Uit de „Staatscourant." De vreugde eens huisvaders. Burgerlijke Stand. - Gemenga Nieuws. Alkomftde. Na herhaald© nachten vcr- gccfschc surveillance, is de Rijks- en gemcen- te-politie alhier, er eindelijk in geslaagd te Verbaliseercn wegens strooperij, een aantal risschers uit Woudrichcm en Spaarndam, die han netten hadden uitgeworpen op het Brasemermeer en andere vroonwateren, bin nen deze gemeente. Bij het laatste nachtelijk avontuur dezer politiemannen, wisten ze bo vendien nog in beslag te nemen een aal zegen, van pl. m. 125 waarde. Hillegom. Op Woensdag 23 Juli a. s. zal des namiddags van 3 1/211/2 uur de gelegenheid zijn opengesteld tot kosbelooze inenting en herinenting van do ingezetenen dezer gemeente, die zich daartoe zullen aan melden aan de openbare lagere school aan dc Wilhelminalaan alhier. Ter gemeente-secretarie ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van F A. Roost, bakker, wonende te Maassluis, tot oprich ting van een bakkerij in een perceel aan den Stationsweg in deze gemeente, kadastraal bekend Sectie A. No. 4173. Bezw&reua tegen dit verzoek kunnen wor den ingebracht in een der lokalon van het Raadhuis op Vrijdag den lsten Augustus a.8. des voor middags te elf uren. lÓAtwyk. De verkiezing voor een lid van den Raad ter voorziening in dc vacature ontstaan door het vertrek van den heer W. van Egmond, zal plaats hebben öp 1 Augus tus a.s. De eventueele stemming en herstem ming respectievelijk op 12 en 19 Augustus d. a. v. Leiderdorp. Aan den heer L. W. van Giessen is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als hoofd der bijzondere school alhier. Lisse. Voor de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel hebben zich alhier 36 jon gelieden aangemeld. Op Donderdag 24 Juli a. s. zal alhier gelegenheid bestaan tot kostelooze vaccina tie. Aanmelding kan geschieden op de ge wone spreekuren bij een der geneeskundigen. Als wethouder treedt dit jaar periodiek af de heer R. Huyg. Noordwykerhout. Nog nauwelijks droog van den vorigen brand, moesten de spuiten alweor uitrukken, ditmaal heel naar de grons onzer gemeente nabij Pietgijzenbrug. In do gezamenlijko schuur der bewoners van een blok huizen, bchoorendo aan den heer 'A. van Dijk alhier, was bij het aanmaken van een fornuis brand ontstaan, die zich snel verbreidde. Juist was de eigenaar in dc nabijheid, alwaar door hem een nieuw go- bouw wordt gezet. Daardoor kon hij met zijn volk reeds in den aanvang het vuur bestrij den, totdat de spuiten waren aangerukt. Nu werd alleen de 6chuur een prooi der vlam men en bleven de huizen, hoewel niet onbe schadigd, bewaard. De bewoners, die niet waren verzekerd, hadden een duren dag. Eindelijk dan heeft de heer P. van üEcden zijn op 4 dezer door den brand ge teisterd erf kunnen ontruimen. Door do schuld van een dor assurantie-maatschap pijen lag het hooi wel anderhalve week. Maar gisteren was de toegang bijna vrij en daarop had men naar 't schijnt maar ge wacht. Althans gisternacht beproefden een paar lui, gewapend met zakken, toegang te verkrijgen tot de bergplaats der bloembollen. Maar een buurvrouw met roode wangen, Zag der knapen verdachte gangen. En eventjes had zij maar gekucht, Of do mannekens gingen op dc vlucht. Zakkon werden zelfs in de haast achterge laten, door do buurvrouw gevonden en net jes opgehangen, maar waren later op ge heimzinnige wijze verdwenen. Door den too- fang dadolijk to laten aftimmeren, is do ans op ontvreemding bonomen, in elk ge val de verzoeking minder geworden. Oudowetering. Door do goedo zorgen van het hoofd der School, en andere onderwijs- vrienden maakten do leerlingen onzer O. L. School een boottocht heen en terug met Oarsjons-boot naar Katwijk's strand. Het jonge volkje amuseerde zich uitstekend. Meester De Ron heeft eer van zijn werk. R\jnsburg« Het jaarlijksch groote water ballet, hot beproeven van brandspuiterrenz., heeft weer plaats gehad, waarschijnlijk tob tevredenheid van de autoriteiten, want al les was in goede orde, onkele geringe lekka ges uitgezonderd; maar zeker tot groote te vredenheid van onzo lieve dorpsjeugd. Deze toch speelt de eerste viool bij dit waterfeest. Enkele jongens worden door den kraciitigen waterstraal als aan den boom vastgenageld, een groot aantal petten werden van de hoof den afgespoton, soms tot in don Vliet. Van krachtige waterstralen sprekende bedoelen wo niet die van het kleine handspuitje; met elk jaar wordt dit machinetje al meer en meer door do jeugd met minachting verla ten en slechts de helden onder de bloodaards nemen nog cenigc notitie van haar. Bij dc schietoefeningen der Rijksveld wachters tc Katwijk, liet do luitenant met het toezicht daarop belast, een extra wed strijd houden. Daarbij verkreeg den lsten /rijs Vis, Rijksveldwachter te Alfen, den 2den prijs Nijebocr, Rijksveldwachter to Noordwijkcrhout. Rypwotoring. Het aantal sollicitanten naar de betrekking van onderwijzer aan do O. L. School alhier (vacature Kuypcrs) be draagt 17. Ter-Aar. De eerste prinsen- of beeren- boonen zijn deze week geplukt en verzonden xiaar de Amsterdamsche markt door den tuinier H. Mank te Langoraar. H. M. de Koningin heeft afwijzend be schikt op het verzoek van J. Kroon, IJ. Brozius c. s. in zake het Korteraarsche voet pad te brengen op den legger van wegen en voetpaden, vragende vernietiging van het besluit van Ged. Staten der provincie Zuid- Holland, zoodat do verbinding van hier naar Nicuwveen thans zal tot stand komen door het leggen van een kwakel over de Ringsloot to Korberaar, volgens gemaakt contract der gemeente Ter-Aar met den polder Nieuw koop. Valkenburg. De colleote voor den ge- wapenden dienst heeft in deze gemeente op gebracht de 6om van f 3.93 1/2. Voor deze inzameling bestaat hier weinig sympathio. Gisteren arriveerden do muziekinstru menten voor ons pas opgericht Harmome- korpe. Jongelieden uit Katwyk-nna-Zee t leden van een dergelijke vereeniging, zullen zoo vriendelijk zijn ze ,,in te blazen", gelijk de term luidt. Ons wacht dus in don loop der volgende week een- concert. Onze aan staande musici zullen dan tevens kunnen hooren, wat er met den noodigon ernst en wat volharding op dit gebied in betrekkelijk korten tijd kan worden aangeleerd. Voorhout. Tegen Donderdag a. 8. is al hier een openbare Raadsvergadering belegd des voormiddags te 10 uren. Donderdagavond vergaderde in 't Sta tionskoffiehuis de commissie voor volksfees ten, thans bestaande uit dc heeren A. G. J. M. Coenegracht, Jac. Knoppert, A. Meijer, Jac. van. den Berg, J. van der Prijdt, Th. C. Mens, H. van der Plas, P. Hoogduyn. Besloten werd den ingezetenen eerstdaags een inteekcnlijst aan te bieden om bijdragen te verzamelen voor 't beoogde doel. Wij wen- schen dien heeren van harte veel succes toe. Een gevaarlijk individu, sedert eenige maanden alhier woonachtig, is door de po litie alhier aangehouden en naar het huis van bewaring te 's-Gravcnhagc overgebracht. Naar wij vernemen, heeft die liefhebber zich in de laatste dagen bij verschillende ingeze tenen alhier aan niet r.inder dan een 6- of 6-tal ontvreemdingen schuldig gemaakt. Zijn afwezigheid alhier vordt zeer op prijs ge steld. Woubruggc. In het noordcinde geraakten hier Vrijdagavond met eon tweewielig kar retje te water, in een wijk aan de Heimans wetering, de heer G. Beijen on een zijner zoons. Een onwillige hit, die in plaats van vooruit achteruit liep, was de onvermijdelij ke oorzaak van dit ongewenschto bad. Het dier bleef nog op den weg; vader en zoon wisten zich weer spoedig aan liet natte ele ment te onttrekken, en hun voertuig in vei ligheid te biengen. Koninklijke beeluiten: Benoemd tot notaris to Asten A. F. H. Hoekers, thans te Soraeren. welke standplaats niet wordt vervuld. BeDOemd tot leeraar aan do Rijks Hoogero Burgerschool te Utrecht dr. J. E. Enklaar, thans leeraar aan het gymnasium en de hoo- gerc burgerschool te Deventer. Benoemd voor het tijdvak van September 1002 tot einde Aug. 1903 tot leeraar aan de Rijks Hoogero Burgerschool te Utrecht, L. G. J. C. Landry, aldaar; dr. D. J. Jans sen, leeraar aan het gymnasium aldaar, die deze betrekking mag blijven bekleeden, en B. Gonggrijp aldaar; tot leeraar aan de Rijks H. B.-School to 's-Hertogenbosch J. H. F. Janssen, aldaar; J. N. Visschers, aldaar, on J. F. D. Blote, leeraar aan de Rijks Hoo gero Burgerschool te Tilburg, en tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Assen P. N. van dor Brugge, leeraar aan do Rijks Hoogero Burgerschool tc Mep pel. Ingetrokken de benoeming van H. Enno van Gelder tot agent der Rijksverzekering- bauk, en als zoodanig benoemd R. van Rees, ingenieur to Zwolle. Bonoemd tot lid en voorzitter van den ccntralen gezondheidsraad J. T. T. C. van Dam van Isselt, eervol ontslagen generaal- majoor van den grootin 6taf. Ü9 heer H. van Cantfort erkend en toege laten als consul van België to Neuzen, voor de errondissemonten Hulst, Oostburg eu Neuzen. Aan O. G. Fransdonk, op zijn verzoek, eervol ont-slag verleend uit zijn betrekking van bode bij het departement van Finan ciën en bij voornoemd departement benoemd tot bode, A. Eeuwijk, thans vaste-knccht. Do minister van justitie vorleent a. s. Woensdag geen audiëntie. Raad van State. Openbare vergadering van den Raad van Stato, afdeeling geschillen van bestuur, Woensdag 23 Juli 1902, dos voormiddags te elf uren. Oproepingen. Aan hot laboratorium van de administra tie der invoerrechten en accijnzen te Amster dam kan een gediplomeerd scheikundigo ge plaatst worden op een traktement van aan vankelijk 2400 's jaara. Zij, die voor deze betrekking in aanmer king wonschen te komon, moeten zich daar toe vóór 15 Augustus 1902 bij een op zegel gosohroven, aan de Koningin gericht, adres aanmelden bij den min. van fin., onder overlegging van: diploma, geboorte-akte, en bewijs dat adressant Nederlander is. Inlichtingen kunnen, desverlangd, wor den verkregon bij don adviseur voor wis-, natuur- en scheikundigo zaken van het do- partement van financiën, professor dir. O. A. Lobry van Troostenburg de Bruyn, te Amsterdam. N De Raad van Toezicht op do Spoorweg diensten roept belanghebbenden op ter voor ziening in twee vacaturen van heb korps disbriots-inspecbeurs der spoorwegdiensten- Zij, die in hot bezit zijn van het diploma van civiol-ingenieur van de Polytechnische School te Delft, zullen bij voorkeur in aan merking komen. Aan de betrekking zal verbonden zijn een mini mum jaarweddo van 2000, benevens ee n vast abonnement als vorgoeding voor bureau kosten, schrijfloonon, enz. van 400 's jaare. Aanmelding voor 1 Augustus c.k. Voor nadere bijzonderhedon zie men do „Sts.-Ct." van 18 Juli. President Steyn. Bcnnot Burleigh seindo aan de „Daily Telegraph", dat ex-president Steyn Dins dag op een draagbaar aan boord gebraoht werd van de „Carisbrook Castle". Te zij ner beschikking heoft hij een dekhui. Hij is vergezeld door zijn vrouw, vijf kindoren, dr. Van Reenen en commandant Kempf. De heer Steyn draagt nog een oogklep on is niet in staat te loop en. Overigens ziet hij er even sterk en frisch uit als voor den oorlog. Velo vrienden deden hem op zeer sympa thieke wijze uitgeleide. Nader wordt gemeld, dat president Steyn wel met een Engelsche boot op reis is, maar dat hij zich niet in Engeland zal ophouden, maar terstond naar Nederland zal komen. Moge het aan onzen professoren gegeven zijn, doze groote figuur van zijn lijden te verlossen. Een martelares. Men schrijft aan „De Geld.": Toen in het jaar 1901 het Katholieke Ne derland hulde bracht aan de priesterhelden Mgr. Hamer en Gezellen, heeft het aan een heldin bijna niet gedacht. Natuurlijk was de onbekendheid met haar en haren dood do re den hiervan. Deze heldin was de Eerw. Zuster Maria Adolphina, in de wereld Anna Catharina Diorckx, geboren te Ossendrecht den 4den Maart 1866. Zij is den 31sten Januari 1899 naar China vertrokken, om zich aldaar ge heel te wijden aan de bekeering en opvoe ding der armo heidenen en kinderen. Zuster Adolphina behoorde tot de Congregatie der Eerw. Zusters Franciscanessen, Zendelingen van Maria, van de Congostraat te Antwer pen. Zij was werkzaam in het bisdom van Mgr. Grasai te Sjansi en is den öden Juli 1900 den marteldood gestorven. BECLAttES, a 40 Cents per regel. Eenlgen tyd geleden ontvingen wy een be- langryk schryven van den heer J. W. v. Meerondonk, Westerhof, to Wageningen, waarin hy mot biydschap de genezing zyner echtgenoote mededeelde. Wat is er treuriger in het huiselijke leven, dan wanneer de moeder des huizes lydende is, zoowel voor den man als de kinderen is het een zwaarmoedig leven, wanneer g® steeds do persoon die U boven alles op aarde lief en,dierbaar is, ziet lyden, ge peinst over alles, ge probeert alles aan te wenden en wanneer go dan hoegenaamd geen beterschap ziet, wordt gy ontmoodigd, zwaarmoedige gedachten maken zich van U meester, da lust tot werken verdwynt, het vroeger zoo gelukkige hulsgezin gaat met angst de toekomst to gemoot. Hoeveel huis gezinnen verkeeron niet ln dien zelfden toestand zooals wy hierboven aangeven, hoeveel huis vaders en kinderen mooten niet verklaren ja, zoo is het ook by ons gesteld. Evenwel waar de wetenschap steeds grooter vorderingen maakt, tot versterking en het behoud van het menscheiyk geslacht, met het doel om alle ziekte-toestanden zooveel mogeiyk te doen verdwynen of te verlichten, daar moet men de middelen tot dio verbetering aanwenden. Zoo dacht do heer Westerdonk er ook over, hetgeen biykt uit z'u'n volgend schryven: „Een breedvoerig attest," zoo vangt hy aan, „acht ik overbodig. Ik kan U verklaren dat myn echtgenoote door het gebruik der Pink- Pillen van dr. Williams uitstekend opgeknapt is, zy kan haar gewone hulselyke bezigheden weer Verrichten, wat vóór het gebruik dier Pillen onraogeiyk was, by het gebruik van het oersLe doosjo hielt do diarrhóo op, de slapeloosheid verdween, zy ie inwendig veel sterker en door eigen ondervinding overtuigd zynde, raadt zy ieder lyder of lyderes, onver schillig aan welke ziekte ook, aan zyn toe vlucht tot de Pink-Pillen to nemen. Do sedert lang niet gekende vreugde en opgeruimdheid is weder in myn huisgezin teruggekeerd. Myn hartelyke dank voor Uw wondervol middel. Maak van myn schryven naar goedvinden gebruik." Wy kunnen er echter niet genoeg op aan dringen, dat men wel achtgove de echte Pink- Pillen van dr. Williams te bekomen, want geiyk alle goedo producten worden ook do Pink-Pillen reeds op een grove manier nage maakt, zelfs zoodanig dat zy ulteriyk den schyn bobben van de echte to zyn, doch de heilzame en genezende bostanddeelen bozitten ze in geonon deelo. Koopt ze slechts by de depothouders die onder de attesten zyn aan gegeven of zoo gy maar eenigen twyfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofd- depothoudor komen, den heer Süabilié. Prys ƒ1.75 de doos; ƒ9.— per 6 doozen, Yerkrygbaar by J. H. I. Snabileé, Steiger 27. Rotterdam, hoofddepothoudor voor Nederland, en in de apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrygbaar voor Leiden en Om streken by Rbyst Krak, Drogisten, Bees tenmarkt Wyk 6 No. 41, en J. H. Dijkhuis, Drogist, Hoogstraat No. 5. 7030 71 KATWIJK. Geboren: Maria, D. van A. Durïeux en J. van Dijk. Johanna, D. van 0. Hoek en M. van der Voet. Pieter, Z. van W. van der Plas en C. M. Mugge. Johanna Maria, D. van H. Ames en H. van Leeuwen. Leentie, D. van C. van der Plas en A, Haasnoot. Johannes, Z. van D. A. Msagdeljjn en G. Yooys. Grietje Maria, D. van D. .Minne® en G. Meure. Willem, Z. van W. A. Wassenaar en W. Keus. Overleden: Aagje Klok 78 j., wed. yso Leendert Guyt. Ondertrouwd: J. den Duik jm. en H. Ouwehand jd. G. van don Eijkel jm. en A. Klok jd. A. van Rjjn jm. en J, Van Rijn jd. ST0MPW1JK. Ondertrouwd: P. J. v. d- Kraan jm. 84 j. en F. E. de Yreedo jd. 28 j. H. Hill wedr. 26 j. en S. Oudshooru jd. 23 i. J. W. v. Tilburg jm. 25 j. en J. v. Niorop ja. 21 j. C. A. v. ch Akker im. 83 j. en N. Hoogon- doorn jd. 31 j. A. Kleingeld jm. 26 j. en M. Yellekoop jd. 21 j. Bevallen: A. G. Meester geb. v. d. IJssel Z. M. H. v. d. Zjjden geb. Verwejj Z. A. J. van Eyk geb. Groenewegen Z. Overleden: C. J. Nieuw veen Z. 9 m. M. v. Leeuwen V. 88 j., echtgen. van W. M. de Yreode. A. J. Groenewegen V. 37 j., echtgen. van A. van Eyk. W0UBRUGGE. Overleden: B. van 'tWout D. 2 m. ZOETERWOUDE. Geboren: Godefridns Adrianus Antonins, Z. van J. v. Gent en J. C. Westerbach. Willem, Z. van J. v. HensdeD en B. Oudshoorn. Overleden: Antje van der Poel 29 j., onge huwd. W, Laman 37 j., gehuwd mot M. A. Hendriksen. ZEVENHOYEN. Bevallen: J. van Peet geb. De Gans Z. Weerbericht Tan 10 Jall. (Tn, n«i tvoa. MoteorologUot» loilltuut t« Uiraoht.) Vei;waohting. Matige westelijke wind. Bewolkte lucht. Regenachtig weer. Weinig verandering in temperatuur. Het w e r e ld p a n o r a m a aan de Breestr, alhier geeft thans andermaal een be langrijke serie te zien. Het voert ons nu naar Beieren met zijn schoone bergachtige landschappen, rotsgevaarten en waterval len. Bekend is hoe koning Lodewijk II de regering overliet aan zijn reactionnai^e mi nisters, met Richard Wagner en diens mu zikale Bcheppingen dweepte, de financiën uitputte door met fabelachtige weelde inge richte paleizen tc stichten en, gelijk vcél le den zijner familie, tot waanzin verviel, zoo dat hij zich op 13 Juni 1886 in het Starnbcr- germecr verdronk. Tot de vertoond worden de afbeeldingen behoort ook de zijne in jachtkostuum; maar wat vooral de aandacht trekt zijn de paleizen en sloten, die inwen dig de grootste pracht ten toon spreiden. Uit alles spreken de verheven kunstenaars handen, zoowel van bouwmeesters als van schilders. Voortdurend wordt het oog in elk vertrek en in elke zaal geboeid, terwijl grootsche natuurtooneelen daaraan een niet minder aangename en heerlijke afwisseling bieden. Deze week werden op „Rhynzigt" genomen 815 zwembaden door heeren en 137 door dames. Temperatuur van het water 21° Celsius. Morgen speolt „Ajax" alhier tegen „Volharding" uit Amsterdam, een der sterkste clubs van de eerste klasse compe titie. Het belooft een mooio wedstrijd tc worden. Om halfóón vanmiddag is een knaapje op den Nieuwen Rijn spelenderwijs te water geraakt, doch door het toesteken van eon plank weder spoedig op het droge getrokken, zoodat de jongen er met den schrik afkwam en hard naar huis liep. Door depolitiealhierzijn drie minderjarigen aangehouden en door haar zorg naar hun resp. woonplaatsen overge bracht. De uit hot voormalig Huis van Bewaring te 's-Gravenhage ontsnapte J?"0. Stein is thans ook aangehouden, en wel in Engeland. Hij moet 20 Aug. terecht staan wegens diefstal tc Ylissingen. Morgen, 20 Juli, hoopt de ge meenteveldwachter \Y. van Ringelenstoin, tc Zoeterwoude, den dag te herdenken dat hij, 12 1/2 jaar geleden, bij de politie in dienst trad. V c r m i 81. Te Loiderdorp wordt een 16-jarig meisje vermist, genaamd Johanna Nigetta Smit. Vermoedelijk is zij ontvoerd door Ario de Haan, oud 34 jaar, die in het bezit is van een distinctief van rijksveldwachter. Bij de politic to Amster dam, tc Utrecht en tc 's-Gravenhage is op sporing en aanhouding verzocht namens de familie. Eon praktizijn te 's-G r a v:e n h a- ge, reeds meermalen veroordeeld wegens op lichting, laatstelijk tot 3 jaren gevangenis straf, had zich gisteren alweder ter z^ko van oplichting voor de Kaagsche rechtbank to verantwoorden. Ditmaal had hij iemand daar tor stede heb verhaaltje wijsgemaakt dat er een opengevallcn -erfenis voor hem was on zich bereid verklaard om zich te be lasben met het geld een paar duizend gul den te ontvangen. Natuurlijk moest de praktizijn een voorschot hebben om het zaakje op touw te zettén; 10 was noodig voor een onderzoek in een Haagsche wees- inrichting, waar de erflater verpleegd zou de zijn als jongen; f 40 gulden worden go- fourneerd voor verdere onkosten en later nog eens 50 voor het lichten van registers, hot maken van afschriften onz. enz. Het was weer het gewone vorloop. Dc praktizijn ging op onderzoek, althans beweerde dit te doen, en kwam tot de ontdekking dat dó erfenis van 2400, ad 21/2 pOt., was geklommen in den loop der jaren tob 32,000. Do erflater zou in 1835 overleden zijn; het gold was gedeponeerd bij het departement van financiën en het lag nu maar aan den gelukkigen erfgenaam om het gold voor St-.- Nicolaas 1900 binnen te hehben mits hij er natuurlijk maar wat voor over had. Het zaakje werd den erfgenaam smakelijk ge maakt en do man liep or in. Do praktizijn stelde de zaak eonigszina an ders voor. Niet hij was over de erfenis begon nen, maar do man zelf, dien hij eens uit een netelige positie had geholpen. Over zijn hulp was hij toen zoo tevreden, dat hij beklnag- de's huilp ook inriep voor de erfenis-quaes- tie. Do eerste tien gulden waren gegeven a fond perdu, maar wanneer do erfenis niet binnen mocht komen, zou hij 80 terugbe talen. Tegen den praktizijn heeft het O. M. drie jaar gevangenisstraf gecischt. Mon meldt uit Den Haag dat de heer G. M. Ditlingor de medewerking der gemeente heoft govraagd tot uitvoering van zijn plan om een directe verbinding over hot water to maken tusschcn het Bezuiden- hout en Sc-hoveningon door een geregelden dienst mot motorbootjes, dio zullen varen tusschcn de eindpunten Bozuidenhout en einde van het Kanaal te Schevon ingen Buiten schuld van den voer man is gistornamidd^g in do Kottingstraat te Rotterdam de 2-jarigo T. H. door een eleeperswagon overreden. Hot knaapje kreeg een wiel over Het hoofd en het lichaam en bleef op do plaats dood. Zooweldovador, alsdozoon De V., Dinsdag door do rechtbank te Rotter dam voroordcold tot 3 jaren gevangenisstraf, wegens den bekenden diefstal en heling van effecten, gouden en zilveren voorworpen en andere sieraden ten nadeele van de familio Yardin Millord aan de AdmiraliteitsstTaat aldaar, zijn van dit vonnis in hooger beroep gekomen. - Gifteren worden zij overgebracht naar het huis. van bewaring te 's-Gravenhage. In do Chemisohe Wasscherij der firma JuL Wulff en Co. in de Helinbre- kersteeg te Haarlem, brak gisteravond te gen halfnegen een folie brand uit, die zich zeen ernstig liet aanzien, vooral daar zij voor de brandweer zeer moeilijk to bereiken was, gelegen als do fabriek is in een nauwe steeg, tusschcn Spaarae en Kleine Hout straat, en aan alle zijden door pakhuizen on. kleine woonhuizen ingebouwd. De spuit der vrijwilligere, (no. 10) was weder hot eerst op het terrein, en word spoedig gevolgd door een vijftal andere handspuiten (in Haarlem heeft men geen stoomspuit) die weldra uit een tiental, slangen een enorme watermassa in het brandende gebouw wier pen. Na anderhalf uur was men den brand meester, en hot gevaar geweken voor de eigenlijke wasscherij, waarin benzine gebor- - gen was en de stoommachine stond, die in- tusschen door den Leer Bartel tot stilstand was gebracht, hetgeen niet zonder gevaar geschiedde. Do brand werd het eerst bemerkt door den heer Uittermosch, die op hot kan- toor zat te werken en ging zien wat do oor zaak van het lawaai was. Hoewel niet zon der zich in gevaar te stollen, wist hij do boe ken enz. te redden, en vond toen zelf een uitweg. Hoe de brand ontstaan is, is r .-fc bekend. Pakkamer, strijkkamer enz. zich bevindend in het voorgebouw zijn, zoowel als dc kantoren, geheel uitgebrand. Alles was verzekerd. (A. 11.) Gisterochtend had aan den Haarlemmerdijk te Amsterdam een treurig ongeval plaats. In perceel 78 wilde juffrouw E. Boerkamp een petroleumkachel gereed maken on stak de daarin geplaatste lamp aan. Doze ontvlamde en de kleederen van de vrouw raakten in vlam, zodat zij ern stige brandwonden bekwam. Toen door bu ren en eenige voorbijgangers de klecderen waren gedoofd, bleek het, dat haar toestand zeer ornstig was. Door politie-agenton werd zij per rijtuig naar bet Gasthuis gebracht. Behalve het gewone aantal politic-agenten dat aan bet stadhuis te Am sterdam dienst doet op dagen wanneer er getrouwd wordt, moesten gisteren 4 man van de bereden brigade optreden, omdat... een bojaard man met een jonge vrouw trouwde. De kantonrechter in hetderdo kanton te Amsterdam heeft Eöhlor, hou-, der van heb koffiehuis ii: de Wormoesstraab waar vroeger het cafó-chantant „Reichs- halle" was gevestigd, veroordeeld tot 42 da gen hechtenis wegens het zetten van gelagen des nachts. Kohier had beweerd, dat hij zijn lokaal verhuurd had aan een sociëteit „Ons genoegen". Dit verweer werd door kan ton rochter, die in „Ons genoegen" slechts een psoudo-sociëtoit erkende, niet aange nomen op grond van verhoor van getuigen. Eon ernstig ongeluk had gis termorgen, omstreeks 11 uren, in de woning van -P. G., in de Gildstraat te Utrecht plaats. Door een nog onbekende oorzaak sprong namelijk in de keuken een brandend, petroleumtoestel uit elkaar en veroorzaakte een begin van brand. Toon dit werd opge merkt en de politie de woning binnentrad* j vond deze de huisvrouw van G. in bewusto- loozen toestand op den. vloer liggen. Armen, handen en aangezicht waren mot ernstige brandwonden overdekt. Daar bovendien de kleeren der ongelukkige vrouw nog bran dende waren, haastte men zich haar van' deze te ontdoen, waarna zij in nog altoos bowueteloozen toestand per brancard naar het ziekenhuis word vervoerd. Een begin van brand werd gemakkelijk gebluscht. Dezer dagen heeft zioh aan postkantoor te Utrecht iemand aangemeld, tot het in ontvangst nomen van een aange- teekenden brief, bevattende f 1200. Later; bleek, dat deze persoon niet do geadrcsscer- de was, zoodat een valscho handteokoning was geplaatst. De politie, mot do zaak in kennis gesteld doet onderzook, tot hedon vruchteloos. Het Sanatorium te Hellen- doorn neemt zijn patiënten geleidelijk op. De vorige week bedroeg hun getal ongeveer dertig. Naar aanleiding van hetgoon gemeld werd omtrent do typhus te Gelder- ma.1 sen wordt van daar verzekerd, dat heb onjuist is dat do typhus zich aldaar uit breidt. Ook is het onjuist, dat alle gasten op de zilveron bruiloft bij v. M. door do ziekte werden aangetast. Het is toon gebleken, dat er 170 personen zijn geweest, en slechts 22 personen liggen ziek- Ton onrechte ook is gezegd, dat do advo caat, op die bruiloft gebruikt, klaar ge maakt zou "zijn in con koperen pannetje. Een Duitsch schip aan den grond. Nabij Carunna, in Spanje, is het Duitscho sohdp „Trior" aan den grond geb raakt- Pogingen om het vlot te krijgen mis lukten. Uit teleurstelling hierover heeft do kapitein een poging tot zelfmoord gedaan.-' Yan alle zijden komen zeeroovers om zich') van de lading van het schip hot hunne too te eigenen. De „Loka 1-Anieigor" verneemt» dat het pantserschip „Kaisor Wilhelm II",' naar Kiel terugkeerendc om de ketels to laten nazien, in het Kaiser-Wilhelm-kanaal tegen eon brug aangevaren en beschadigd. Behalve nog een gezonken torpedoboot is' dit reeds de vierde maal binnen zes maanden dat een Duitsch pantsarschip averij krijgt. Bij schietoefeningen meteen mi-' traiileuse aan do Fransche staats-wapenfa-J briek to Puteaux is bij ongeluk oen scherpoj patroon géraakt tusschcn de losse patronen, waarmede do oefeningen plaats hadden- Het! 6chot ging af en de kogel trof twee leerlin- gen van Saint Cyr, die enkele meters voor» den mond van het stuk stonden Een dor) gekwetsten is aan zijn wonde gestorvend«f tweede verkeert in levensgevaar. In Clayton, in denstaatMissi»-^ sippi, heeft een verwoede volksmenigte een» neger, die een blank meisje mishandeld had^ levend verbrand. Dinsdagavond waren vijf jo n-' gelui aan het spelov&ren op heé meer van 1 Genève, toen door een rukwind hun booö omsloeg. Den gcheelon nacht hielden zij zich) vast aan de kiel van de boot, tevergeefs oral hulp roepende. Twee van do schipbreukeling gon raakten uitgeput, lieten loa, en ver-;' dronken; de anderen werden door een vi»y scher gered.

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 2