fl. MARKS Jr., Concert K. K. J. C. KORT, 't Posthof. IIÖOGEWOEIID 30. Reform- 1 Droit- devant-j Hercules- Prinsesvoriih m Gloria- WASSËMAR. Wereldpanorama. Dienstbode gevraagd. Wereld-Panorama, l Brandverzekering. Te huurs BUITENLAND. Frankrijk. Duitsehland. Groot-Britanniê. Oostenr.-Hong.-Monarehie. Venezuela. Marktberichten. De 40 Cents LJAKTO. Marchand-Tailleur, Landbouw en Nijverheid. Haarl.straat 122, Donkerstee:} 3. Openbare Vrijwillige Verkooping. Plantsoen 83. Wed. J. STEF.MHAUER Zn., 175. JBi^eestraat Papenstraat 4» FEUILLETON. Na een levendig debat nam dc Kamer met 311 tegen 216 Btemmen een motie aan, waar in de anti-vaderlandlievende en anti-Fran- sche houding en de lasterveldtocht van het Verbond van het Franseho vaderland" wor den afgekeurd, en waarin besloten wordt een onderzoek in te stellen naar de verkie zing van don heer Syveton in het 2de arron dissement van Parijs. Te Parijs is bericht ontvangen, dat een marine officier, twee sergeanten en tien Senega- Jeesche fuseliers in Fransch Guinea tusschen de plaatsen Kanakry en Kuruna vermoord *Un. Be Berlijnsche politie houdt den laatsten /;ijd een bijzonder waakzaam oog op do or geldraaiers, meestal Italianen. Dit houdt verband met zekere uit het buitenland ont vangen berichten, dat zich verscheiden anar chisten onder hen bevinden. Er hebben reeds een aantal huiszoekingen bij deze verdachte straatartiesten plaats gehad. De Keizer verleende aan den Rijkskan selier, die bij het te Bonn in garnizoen lig gende regiment Koningshuzaren den veld tocht als actief dienend officier had mede gemaakt, en bij het regiment sedert als re serve-ritmeester was ingedeeld, bij het giste ren plaats gehad hebbende 50-jarig garni- zoensjubileum van het regiment, den rang van Overste, met recht de uniform van het regiment te dragen; graaf von Bülow werd t la suite van het leger geplaatst. De Koningin met den Prins en de Prinses fran Wales woonden gisteren de wedreniien to Ascot bij; zij reden in plcchtigen optocht Van Windsor Castle naar Ascot. Dit is voor het eerst in veertig jaren, dat de rennen te Ascot die altijd als de ko ninklijke rennen bekend waren, ten gevolge van de gewoonte der souvereinen om die bij te wonen. werkelijk meer dan in naam ko ninklijk waren, daar na den dood van prins Albert koningin Victoria geen enkelen wed strijd meer wilde bijwonen. De Koninklijke stoet bestond thans uit ne gen open rijtuigen, met postiljons en voor rijders, gekleed in scharlaken, blauw en goud met witte pantalons. De Koningin werd luide toegejuicht door de duizenden toeschouwers, die langs den weg en in het park bijeen waren. De rennen werden door prachtig weder begunstigd. .Central News" weet te vertellen, dat de prins van Wales by aankomst aan het station te Windsor aan den burgemeester meedeelde, dat Koning Edward kou op zijn maag had ge vat. De Koning bevond zich echter reeda veel beter en had op het kasteel te Windsor zelf zijn verschillende gasten ontvangen. Koning Eduard's ziekte (volgens som migen het spit, volgens anderen heup jicht) scheen ten slotte^toch niet zoo ernstig te zijn als men een oogenblik vreesde, want gisteren ia hij weer uitgereden. Naar aanleiding er van schrijft de „Globe": „Niemand die onzen souverein heeft gade geslagen, niet alleen gedurende de laatste weken, maar van den dag zijner troonsbe stijging af, kan er zich over verwonderen, dat zelfs een zoo uitmuntend gestel als het zijne ten slotte verschijnselen openbaart van al te zware inspanning. Hij heeft zich let terlijk in het geheel niet ontzien: hij heeft een ontembare geestkracht aan den dag ge legd en een minachting voor vermoeienis, welke zelfs hen heeft verwonderd, die zich verbaasden over zijn werkkracht toen^ hij Prins van Wales was. Van dien droevigen tijd in 't begin van 't vorige jaar af, toen hij dagelijks tot middernacht bezig was met treurige plichten en tegen vijf uren of half- zes den volgenden morgen die reeds hervat te, heeft niemand in zijn gansche gebied zoo hard gewerkt. De rusttijden, door minder hooggeplaatsten onmisbaar noodzakelijk ge acht, heeft hij zich ontzegd. „Dezer dagen nog, om een voorbeeld te noemen, kwam hij 's ochtends tien minuten voor halftwaalf aan 't St.-Pancrasstation aan in gewono kleeding, reed naar 't Buckinghampaleis en hield tegen twaalf uren receptie in dat van St.-James in volle uniform. En dit staat niet op zichzelf. Het kenschetst eiken dag zijns levens. Hij geeft een voorbeeld van trouwe plichtsvervulling, hetwelk een ieder ter harte nemen mag." Het verdient de aandacht, zoo eindigt het blad, dat de Prins van Wales alleen bij zijn vader in lust tot hard werken achterstaat. Aanstaanden Zaterdag zou de Koning een bezoek brengen aan de 6chool te Eton en in do koninklijke barge teruggeroeid worden door roeiers in schilderachtige ouderwetscho dracht. Te Dublin is weer eens een Iersch par lementslid govangengenomen, M'Hugh, we gens „misdadige samenzwering en vreesaan- jaging." Hij was daarvoor te Sligo voor den rechter gedaagd, maar kalm weg gebleven. Het dwangstelsel wordt in Ierland nu flink toegepast. Voor de kroningsfeesten zal het Parle ment niet zitten van Woensdag 25 dezer tot en met Dinsdag 1 Juli. De kroning is be paald op den 26sten. De léden van den Londenschen graafschaps- raad en hun genoodigden zullen den kro ningsstoet in oogenschouw nemen van een tri bune, opgericht tegenover de Westminster abdij. Gisteren zijn 300 politieagenten op het getimmerte gezet om te zien of het stevig ge noeg was en de heeron en dames er veilig zit ten konden. De tribune is niet ingezakt en de agenten brachten het er heelhuids af. In zijn antwoord op de interpellatie van den afgevaardigde Kossuth in de Hongaar- sche Kamer, verklaarde gisteren de minis ter-president Koloman von Szcll, dat het be lang van. het land hem niet toelaat thans mede to deelen, of Hongarije het handelsr trjictaat met Oostenrijk, dat in 1903 afloopt, zal opzeggen. De quacstie van het opzeggen van het tractaat hangt samen met de rege ling van de Oostenrijksch-Honganrsche over eenkomst. Dc onderhandelingen met Oosten rijk zullen over enkele weken geëindigd zijn. Te Washington wacht men sedert een dag of acht op berichten van den gezant der Ver- eenigde Staten te Caracas, den heer Bowcn. De regeering van zijn land had hem geseind om verslag te doen omtrent de revolutionai re beweging. Deze omstandigheid wijst er op, dat la Guayra, de haven van Caracas, in handen der opstandelingen is, want over de ze plaats onderhoudt do hoofdstad haar be trekkingen met do buitenwereld. Dc oorlogs schepen „Cincinnati" en „Topeka" hebben nu van de regeering der Unie bevel gekre gen naar la Guayra te stoomen. Oogstberichten uit Rusland. Omtrent den toestand van don oogst, mid den Hei, wordt gemeld: In Zuid-Rusland staan winter- en zomor- granen over het algemeen goed; in enkele strek on in het zuidwesten, evenals in de Krim en in do Asaf-districten bevredigend. In enkele streken van de Midlands-gouver- nementen staat de tarwe onbevredigend, in de andere gouvernementen bevredigend. Do roggo staat goed aan gene zijde van de Wol- ga, in de andere districten bevredigend. Dc voorjaar8-granon staan over hot alge meen boter dan de wïnter-granon; zij staan echter in enkele gedeelten van het westen niet geheel bevredigend, doch aan gene zijde dor Wol ga goed on in andere districten zeer be vredigend. Rotterdam, 16 Juni. Witto Tonvo. Naar san» leiding van kleinor aanvoer hield n.en do prijzou in den beginno iets hoogor, maar al spoedig bleok dat slechts vorige koers to bedingen was. D# verkoop giDg zelfs toeu nog langzaam, doch ten alotto is toch alles opgeruimd, behalve wat t« hoog gelimiteerd was. Do besto bracht 7.60 tot 7.75 op en extr* zwaro nog daarboren. Goodo qualitoit 7.10 tot 7.40 en mindero 6.60 tot ƒ7. Per 100 kilo f% tot 9.50 volgons qualitoit. Van Rogge word do puiksto van 6.70 tot 6.90 verkocht; mindoio van 6 tot 6.40 koopbaar. Van Gerst was geen aanvoor van oonigo be- teekenis. Chevalier was gezocht. Haver mot trngo koopers. Verkocht vau ƒ9.10 tot f 9.40 on de puiksto f 9.60. Van Wiltoboonen nlochta kleinigheden anDgo boden. Er was geen vraag. Bruineboonou lieten zich vlug verkoopon van 8 tot f 8.60. Puike grove f 8.85 tot f 9. Mindere f 1 tot f 7.76. Blauwo Erwten zoor schaars. To notecron van f 9-26 tot f 10, extra gave ƒ10.26 a f 10.50. Koolzaad van ƒ10.26 tot ƒ10.75 koopbaar. Kanariezand bleef meerendeels onverkocht Hot bosto f 7.25 tot ƒ7.76, minder ^6 tot ƒ7. Buitoni Granen met weiuig handel. Rogge 72,73 KG. Berdianski ƒ146; 72,73 KG, Nicolajcff 144 a ƒ145; Western ƒ145. 69/70 KG. Donau stoornend 140. 72/73 Holena 140. Azoff 161. Taganrog 146 per 2100 KG./ Gerat Dnioper ƒ139 atoomeud; 69'60 KG.) Taganrog ƒ130 n ƒ131 atoouiend; 62/63 Nico- lajeff ƒ134; 68/69 KG. Donau Chevólior ƒ165 per 2000 KG. Bookwoitgrutten Jadutza ƒ290 per 2100 KG. Maïs Aroerik. Mixed ƒ155 tot 160 en atoomend ƒ162; Donau ƒ123; La Plata 122 a ƒ123; Odessa ƒ117 por 2000 KG. voor liet plaatsen au Kleine Adver*t tentiëu moeten l>y do advertentie worden gevoegd. Wanneer dit niet geschiedt, wordt de advertentie niet geplaatst. VIN WIVERETS Wegens huwelijk is de Zaak van J. A. BOS, Maarsmansst. 23, Donderdag 19 Juni na II uren GESLOTEN, esoo? ATTENTIE. KOFFIE. TIFEE. Dames uit den netton stand, die hare inkomsten willen sermoerderen, kunnen oen Agentschap bekomen van net verpakte Thee en Koffie, van eene oudo Amsterdamsche ftrma, togen zeer voordeolige conditiën. Br. fr. W. I» Alg. Advert. Bureau ALTA VAN NUGTEREN, Am sterdam. 5011 12 Luelitkuuroord. Zonnebaden. Riant gezicht op Stad en Hedenavond; 6012 12 Nieuw Programma. 460 9 OËNTRALD l>Ai\K BIJBANK te LEIDEN. Directeur: Mr. A. ENGEL. De Bank vergoedt voor gelden haar it déposito verstrekt, de vol gende rento: 6017 19 Met 1 dag opzeggen 2^ pCt. voor 1 maand vast 2s/4 3 maanden vast 3 6 maanden vast 3£ 1 jaar vast 4 Kantoor: Breestraat 114. Geopend van 0-2j unr. van nette Burgerlieden, die een vrije Kamer en een net en degeiyk Kostlinis verlangen. 6173 Adres: Bapcnstraat 4. Vast Salaris eu Provisie. AGENTEN gevraagd voor eene Levensverzekering-Maat- schappü met Volksverzekeringen, kunnende eene kleine waarborg som deponeeren. Brieven Bureel van dit Blad No. 6020. 9 Vcreeniging „Vut cn Oonoegon". Bespreking van do Ongevallen wet door Mr. A. VISSER, kosteloos toegankelijk voor alle werkgevers en werklieden uit de Gemeente, op Vrijdag 20 Jnui 1002, des avonds te 8 uren, in hoe „Mecklen- burgerkoi". 6018 11 Nette Juffrouw gevraagd. Brieven Bureel van dit Blad onder No. 6023. 7 Uitstekende tuin te koop, waarvan een gedeelte goschikt tot Bouwgrond. Adres: Langebrug 54. 6007 6 De Notaris FRIJLIN0K te Warmond, zal op Vrij dag 20 Juni 1902, by inzot en op Vrijdag 27 Juni daaraanvol gende by afslag, telkens dos namid dags 7 uur, in het logement „de Stad Rome" te Warmond, veilen en ver- koopen Het zeer aangenaam aan de rivier do Leedo to Warmond gelegen ZOMER- en WINTERVERBLIJF, genaamd: „Zijlzicht", met Tuin. Kad. Sectie D No. 197 en 198, groot 18 A. en 50 cA. Het huis bevat beneden: 2 Kamers en Suite, Zy-, Koepol- en Provisie kamer, Keukon, Bijkeuken en Kelder, boven5 Kamers en Zolder. Voorts Tuin met Koepel en Kippen hok en voorzien van fijne Vrucfit- boomen en Heestergewassen. Grondbelasting ƒ26.40. Aanvaarding by betaling der koop penningen uiterlijk 1 Augustus 1902. Te bezichtigen 17 en 25 Juni a. s. van 10 tot 2 uron. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van voor noemden Notaris, alwaar tusschen yeiling en afslag hoogingen kunnen worden gesteld tegen genot van één vijfde der verhoogsom. 5689 32 Katwijk-aan-Zee. Wandvlakte voor Adverten- tiën te linnr gedurende Jnli, Augustns en September. Inlichtingon geeft de Heer U. J. SMITS, Van-Wassonaer-straat, Kat- wyk-aan-Zee. 5976 10' Leerares in Stemvorming, Uit spraak en Solozang. SPREEKUUR: 8481 9 Dinsdag en Yrydag 12 uur. Mevrouw PBAKKE, to Alfen a/d. Kiju, vraagt met 1 Augustus a. s.een eenvoudige, degelijke Dienstbode, liefst boven do 20 jaren, met kinderen en do kinder- wasch om kunnende gaan. Wegens uitstedigheld zich óf in persoon óf schriftelijk aan to meldon by don Weled. Heor J. v. d. LINDEN, „Den Tol", Alfen a/d. R\Jn. 5966 13 f140 per Kilo. Mandenmakerssteeg bij de Waag. Prima adres voor zuiver© Natuurboter, Goudscbo, Leidscho en eciite Edammerkaas. 6006 12 Entróo 20 Cts. Kinderen 10 Cts, Geopend van 1010 uren Ondorgetookouden gevon door ujzgi gaarne biyk van to vredenhoid over de regeling der schade ten govolge van den brand in do Scheistraal en durven do vorzekoring door tussc. .in komst van het Algemeen Aas n- rantiekantoor 1*. A. A. VAN met vertrouwen aan te bevelen. J. VIJLBRIEF, Meukelmaker, QEBRs. v. d. WAALS, 6022 14 Timmorfabrikanten. dagelijks verkrijgbaar li 20 Conts por portie. 69C2 6 op netten, ruetigen «land, een t *\lm II li IS, bev. bon. Voork., Alkoof, Achtork. mot Warando en Tuiu, Keukon met Schuurtje, Gas, Duinw., onz., boven ruime Voork. mot Alkoof, Logoerkamer, Zolder met water), en verder veie gemakken. Huurprijs f 275 per jaar. Te bevragen Buroel van dit Blad onder No. 6013. 11 De PBeegzuster. Slot). „Enfin, dio Kunibert is een sulWe kunnen in elk geval het verlovingsdiner mee maken. 't. Is niet noodig, ons te brouilleeren het is een gastvry huis." „Als je my maar excuseert 1" zei de barones, en in den blik, dien ze haar zoon toewierp, lag voor het eerst een uitdrukking van min achting. XXVIII. Hot was een jaar later, in de Paaschdagen. Hot lichte goud der morgenzon viel door de venster^ van Labach's sanatorium en bracht een straal van hoop aan menig lijdonsbed. Er waron op dit oogenblik geen zwaar zieken, geen hopeloozen in het huis. In enkele der vriendelijke ziekenkamers waren de vensters wjjd geopend om den heerlijken voorjaarshemel te laten zien en de ver kwikkende lentelucht binnen te laten. Reeds ag een teergroene sluier over de prachtige grasperk^ Ui'n' 6n fluwee^£ glansde het Aan het open venster van haar kamertje zat zuster Marie Louiso, verdiept in zoet- weemoedige droomen en gedachten. Zy dacht terug aan het vorige Paaschfeest, toen stik- «kMikare nacht ai haar hoop dreigde te ver zwelgen, tot Gods barmhartigheid zich over haar had ontfermd. Zy was destyds niet op Saloschin gebleven; professor Labach had haar meegenomen naar Beriyn, nog eer Albrecht von Wahlbeck, na de gelukkig doorworstelde crisis, haar had kunnen herkennen. Het was met zy'n genezing langzaam gegaan, en de professor sprak van vreeseiyke uren, waarin de dood nogmaals de hem ontrukte prooi scheen te willen grypen. Het lichamelyk lyden werd verzwaard dooroen droefgeestigen gemoedstoestand, welke eerst week, toen Labach hem op zekeren dag schreef, dat zuster Marie in zyn sanatorium tot zegen strokte aan vele iydenden. Dat het engagement tusschen haar en zü'u neef verbroken was, zou hem wel bekend zyn, meende de professor. Neen, dat had hy niet geweten I Maar nu hy het wi6t, week ook het gebrek aan energie, dat den professor zoo had gehinderd, en van dat uur af werkte de zieke zelf krachtig mee, zoodat do genezing met den dag vorderde. Toen hy daartoe kracht genoeg bezat, had men hem naar het zuiden van Frankryk gezonden, onder geleide van Eineck, en eerst toen hy, gosterkt on verfrischt, van die reis terugkeerde en Labach te Beriyn een bezoek bracht, deelde deze hem mede, wat do eigen- ïyke oorzaak van zyn lyden was geweest. Aan de geschiedenis van de rampzalige Sonnya Lajos kon de professor toevoegen, dat zyin een inrichting voor zenuwiyders werd verpleegd. Zy was ongeneeslyk, maar niet Jydend; haar geest was geworden als die van een kind. Of het gift, dat zy genomen had, hiervan oorzaak was, of do schok, door haar zenuwgestel ondergaan, misschien beide Labach durfde het niet uitmaken. Misschien oefende het gift onder gowyzigde levensomstandigheden of klimaat-invloeden oon andere werking uit, dan oorspronkeiyk was bedoeld, en had ook de baron daaraan zyn redding te danken. Van Frits Karl wist de professor to ver tellen, dat hy te Montreux zeer overyid ge trouwd was mot oon Amerikaansche, wier roodblondo baron en schitterende diamanten hem bekoord hadden. Hy had te laat Inlich tingen naar haar antecedenten ingewonnen en toen zyn ontslag als officier moeten nemen. e Zyn moeder weigerde hardnekkig, zyn drempel te betreden of een penning van zjjn geld aan te nemen, ofschoon zy oen groot deel van het hare bad moeten offeren, om hem de reis naar Zwitserland mogeiyk te maken. Dit was voor Albrecht von Wahlbeck oen aanleiding, zyn tante op te zoeken en haar met raad en daad zyn bijstand aan te bieden. Hy vond, in plaats van de jeugdige, woreldsche vrouw, die hy zich van vroeger herinnerde, een matrone met byna geheel grijs haar, in een zeer bescheiden toilet en volmaakt waardige houding. Zy wees glimlachend zyn hulp af. Ze had genoeg om te leven, zei ze. Van haar zoon wilde ze niet hoorendie was voor haar verloren.""- Marie Louise had van dat alles ook wel gehoord, en zeker spoelden deze dingen haar door het hoofd, toon zy zich met eon zucht van het venstor afwendde, om eenige bladen muziek in haar raappe te doen. Ze was nameiyk uitgenooöigd, mede te werken aan een concert in een kerk, ten voordeele van een ziekenhuis. Dit concert was georganiseerd door een dame, die in wyden kring als zeer weldadig bekend stond: de echtgenooto van den schilder Kunibert. Marie droeg daarom heden niet do pleeg zustersdracht, maar het eenvoudige witte kleed, dat zo aanhad op den dag, toen haar grootvader gestorven was. Geen bloem of lint sierde haar, maar ze had ook geen kunst middelen noodig, om er bekooriyk uit te zien met de edele gestalte, het goudbruine haar, den blos op haar gelaat en den stillen blik der fluweelige bruine oogen. Ze wilde nog even haar stuk ropoteeron, aan de piano in de conversatiezaal van het sanatorium. Zy liep don corridor af, doch aan de trap gekomen, bleef ze plotsoling staan. Daar, onder aan de trap, naast het hokje der portierstor, zag zo een hooge gestalte in do sieriyke uniform der witto kuras siers, met den vollen, blonden baard, af hangend over de broede borst. Wio was dat? Had zy die figuur niet meer gezien?. Ja, in beeld had zy dien kurassier aanschouwd, terwyi ze by hot smartleger zat van een gebroken, ten doode gowyden man Albrecht von Wahlbeck! „Daar komt zuster Made juist," zei de portiorster, dio haar boven aan de trap had ontdekt „Gaat u maar ,'a de conversatiezaal; daar zal do zuster wol by u komon." Wolk oon groet, to in zy elkaar beneden aan de trap ontmoetton; welk een blik; wolk een eerbiedigo hulde in c.en kus, dien hy op Vaar hand drukto. Zy ging hoin voor naar do convorsatiezaai, waar op dit oogenblik niemand was. Allaj baadde er in zonlLvht. „Kont zusLor Mario haar zioko nog?" wan do eerste, met bevendo stem geuito vraag. Zy kon niet antwoorden. Het wonder wan te groot! Maar haar zwygon was hem antwoord genoeg; want een gelukkig, tevreden iacbj* spoelde om zfin lippen. Marie Louise.niets vergeten?" „Niets Zy barstte in tranon uit; nu nam hU haaf in zyn armon, drukto haar aan zyn hart, oi> zUn lippen drukten zich op do hare. #G(j hebt my aan don dood ontrukt 1" flul** terde by, „gU zyt do yno, voor eeuwig." „En gU hebt my bewaard voor oon level vol ollendo aan do zijde van een man, dl© my evenmin liefhad als ik hem!" Haar oogen zagen hem aan, angstig, al« kon het noodlot hem nog aan haar ontruk» ken. En alsof h(J baar onuitgesproken gedach ten raadde, zei hy zacht: „Vrees niet; ik .aal myn geluk niet los( het geluk, dat my ten deel viel by de gratte van don doodl" .1

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 7