ffc 12987 Vrijdag; ST Juni. A*. 1902. Courant wordt dagelijks, met üitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieele Kennisgeving. Onder onze vroede Vaderen. FEUILLETON. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden 1.10.' Buiten Leiden, por looper en waar agenten gevestigd «IJn a 1.30 Franco per post 1-65- PRIJS DER AD VERTEN TIEN Van 1—6 regels f 1.06. Iedero regel meer/' 0.17 - Grootore letters naar plaatsruimte. Voor het incasseoron buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Burgemeester cn Wethouders van Leiden, Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan A. MENKEN en recht verkrijgenden tot het oprichten van een gasmotor van 2ll> p,-k. in de melkinrichting aan de Oude Vest No. 197, kad. bekend Sectie H No. 1596. Burgemeester en Wethouders voornoemd: Leiden, H. O. JUTA, Weth,, loco-Burg. lil Juni 1902. VAN HEYST, Secretaris. Als het zoo tegen Juli begint te loopen en 't weer is mooi, dan ziet men in de raadszaal reeds de gelederen dunnen; 't meest vurig be- geeren om de gemeente-belangen te beharti gen kan de leden die het kunnen doen', niet weerhouden de heerlijkheden van bosch of ïtrand, van berg of dal te genieten. Wij zou den het den heeren niet gaarne kwalijk ne men. Op een snikhceten zomerdag zaten wij ook liever aan 't koele strand, luisterend naar de stemmen der zee of in 't lommer van 't woud naar 't vooglcnlied dan in de be- iompte Raadszaal op te vangen en neer te schrijven ai de wijsheid en niet-wijshcid die er wordt verkondigd. Gistel-namiddag ontbraken er zes heeren een volgende vergadering zal het er wel niet Wer op worden. Onder de ingekomen stukken trok een yan verbazing getuigende aandacht het ver- joek van kerkvoogden der Nederduitsch- Jïerv. Gemeente te Oudshoorn, om subsidie in dc kosten van het restaureeron van ramen in de Ned.-Herv. kerk aldaar. De motieven voor het verzoek werden don leden niet na der ontvouwdhet werd in handen van B. en Ws. gesteld. We vermoeden dat die ra men kunstwaarde hebben en dat H.H. Kerk voogden hebben gedacht dat de gemeente Leiden voor de in-stand-houding daarvan wel iets over zal hc-bben. Ze hadden toen dc motie van den heer A. J. van Hoeken met de toelichting over onze financiën zeker nog niet gelezen. Dan hadden zc 't hart niet kun nen hebben ook nog om subsidie aan te klop pen. Maar ook de leden, die de pessimisti sche gevoelens van den heer A. J. van Hoe ken niet deelcn, hebben denkelijk geen lust den Oudshoornschen kerkvoogden ter wille te wezen. ,,Wrie moet commissaris der gemeente bij de Leidsche Duinwateimaatschappij worden 1" werd er wel eens gevraagd. Er werd een naam gefluisterd, die heel veel op een ande ren naam gelijkt, en zoo verkreeg behalve de heer J. Bosch, die benoemd werd, o. a. ook do heer Bots eenige stemmen. Dc heer Bosch fccfioort tot de kleine luyden." En dan wil men soms ook nog zeggen dat de Raad niet democratisch i6 De heer Bosch, nederig en bescheiden, nam dc betrekking onder grootc reserve aan. Als ze hom te zwaar en to mach tig blijkt, gaat hij weer heen. B. en Ws. «egden hem bij monde van den voorzitter allen steun en voorlichting toe en daarmede zal het wel gaan, hopen wij. De wijsheid komt wel eens met het ambt. Wij twijfelen geen oogenblik of de heer Bosch zal zijn taak met ijver en nauwgezetheid vervullen. De benoeming van den heer A Cattel tot pnderwijzor met verplichte hoofdakte aan dc Jongensschool 2de klasse, zal stellig naar den zin geweest zijn van die leden, welke in ge wone omstandighoden het stelsel van anciën niteit bij dergelijke benoemingen toegepast willen zien. De punten 320 gaven geen aan leiding tot discussie of hoofdelijke stemming ofschoon o. i. het feit, dat de exploitatie der Stadsbank van Loening over 1901 een na- óeelig slot van f 1787.38 heeft opgeleverd, toch wel eens onder de oogen mocht worden gezien, alsmede de rente-garantie van 2369.19 1/2 ditmaal naar wij meenen voor het eerst aan de Vereeniging tot bevorde ring van den bouw van werkmanswoningen verleend. De Raad zal hierbij hebben gedacht, dat zoolang ..de wachters op do muren" en Burg. en Weths. geen onraad roepen, er geen gevaar dreigt. Zoo dacht echter de heer Sijtsma niet bij het voorstel der verhooging van den post „vergelijkende examens". Het speet hom, dat er geen Tekeningen waren overgelegd; dan had hij met racer kennis van zaken kunnen ooi deolen. Hij vreesde blijkbaar dat het ver gelijkend examen voor hoofd der school aan de Van-der-Werfstraat, dat in ronde cijfers 706 had gekost, wat te royaal was aange legd, en hij drong daarbij in het vervolg op bezuiniging aan. Jammer dat, volgens den voorzitter, de gemeente, die de kosten moet betalen, er weinig aan kan veranderen, daar de districts-schoolopziener deze zaken regelt. Een zachten drang tot zuinigheid kunnen B. en Ws. wel uitoefenen cn dat-zullen zij gaar ne doen. Misschien dat een volgende gelegen heid blijkt dat het wel minder kan. 't Zijn kleinigheden, maar do ouden zeiden reeds: Wie het kleine niet eert, is het groote niet weerd. Had men mogen verwachten dat de Raad ter wille van onze toekomstige Hoog.. Burger school-burgertjes en -burgoresjes met beide handen het voorstel tot afschaffing van hét toelatingsexamens voor deze inrichtingen zou aannemen, men rekende uan niet op het raadslid den heer De Gocje, tevens voorzit ter van de Plaatselijke Schoolcommissie. Zijns inziens_ hadden de commissie cn dc hoofden der scholen lstc en 2de klasse hi«?rin gehoord moeten worden. De heer A. J. van Hoeken voegde er in één adem bij: ,,en do hoofden der daarmede gelijkstaande-bijzon dere scholen ook." Of de voorzitter al mededeelde, dat bier geen opzet in het spel was en dat men alsnog deze autoriteiten kon hooren en intusschen het voorstel in behandeling nemen, omdat met het oog op de spoedig ophanden zijnde examens de Lijd drong, of de heer Drucker al een pakkend pleidooi voor de afschaffing hield en de heer Sijtsma constateerde dat het op dc vingers was na te tellen dat èn dc scnoolcoinmissie èn de hoofden der scholen het voorstel van harte zouden toejuichen, de heer De Goeje bleef bij zijn gevoelen en ver klaarde onder protest zich van stemming te zullen onthouden. Het goed humeur van den heer De Goeje scheen op dit oogenblik bij den Raad zwaarder le wegen dan bet belang der jongens en meisjes, die dezen zomer de emo ties van het examen zullen moeten doorma ken en men besloot tot uitstel. Wij willen nu in het midden laten of B. en Ws. al of niet een fout hebben begaan met de door den heer Dc Goeje genoemde autori teiten-niet te hooren, doch moeten er ons leedwezen over uitspreken, dat men dezon dringend noodig geoordeelden maatregel voorloopig op die klip heeft doen stranden. Langzamerhand waren er eenige menschcn op de publieke tribune verschenen, belang stellend hoe de beslissing omtrent do brug over de Zoeterwoudsche Singelgracht zou uitvallen .Eindelijk kwam deze zaak dan aan de orde en zij zou een kalm verloop gehad hebben, had niet de heer A. J. van Hoeken een motie tot uitstel met een uitvoerige toe lichting doen verschijnen. Onze lezers kennen die toelichting en het antwoord daarop van Burg. cn Weths. De heer Van Hoeken gevoel de zich door dit praeadvies genoodzaakt tot een breed betoog, dat men in ons blad van gisteren in zijn geheel heeft kunnen lezen. Dat hij zich voor zijn meening, dat do finan- cieele toestand der gemeente erg is, beriep op de uitdrukking in het praeadvies van B. en Ws., dat do toestand zóó_erg niet was wekte dc hilariteit der vergadering. Hij vond in zijn opvatting over de gcmcente- financiën steun bij den heer A. Mulder, die bij deze gelegenheid zijn maiden-speech hield SB door den voorzitter nog tot de orde werd geroepen omdat hij, terwijl de motie in be handeling was, sprak over de verbinding zelf. Do Voorzitter was niet zoo krachtig in zijn weerlegging als wij dat by financieelo aan gelegenheden van hem gewoon zijn. Hij wil de blijkbaar kalm blijven. De heer Drucker was recht in zijn element, toon hij met een reeks cijfers aantoonde, dat Leidon in vergelijking met steden als Arnhem, Haar lem, Leeuwarden en andere van ongeveor de zelfde grootte in gunstige omstandigheid verkeert. De heer Van Hoeken wilde van een vergelijking niet weten; ons dunkt ooh- tcr met den heer Drucker, dat dit de eenige maatstaf is, dien men kan aanloggen, en dit ook zal worden in aanmerking genomen door men6chen die zich orgens willen vesti gen en "te rade gaan met hot percentage d .r belasting. Toen dc heer Sijtsma nog had op- gomerkt, dat het was in strijd mot de waar digheid van den Raad, zoo spoedig op een genomen besluit terug te komen en de Voor zitter nog eens had herinnerd, dat een brug naar het denkbeeld van den hoer Van Dissol de belasting met 1 cent per f 100 zou verhoo- gen, we id de motie tot uitstel mot den gis teren vermelden uitslag verworpen. Nu restte nog de motie-Drucker betreffen de dc toepassing van art. 240j der Gemeen tewet. Dc heer Drucker als altijd hoffelijk on uitnemend spreker, bracht hulde aan het doorwrocht prae-advies van B. en We., doch liet genoegzaam doorsohómeren, dat hij een toepassing van bedoeld artikel mogelijk bleef achten al was zij niet gemakkelijk, maar borg met het oog op de Woningwet voorloopig zijn motie weer op. Daarop werd met algemeene stommen, op één na, besloten tot den bouw oenor brug naar het donkbeeld-Van Diesel, waaraan wij reeds voor een paar weken dc voorkeur gaven. Ontegenzeglijk zal dit besluit zijn in bet bolang van de gemeen te en het zou ons niet verwonderen of met de uitvoering van die plannen tot het bouwen van meerdere huizen aan den Singel zal spoedig een aanvang worden gomaakt. In de toekomst zien wo in dezo richting een nieuwe stadswijk verschijnen, die zich zal aansluiten bij de bestaande Rijndijk straat. Zoo kome hot Over de discussie, die nogal een beetje uitgesponnen werd, en de daarop volgende stemmingen omtrent het geven van namen aan nieuwe straten kunnen we verder zwij gen. Er zijn altijd leden, die aan deze dingen een glimp van gewichtigheid weten te geven. 't Geldt hier, zooals terecht door den Voor zitter werd opgemerkt, een quaostie van smaak gd daarover valt niet te twisten, ten zij men twisten wil zonder tot eon resultaat te komen. Dat de heer Drucker dc vader van de Woningwet waarvan de invoering aan staande is bij de behandeling van het ver zoek van den heer Van Wavercn, tot goed keuring van een stratenplan, er op wees dat het geraden is voorshands met do goedkeu ring van bijzondere stratenplannen voor zichtig te zijn, aangezien do gemeente alsdan een algemeon plan zal moeten maken, be hoeft niemand te verwonderen. B. en Ws. zullen dien wenk wel tor harte willen ne men. Met groote belangstelling zien wij de invoering van deze wet tegemoet, ook voor de stad onzer inwoning. Dat de toekenning van een jaarlijksche uitkeering in overeenstemming met het on langs ingevoerde pensioonlonds aan me vrouw de wed. Van Wettum er zonder slag of stoot doorging, hadden wij, na hetgeen daaromtrent vroeger was voorgevallen, niet verwacht. Daar dc wed. Van Wettum mot de wed. Vos, de eenige ambtenaarsvrouw is, wier echtgenoot tusschon het tijdstip der vaststelling van de beginselen van hob pen sioenfonds voor weduwen on kinderen van gomeenie-ambtonaron en van ue desbetref fende verordening is overleden, kon men haar moeilijk onthouden wat men de wed. Vos had toegekend, al zijn do omstandighe den, waarin deze vrouwen verkeeron, ecnigs- zins verschillend, 't Geldt hior niet enkel con zaak van medelijden, maar ook van recht vaardigheid. Eindelijk als dessert nog de motie der heeren Sijtsma on Witmaus, aangaande ge meentelijke brandverzekering, waarvan onze lezers reeds alles weten. Daar wij aan dozo quacstie enkele jaren geleden al een paar hoofdartikelen hebben gewijd, laat het zich begrijpen dat dc zaak zelve ons sympathiek is. De heer Sijtsma verdedigde, mede na mens zijn niede-voorstoller, de motie uitvoe rig en bestreed het preadvies van B. en Ws. Het zal den voorstellers zeker weldadig hob- bcn aangedaan, dat do heer Drucker op gron den door hen aangevoerd veel voor hot denk beeld voelde on dat dit verder door geen on kel lid principieclo bestrijding ondervond. Dat zij echter zwichtten voor do verklaring van prof. Treub, die, door 13. en Ws. goraad- plcegd, had verklaard, dat hij een invoering niet raadzaam achtte .zoolang die verzeke ring niet verplichtend was gesteld, strekt hen tot eer. Zij naincn dan ook gaarne een wenk, hun door den heer Drucker gege ven, ter harte en wijzigdon hun raotio in dezer voege: „Ondergeteckendcn stellen voor, dat do Raad zich tot do Rijksregecring wende met het verzoek te bevorderen dat door wetswij ziging de invoering cener verplichte brand verzekering door do gemeente mogelijk worde gemaakt." Do Raad deed wel, om niet dadelijk tot de behandeling hiervan over te gaan. t Was feitelijk weer iets geheel anders. Besloten word deze nieuwe motie in handen van B en Ws. tè stellen, die in een volgende verga dering haar aan do orde zullen brengen na er eerst een praeadvies over uitgebracht te hebben. De voorstellers zullen dan ter verdediging eon krachtigen bondgenoot in den heer Druc ker vinden cn dat zal hun veel waard zijn. Na deze nogal zwaarwiohbige materie daalde men in eens af tot de eenvoudige zaak der schafturen bij de werklieden. Men kent de aanleiding daartoe. Dc heer Pora had in de vorige vergadering gevraagd of bij do be diening der bruggen niet kon gelet worden op de belangen der werklieden, als zij gaan van en naar het werk. Dat zou kunnen zoo als bij onderzoek den voorzitter was geble ken, indien de schafturen niet soo verschil lend waren. De heer Pera, lid van do Ka mer van Arbeid voor de Textielnijverheid, wilde deze zaak wel in de Kamer aanhangig maken. Ook wij willen gaarno medewerken dat do aandacht van werkgevers er op worde ge vestigd. Eenvormigheid in do schafturen zal ook strekken tot meerdeie huiselijke gezellig heid, waar thans do onderscheidene leden van oen gezin dikwijls op zeer verschillende uren hun middagmaal moeten nuttigen. Wij stellen ons voor, hierop nader t- rug to ko men. Do Raad ging na een warme, drukke zit ting uiteen. Leiden, 27 Juni. Het buitengewoon Opera-concert, gister avond in „Zoinerzorg" door hot HoMandsch Opera- on Üoncert-onseinblo onder leiding van den heer J. A. Kwast, dio tevens de onver moeide piano accorapagnateur was, gogovon, werd door een botrokkelyk vrij tairljk publiek bijgewoond. Dank zy hot bijzonder gunstige weder kon het optreden der zes medownr- kende dames en heeren in don muziek lompol in den tuin plaats hebben. Do afwerking van het uitvoerige programma viel bijzonder in den smaak van hot publiek, dat daarvan telkens luide de bewyzen gaf. Zoowol de vocale als de instrumentaio voordrachten vormden een schoon gehool, dat met andsrs dan oen aan* genamen indruk kon maken. Mocht z<u*n concert nog eons gegeven worden, dan kunnen we een bezoek gerust aanbevelen. Dat de eigenaar van „Zomerzorg" er zich tegenwoordig op toelegt om behalvo goede en goedkoope instrumentale populaire concerten ook andere op Zondagavond te geven, blykt uit liet togen a. s. Zondag aan gekondigd populair vocaal concert door het Nederlandseh Dubbel Mannen-quartott der Nederlandscho Opera uit Amsterdam, van ver leden jaar ook in „Zomorzorg" wel bekend Toon heeft het hior zulk een by val onder vonden, dat deze do leden heeft doen be sluiten ook thans weor concerten te geven. Naar men ons mededeelt hebben zU van 16 Mei tot 16 Juni door Duitschland een concert- tournóe gemaakt, welke ovenoens voor hot1 quartet een groot succes ls goweeet, vooral te Fraukfort, waar de daar verachljnonde „Zeitung" van 18 Mei o. a. schreef: De heeren beschikken werkelijk over zeer moote klank volle stemmen en hun verschillende voor drachten zUn zeer to roemen. „Zondag op bet meer" byv. klonk als ware hot eon orgel, enz. In het belang eenor gowenschte orde in den tuin i6 voor a s. Zondag tot den maat regel overgegaan om voor dames allóón geen kaarten meer af le geven. Ze hebben enkel toegang iu gezelschap van heeren. Bij de gehouden aanbesteding van het vorbouwon van een perceel aan den Uuaoa Rijn 162 (Architect de heer H. J. Jesse), wa ren de laagste inschrijvers do heeren: H. Sloos, metselwerk, 748; O. J. do Nio, tim merwerk, 1090; P. J. v. Venetië, steon- bouwwerk, f 16; M. Langozaal, am ids* werk, gas- on waterleiding, f 139; P. F. L. Beenakker, lood- on zinkwerk, 191; L. J, Boy, glas- en verfwork, 162; G. F. Bartcla man, stukadoorswork, 159; Kaptcyn don Bouwmeester, bohangwerk, f -15, totaal f 2649. Bij de Chr.-Gorcf. Gom. to Al fen aan den Rijn is boroepen da. P. J. M dc Bruin, te Apeldoorn. Voor den Hoogen Raad is beöedigd als advocaat mr. W. L. A. Collard. Gisteravond is do buitengewone missie, die H. M. do Koningin zou vertegenwoordigen by de kroning te Londen, van daar naai 's Gravenhago teruggekeerd. Hr. Ms. „Holland", het pantsordekschip, dat onze Marino bh de Londenacho kroning zou vertegenwoordigen, gaat vandaag ol morgen naar Niouwediep terug. Anna do Savornin Lobman wordt met 1 Aug. redactrice van ,,Do Holiaridsche Lolie." Op Zondag 6 Juli hoopt ds. H. J. do Gioot, te Hattom, zijn intrede te doen in do Ned.-Herv. Gemeente to Leerdam. Bij do uitgevers W. J. Thiemo ét Cio. te Zutfen zal binnenkort een beknopte uit- Een gelukkig nummer. Blot.) Hij heeft zichzolven voorgesteld: referen daris Frits Wagner. De groene portemon- naie uit den zak halend, moet hij als rechts kundig jurist juffrouw Grete verzoeken, haar recht daarop met bewijzen te staven. Zij doet dit op de uitvoerigste wijze, ter wijl zij hem niet alleen het nummer van het lot, maar ook het geheimzinnige, hetwelk daaraan verbonden is, meedeelt. „Ik reken mij dus dubbel gelukkig, dat ik u weer in het bezit van het kostbaar eigen dom kan stellen", zeidc hij. haar de porte- monnaie ter hand stellend. Hij glimlacht daarbij een weinig spottend, naar het haar voorkwam, maar dat trekt zij zich niet aan. Zij is veel te gelukkig, om zich door iets van haar stuk te laten brengen. Ook was het immers slechts een klein wel willend spotlachje geweest, dat om de pun ten van zijn knevel had getrild en terwijl hij nu op opgewekten toon met mevrouw Fal sing praat, die een gesprek op touw heeft gezet, dwalen zijn blikken voortdurend tus- schen haar en haar dochtertje heen en weer. Moeder en dochter gelijken sprekend op el kaar en mevrouw Falsing bevalt hem bij zonder. Hij houdt van zulke mooie moeders, die bij alle vrouwelijke waardigheid nog de frissche opgewektheid der jeugd hebben be houden. Net, als een dochter zulk een moe der heeft, naar wie zij aarden kan 1 ,,Nct", zeide ook de ingenieur Falsing, die thuis gekomen was, toen de referendaris af scheid nemend was opgestaan en daarna van dezen en zijn dochtertje in korte woorden doel en oorzaak van het b-ocfc had ver nomen. ,,Een nette, jonge man." Grete zeide niets. Maar of ze hem net vind Of zijTelkens weer, als zij in het ver volg in haar kamertje voor h^ar examen werkte, steeg het beeld van den eerlijken vin- dor voor haar geest op en haar gedachten hielden zich bezig met de vraag op welke wijze zij haar dankbaarheid kon betoonen, als haar geluksnummer uitlootte. Want dat dit zou getrokken worden, was nu meer dan ooit boven eiken twijfel verhoven. Verloren en teruggevonden niet door een oude vrouw, maar door een jongen man zulk een netten, jongen man dat was immers dubbel, drievoudig geluk. Het werk voor het examen vorderde slechts langzaam geen wonder, als iemand de da gen en uren telt, welke hem van zijn geluk schoiden. En eindelijk was de dag der trekking aan gebroken. In Grete's handen bevindt zich de ambtelijke trekkingslij at. Zij zit in haar kamertje. Haar blikken vliegen over de rijen getallen, op en neer zoeken willen zien en vinden en vinden toch nergens nergens. Voor haar oogen golft het als een roodo zee, daarin zwemt het rond, spookachtig groot, het getal, waarnaar zij zookt en zoekt het geluksnummer de hoogste prijs 1828. Steeds woester ^gaan de roode golven, steeds grooter wordt het geluksnummer de enkele getallen verwijderen zich van el kaar nemen vormen aan langbeonigo duivels, die een waanzinnigen dans beginnen en haar aangrijnzen in duivelscb leedver maak. Juffrouw Grctc is opgesprongen, stampt met beide voeten >p den grond, de trekkings- lijst, door haar handen tot een prop ineenge frommeld, vliegt in een hoek. Door het geluk om don tuin geleid I Haar nummer haar lot een niet 1 Zij weent niet. Maar een groote, machte- looze woede heeft zich van haar meester ge maakt. Woede tegen zichzolve, dat zij zoo dom was geweest! Zoo vreeselijk, boven allo begrip onnoozel dom I Om zoo kortzichtig, oppervlakkig haar droom uit te leggen. Het geheimzinnige droomgezicht, het prophctisch getal een lotcrijnummer bal Natuur lijk had dat iets anders, iets geheel anders beteekend. Want dat er een beteekenis achter school, bleef onwrikbaar vast staan, nu meer dan ooit. Van welk soort die echter was? Den wijsvinger tegen den neus gedrukt, waarboven de dcnkersrimpel zich had ge grift, zal Grete te denken en to peinzen. En terwijl zij zoo geheel in haar overpeinzin gen verzonken was, werd er aan haar deur geklopt, die het volgende oogenblik open ging en het dienstmeisje reikte haar een in zijdon papier gehulden bouquet toe. ,,Dit is voor u gebracht, juffrouw." ,,Ach," zeido deze slechte. Het was haar eerste bouquet, dien zij ontving. Daarop, terwijl het meisje listig glim lachend weer verdween, ontdeed zij den bou quet bijna schroomvallig van zijn hulsel. Prachtige rozen schitterden haar tegen, in het raidden een groen tuiltje een bosje mirtetakjes cn daartusschen glinsterde iets wits een kaartje met een fijn gedrukton naam. Dr. Frits Wagner en op den anderen kant iets geschrevens, dat zij las en las en nog eens las: „Al hebt ge ook ditmaal een niet getrok ken, trekt het u niet aan. Kijk naar dc mirte cn de rozen ze zijn de ware „hoogste prijs." „Ach", zeide Grete raising weer. Daarop zat zij stil, doodstil en haar wan gen gloeiden als de rozen, waarom heen zij bijna de handen hield gevouwen. En terwijl zij steeds zoo naar de roode pracht keek en naar het glanzende groen en midden in, ge schiedde er als het ware een wonder. De groene takjes met de spitse, stekelige bla deren stegen naar boven, bogen, v- idden zich bot een krans tot oen groeien krans, welke op een rozeroodon grond lag. En Grete Falsing beefde, zooals zeker iemand beven zal, wanneer hij geestenstem men hoort, of in den spiegel der tookomst ziet. Haar droomgezh op rooden grond een groene krar geen lauwer- maar een mirtekrans dc krans dor bruiden En het prophctisch getal. Vol onwrikbaar vertrouwen rustten Gre- te's oogen op den bouquet in haar hand. Ook daarvoor zal de tijd do óplt -sirig brengen. En de oplossing kwam. Toen eon vicren- dceljaars later dc nieuw gebakken assessor Frits Wagner bij het verlovingsfeest bokondo den raooien leeftijd van acht en twintig jaar bereikt te hebben., viel zijn bruidje hem met een juichkreot om den bals. „Ik 18, gij 28 dat is immers -- 1828 mijn nummer in den droom, do hoogste prijs." „Dc hoogste prijs Grete, Grote" be denkelijk wiegt do assessor het hoofd h cn en weer, „als het nu ten slotte ook maar niet weer een niet wordt." „Gij 1" Mot beide haar kleine, stevige ban den trekt zij hem aan de ooren. „Voor mij mag 't misschien, een niet bcteckenen. Maar gij hebt in elk geval don hoogsten prijs."

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1