H\ 13024 Zaterdag t> Augustus. r— feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en (feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit DRIE Bladen. Eerste Blad. Ao. 1901 LEIDSCH DAfrBLAT). PRIJS DEZER COURANT i Voor Leidon por 8 maanden 1.10. Buiten Lolden, per looper en waar agonten gevestigd stfn 1.80 i Franco Der D03t 1.65- PRUS DER ADVEBTENTTËN: Van 1—6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17 j. Örooter© lettere naar plaatsruimte. Voor het Incasseoren bulten do stad wordt f 0.05 berekend. Hd Ouitsch Antropologisch Genootschap in Nederland. Zooals wy reeds uitvoerig hebben mede gedeeld, zullen een groot aantal geleerden uit verschillende deelen van Duitschland oen 'jDezoek brengen aan Nederland. Reeds Is het Voornaam gezelschap gisteravoüd to Amster dam aangekomen en bezichtigde het heden èenige merkwaardigheden der hoofdstad. Op merking verdient het, dat, terwyi Amsterdam,, paarlem en straks Den Haag en Rotterdam Slechts met een kort bezoek worden vereerd, 4e stad onzer inwonlDg de hooggeleerde gasten van Zondagavond a. a. tot Woensdagmiddag cal herbergen. Dat is voor Leiden een eer, die het op prys dient te stellen. Het verheugt ons daarom van harte dat zich hier een fcomitó van ontvangst heeft govormd, waarvan ,wU de namen reeds noemden, dat moeite fioch kosten spaart om de ontvangst zoo fcarteiyk mogeiyk te maken. Voornamelijk is bet de directeur van het Ethnographisch Museum dr. J. D. E. Schmeltz, die ondanks moeilijke huiselijke omstandigheden, zich er tnet onverdroten ijver op toelegt dat er niets aan de ontvangst zal ontbreken en de leden van het Genootschap een aangenamen indruk van de Sleutelstad zullen medenemen naar hun Vaderland. Ons dunkt, daartoe moet ook de burgerij het haro bydragen. ZU stelt het natuurlijk op hoogen prijs dat Leiden er wordt uitgekipt Voor een langer verbiyf. Toone zy dit oponiyk door het uitsteken vau onze driekleur, coowel op den dag van aankomst als de volgende dagen. Zooals onze lezers weton, zullen de verschillende Museums en verdere merkwaar digheden onzer stad worden bezichtigd. Welnu, laten wy langs den weg fier wapperen onze vlaggen, laat het dundoek het den vreemde lingen vertollen dat Leldens burgery waar- deort de onderscheiding haar stad te beurt gevallen, en laten wy zoo aan deze mannen der Wetenschap brengen onze openlyke hulde. VervalscliiDgen van levensmid delen en wat liet publiek daarvau te weten komt. Wij hebben voor ons liggen het verslag der Werkzaamheden van den gemeente-scheikun dige thans directeur van den gemeentelijken keuringsdienst van levensmiddelen, dr. J. D. Filippo, over het jaar 1901. Het is met do daarbij gevoegde tabellen, waaruit blijkt dat de onderzoekingen met grooto nauwgezetheid zijn uitgevoerd, een Vrij uitgebreid verslag. Wij nomen de vrijheid voor onze lezers er een en ander uit mede te doelen. Het aantal onderzochte monsters bedroeg 1112, waarvan 1039 in overleg met den hoog- teoraar-directeur op eigen initiatief werden i&angekocht on 73 van gemeentewege werden ingezonden. Deze laatste waren behalve ge rechtelijke watermonsters meest voedings middelen en anderen huishoudelijke artike len uit het gesticht „Endegeest." Het onderzoek van het water der drinkwa terleiding ook gedurende de zomermaanden, toen de waterschaarschte heerschte was steeds bevredigend Dc overgroote meerderheid der afgekeurde monsters water was afkomstig uit welwaterputtcn. Nog steeds worden er putten aangetroffen in onze gemeente, wel ke slecht drinkwater opleveren en werkelijk kan uit hygiënisch oogpunt aldus het ver slag in die richting niet genoeg gedaan worden. Eén monster had in uiterlijk en voorkomen meer van rioolwater dan van eenigszins bruikbaar drinkwater. Omtrent het onderzoek van volle molk bleok dat ruim 30 pOt. der onderzochte melk- monsters van ondeugdelijke samenstelling was, welke door afroomen of door toevoegen van water of wel door een combinatie van beide was tot stand gekomen. Uit het onderzoek der geroomde of tapte melk viel af te leiden, dat deze monsters meost uit met water vermengde volle melk bestaan, of de taptemelk zelf bovendien nog niet water vermengd was. Een uitvoerig onderzoek had dit jaar plaats van karnemelk. Aangekocht werden 160 monsters. Uit een nauwkeurig onderzoek bleek dat bijna 60 pCt. der hier ter stede aangeboden karne- melk vcrvalscht is. Dit percentage is in wer kelijkheid nog groot-er, aangezien onder bo venstaande onderzoekingen zich 42 monstere karnemelk bevonden, welke bij twee groote inrichtingen waren aangekocht en die als onvervalscht zijn te beschouwen. Trekt men deze er af, dan blijkt dat van de karnemelk door melkslijters geleverd 71 pCt. ondeugde lijk van samenstelling ds. Aangekocht en geanaliseerd werden 29 monsters boter waarvan 8 monsters bijna 30 pCt. bestanddeelen bevatten welke niet van melk afkomstig waren. Onder dc 8 mon sters bevonden zich twee, welke uitsluitend uit margarine bestonden. Het onderzoek van brood gaf tot geen op merking aanleiding. Een onderzoek van lö monsters suiker bracht aan het licht dat er enkele handela ren misschien ook fabrikanten, suiker met druiven8uiker mengen. Een monster spuitwater werd onderzocht op schadelijke metaalverbindingen. Hiertoo werden 10 liter spuitwater ingedampt en ge analyseerd. Het monster bevatte 2.1 mgr. lood, 6.6 rn.gr. koper en sporen tin. Van de 6 monsters gemalen nootmuskaat bleken er twee gemengd met tarwe zetmeel, een met maïs-zetmeel, terwijl nog in één monster houtpoeder werd aangetroffen. Van de 13 monsters koffie was één vor- mengd met cichorei, van 14 monsters thee, lag van één het vermoeden voor dc hand dat uitgetrokken thee ten verkoop was aangebo den. Ruim 15 pCt. der onderzochte monsters reuzol waren vorvalscht door do toevoeging van katoenzaad-olie. Een uitgebreid onderzoek werd ingesteld naar de hier ter plaatse ten verkoop aange boden ra-apolie. Het resultaat was dat van 12-4 aangekochte monsters 56 of 46.2 pCt. vcrvalscht waren door minderwaardige oliën, waaronder katoenpit-olie weder een eerste plaats innam. In een winkeltje werd raapolie aange kocht, welke behalve met katoenpitolie te vens vervalscht was door toevoeging van on geveer 8 pCt. minerale olie. Een dergelijke vorvalsching is zeker schadelijk voor de ge zondheid, aangezien minerale oliën, als zijnde onverteerbaar, nadeelig op slijmvlies van maag en darmwand kunnen inwerken. In den handel en vooral in den kleinhandel schijnt het met den nomenclatuur der oliën allertreurigst gesteld te zijn, immers onder den naam van raap-, bak- of boterolic wer den mengsels van verschillende oliën ver kocht. Van 5 monsters busgroenten bevatte een blikje andijvie, inhoudende 460 gram 126 mgr. tin cn een blikje postelein van 454 gram 133 mgr. tin. Men lette bij het gebruik van busjes op dat de binnenwand niet of uiterst weinig is aangetast daar hierdoor merkbare hoeveelheden metaal kunnen zijn opgenomen. Uit een onderzoek naar het glazuur van pannen en potten bleek dat daarin sporen lood werden aangetroffen. Tegen den ver koop van dergelijke artikelen dienen maat regelen genomen te worden, opdat niet een geheel gezin de dupe worde door hot gebruik van dergelijke pannen. Ook enkele andore verbruiksartikelen, kinderspeelgoed, theelepeltjes enz. bleken uit een mengsel te bestaan, waarin loodverbin- dingen voorkwamen .Het resultaat van dit onderzoek wettigt een nadrukkelijke waar schuwing aan do gebruikers van dergelijke artikelen. Do gemeente-scheikundige meent dat wan neer een inspectie der in de winkels ten ver koop aangeboden waren had kunnen plaats hebben, de percentage ondeugdelijke mon sters voorzeker groot zou zijn geweest. Ziehier in hoofdzaak het verslag, dat ze ker hoogst belangrijk ie, maar dat, indien wij het niet onder de oogen onzer lezers had den gebracht, voor het publiek wellicht ver borgen ware gebleven. Wij vragen: zou offioieele publicatie van dergelijke ondorzoekingen niet gewensoht zijn? En verder: hoe komen de verbruikers er achter, dat hun melkboer in plaats van melk een mengsel van water en melk ver koopt dat hun winkelier in stede van raapolie, een ondeugdelijk, misschien scha delijk mengsel levert? Iemand met zoo'n ruim geweten dat hij zich tot vervalschingen leent, bekommert er zich al weinig om of men op het Pharmaceutisch Laboratorium der Rijksuniversiteit weet of hij knoeit, als zijn klanten er maar buiten blijven. In het belang van den eerlijken koopman en winkelier en in het belang van de ver bruikers bovenal zou meerdere publicatie onzes inziens zeer wenschelijk zijn. Komt die misschien bij de invoering van den gemeen telijken keuringsdienst tot zijn recht? Wij hopen hetl V Acht mlllloen tekort?? De staatsbegrooting voor 1903 is Woens dag naar den Raad van State verzonden. Naar de „Haagsche Ct." verneemt, sluit zij of als men wilaluit zij niet met een tekort van ongeveer 8 millioen. Oorlog en marine zouden niet te bewegen zijn geweest, door besparingen deze som te leveren. Naar aanleiding hiervan schrijft „De Re sidentiebode" „8 millioen te kortl Zoo erg zal het wel niet wezen, dooh, al is het maar de helft een 4 millioen bijv. dan is het nog gonoog. „Een ministorieele nalatenschap is echter, helaas, niet onder benofioe van inventaris ovor te nemen. Het tegenwoordig Kabinet staat voor de beren, door het Ministerie, dat de kleur van de H. Crt. droeg, gemaakt. „Met name had het ook de legerwet van Minister Kool uit te voeren, waardoor de eisch, dat Oorlog on Marine de 8 millioen hadden mooten besparen, al in een heel eigen aardig daglicht komt te staan. De Minister van Marine heeft trouwens al met zooveel gelatenheid het uitstel dor behandeling van zijn aanvrage voor een nieuw schip gedra gen, dat op de werf hot werk stilstaat." Leiden, 9 Augustus. Door dg. J. Holster, predikant bü de Gere formeerde Kerk Heerengracht is met 1 Sopt. a. s. emeritaat aangevraagd en dit is hem op do meest eervolle wyze verleend. Zondag 81 Augustus 's namiddags te 6 uren zal ZEw. la do Kerk aan de Heerengraoht afscheid van zyn gemeente nemen. Gaarne zou ds. H., indien hem het leven werd gegund, tot 1 December vau het volgend jaar zyn gebleven om dan den dag te ge denken dat hy een halve eeuw het Evangelie verkondigde, en hiermede zou hy aan den wensch van zyn gemeente hebben voldaan, maar zyn wankelende gezondheid van den laataten tyd liet dit helaas niet toe. Welnu de rust, die hy nu weldra zal kunnen gs- nieteD, zy den volUverigen Evangelie-dienaar van harte gegund. Achtereenvolgens was ds. Holster werkzaam te Vli8singen, Dfnteloord en Leiden. Te Leiden werd hy in 186^ beroepen, zoodat hy hier ruim 38 jaren het ambt van voorgangor der gemeente waarnam. Niet minder dan 15 maal beroepen naar een andere gemeente, o. a. naar Apeldoorn en naar Utrecht, bleef hy zUn oude gemeente getrouw, die op haar bourt door een tairyk kerkbezoek -xyn herderiyken arbeid steeds toonde op hoogen prys to stellen. Voor het akte-oxamen Fransch lager onderwys is geslaagd moj. M. P. Planjer, te Leidon. Biykens in dit nummer voorkomende advertentie, zal het gunstig bekende Hollandsche Opera- en Concert Ensemble, dat zich reeds meermalen in .Zomerzorg" deed hooren, a. 8. Maandagavond aldaar weder een concert geven. Wat er ten gehooro zal worden gebracht, belooft ook nu veel goeds. Naar men verneemt, bestaan or plan non om hof blok woningen bij de Doelenkazer ne, bewoond door ex-waschbazen der infan terie en artillerie alhier in garnizoen, waar door het dan ook bij velen bekend staat on der den naam „sokkenbuurt", te doen ont ruimen on in te richten voor militaire ma gazijnen. Dit ontruimen werd voorgesteld mot het oog op de, ten gevolge van de uitbreiding der militie, meerdore benoodigdo ruimte voor het opleggen van wapens en kleeding. Men twijfelt niot of de bewoners wel met het voorstel ingenomen zijn. De 2de luitenant G. A. W. Masaink van het Koloniaal Werfdepot wordt tijdens de najaarsoofeningon van de lete divisie infan terie), van 23 Augustus tot 13 September a.a, gedetacheerd bij het 4de regiment infanterie. Door den minister van oorlog is be paald dat de tot do onbereden korpsen be- hoorende miliciens der lichting 1902, die voor den dienst van het blijvend gedeelte in twee ploegen worden verdeeld, na hun eer sten oefeningstijd van 8 1/2 maand, onder do wapenen zullen worden gehouden als volgt de eerste ploeg van 1 December 1902 tot en met 26 of 27 Maart 1903, de tweede ploeg van 26 Maart 1903 tot en met 25 Juli d.a.v. Voor de korpsen, waarbij verschil in de sterkte der beide ploegen niet noodig of wenschelijk is, zal do sterkte van iedere ploeg de helft moeten bedragen van het aan tal miliciens van genoemde lichting, dat op 1 December a. s. in werkelijken dienst is. In de zitting van gisteren vaai de Syno de dor Ned.-Herv. Kerk kwam ter tafel een schrijven van het olaes. beduur van Leiden, betreffende de toekenning eener bijdrage uit het fonds voor noodlijdende kerken on per sonen. Besloten werd dit schrijven ;r af doening te verwijzen naar de Synodale Com missie. Aan do orde van behandeling kwam het rapport over het oonoopt-reglement op bet beheer der kerkelijke goederen en fondsen, zooals dit was ingediend door de ten vori- gen jare benoemde commissie. De rapporteerende commissie was verdeeld in haar advies. Sommige leden concludeer den tot verwerping van 't ooncept-reglement omdat het niet van één vast beginsel uitgaat en van geen rekenp 1 ichtigheid aan kerkelijke besturen weet. Anderen wilden voorloopig van elk pogen tot kerkelijke regeling van het beheer afzien, terwijl nog anderen een commissie wilden benoemd zien, met op dracht een nieuw conoept-reglement in to dienen, op den grondslag van co beginselen in bet reglement van 1900 neergelegd en mot gebruikmaking van de bezwaren daartegen aangevoerd. Na breedvoerige discussion werden al deze conolusiën verworpen, dooh een voorstel aangenomen van den heer Schuurman, om een oommissie to benoemen, met opdracht bij do Synodo des volgendon jaars een oon- oept-reglemont in to dienon, uitgaande van dezelfde beginselen als in do vorige Synode zijn vastgesteld, met weglating van de bepa ling, dat de beheerders dor kerkelijke goe deren rokenplichtig zijn moeten aan door hen zeiven gekozen colleges. Deze commissie, uit drie leden bestaande, zal later worden benoemd. Ter tafel kwam een voorstel van den heer Ten Bokkel Huinink predikant to Wilp, strekkende om voortaan geen afgovaardigde meer te benoemen naar het Algemeen Col lego van Toozioht. Dit voorstel werd zondor hoofdelijke stemming verworpen. Tot afgevaardigde naar het Algemeen College van ToezicSt werd benoemd do heer Komijn en tot diens secundus de heer Van Dis. Daarna had een vergadering plaat-s van een Synodus contracta. (D.) To Schiedam overleed plotseling aan een hartkwaal de zcercerw. heer F. J. Pocl- hekkc, pastoor der parochie van O. L. Visitatie. Franoiscus Jacobus Poelhekke werd te De venter in 1846 geboren. Hij was de zoon van den welbekenden dichter J. Poelhekke. Na zijn priesterwijding in 1870 was hij geruimen tijd werkzaam als kapelaan te Alkmaar, daarna aan de Petruskerk te Leiden en ver volgons to Kudelstoart (Aalsmeer) In 1897 word hij pastoor te Sohiedam. Ook op het gebied van kunst en letteren heeft zich pastoor Poelhekko onderscheiden. Zeer bekend is o. m. de door hom bezorgdo uitgave van „Vondels Dichtjuweolen" en zijn vertaling van O'Reilly's Leven van Z. H. Paus Leo XIII. In „De Katholiek", waarvan hij oen ijverig medewerker was, pu- bliceordo hij vorschcidene studiën, welke van zijn diepe geleerdhoid en fijnen smaak ge tuigen. Sir Howard, de Engeteoho gezant bij ons Hof, hoeft ziah naar Londen begeven tot 't bijwonen der kroningsplechtigheid. Ook do heer Levceon Gower, lsto logatio-seorotaris, vertrok daarheen. Hedenochtend 11 Uren had een kronings- dienst plaats in de Engeleche kerk to 'e-Gravcnhage. 13 en 14 Augustus komen te 'e-Graven- hage eon 200-tal deelnemers aan het Congres voor de Beton-Industrie der Dussoldorfeche Tentoonstelling, ten oindo verschillende be zienswaardigheden te bezichtigen. De heer Pardo, nieuwbenoemd Mexi- caansoh gezant, wordt over eenige weken te 's-Gravenhage verwacht Heden hield de Commissie van Voor bereiding van hot ontwerp tot uitvoering van art. 76 der Ongevallenwet nog een con ferentie mot don minister van justitie. In de vergadering van district II der kiesvorceniging „'s-Gravenhage" is gister avond op de voorloopigo candidatenlijst voor het lidmaatschap der Provinciale Sta ten gebracht de heor B. Janee Joh.zn.lid van den Gemeenteraad. Bij do Naamlooze Vennootschap „Lou- rens Coster" te Haarlem zal dezer dagen hot eerste nummer verschijnen van de „Neder- landscho Visscherij-Courant", orgaan voor do Zee- on Riviervisschorij. Het blad stelt zich ten doel de belangen der Nedorlandsche visschorij en van den vischhandel in den meest uitgebreiden zin te bevorderen en te behartigen. De redactie ia toevertrouwd aan een des kundige op vi6scherijgebied, die door ver- schillondo correspondenten en medewerkers wordt ter zijde gestaan. De Nationale Bond voor Vreemdelin genverkeer in Nederland, gevestigd to Utrecht, zal haar jaarvergadering houden te Middelburg op 7 September a. e. Het stoffeiyk overschot van wyien den heer W. J. Geertsema zal a. s. Maandag te 12 uren te Driebergen ter aarde worden be steld. Hot stoomschip „Zaanland" vertrok 7 Aug. van Huil naar Duinkerken; de „Bie lefeld" (thuisreis) vertrok 6 Aug. van Co lombo; do „Burgermeister" (uitreis) ver trok 6 Aug. van Zanzibar; de „König" (uit reis) vertrok 6 Aug. van Oporto; dc „Ko ningin Wilhclmina", van Batavia naar Am sterdam, is 8 Aug. Ouessant gepasseerddo Kanzier" (thuisreis) arriveerde 7 Aug. te Napels; de President" (uitreis) vertrok 7 Aug. van Suez; de „Rotterdam", van Rot terdam naar Nieuw-York, vertrok7 Aug. van Boulogne. Alkemade. De lange weg in deze gemeen te, van het Braeemermeer tot Nieuwe We tering, is volgens Prov. Blad No. 82 van 1901, onder meer, door H.H. God. Staten voor het berijden mot motorrijtuigen onge schikt verklaard. Niettegenstaande goed zichtbaar geplaatste waarschuwingsborden, werden hier door de gemeente- 'n rijks-poli- tie reeds 2 overtredingen bij proces-verbaal geconstateerd. BodegraYOn. Naar wij vernemen, bestaat bij het bestuur der Christelijko sohool, al hier het plan om een nieuwo school met ondorwijzerswoning te bouwen in de Spoor straat, omdat door het toenemend getal leer lingen hot tegenwoordig in gebruik zijnde schoolgebouw to klein ia. De Nedorlandscho Bakkcrsbond heeft op de algeiueene vergadering, 6 Aug. jl. in Amsterdam gehouden, besloten, dat alhier het volgend jaar de algcrueene vorgadering zal gehouden worden. Haarlemmermeer. Een treurig ongeval had Donderdagmiddag nabij de Niouwo Meor plaats. Vijf knapen, uit Amsterdam, vau 1114 jaren, baadden zich in de ring vaart dezer gemeente. Torwijl zij aan don kant in het water stonden, voer eou stoom boot voorbij, die zoo'n golfslag maakte, dat zij het ovenwicht verloren, en daar zij niet konden zwerumon, niet bij machte waren om bovon te blijven. Ofschoon het ongeval spoe dig werd opgemerkt, zijn 2 dier knapen, do 11-jarigo J. H. Koueman on de 12-jarigo E. D. Hoyboom, jammerlijk verdronkon, ter wijl men do andere 3 nog heeft kunnen red den. De levenloos opgehaaldcn werden direct door don ontboden geneesheer dr. Folmcr van Sloten, in behandeling genomen, die po gingen aanwenddo om de levensgeesten we der op to wekken. Die pogingon cchtor blo ven vruchteloos en do geneesheer kon slechts den dood constuteeron. De lijken wor den, in 't bijzijn van een dokter uit Amster dam, naar hot barenhuia op de algemeeno begraafplaats to Hoofddorp gebracht. Nog dcnzclfdon dag werdon de lijkon hor kend en naar Amsterdam vervoord. Hot lijk von J. H. K. wordt te Amsterdam en dat van E. D. H. op de iBraëlietischo begraaf plaats te Muiden begraven. Uit een poldersloot is het lijk opgehaald van den postbodo A. W. to Sloton. De tasch met brieven, zijn horlogo en stok lagen op den kant. Leiderdorp. Do burgemeester maakt be kend, dat hot kantoor van den gemeente ontvanger tot nadere aankondiging tijdelijk is gevestigd in een dor lokalen van het Raad huis en dat do ontvanger aldaar olkon Vrij dag van 's morgens 10 tot 's namiddags 2 uren te sprekon zal zijn. Noordwy'k. Op initiatief van het Bcstuui der Verecniging voor Vreemdelingenverkeer heeft zich alhier oen commissie gevormd, dio evenals het vorige jaar, pogingon doet den verjaardag van H. M. de Koningin op fees- fcclijko wijze te herdonken en to vieren. Dio commissie, bestaande uit het Bestuur van V. v. V., bonevens dc hecren P. A. Alkcmo- do, B. Bcrkomeior, H. de Groot Lz., C. H. Jcokel, Th. A. Oostveen, G. J. G. van Pa rijs H. Reekers, jhr. mr. L. van Schuy- lonburg en G. J. Spijker, is thans bezig gel den voor dat doel in to zamelen. Zoodra de feestplappeu een v as teren vorm hebben aangenomen, zullen wij er meor van weten mee te doelen. Oudshoorn. Onder de daar-oor gcsboldo voorwaarden is aan don heor O. Piek, al- hior, vorgunning verleend 17 zijnor varkens tcgon vlekziekte te laten inenten. Do rokoning van het Algem a Armbe stuur over 1901 bedraagt in ontvangst 3475.72, in uitgaaf 2917.04, batig saldo f 668.68. Riyusburg. In de gisteren gehouden ver gadering van de Afdoeling „Rynaburg" van het Hollandsch Bloembollenkweekers-Genoot schap Is besloten voorloopig lederen Maandag avond een onderlinge volling van bloembollen, zoowel leverbare als plantgoed, to houden. Vorder werd aangenomen aan zooveel moge- UJk alle bloembollenbandelaars een introductie- kaart te zenden, waarmee zy de vergadering en velliDg kunnen bywonen. Ook porsonen buiton de gemeente woonachtig kunnen mee- veilen togen 5 pCt. van den verkoopprys ton voordeele van de kas der Afdesling. Do bollen zullen één uur voor de veiling (dus 7 uren) ln het lokaal aanwezing en te bezichtigen zyn. Mochten koopen niet aan conditiën en voorwaarden voldoen, dan heeft de kooper het recht van weigering. SossenhoLni. De burgemeester heeft een Raadsvergadering uitgeschreven tegen Dins dag 12 Augustus a. s., des avonds te half- acht. Punten ter behandeling zijn: lo. Ingeko men stukken. 2o. Vaststelling bcgrooting Schutterij 1903. 3o. Aanbieding gemeente' rekening 1901. Ter-Aar. Onder leiding van den heer Weenen en mej. Van Lingen maakten de kinderen der openbare school per stoomboot W. Bus een uitstapjo naar Katwyk. De ton-^ toonstelling werd aldaar bezichtigd, cn de kinderen hebben aldaar, ondanks het niet gunstige weder, een prottlgen dag doorgebrachte' Tea 7 uren des avonds landde de boot aan Aardam aan, alwaar vele ouders hun kinderen opwachtten. Gedurende de reis werd flink ge zorgd voor allerlei vorverschlngen. Een woord van dank mag ln deze niet worden onthouden aan den heer "Weenen, alsmede aan de onder- wyzeres, die niets hebben onbeproefd gelaten om de reis te doen slagen en den kinderen het genot te verschaffen, maar vooral aan degenen, die dit plan financieel hebben gesteund.

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1