Wekelpsehe Kalender. Stofgoud. recept! Raadgeving. ALLERLEI. VRAAG. Deze firma brengt tegenwoordig kleurge voelige platen in den handel, welke zonder gele schijf gebruikt kunnen worden en zeer lang (6 maanden) houdbaar zijn. De Perorto-platen bijv. zijn zeer geschikt ▼oor landschappen. Zij werken zeer snel en kunnen daardoor voor momentopnamen ge bruikt worden. Zij zijn zeer gevoelig voor' geel en groen en minder voor blauw, zoodat de lucht bij deze platen niet hard wit wordt en men daardoor alle wolkenpartijen kan behouden. De Perorto-platen zijn verkrijgbaar in doozen van 1/2 dozijn inhoud. De prijzen ejn ook niet hoog. Voor 9-maal 12 cM. elechts 0.85 per doos. Wij kunnen ieder amateur een proef met deze platen aanra den. Kleurgevoelige platen kunnen voor alle soorten van opnamen gebruikt worden, doch zijn van bijzonder vcol waarde voor het photographeeren van zonnige landschappen met vergezichten, kleedoren, uniformen, enz. Ook voor portretten gebruike men kleur gevoelige platen. Vooreerst komen de blon de haren beter uit dan bij gowone platen en verder wordeu ook de zachte halftinten on der de oogen, aan de mondhoeken en slapon veel lichter en zachter. Het inleggen van kleurgevoelige platen in de cassetten moet geschieden bij zeer donker-rood licht en zoo ver mogelijk van de lichtbron verwijderd. Men belicht zonder gele schijf ongeveer even lang als bij gewone platen. Bij het photographeeren van een ondorwerp, dat veel blauwe tinten bezit, is het noodig de werking van het blauw te verzwakken door een gele schrijf vóór of in de lens te plaatsen. Hierdoor wordt de belichtingstijd onge veer 6-moal verlengd. (Op vragen, onder deze rubriek vallende, rullen inlichtingen gegeven worden, als bijv. over toestellen, ontwikkelaars, enz. Vragen en antwoorden zullen worden opgenomen). Zondag. Al is een moederhand ook arm, zij dekt toch warm. Maandag. Het is goed u voor uzelven te schamen als gij ongelijk hebt, maar schaam u nooit het te bekennen. m Dinsdag. Eén lood gezond verstand is beter dan een pond geestigheid. Woensdag. Oprechtheid is nooit belachelijk, altijd eerbiedwaardig. Hetzij zij een verstandige, tactvolle taal spreekt of een naïeve, bij het onnoozele af, altijd veroischt haar stem eer bied en gehoor. Donderdag. De smart maakt, dat wij dc vreugde ge- Voelen, zooals het kwade maakt, dat wij het goede erkennen. Vrijdag. Slechts hij, die zich hartelijk verheugt als een ander boven hem uitrnun'. en zich zon der nijd en ergernis onder hem stelt, is een ,vriend der menschen, wien de waarheid bo ven alles gaat. Zaterdag. Zooals het daglicht gluurt door de reten Van het venster, komt ons karakter door kleinigheden aan het licht. Het komt het meest uit door de wijze, waarop wij onze kleine plichten vervullen. Wij leven in een wereld van onverzoende tegenstellingen, van altijd weer opnieuw op komende quaesties. Het hoofd staat in tegenspraak met bot hart. Ons willen is zwakker dan ons kunnen. Ons lot is maar al te vaak niet in over eenstemming met hetgeen wij mee non te be hoeven. Blum ha r di. Wij moeten nu het goed doen, dat wij bij onzen dood zullen wenschen gedaan te hebben. H. Alph. Sommige menschen hebben geen eigen opinie. De opinie der omgeving, waarin zij tijdelijk verkeeren, is de hunne. Zij zijn als insecten, die de kleur aannemen der bla deren, waarop ze leven. Mevr. Bosboo m-T oussaint. Appelen-schoteltje. Zure appelen snijdo men aan schijfjes, oudbakken brood aan sneetjes. Deze smere men aan beide kanten met boter. Dit alles doe men in een schoteltje, waarin het ook op tafel komt. Eerst een laag appelen on derin, dan brood en zoo voort; brood boven op en suiker. Van een kan karnemelk giete men de helft op het schoteltje en van de andere helft make men een sausje, met wat bloem, suiker en kaneel, dat men ook op het schoteltje doe. Dit alles moet gaar geko H worden, maar er mag niet in worden geroerd. Daarna zet te men het schoteltje nog een poosje in den oven; dan krijgt het een lichtbruin korstje. Vochtige beddelakens. Een reiziger van jarenlange ervaring geeft den raad, vooral aan reizigers van meer gevorderden leeftijd, om in hotels vóór zich ter ruste te begeven, het horloge tus- schen het bed en de dekens te leggen. Blijkt het na eenige minuten, dat het horlogeglas beslagen is, trek dan de lakens van het bed of eisch volmaakt droog beddelinnen, want onverschilligheid op dat punt kan later be denkelijke gevolgen hebben. Van Dagblad tot Dagblad. In het „Jour nal des Débats" stond, eenigen tijd geleden, te lezen: „In Havre heeft men in hetzelfde net een visch gevangen en twee inenschenarmen." De „Monde" nam het over als volgt: „In Havre vertoont men een wonder; het is namelijk een tot hiertoe onbekende visch, die twee armen heeft, met twee zeer goed gevormde handen." Van daar stak de tijding over naar Duitschland. De „Frankfurter ober-Post- ambts-Zeitung" schreef „In Havre heerscht een algemeene bewe ging- Een visscher heeft een visch gevangen, die een menschengezicht, armen, handen en voeten heeft. Men is voornemens dit wonder dier naar Parijs te zenden." De „Frankf. Ztg.": „Een visscher van den Duitschen-Katho- lieken godsdienst heeft in Havre een visch gevangen, die volkomen gelijk een mensch gevormd is." De Pruisische „Allgemeine Zeitung": „Onlangs werd te Parijs een visch gevan gen, clie geheel een mensch geleek, en, won derbaar om te zien, zijd schubben waren ge lijk de nationale Fransche vlag, blauw, wit en rood." De „Vossische Zeitung": Het volgende wordt ons uit Havre ge schreven: „Eenige visschers hebben alhier een onbekenden visch gevangen. Het voorste ge deelte gelijkt op een menschelijk lichaam met twee armen, welgevormde handen en borst. Het achterdeel is dat van een gewo nen visch. Het dier is vier voet lang en houdt gewoonlijk 't bovenlijf boven bet water. In allen geval begroeten wij deze verschij ning als een bewijs, dat er ook vooruitgang •is onder de vissohen." Mannheimsche Abendzcitnng": „In Havre is een visch, die er volkomen uitzag als een mensch, in het net gezwom men." „Triersche Zeitung": In Havre ds een schepsel gevangen, waar van men. niet weet, of het een mensch is of een visch. Toen het aan land gebracht werd, en het den toestand van zaken bescuouwde, riep het uit: „01 Foei!" Oostenrijksche „Beobaohtor" „In Havre, een stad, die in Frankrijk ligt, heeft men een visch met vier armen en een zeer schoon hoofd met lang haar gevangen., Dit is de gewichtigste gebeurtenis van den laatsten tijd." Jong heertje (op de tram stappende): „Is Noachs ark al vol?" Passagier (opschuivende)„Op den aap na; kom binnen, jongenheer." V er ontwaardigd. Je bent een lieve man", zei mevrouw driftig. „Je geeft meer om je stomme dieren dan om mij. Ik zou wel eens willen zien, wat je zou doen als je fox Castor stierf." Man (kalm): „Ik zou hem laten opzetten." Yrouw (woedend): „Ja, natuurlijk, die onkosten zou je voor mij niet eens over heb- ben." Een knappe kerel. Een vrouw uit het volk is haar man uit de kroeg komen halen en stort, begrijpelijkerwijs, haar gal over hem uit: „Dronkenlap, luiaard, doeniet, altijd wil jo maar in de kroeg zitten, hè I Eergisteren ben je pas gisteren thuis gekomen, gisteren kwam je pas vandaag, en als ik je niet was komen halen, zou je vandaag eerst morgen thuis zijn gekomen Meester: „Waar werd het verbond der edelen geteekend?" Karei: „Onderaan, meester 1" Wat is een kritiek oogcnblik tn Wan neer men bijvoorbeeld in gezelschap van een paar dames in een fauteuil gezeten, in de eene hand een kop thee, in de andex-© een beschuitje houdt, den hoogen dop tusschen de bcenen klemt en dan opeens door een he vige niesbui overvallen wordt Een record. Onlangs werd door een diepzinnig man in gezelschap de volgende natuurphilosophische vraag gesteld: „Welk levend wezen hier op aarde beweegt zich het langzaamst en komt het traagst tot zijn doel Het antwoord was: „Een dienstbode, die met haar vrijer een boodschap gaat doen." Moeder: „Maar, Lize, waarom wil je ad vocaat L. niet hebben?" Lize: „Hij heeft een kaal hoofd 1" Moeder: „Op zulke kleinigheden moet men niet letten." Lize: .Noemt u dat een kleinigheid, moet Ik noem het een hoofdzaak." A.: ,,Zio je dat mooie kasteel? Dat heeft heelwat menschen tranen en smartkreten gekost." B.: „Zoo! Is het van een woekeraarf A.: „Neen, van een tandarts!" Welk verschil, maar ook welke overeen komst bestaat er tusschen de erfenis van een: rijken oom, het trommelvlies, honig en den schedel De laatste lettergreep der verlangde vier woorden moet gelijkluidend zijn. Oplossing Raadsel vorig No.: Schildpad.

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 12