5 Marktberichten. Frankrijk. België. Groot-Britannië. Vereenigde Staten. Rusland. Serylë. Bulgarye. China. Zuid-Afrika. Telegrammen. Advertentiên. Hotel „Beerepaaf voor da maand Juli. 3. WILLE Co., (6 f* hJ CS y Een prygTfHiJ aestle. Ten vorigen jare toM uooP de Genees kundige F«iculteit der Amsteitlamsche Uni versiteit een prijsvraag uitgeechreveg, waarbij werd verlangd: een onderzoek naar aanleg, vorm en uitbreiding van klieren cn lymphnoduli in den oesophagus vad den men sch. Het reglement bepaalt, dat tot mededin ging zijn toegelaten: „studeerenden aan een Nederlandedse instelling van universitair onderwijs.Aan den schrijver van het meest voldoende antwoord wordt de gouden me daille toegekend. Op bovenstaande prijsvraag waren drie antwoorden ingekomen, zegt het „N. v. d. D." Een daarvan werd door de faculteit unaniem een bekroning waardig gekeurd. Het bevatte een uitvoerige en uiterst we tenschappelijke behandeling van het onder werp, welke omtrent den schrijver zeer hoo- gc verwachtingen doet koesteren. Bij de opening van het naambriefje bleek echter, dat de inzender, aan den eisch stu dent te zijn, niet beantwoordde, nooit cenige universitaire opleiding genoten had, doch de nederige betrekking bekleedde van cus tos aan het Anatomisch Kabinet der Hoo- goschool te Leiden. Reglementair mag de zoo door en door verdiende bekroning thans niet worden toe gekend; althans wanneer men bet begrip ^jStudeeren aan een universi.- t" niet eenigs- zins ruimer opvat. Do faculteit heeft do quaestie ter beoordeeling aan B. en Ws. voorgelegd, die haar wederom om advies in handen van curatoren hebben gesteld. Nader is gebleken, dat de inzendor van Aet bekroningewaardc antwoord op de prijs vraag van de Geneeskundige Faculteit der 'Amsterdamsche Universiteit de heer H. •Knoop, custos aan het Anatomisch Kabinet te Leiden, vóórdat hij mededong, zich als toehoorder had doen inschrijven voor een der colleges aan de Leidsche Hoogeschool. Men mag aannemen, dat deze omstandig heid zal leidon tot het nemen van een voor hem gunstige beslissing en de gouden me daille zijn deel zal worden. (N. v. d. D.) Lalden, 19 Juli. Granen met weinig omzet Prijzen meorendeele onveranderd. W ïtte Tarwe 6.90 a 8.Roqdo 7.a ƒ7.76, WallsAYalla a per 80 KQ. Kogge 6.29 a ƒ6.66 per 76 KG. Zomergeret a .Winter-a Chevalier- 6.30 a 6.90 per HL. Haver 4.60 a ƒ4.86 per 60 KG. Groene Krwten a per HL. Paardenboonen ƒ6.60 a 6.90 per HL. Duivenboonen 8.20 a 8.66 per HL. Keolxaad a per HL. Kanariexaad 6.76 a 8.60 per HI* Hennepxaad a per HL. Beter. Aanvoer 6920 kilogr., late qsal. per ty» vat 46.— a 60.—, 2da qual. par vat 40.— a 44.lata quaL par kilogr. 1.16 a 1.26, 2da qual. par kilogr. 1.— a 1.10. Lange xwarte turf, geen aanvoer, 3.60 a 4. per duizend. Utrecht, 19 Juli. Op da weekmarkt waren heden 400 atuka vee aangevoerd. De pryzen waren veer ■tieren 80 a 100, voor vaarten 90 a 130, veor piaken 60 a ƒ90, voor melkkoeien 100 a 220, voor kali koeien ƒ160 a 260, voor vaarekoeion 90 a ƒ176, voor vette koeien ƒ140 a 240, voor magere kalveren a voor uuohtere kalveren f 6 a 14, voor magere varkens 26 a 70, voor biggen ƒ6.a ƒ16. Amsterdam, 18 Juli. Aardappelen, hatwijker Kralen ƒ3.70 a id. ronde ƒ2.60 a ƒ8.—, id. kluisjes ƒ2.40 a ƒ3.—, IJpolder Muisjes ^.öO a ƒ2.80, Andjjker Muisjes 2.60 a 8.60, id. Muisjes (kleine) f 1.30 a ƒ1.60, id. blauwe ƒ3.20 a ƒ3.60, id. blauwe (kleine) 1.30 a 1.80, id. Gladblaadjes ƒ2.60 a ƒ3.—, id. id. (kleine) 1.20 a ƒ1.60, Westlandsche ronde 2.60 a 8.id. Kralen ƒ8.60 a 4.20, id. Muisjes ƒ2.80 a .—.Aanvoer 10 ladingen. Alktuuar, 18 Juli. Aangevoerd 416 stapels kaas, wegende 180,000 kilo. Prys voor kleine ƒ27.oooimieaio 27.middelbare ƒ27.60. Handel goed. Leeuwarden, 18 Juli. Boter. Aangevoerd 82/4, 20/8 en 9,16 v. Eerste aoort 41.60. Fabrieksboter: aanvoer 26/3 en 37/6 prjjs 34.— a 43.60; commissie ƒ44.—. Kaas. Aangevoerd 27,443 KG. Nagelboere- 16.a 37.60. Yes. De aanvoer bestoud heden uit: 1074 Runderen, 1242 tohapen, 886 Varkens. Stieren, enter- 76 tot 120, l'wsnter- 126 tot 320, Ossen tot vetto Koeien 160 tot 245, melke en kulve Koeien 160 tot ƒ225, Tinken ƒ60 tot 65, vette Kalveren 16 tot 63, Graskalvoren tot nuchtere dito 9 tot ƒ11, vette Schapen ƒ22 tot 26, weide id. 18 tot 20, Lamineren 9 tot 12, vette Varkens 80 tot 100, magere dito 40 tot 60, vette Biggen 26 tot 40, magere dito ƒ6 tot 8, Paarden tot Vetta Koeien 1ste qual. tot o., 2d© quaL tot o., 8de quaL tot o., stieren per bont tot o., vette kalveren tot o., vette Schapen tot c., Vette Yarkous 22 tot 24 c.. Varkens Londenaohe inarkt 19 tot 20 c. per KG. In Rundvee, Stieren en Kalveren over het ge heel goede bedrijvigheid en ilmke handel; in "Wolvee kalmer omzet; in Varkens, vooral voor Engeland, meerdere vraag. kluppel, 18 Jah. Aan de botermjjn was heden de aanvoer 6075 kilo; hoogste prijs 1.05,laagste prjjs 0.95, middenprys 1.02 per KG. ftchiedum, 18 Juli. Noteering van de Beurs- conunissie. Moutwijn 7.75 per HL. Zonder fust en zonder belasting. Spoeling f 0.80. Noteering van de Makelaars: Moutwijn 8.26, Jenever 12.25, Amsterd. proef 13.76. Noteering Distillateursbond: Moutwijn 8.25, Jenever ƒ12.26, Amsterd. proef f 13.75. illouw-ïorli, 18 Juli. (A. II.) Koffie was den geheolen dag vast. Er werd matig gekocht door Europoesche orders. Tarwe hooger door kleine voorraden. Baissiers dokken hun Juli-verkoopen te Chicago. Maïs levendig en vaster daar baissiers dekken- POL IT X JLG. Gevonden voorwerpen. Eenige huissleutels. Een bloedkoralen armbandje. Een zwarte portemonnaie. Een bruine glacé handschoen. Een oude zweep. Een ledig vat. Een gele houten koker. Een requ van een postwissel. Een klein taschje met naaiwerk. Een pa- rapluie. Een korte horlogeketting. Een sleuteltje. Een ketting met sleutel. Inlichtingen zijn eiken werkdag tusschen 12 en 1 uur te bekomen aan het Bureel van Politie alhier. Thermometerstand: gisteravond om 8 uren 14° C. 57.2° Fahrenheit, hedenmorgen ,om 8 uren 14° C. 67.2° F., 'e middags om 12 uren 17° C. 62.6° F.,namiddags om 4 uren 17° C. 62.6° F. De „Echo de Paris" meldt, dat president Loubet in het volgende voorjaar op zijn te rugreis van Algiers een Italiaansche haven zal bezoeken en den Koning van Italië een bezoek zal brengen. Er zal een ontmoeting van beide vloten plaats vinden en Koning Victor Emanuel zal het bezoek in Parijs be antwoorden. Woensdag is aan 76 Parijsche orde-scho len vanwege de overheid gelast binnen acht dagen te sluiten. In het geheel zullen m Frankrijk 3000 scholen, waar geestelijken on derwijs geven, gesloten worden. Te Saumur is op 70-jarigen leeftijd overledn de heer AllainTargé, oud-minis ter van financiën in het minsterio-Gambetta en oud-minister van binnenlandsche zaken in het eerste ministcrie-Brisson (1886). Sedert tien jaren had hij zich niet meer met de politiek bemoeid. De Keizerin van Rusland heeft, naar Parijsche bladen mededoelen, aan de Parij sche vereenigng van het Roode Kruis 100,000 roebel ter beschikking gesteld, waarvan de renten voor uitvindingen ter verbetering van het lot der in den oorlog zwaar verwon den moeten dienen. De vroegere Fransche minister-presi dent Waldeck-Rousseau heeft te Christiania met zijn echtgenoote bij den koning van Zwe den en Noorwegen gedineerd. Koning Oscar schonk den heer Waldeck-Rousseau 't groot kruis van de Olaforde. In de zitting van gisteren van het Pan- Annonisch congres te Brussel stelde de voor zitter namens de commissie voor oen voor- loopig internationaal comité te benoemen, ten einde eenheid te brengen in het werken van de reeds in de beschaafdo landen be staande comité's, door dezen samen te bren gen. Het voorstel werd bij acclamatie aange nomen. Voor Nederland zijn tot leden van dit co mité benoemd de heeren Troolstra, Lieftinck, De Waal Malefijt, Van der Vlugt cn Schaap man. Het congres nam met algemecne stemmen een motie aan, waarin, onder afkeering van eiken inbreuk op de integriteit van het Turkschc rijk, aan het permanente interna tionale comité wordt opgedragen bij de par lementen, de pers en de openbare meening propaganda te maken voor de volledige toe passing van art. 61 van het verdrag van Berlijn. Ook werd een tweede motie aangenomen, waarin den bladen van Europa wordt aan bevolen de grootst mogelijke openbaarheid te geven aan berichten uit Armenië. Als zetel van het permanent comité werd Brussel aangewezen. Daar zal ook aanstaand jaar het volgende congres vergaderen. De zitting werd daarop gesloten. In antwoord op een reeks vragen in het Hoogerhuis over de buitenlandsche staat kunde der Regcering, verklaarde gisteren lord Landsdowne dat in Ohina Engelands politiek ia: alle maatregelen te vermijden, die zouden kunnen leiden tot een'vcrdeeling van China of dit rijk zouden brengen onder voogdij van een vreemde mogendheidvoorts een grootere vrijheid te verkrijgen voor den handel en ovorigens samen te werken met de andere mogendheden. Sprekende over do betrekkingen tusschen Engeland en Italië, zeide de minister dat er geen land is, waarmede Engeland meer wenscht op vriendschappelijkor voet te staan dan Italië. Er is ook geen land, waarmede het op dit oogenblik op meer vriendschappo- lijken voet staat dan Italië. (Toejuichingen). Er is volstrekt geen reden waarom de Fransch-Italiaanscho verstandhouding wan trouwen zou wekken in Engeland. In antwoord op een vraag verklaarde lord Lansdowne nog, dat de hartelijkste betrek kingen bestaan met Italië. Er is geen bond genootschap, maar er was een overeenstem ming over het handhaven van den status quo in do Middellandscho Zee, welke overeen stemming een samenwerking tot dat doel rho- debrackt. Kleine wolken ten opzichte van Erythrea en Tripoli zijn weggevaagd door de verzekering, dat Frankrijk en Engeland geen verandering in de Middellandsche Zee beoogden. Engeland wenscht zichzelven ge luk met de Italiaansch-Franschc overeen komst, dio de Internationale positie van Italië verbetert. In het Lagerhuis verklaarde minister president Balfour gisteren nog, dat de re geering niet voornemens is, vóór het slui ten der tegenwoordige zitting wetgevende voorstellen rakende den toestand in Zuid- Afrika in tc dienen. De Koning van Engeland is in de laat ste twee dagen zoo goed vooruitgegaan, dat de geneeshcercn hem een veel minder streng dieet hebben kunnen voorechrijven. Er is alle reden om op zijn spoedig "n volkomen herstel tc hopen. Gisteren bracht lij weer een groot deel van den dag op de brug van zijn jacht door, in geselschap van de Konin gin, die hem voorlas. Overigens wordt alles gedaan om hem niet tu vermoeien. De be manning van het jacht heeft opdraait, zoo min mogelijk rond het vertrek te loopen, waar de Koning rust, en alleen de leden zijnor familie, de geneeshecren en de ver plegers mogen daar binnengaan. Dank zij de uitvinding van een verbeterde dynamo, is alle drouning, zoo hinderlijk voor een zie ke, opgeheven. Naar verzekerd wordt, blijft hij tot 8 Augustus, den dag vóór de kroning, aan boord en keert hij na afloop der plech tigheid weer dadelijk daarheen terug, zoo dat hij getuige kan zijn van de vloot-revue en de algemeone illuminatie der vloot. Die revue zal vermoedelijk door den Prins van Wales worden gehouden. R.sds van verschil lende mogendheden, o. a. Duitschland cn Papan, is bericht ontvangen dat een aantal har er oorlogsschepen daar zij tegenwoordig zullen zijn. Prins Frans Jozef van Braganza, lui tenant in het Oostenrijksche leger, is giste ren opnieuw voor den politierechter te Lon den verschenen, wien hij op zijn woord van eer verklaarde dat hij volkomen onschuldig is aan de hem ten laste gelegde feiten. Hij was den tewusten avond met cenige vrien den uit geweest en zou bij het uitgaan van het Empirc-thealer een rendez-vous hebben met een dame, die hij echter niet ontmoette. Hij werd toen aangeklampt door zijn mede- beklaagden, die wol wisten waar hij die dame zou vinden en hem toen brachten naai de plaats, waar hij en de drie jeugdige deug nieten gearresteerd werden. De zaak is op nieuw acht dagen uitgesteld voor het dag vaarden van nieuwe getuigen. „Central News" meldt dat Sir Michaol Hicks Beach or in heeft toegestemd kanse lier van de schatkist te blijven tot het eind van de tegenwoordige Parleinentszitting. In den eersten kabinetsraad, onder voorzitterschap van Balfour in het departe ment van buitcnl. zaken te Londen gehou den, was tot ieders verbazing ook minister Chamberlain tegenwoordig. Zijn vrouw had hem in zijn rijtuig naar de vergadering ver gezeld. Allerwegen werd hij gelukgewenscht met zijn herstel. Hij zag er alleen nog bleek uit, maar scheen vrij opgewekt. De wond is genezen, maar zal waarschijnlijk een groot litteeken achterlaten. Na afloop der zitting, die een uur duurde, bleven Balfour en Chamberlain nog een half uur samen. Chamberlain, die voor zijn leven lang een grootc schram op het voorhoofd 'zal dragen als gevolg van den val, zal in het begin der volgende week Londen verlaten. De Boerengeneraal A. P. Cronjé, Aïcs- 8els, Steyn, een broeder van don vroegeron president van den Oranje-Vrij staat, en 19 andere Bóeren-officieren, zijn op hun terug reis van de Bermuda-eilanden, waar zij ge vangen zaten, te Nieuw-York aangekomen. Bij hen bevindt zich ook een 12-jarige jon gen, De Wet geheetcn, een neef van Cliris- tiaan de Wet. In het geheel bestond het ge zelschap uit 82 krijgsgevangenen. De Koning van Italië is, blijkens een te legram uit Eydtkuhnen, gistervoorroiddag aan het grensstation Wirballen aangekomen per extratroin, begeleid door een adjudant van den Tsaar. Z. M. ging daar na een half uur toevens over in den trein, die op zijn terugkomst uit Rusland had gewacht, sn reisde even over tienen verder, zonder zich te Eydtkuhnen op te houden. Koning Victor Emanuel heeft bij zijn ver trek uit Rusland een som van tien duizend roebels achtergelaten voor de armen en bo vendien duizend roebels geschonken aan di Italiaansche vereeniging van weldadighei 1 te Petersburg. Do correspondent van de „Times" te Pe tersburg geeft eon beschouwing over de po- litieko beteekenis van hot bezoek, dat de Ko ning van Italië aan Rusland heeft gebracht. Er is geen twijfel aan, beweert de oorrespon dent, dat Viotor Emanuel en Prinetti te vreden zijn over do uitkomst der besprekin gen van de afgeloopen dagen. Er zouden ge- dachtenwisselingen hebben plaats gehad over de Oostersche politiek, in 't bijzonder over Albanië en men is tot overeenstemming ge komen. Voorts is mon verheugd over de voor- deelen die do toenadering tusschen Italië en Rusland zal meebrengen, ook ter verhooging van Italië's prestige. De quaestie van de handelsbetrekkingen is nog niet geregeld: men wil het lot van de Duitsche tariefwet afwachten. Do ex-koningin Natalie van Servië heeft eon zeer hartelijken brief geschreven aan dc jonge vrouw van prins Mirko van Montene gro on haar als bruidsgeschenk den trouw ring gezonden, dio voorheen gedragen word door prinses Ljoobitsa, gade van vorst Mi- loej van Servië. Voorte belooft zij haar een halssnoer van de diamanten, die zij zelf van wijlen haar echtgenoot Milan ten ge schenke ontidng. Men besluit hieruit dadelijk, dat de ver standhouding tusschen Alexander van Ser vië en ;sijn moeder zeer slecht ie. Immers, do zoon staat op don kwaadst mogelij kon voet met de familie der jonge vrouw, die nu door zijn moeder zoozeer onderscheiden wordt. Volgens Bulgaarscho bladen zou mgr. Fir- milian, de Armenische bisschop, wiens be noeming zooveel onwil heeft verwekt, te Ueaküb opgelicht en uit de stad ont voerd zijn. Omtrent de cholera-epidemie in Mants- jocrije deelt de „Times" mede, dat te In- keou tot 4 Juli 477 slachtoffers zijn gestor ven van 643 personen die door do ziekto zijn aangetast. Te Harsin zijn den lstcn Juli de eerste govallen geconstateerdtot 10 Juli zijn ö7ö inwoners aangetast, van wie 322 bezwe ken. Ook te Tsitsihar is de ziekte epidemisoh verklaard. Op verschillende plaatsen in do Srovinoie zijn sanitaire stations opgericht; o treinen worden nauwlettend geïnspeo- teerd; in eiken trein rijdt een offioler van gezondheid mede. De Wet heeft 17 Juni te Bloemfontein een brief aan zijn staf gericht, die vrij ver taald in de Engelsche bladen is opgenomen. "Volgens die vertaling luidde De Wet's af scheidswoord aldus: Vaarwel aan de leden van miin staf ge durende den oorlog van 18991902. Geliefde BroederHet is mij een zeer aan gename plicht U in druk deze weinige rege len tc doen toekomen, welke uiting geven aan mijn groote waardeeringen de eenige vergoeding, die ik U kan geven voor Uw dapperheid en uitmuntende diensten aan mij, onze regeering, land en volk, is U mijn hartelijken dank aan tc bicden. Wanneer wij ook al niet gekregen hebben waarvoor wij streden, wij zijn ons nog vol komen bewust, dat vij onzen plicht deden totdat alle middelen van verweer ware.» uitgeput, en dat dient U als bewijs, dat Uw bevelhebber. Uw regeering en volk Uw dien sten hoogelijk op prijs stellen. Uw afstam melingen kunnen niet en zullen niet op Uw graven neerzien met een ander gevoel dan van trots en zeggen: „Hier ligt een held." Laat mij U zeggen, dat ik en iedere bur ger het hart van onze nieuwe regcering kan winnen door ons toekomstig goed gedrag, waaraan ik niet in het minst twijfel. U nog eens allen voorspoed toewcnschonde, vorblijf ik uw dienstwillige dienaar, O. DE WET. Hoofdcommandant van de strijdmacht van den gewezen Oranje-Vrijstaat. Volgens een Reuter-tclegram uit Kaap stad is de censnur op telegrammen afge schaft, met uitzondering van die op pers telegrammen. Het leven in Transvaal is voor de En- golsche civiele ambtenaren buitengewoon duur. Een huisje mot het noodzakelijk ge rief doet toch minstens /3600 jaarlijks huur. Een keukenmeid moet minstens 84 of f 120 per maand, een Kafferjongen f 72 hebben. Het onderhond van een paard wordt bere kend op 720 'sjaars. Officieren zonder vermogen, zegt Reuters correspondent, zullen 't in Transvaal niet kunnen uithouden. De gisteren overleden sultan van Zanzibar. LONDEN, 18 Juli. (R. O.) Lord Camper- down vroog in het Hoogerhuis, of er cenige maatregel genomen was of zou genomon worden om de Nederlandsch-Zuidafrikaan- sche spoorwegmaatschappij te straffen voor do oorlogsdaden door haar verricht. Lord Onslow wees in zijn antwoord op het ondor- schcid tusschen de houders van schuldbrie ven en de aandeelhouders; hij zeide dat eerstgenoemden niet behoorden gestraft to worden voor handelingen waarop zij geen invloed konden uitoefenen, maar wat de aandeelhouders betreft, de regeering houdt zich bezig met deze quaestie, nog overwegen de wat gedaan behoort te worden ten opzich te van do menschen die bona fido hun geld belegd hebben in deze Maatschappij. Do schade (door do Maatschappij) gedurende den oorlog teweoggebraoht, zal zeker in re kening gebracht worden-bij een sehikking die uit gunstbetoon met do aandeelhouders getroffen mocht worden. MASEROE, 18 Juli. (R. O.) Jo<U Molapo, het opperhoofd der Basoeto's, die wegens hoogverraad toreohtetond voor den resident, is veroordeeld tot een jaar gevangenis en een boete van vijfhonderd stuks ruodvce. HOEJENAES, (Zweden), 19 Juli. (R. O.) De handolsattaohé van het Fransche gezant schap te Berlijn, do heer Monod, is gister avond in een ravijn van den Kullaberg le venloos gevonden. De oorzaak van het onge luk is niot bekend. KEULEN, 19 Juli. (R. O.) Dc Koningin der Nederlanden met Prins Hendrik der Nederlanden en de Koningin-Moeder hebben hedenochtend het slot Schaumburg verl; tea on zijn naar Het Loo vertrokken. LEIDEN, 19 Juli. De batterijen der veld-artillerio kwamen hedenmiddag uit Oldenbroek terug. Uitslag van het eindexamen H.-B.-scho len in Zuid-Holland, betreffende de scholen te 's-Hago, Gouda, Leiden, Rotterdam. 2do groep. Geslaagd: N. H. Hulshof f, G. Kapsenberg, B. Kop, C. J. v. Nieukerkcn, H. P. C. van Weel,, mej. Sophie Jansen, M. v. d. Boon, M. de Bruyn, mej. Louise M. C. Paats, mej. Marianne de Graaf, J. O. fleel- veldt, H. A. Wichera, D. Croll, G. G. Rom- menhullor, W. de Wolff, M. W. G. v. d. Veur, li. O. L. Sloth Blauwboer, Ger. J. Dijkman, A. Flohil, H. A. Gentis, H. Menal- da, Schouwenburg. Afgewezen 3, w. o. eon extraneus. De „Hamburg", waarop de ontslagen ge vangenen uit Zuid-Afrika, wordt 23 Juli te Napels, 24 Juli te Genua en 3 Augustus te Antwerpen verwacht. Te Genua gaan ze aaflf land. Het hoofdco mité heeft verzocht aan de consuls aldaar de ontslagenen, zijnde Dr. J. D Koster, C. Pino, G. van Houtum, alsmede de verple ger E. Meuleman, tc ontvangen. De heer Ihlo, administrateur van dc am bulance, heeft zich op verzoek bereid ver klaard noe eenigon tijd op Colombo achter t$ blijven om den consul aldaar in zijn vele moeilijke werkzaamheden ter zijde te staan. -- De inspecteur van het Lager Onderwijs, de heer J. O. Fabius le Delft, is hersteld en heeft zijn werkzaamheden hervat. Minister Kuyper is heden te Utrecht gaan bezichtigen het lokaal met burcclen, voor den centralen gezondheidsraad inge richt. Hr. Ms gezantschapsrnad tc Berlijn, jhr. mr. Van (Jitters, is in Den Haag range- komon. Do Geneeskundige Raad van Zuid- Holland, die met 1 Aug. defungeert, zal Zv terdag 26 Juli zijn slotvergadering houden. In bet. begin van Augustus zal het eind verslag over de Beroepswct voor dc Onge vallenwet worden uitgebracht. Men denkt, dat de Tweede Kamer tegen September za.' worden bijcengeroepn voor de openbare Le- handeling. Do bij het Indische leger gedetacheerd» 2do luitenant der inf. E. A. Vrolijk is we gens ziekte in Nederland teruggekeerd. De openingsvoorstelling van den ei reit» te Scheveningen is bepaald op Zaterdag avond 26 dezer. Te Voorburg is in den leeftijd van 86 jaar overleden de heer O. V». Mulder, oud- secretaris der gemeente Schiedam. Mevrouw Botha lioeft te La Panne-, «n badplaatsje bij Duinkerken, de villa Fclicité gehuurd. Zij verwacht dat haar echtgenoot, generaal Botha, S Aug. te Marseille zal aan komen, en zich rechtstreeks naar Utrecht I begeven om President Kruger tc spreken. Den 15dcn zou hij dan te La Panno kunnen zijn. (VatL) Het stoomschip „Ttzehóe," van Bata via naar Amsterdam, passeerde 19 Juli Gi braltar; de „Koning Willem II" vertrok 19 Juli vau Amsterdam naar Java; dc „Sta tendam", van Rotterdam naar Nicmv-York, passeerde IS Juli Lizard. Nederland en het Drievoudig l/crboii Werd dezer dagen door een Engclsch blad melding gemaakt van een geruchL, als zou den tusschen Nederland on Duitschlaiui onderhandelingen worden gevoerd over het toestaan aan Duitschland om in Ncdcr- landsch-Indie oen kolenstation in tc richten, do Hoagsehe correspondent van het „Hhl.' meent na onderzoek voldoenden grond ic hebben gevonden om den raad to geven dit verhaal onder do zomersohe zeeslangen op le bergen. Onze lievo Vaier WILLEM FKK DERIK VAN WIJK ontsliep lieden ln den ouderdom van ruim 82 jaren. Namens allen, W. F. VERHEY VAN WIJK. Leidkn, 19 Juli 1902. 7060 DANKBETUIGING. Hiermede betuigt ondergeteekendo z(jnen harteiykon dunk aan den Hooggel. Heer Prof. KORTE W EG «m Doctoren voor hunno liefderyko ou kundige behandoliug ondervonden b() een ernstige operatie ln het Acwb Ziekenhuis te Leiden, waardeer hi) aan hen, naast God, v:(jn leven 7o danken heeft. 7044 14 Tevens zijnon innigon dank aan Zustors-Verpleogsl ors. JACOB GLASBERGEN. Rijnsbubg, 19 Juli 1902. te OUDEWETERING, bekende en geliefkoosdo verblijfplaats voor Hengelaars ca Water tochtjes Is thans geheel vernieuwd en modern Ingericht mot 7074 10 Speeltuin cn Uitspanning voor Paarden. Zoolang de voorraad 1 strekt, bieden wij aanI Completo Tafelserviezen 65 stuks van af f 12.50. Pendules met Candelabers I van af 9.00. Gekieurdo Waschstellon (5 1 stuks) van al 1.60. Porseleinen Theeserviezen B met 12 koppen 6n schotels I van af f 1.80. Porsoloinoo Filtreers a 60 Cts. Flinke Nickelen theepottoni a f 1.26. 12 storko Likeurglazon voor S 36 Cts. 12 Kristalheldere idem I voor 60 Cts. 12 heldere tumblers voor I 60 CU. 12 porseleinen kopp. en 8chotole voor 80 Cts. Petroleumkronon met grooten I brander, mooion tulpballon en I 6 kaarsen van af 12.60. Flinke Regulateurs met slag A 6.00. Idem met slag, 14 dagen 1 ioopend, A 6.75. Noten- on zwarthouten Bloem-1 tafels A 1.60. Notenhouten Waschtafels I A 4.00. Theetafels met groote en I ware Japansche Bladen A ƒ3.60.1 Flinke Nikkelen Wekkers I A 1.26. Eene groote party echt por- I 8eleinon Tatelaervlczeii I met 20 pCt. korting A contant Opruiming van Spie- I gein beneden fabrieksprijzen, I enz., enz. 7077 66 Beleefd aanbevolend, Botermarkt 10. ■B U m u tt x HA

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 3