LEIDSCH DAGBLAD. ZATERDAG I NOVEMBER. - VIERDE BLAD. FEUILLETON. Anno 1902. 1 Vereeniging lol b«v. van Bouwkunst te Leiden. bric envijftigste vergadering, gehouden in het HiUsgebouxo. _Aan dezo vergadering ging vooraf een kunstbeschouwing van een inderdaad zeer 'fraaie collectie oud> gravures, voorstellende Verschillende titelprenten, welwillend afge staan door den heer Jos. Merckelbagh. Ge noemde heer gaf de toezegging in een der volgendo vergaderingen over deze titelvig netten cenige mt^WÜgelingen te doen. De voorzitter de heer G. van Driel opende 'dezo vergadering. De notulen werden onge wijzigd goedgekeurd. In dezo vergadering worden wederom de jaan do orde zijnde technische vragen bespro ken, on door d dobatcommissie ingeleid. Al- 'loreerst wonschte men de opinie te hooren .'ijver draadglas. Algemeen was men van idee dat dit een uitstekend materiaal is voor af dekking van lokalen, waaronder zich veel [publiek beweegt. Breekt er een ruit, dan ijblyven do stukken aan hot inwendige draad jbangen en vallen niet. Vervolgens werd be sproken het splijten van zandsteenen mon- tans in kerken door het roosten dor brug- •;*jzers of gordingen. Koperen gordingen heb- IJben weinig la6t van dit euvel, maar zijn 'zecv duur; ovcnwel gaf een der leden den 'raad dezo ijzeren gordingen te galvanisee- £ron, terwijl anderen het aangieten met ce- .ment een beproefd uitstekend middel von den. Een der leden was nieuwsgierig te weten .Welke specie noodig is om rollagen boven op 'r^e smeren. Men was van oordeel dat de spe- pio achtorwogc kan blijven, doch dat 't Beter •is deze mot sterke cc meent of trasspecic plat ltyol te voegen. Een vraag omtrent Kalk zandsteen" werd tot den volgende debat- ■£vond aangehouden en werd in de bijzondere .^langstelling van do debateommissie aanbe volen. Toon was aan de ordo de vraag hoe de bintlagen van aan elkaar grenzende hui zen zoo te isolceren dat er geen geluid van piano's of zoo iets door kan dringen. Hierin werd geraden de koppen der binten door een glasplaat af te sluiten, terwijl ook asphalt- papior een goed middel bevonden is. Omtrent z.g.n. Luiksehc meelkalk gaf de _hccr H. M. Baggerman de gewenschte inlichtingen, die dit materiaal in de pro- 'vincio Zeeland met sucoes heeft zien ver werken. Ook gaf hij de melange der mortcls ,van deze specie aan. Maar daar was nu eigenlijk jo vraag, n.l.,,Is de Belgische isteen aan te bevelen? Kan zij wedijveren met de Hollandsche? Daar liad je nu 't debat eens recjit aan den gang, dank zij do tegen woordigheid de heeren metselaars dus in deren bevoegden van onverdacht allooi. De heeren Arlaud en. Verhoog hadden gezorgd, dat er monsters waren van dit gc.dkoop ar tikel, zoodat do oningewijdon van nabij dit goedje konden bekijken. En'wat^as: ïrèt re sultaat van de besprekingen? NüTmen werd 't er ten slotte over eens, dot de Belgische steen wel goedkoop is, doch inderdaad ge lukkig niet kan wedijveren met. het. Hol- landsch fabrikaat. 't Was wel niet aan do orde, maar een der aanwezigen wees nog op do eigenaardige af sluiting van contracten, die de Belgische steenbakkers er op nahouden, speciaal ge maakt in 't negatieve belang der Holland- pcho afnemers. Enfin, 't kan toch geen kwaad eons to welen hoe deze affaire in ^Ikaar zit; ze vormt mogelijk ook nog een "punt bij do keuze aan onzen kant welke jSteen Hollandsche of .Belgische Dan was er nog een onnoozel vraagje over het vertinnen-v^ binnenmuren en buitenge vels, die gcoBScnt moeten worden. De verga dering was echtor van oordcel, dat ook deze vraag van to groot belang om niet nog eens ernstig bestudeerd te warden, al- thans zij werd aangehouden. De secretaris .wilde het debat over dezo zaak niet openen, doch sprak voorloopig zijn meenir.g uit, ge fraseerd op zijn ervaring, dat voor pleister werk het vertinnen der muren moet geschie den met mortel, bestaande uit kalk en zand, zonder tras of cement. Na rondvraag sluit de voorzitter deze leer dame vergadering. F. A. W. De KawseUjEiss-eas. 'Als men ecnigo weken heeft doorgebracht met '..t geven van diners aan familieleden en in.lome vrienden, met het opzoeken van bloedverwanten, die men nog nooit gezien had, en van vrienden, wier naam men niet eens pïeodes weet; als men uit den treuro handjes heeft gegeven en gelul werj^chen aangehoord, wat is het dan een geluk, wan neer men die drukte kan ontvluchten, als men Parijs kan verlaten en met zijn beidjes naar een onbekend land gaan 1 Jeanne lYéthcuil, geboren Jeanne de Lucay, genoot volop van baar huwelijksreis Hot jonge paar was in Engeland aange komen. Waarom hadden zij Engeland uit gekozen in plaats van Italië? Juist omdat men naar Italië ging. Men behoeft elkaar toch niet alles na te doen? Daarbij komt, dai Schotland en Engeland zoo diclit bij elkaar liggen en dat do Schotsche meren een grooro aantrekkingskracht uitoefenden op 'mejuffrouw De Lucay. Ook had een vriend van Gaston Yétheuil zijn kasteel te hunner beschikking gesteld. Nu zal het u wel niet meer verbazen, dat ons paartje den sneltrein van D er naar Londen had genomen. Toen Jeanne Yétheuil in Engeland aan kwam, spitste zij or zich op, dat ze nu En ge lsch zou kunnen spreken, waarom zij En geland had uitgekozen. Tien jaren lang had miss Pinek haar in die taal les gegeven. Zij kende dus het Engelsch au fond en vond het Gemeenteraad van Ter-Aar. Afwezig de heer P. Pieteree. Voorzitter: de Burgemoester. Do notulen der yorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Vervolgons wordt mededeeling gedaan. a. Yan het proces-verbaal ran kasopneming op 14 Oct. gehouden; een en ander is in orde bevonden, en in kas was toen aanwezig een bedrag van f 1731.341/, 5. dat door Ged. Staten dezer provincie 's gesloten de rekening dezer gemeente over het vorig dienstjaar met een batig slot van f 61.197a; c. dat goedgekeurd Is torugontvangon hot .raadsbesluit, ten 1 sto het aaDgaan eener geldleening ad 1400, ten 2de wijziging en toovoeging der begrooting dienst 1902; d. dat door Ged. Staten het maximum aantal lesuren waarvoor deze gemeente in aanmerking komt voor een rijksbijdrage in de belooning voor het herhalingaonderwijs is vastgesteld op 384 per school en per jaar; c. dat het aandeel in de kosten der schut- teri) voor deze gemeente voor het jaar 1903 bedraagt f 21.80. Wordt besloten deze mededeelingen voor kennisgeving aan to nemen. Voorts wordt gelezen een adres van den heer J. Hogenboom, secretaris der Gemeente, waarin door hem wordt te kennen gegoven de beknoptheid ran do Inwendige indeeling zijner woning, en een verzoek aan den Raad wordt gedaan om 09nlge vergrooting. Door den Voorzitter wordt ook erkend dat een niet voldoonde ruimte aanwezig is, het welk ook wordt beaamd door den heor Visser. Alvorens in doze verdere besprekingen te Yooien, stelt de Voorzitter voor den inwendlgen toestand van hot huis allereerst te gaan be zien, waardoor de loden zich kunnen over tuigen van de grootte. Hierna wordt de ver- gadoring voor een oogenblik geschorst. Na een en andor te hebben opgenomen, wordt de vergaderiDg voortgezet, en is het don leden gebleken dat het huis in al de onderdeelen kleine ruimto aanbiedt en een vergrooting niet overbodig kan worden geacht. Ze waren allen voor uitbreiding. De heer Visser doet een voorstol om een som van f 300, in de kosten der vergrooting voor rekening van de Remeente te nemen, terwijl hot restant, dat boven deze kosten gaat, door adressant moet worden bestreden. Dit voorstel komt in stemming en wordt met algemeene stemmen aangenomen; besloten wordt tevens tot openbare aanbesteding van het huis over te gaan. Hierna gaat de Raad over in besloten ver- gadoring ter behandeling van een reclame H. O. en suppletoir kohier van den H. 0. dienst jaar 1902. Nadat do vergadering woor openbaar is geworden, komt in behandeling de in de Raadsvergadering van 2 Sept. 1902 aange boden begrooting voor de inkomsten en uit gaven dozer gemeente voor den dienst 1903. Op eon daartoe betrekkelijke vraag van den Voorzitter wurdt door den hoer Van Zvrieton namens de commissie van onderzoek ge rapporteerd, dat geen op- of aaomoiklngen met betrekking tot de begrooting zijn in te brengen, en voorgesteld de begroeting voor don dienst 1903 vast to stellen zooals doze Is ontworpen. Geen dor loden liet woord ver langende wordt do begrooting voor het volgend dienstjaar vastgesteld met algomeono stommen in ontvangst f 9249.15 in uilgaaf 9249.15 Batig saldo Nihil. Vervolgons wordt door den voorzitter ge lezen oen schrijven van den inspecteur der infanterie, waarin wordt bericht dat do mi litaire oofeningen alhier niot zullon worden gehouden, tenzij door do gemeente worden bestreden de meerdere kosten boven het be drag, hetgeen daarvoor door het Rijk wordt betaald. In verband mot hot belang voor de gemeente en hot groot aantal jongelieden, die zich voor het voorbereidend militair on derricht hobbcn aangemeld, stelt de Voor zitter voor een maximum bedrag van 40 door de gemeen te doen bijdragen, een be drag, dat volg 3 rekening die meerdere kosten niet zal overschrijden. Met algemee ne stemmen wordt daartoe besloten. Bij de rondvraag deelt de heer Kraft me de, dat hem is verzocht te spreken over de wel aardig om haar kennis eens te luchten ^egenover haar echtgenoot. Zonder dat hot eigenlijk strikt noodig was vroeg zij inlichtingen aan het treinpersoneel. Zij moest haar vraag altijd herhalen; liet waren gewoonlijk ook mcnsclien uit liet volk en Jeanne maakte er haar man dan ook at tent op, dat hun uitspraak veel te wenschcn overliet. Gaston hield zich inlusschen met iets an ders bezig: hij trachtte de wenschcn van do vrouw, die hij liefhad, te raden. Hij was zoo gelukkig als hij een harcr wenschen kon vervullenHij had een heele massa prent briefkaarten voor haar gekocht, verder het kostuum van een visschcrsvrouw uit Calais, een Grce-naway-lïoed, een bootje van schel pen, een heeleboel illustraties, een massa borduursel,, enz. De trein hield stil te Chattam I Joanne keek uit het portier. ,,0, wat 'n prachtige rozen I" riep zij uit. Gast-on vloog weg om zo te gaan koopen. Zij, die zoo vroolijk weggaan, denken ge woonlijk niet aan de achterblijvenden. Het egoïsme van een jonggehuwd paar 1 Wat kan men eigenlijk anders verwachten. Zij hebben elkander lief. Moge dat lang zoo blijven 1 Dat had mevrouw Lucay dikwijls gedacht sedert Jeanne was heen gegaan. Het huis was nu zoo leeg. Zij was al heel vroeg wedu we geworden en had zich geheel aan haar dochter gewijd. Zij had het jonge paar laten beloven, dat zij van uit elke plaats van aan komst haar een telegram zouden zenden, dan behoefde zij zich niot ongerust te ma ken. Het eerste telegram uit Calais meldde haar, dat do trein niet gedérailleerd was. Een tweede telegram uit Dover J-.clde haar plaatsing van een lantaarn aan het Papen veer. De heer Kroon zegt dat er ook wel andere plaatsen zijn in de gemeente, waar behoefte bestaat aan verlichting. Do Voorzitter stelt voor deze zaak te stel len in handen van B. en Ws.f ten oinde na- dor onderzoek te doen en in de volgende vergadering to adviseeren. Hiertoe wordt besloten. Vorvolgens wordt door den lieer Roden rijs besproken de toestand van de spuit te Kor teraar. Hem is bekend dat deze bij ge legenheid der beproeving niet aan den eisch heeft voldaan, en de spuit slechts op een kleinen afstand heeft gespoten. Door den Vooi-zitter wordt gezegd dat tot heden nog geen boricht van den hoofd-branchuces- ter is ontvangen over den uitslag der be proevingen. De heer Kroon stélt voor om een tweede beproeving van de bewuste spuit te doen. Wordt besloten spuit 3 door B. en Ws. te doen onderzoeken, en de beproeving daarvoor te herhalen. Niemand meer het woord verlangende, wordt de vergadering gesloten. Gemeenteraad van HoordwijkerhouL Tegenwoordig do heeren S. Pennlngs on H. Oostdam Ezn., wothoudors, en J. Warmen- dam en J. van Schie. Voorzitter: de burgeraeoster. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd Aan do orde is: De gomoento bogrooting voor 1903. Post voor post leest do Voorzitter dezo voor, hier en daar verklarende, waar hy dit noodig acht. Geon cnkole aanmerking werd gemaakt, niet óóno vraag gedaan, totdat eindelijk b(j den post „Brandweer" de heor J. van Schio het zwijgen verbrak en vroeg of do bolooningen, die wel door do assurantie-maatschappijen worden gegeven, eigenlijk niet moesten konion ten yoordeele van do gomeente, daar toch dezo do brandweer betaalt. Ieder spreekt in zijn belang. De Voorzitter antwoordt dat, uitgezonderd hetgeen door den lieer J. Parlevliet alhier was toegekend, hot overige bepaaldelijk voor de brandweer was bestemd. Zy liad dan ook dubbel ontvangen. Do b6grooring word vorvolgens zonder eenige wijziging vastgesteld, zooals zy door B. en Ws. was aangeboden, n.l.'in ontvangst en uil gaaf op f 17,172.89. Nog werden Roedgokourd eenige toegestane en niet geraamde posten, te voldoen uit don post van onvoorziene uil gaven en na rondvraag word do vergadering gesloten. Hftiiorsrroutie. In Februari van het vol- gondo jaar zal het Kamerlid K. ter Laan in T openbaar in deze gemeehte optreden. iiillogom. Wegons herstelling van de brug, gelegen over de Hillegoiomerbeek aan de Leidsche Vaart alhier, zal tie passage aldaar voor hot publiek verkeer van ry- on voortuigen van af 3 t/m. 8 Novomber zyn afgesloten. Gedurende de vacature van hoofd der o. 1. school alhier, ia als tydeiyk onderwijzer benoemd do heer L. W. Boumer, te Sassen- heira, en tot tydeiyk onderwyzeros gedurende dezo maand mejuffrouw M. van VriJborghe de ConlngU to Lisso. Do toonoelvoreeniging „Voorwaarts" zal haar eerste uitvoering gevon op 12 en 13 November a. s. in do zaal van het cafó „Flora", alhier. De Gorof. Bondsring „Leiden en Om streken" van Jongelings-Verecn. hield Donderdag-avond te Hillegom een openbare vergadering, die door een vrij talrijk gehoor werd bijgewoond. Do Rmg-voorzitter Jac. Bol, van Hazerswoude, opent:o met hot doen zingen van Psalm 7o 1 en gebed de verga dering en hield een toespraak over den toe stand van hot volk Israël, bij het gemis van do Arko God3, en over liet volk dor heide nen, waar die ark gekomen was, en schetste daarna den hedendaagsohen toestand van ons volk, dat leefdo bij de zegeningen Gods. De voorzitter deelde mode, dat Ds. K. van der Wal verhinderd was de vergadering bij te wonen. Dc heor A. Vonk, van Leiden, bekwam nu gerust aangaande den overtocht. De schroef der stoomboot was niet gebroken, do boot was niet op^pen rots geloopen, en niet aan gevaren dooraar diet zoo mistig wa6, en dat alles had, volgens de oude dame, heel goed kunnen gebeuren. Men went zoo gauw aan geluk. Toen het dorde telegram kwam, lach te mevrouw Lucay al van to voren. Maar opeens betrok haar gelaat. Had zij wel goed gelezen? Maar hoe dikwijls zij de woorden ook overlas, de inhoud veranderde n-iet: „Goed aangekomen. Alleen 1 Gaston is ach ter gebleven aan het station te Chattam." Alleen I Jeanne, die tot gisteren nooit al leen op straat was geweest, Jcanne, alleen in dat reusachtige Londen, door ^llcrlei geva ren omringd En haar ochtgcnoot achtergebleven aan een ander station t Waarom aan een station? Wat zou er gebeurd zijn? Een misverstand, een kibbelpartij? Scheiden? Nu al? Niet in staat om ziclizolve te boheerschen, geheel onder den indruk van haar ongerust heid, stuurde mevrouw De Lucay eon bood schap aan den vader van haar schoonzoon. Toen liij de kamer binnenkwam, hield ze hem met een somber gebaar het papier voor en zei: „Lees, meneer 1" Hij las. „Wat zegt u er van?" „Ik beweer, dat dat een ongeluk is zooals men er op reis zoo dikwijls heeft en dat de kindoren er later hartelijk om zullen la chen." „Als ze weer bij elkaar zijn. Dat geve de Hemel. Maar wij weten er niets van. He laas wat zou de oorzaak zijn van deze schei ding I Mijn dochter is zoo lief. Het is zeker de schuld van uw zoon, meneer..." het woord, en behandelde het onderwerp: „Hot nut van Ring-organisatie", waarop zeer begrijpelijk een flinke bespreking volgde, waaraan werd deelgenomen door Binnendijk te Leidon, P. Verbeek (tijdelijk in Leiden). Hartsuiker en Hoilkema te Hillegom. Eéne vraag, don inleider gesteld, word aangehouden tot een volgende vergade ring. Hierna volgde een voordracht van J. de Fouw te Hillegom, getiteld „Een droom." Vervolgens werd do vraag: „Is het houden van referaten met publiok debat voor do leden onzer Jongolings-Vereenigingen aan te bevolen ingeleid door D. van Egmond Gzn., van Katwijk. Spreker ging eerst- na wat een referaat was, wees op de belang rijkheid van de vraag met het oog op ring- vergaderingen, zette uiteen wat onder pu bliek debat moet worden verstaan, keurde dat af, maar prees wol aan het ondcrlingo debat, terwijl ook door hem werd aange drongen op het stellen van punten achter iodor te leveren opstel. De voorzitter 6prak ten slotte een woord van dank tot de Chr. Zangvoreeniging „Asaf" to Hillegom. die onder directie van den heor Snippenherg een flink aantal zangstukken deod hooien; het op dichterlijke wijzo uitgesprokon woord was dafo ook wel verdiend. Een collecte gehóuden voor do Ringkas bracht ruim 61/2 gld. op, zoodat men ook te Hillegom op dat gebied zooals op menig ander, een open oog had. Do vergadering werd met dankgebed door een vriend (ouderling der Goref. Gem. al hier) gesloten. Katwyk-aan-don-Ryn De openbare ver gadering der Chr. Jongelinga-vereoniging al- hior is volkomen goslaagd; het lokaal was geheel gevuld met belangstellenden. Voor drachten, samenspraken, zang, alles wisselde elkander af en meer dan eens werd biyk go- geven, dat er onder do lodon zyn, wion het ernst is met hun lidmaatschap, dlo gotuigon dat zy ook op dit gebied kunnen workon. Ook de zangvoreeniging „Looft den Heer", die ouder leiding van haar directeur een vijftal nummers ten gobooro bracht, jdeed zien of lievor gezegd hooren, dat zy In haar een jarig bestaan vorderingen heeft gemaakt. Krachtig en vol klonk het Bondslied, terwijl ook de nummers 22, 197 en 198 der Bonds- muzlok uitstekend worden weergegeven. Ongotwyfeld viel dezo avond dan ook wel in den smaak der talryk opgekomen vrienden en vriendinnen en menigeen ziet gaarne moer dergelijke avonden te gemoet. Kaag (Alkemade1. Andermaal had hier een schietwedstrijd, het z. g. „Vogelschieten", plaats; 3 vogels, van hout, beweegbaar, in elkander gozet, en op hoogo masten geplaatst, strekten tot doelwit. De uilslag is als volgt: lsto vogel. L. Zniderduin, Noordwyk, kop en vleugel. P. RietmeiJer, Noordwyk, romp. A. Braraa, Noord wy kei hout, vleugel. A. 0. van der Goost, Alkomado, staart. W. Loog- maii, Alkemade, vlag. 2do vogel. \V. Loogman, kop. J. Zritondaal, Noordwyk, romp. L. Zuiderduin, vleugels. A. C. van dor Geest, staart. A. Drama, vlag. 3de vogel. A. C. van der Geest, kop en vleugel. H. J. Reinink, Alkemade, romp. A. Brama, vleugel. P. Rietmeyor, staart. L. Zuiderduin, vlag. liet geloken wel mannon van „Do Wot" or werd juist getroffen. Noordwykorliout, Het wa3 j.l. Donderdag voor de fawilio Vermin alhier zeor waar- schyniyk zoowel een biyde als eon droevige dag. Reeds in het begin der vorige maand bobbon wo gemeld, dut de eerwaarde heer G. Vermin in do R.-K. kerk alhier zyu oorsto H. Mis celebreerde. Zyn atuuiön wuren vol tooid, zyu wydlng als priester had bU ont vangen, zUn dierbaarste wensch was in ver vulling gekomen en nu ging hy zyn roeping volgen. Eeigisteren heeft hy afscheid goDomen en aanvaardde hy de reis naar Madras, om vervolgons als R.-K. missionaris werkzaam te zyn in Engelsch Indiö. Maar hoeveol inner- Hjko blydschap wy mogon veronderstellen in hem, dio meent nu het licht te zullen gaan brengen aan dezulken die nog rond dolen in duisternis, hoe ook zyn naaste familie en vervolgens de vrienden of bokenden, dlo h6m uitgeleide deden, zich blffde gevoelden mot don blyde, wo zullen ons stellig ook niet vergissen, wanneer we moenon, dat de ouders en vooral de moeder iots bittors zal „U denkt dadelijk het ergste 1 Er is geen sprake van een misverstand of van een ki/j- belpartij. Het ia natuurlijk een onaange naam toeval, dat Gaston te Chattam deed blijven, terwijl uw dochter haar reis naar Londen voortzette. Gaston heeft haar zeker met den volgenden trein ingehaald. Ik ben er zeker van. Kijk, daar hebben we het be wijs al Dc knecht bracht heb vierdffe telegram bin nen. Mevrouw Lucay maakte het haastig open. „Zeg l-icver, dat go u schaamt, meneer. Uw zoon telegrapheert van uit Londen: Jeanne is weg. Ik vertrek weer met den volgenden trein." „Natuurlijk. Nu zijn vrouw niet to Lon den is, gaat hij haar zoeken. Jeanno heeft er de voorkeur aan gegeven weer naar Chat tam terug te gaan. Een ieder weet dat het op reis het verstandigst is weer naar de plaats van herkomst terug te kecren. Dat is een principe I" „Meneer, ik geef geen zier om uw prin cipes en uw praatjes. Een blinde kan niet zien. Gaston, die zich schaamde over het ge beurde te Chattam, is zijn vrouw weer gaan opzoeken. Dezo had zich uit woede uit de voeten gemaakt. Hoe had ik dat kunnen donken van iemand, die den schijn aannam van mijn dochter lief te hebben 1" De pathetische uitvallen van. mevrouw De Lucay worden door do komst van een vijfde telegram onderbroken. Dc vader van Gas ton en de moeder van Jeanno lazen het sa men en riepen tegelijkertijd uit: „Wat nu?" Het was van Jeanne. En de inhoud er van was verpletterend. Hij luidde: „Goed te Canterbury aangekomen. Heb meneer d'Hervat ontmoet. Wees niet ongerust." hebben geproefd hi den vreugdebeker by dat afscheid, waarschyniyk voor altyd. Noordwyk. Donderdagavond hield de af- deeling Noord wijk van de algomeono vei>( eoniging voor Bloembollencultuur in het „Hof van Holland" haar eerste vergadering r in dit seizoen, die door omstreeks veertig leden word bijgewoond. Do vergadering was zeer geanimeerd, z oodat wo ons tot do hoofdzaken beporkon moeten. Tot candida ten voor hot lidmaatschap van het hoofd bestuur worden gestold de heeren P. Roezen, te Over veen, en J. van Wavoren, te Hille gom, in do plaats van hun af treden do naamgonoobcn, die niet herkiesbaar zijn. f Door den heer J. Braun word geklaagd over hot feit, dat veel kweekers en oxport-han-4. delaars de ledige emballage ongofrankccrd' terug zendon,, terwijl zij alles vrachtvrij ont vangen; de onkosten voor de eerste afzen ders worden zoodoende nogal hoog, hetgeen zeer lastig is, vooral om het vervoer per twee stoomtrams (via Leiden). Spr. wenscht hierop do aandacht van het Hoofdbestuur te doen vestigen. Van andere zijden echtor word don heor Braun er op gewezen, dat hot H.-B. zich in deze niet competent zal ver klaren, doch dat het meer overweging zou verdienen een rechtstreek schc verbinding mot do bloembollenstreek HaarlemLeiden bo vorkrijgen. Do heor Braun maakte nu van zijn klacht geon voorstel. Moor sucocs vond sprokor met een ander voorstel, dat ii tl schier algomeono stemmen word aangeko men: Het Hoofdbestuur uit te ncodigen op den beschrijvingsbrief voor do volgende al gamceno vergadering con voorstel to do n of besprekingen uit to lokkon over hot instel len van een permanente commissie van no menclatuur, die zioh bolaslen zal ïr.ot hot op-naam -stellen van nog ongenoemde of te omslachtig genoemde nieuwe bollen. Volgens sprekers idee zou dan ieder lid, die nieuwe oonquesten of zaailingen heeft verkregen, dezo aan do commissie kunnen inzenden, mot bijvoeging van den gewonachtt n naam. Op een vraag van den heer P. de Gioot, of den voorzitter iets bekend was van eon plan tot aanleg van een waterleiding het water te betrekken uit het, duin tusschon hior cn Katwijk waaruit groobe schade voor de bollenvelden zou ontstaan, ant woord do dc heer C. J L. Van der Meer, voorzitter, dat hom hiervan officieel niets bekend was; mochten echtcf do goruoht n, die ook hem on andoren belanghebbenden ter oore waren gekomen, bewaarheid worden, dan zou hij tot do e oré ten belmoren, die ge zamenlijk een adros tot den betrokken mi nister zouden richten Na de gebruik* lijke verloting werd de verg adoring door den voorzitter gesloten. Met ingang van 1 Januari o. k. is de heer P. G. Jansen, onderwijzer aan de R.-K. Jongensschool alhier, in gelijko be trekking benoemd te Zullen. Ilynsbui'g. Als het <lo bedoeling vans „Pniöl" is goweost liet winterseizoen met oen gezellig avondjo to openen, dan is dit wol goslaagd. We kregen zoo van alles to hooren. Do harmonie „Euplionia" zorgde voor hot Instrumentale gedeelte, do zangvoreonlging „Do Lofstom" voor hot vocale genot. Beide voreoniglngen doden hun oost en voldeden zeer by do in groot aantal opgekomen toe hoorders. Ook de jongelieden, die de muzikale nummora met voordrachten en samensprakon afwisselden, hadden alles gedaan om zoo good| mogoiyk voor don dag to komen. Hassonlieim. By burgemeester en wethou ders is van den heer H. J. Eilers, alhier, een aanvrage Ingekomen tot oprichting van een fabriek tor vorkryglng van olectrlsch licht. Tor-Aar. Met ingang van heden, November, is tot briovenbe8tollor van Aardam op Langor- aar benoemd P. Vet, wonende te Rynzuter- woude. Na afgelogdo proevo van bekwaamheid voor assistent organist is door don zoereerw. hoor pastoor bonoemd tot assistent- organist te Langersar do hoer H. Kroft Jr., leerling van den heor G. C. Woersn alhier. Met ingang van 3 Nov. a. s. wordt alblor op do openbare en tweo Chr. scholen gelegenheid gegeven tot bywoning van het herhalingsonderwys. Dat er hior wel ambitie voor bestaat, biykt wol daaruit, dat op een dier scholen 4 leerlingen zich bobben aange meld boven 20 jarigen leeftyd, óén zelfs vader van eon talryk gezin. Nu was het de beurt van mevrouw Do Lucay om terneergeslagen te zijn. „Nu, mevrouw? Uw dochter heeft mijn zoon te Chattam in don steek gelaten. Ter wijl hij naar London gaat, blijft zij te Can terbury achter, een station, dat niet op het programma staat. Daar ontmoet zij ccn heer. dat staat ook niet op het programma. Wi is die meneer d'Hcrvat eigenlijk? Kent u hem?" „Ja, heel goed. Het is ccngfrcel aardige jongo man van goede familie. Het heeft mij eigenlijk altijd verbaasd, dat hij haar nooit gevraagd heeft 1" „Hoe langer hoe mooier 1 Nadat uw doch ter haar echtgenoot onderweg verlaten heeft, ontmoet zij een aardigen jongen man, een vrocgcren aanbidder van haar!" ,,U is scherp, meneer!' „Vindt u? Ik vraag u om een uitleg van de zaak 1" „Och, meneer, hoe zou ik, dio er niet van afweet, u daarvan een verklaring kunnen doen?" Juist op dat oogenblik kwam er een zesde telegram. Het kwam uit Londen, was van Jeanno en bevatte alleen de woorden: „Zend mij twintig duizend franks als borg tocht voor den opperrechter Nu behoefden zij er niet langer aan te twijfelen of er iets bijzonders gebeurd was, nu zclf6 dc politic er zich mee bemoeide. Jeanno en Gaston in de gevangenis e een borgtocht om hen uit de gevangenis te be vrijden 1 Wat moest er gedaan worden? Wat moes ten ze or van denken, wat hadden zij te vreezen? Nog slechts twee dagen rctrouwd! Wat een schandaal 1 Er was niets aan de zaak te veranderen.

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 13