BURGERS Rijwiel In „De Tijdgeest" JAPOMSTOFFEBf, Talm**,.KeniemerM" Bouwondernemers, bekwaam Bankwerker W. F. J. DINCEMANS, Haarlemmerstraat 52a. WW Buitengewoon Opera-Concert, MODES. HOEDEN. Juffrouw, van Men kent het Well*® CJ<SI10t wielrijden niet, tenzij men een Maandag a. s. zal worden aangeboden: EEN GROOTE PARTIJ welke spotgoedkoop uitverkocht worden. Tevens profiteere een ieder van andere koopjes, die zicb in ons Magazijn bevinden! Wij noodigen uit America» Vrucbten- pudding. pSsT- ZOMERZORG. ïïaanda* 11 Êugusius 8 aren. Hollandsch Opera- en Concert-Ensemble, Toegang 50 Cents per persoon. FEUILLETON. Ds lageaisur. Gemeenteraad van Lisse. Tegenwoordig al de leden, behalve de heer Blokhuis. Voorzitter: de burgemeester. Daar deeze vergadering een voortzetting is van de vorige, worden geen notulen gelezen. I. Ingekomen stukken: a. Schrijven van den heer J. O. Zaneveld, ambtenaar ter secretarie, houdende dankbe tuiging voor de hem toegekende gratificatie. Aangenomen voor kennisgeving. b. Adres van J. Barnhoorn, houdende ver zoek om wijziging der vastgestelde rooilijn voor den bouw van twee winkel- en een woon huis. II. Aan de orde is de vaststelling van de Gemeen tereken ing. Blijkens het rapport der commissie, be last met het onderzoek, is de rekening nage zien en geheel in orde bevonden. Met aJgemeene stemmen wordt de rekening vastgesteld in ontvang op 21,964.28, in uit gaaf op 21,948.921/2, en het batig saldo op 15 35 1/2. III. Rekening Burg. Armbestuur. Wordt overeenkomstig het rapport der betrokken commissie goedgekeurd in ontvang op 1730.46 1/2, in uitgaaf op f 615.19 1/2, ba tig saldo f 1115.27. IV. Begrooting rustende Schutterij. Wordt voorloopig vastgesteld in ontvang en uit gaaf op 241. V. Wordt overgegaan tot het opmaken van een voordracht ter benoeming van twee le den in het College van Zetters, wegens perio dieke aftreding van de heeren J. van He- mert en J. C. van Riek. Met de aftredenden worden op do voor dracht geplaatst de heeren H. Marseille en J. W. Lefeber Jr. VI. Komt in behandeling de door Burg. en Weths. ontworpen salarisregeling betrek kelijk het herhalingsonderwïjs.. Door Burg. en Weths. wordt voorgesteld 0.75 per lesuur en voor het hoofd der her halingsschool, bovendien een belooning van 75. Wordt goedgekeurd. VII. Hierna brengt de voorzitter ter tafel de instructie voor den gemeente-opzichter met de mededeeling dat de heer Blokhuis tegen een paar punten bezwaar heeft Wordt besloten aan de geopperde bezwa ren te gemoefc te komen. VIII. De openbare vergadering wordt ge sloten en overgegaan tot een vergadering met gesloten deuren, ter behandeling van enkele reclames in zake den Hoofd. Omslag. Cemeesleraad vin Haarlemmermeer. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 16 leden is afwezig de heer Timmermans. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. De heeren Los en Evclein vroegen inlich tingen omtrent do uitkeering van 25 ets voor feestviering aan de kinderen, dio hier wonen, maar elders schoolgaan. Do heeren Bultman en Verkuyl lichten de zaak toe. Verschillende leden voeren hieromtrent nog het woord, terwijl do heeren Faas en Ver kuyl verdedigen hetgeen door B. en Ws. in deze is gedaan. Op voorstel van den heer Bos wordt de discussie over deze zaak ge sloten en do volgende motie aangenomen: ,,De gemeenteraad, gehoord de discussie over de feestviering der kinderen drukt rijn ver- trouwe x uit in de handelingen van Burge meester en Wethouders in deze zaak. Aan de orde is: 1. Wordt medegedeeld: a. uitslag der go- houden aanbestedingen van het aanbouwen van lokalen aan de scholen 1 en 10; b. een adres van het Bestuur der afdeeling Noord- Holland van den algemeenen politiebond, inzake de verbetering van de traktementen der veldwachters. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen, zullende het adres onder Ir. b. vermeld, zoo noodig, bij do behandeling der begrooting in aanmer king worden genomen. 2. Wordt aangeboden de Gemeentereke ning over 1901, welke gesteld wordt in han den van de financieele commissie tot on derzoek. 3. Aangeboden wordt do rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1901, die ook in handen der financieele commissie tot onder zoek wordt gesteld. 4. Op het adres van D. Eggink om ver gunning tot plaatsing van een steen en een hek op een koopgraf, wordt gunstig be schikt. 5. Wordt goedgekeurd het bestek voor de levering van grind voor de scholen en de wegen. 6. Omtrent het bestek voor het ameuble ment voor de scholen 1 en 10 wordt besloten geen aanbesteding te houden, doch een en ander buiten aanbesteding aan to schaffen. 7. Op het adres van Mej. R. Westra om te worden overgeplaatst naar Nieuwvennep wordt gunstig beschikt. 8. Een besluit tot heffing van begrafenis- rechten met de verordening op de invorde ring worden goedgekeurd. 9. Tot leden voor do Commissie tot we ring van schoolverzuim worden benoemd voor: de lsto categorie de heeren G. W. van Driel cn P. Uijthoven; en de 3de categorie de heer A. v. d. Stadt. 10. Tot het opmaken eener voordracht van 6 personen ter benoeming van leden van het college van zetters, worden tot candida- ten benoemd de heeren P. de Breuk C. Bos, J. H. M. Evelein, A. Rombout, T. C. Los en J. v. Zijverden. 11. Wordt goedgekeurd het voorstel tot het aangaan eener geldleening groot 11000 in zake aanbouw van sohoollokalen. 12. Het besluit omtrent het herholingson- derwijs wordt met de daarbij behoorende be sluiten omtrent belooning der onderwijzers en de heffing en invordering van het school geld, vastgesteld. 13. Op verzoek wordt aan den heer G. Stout op de meest eervolle wijze ontslag ver leend als Hoofd van school-No. 3 met ingang van 1 November 1902, onder dankbetuiging voor de door hem aan de gemeente bewezen diensten. 14. Wordt toegestaan het verzoek van den heer W. W. Vallentgoed, Hoofd van 6chool No. 7, om te worden overgeplaatst naar de school No. 3. 15. Een suppletoire begrooting, dienst 1902 in zake de aan te gano geldleening voor den aanbouw van schoollokalen, wordt goed gekeurd. 16. Omtrent het kohier van den Hoofdc- lijken Omslag, dienst 1902, 6telt de heer Evelein voor de behandeling te verdagen tot do volgende vergadering en de leden nog in de gelegenheid te 6tellen door ontvangst van een kohier van de aanslagen kennis te ne men. De Voorzitter zegt, dat de gelegenheid open stond om het kohier in to zien, en wcnscht behandeling in besloten zitting. Nadat nog door enkele leden hieromtrent het woord waa gevoerd, sluit de Voorzitter de openbare vergadering cn verandert dio in een met gesloten deuren. Een schrikbewind in Pennsylvania Een „Times"-telegram uit Nicuw-York be* sehrijft de toestanden, welke op het oogen- blik heerschen in het kolenmijndistrict She. nandoah (Pennsylvaoië). „Het is noodig om een jaar of 25 terug to' gaan, naar den tijd» van -de afschuwelijke Molly-Maguïre aanslagen, om ccn toestand to vinden, wolke zich vergelijken laat met» den tegenwoordigen in het Shcnandoah-dis- trict. Tal van Polen, Lithauers cn Hongaron (stakende werklieden) zijn op het oogonblilc bezig,, zich onder leiding van vroegere offi cieren van het Duitsche, Oost/'i rijk ach o of Russischo leger te oefenen in den wapon- handel. De vijandige houding der staken jegens de geconsigneerde troepen wordt roef den dag openlijker cn uitdagender. De werklieden, die niet tot de vakbondon behooren, durven zich niet op cenzamo plaat- son tc wagen, want rij woten, dat daar man nen voor hen in hinderlaag liggen, die open-* lijk hebben verklaard hen to zullen vermoor den. Reeds hebbon er aanrandingen plaats gevonden, die van een soort zijn, welke gelukkig in Amerika zeer zeldzaam ia, „Wreed als barbaren'' was do uitdrukking, die door een bijzonderen correspondent word gcbcrigd om het optreden te kenschetsen vair de Slavische mijnwerkers, die andere werk lieden naakt uitkleeden en hen dan het dis-t trict uitjagen; die huizen met dynamiet in de lucht laten springen, terwijl do hewonera, te bed liggen; die beletten, dat do z-icke kin-' deren van werklieden, die aan den arbeidt bleven, geneesmiddelen of doctorshulp boko-' men, enz. Hoogstwaarschijnlijk zal do krijgswet zeer' spoedig worden afgekondigd." BUSGROENTEN JAMS. v TAF EL ZUREN. S AUCEN. Het Gemeentebestuur van Katwflk' wenscht In kennis te komen met genogen naar voorgeschreven typen een Postkantoor met Dlrcc- tenrswoulng te bouwen te Katwyk aan den Ryn, met de bedoeling die voor genoemd doel te verhuren. Inlichtingen worden mondeling ver strekt ten Gemeentehuize te Katwijk a/d. Ryn, Dinsdags en Vrydags van elke week, des voormiddags tusschen 10 en 12 uur. 7630 15 Nog slechts yeertteo dagen duurt de Uitverkoop van Gouden en Zilveren Werken tegen on gekend Sage prijzen. Sluiting der Zaak op Zater dagavond 23 Augustus. *0#- Opening der nieuwe Zaak te 's-Gravenhage, Noordeinde 124, nabij het Kon. Paleis, op I Sept. a. s. Beleefd aanbevelend: J. OOSTVEEN, 7640 15 Juwelier. Wordt GEVRAAGD: eene nette volkomen op de hoogte met den ver koop van Dames-Hoeden, tegen flink salaris. Extern. Brieven No. 7650 aan het Bureel van dit Blad. 10 Voor eono Machinefabriek in een der hoofdplaatsen van Zuid-Holland wordt gevraagd: een alleszins Grofsmid, om als Baas op te treden. Zy die in een dergelijke be trekking z\jn werkzaam geweest, genieten de voorkeur, en op prima werkkrachten wordt uitsluitend gere flecteerd. Fr. brieven met opgaaf van tegenwoordigen werkkring etc. onder letters M. O. A. aan het Alg. Adr.- Bureau NUGH VAN DITMAR, Rotterdam. 7641 16 BERIJDT. 7651 34 Vertegenwoordiger voor LEIDEN en OMSTREKEN: 7653 120 oon proef to nomen met Wat zult U verraat ryn! Hoe zult go te gaat gaan! In ELF smaken: Ananas, Aal bes, Aardbei, Appel, Abrikoos, Citroen, Framboos, Kers, Peer, Perzik en Sinaasappel. Prys per pakkot 20 Cis. J. H. DIJKHUIS, Leiden, Hoog straat; W. v. HARTROP,Leidon,Hooi gracht 108; J. C. VAN HENSBERGEN, Noordwyk-BinnonH. MEDEMBLIK, Noordwyk-Binoen. Voor en grosA. J. POLAK, Wildervank. 7642 21 In den Tuin, bij ongunstig weder in de Zaal. TB GEVEN DOOR IIET onder leiding van don Kapelmeester J. A. KWAST, met medewerking van de Dames ANNA ZUR HAAR, Coloratuur*Zangeres te 's-Hage. JULIA LINDEN, van de Ned. Opera te Amsterdam, en de Heeren FRANS PHLIPPEAU, Tenor, JOHAN SCHMIER, Bas, HENRY KWAST, Solo-Violist, J. A. KWAST, Piano, met geheel „ntenw programma", waaronder o. a. voorkomt: Romeo en Julia, Cariucn, Trio nit liei Oratorium „De Sclieppiog" en do geheel© tuln-scèno, 3de acte uit d© Opera „I au si". Abonnó's op Concerten ,Zomorzorg" alsmede de leden der Voreeniglng .Vreemdelingenverkeer" hebben toegang A fO.25 per peraoon. Mits vooraf te bespreken h f O.IO extra por plaats, by don Heer C. VAN AST, exploitant van ffZomerzorg. 7648 70 Ï0) Mac Williams durfde niet langer wach ten, om nog meer te hooren. De mannen even toeknikkend, snelde hij naar de trap. „Wacht een oogenblik," riep de comman dante hem achterna. Met de eene hand op de leuning van de trap, bleef Mac Williams staan en hield rich tot een oogenblikkelijke vlucht ge reed. ,,Gij hebt mijn vraag nog niet beant woord," ging de commandante voort. „Zijt gij op weg van Los Boco3 naar hier iemand tegengekomen „Slechts een paar voetgangers, en een mijl van do kust heb ik een postbode ont moet, en ja, juist 1 bij een kruispunt kwam mij een rijtuig tegen, welks koetsier mij naar den weg naar Pedro Sula vroeg." ,,Een rijtuig? Zoo? En wat hebt gij hem gezegd?" „Ik zei de, dat hij op weg naar Los Bocos was, waarop hij omdraaide en „Weet gij zeker, dat hij omgekeerd is?" „Volkomen zeker, mijnheer. Ik heb een tijdlang achter hem aangereden, totdat hij eindelijk rechts de straat naar San Pedro Sula insloeg." Zich vol vuur naar de beide mannen toe keerend, beval de commandante: „Telegra- pheer onmiddellijk aan Morales, den com- tnandante van San Pedro Sula Bij die woorden had hij Mac Williams den rug toegekeerd en toen de jongere man zich over het apparaat heen boog, ging Mae Williams zacht do trap af, besteeg rijn paard en reed langzaam over de straat, welke naar de hoofdstad leidde. Zoodra hij het dorp achter zich had, sloeg hij echter een andere richting in en galoppeerde met opgerichten hoofde om de plaats heen, naar dc straat, waar hij zijn vrienden verwacht te te vinden, waarbij hij voortdurend den te legraafkabel in het oog hield, welke van boom tot boom was gespannen. Op een punt, waar hij zonder gevaar meende te kunnen afstappen en den draad afrukken, bemerkte hij, dat deze reeds op den grond hing. Ver ruimd ademhalend, greep hij het losse eind, haalde zijn zakme3 voor den dag, dat met zijn vele instrumenten, waaronder zich ook een fijne staalzaag bevond, een kleine werk plaats vormde, en zaagde ongeveer een eind van vijftig voet af. Vervolgens reed hij, den draad achter zich aan slepend, weg Toen hij Clay bereikte, hield hij zijn buit juichend in de hoogte. „Het zal niet gemakkelijk zijn, deze lei ding weer te herstellen," zeide hij daarbij „Gij, mijn waarde, hobt maar half werk ge daan. Maar wat zouden zij er wel voor ge ven, als dit stukje koper ons kon ver raden, wat het week" „Wilt gij daarmee zeggen, dat gij van meening zijt, dat er reeds naar Los Bocos getelegrapheerd is?" „Dat zij naar San Pedro Sulla en al.e an dere steden langs de kust telegrapheerden, heb ik zeiven gehoord, doch ik zou maar al te gaarne weten of wij dezen draad voor dien tijd of later hebben doorgesneden." „Dat zullen wij wel te weten komen," merkte Clay vinnig op. De laatete drie mijlen werden over een harde, effen straat afgelegd, ede zoo hard was, dat Clay en Langham naast het rijtuig konden rijden. De paarden, welke tot dus ver over hobbelige, slecht begaanbare we gen hadden gedraafd, schenen nieuwen moed te krijgen en galoppeerden zoo lustig, alsof de tocht nu pas begon. Madame Alvarez liet eons -et rijtuig stil houden on verzocht den heeren de kap terug te slaan, opdat zij wat frisscho lucht schep pen en om zich heen zien kon, on toen dit geschied wae, gingen do beide dames zoo zitten, dat rij de paarden den rug toekeer den en do door de maan beschenen straat, welko zich als een band achter hen afwond, overzien konden. Hope doortintelde een gevoel van geluk, dat haar in zijn zelfzucht bijna zondig toe scheen. Haar opgewondenheid had haar in het beste humeur gehouden en het be wustzijn, dat Clay haar behoedde en be schermde, was op zichzelf reeds een genot. Tegen de kussens geleund, legde zij den arm om madame Alvarez en luisterde naar den lichten hoefslag der ponies, die nu cms vooruit sprongen, dan weer op een steile plaats in do hoogte klauterden of bleven 6taan als Mac Williams of Langham uit riepen: „Kijkt eens daar rechts achter de boomen 1" of „Past op daar voor! Ziet gij niet, wat ik bedoel? Dnar kruipt iets rond 1" Of zich die ingebeelde gevaren spoedig in werkelijke zouden veranderen, kon Hope niet weten, maar zij had het vaste ver trouwen, dat, als het oogenblik kwam, Clay wel voor haar zou zorgen, en zij heette I het gevaar welkom, wijl het deze troostrijke zekerheid in zich sloot. Strak, zwijgend en voor geen enkelen troostgrond vatbaar, zat madame Alvarez naast haar. De herinnering aan do eerzuch tige drooraen, welke zij gekoesterd had en die op dezen dag zoo wreed waren verstoord, kwelden haar, evenals dc gedachte aan dc ridderlijke liefde, waarin zij zich had mo gen verheugen, en aan het leven, dat aan haar gewijd was cn dat zoo heldhaftig voor haar was opgeofferd. Als zij sprak, dan deed zij het slechts, om Hope haar leedwe zen te kennen te geven, dat het jonge meisje zich om haar armzalige persoon aan zulk een gevaar had blootgesteld, en dat haar leven, zoover er haar iets aan lag, was af- geloopcn. Sleohts eens, toen dc mannen de gordijnen opensloegen en bezorgd naar haar toestand informeerden, liet zij aan haar tranen den vrijen loop. „Waarom zijt gij zoo vriendelijk jegens mij?" kermde zij. „Ik ben een slechte, ijdcie vrouw! Een volk heb ik in ccn burgeroorlog gedompeld, en den eenigen man, dien ik ooit heb vertrouwd, heb ik in den dood ge dreven 1" Hope raakte haar tcedcr met dc haud aan en beredeneerde schuldbewust bij zichzelvc, hoe zelfzuchtig zij moest zijn, dat zij rich in het verdriet der vrouw niet kon indenken, maar het was haar onmogelijk. Yoor haar was het anders niets dan hot contrast met haar eigen geluk, een zwarte achtergrond, waartegen Clay's gestalte en zijn bezorgd heid omtrent haar zich als het cenigc feit kenmerkte, dat in dc wereld gewicht voor haar had. Een verdachte beweging der mannon en het plotseling stilstaan van het rijtuig stoorde haar in haar gedachten. Mac Wil liams was van den bok gesprongen en nam, in den wagen stappend, de plaateen in', welke do dames even te voren hadden verlaten. Daarbij had liij ccn karabijn in de hand, cn toen hij zot, reikte Langham hem een tweede aan, welke Mac Williams over zijn knieën legde „,Zij vonden, dat ik op den bok Lc duido^ lijk te zien was, dan Jat ik daar van nut kon zijn", verklaarde hij op vertrouwclijkcn' fluistertoon. „In geval het nu tot schieten' komt, moeten de dames hier aan mijn voe ten op de knieën gaan liggen en de hoofden in de kussens steken. Wij rijden namelijk^ juist Los Bocos binnen." Telkens naar rechts cn links kijkend, re-' den Langham cn Clay vooruit, terwijl het^ rijtuig toen onhoorbaar door dc lecge stra ten volgde. Geen enkel raam was verlicht,! en noch door het blaffen van eert hond, nooh' door het kraaien van een haan werd do' diepe stilte verstoord. Half overeind en op het eerste teoken van een aanval wachtend, zaten de beide vrouwen hand in hand in heri rijtuig en keken Mac Williams aan. die met den vinger aan den trekker vz.ii de kara bijn om rich heen keek terwijl hij haastig- ademhaalde. Zijn oogen fonkelden als dio van een foxterrier. Nu lieten Langham on Clay hun paarden stilstaan cn het rijtuig naderbij komen. „Tot zoover gaat alles goed", zeide Clay, „het strand ligt achter die rij boomen. Wat hebt gij?" vroeg hij plotseling oon don koetsier. „Zijt gij angstig?" „Neen", antwoordde de man act bevende stem, „maar het is koud." Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 11