Gemengd Nieuws. Door mevr. de wed. mr. Hanlo, onlangs to 's-Gravenhage overleden, zijn o.a. de vol gende legaten ■vermaakt: aan het R.-K. Armbestuur aldaar 48,000, aan de Broeders De Deo f 10,000, aan de Ludwina Vereeni- ging voor arrnè kraamvrouwen 10.000, aan het K -K. Fonds voor Liefdadigheid ƒ10,000, aan de Vereeniging tot versiering van R,-K. arme kerken 1000, aan de St.-Vincentius- Vereeniging ƒ20,000 en aan de Vereeniging voor ziekenzusters aldaar 40,000. De kolonel J. M. Campbell, comman dant van het 8ste reg. inf., benevens de als adjudant toegevoegde officier 1ste luit. H. P J. Schinkel van genoemd regiment, die Bcdert 20 Juni 1.1. gedetacheerd waren in de legerplaats bij Harskamp, zijn gisteren in hun garnizoen Arnhem teruggekeerd. Do minister van marine brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat met ingang van 1 October 1902, een plaats als adspirant- ingcnieur der marine, op een jaarwedde van 1200, zal worden opengesteld. Candidatcn, die op dien datum hun 27ste jaar nog niet zijn ingetreden en in het bezit zijn van de diploma's van scheepsbouwkun dig en werktuigkundig ingenieur, worden opgeroepen om vóór of op 15 Augustus 1902 een verzoekschrift op gezegeld papier, om zoo noodig tot het aan zijn departement te houden vergelijkend examen te worden toe gelaten. Nadere bijzonderheden in dc „Sts.- C't.van heden. Bij het Notarieel Staatsexamen, van 1925 Juli, zijn geslaagd: eerste gedeelte: de hceren J. H. A. M. van der Steenstraa- ton, to Breda; F. M. Th. Stubbe, te Hulst; A. M. Engelmann, .te Hoorn; B. M. Semé, to Haarlem; P. H. Huijnon, te Maastricht; A. Lipjes, te Rotterdam; S. W. Wenegor Sleeswijk, te Modomblik; L. H. Ditmar to Amsterdam. Tweede gedeelte de hecren A. W. Lasance, te Nijmegen; O. Loeff, te 's-Gra- vonhage; A. J. P. de Lange te Hoorn en H. C. A. Vermeulen, to 's-Gravenhage. Mr. H. van Lier, lid der Eerste Kamer en sedert ongeveer 40 jaren notaris te Assen, zal met 1 November ontslag uit laatstge noemde betrekking vragen. Bij dc familie te Nijmegen is bericht ontvangen dat to Soerabaia overleden is de hcor H. A. Reigers, civiel-ingcnieur, chef van exploitatie der maatschappij Oost-Java. Tegen de plannen voor een electrische tram AmsterdamHaarlem, ingediend door de hceren Anderheggen en Neumeijer, welke plannen op, de secretarieën der betrokken gemeenten veertien dagen ter inzage neer gelegd zijn geweest, zijn naai de ,,HaarL Ort." meldt, te Haarlem geen bezwaren in gekomen. Men schrift uit 's-Qravenhago aan de „Arnh. Ct.": ,,Voor ccnige dagen werd gemeld, dat jhr. mr .De Savornin Lobman waarschijnlijk zou worden geroepen om zitting tc nemen in den Raad van Stato, tor vervanging van wijlen don lieer Hubrecht. Dit gerucht werd toen weersproken, o. a. op grond, dat do vrij- antirevolutionaire partij daardoor haar lei der zou missen in de Tweede Kamer. „Naar ik thans van gocderliand verneem, is dit bezwaar uit den weg geruimd, of ton minste zoo goed als, waardoor hef mogelijk wordt, dat de heer Lobman een cventueele benoeming zou aanvaarden. Tevens verneem ik, dat het plan litem daartoe voor te dragen thans een vasteren vorm heeft aangenomen." Wij deelen dit onder alle voorbehoud mede. Aan ,,Hct Vad." wordt gemeld, dat bij de inschrijving voor don bouw der schepen ran de JavaChinaJapanlijn de aanbie dingen uit het buitenland zoo aanmerkelijk lager zijn dan die van Nedcrlandsche wer ven, dat bijna als vaststaande kan worden aangenomen, dat de schepen in den vreemde zullen worden gebouwd. Wellicht wordt voor de Ncderl. Maatschappij voor Scheopsbouw te Amsterdam \*oor een of twee schepen een uitzondering gemaakt. Naar aanleiding van het tc Berlijn ge houden Brandweercongres zijn de comman danten der Hangsche cn Amsfcordamsche brandweer, do hecrcn jhr. Wiggersen Meier, door don Koning van Pruisen begiftigd met dc Roode Kruismcdaille dorde klasse. Het stoomschip „Offenbach" vertrok 25 Juli van Macassar naar Amsterdam; de „Potsdam", von Rotterdam naar Nieuw- York, passeerde 25 Juli Lizard; de „Anchi- 6csvan Java naar Amsterdam, passeerde 25 Juli Dungeness; de „Kooingin-Regsn- tes"', van Batavia naar Arasterdam, vertrok U5 Juli van Padang; do „Koning Willem TI", vnn Amsterdam naar Batavia, passeer de 25 Juli Kaap St.-Vincenfc; de „Prinses Bophie", van Batavia naar Amsterdam, pas seerde 25 Juli Kaap Finisterre. Bodegraven. In den nacht van Donder dag op Vrijdag werden de meestcn onzer ingezetenen in hun slaap gestoord door den brandhoorn van den nachtwacht. Er was brand in de woning van den metselaars knecht v. B., achter de Luthorsche kerk. Do vlammen, die het dak uitsloegen, werden door enkele personen, die toevallig nog zeer laat buiten waren, bemerkt. Zij spoedden zich naar het brandende perceel en wekten nog juist bijtijds de bewoners daarvan, die nog steeds sliepen. In allerijl moesten dozen nu do vlucht nomen en konden slechte een gedeelte van hun meubeltjes redden. Vele zaken moest men achterlaten, o. a. do klee deren van het gezin en ook voor ruim 100 gulclan aan mutsen, die de vrouw van v. B. in huis had om voor anderen te wasschcn. Niets van don inboedel was tegen brandscha de verzekerd. Do brand moet ontstaan zijn door het fello branden van een petroleum lampje, dat op do bcdstedeplank stond. Vrijdagmorgen had aan de openbare school voor m. u. 1. o. alhier, in tegenwoor digheid van het Dagelijksch Bestuur der ge meente en de schoolcommissie, do jaarlijk- scho openbare les plaats on de prijsuitdee- ling. Des namiddags deden zes -leerlingen van de openbare school A en twee dor chris telijke school het toelatingsexamen. Nie mand werd afgewezen. Dinsdag 29 Juli, des morgens te 91/2 Uur, zal er voor ingezetenen dezer gemeente gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting en hcrinenting voor wio zich daartoe aan melden in liet gemeentehuis. Bonthuizen. Do Raad dezer gemeente heeft besloten gedurende vjjf jaren een 6ubsidie van f 50 te verleenen aan do gemeente Zooterwoudo in de kosten van bet aanleggen van oen nieuwen verbindingsweg tussohen den Woipoortechen wog en den Broekweg onder die gemeente. Haarlemmermeer. Door mej. Westra, vroedvrouw te Abenes, is een verzoek inge diend om te worden overgeplaatst naar Nicuw-Vennep. Den gemeenteraad zal worden voorgesteld op het verzoek gunstig te beschikken. Bij D. M. O. nabij Sloten in deze ge meente, is do besmettelijke veeziekte „milt vuur" onder diens koeien geweken. Slechte één koe werd door die ziekte aangetast, die, zooals wij reeds eerder meldden, is verbrand. Daar de in deze gemeente geplaatste weg wijzers van den A. N. W. B. door verveloos heid onduidelijk waren geworden is men op het door vele bondsleden te kennen gegeven verlangen, overgegaan tot het overschilderen dier wegwijzers, zoodat zo weldra weder aan hun ODmisbaar doel zullen beantwoorden. Het groot gerief, dat voor de wielrijders hieraan verbonden is, in aanmerking ne mende, zal ieder voorzeker zeggen, dat dc Bond weder een goed werk verricht. Door den gemeente-veldwachter R. werd aan de Lijnden op den openbaren weg aangetroffen zekere C. R., arbeider, al hier woonachtig, die door zijn beschonken toestand de orde verstoorde &n eens anders veiligheid bedreigde, doordat hij woest tie rende en schreeuwende met een ieder wilde vechten. Hij greep een der omstanders bij de keel, en het zou voorzeker met dien per soon verkeerd zijn af geloop en, indien ge melde veldwachter niet tusschcnbeidc was gekomen en de aangevallene uit zijn benarde positie had bevrijd. Met veel moeite wist men den woesteling in zijn woning te krij gen, alwaar hij wat tot bedaren werd ge bracht. Op dc den 25stcn tc Hoofddorp gehou den paardenmarkt waren aangevoerd 510 paarden cn veulens, 36 hitten. Bestede prijzen: ƒ50 tot ƒ650. Er wa ren veel vreemde kooplieden aanwezig. Do handel was vlug. Verscheidene paarden wer den reeds vroeg in den morgen onderweg door Fransehe kooplieden aangekocht. Hillogom. Dc verlofgangers A. Th. Goe- mans van het 4de regiment infanterie te Leiden, W. Grannoman, J. de Graaff, H. Nederstigt, J. Rusman, B. Warmerdam, van het regiment grenadiers cn jagers te 'ti-Gravenhage; C. H. van Berkel, Th. Schniedewind en C. N. Vreeken van het 4de regiment infanterie te Haarlem, allen van de lichting 1899, zijn tegen 13 Augustus a. in werkolijkon dienst opgeroepen, om in den wapenhandel to Worden geoefend. Kaag. Goedgekeurd zijn: de rekening van den Kagcrpolder over 1901, aan inkom sten op ƒ1007.23; ajin uitgaven op ƒ758.80 1/2. Alzoo met een batig slot van ƒ248.42 1/2. Do begrooting over 1902, aan inkomsten en nitgaven op ƒ744.99. Alzoo slot nihil Het bundergold over 1902 is bepaald op vijf gulden per Hectare. Dc heer J. Kortckaas heeft de keuze van bestuurslid van bovengenoemdon polder zich laten welgevallen en is terstond in functie getreden. Kfttwljk-.mn-Zoe. Do Noderlandschc vis- schcrij- cn schilderijen-tentoonstelling werd ook in de afgcloopc® week zeer druk bezoent. Do heer Goedeljoe heeft van heb interieur con 12-tal welgeslaagde opnamen genomen, die in hot gebouw verkrijgbaar zijn. Ook do afdeel ing schilderijen ondervindt zeer veel bolangstelling; dank zij den Katwijkschen schilders kan men daar zeer vele meesterwer ken. bewonderen: schilderkunst, zoowel ae oudere als de nieuweTO richting, beeldhouw en boetseerwerk dwingen om strijd de belang stelling dor kenners af en vinden gretig koo- pors. No. 45, een oude Scheven inger (pleister) van A. W. M. Odé, is o. a. 6-maal verkocht. Zooiermoor. De eerste tochtenechouw fn den Zoetormeerschon of nieuw drooggemaakten polder zal plaats hebben op Dinsdag '29 Juli, terwyi op Woonsdag 30 Juli a. s. do eerste tochtenechouw zal gohoudon worden in den Driemanspolder en in den Zoetormeerschon Meerpoldor. Zootorwoude. In dc jongste vergadering van het bestuur der harddraverij-vereeni- ging met commissarissen werd eenstemmig besloten den 3den September feestelijk te vieren. Zoo werd bepaald, dat in den voormiddag van dien dag zal gehouden worden een ring- rijderij met paard en tilbury voor paren, boven do 18 jaar, ingezetenen der gemeente, althans de rijders, waarvoor 3 prijzen in geld beschikbaar zijn gesteld, terwijl aan do dames kunstvoorwerpen ter gelijke waar de zullen worden toegekend Daarenboven worden 2 prijzen beschikbaar gesteld voor het mooist versierde rijtuig en paard. Tij dens dit hoofdnummer zullen twee volksspe len worden gehouden, een voor meisjes be neden de 16 jaar en 1 voor de manlijke inge zetenen; voor elk dezer zijn 3 prijzen in geld uitgeloofd. In den namiddag bestaat het hoofdnum mer uit de traditioneele harddraverij van paarden, behoorende aan ingezetenen dezer gemeente om prijzen in geld, terwijl om te voldoen aan veler geuite wensch tevens be sloten is, tot het houden van een optocht van versierde rijwielen, waarvoor 3 prijzen, worden uitgeloofd. Dit is het thans ontworpen feestplan, dat nader in bijzonderhedon nog moet geregeld worden. Wanneer dezer dagen de commis sarissen dc gewone contributie zulleu inza melen, vertrouwt het bestuur dat allen zullen, instemmen met de ontworpen plannen cn dat niemand zich onttrekke aan het voldoen der contributie, hoe ruimer de gelden toe vloeien, hoe beter het bestuur in staat wordt gesteld om een ieder een aangenamen, vroo- lijken kermisdag te bezorgen. Voor deze gemeente is op 2 September a. a. als wethouder aan de beurt van aftre ding de heer J. Pietorseu, Door den Burgemeester is vergunning verleend aan C. Klijn om zijne 18 varkens te laten inenten tegen vlekziekte. KERKELIJKE BERICHTEN. Bodegraven: Zondagmorgen te 10 uren zal de dienst in dc Luthersche Gemeente, alhier, vervuld worden door ds. Joh. de Meijere, em.-predikant te 's-Gravenhage. R ij n s b u r g. Ned.-Horv. Kerk. Zondag morgen te half tien Leeakerk. 's Avonds te 5 uren, ds. J. Koek, te Valkenburg. Gemeenteraad van Aarlandcrveen. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heeren G. van Veen Dzn., P. N. de Kwaasteniet en Mr. C. v. d. Lee. Aangeboden de gemeen te reken, dienst 1901, sluitende in ontvangst met 64,193.75 1/2, in uitgaaf met 63,463.51 en alzoo met een batig saldo van f 730.24 1/2. Do begrooting Schutterij wordt vastge steld in ontvangst en in uitgaaf tot een be drag van 381. Hierna wordt het algemeenc politie-regle- ment, voor zoover het de afdeeiing Bouw- politie betreft, gewijzigd on aangevuld. Op het verzoek van den heer J. W. Clant, om aanwijzing van rooilijnen van nieuw aan te leggen straten wordt voldaan, en het door hem ingediende bouwplan goedgekeurd. Aan de Nederlandsche Slagersvereeniging wordt een subsidie van 25 toegekend voor een door haar alhier te organisceren tentoon stelling van varkens. Besloten wordt tot het aangaan van een gcldleening van 85,000 k 41/8 pCt., met af lossingen van 1906 tot 1913 van f 1500 per jaar en na 1913 van 2000 per jaar. Nadat tot het doen van eenige af- en over schrijvingen is besloten, wordt de vergade ring gesloten. Gemeenteraad Tan Zegwaard. Tegenwoordig zijn alle leden, behalve de heer J. Vollebregt Cz. Medcdeeling wordt gedaan van dc volgen de ingekomen stukken, als: brief van Ged. Staten met goedkeuring van het kohic-r der schoolgelden over het eerste kwartaal; brief als voren, houdende bericht dat ovor het loo- pende jaar door het Rjjk aan deze gemeente zal worden uitgekeerd een bedrag van 2,591.52 1/2; proces-verbaal van kasopne- ming, waaruit blijkt dat op 5 Juli m kas was ƒ980.97; schrijven van mej. Coster, waarbij zij bericht haar benoeming tot on derwijzeres aan de openbare school aan to nemenmissive van den heer G. J. Verwers, waarbij deze zijn dank betuigt voor de ver hooging zijner jaarwedde. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Alsnu wordt vastgesteld het kohier der schoolgelden over het tweede kwartaal tot een bedrag van f 62.70. Vervolgens wordt aangeboden de begroo ting van het 4de bat. rustende Schutterij in Z.H.welke voorloopig wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van 4-19. In verband ruefc dc periodieke aftreding op ultimo December a.s. als zetter van 's Rijks directe belastingen van de heeren C. J. Veidhuijzeu en H. H. Steenwijk, wordt een nieuwe voordracht opgemaakt, waarop geplaatst worden de beide aftredende leden, alsmede do heeren J. Fijan en P. van Beek. Deze voordracht zal aan don Commissaris der Koningin worden ingezonden, ten einde daaruit do benoeming te doen. Daarna wordt voorlezing gedaan van een door do Ora-njevereoniging „Wilhelmina" ingediend adres om een bijdrage uit de ge meentekas in de kosten van een op 2 Sept. a.s. tc houden kinderfeest voor de leerlingen van alle te Zegwaard en Zoetermcer aanwe zige scholen. Wordt met algemeenc stemmen besloten een bijdrage van 25 uit de gemeente-fond sen te verstrekken. Ton slotte wordt aangeboden de door den Ontvanger ingediende rekening dézer ge meente over 1901, welke wordt vastgesteld in on tv angsten op 9,669.16 1/2, in uitgaaf op 8916.35 1/2, alzoo met een batig saldo van 752.81. Niote meer te behandelen zijnde wordt do vergadering gesloten. In don afgoloopen nacht hebben ongenoodigde gasten een bezoek gebracht aan de Sociöteit „Musia Sacrum", alwaar zy door een der vele deuren zyn binnengekomen en uit de toonbanklade een bedrag van f 20 aan specie hebben weggenomen, na verbre king van die lade. Ook wordt vermist een oud jasje en een oude revolver. De politie, ale hebbende verdenking op een niet al te best bekend staand individu, doet in die rich ting onderzoek. Op het terrein van „A j a x" h e e f t morgen eon wodstryd plaats van elf spelers van het 1ste en 2de elftal tegen het 1ste elftal van „A. V.-V." uit Amsterdam. Evenals hot vorige jaar het geval was, zullen ook dit jaar door de mili taire wielrijders van het 4do regiment infan terie, wedstrijden in het wielrijden worden gehouden. Door het Rijk wordt jaarlijks een bepaalde som geld beschikbaar gesteld voor het houden dier wedstrijden. Uit Don Haag meldt men: De huishoudelijke vergadering der 's-Gravcn- haagscho Glazenwasschersvereenïging „Ex celsior" heeft de volgende motie aangeno- men in zake F. Mol contra „De Hoop:" „De vergadering, enz., kennis genomen hebbende van het besluit van het bestuur der coöperatieve broodbakkerij en verbruiksver- eeniging „De Hoop", in zake het verbod aan haar personeel o. a. om deel te nemen aan of op te treden voor de arbeidersbewe ging anders dan in vrijen tijd; tevens ken nis genomen hebbende van de star-kapita listische houding van genoemd bestuur om geen conferentie toe te staan aan arbeiders- organisatiën met de mededeeling geen in menging van derden te dulden en weer het ongemotiveerd ontslag van den gezel Mol; keurt een dergelijke handeling als de ze ten sterkste af, en roept alle arbeiders van Den Haag op, een agitatie tegen ge noemd bestuur iu het leven te roepen en het, van het hooge voetstuk, waarop het zich plaatet, neder te halen, en gaat over tot de orde van den dag." Brand in de brouwer ij „D c A ru stel" te Amsterdam. Een brand zoo fel en uitgebreid als men te Amsterdam in jaren niet heeft gezien, woedde in den afgeloopen naeht in de Beieorech Bierbrouwerij „De Am- stel" aan de Mauritekode. Ver in de stad was reeds de fel roode gloed zichtbaar, en lokte drommen kijklustige®, die voorname lijk verzamelden aan de zuidzijde van de fabriek, waar een open terrein achter het Oosterpark een prachtige gelegenheid bood om het huiveringwekkend tooneel gade te slaan. De brand is zeer onverwacht uitgebarsten in de mouterij, een lang gebouw, dat bijna de geheele lengte van het terrein beslaat. Om 10 minuten over half twaalf was de di recteur der brouwerij, Me heer Wester, nog op het terrein geweest om zijn rijwiel te bergen, er was niets verdachts te bespeuren en hij begaf zioh gerust naar zijn woning. Om kwart voor twaalven, vijf minuten la ter, werd dc brand ontdekt door twee werk lieden, twee „stoppers", die onmiddellijk alarm maakten en alvast met twee slangen op de waterleiding de eerste pogingen tot blussching aanwendden. Spoedig was de brandweer ter plaatse, doch het vuur had inmiddels zulk een omvang gekregen, dat aan blusschen sohior niet viel tc denken. Het was toen reeds duidelijk dat de ge heele mouterij verlóren was. Toch werd de strijd aangebonden met een groot deel van het materiaal der brandweer, terwijl onmid dellijk krachtige maatregelen werden geno men om de belendende perceelen te behou den en het vuur tot de mouterij te beperken. In den moutkelder sliepen een twaalftal mouters, die daar de talrijke muggen in hun slaapkamers waren ontvlucht. Zij werden gedeeltelijk door kameraden, gedeeltelijk door het rumoer van instertendo zolderin gen gewekt. Gelukkig woedde het vuur nog niet boven hun geïmproviseerde slaapge legenheid, zoodat zij zij het dan ook slechts in hoog noodige kleedingstukken zich bij tijds konden bergen. Slechts twee honden kwamen om. Een dor mouters had nog de tegenwoordigheid van geest do branddeuren te sluiten om zooveel mogelijk de uitbrei ding van den brand tegen te gaan. Achter het gedeelte, waar het vuur ont stond, word gawerkt; het wa: a deze mannen, die liet eerst den brand bemerkten en alarm maakten. De oorzaak van den brand ligt tot nog toe geheel in het duister; men denkt aan een gebrek in dc eféctrische geleiding of in den schoorsteen. Om halfeen stond de Westelijke vleugel van de mouterij in lichterlaaie. Uit de rosse vuurzee steden gedurig blauwe dampen op van het brandend zink van het dak. Een breede vonkenregen dwarrelde op, breidde zich uit tot een goud doorspikkelden nevel en viel breed neer, bet terrein overeen groot» uitgestrektheid onveilig makend. Aan den Westkant onder den wind, waar het gevaar voor overslaan van het vuur naar de, andere gebouwen het grootst was, werd allereerst de brand ingesloten. Omstreeks 1 uur was dit volkomen gelukt. De paarden waren, als voorzorgsmaatregel, dadelijk uit de stallen verwijderd, dit was echter niet noodig. Onder den wind was de brand voor goed onderdrukt. Ernstiger begon het er echter uit te zien aan de Oostzijde van de mouterij. Hier drong het vuur binnen, gestadig door naar den vleugel achter het directie-gebouw en te kwart over éénen sloegen ook daar de vlammen" uit het dak. Aan behoud van dit deel viel niet te den ken, dc brandweer concentreerde daarom in de eerste plaats haar krachten op het direc tiegebouw, ten einde dit althans te behou den. Uit voorzorg werden dc boeken gebor gen door tal van hulpvaardige handen, doch ook dit was niet noodig. Het gebouw bleef gespaard- Tegen halftwee, toen aan de Westzijde de brand gebluscht geacht mocht worden, flik kerde het vuur aan don Oostkant weer op. De geheele oostelijke vleugel was één vuur zee, en dreigend sloegen vóór, achter, in het midden do vlammen uit het dak. De heer Broost, die bij afwezigheid van den com mandant der brandweer, de leiding van het blusschingswork bad, liet versterking aan rukken. Uren lang reeds hadden op het dak van het dircctiegebonw, voor den feilen gloed een zestal spuitgasten gezeten, deels richtende hun stralen in dc vuurzee, deels het gebouw nat houdende. Grillig speelden de vlammen over hun onbeweeglijke trekken, onhoudbaar blakerde de gloed, maar zij we ken niet. De geheele oostelijke vleugel was nu één gloed, een zee van vlammen, vurige tongen tusschen zwarten rook. Ook dc achtergevel was aangetast. Op last van den burgemees ter, die te kwart over éénen op het terrein was gekomen, werd uithoofde van het ge vaar voor do toeschouwers op het open ter- reinfcje op zij van de montcrij dit terrein ontruimd. Een tijd lang bestond, al was de wind richting geruststellend, gevaar voor do hui zen van de 's-Gravenzandestraat, doch dank zij der krachtige bestrijding van het vuur met meer dan tien stralen, waaronder die van de „Jan van der Heijde", kon om kwart over tweeën het gevaar voor deze huizen als geweken worden beschouwd. Tegen balfdrie mi rderde de brand wat en een half uur later kon een deel van het ma teriaal inrukken- Tot dit uur had dc brandweer gewerkt met zeven stoomspuiten en de drijvende spuit, alsmede veertien Vechtkranen, te zamen le verende omstreeks zestig stralen. Naar de directie mededeelde, kan het be drijf voortgang hebben. Slechts de mouterij is vernield, de bierkelders hebben geen scha de. de stallen evenmin, en er is ruimschoots bier in voorraad. De fabriek was op beurspolis verzekerd. Naar wij vernamen bedraagt het gezamenlijk risico ongeveer 2 millioen gulden. (Hbl.) Vermist.Sedert oen paar dagen wordt te Utrecht het 14 jarige pleegdochtertje van den kermisreiziger P., liggende met zyn vaartuig aan de kade naby het Paardenveld aldaar, vermist. Het. meisje, wier moedör Is overleden terwyi de vader als rondreizend koopman een zwervend loven leidt, werd een paar jaar geleden door de echtelieden P. uit medeiyden tot zich genomen en met de eigen kinderen opgevoed. Voor zoover ls kunnen biykon, hoeft het meisje des morgens in de vroegte hoimeiyk het vaartuig verlaten zonder dat men daarvan de reden kan gissen. Daar het vermoeden, dat zy zich by de een of andere aldaar vertoevende kermisreizigers- familie als dienstbode zou hebben verhuurd tot heden niet ls bevestigd, is aan de politie haar opsporing verzocht. By haar vertrek was zy gekleed in donkerblauwen rok, lichtblauw jakje en geschuurde klompen. Verder hoeft zy een donker uiteriyk en ia voor haar leeftyd flink gebouwd. Haar pleegouders, die zeer aan haar gehecht zyn, hebben reeds overal naar haar gezocht, tot heden echter zonder resul taat. In de "Watergraafsmeer, by Am- sterdam, is Donderdag-nacht het lyk gevonden van een naar gissing dertigjarig man. Aan de Weesporzyde by de melkfabriek vond de politie zyn lyk. Een revolver lag naast hem. Zyn signalement is als volgt: Aangezicht ovaal, voorhoofd hoog, oogen grys, neus breed, mond gewoon, kin rond, haai-, wenkbrauwen en knevel donkerblond. Kloeding: bruine sokken, wit katoenen onderpantalon, dito hemd, grjja wollen borst rok, paare sporthemd, donkergrys colbert kostuum, staande boord, zwart strikje, gryze hoed en zwart lederen knoopschoenen. Op het lyk werd gevonden oen aanstelling als ambtenaar van de Nederlandsch-Zaidafri- kaansche Spoorwegmaatschappy, op naam van Wjjnandns Peters. Gisteren werd aan de Ontvang en Betaalkas te Amsterdam een clièque aan geboden groot ƒ23,000. Bij het nazien werd ontdekt, dat bet stuk valsch was. De politie werd van het geval in kennis, gesteld cn de aanbieder in voorarrest, ge-1 bracht. Zekere 6., bediende bij een boekhan delaar daar ter stede ,en twee vermoedelij ke medeplichtigen zijn in deze zaak gearres-' teerd. Het onderzoek duurt voort. (A. H.) Kinder-v er voeren. Naar ds' „N. C." verneemt, is door de H. IJ. 8.-TI. bepaald, dat gedurende den loopenden zo mer op de Zondagen geen kinder-vervoeren meer mogen worden aangenomen, volgens de bepalingen van het tarief voor het vervoer van 8amenreizende school- en weeskinderen. 1 Hetbekende, mooigelegcnïan d-7 goed „Den Brink" aan den Utrechtschen weg te Arnhem is gisteren afgemijnd op ƒ90,730, de boomen zijn genaast voor/18,182. Koopster is mevr. douairière Van Pallandt' van Walfoort geb. baronesse Van Tuyll van' Serooskerken te Arnhem. J. E. van den Hoogen te Boekei is Vrijdag j.l. te 's-Hertogenbosch in voor-! loopige hechtenis gesteld als verdacht van Dinsdagnamiddag j.l. zijn huis opzettelijk te hebben in brand gestoken. De verdachte, die optkent, wordt door zijn eigen vrouw be schuldigd. Het huis en do inboedel zijn ver-i', zekerd. HotLegerdesHeihisdooroeö' onbekenden vriend in staat gesteld om een prachtig rustoord voor officieren, die ziek of oververmoeid zijn, aan te koopen, nl. een huis in de Scheveningsche Boschjes. Men meldt uit Haarlem dat in verband met den moord op de Raamvest gisteren door don officier van justitie op dracht werd verstrekt aan een rechercheur uit Amsterdam van den internationalen dienst, om op onderzoek uit te gaan. Uit Delfzijl meldt men aan het „N. v. d. D." dat in de haven aldaar is bin nengekomen het stoomschip „Roddam", van Amerika, het eenige 6ohip, dat bij do ramp op Martin iüe is kunnen ontkomen. Bij de vlucht waren nog verscheidene manschap pen omgekomen, wier plaateen thans nog meerendeek door negers zijn ingenomen. Te Assen hebben bijna alle m a- nufacturiers zich verbonden om voorloopig hun winkels om negen uren des avonds te sluiten in plaats van te tien uren, gelijk tot dusver dc gewoonte was. De schipper O. do K. te Bosch- kapelle kreeg van H. M. de Koningin 50 als bijdrage in de kosten voor een nieuw vaartuig. Te E derveen is het 5-jarig zoontje van den graankooper W. B. onder een vallenden stapel zakken met maïs ge raakt en levenloos daaronder uitgehaald. De dokter constateerde, dat dc hals gebroken was. De zaak-Humbert. Dc ree fa- ter van instructie Leydet heeft eindelijk de band kunnen leggen op de beruchte docu- menten, die, behoorende tot het bewijsmato- rieel in de affaire, den notaris Parmentier waren ontstolen. Bedoelde stukken waren ontvreemd door den eigen zoon van den zaak-1 gelastigde der mysterieuze Grawforda Een vriend van Parmentier Jr., tegen wien deze; laatste zich over het wegnemen en verbergen der stukken had uitgelaten, is de papieren op de aangegeven plek gaan opgTaven en heeft ze er ook werkelijk gevonden. In het kabinet van den rechter van in structie kwam het tot een hevige scène tus schen de beide Parmentiors. De vader beweerde, dat de bewuste docu menten reeds in 1897 door zijn zoon waren! verduisterd. De zoon hield daarentegen staande, dat hij ze eerst in Juni van dit jaar had weggenomen. Op dat tijdstip wer den ze bewaard op bet kastocl „Thabar". Tevens schijnt aan het licht to zijn geko men, dat nog meerdere documenten vermist, worden- De „Lévrior", het jaoht van de Humberts, is bij publieke veiling voor fr. 2000 verkocht aan den heer Desforges, depar tementaal raadslid van Seine et Marne. Het vaartuigje moet 30,000 f ranken hebben gekoek

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 2