N«. 12958 Zaterdag 24 Mei. A®. 1902. <§eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. ONZE VEEMARKT. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Loiden por 8 maandon T I I I 1.10.' Buiton Loiden, per looper en waar agenton gevestigd zyn 1.80 Franco por post 1.65- PRIJS DER ADVERTENTEËN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer/" 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeron buiton de stad wordt f 0.05 berekend. lMrecte Belastingen. De Burgemeeeter Tftn Lelden brengt ter algemeene zonnis, dat aan den OntTanger der Dir. Belastingen ie ter bard genteld het kohier der l'eraoneele bolaetiDg No. 9 van den dierst 1902, executoir ver-laard den aiLton Mei Jl., on herinnert voorts den belangheb benden aan hun TerplichtiLg, om den aanslag op don b.j de Wet bepaalden roet to voldoon. Leiden, Po Burgemeester voornoomd, 21 Mei 1902. H. O. JUTA, Wctb., loco-Borg. Sedert wy de bijzondere aandacht vostigden op het verslag van de Kamer van Koophandel betreffende onze veemarkt, Is deze zaak aan de orde. Niet alleen dat er reeds een- en andermaal in het Leidsch Dagblad over ge schreven werd, de veemarkt is het onderwerp van het gesprek overal, waar men menschen aantreft, die belang «tellen in zaken de stad onzer inwoning betreffende. En, zooals het met alle quaesties van oenlge beteekenis gaat, de gevoelens loopen zeer uiteen. Daar z\jn er die beworen, dat onze markt by een behoor lijke inrichting met uitzondering van enkele drukke marktdagen voldoende ruimte bevat. Neen, zeggen anderen, de markt is te klein, doch zU kan wel aanzienlijk worden uitgezet, waardoor ze in de naaste toekomst aan de bescheiden eischen kan voldoen. Eindelijk worden er gevonden, die als eenig afdoend middel meenen te moeten aangeven: algeheele verplaatsing naar een voldoende groot en vry terrein. Wy meenden aan onze lezers verplicht te zyn door persoonlijk onderzoek ons zoo goed mogelijk op de hoogte te moeten stellen en onbevoordeeld een en ander te onderzoeken, om daarna onze meening te zeggen zonder ona door iet» anders te laten lelden, dan door de feiten. Stellen wy als een verblijdend verschijnsel voorop, dat de aanvoer van vee, vooral van ■rundvee, aan onze weekmarkt reeds sedert Jaren tooneemt. De klachten over onvoldoende ruimte dagteekenen dan ook al van eenige Jaren hor. Voor vjjf a zes jaren werd op advies van den algemeenen marktmeester roeds de varkenmarkt verplaatst, wat toen aanleiding gaf tot allerlei beschouwingen. Daardoor kwam er eenige meerdere ruimte voor de standplaatsen van rundvee. Doch al de vorkregen ruimte kon niet voor meerdere fitaanplaatson worden gebruikt. Ten behoeve der inspectie van het Yeoartsenljkundig Staats toezicht moest de ruimte tusschen de dieren grooter worden gemaakt, waardoor bovendien zou worden verhindord dat de koeien elkander zouden kunnen stooten. Die ruimte bedraagt ongeveer oen meter en wordt door deskundigen te smal geacht. Maar vooral hinderlijk is het gebrek aan ruimte tusschen de rijen, waardoor het niet mogelijk is in de onmiddellijke nabij heid een koe te monsteren, zoodat dit meestal geschiedt op de Steenstraat, wat niet zelden hinderlijk is voor de drukke passage daar en soms door de politie worde belet. Deskundigen verzekerden ons beslist dat het ondoenlijk is in de gegeven ruimte meer vee te plaatsen. De onvoldoende ruimte wordt zeer sterk ge voeld op zes drukke voorjaars- en najaars markten en tijdens de druk bezochte lammeren- markten gedurende minstens vijf achtereen volgende wekendat is reede over een derde deel van hot jaar, een lijd, waarmede wel rekening mag worden gehouden. Er werd ons verzekerd, dat tijdens de drukste markten soms 200 a 300 koelen vóór de veemarkt moeten biyven staan. De vrees is derhalve niet denkbeeldig dat de veehouders mot hun vee naar andore markten zullen ;gaan. Naar welko markten dan? werd er gevraagd. Weet men niet dat men zich te Woerden zeer beijvert de markt tot eenigen bloei te brengen, dat men in Alfen en Hoofd dorp vrye markten heeft en zelfs premieën uitlooft voer de grootste aanvoeren? Al deze plaatsen liggen in de Rijnstreek en kunnen dus concurrenten worden van de Leidsche veemarkt. Laten wy op onze hoede zynl Doch behalve dat onze veemarkt niet groot genoeg is, ie zy ook niet goed ingericht. Een markt behoort te zyn één afgesloten ruimte met twee, hoogstens diie toegangen. Onze markt kan men bereiken langs de Blauw- poortbrug, de Narmstraat, de St.-Aagtenstraat, de Binnenvestgracht en het Fokkestraatje. By al deze toegangen moet contrólo worden gehouden, wat moeieltfk en eenigszins kost baar ia. Eindeiyk werkt de markt belemmerend op de scheepvaart in de Oudo Ves!^ van ongeveer de Mare tot de Turfmarkt. Op druk ke marktdagen liggen er dikwyis twoe ryen veebooten, ten gevolge waarvan twee schepen elkander met moeite soms in *t geheel niet kunnen paaseoren. Nu moge voor velen de bedryvige drukte op en om het terrein van de markt iets aantrekkeiyks hebben, er staat tegenover dat vooral by regenachtig weder de straten er onaangenaam vuil kunnen zyn wat voor een straat als de Sleenstraaf, die van het station naar het centrum der stad leidt zeer hlnderiyk is en byzonder in het oog loopt. Wie zal nu nog ontkennen dat het meest afdoende middel om in den bovengeschotsten toestand, die inderdaad op den duur onhoud baar is, verandering te brengon, zou zyn algé- heele verplaatsing van de veemarkt? Er ryzen evenwel twee bezwaren: de groote kosten en do achade daardoor berokkend aan logementen en winkels, die aan of in den omtrek der markt zyn gevestigd. 'tEerste is een bezwaar, dat de gemeente in 't algemeen raakt; 't laatste betreft byzondere personen. „Een abonnó" schatte het aantal naringdoendeu op 200. Wy hebben 't aantal vergunningen en neringen zeer ruim genomen, zoodat wo er ook touwwinkels en melksiyters onder rekenden, nauwkeurig geteld en vonden aan do Nieuwe Beestenmarkt 14, aan do Lammermarkt 15, aan de Steenatraat 23, aan de Beestenmarkt 17 en den Ouden Singel 1, te zamen dus 70. Dat Is nog niot eens de helft van het aantal door „een abonnó" ge noemd. Maar we erkennen gaarne: toch nog te veel om zonder hooge noodzakelykheid te besluiten dozen het brood gedeeltciyk uit den mond te stooten. Wy willen dan allereerst omzien naar uitbrei ding der markt op hét terrein zelf. Daartoe zou zich het best leonon de grond tusschen de Bees tenmarkt en do St.-Aagtenstraat. Daarvoor zou noodig zyn de onteigening van 48 panden, waar onder .enkele van zeer grooten omvang. Daar door zouden dan toch ook reeds 17 nering doenden getroffen worden. Naar ruwe schatting zou met die onteigening alleen reeds een kwart millioen gulden gemoeid zyn. Daardoor zou men voor een nog altyd niet radicale verbe tering, heel groote sommen moeten besteden en voor een deel do neringdoenden ook treffen. Ook zou men de uitbreiding kunnen aan brengen door af te breken een 75 huisjes tusschen de Scheistraat en het Wykslraatje, dat veol goedkooper zou zyn. Maar daardoor zou men het drukste gedeelte der veemarkt daarheen verplaatsen en de neringdoenden, nu aan het centrum gelegen, zouden er weinig minder schade by lyden dan by algeheele ver- wyderiDg van de markt. Daarenboven zou de markt zich moeten verbrokkelen, terwyi een markt, wil zy aan goedo eischen voldoen, zich om oon middelpunt moet concentreeren. Uitbreiding van de bestaande markt zal dus gepaard moeten gaan met zeer groote kosten, geen afdoende verbetering aanbrengen en, in welke richting ook aangevat, oen deel der tegenwoordige neringdoenden In hun bestaan treffen. Tot zoodanige verandering kunnen wy tot onze spyt derhalve niet adviseeren. Wy zullen dus op voorbeeld van steden als Amsterdam, Rotterdam en Leeuwarden vooral, moeten omzien naar een vry terrein, waarheen de markt kan worden verplaatst. Een terrein dat groot genoeg is voor een ,afzienbaren tyd" zooals bet verslag van de Kamer van Koophandel het uitdrukt, en voor marktplaats geschikt is gelegen. Is in de onmiddellyke omgeving van Leiden zulk eeu terrein? Is er een middel om de menschen, die aan de bestaande markt hun bestaan vinden, op eenigerlei wyze scbadelooa te stellen? En elndeiyk, zyn de groot» sommen voor dezo operatio benoodigd, daaraan goed basteed? Ziedaar een drietal vragen, die thans moeten beantwoord. Dat zullen we trachten te doen in een volgend artikel. V Vit «I© Tweed© Hamer. Disciplinaire straffen en nog xoat. Daar is gisteren nog heel wat gesproken om te beslissen of de krijgstuchtelijke en bij komende straffen woardig zijn in de wet op de krijgstucht te worden opgenomen. Yecl nieuws werd echter, na hetgeen Donderdag reeds was gezegd, niet aangevoerd. Do heer JLohman do Regccringscommissaris en de Minister van Oorlog verdedigden artt. 4 en 5. Er was geen straf of do Minister wist voorbeelden bij te brengen, waarin zij nut tig zou kunnen werken. Doch ook even ge makkelijk viel het den heeren Lieftinck, Kolkman, Schaper en Staalman in hun re plieken deze straffen voor zekor geval be spottelijk te maken. En zij blo ven niet in gebreke dit te doen. Zoo deelde do heer Staalman mee, dab de kinderen van een ge huwd onderofficier, die 2 uren vroeger in de kazerne moest komen, tot de veronder stelling kwamen, dat vader dronken zou zijn geweest. En waarom, als de minderen wor den gestraft, ook niet de tuchtstraffen toe gepast op jonge officieren? Deze maken zich ook wel degelijk schuldig aan overtreding van dc krijgstucht Wij zullen ouze lezers verder niet vermoei en met hetgeen over cn weer werd aange voerd, dat soms wel geestig, p~ar toch niet buitengewoon belangrijk was. Onze voorspel ling dat dc artikelen zouden worden aan genomen, is uitgekomen. Over elke straf werd afzonderlijk gestemd met dezen uitslag dat do straf dienst werd aangenomen met 65 tegen 9 stemmen, de inhouding van soldij met 48 tegen 26, vermindering van kost met 47 tegen 27 on het verbod van het dragen van wapenen buiten dienst met 65 tegen 8 stemmen. Tot de tegenstemmers behoorden steeds do socialistische afgevaardigden met do heeren Staalman, Lieftinck cn Marchant, terwijl bij sommige straffen anderen van links en rechts hen hielpen. Een eigenaardig „incidentjo" had er plaats tusschen den antirevolutionairen heer Löhman en den Katholieken heer Van Vlij men. Dc heer Lohman had met lof getuigd van een deskundige in de Commissie van Voorbereiding, den heer Verhey, en gezwe gen van den anderen deskundige, nl. den heer Van Vlijmen zelf, dio trouwens ook niet in de Commissie had gewerkt, omdat hij voor langen tijd naar Rome is geweest. Niet temin gevoelde deze afgevaardigde zich ge raakt en noemde de woorden yan den heer Lohman ,,zccr ongepast". Och was de heer Van Vlijmen naar Rome geweest, hernam do heer Lohman fijntjes. Dat vernam hij heden voor het eerst. Dan kon hij zich diens afwezigheid best verkla ren. Hij zelf zou ook veel liever eens naar R-omc gaan dan in deze dagen de Kamerzit tingen bij te wonen. Maar was cr dan geen reden dat dc heer Lohman meer licht had ontvangen van iemand, die niet in dc Ka mer was, als van een die buitenslands reis de en moest de heer Van Vlijmen daarover zich nu ergeren? Dc heer Van Vlijmen, blijkbaar den steek gevoelende, verliet de zaal om eerst tegen do stemming weer te verschijnen. Men ziet hier uit, dat dc heeren nu ja, wel hoffelijk, maar dan toch elkander wel eens degelijk kunnen kapittelen. Dinsdag komt aan de orde het wetsont werp tot aanvulling en wijziging der mili- tiewet door dc heeren Lohman c. s. voorge steld, bedoelende de lichtingen 1895 en 1896 van dc herhalingsoefeningen vrij te stellen. Door de heeren Drucker c. s. is, zooals onze lezers weten, daarop een amendement inge diend, strekkende om ook de miliciens der lichting 1897 daarin te betrekken. Naar verluidt in de parlementaire krin gen, zou dit amendement bij aanneming voor de lichtingen 1895 cn 1896 wel eens „roet in 't eten" kunnen werpen. De drie voorstellers van deze wetswijziging zouden dan hun ont werp willen intrekken, omdat de minister bij aanneming van des heeren Druckers amendement dc portefeuillc-quaestie zou stellen. Wij hebben nogal vertrouwen dat het zoo'n vaart niet zal loopen. Maar dat het Dinsdag in de Kamer er wel eens warm kon toegaan, is niet een tc gewaagde veronderstelling. Leiden, 24 Mei. Door den kerkoraad der Ned.-Hervormde Gemeente ia onderstaande circulaire aan de lidmaten dezer gemeente toegezonden: „Mag de Kerkeraad der Ned.-Herv. Gemeente alhier even Uwe aandacht vragen? Reeds sinds langen tyd word er van ver schillende zyden by onze Synode op aango- drongen, dat zy toch middelen zou beramen, om, beter dan tot dusver, in de vele stofte- lyke nooden onzer Kerk te voorzien. Of, mocht hot nog laDger ïydeiyk aangezien worden, hoo b. v. in tal van gemeenten de kerkgebouwen en pastorieön in dan meost vervallen staat verkeeren, uit gebrek aan geld?.,., hoe aan de meest dringende be hoefte aan meer werkkrachten Diet kan wor den voldaan, uit gebrek aan geld?hoe predikanten, dio niet meer hun werk kunnen verrichten, aan den avond van hun leven slechts een ver van toereikend ponsioon be komen; en, hoe de weduwe en woozen van hen, die met oer en yvor de Kerk hebben gediend, niet veel moer dan een aalmoes ont vangen, uit gebrek aan geld?! „Neen!" besloot de Synode, „het mag niet langer zoo!" En, gevolg van dit besluit was: de stichting van de U zeker reeds be kende „Generale Kas". Terwyi voorta aan do Kerkeraden werd opgedragon, om vrywilllgo jaariykscbe bydragen (van ten minste 25 cents) te vragen aan allen, die tot hunne byzondere gemeente beliooron. Ons kwytende van dozo opdracht, komen wy thans ook tot UI En wy mogen er immers op rekenen, dat Gy u een klein offer getroosten wilt? nu niet voor nooden in onzen eigen kring, maar voor de algtmeene belangen van onze Hervormdo Kerk in haar gehéél. Wil ons dus vergunnen, dat wy in den loop van dit jaar per quitantie by U bo schikken over de bydrage, waarvan de grootte aan Uw eigen goedvinden wordt overgelaten, en die Qy ons toezegt op onderstaand (aan de circulaire gevoegd) intoekenbiljet. Liefde voor onze Kerk in haar gehéél; ernst om hare wonden teheelen; medegevoel met anderer noodenen gehoorzaamheid aan het woord: „draagt elkandors lasten, alzoo de wet van Christus vervullende", zullen u voorzeker bewegen, om onder do vrywillige contribuanten van „de Generale Kas" u mede te scharen." De minister van binnenlapdsche zaken heeft de volgende gecommitteerden aange wezen to wier overstaan zullen worden afgo nomen de eindexamens der gymnasia te Leidon (te houden op 17, 18 19 en 20 Juni), 'o Gra- venhage (te houden op 21, 23, 24, 25, 26 en 27 Juni), en Rotterdam (te houden op 28, 30 Juni, 1, 2, 3 en 4 Juli), dr. A. H. G. P. van den Es, oud hoogleeraar aan de gemeente- ïyke universiteit te Amsterdam (voor Leiden), dr. J. Woltjer, hoogleeraar aan do Vrye universiteit te Amsterdam (voor 's-Gravenhago •n Rotterdam), dr. J. H. Gallóe, hoogleeraar aan de ryks-unlvorsiteit te Utrecht, en dr. H. A. Lorentz, hoogleeraar aan de ryks-unlver- siteit te Leiden. Voor het akte examen lager ónderwys is geslaagd mej. C. Voet te Leiden. Heden bracht de minieter van blnnen- landsche zaken dr. A. Kuyper oen bezook aan do Kweekschool voor Machinisten te Amsterdam. Morgenmiddag om vier uren vertrekt de opperkamerheer van H. M. de Koningin K. J. G. baron van Hardenbroek van Bergambacht naar St.-Petersburg, waar hy naar men verneemt tydens zyn bezoek tor by woning der Roodo Krurs-conferentie in opdracht van H. M. de Koningin een audiëntie zal aan vragen by don Koizer van Rusland en diens Gemalin, om namens H. M. de Keizerlijke familie dank te betuigen voor de betoonde deelneming tydens do ziekte van H. M. do Koningin. De Maatschappy „Wandelhoofd Scheve- ningen" zal aan de a. s. aandeelhoudersver gadering voorstellen het dlvideDd over het afgeloopen jaar na zeer belangryke afschry- vingen vast te stellen op 6 pCt. De mlnistor van waterstaat ging gister avond met den ingenieur van den waterstaat Doffegnios en den hoofdcommies De Monté Ver Lo en naar Gent, om yan daar uilliogs het Kanaal naar Terneuzen te varen tor inspectie van het vaarwater. Aan de Christeiyko school te Aarlander- veen (dorp) Is benoemd den heer E. do Vries, onderwyzer te Sneek. Aan de Chr. school to Aalten ia be noemd tot onderwyzor de hoer H. J. W. A. Meyerink te Hoogkeppel en tot onderwyzerea mej. D. H. S. Ortlopp te Assen. Door den heer E. D. Dykman, voor weinige dagen te Nymegen overleden, is aan de Weesinrichting te Neerbosch een legaat van f 1500 vermaakt, vry van successierechten. Do „Vereeniging tot behartiging der stoomvaartbelangen iu Nederland" heeft In een adres aan do Tweede Kamer te konnon gegeven, dat, nu de concessie, verleend aan het heemraadschap van den Amstel en Nieu wer Amstel voor het heffen van tollen en gabellen met 1 Januari 1903 afloopt, ophef fing van de drukkende en ongemotiveerde lasten, die op een gedeelte der vaart tusschen Amsterdam en Rotterdam via Gouda door dat heemraadschap worden geheven, dringend noodig is. Daarom verzoekt adressante de Kamer te willen bevorderen, dat nu voorgoed ♦en einde wordt gemaakt aan dezen voor de scheepvaart onhoudbaren toestand, door het niet wedor verleenen van de concessie. De heer Viruly, adjunct-commies by liet Departement van Buitenlandsche Zaken, is voorloopig tydeiyk werkzaam gesteld by ons gezantschap te Bern, waarheen hy a. s. Dinsdag, vertrekt. De minister van koloniön maakt bekond, dat twee jongelieden, met diploma van hot examen B, gonoemd ln artikol 05 dor wet van 2 Mei 1863 (Nederlandsch Staatsblad No. 50), in opleiding kunnon worden gonomen voor do betrekking van ingenieur by het mynwozon in Nederlandsch-Indiö, volgens do bepalingen van hot Koninkiyk besluit van 23 Juni 1893 No. 84 (Indisch Staatsblad No. 223). Zy, die voor opleiding in aanmerking wen- schou te komen, moeten zich binnen veertien dagen na afloop van het oxamen B van dit jaar by gezegeld adres aanmelden by het departement van koloniön. Voor verdere byzonderhoden zie men de „Sta. Crt." van heden. Ook dit jaar zal voor de R.-K. byzond. onderwyzer in het bisdom Haarlem het klein seminarie „Hagoveld", te Voorhout, wederom beschikbaar worden gesteld tot het houdon eener goostelyke afzondoriDg of retraite, en wel van Vrydagavond 29 Augustus tot Dinsdag ochtend 2 September. Op uitnoodigiug van het hoofdbestuur van den „Volksbond, Vereeniging tegen drank misbruik", zullen de hooren mr. F. W. J. G. Snyder vau Wissenkerke, te Wassenaar, en A. van dor Voort Azto Haarlem, ln de maand Augustus a. s. eon rois ondernemen naar Zwedon en Noorwegen, ten einde de aldaar toegepaste, by de wot geregelde stel seis van diankbestryding te bestudeeren. De Tweedo Kamor heeft gokozen tot rap porteurs over de suppletoiro marlnebegroolin- gen (pantserechip en kustvoriiehting Kykduln en Scheveningen) de heeren Vernoy, Marchant, Van Wassenaer van Catwyck, Goekoop en Fokkerover de overeenkomst mot België betreffende verbetering van het kanaal GentTerneuzon do hooren Krap, Honnequln, "Conrad, Lely en Röell. In de jaarlUksche algemeene vergadering van aandoelhoudors in do Geidorsche Qlas- verzekeriug-Maatschappy, govostlgd to Nyme- gOD, directeur de heer A. H. Graffelman, werden balans en winst- en verliesrekening over hot boekjaar 1901 goedgekeurd, en is het dividend vastgesteld op 0.28 pCt. De aan de beurt van aftreden zyndo commissaris, do heer W. J. Maurils, werd als zoodanig hor- kozen. Naar men verneemt, kan spoedig het wetsontwerp verwacht worden tot bokrach- tlging van de Brusselscho Buikerconventie, waarschynlUk gepaard gaande met een voor stel tot verlaging van don auikeraccyna. Voor het apothekersbediende examen hebben zich aangemeld by do commissie te Zwolle 67 en by dio to Amsterdam 105 can didates Uit hot vroeger vermelde viertal predi kanten (vacature-De Ridder) formeerde de ker keraad der Romonstrantscho Broederschap te Rotterdam het volgende tweetal (alf,): ds. J. H. W. Bisschop Boelo en dr. H. L. Ooit. Uit Romo wordt aan „Het Centrum" ge meld, dat Mgr. C. L. Eygenraam, hoofdredac teur van „De Tyd", gisteren oen particuliere cuiiöotie bad by Z. H. den Paus. Het8toomschip „Kronprinz" (uitreis) arriv. 21 Mol te Napels; de „RUnland," arriveerde 22 Mei van Amsterdam te Huil; de „Laeisz" vertrok 22 Mei van Padang naar Amsterdam; de „Prins Willem I", van Amsterdam naar Paramaribo, passeerde 22 Mol Ponta Ferraria (St.-Mlchael8); de „Koning Willem III", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 23 Mei te Genua en hooft do reis voortgezet; do „Lawoe" vertrok 23 Mei van Padang naar Rotterdam; do „Malang" vertrok 23 Mei van Padang naar Rotterdam. Lisso. In do algemeene vergadering van aandeelhouders dor Lissescho Bankvereeniging werden de balans en do winst- en verliesre kening over 1901 goedgekeurd. Daaruit biykt, dat de reservo na statutaire byschryvlng van 20 pCt. over do netto winst van f 9667 ad f 1933, thans bedraagt f 3535. De deposito- r-'.-pning is verdoold in dagdeposito's f 11,938» ep sito'a op langoren tormyn f 149,900, to 16Ï.838. Bruto winst bedraagt/" 15,388, do onkosten beloopen f 5321, bjyft 10,067; na afschryving van /399 van meubilair en inventaris, biyft do netto winst f 9667, waar uit aan aandeelhouders wordt uitgekeerd 7 pCt. dividend of f 31.50 per gewoon aandeel of f 33.25 per volgostort aandeel. De aftredende commissaris, de heer J. Tuf- meiaar, werd als zoodanig herkozen. Zegwaard. Den laatsten tyd krygen wo nu en dan bezoek van troepjes Zigeuners, menschen, ten minste daarmee zyn ze nog het meest te vergelijken, die niet kwaad zUn, doch waarmee men toch voorzichtig moet wezen. De vorige week hadden we zoo'n kolonie aan den Bleiswykschen weg, die daar den nacht over bloef. Den volgenden dag trokken ze door naar Stompwyk. Toen zy vertrokken waren, bleek dat ze nog oven op twee plaat sen kippen hadden gastolen. Ze scbynen ook alles te kunnen gebruiken.

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1