend was de aan blik. Op het kantoor van deze firma hoeft men de boekon intijds in veiligheid kunnen brengen. Wat de gebouwen van de firma William Laming Sc Sons betreft, de brandweer had do overtuiging, dat daar de brand geen ver dere uitbreiding zou hebben en zich uitslui tend zou bepalen tot de vetafdeeling, waar nu nog de vlam spel had en gevoed werd door olie en andere licht en fel-brandbaro stoffen. Overigens ook hier bovendien groote waterschade in de bergplaatsen der kaas. Inmiddels beeft jhr. Reuchlin op het eer ste verzoek van den burgemeester nog den tender Columbus van de Holland-Amerika- lijn ter beschikking gesteld en werd ook door dezen tender met vole stralen gewerkt op do brandende puinhoopen. Nog was een bootje van de firma P. Smit in reservo met blusch- middelcn aan boord. Men spreekt er van, dat de schado over het millioen loopt. Do bergplaatsen van ledige vaten van de firma Van der Lugt bleven behouden. Muurstukken stortten nog telkens in cn niets rest er van het eenmaal trotsch geheel. Om halfdrie was do brand onder de knie. Van de fabriek van de firma W. van der Lugt Zoon staat alleen de groote schoor steen nog overeind. Alle machinerieën zijn mode vernield. Ongelukken liebbcn voor zoover bekend is niet plaats gehadenkele flauw gevallen menschen zijn per brancard weggebracht. Hieromtrent geeft de ,,N. R. Ct." nog dc volgende beschrijving van het treurige, ver schrikkelijk tooncel, dat do omtrek aanbood: Daar wordt een brancard aangereden; van een boven-verdieping wordt een jonge vrouw in dekens afgedragen, die pas moeder ia geworden; de zuigeling houdt zij in haar armen gedrukt. In de donker portalen wach ten ouden van dagen cn jonge kinderen, slaperig en angstbleek. cn mannen met de kostbaarheden in bundels gepakt, tot het oogenblik dat de vlammen hun woningen zullen bereiken. Een dame mot drie kleino kinderen, op geschrikt uit haar huis, staat verwezen op de donkere Maaskadc, to midden van doo- zen cn tasschen cn koffers, in de'vlucht ge red. En een gcrocs van paniek stijgt op, als do vlammenbundels plots weer in andere rich ting uitschieten; een heelé rij hoornen gaat branden, de menigte deinst achtoruit. De telcphoondraden smelten neer, cn warrelen zich tusschen do menschen. Nog ste.at de to ren van den voorgevel als opgewrongen uit den brandstapel, plots zwiept hij neer, dat do grond en van dreunt, heel de kade bedek kend met puin. Maar onbeschrijfelijk wordt do angst van hoofdlieden cn autoriteiten, wanneer einde lijk naar dc stoomendo muren van het reus achtige pond van Laming Sc Sons een vuur kolom overschiet cn zich daaraan vastzuigt. Wanneer dit steencn gevaarte, gevuld met hout en vetten, er aan gaat, is het onheil niet te overziendan gaan zeker de huizen daarover in do Thorbeckestraat er aan, die weer direct grenzen aan do blokken van het Burgomcester-Hoffmnnplein Een groot deel der 6tralcn wordt nu hierop geconcen treerd aan do zijvleugels van het nog don kere gebouw worden do vensters weggehakt, dc slangen cr door geleid, maar spoedig ziet men het daarachter gaan gloeien. Een verstikkende walm kronkelt do lucht in. Zwermen van duizenden arme vogels, ge lokt door warmte cn lic..t, drijven aan; be dwelmd duikelen zij vallend neer, glooiend in den vuurschijn tegen de lucht, en zij ver dwijnen in de vlammen, waar zij soms nog vonkend weer even uit opfladderen. Een brok achtermuur van de fabriek van Van der Lugt staat nog; en daar hangt nog een armzalige clectrische ballon uit in den gloed. Maar gelukkig, de folio waterstralen win nen hot op do vlammen in do fabriek van Laming, en na een half uur klinkt «et, nog vragend, maar toch verlucht: Zouden wij dio ramp kunnen bezweren Tegen drio uren gloeide do lucht nog, maar toch minder dreigend dan ruim zes uren geleden. En in de stad bleef het druk als overdag. Voor don ijver, door het personeel der brandweer ton toon gespreid, kan men, zegt de oorresp. van hot „Hbl.", niets dan lof hebben. Alleen is gebleken dai, wat mato- rieel aangaat, deae f ak van dienst beslist on voldoende ia Als begrijpelijk konden voor do oigenlijke blussching de handspuiten niet veel helpen. Deze moesten zich dus bepalen tot hot bevochtigen der belendingen. Doch het aantal stoomspuiten, boschikkendo over krachtige stralen, mag zokcr wel uitbrei ding ondergaan, vooral in een stadsdeel als Feyenoord. waar zulke enorme kapitalen zijn vastgelegd. Nu was het vrij laat voor de verschillende stoomspuiten eenmaal aan het werk konden gaan, waarbij nog komt, dat den geheelcn nacht geheel Rotterdam van elk bluschmafcerieel verstoken is geweeet. Het komt mij voor, dat het ingezonden stukje, opgenomen in het „Lcidsck Dag blad" van 1 November en ondortoekend F. W. K., to onbestemd en in menig opzicht to hatelijk is, dan dat het noodig zou zijn, het geheel tc weerleggen. Toch kan het zijn nut hebben nog op eonigo zaken to wijzen, dio öf door mij in het ingezonden stuk van Woensdag LI. niet ge noemd, óf in het 6tukjo van F. W. K. slechts even aangeroerd zijn. Men voort menigmaal togen hot plan om hot hoofd der school voor de klasse to plaate sen het geval aan, dat hij dikwijls van zijn work kan geroepen worden door oudors enz., dio hem ovor school zaken wenscken to spreken. Nu kan dit heel eenvoudig voorkomen worden door de bepaling, dat het hoofd der school alleen op aangewezon uren, vóór of na den schooltijd, voor belanghebbenden te spreken is. Dikwijls, merkt men op, i9 een dor onder- wijzors wegens ongesteldheid of om andero redenen afwezig on het hoofd der school moet dan inspringen. Dat behoeft echtor niet; men kan dan een ad spirant-onder wijzer of een der oudste kweekolingon in dio klasse laten werken; mocht de ziekte van langen duur zijn, dan stelt het gemeentebe stuur een tijdclijken onderwijzer aan. Zou het geen aanbeveling verdienen, dat do hoofden dor scholen elke drio maanden bij B, cn Ws. cn dc schoolcommissie eon staat indienden van de verzuimen der onder wijzers en tevens do redenen vermeldden, dio tot die absentiën aanleiding gavent Zou het ook niet üCodig zijn, dat ieder, dio als onderwijzer aan den gemeenteraad wordt voorgedragen, een gezondheidsattcst van een bevoegd geneeskundige ovcrleggo? Ik meen, dat daardoor do bomocienisBon van hot hoofd dor school zeer zouden vermin doren. Indien een der onderwijzers geen orde kan houden, dan moet men niet denken, dat oen ambulant hoofd verbetering kan aanbren gen, door zich herhaaldelijk in de klasse van zulk een onderwijzer te vcrtooncn. Want nauwelijks zal hij zich verwijderd hebben, of de voor eenige oogenblikkcn ingetoomde jougd komt tot een uitbarsting cn de wan hopige onderwijzer wcot geen middel to vinden om de orde te herstellen. Zoo er dus zulke onderwijzers in de school aangetroffen worden, moet hen hun aanraden èn in het belang der school èn met het oog op hun ge zondheid zoo spoedig mogelijk een andero betrekking te zoeken. Het ongedwongen handhaven der orde in een klasse is voor een school van het aller hoogste belang en alleen een gevolg van de zedelijke hoedanigheden des onderwijzers. Het komt hier, ovonals in alle zaken van dit leven, aan op bezadigdheid, gelijkmatig heid, ernst en liefde voor zijn werk; het ka rakter van den onderwijzer doet alles; het hoofd dor school kan slechts gcringen in vloed uitoefenen en behoeft waarlijk daar voor niet ambulant te zijn. Hot geval, door F. W. K. verondersteld, dat namelijk het hoofd dor school zelf een slecht voorbeeld geeft en bet werk in zijn klasse verzuimt, is haast niet denkbaar en mag, mijns inziens, niet verondersteld wor- den van mannon ,dio de opvoeding cn liet onderwijs van het opkomend geslacht tob hun levenstaak gekozen hebben. Mochten er echter hoofden gevonden worden, dio voor hun klasse niet berekend zijn of hun werk niet plichtmatig verrichten, dan zal men toch wel moeten toegeven, dat dergelijke personen geen beter figuur zouden maken, wanneer zij ambulant waren. Waarlijk, hun ambulantisrno zou spoedig ontaarden in za lig nietsdoen en het spreekkamertje der school zou meer van hun tegenwoordigheid profiteeren dan de lokalen, waar onderwijs wordt gegeven. Maar laten wij hierover niet uitweiden; wij mogen noch willen zoo iets van onzo Nc- derlondschc onderwïjzers aannemen. Nog een zaak wil ik opmerken: men Luit het gewoonlijk zoo voorkomen, alsof heb hoofd der school steeds met onbedreven, on ervaren jongoliedon te doen heeft., die voort durend leiding noodig hebben. Wanneer wij eohter liet korps onderwijzors in deze ge meente nagaan, dan blijkt dadelijk, dat hot mcerendccl mannen van vrij gevorderden leeftijd zijn, dio óf geen leiding meer noodig hebben, óf een zekere routino hebben aange nomen, welke, als het ware, een deel hunner persoonlijkheid uitmaakt. Ik meen dus bij mijn bewering to mogen blijven, dat ambulante hoofden onnoodig zijn Ongevallenwet. Bij het afdeelingsondorzoek der Eerste Kanier word door sommige leden opge merkt dat het duidelijk was geblakon lioo moeilijk het was aan art. 76 der Ongeval lenwet uitvoering te geven. Gevraagd werd of het niot boter ware geweest op de bopa- lingon van bodood artikel terug to komen on eon wijziging voor te stellen. Verschillende loden konden zich met dat denkbeeld ovenwei niet veneenigen. Vele le den botwijfddon of de voorgestelde recht spraak dor raden van bcroop aan do ver wachting zou beantwoorden. Sommige 1 il n betreurden hot dat men niet een paar on partijdige leeken in de raden van borop had opgenomen, waar tegenover word be toogd, dat het juist mot hot karakor der Ongevallenwet overeenkwam belanghebben den zooveel mogelijk aan de uitvoering te doen deelnemen. Door sommigo leden werd nog gewezen op hot bezwaar dat gelogen zou zijn in het groot aantal loden, waaruit de radon van beroep zullen bestaan, waardoor geen voldoende continuïteit van recht spraak wordt verkregen. Eonigo leden waren van oordeel dat ook vrouwen in den Raad van Beroep behoorden zitting te nomen. Zij, die con bezwaar zagen in" tie ópneffiisg van leeken of bolangheb- 1 benden in de radon ui tel ui ting van dceo elementen in cnur-r.m- traion raad goed. Anderen daarentegen achtten hot inconsequent om den oentralen raad in tegenstelling met de raden van bc roop alleen samen to stellon uit juristen en don belanghebbenden daarin geen plaats te geven. Onderscheidene leden achtten hot een be zwaar (Lat ten aanzien van dit onderworp zooveel aan regeling bij al genie enen maat regel van bestuur werd overgelaten. Mot betrekking tot dc regeling van dc wijze van behandeling der twistgedingen werd door enkele leden gevraagd op welke gronden in dit procesrecht do afwijkingen berusten, welke bij vergelijking met het g'- wone procesrecht zijn op te merkon. Ver schillende leden waardeerden het, dat do Minister niest heeft toegegeven aan den aan drang tot hot verzekeren van kostoloozen rechtsbijstand in het geding van den ccn- tralen raad. Lelden. Qoslaagd is voor het doctoraal examen' in de rechtswetenschap de boer J. J. de Wit. Langebrug 54, neemt gelden deposito op korten en langen termen; ruime resBlevergoeding. 7720 0 .ilioll Engberts I ALMELO. Scholten ZUIVER WOLLEN ONDERKLEEDINQ. (fabfuraat wjanses) verkrijgbaar bU A. J. CORTS, Firma O. J. CoiTS, Nieuwe R(Jn 52, Leiden, Manufacturen- en BeddenmagtztJn. Onderzocht on gunstig beoordeeld door Prof. Dr. "MAC QILLAYRY, Hooglocr&ar In Ziektekunde en Qezoadhoidilecr aan do Rijks universiteit, te Lelden. 10312 2? Dagelijks verkrijgbaar voor de 2de klasse Retour- biljetten van Leiden naar de Wijkerbrug, Voor burg of 's-Gravenhage voor 35 Cts., van Leiden naar Voorschoten voor 15 Cts. en van Voorschoten naar de Wijkerbrug, Voorburg of 's-Gravenhage voor 30 Cts. 6214 3f voor slechts f 1.50. Slechts f 1.50. 1. EMILE Z0LA. Parys. (In het hartje van.) Qrooto beroemde roman vol hartstocht en diep treffende tooneelen. Buitengewoon Interessant. 2. EMILE zbLA. Voor een nacht van liefde, zeer boelende novellen. 3. EMILE Z0LA. De Herleving of De Gedenkschriften van een schtJndoode. Groote Novelle. 10548 44 4. EMILE Z0LA. De overotroomlng en de lange Michu, 2 novellen. 5. EMILE Z0LA. Hartstocht en Geld. Groote roman 300 bladz. Dit hoogst interessante pakket Realistische Hoeken, vol aan grijpende tooneelen en hartstochtelijke avonturen, leveren wU zoolang de geringe voorraad strekt, alles samen in plaats f 6.- voor slechts f 1.50 franco overal heen. Op den te zenden postwissel van ƒ1.50 zette men B Groot Realistisch Pakket". Bh GEBR. E. M. COHEN, te Arnhem en Nijmegen. Leidsch Accountants-Kantoor, P. A. A. VAN LOON en W. M. HA0KF00RTBeestenmarkt 48. Inrichten, bijwerken en conlrO' leer en van administraties. Alle werk zaamheden op administratief ge bied. 8890 10 Kacheltjes Haardjes. Nieuwste soorten met en zonder afvoer. 9860 15 Aalmarkt 25. f 1.40 per Kilo. Mandenmnkerssteeg 4, by de Waag, PRIMA ADRES VOOR Goudsctie, Leidsche en Echte Edammer kaas. 10614 18 Zoowel van Gewone, als Re form-, Onder- en Bovenklee- dlng op maat verkrygbaar, terwijl de meest practische Modellen ter bezichtiging liggon. Ook inrichting voor onderwys in Cursus- en Privaatlessen. D. VAN ROSSEN, Godipl. in Daines-Confectie, 13 10484 Hooigracht 92. twee geheel in ordo gebrachte IIEEKEXHUIZEN, mot Voor tuintjes in het Plantsoen; zy be vatten 7 Kamers, Keuken on verdoro geriefelijkheden, benevens Duinwater, Gasleiding en Closets. Do jaariyksche huurprye bedraagt f 459.mot Inbegrip van Duinwaterghbruik. Da- dolyk to aanvaarden. Nadero inlich tingen geeft de Architect W. KOK, Pioterskerkgracht No. 16. 10302 13 Telephoonnummer 366.

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 5