N*. 12968 Donderdag 5 Juni. Ao. 1S02. f ï.io. feze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van fpn- en feestdagen, uitgegeven. Uit de „Staatscourant." Eerste Kamer. FEUILLETON. LEIDSCH DAGBLA PEUS DEZER COURANT; Voor Loidon por 8 maanden Buiten Leiden, per looper an waar agenten gevestigd ztfn i Franco por post 1.30 1.66- PRIJS DER ADVERTENTEEN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedoro regel meer 0.17|. Groetere letters naar plaatsruimto. Voor hot incassoeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Leiden, 5 Juni. Da algemeene vergadering van de Rotter- damsche Broederschap heeft gisteren te Amsterdam besloten, dat het Seminarium ook thans nog te Leiden gevestigd bljjit en dus niet naar Amsterdam zal worden overgeplaatst. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft goedgevonden:, lo. te bepalen, dat het schriftelijk gedeelte van het examen ter verkrijging van de akte van be waamheid als hoofdonderwijzer of hoofdonderwijzeres, voor het jaar 1902 zal plaats hebben op 2 Juli, cat de mondelinge examens zullen aanvangen op .6 Juli d.a.v., en dat de commission, met het afnemen van deze examens belast, zitting zullen houden to Breda, Arnhem, 's-Gravenhage, Amster dam, Leeuwarden en Deventer; 2o. te bonoemen: tot lid en voor.itter der commissie te 's-GravenhageW. nl ddelveld-, Yie&ijejOt- schoolopziener in het distriet-Gouda; L* C 'V tot lid en ondervoorzitter: P. Goedlfiwt^H schoolopziener in het arrondissement Haar- lem tot leder L. Gerhardt, hoofd eenèr bare school ie Utrecht; J. D. de Visser Smits, direct, eener bijzondere kweekschool te 's-GravenhageH. Eerdbeek, L. Looijen, hoofden van bijzondere scholen te 's-Graven hage; J. ten Have, J. M. Keen, hoofden van openbare 6cholcn te 's-Gravenhage; G. 'A, Laagland, onderwijzer aan een bijzon dere kweekschool1 voor onderwijzeressen te 's-Gravenhage; mej. A. J. A. Bridge, onder wijzeres aan een bijzondere school te 's-Gra venhage; D. H. Cocheret, A. van de Griendt, hoofden van bijzondere scholen te Rotter dam; H. Schol tens; onderwijzer aan een bij zondere school te Rotterdam; H. V. Leopold, hoofd eener openbare school te Delft; H. Bijleveld, directeur eener bijzondere kweek school voor onderwijzers en onderwijzeressen le Amsterdam; tob leden-plaatsvervangers: P. lc Grand, ïchoolopzicner in het district Dordrecht; K. J, Razelius, schoolopziener in het arrondis sement Rotterdam II; C'. W. Valken, hoofd con.or openbare school te 's-Gravenhage; J. (Th. Schiphorst, hoofd eener openbare school te Delft; G. Japikse, hoofd eener openbare school te LeidenC. W. Hoenkamp, hoofd eener openbare school te UtrechtA. L. C. Beekman, onderwijzer aan de Rijkskweek school voor onderwij: n-s te Haarlem. Bij de uitgevers Dijkhoff en De Hoog te 's-Gravenhage is een nieuwe „Gots voor Den Haag, Schevoningen en omstreken" ver schenen, die dit pas ingetreden reisseizoen velen bezoekers van de residentie een welkom geleide zal kunnen wezen. Men kan or gemakkelijk in vinden wat men zoekt; dat wordt dan beknopt en zelfs onderhoudend meegedeeld; en de vreemdeling zal niet licht tevergeefs het-bookje opslaan, Van alles staat er in: verkeersmiddelen, tij- 'den waarop alle mogelijke openbare inrich tingen open zijn, met bijvoeging van do prij zen, enz.; en dan verschillende hoofdstukken: 'de stations, het historische Den Haag, mo numenten en standbeelden, musea, kerken, publieke vermakelijkheden, sociëteit, badin richtingen. en eindelijk stads-besch rij ving, en beschrijving van de omstreken, in. den vorm van wandelingen, waarbij amusant en kort alles opgeteekend staat, wat voor den bezoeker van belang wezen kan. Een supplement is aan Scheveningen ge wijd. Er staan veel goede kiekjes tusschon den tekst, on dan is er bij gevoegd: een platte grond van Den Haag on Sohevoningen, een wandelkaart van 's-Gravenhage en omstre ken, en een rijwielkaart van Zuid-Holland en een gedeelte van Noord-Holland. Dé samensteller heeft een omvangrijk werk met bekwaamheid uitgevoord; zijn boekje zal menigeen een aangename en veelwetende gids zijn. De raad van commissariseen der Neder- lanclsche Zuidafrikaansche Spoorweg-Mij. heeft in de vacature, ontstaan door het over lijden van mr. A. van Naamen van Eemnes, voorloopig voorzien door de benoeming van J E. N. baron Schimmclpenninck van dor Ove, voorzitter van de Eerste Kamer, tot commissaris der Maatschappij. Dc heer Schimraelpenninck heeft die benoeming aan vaard. De minister van binnenlandsche zaken heeft goedgevonden: de benoeming van dr. J. van der Vliet hoogleeraar aan dc rijks-universiteit te Utrecht, tot gecommitteerde dor regeering bij de eindexamens der gymnasia te Sncck (te houden op 16, 17 en 18 Juni), Leeuwar den (te houden op 19, 20, 21 en 23 Juni), Groningen (te houden op 24, 25, 26, 27 en 28 Juni) en Winschoten (te houden op 30 Juni en 1 Juli), op diens verzoek in te trek ken, en bij de eindexamens dezer gymnasia tot gecommitteerden aan to wijzen dr. P. J. Blok en dr. J. J. Hartman, hoogleeraron aan do rijks-universiteit te Leiden, en dr. J. 0. Kapteyn, boogleeraar aan de rijks universiteit te_ Groningen. Onlangs werd door don gem eenteraad van Amsterdam ter fine van praoadvies in. handen van B. en Ws. gesteld een adres van het bestuur der afdeeling Amsterdam van den Bond van Nederlandschc Onderwijzers, waarbij het verzoek wordt gedaan, aan on derwijzers der openbare gemeentescholen, die ter vervulling hunner militie-plichten wor den opgeroepen, daartoe verlof to verleenen met behoud van salaris en om dc tc dezer zake in liet vorig jaar ingehouden salarissen aan rle belanghebbenden te restituceron. B. en Ws. stellen voor, op het verzoek af wijzend te beschikken. De bezwaren, door het bestuur der afdee ling Amsterdam van den Bond van Neder landschc Onderwijzers in zijn adres aange voerd, zijn bezwaren, welke voor de betrok ken personen ontstaan door den dienst, van wege het Rijk hun opgelegd, en behoeven daarom aan de gemeente geen aanleiding te geven bezoldigingen toe te kennen aan amu- tenaren voor dien tijd, dien zij niet in haar dienst, maar in dien van het Rijk doorbren gen. Ook met het oog op eventuele nadceligc veranderingen in hun gezondheidstoestand, gedurende hun militaire dienstverrichtingen is het in het belang van het gemeente-pen sioenfonds noodig, dat de diensttijd der ge meente-ambtenaren, die tot die dienstver richting werden opgeroepen, tijdelijk vnict doorloopt en dat clie ambtenaren dus voor dien tijd geen aanspraak op bezoldiging en daarom ook niet op pensioen zullen kunne-n maken, indien hun door den militie-dienst een ongeval of ziekte overkomt. B. en Ws. van Amsterdam stellen voor, over de Singelgracht bij de Muidcrpoort een nieuwe brug te bouwen, tevens geschikt voor het elect-risch tramverkeer. De twee bestaan de bruggen komen dan te vervallen. De kos ten worden begroot op f 90,000. Zondag 16 Juni hoopt ds. D. A. van Hasolen, des namiddags te halfdrio, zijn in trede te doen te Valburg, na des voormid dags aldaar bevestigd te zijn door zijn zwa ger ds. P. M. Eigoman,_ pred. to Willem stad De heer Jan Malherbe schrijft aan hot ,,Hbl."Ik had voor 1 Juni een kunstavond op Seinpost" gearrangeerd, te geven door mevr. Mann en mij. De directeur dier in richting, dc heor C. Greevo, annonccerdo daarop in de couranten, dat mevrouw Mann op Seinpost" gaetvoorstellingen zou komen geven. De raad van beheer van ..Het Ncd. Toneel", dit vernemende, verbood haar op Seinpost" op tc treden. Daardoor zijn er moeilijkheden tusschcn ons on genoem den directeur gerezen. In de gisteren te Londen gehouden jaarlijkschc vergadering van de Nederland schc Kamer van Koophandel aldaar, was aan de ordo de bonocming van een voorzit ter, in de plaats van den aftredenden voor zitter Boissevain. Op voorstel van de hoeren Rozcnraad en Bisschop werd bij acclamatie tot voorzitter gekozen de heer F. C. Stoop. Het stoomschip „Bogor", van Batavia naar Rotterdam, is 3 Juni Eastbourne ge passeerd; dc ,,Gedé", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 3 Juni van Southampton; dc „Itzchoc" vertrok 3 Juni van Batavia naar Amsterdam; de „Oongaran", van Rot terdam naar Batavia .vertrok 4 Juni van Port-Said; de Prins Hendrik", van Bata via naar Amsterdam, vertrok 4 Juni van Port-Said; de Koningin-Regentes", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 3 Juni tc Genua; dc Statendam", van Nieuw-York naar Rotterdam, is 3 Juni Bevezier gepas seerd; dc „Bundesrath" (uitreis) vertrok 3 Juni van Marsoillc; de „Kanzlor" (uitreis) vertrok 2 Juni van Las 'Palm as; de .Gou verneur" (thuisreis) vertrok 3 Juni van Lis sabon de „Java", van Amsterdam naar China, passeerde 4 Juni Kaap Carvoeiro; de Kaiser" (thuisreis) passeerde 3 Juni Suezde Meissen", van Java naar Amster dam, passeerde 4 Juni Suez; de „Prins Willem IV", van Amsterdam naar Parama ribo, passeerde 3 Juni Ouessant; dc „Soem- bawa" vertrok 4 Juni van Amsterdam naar Batavia; de - .10" vertrok 4 Juni van Batavia naar Rotterdam; de „Besoeki"' ar riveerde 4 Juni van Rotterdam te Batavia. Bodegraven. Met 115 van de 157 uitge brachte stemmen is 1 den 3den Juni j.l. de heer W. Verburg Wzn., alhier, gekozen tot hoofdingeland-plaatsvervanger in heb 2do district van het Groot-Waterschap van Woerden. Maandagmorgen werd in het land van den landbouwer V., alhier, aangetroffen een dertienjarig meisj" dat niet wel bij het hoofd was. Het kind was in nachtgewaad, met bloote voeten in klompen. Do politie kon van het kind niet te weten komen, waar het thuis behoorde. Eenige uren later wist zij door gedane nasporingen, dat het kind van haar oudere, tc Sluipwijk woonachtig, was weggeloop en. Na haar van kleercn voor zien tc hebben, bracht de politie het ongo- lukkige meisje naar de ouderlijke woning. Bij Koninklijk besluit is aan den tijde lijk gepensionneerden eersten luitenant, plaatselijk adjudant K. Schravcr en aan den tijdelijk gepensionneerden officier van gezondheid dor 1ste klasse van het personeel van don geneeskundigen dienst dor land macht R. C. K, Ilckon, onderscheidenlijk tc rokenen van 21 Februari 1902 en van 1 Fe bruari tc voren, bij vernieuwing een tijde lijk pensioen verleend, voor eerstgenoemde voor den tijd van vijf jaren en voor laatst- gemeldo voor dien van één, jaar, en het bo- drag van hot pensioen bepaald voor don ecr- 6ton luitenant Schravcr op 400 'sjaars, on voor den officior van gezondheid der 1ste klasse Ilcken op ƒ650. De luitenant Ier zee der 1ste klasse G. J. van der Hout wordt met 6 Juni a.s. go- plaatst in do rol van Hr. Ms. torpedo-in- structieschip „Marnix", on belast mot hot bevel over Hr. Ms. logementschip „Am- stcl". Dc luitenant ter zee der 1ste klasse J. A. van Zadelhoff wordt met dien datum eer vol van het bevel over laatstgenoemden bo dem ontheven on wederom geplaatst aan boord van gemeld instructieschip. Den luitenant ter zee der 2de klasso H. J. Boldingh, tijdelijk gedetacheerd aan boord van Hr. Ms. kanonneerboot „Bulgia", is tijdelijk het bevel ovor genoemde boot op gedragen. Ingevolge Koninklijk besluit van 3 Ju ni 1902 No. 63 zal Hr. Ms. fregat „Tromp" met 5 dezer te Willemsoord worden uit dienst gesteld. Bij gemeld besluit is de ka pitein ter zee J. E. Sickens alsdan eervol van het bevel over dien bodem ontheven. Bij beschikking van den Minister van Marine is, met ingang van 1 Juni 1902, bij het departement van Marine, bevorderd tot eersten klerk, do tweede klerk K. T. G. Lange; benoemd tot tweeden klerk, do heer M. Hofman. Hr. Ms. pantserdekschip „Holland", onder bovel van den kapitein tor zee J. Wentholt, is 3 dezer Kaap Sagres gepas seerd. Yoor het tijdvak van 1 September 1902 tot en met 31 Augustus 1903, benoemd tot concierge aan de Rijks Hoogere Burger school to Goes, G. F. H. Frank, tijdelijk concierge aan die school. Alsnog benoemd tot lid der plaatselijke commissie van toezicht op de Rijkslandbouw- wintorschool ie Dordrecht mr. A. R. Zim merman, tc Dordrecht. De Universiteitswedstrijd. Zooals onzen lezers bekend is, word den 25stcn Mei, nadat „Triton", uit Utrecht, door „Laga", uit Delft en „Norcus", uit Amsterdam, door „Njord", uit Leidon, waa overwonnen, bij den eindstrijd tusschon do beide winners der voorwedstrijden, „Njord" en „Laga" do boot van laatstgenoemde Vcr- ccniging door een stoombootje overvaren, juist op 't oogenblik, dat zij op het schot tot afvaart lagen te wachten. Er was dus voor dien dag van het voortzetten van don strijd geen sprake, al wae de schade aan de Dolft- schc giek gauw te verhelpen: do rooiers had don allen in het water gelegen on waron niet meer „in conditio." Op den wedstrijd van „Hollandia" ont moetten beide ploegen elkaar over een baan van 2000 M. en slechts na do uitersto krachtsinspanning gelukte het „Laga" de ,,Njord"-ploeg met een miniem verschil van twee voet tc verslaan, terwijl „Triton", dat ook mededong, in 't geheel niet in aanmer king kwam. Dat gaf aan de vrienden der Leidschc roeiers hoop, dat het hun zou ge lukken dc Delffcschc tegenstanders over do 3000 M.-baan op de Schio to verslaan, want hel Bestuur van den Ned. Stud.-Rocibondy had intusschcn vergaderd on bepaald, dat de mislukte beslissing van don Universiteit»- wedstrijd op Woensdag, 4 Juni, 's avonds to 7 uren, op hetzelfde terrein als de voorwed strijden zou geroeid worden. Gisteravond heeft die gebeurtenis dan ook plaats gehad, waarbij een grootc schare too- schouwers, mee rondeels uit Delft, aanwezig was. Het. werd mot het wachten tot de baan vrij was halfacht, voordat do heer C. A. J. Quant, die het schot tot afvaart geven zou, daartoo overging, Vlug vlogen boido gieken vooruit, vooral „Njord" vertrekt prachtig* en heeft na 20 seconden reeds driekwart bootslongte op do tegenpartij vóór. Maar daar lost de heer Quant ongelukkig en bij ongeluk het tweede sohot, dat hij in zijn gp- weor had en gaf daardoor onwillens het signaal aan de ploegen om op to houden on naar do afvaart terug te kecren. Zij gaven or onmiddellijk gevolg aan. Ten tweedon male laat do heer Quant hen vertrekken, nmar, zoo goed als de start van „Njord" den eersten keer gelukte, zoo slecht ging het nu. Eenige snoeken vormden het begin van den strijd, waardoor de boot na- genoog stil kwam to liggen: „Laga" 6choot inmiddels vooruit. Eerst op het luid com mando van den stuurman om door to rooien, horstelion zioh do Lcidcnaars on gaan aan hot werk. Maar hoo goed or vor der gerooid moge worden, het verschil, door hot slecht vertrok ontstaan, blijft nagenoeg gedu rondo het vorder verloop van den strijd hotzelfdo: nooit was het rneor dan vijfkwarb nooit minder dan driekwart Icngto en mot oen lengte ongeveor won Delft, in 11 min. 2 1/2 sec. do overwinning. Wanneer mon nagaat, dat Njord" gedu rende den geheelon wedstrijd met do eeno zijde in do golvon van do ,,Laga"-ploog heeft moeten roeien on toch met niet meer verschil verloren heeft, dan het door het slechte vertrek was achtergeraakt, dan kan men veilig aannemen, dat de mededingers van gelijke kracht zijn: trouwens ook op „Hollandia" wees do uitkomst daarop. Doze wedstrijd was de 24ste, dio heeft plaats gehad. „Njord" heeft 8-, ..Laga" 7-, „Norou8" 5- en „Triton" 4-maal do zege be haald. Do ploegen waren aldus samenge steld „Laga" L. Mangelsar Meertena. 2. F. R. A. Stoll. 8. .1. C. Ktty. 4. I. P. Delprat. 5. L. C. Schram. 6. G. A. Abendanon. 7. A. L. J. Breebaart. J. Verslnys (slag). H. ter Horst (stuarm.) „Njord" .T. R. Clifford Kocq van 2. A. Gtovo. fBreugol 8. E. Hesaolinlc. 4. J. A. Molhuvsen 5. J. F. van Haoraolte 6. J. J. Krantz. 7. J. Adam. H. Werkman (slag). J. D.W orkmnn (atuurm.), Wetsontwerp Lohman c. s. Bij het nfdeclingsonderzock verklaarden ccnigo leden dat zij do poging van de voor stellers, hoe goed ook bedoeld, met leedwe zen hadden zien aanwenden. Het algemeen belang had h. i. moeten gelden als het hoogsto. Enkele leden gaven wel toe, dat dc thans gevolgde weg do voorkeur verdiende boven dien van het voorstellen van een motie maar kondon zich niet voreenigen met hot De Pleegzuster. 82) Als een donkere, weeke toongolf ruischte hot korte voorstel onder den gedempten aan- i slag. Zacht en donker klonk haar stemeen heerlijk pianissimo, zuiver als harptonen: „Wij zaten stil aan 't venster, Het licht was uitgebrand, Ik voelde uw harte kloppen, Zacht drukte ik uw hand Ik sta alleen op aarde; M|Jn gansche hoop zyt gij, Gij zyt mijn vader, moeder, Ja alles zyt ge mij! Waar bleven nu die tijden, Dat heerlijk weeldejaar? Mijn liefde is laDg gestorven, Vorbleekt mjjn lokkenhaar." Heel zacht fluisterde het weemoedige naspel uit, en zonder te weten waarom, meegesleept door de lang, lang ontbeerde bekoring der mu- ilek, den heerlijken toon van het instrument, de naanilooze droefheid om haar en ach I ook In haar boog zij hot hoofd en kon de tranen niet weren, die uit haar oogen droppelden. Hy vroeg iets; zy gaf geen antwoord: ze zou in snikken zijn uitgebarstenOp een maal schrikte zjj opeen hooge schaduw viel op haar handen, die zacht voortspeelden, de melodie varieerend. Voor haar stond, op den vleugel geleund, Aibrecht Wahlbeck. Yoor de eerste maal zag ze hem staan, zich alleen bewegen. Hij kon dus nog loopenl Sprakeloos, ontsteld keek zjj op naar de hooge gestalte, een oogenblik, in ongeloovige verbazing dë handen naar hem uitstekend, als wilde ze hem voor vallen bewaren. Toen eerst sprong zy op en trok oen stoel byhy liet zich daarin neer en liet het hoofd een oogenblik rusten tegen de rugleuning. Doch deze was te laag, en Marie boog zich, zacht haar arm schuivend onder zyn hoofd, dat hy kon ruston. Een blik wissel len zy in het schemerig licht, geen vraag. Toen 4nef hy het hoofd op, en zyn handen raakten zacht de toetsen aan, terwyi zy over hem gebogen bleef, den arm gereed, zoo het moede hoofd weer rust mocht verlangen. Ademloos, sidderend, maar onnoemiyk zalig, luisterde zy, terwijl zy zich teeder togen hem aan viydo. O, ze kende het lied heel goed, de plechtige, eenvoudige wyze. Zacht, half ziDgend, half sprekend, hoorde zy dicht aan haar oor: Marie, 'k zie u aan 't venster staan, Gy lief, bekoorlyk kind, vEn 't spel der bloesems gadeslaan, Verstrooid door d'avondwind. De bloemenoogen zien omhoog Naar uwer oogen licht, 't Schoonst bloeit er in den vensterboog Uw lieflyk aangezicht. De avondklok groet in 't verschiet Met zachte melodie 0, breek' de storm de bloemen niet En nooit uw hart, Marie 1" XVIII. „Neen, maar, heb je 't nu ooit beleefd?" bromde Rosette, toen het klokje in de keuken een vol uur over den tyd aanwees. Anders werd haar des Zondags, wanneer meneer de luitenant kwam eten, precies om vyf minuten over twoeön het teeken gegeven, dat ze kon opdoen, daar de luitenant altyd prompt op tyd kwam, wat ook niet meer dan fateoeniyk is, als men een goed maal komt halen. Meneer de luitenant was gekomen, en Rosotto had gezien, dat mevrouw hem dadeiyk een brief had gegeven, natuuriyk van de bleeko juffrouw, met wie hy in het geheim geöngageerd was. Dien brief hadden ze best na het eten kunnen lezen, terwyi Rosette aan het vaten-wasscben ging; maar al wilden ze het dadeiyk doen, meer dan tien minuten waren er toch niet voor noodig. En nu zaten ze al een vol uur binnen. Toen Rosette in de eetkamer- wat luid met messen en vorken had gerammeld, was de luitenant opgestaan, om de porte brisóe toe te slaan; en toen ze even later heel bodaard wa3 komen vragen, of het eten vandaag vergeten werd, had de luitenant gesnauwd „"Wacht maar, tot we je roepen 1" Neen, dat was te gek. Zc ging nu be slist en onherroepelijk met 1 Januari weg. Zooals de luitenant haar in den lvatsten tijd behandelde, dat liep de spuigaten uit. Wacht maarhaar beurt zou ook komen 1 Ja, toen Frits Karl dien middag bij zijn moeder kwam, had ze hem een brief laton zien, waarop hij lang had gewacht. Twee beleefde briefkaarten had hij naar Salo- schin gestuurd, en hij had geen uitvoeri ger antwoord ontvangen dan óók een briefkaart, zeer lakoniek. Zijn moedor had aan Marie Louise ge schreven, dat professor Labach het mee deden van haar verloving aan den neef op Saloschin goedgekeurd en zich er zelf mee belast had. Als antwoord waron nog een paar haastige, kleine briefjes komen op dagen, maar geen uitvoerig schrijven. Ma ma had buitendien den toon dier briefjes voor onbeleefd en gepikeerd verklaard en hem aangespoord, de voorgenomen reis naar Dantzig te maken, wilde hij niet een gevoelig verlies lijden, welk had zo niet ge zegd, maar ze had hem aangezien met een blik, die hem razend maakte, zoodat hij de deur was uitgoloopen, Eigenlijk had hij heden ook niet willen komen; maar ze had hom een boodschap gestuurd, dat de brief er was, on nieuws gierigheid had het gewonnen. Verheugd was hij begonnen te lezen; maar weldra hoorde zijn moeder gesmoor de vloeken en verwenschingen, die haar verschrikt deden opkijken. „Wat is er tooh?" vroeg zij. „Wat er is?" barstte hij toornig uit. ,,'t Is niets met het majoraatde erfe nis....,-. het doodgaanniets. Ze drukte, verbleekend, de lippen op een. En na een pauze: „Geef dien brief eens hier! Wat praat je voor onzin?" „Lees dan zelf! En u zult zien, dat ik bedrogenbespotvoor den gek ge houden bendat ik mij nu wel een ko gel door den kop kan jagen." Frits, blijf zitten, wat jk je billon mag 1" verzocht mevrouw, toen hij op sprong en begon, de kamer op en neer te hollen. Hij wierp zich op de chaise-longue, wan hopend, met do ban'Jen voor het gezicht, licht kreunend. Nooit had zo hem zoo gezr'en, zoo weinig meester van zichzclven. Wat of er wel in dien brief stond? En zc begon te lezen, hardop „Lieve Frits Karll Je hebt je langen tijd met toer korte, lakonieke brieven van mij tevreden moe ten stellen, on ik heb je verwijten daar over geduldig verdragen. Ik kon echter tot dusver niet uitvoerig zijn; want over datgene, wat je uitsluitend interesseert, kon ik je geen juist bericht geven, daar wij hier zeiven niet wisten, wat or van to denken. Ik heb het gevoel, dat ik jo eerst moet voorbereiden op con nieuws, dat voor jou ik begrijp dat w4ïl zeer verrassend, söliokkcnd zelfs moet zijn dat aan al je verwachtingen den bodorn kan inslaan ik gevoel dat. Ba ron von Wahlbeck zal nietstervenhij kan nog volo jaren leven, gezond wor den, trouwen Deze ploteclingo verandering is raad selachtig, als do heele ziekte was, ook voor de artsen. Door een wonder des He mels is sinds drie maanden een stilstand gekomen in dc kwaal, en dat niet alleen, maar in den laatsfcen tijd zelfs merk bare beterschap. Eerst zag men zelfs de nieuwe ver schijnselen aan voor do kenteekenen van een naderend einde; doch het was slechts de inspanning van het lichaam dat ijzeren gestel om de ziekte te bo ven te komen, den dood te overwinnen. (Wordt vervolgd.) J

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1