N\ 13005 "Vrijdag 1® «Juli. (Qeze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Qffideeie Kennisgeving. FEUILLETON. Se Ingenieur. A». 1902. LEIDSCH T) AflET, A Tl PRIJS DEZER COURANT i Voor Leiden por 8 maandenJtTSJ! 1.10.' "Buiten Leiden, per looper en waar agenten gereatigd s^n t 1.80 Franco per post 1.65< PRIJS DER AD VERTEN TIÜN Van 1 6 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.17$. Grootoro letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeron buiten do stad wordt f 0.06 berekend. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien het adres van GEBR. VAN DER W A ALS, houdende verzoek'om vergunning tot uitbreiding van de houtzagerij en schavery aan de Lange Scheistraat No. 7, kad. bekend Sectie B No. 2434, door plaatsing en in-werking-stelling van een gasmotor van 16 p.k., ter vervanging van den bestaande, en door het aanbouwen van een werk lokaal; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat ge noemd verzoek met de bjjlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Vrijdag 1 Augustus a. s., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, H. C. JUTA, Woth., loco-Burg. 18 Juli 1902. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 18 Juli. Het provinciaal kerkbestuur van Drente heeft op zijn verzoek, mot ingang van 21 September a. s. eervol emeritaat verleend 'aan dr. L. Knappert, predikant te Assen, wegens zijn benoeming tot hooglecraar in 'de godgeleerdheid vanwege do Nederd. Herv. Kerk aan de universiteit te Leiden. In do dezer dagen gehouden jaarverga dering der Leidsche Postduiven-Vcrecni- ging „Willem Duivenbode", werd het jaar verslag uitgebracht door den secretaris. De rekening en verantwoording van den pen ningmeester werd nagezien en accoord be vonden. Ten gevolge van dc periodieke af treding van het bestuur werd dit voor het jaar 19021903 als volgt samengesteld: W. iWiethoff, voorzitter; Percy O. R. Mingelen, secretaris-penningmeester en H. F. Rut gors, commissaris. De afgetreden secretaris penningmeester, do heer G. J. D. Mingelen, had verzocht voor een eventueele herbenoe ming niet in aanmerking te komen. Als consul voor Leiden en Omstreken van don Noderlandschcn AJgomeenen Bond van Postdui venliefhebbers is ter bonooming door dion Bond voorgedragen de heer Percy O. R. Mingelen. Verder werd besloten met jonge duiven (broed 1902) de volgende wedvluchten te houden: Tilburg, afstand hemelbrcedte tot Leiden 77 K.M.; Valkenswaard, afstand hemelbreedt© tot Leiden, 116 K.M. on Maas tricht, afstand homelbreedte tot Leiden 165 K.M. Eveneens werd besloten deel te nemen aan do nationale wedvluchten van Mechelcn (128 K. M.) en Mone (200 K. M.) op 31 Aug. en 14 September e. k. te houden en respec tievelijk uitgeschreven door de postduiven vereniging ,,De Hoop" te Weesp en „Co lumbia" te Kaatsheuvel. Prof. dr. J. v. d. Vliet, hoogleoraar aan 's Rijke Universiteit te Utrecht, is gis teren in den ouderdom van 65 jaren over leden. Prof. dr. Johannes van der Vliet werd 24 'April 1847 te Reeuwijk geboren. In zijn ge boorteplaats, later te Gouda en aan het gymnasium te Leiden studeerde hij voor de universiteit (leiden), waar hij op zijn acht tiende jaar als student werd toegelaten. De proff. Cobet, Pluygera, Kern en De Vries waren zijn leermeesters. In 1874 promoveerde hij tot dootor in de klassieke lettoren op een proefschrift: „Stu- dia Oritioa in Dionyerii Halioarnasseneis opera rhetorica" en was achtereenvolgens privaat-dooent te Leiden, leeraar aan het instituut-De Vos te Rijswijk, rector te Zalt- bommel, conrector te Assen, daarna te Haar lem, en privaat-dooent aan de universiteit te Amsterdam. Den lOden September 1891 aanvaardde dr Van der Vliet zijn professoraat, waar toe hij in Mei van dat jaar was benoemd, met een rede: „Ahenae et Hierosolyma, over de studie der Latijnsch© Kerkvaders." Zijn ondorwijs omvatte de Latijnsche taal- en letterkunde, de Romeinsche oudheden en de beginselen van hef Sanskrit. Een zeer groot aantal geschriften van zijn hand, betrok king hebbende op deze vakken, zagon in den loop dor jaren het licht. Ook in onderschei dene binnen- en buitenlandsche tijdschriften gaf prof. Van der Vliet tal van artikelen, waaronder ook uit hot Javaansch vertaald. Examens der Nederl. Toonkunstenaars- vereeniging: van dc 3 candidaten zijn gis teren geslaagd voor koorgezang de dames B. Postma, van Leeuwarden, en A. B. H. Weber, van Alkmaar. Een candidaat afge wezen. De Haagsche briefschrijver der ,,Zutf. Ct." maakt melding van een groot plan, op touw gezet door de Maatschappij „Zeebad Scheven in gen", om den grooten zeeboulc- vard door te trekken voorbij het „Oranje- Hotel" tot aan de grens van Wassenaar, daar nog con nieuw groot hotel te stichten, straten aan te leggen enz. Voor de uitvoe ring van dat plan heeft men echter do mede werking van verschillende besturen, in do eerste plaats van den gemeenteraad, noodig, en de heer J. D. Ruys, gedelegeerd oommis- 6aris en de ziel van het Kurhaua, heeft zich dan ook mot een uitvoerig adres tot Burg. en Weths. gewend, waarin hij vóór olies aantoont, dat hot belang der gemeente bij het plan in hooge mate is betrokken, omdat de duinvoet achter het laatst aangelegde hoofd in zee voortdurend afneemt cn de toe stand door de zware stormen in den afge- loopen winter zóó is verergerd, dat voorzie ning dringend noodig moet worden geacht. Op dien grond vraagt hij behalve tal van faciliteiten en afstand van gronden, f 100,000 subsidie uit do gemeente-kas. Burg. en Weths. hebben op hot adres reeds prae- advios uitgebracht. Zij erkennen, dat de ge meente er groot belang bij heeft, dat deze uitbreidingsplannen waarin ook begre pen is de aanleg van een nieuw hoofd in zee tot stand komen, en stellen aan den Raad voor ongeveer alles toe te staan wat de heer Ruys vraagt, behalve... de subsidie van f 100,000. Het is nu maar dc vraag of de adressant en de Maatschap pijen, die ach ter hem 9taan men zegt' dat bijna alle hotelmaatschap pijen te Schevoningen or aan willen meedoen bereid zijn ook zonder subsidie tot de uitvoering over te gaan. Gaat het plan niet door, dan zal de gemeente wel verplicht zijn zelf kostbaro maatregelen te nemen om het wegslaan van do duinen bij hot „Oranje-Hotel" tegen te gaan. In de zitting van gisteren dor Algomce- ne Synode werden verschillendo commis- 6iën benoemd, ten einde over ingekomen stukken rapport uit te brengen. Ter tafel kwam een verzoek van den secretaris om ont slag uit zijn betrekking met 1 Aug. Dit word op de meest eervolle wijze verleend, met toekenning van pensioen. De president eprak, namens de vergadering, zijn groot leedwezen uit over het heengaan van den secretaris, die zich zoo vele jaren verdien stelijk heeft gemaakt voor de kerk, waaraan prof. Offerhaus namens korkolijke hoog leeraren eon hartelijk woord toevoegde. Met algemeen© stemmen werd. daarop do hoer Knottenbelt tot secretaris benoemd. In de „Kerkelijke Courant" zal een oproeping worden geplaatst van hen, die in aanmer king wenschen te komen voor de betrekking van secundus-secretaris. Wegens de bijeen komst der Synod us oontracta word slechts eon halve zitting gehouden. (D.) Ter voorziening in de vaoature-Groone- wegen ie door den korkeraod der Romon- strantsohe Gemeente te Rotterdam het vol gend viertal predikanten opgemaakt (alph. P. Eldering, ex-pred. van Friedriohstadt; J. Hooykaas, te Amersfoort; A. K. E. Horst» to Loohem; L. R. Oldeman, to Gouda. Naar aanleiding van de eonigen tijd ge leden te '6-Gravenhage gehouden vergade ringen ter bestrijding van epilepsie, een ziekte die veelvuldig heersebt, dooh waar aan tot dusver niet stelselmatig die aan dacht kon worden verleend, welke ze ver dient, hebben thans een aantal heeren als leden van den raad van bestuur der ,,No- derlandsche Vereen iging tot wering van val lende ziekte", een beroep gedaan op het Nodorlandsche volk, om hen in staat to stellen hun lofwaardig doel te verwezenlij ken. Vallende ziekte (epilepsie) zeggen zij in hun rondschrijven, is in vele gevallen oen geneeslijke ziekte, mits tijdige geneeskun dige hulp wordt ingeroepen. Hier te lando bestaan echter geen inrichtingen waar men zich bijzonderlijk met dc behandeling van epilepsie in liet aanvangstijdperk der ziekte bezighoudt, zoodat dikwijls de beste tijd voor de mogelijke gonozing verloren gaat. De lij ders of lijder essen worden dan ongeneeslijk cn gaan in vele gevallen moreel en physiek to gronde. Het doel dor voreeniging is nu een No- derlandsoh gasthuis te stichten in een der centra van bevolking (eventueel door instel ling van meerdere poliklinieken) te trachten deskundige hulp beschikbaar te stellen, ten einde de genezing van dergelijke lijders en lijderossen (voor zoover die geneeslijk zijn) te bevorderen. Een zeer zorgvuldige behan deling, een nauwlettend acht geven op alle symptomen, een deskundige leiding en ver zorging gedurende een zekeren tijd, kunnen in hooge mate medewerken om een kwaal te bestrijden, die niet enkel de lijders en iij- deressen zeer sterk aantast, maar ook in de gezinnen zooveel angst en vreeze cn onge rustheid teweegbrengt, en zeer nadeelig kon werken op anderen, terwijl door onvoldoen de verzorging, in do krankzinnigengestich ten later vele epileptici hun einde vinden. Deze kwaal te bestrijden kan dus bij uitne mendheid gerekend worden een algemeen be lang te zijn. v Men wil nu aanvankelijk, vermoedelijk te Amsterdam, een bescheiden ziekenhuis op richten, waarheen do epileptici uit de min- en onvermogende, alsook uit de vermogende kringen, ter behandeling kunnetn worden verpleegd. Een polikliniek voor dergelijko lijders en lij do reason zal daaraan verbon don zijn. Dr. Muskons, die in de grooto steden van Amerika en Europa soortgelijke inriohtin- gen heeft bestudeerd, heeft zich bereid ver klaard rijn hulp en voorlichting ton dienste te stellen van do voreeniging, in hot alge meen belang. In hefc Tijdschrift voor Sooiale Hygiëne heeft dr. Muskons in bijzondor heden het dool uiteengezet. Wat mem nu vraogt, is finanoieele steun van allen die kunnon en willen medewerken om een ziekte to bestrijden, die in^alle klas sen dor maatschappij tal van slachtoffers maakt. De kosten van oprichting worden op ciroa 25,000 geschat. Men kan lid-oprichter worden door 100 ton minste renteloos voorschot te geven, of een jaarlijksohe bijdrage als gewoon lid of als begunstiger toezeggen. De oproeping, die dezer dagen algemeen zal worden verspreid, is onderteekend door dr. W. P. Ruijsch, to 's-Gravonbago, hoofd inspecteur van de volksgezondheid, lid van don oentralon gezondheidsraaddr. A. H. van An del, te 's-Gravenhage, inspecteur voor het staatstoezicht op het kraiikzinni- genwezen; mr. Th. L. M. Borret, te 's-Gra- venhage, lid van den Raad van State; dr. J. Coert, te 's-Gravcnhago, hofarts; dr. J van Deventer Szn., te Bloomcndaal, gonoes- heeT-directeur van hefc gesticht M eer-en- Berg; kolonel H. Fr. A. Giesbera, te Amster dam, olief van hot militair hospitaal; mr. J. L. Gunning, to Amsterdam, directeur van dc Ontvang- cn Betaalkas; W. Hovy, te Amsterdam, lid van de Eerste Kamer; prof. dr. P. J. Muller, te Soheveningen; dr. L. J. J. Muskons, to 's-Gravenhage, arts; prof. dr. P. K. Pel, te Amsterdam; jhr. O. J. A. Ropelaer van Uriel, to 's-Gravenhage, administrateur van bet kroondomein; dr. J. H. Sell u urm ons Stekhoven, te Utrecht, inspecteur voor liet staatstoezicht op het krankzinnigen wezen, buitengewoon lid van den oentralon gezondheidsraad; J. L. Ze ge re, te Heemstede, directeur van do inrich ting voor epileptioi, en mr. G. M. W. Jd- lingfliaus, te 's-Gravonhagc, advocaat, loco- secretaris. H. M. do Koningin-Moedor zal Zator- terdag a. a por extra trein uit het buiten land te Arnhe maankomon, van waar H. M. met don gewonen troin van 3.58 naar Utrecht gaat; aankomst aldaar te Ö.01van Utreoht zal de rei6 naar Soestdijk per rijtuig worden voortgezet. In een vergadering van de Coöperatieve Broodbakken^ „Do Volharding" is o. a. be sloten tot den bouw van een nieuwo brood fabriek aan do Delftscholaan to 's-Gravcnha- gc tot een bedrag niet hoogcr dan 200,000. Ter gelegenheid van de groote jiaradc, welke op 2 Aug. a. e., verjaardag van do Koningin-Moeder in Don Haag zal worden gehouden, zal aan den heer W. J. van Duys- berg,. leerling-tolk aan Hr. Ms. legatie in China, bet ridderkruis 4do klasse in de Mili taire Willemsorde worden uitgereikt. Do minister van justitie heeft aan den Rijksveldwachter W. KoudijB, te 's-Gravon- hago alsmede aan den agent van politie te vens onbezoldigd rijksveldwachter B. School te Schiedam, zijn bijzondero tevredenheid te kennen gegeven over het door hen betoonde beleid bij het achterhalon on in arrest ncmon van eenige op 18 Juni jl. uit het huis van be waring te 's-Gravenhage ontvluchte gevan genen. Van deze tevredenhcidsbetuiging is eervolle vermelding geschied in hot „Algo- cr.een Politieblad". Gistermiddag werd te Rotterdam de vergadering gehouden der commissie voor dc ingezetenon, bedoeld bij art. 131 dor Ge- meontewot, tor booordeeling van hot wete- ontworp tot wijziging van do grens iue- schen Rotterdam en Hillcgorsbcrg. Do voorzitter gaf in overwoging om, waar de oommissie bijna op gelijke wijzj was sa mengesteld als dio, welke het ontwerp der grenswijziging mot Ovorechio heeft beoor deeld, onmiddellijk tot behandeling van het thans ter tafel gebracht ontwerp ovor te gaan. Met 12 togen 8 stemmen werd daartoo besloten. Modcdeoling werd alsnog gedaan van eon adres van ingezetenen uit Hillogorsberg,^ houdende bezwaren togon do grenswijziging cn verzoek aan de commissie om zich daar- mode óf niet te vereenigen, óf om in olk geval te advisceren, dn/t het ontwerp met vóór 1910 wet zou worden. Door den hoor Havolaar werd or bij do algonieene beschouwingen op gewezen, dat in het ontwerp geen rekening is gehouden mot hot feit, dat- na annexatie het niouwo gedeelte van Hillogorsborg, dat thans tot hot kanton II behoort, zou overgaan in kan ton I, als liggeude bewesten do Schic. Z. i. zou daarom in het ontwerp een overgangs bepaling opgonomen dienou te worden, waarbij deze quaesbie werd geregeld. Do voorzitter zegde opname in het procos- verbaal van deze opmerking too. Voorts werd nog gevraagd of de ko9ton, die voor het nieuwe gedeelte door Rotter dam noodwendig gemaakt zuilen moeten worden, ook door dat nieuwe gedeelte al leer* zullen worden goedgemaakt. Was dit niet hot geval, dan zouden do ingezetenen dezer gemeente woor op nieuwe lasten gebracht worden en daartegen meende men beswaar te moeten maken. Do voorzitter antwoordde, dat vooraf na tuurlijk in dit opzicht geen borekeningen waren te makon. Dit zou geheel afhangen van do oxploitatic van hot nieuwe terrein. Extra koeten waren ei intussclien niet, om dat voor de rioleoring gebruik kan worden gemaakt van het nieuwo stoomgomaal, dat voor het van Oversell ie over te nemen ge deelte noodzakelijk is. Voor andere koeten werd de gemeente sohacloloos gesteld door do ontworpen straatbolasfcing en door het stellen van voorwaarden, waarop medewer king bij do bebouwing word voricond. Ton slotte sprak de commissie met 20 togen 1 stem de wensohclijkhoad der annexa tie, overeenkomstig bot ontwerp, uit. De Commissaris dor Koningin in Zuid- Holland heeft aan de burgemeesters der ge meenten in dio provincie de Jgendo cir culaire gericht: „In vorband mot het door H. M. do Ko ningin te kennen gegeven vorlangen om do openbare feestviering van don verjaardag van Haar Majeetoit, die ditmaal op een Zon dag invalt, niet op dozen dag, maar op don daarop volgenden Maandag te doen plaats hebben, wordt er door don minister van binnonlandaoho zaken, ter bovordoring van eenparigheid en ter voorkoming van mis verstand, op gewezen, dat de openbare oor- bewijzen onder de feostvioring begrepen zijn. Daar nu uit dien hoofde nooh parade bij het leger, noch vlagvertoon op de echopon van oorlog den 3l6ten Augustus plaats heb ben, wordt hot wensclielijk geacht, dat ook 16) „Mac Williams," zeido Olay, terwijl hij de punt van een zijner schoenen tegen den hak van een ander drukte, „als ik uw verbeel dingskracht had, zou ik het aanleggen van spoorwegen opgeven en oorlogsberichten yoor do courant schrijven." „Wilt gij daarmee mogelijk zeggen, dat gij deze geschiedenis niet gelooft 1" vroeg Mac Williams dreigend. „Ja," antwoordde Clay, „dat wil zeggen, neen." „Nu, praten wij er maar niet meer over," Antwoordde Mac Williams somber, „maar ik moet u toch zeggen, dat het reeds om een geringere aanleiding tot een begrafonis is gekomen." Een half uur later verscheen Mac Williams in de deur en keek opmerkzaam toe, hoe Olay voor den spiegel zijn das knoopte om zich vervolgens zeiven in zijn gewone klee ding te beschouwen. „Geen wonder, dat gij voor den rok waart," alsof iemand hem persoonlijk te na Was gekomen. „Maar dat is toch geen rok, wat gij daar aan hebt; dat ding heeft im mers geen panden I Bovendien hoop ik om uwentwil, Clay," ging hij voort, waarbij zijn stem den toon van klagende verontwaar diging aannam, „dat gij ons dat lapje niet als vest wilt opdringen; ook hebt gij niet 'eens een hoogen kraag aan. Dat is toch slechts een nabootsing van een gezelschaps- iloilet. Gij ziet er zoo behaaglijk uit, alsof gij werkelijk venvacht, dat gij u uitstekend zult amuseeren; ja, gij ziet er zelfs koel uit." „Nu, waarom zou ik dat dan ook niet?" vroeg Clay lachend. „Wel, bekijk mij dan eens," riep Mac Wil liams, „Zio ik er mogelijk koel uit? Zie ik er gelukkig en behaaglijk uit? Neen! Ik zie er ongeveer zoo uit, als ik mij voel, als een leedaanzegger. Maar ik trek den ram mel dadelijk weer uit. Gij en Ted Langham kunnen uw zijden sjerpen en gekortwiekte rokken dragen, als gij daar pleizier i hebt, maar als ik den lui in een wit linnen kostuum niet mooi genoog ben, dan moeten zij maar zien, hoe zij het klaar spelen." Toen de heeren in de iPalmen-villa waren verschenen, vroeg Clay miss Langham, oi zij niet zijn uitzicht wilde zien. „En als gij dat behoorlijk op prijs v -et te stellen, dan geef .ik u dat wellicht cadeau," zeide hij, terwijl hij voor haar uit de ver anda over stapte. ,,U zult dan toch niet geheel alleen voor u willen behouden?" vroeg zij. „Dat zou toch al te zelfzuchtig zijn. Kunnen wij het niet tusschen ons verdeelen?" De anderen waren blijven zitten en keken over de Baai. Mao Williams en de jonge Langham zaten op de breede treden der veranda, terwijl Hope en haar vador het zich op lange bamboes-klapstoelen gemakke lijk hadden gemaakt. Olay en miss Langham waren geheel al leen. Van de hooge-klippon, waarop de Pal- men-villa stond, konden zij de smalle in vaart zien, welke de Baai met den Oceaan verbond. De maneschijn wierp een blinken de streep op het water en omgaf de don kergroene bladeren der palmen met een zil veren rand. Vlak onder hen lag de water spiegel der Baai, waarin do roode en groene lichten der stad zich spiegelden, en daar achter schemerden de lichten dor stad. Den achtergrond vormden de sombere, geheim zinnige bergen, in welks groote dalen witte wolkon als nevelmassa's sluimerden. Behalve het voortdurend gegons der insoc- ten om hen heen, was de nacht volkomen stil, zóó stil, dat het gelui der scheepsklokken duidelijk over het water tot hen doordrong en zij van tijd tot tijd het plonzen van een "grooten visch konden hooren. Miss Lang ham bewaarde een tijdlang hot stilzwijgen. Met op don rug saamgevouwon handen stond zij daar cn keek naar de maan waarbij zij Clay's aanwezigheid scheen vergeten te heb ben. „Nu", verbrak deze eindelijk het stilzwij gen, „ik geloof, dat u het naar bohooren op prijs stelt. Ik was bang, dat gij in kreten van verrukking zoudfc uitbarsten en zeggen, dat het heel mooi of bekoorlijk is of iets der gelijks was." Met een glimlach keerde miss Langham zich naar hem toe. „En toch hebt gij mij eens gezegd, dat gij mij nauwkeurig kendet", zeide zij daarbij. Clay vond het beter, om veel van hetgeen hij den avond, waarop hij haar voor het eerst had ontmoet, gezegd had,te vergeten. Hij was fceon zoo vermetel geweest, wijl hij meende, haar nooit weer te zien, maar nu, nu hij haar maanden lang eiken dag zoa ontmoe ten, kwam het hem beter voor, dat zij elkaar zoo leerden kennen als zij werkelijk waren, eenvoudig en oprecht, zonder den toestand eenigen dwang aan te doen. „Nu ken ik u niet meer zoo goed", ant woordde hij dientengevolge. „U moet niet vergeten ,dat ik u sinds een jaar niet heb gezien." „Ja, maar toon hadt gij mij sinds twee cn twintig jaar niet gezien", antwoordde zij. „Ik geloof niet, dat gij zeer veranderd rijt", ging zij voort. „Ik dacht u grijs van zorgen te vinden. Ted schreef ons, hoe gij overdag in de mijnen worktet en 's nachts berekenin gen, plannen en berichten maak tot. Maar dat ziet men u niet aan. Wanneer wilt gij ons in de mijn rondleiden? Morgen? Ik ben zeer nieuwsgierig haar te zien, maar vader zal haar wel eerst alleen willen bezichtig' n. Hope is daarvan, geloof ik, geheel op do hoogte. Zij kont de namen, weet wat gij go- vorderd en ook wat gij er in gestoken hebt, wat Mac Williams' spoorweg kost, enz. Ted heeft ons dat in zijn brieven meegedeeld, on Hope volgt zijn berichten steeds nauwkeurig op de kaarten, dio in vaders studeervertrek hangen. U weet niet, wolk een doortastend heid in dat kind steekt; menigmaal denk ik, dat er een jongen aan haar verloren is. Ik wou, dat ik voor iemand zulk een hulp kon zijn, als zij die voor mijn vader is. Als ik slecht gehumeurd of ter neer gedrukt ben, maakt zij zich over mij vroolijk en „Waarom is u dan ooit ter neer gedrukt?" viel Clay haar in de rede. „Een werkelijke reden zal ik daartoe wel niet hebben", antwoordde het jonge meisje glimlachend. „Het leven is zoo gemakkelijk voor mij, dat ik zorgen moet uitvinden, en het zou beter voor mij zijn, wanneer het mij menigmaal slechter gingIn onze fami lie", ging zij vervolgens met zachte stem voort, terwijl zij het hoofd afwendde, „is geen bejaarde vrouw tot wie ik mij met vra gen kan wenden ,die mij menigmaal veront rusten. Hope is, zooals ik reeds gezegd heb, als een jongon en spoelt met Tod. Mijn vader is door zijn znkon zeer in beslag genomen, zoodat ik sinds den dood van mijn moeder veel alleen ben geweest. Dat kan een man niet begrijpen oa ik begrijp oigenlijk niet, waarom ik met u ovev mijzelvo en mijn zor gen spreek, als Let niet daardoor komt", voegde zij er ietwat nadenkend bij, „dat gij eenmaal gezegd hebt, al is het ook reeds eon jaar geleden dat gij u voor mij into/asaeor-, det, en wijl ik wonsch, dat gij evengoed je-, gons mij moogt zijn, als gij togen Tcd waart en de hoop koester, dat wij zeer goede vrien den zullen worden." Terwijl zij daar zoo door het maanlicht be schenen voor hom stond en hem de hand toe stak, was zij zoo mooi, dat Olay een gevoel, had, alsof dit oogenblik nauwelijks tot do werkeijkhoid kon behooren. Hij groop haar hand en hield die even vast, rr.aar zijn vreug de over haar toeschietelijkheid was zoo groot, dat hij niet kon spreken. „Vrienden!" antwoordde hij met een on- I derdrukt lachje. „Mij dunkt, hét gevaar, dat I wij geen vrienden zouden worden, is niet groot. Het gevaar ligt meer daarin," ging hij lachend voort, „dat ik niet in staat zou' zijn, daar halt te houdon." Niets verried of miss Langham hom begre pen had, maar zij keerdo zich om en voegde zich, de veranda afdalend, bij de anderen. (Wordt -ervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1