li*. (2948 Maandasr 12 31 ei. Ao. 1902. t§eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Leiden, 12 Mei. DAGBLAD Voor Loidon Buiten Leiden, por Franco per post PRIJS DEZER COURANT: por 8 maaiidon1.10.' looper en waar agenten gevestigd zjjn 1.30 l.( PRIJS DER ADVERTENTEÖN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedore regel meer 0.17£. Grootere lettors naar plaatsruimte. Voor hot incassoeron buiton de stad wordt f 0.05 berekend. Y Gemecntczukeu. Moeilijk te regelen. Voor eenigen tijd maakten we enkole kant- iteekeningen bij hot verzoekschrift door het bestuur der Verceniging van bozoldigde agenten van politie „Door Eendracht Baamgcbracht" tot den Raad gericht-, om op. eenigerlei wijze tegemoetkoming te mogen ontvangen voor de betaling der premio, te ©torten in het pensioenfonds voor weduwen en kinderen van gemeenteambtenaren. Wij merkten toen op dat, zooals adressan ten bekend kon zijn, bij hot vaststellen der verordening regelende dit fonds, de Voorzit ter uitdrukkelijk had verklaard dat een her ziening van de salarisrcgeling voor verschil lende categorieën van ambtenaren was geno men on noemden in verband daarm 'e het adres oenigszins voorbarig, te meer, omdat ©r werklieden on ambtenaren in gemeente dienst zijn, wio de nieuwe uitgave nog meer zal bezwaren. Wij wisten toen nog niet-, dat de Contro leurs van Politio ook reeds een soortgelijk adres hadden ingezonden. Hun ha-aden we met nog meer nadruk kunnen verzekeren dat dit verzoek bij Burg. en Weths. niet in goede aarde zou vallen, evenals den klerk der ge- meente-politie, die zich eindelijk ook bij de vragers heeft gevoegd. Wat wo vermoedden is uitgekomen. Burg. ©n Weths. zeggen de verzoeken niet zonder ecnige ontstemming to hebben ontvangen. Zal dit den politiebeambten, die geac1 b wor den bij het gemeontelijk beslpur nogal in een goed blaadje tc staan, reeds leed doen, nog meer zal het hun teleurstellen, als zij verne men dat Burg- en Weths. den.Raad in over weging geven afwijzend op hunne verzoeken fce beschikken. Na het bekend worden van het voorstel om alleen een tegemoetkoming tc geven, aan ambtenaren, wier pensioensgrondslag f C^D of minder 's jaars, of f 12.— of minder 's weeks bedraagt, was het wel te vermoeden, dat dit advies zou wordon gegeven. Inwilliging van het verzoek der politie agenten zou er noodwendig toe moeten leiden aan alle ambtenaren, wier pensioensgrond slag minder danT 617 bedraagt, een tege moetkoming toe te kennen en wilde do Raad 1de controleurs ter wille zijn, dan zou men alle ambtenaren met een pensioensgrondslag van f 900 tot f 1000 in een verhooging moe- to betrekken. Onze politie-beambten zullen toch n\cfc kun nen wenschen dat er voor hen een uitzonde ring zou worden gemaakt. Het komt ens voor, dat de Raad, waar hij klaarblijkelijk voor sommige catogorieën van ambtenaren een korting van 5 pCt. voor de pensioenbijdrage te bezwaarlijk acht, ver standig had gedaan bij het vaststellen der beginselen deze zaak te hebben geregeld dooi de invoering van progressie, zooals door een lid werd voorgesteld. Dan was de zaak voor goed geregeld geweest cn de gemeente had niet met de eene hand de tegemoetkoming terug behoeven te geven, wat zij met de andere als pensioenbijdrage ontvangt, en anderen, die nu de hand ook ophouden, be hoeven af te wijzca. Nu deze "zaak echter is beklonken, moet t>. i. de Raad geen enkele s&larisverkooging {vastkoppelen aan de pensioenbijdrage. Of de botrokken ambtenaar die uitgave kan missen, hangt toch niet alleen af van de grootheid of kleinheid van zijn jaarwedde, maar van tal v. i factoren, waarin de ge meenteraad niet kan voorzien. De gomcente heeft zich op dit standpunt jte stellen De ambt naar moet naar den aard van zijn ©tand en betrekking met overleg en onder normale omstandigheid behoorlijk kunnen zorgen voor zijn gez' i in het tegenwoordige en voor de toekomst. Daartoe is noodig dat de ambtenaar vol doende gesalarieerd zij. Afgescheiden van cleze of gene uitgave, zooals bijv. thans de pensioenbijdrage voor het weduwen- en kin- derenfonds, is daarvoor een maatstaf. Aan den Raad het recht en de niet gemak kelijke taak voor elke categorie van ambte naren dien maatstaf to bepalen. Naar ons ter oore i8 gekomen is thans door de gemeente-werklieden een verzoek- ©chrift bij den Raad ingediend, waarin zij 'ook vragen buiten verband met het pensioen fonds hun salaris nader te regelen. Acht de Raad deze herziening werkelijk noodig, dat hij er op inga, opdat deze ambte naren loonsverhooging ontvangen als zooda- nigi maar niet als een tegemoe-tkoming voor hun bijdrage, waarop anderen zich dan ook zullen vorgapen. Kan deze herziening eerst bij do behande ling dor begrooting plaats hebben en is men ivan oordeel dat de voorgestelde toelage van V 0.30 per week of f 15 in het jaar onmiddel lijk noodig Ï6, men geve die slechts -als ©en jfcijdelijfee voorziening. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 15den Hei 1902, des namiddags te twe« uren. Te behandelen onderwerpen lo. Verzoek van den heer W. F. Verhey van Wijk om ontslag als Commissaris der gemeente bij de Leidsche duinwater-maat schappij, (103) 2o. Verzoek van den heer J. A. van Dijk om ontslag als lid der Commissie voor do bewaarscholen. (89) 3o. Benoeming van een lid der Commissie voor de bewaarscholen. (90) 4o„ Benoeming van een onderwijzer-plaats vervangend hoofd aan de Jongensschool 2de klasse. (105) 5o. Benoeming van een Commissar's der Stads-bank van leening. (96) 6o. Verzoek van Mej. W. van der Waals gcb. Rolloos om continuatie in de betrekking van Stad's-vroedvrouw. (94) 7o. Verzoek van Jhr. E. O. Siberg om vrij stelling van dé betaling van schoolgeld, Mid delbaar Onderwijs. (92) 8o. Verzoek van Y. H. Haag om vrijstel ling en terugbetaling van schoolgeld, Mid delbaar en Lager Onderwijs. (93) 9o. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1901, van het Gerefor meerd Minne- of arme Oude Man n- en Vrouwenhuis. (98) lOo. Rekening, dienst 1901, van het Ge reformeerd Minne- of arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (98) llo. Rekening, dienst 1901, van de Plaat selijke Schoolcommissie. (99) 12o. Rekening, dienst 1901, van de dienst doende Schutterij. (100) 13o. Voorstel to- onderhandsche verpach ting van de aardappeltiend onder Leider dorp. (97) 14o. Verzoek van H. A. van Ingen Schenau om vergunning tot het d imp en van een gedeelte sloot, gelegen tusschen het villapark en den Hoogevoortsclien weg tc Oegstgeest. (95) 15o. Verzoek van O. J. de Nio om ge- heele kwijtschelding van boete wegens te late oplevering van de 4de Wethouderskamer. (101) lGo. Voorstel tot- beschikbaarstelling van gelden voor de inrichting en meubileering van do beide niouwe lokalen van de school aan dc Heerenstraat. (102) l7o. Verzoek van H. J. Hopman, weduwe van J. de Vos, in leven stadswerkman, om toekenning van een toelage uit de gemeente kas. (87) 18o. Verzoek van M. Niemandsverdriet, weduwe van J. Verhoeff, in leven stadswerk man, om toekenning van een gratificatie uit dc gemeentekas. (91) 19o. Verzoek van P. van Driel Bz., om den eigendom en het gebruik van twee strookjes grond nabij den Haagweg onder de gemeente Zoeterwoude. (74) 20o, Voorstel tot beschikbaaretelling van gelden voor do restauratie van schilderijen in het Stedelijk Museum „de Lakenhal," (106) 21o. Voorstel tot gewijzigde vaststelling van de verordening, houdende regeling van dc jaarwedden der leeraren aan het Gymna sium te Leiden. (107) 22o. Voorstel tot verhooging der bezoldi ging van de stadswerklieden en daarmede ge lijk tc stellen gemeente-ambtenaren (88 cn 108.) 23o. Voorstel tot bot verlecnen af schrijving van Plaatselijke directe belasting, dienst 1901, 2de lijst. (110) 24o. Vaststelling van het kohier dor Plaatselijke directe belasting, dienst 1902, 1st© gedeelte. (109) 25o. Bezwaarschrift, van W. A. Ouds hoorn, tegen zijn aanslag in de Plaatselijke directe belasting. Het van den heer W. F. Verhey van Wijck bij den gemeenteraad ingekomen schrijven luidt als volgt: „Hot feit dat Burgemeester en Wethou ders dezer Gemeente een voorstel, dat voor de Leidsche Duinwater-Maatschappij van groot belang was, bij uwe vergadering aan hangig maakte zonder den door den Raad benoemden' commissaris bij die Maatschap pij daarin te kennen, wa3 voor mij aanlei ding het van uwe vergadering ontvangen mandaat te harer beschikking te stellen. Het was mijn voornemen, nu de maatschap pij door het overlijden van den directeur in een stadium van crisis verkeert, de ge voeligheid van dit voorbijgaan op te schorten totdat door de vergadering van aandeelhou ders in de ontstane vacature definitief zou de zijn voorzien. De omstandigheden bren gen evenwel verandering in mijn voorne men, In de gemeenteraadszitting van 27 Maart zijn, volgens het verslag, door den voorzitter te mijnen aanzien uitdrukkingen gebezigd, welke doen denken aan moedwillige ver- waarloozing der gemeentebelangen en schro melijke plichtsverzaking. Zonder het gebied der fantasie te betre den, durf ik beweren dat de schaarsolihoid aan water zelfs don kundigen controleur ver rast heeft; waardeze op den morgen van Za terdag 6 Juli 1901 don directeur dor Maat schappij nog op het kantoor gesproken heeft, daar heeft hij dien 's middags of 'a avonds vah dienzelfcfceu ag, na een be zoek aan de reservoirs te Katwijk, met den dreigenden vvaternood telographisch in ken nis gestold en eerst dienzelfden dag word het mij door hem persoonlijk medegedeeld. Hot gaat, dunkt mij, nu niet aan de ver antwoordelijkheid van deze, tot de geschiede nis behoorende, catastrophe op rekening te 9fcellen van de mindere activiteit van den Commissaris der gemeente. Ten overvloede geef ik hierbij de verzekering dat van een te venvachten of te vreezen waternood mij hoegenaamd niets bekend was, wol dat de in October 1898 bij uwe vergadering voorgestel de uitbreiding niet aan de verwachtingen had beantwoord. De vergoelijkende, althans niet onwelwil lende houding door den voorzitter dor raadsvergadering van 18 Juli 1901 aangeno men, toon cr van tekortkomingen der Maat schappij wel degelijk sprake was, vormt een levendag contrast met zijn onvriendelijke woorden aan het adres der Maatschappij, op hot oogenblik dat de Maatschappij in staat is aan haar verplichtingen te kunnen voldoen en cr geen de minste vrees behoeft te bestaan dat onregelmatigheden, als in hot vorige jaar zioh voordeden, zich zullen herhalen. Trouwens de voorzitter dor ver gadering verklaarde op 18 JtiHi 1901 dat hem cn aan Buig. on Woblis. bij persoon lijk onderzoek zou gebleken ijn dat de uit breiding van toen voor twee jaren voldoen de zou zijn. Aan welke beweegredenen deze veranderde houding is toe te schrijven, vermag ik niot te zeggen, maar maakt d<io houding Kot mij onmogelijk de belangen der gemeente verder naar behopren waar to nemqn, waarom bij deze hot beleefde verzoek aan uw vergade ring gericht wordt mij als gecommitteerde bij de Leidsche DuinwAtormaotschappij ont slag te willen verleenon." B. en Ws. adviscercn gunstig op dit ver zoek te beschikken. Op dit rapport komen wc morgen terug. Den gemeenteraad leggen B, en Ws. over de ingediende adressen van G. van Putten en C. A. Sliorwigs, namens de Ver- eeniging vaD bezoldigde agon ten van poi'itde „Door Eendracht saamgebracht", van de controleurs van politio en van J. M. Scoré- ve, schrijver bij de politie, allo het verzoek inhoudende om verhooging van jaarwedde, in-verband met de onlangs in werking ge treden verordening, houdende regeling van de pensioenen voor weduwen en kinderen van gemeente-ambtenaren. Na hun voorstel van den Oden April j.l., behoeft het zeggen B. en Ws. wel geen betoog, dat zij in overweging gewen afwij zend op deze verzoeken te beschikken. Immers waar B. en Ws, in dat voorstel de ze zaak van een algemeen standpunt hebben bekeken en daarbij op de aangegeven gron den tot de conclusie kwamen, dat aildcen aan de ambtenaren, wier pensioensgrondslag f 600 of minder 's jaars, of 12 of minder 'e weeks bedraagt, eon veriipoging van salo- ris behoort te worden toegekend, dan volgt daaruit vanzelf, dal B. en Ws. die verhoo ging voor ambtenaren, wier pensioensgrond slag varieert-, voor de agenten van politie, van f 642 tot 817 on, voor do controleurs, van f 900 tot f 1000, inderdaad niet noodig achten. Maar or is meer. B. en Ws. mogen den Raad niet verzwijgen, dat zij deze verzoeken niet zonder eonige ontstemming hebben ont vangen. Wanneer men toch bedenkt-, welk een bolangrijke verbetering er in do latere jaren in de positie dor politie-beambten ia gebracht, zooals voldoende uit eon door B. en Ws. overgelegd staatje kan blijken, wan neer men daarbij tevens in aanmerking neemt dat bij de vaststelling der begroobing voor dit jaar door den Raad een nog gun- abiger regeling werd aangenomen, dan door Burg. en Weths. word voorgesteld, met de (zij het dan ook niet bepaald uitgesproken) bedoeling bij vele Raadsleden om de lasten, door de aangekondigde pensioensregeling op de schouders der politie-beambten te leggen, te verklein©!}, dan kan inderdaad de thans weder bij den Raad aangewende poging om tot loonsverhooging te geraken, niet van veeleischendhedd worden vrijgepleit. Ten slotte meihen B. en Ws, nog op, dat inwilliging van het verzoek der politieagen ten er noodwendig toe zou moeten leiden om ook aan alle andere ambtenaren, wier pen sioensgrondslag minder dan 817 bedraagt, een loonsverhooging toe te kennen. B. en Ws. twïj feilen niet, of do Raad zal hun ge voelen deelen, dat daaraan niot kan worden gedacht. Wat eindelijk den schrijver bij de politio betreft, in hun voorstel van 9 April reeds vermeld, voor dezen niet met een stodswork- •man gelijk te stellen beambte, werd de ver- hooging door B, en Ws. niot noodig geacht, omdat zijn traktement, in dienst der gemeen te genoten, geheel als een bijverdienste mag worden beschouwd. Omtrent een verzoek van den aannemer O. J. de Nie om hem ook nog het restant van 20 van de hem wegens de te4ate-oplcvering van de wethouderskamer opgelegde boete kwijt te schelden, is door B. en Ws. het ad vier gevraagd van de commissie van fabri cage. Met de overwegingen van het door haar ter zake uitgebracht en in de Leeskamer ter inzage liggend rapport kunnen zij zich ten vohe vereenigeu. Mitsdien geven zij in overweging op do gronden, in dat rapport ontvouwd, afwij zend op hot verzoek van adressant te In schikken. Ten gevo'lge op hun voorat©! van den 7den Maart van dit jaar deelon B. en Ws. mede, dat door do commissie van fabricage voor de inrichting en meubileering van de beide nieuwe lokalen van do school aan de Heerenstraat een bedrag van 1040 wordt noodig geacht. Voor dit bedrag zullen moe ten worden aangeschaft 48 stuks tweeper soons school banken, 4 ezels met 6 losse schoolborden, 4 schuivende schoolborden, 4 stoelen, 1 rekenraam, 6 rolgordijnen, kasten kapstokken, snipperbakkon, tafeltjes, deur matten, inktpotten, enz- enz., alles overeen komstig de opgavo van het hoofd der school, zooa-ls die door B. en Ws. als juist is erkend. Do Commissie van Financiön doelt mede, dat, zoo door den Raad wordt besloten tot toekenning van loonsverhooging aan do in het voorstel van B. on Ws. van 9 April j.l. bedoolde stadswerklledon en daarmede naar het oordeel van Burg. en Weths. golUk te stollen ambtenaren, by haar geen bezwaar bestaat tegeirde vaststelling der overgelegde begroolingsstaton. in dat go val geeft zy derhalve in over weging tot do vaststelling van die staten over te gaan. Door B, en Wa. wordt tecjreststelling aan geboden het lste godeolte van hot kohier der plaatselyke directe belasting voor 1902, bo- vattonde de wyken I, II en III, waarvan de proefdrukken aan de -loden van den Raad zullen wordon toegezonden. Tevens wordt overgelegd de 2de lyst van aangeslagenen op de kohieren der plaatselyke diracto belasting, dienst 1901, die de gemeente hebben verlaton of overleden zUn. De minister van blnnenlandsche zaken heeft zich enkele opmerkingen veroorloofd op de door den gemeenteraad vastgestelde ver ordening, houdende regeling van jaarwedden der leeraren aan hot gymnasium en dien tengevolge Burg. en Weths. eenige wyzigingen in overweging gegeven. De eerste opmerking betreft de jaarwedde van den leeraar in de Engolsche taal. Kon deze volgons de ver ordening klimmon tot f 1800, do Minister acht een maximum van 1700 voor 9 lesuren voor een leeraar, die bovendien een andere vaste betrekking by hot ondorwys heeft, ruim voldoende. Verder wenscht de Minister de lossen van de leeraren ln Natuurlyke Historie en Natuur kunde alleen vergoed te zien, voor zoover ze werkeiyk worden gegoven, torwyi do ver ordening ook in rekening wenscht gebracht te bobben de extra-uren, voor het propareeren der lessen besteed. Eindoiyk stelt do Minister een-«adere regeling voor der jaarwedden van dr. Goossens on dr. Vuyck, waarby die van den eerste zou worden verminderd on die van dr. Vuyck verhoogd. Hoewel Burg. en Woths. zich ovenmiD als do curatoren van het gymnasium met deze wyzigingen kunnen vereenigingen, stellen zy toch aan den Raad voor, wat de eerste twee punten betreft, zich by het gevoelen van den Minister neer te leggen. Zy goven daarom in overweging aan art. 4 als 2de zinsnede toe te voegen: „De verdeeling der jaarwedden over de beide inrichtingen geschiedt naar den maatstaf van het aantal aan elke inrichting gegeven lesuren." Wat voorts het bezwaar betreft tegen het bedrag der wedde, voor dr. Goossens uitge trokken, te dien aanzien vereenigen zy zich geheel met het door curatoren uitgesproken gevoelen. De Minister wil, dat het totaal der wedden van dr. Goossens geen vermindering zal onder gaan. Dit willen ook B. en Ws., mits men slechts bedenke, dat do jaarwedde van dr. Goossens aan de Hoogere Burgorschool by do behandeling der verordening voor het Gymnasium, niet meer ƒ2300, maar door de gewyzigde regeling voor de H. B.-S. f 2880 bedroeg. Hy geniet dus sinds I Januari aan beide inrichtingen te zamen 3580. Terecht zeggen dan ook curatoren, dat by de opneming eener bepaling, als de Minister wenscht, hem de hom toegekende verhooging aan de H. B.- S. feiteiyk weer voor een deel zou worden ontnomen, indien hem voor do 7 lesuren aan het Gymnasium slschts f 420 zou worden betaald. Overigens is ook de toepasseiyk-verklaring van art. 4 op dr. Vuyck onjuist, omdat diens bezoldiging, als tydeiyk leeraar, door art. 5 wordt beheorscht. De te zynon aanzien go- maakte berekening zou echter juist zyn, indien hij tot vast leeraar ware benoemd. Uit een en ander biykt, dat aanuvl'ing van de over gangsbepaling in den door d0n Minister aan gegeven zin ten aanzien v»n dr- Goossens niet b (Tk on ten aanzion van dr. Vuyck onnou ig is. Wyziging van do woorden „Inspecteur van het Hooger Onderwys" in „Inspecteur der Gymnasia" moet uit don aard der zaak plaats bobben. Ter vervulling der vacature van onder- wyzor-plaatsvervangend hoofd aan de Jongens school 2«!e k lasso is de volgende voordracht opgemaakt: lo. B. Th. Avenariue, onderwyzer te Vlissingon; 2o. H. Oberman, onderwyzer to Lochern, on So. J. Pas, onderwyzer te Enschodee. Voor liet akte examen L. O. zyn toege laten do dames C. Langorys, to Leidon en A. B. M. Lolstikow, te Woorden. De Nederlandscho mail wordt heden alhior verwacht. By de heden gehouden openbare ver- kooping van cokes in partyen van 10 en 5 H.L., waren de pryzon f 4 en f 2. De Studenten Retraite zal dit jaar plaats hebben in het schoongelegen Groot-Semmarlo te Warmond, hetwelk door Z. D. H, den Bisschop van Haarlem, op voorstel van mgr. M. J. A. Lans, praeses van dit Seminarie, audermaal welwillend voor dit doel beschik baar wordt gostold. Professor pator J. V. de Groot, O. P., heeft zich wederom boroid verklaard, deze Retraite te loiden. De'Rotraito zal aanvangen Maandag avond 22 September on eindigen Vrydagmor- gen 26 September, zoodat de deelnemers hun vacanllo met de Retraite kunnen besluiten en van Warmond naar hun Academiestad terug koeren. De Retraite wordt gohouden voor allo studenten, zoowel leden als niet-leden dor R.-K. Studenten Vereenigingen. Drietal by do Ned.-Herv. Gom. te Har- lingen: H. C. Briöt, te SteonwykerwoldF. C. Goerling, te Joure; A. W. Voors, te Wolvega. Het heeft H. M, de Koningin behaagd aan Hoogstderzelver oppereeremoniemeoBlor, Z. E. A. J. C. baron van Pallandt, op te dragen H. M. als buitengewoon ambassadeur te vor- tegonwoordigon by do kroningsplechtigheid van Z, M. Alphonsus XIII, Koning van Spanje. Harer Majosteits uinbasaadour is vorgezold van Harer Majesloits kamerheer jhr. W. J. P. van don Bosch; den gezantschapsraad mr. A. F. L. gruaf van Rochteren Llmpurg, en Harer Majosteits ordonnans-officier, don oerste- luitenant jhr. R. H. S. G. Six. (S&.-Gï.) Men seint uit Romo aan „Het Gentrum", dat Mrg. Tarnaasl, internuntius by het Noder- landsche Hof, die in don laataton tyd weer in zyn vorige ziekto was hervallen, thans met de laatsto Sacramenten is voorzien. Op de alpbabetische voordracht voor hoofd dor nieuwe M. U. L. O. School mot facultatieven avondcursus te Rotterdam, de school dus, die bestemd is de loorlingen op te riemen, wier aanleg niet op H. B.-S. mot 3- jarigen cursus wyst, zyn geplaatst de hooren A. L. Bartelds en J. Vollinga, beiden te Rot terdam, en G. Walch, to Doesburg. -- By de firma P. Noordhoff, te Groningen, verscheen „Het Gebruik der Aardglobe bU hot ondorwys". Een handleiding ook voor zelfon derricht met vragen en oefeningen, door dr. H. Blink, wlon het vooral or om te doon is door hot gebruik van de globe, dlo hy als aanschouwlngs-hulpmiddel gebruikt wil zien, de voorstellingen by het ondorwys in do wiskundige aardrykskunde aangebracht to ver helderen; -dan „De Enkolvoudigo Zin" door L. de Vries, bestemd voer de aanvangsklasso van kweek- en normaalscholen; „Gids by de studie voor de hoofdakte" door T. Pluim, bevattende wonken omtrent de studio, do v/ettelyke bepalingen, de vorslagon dor examen commissie in 1901, examen-opgaven van eonige jaren, enz. In de Zaterdag-namiddag gehouden ge combineerde vergadering is door het Damos- Geuzencomllé ten behoeve van de inrichting en meubileering van hot Amsterdamscho Sanatorium aan het heeren bestuur van die Inrichting als vrucht van haar bemoeiingen in dezen tot het geven van een feestavond in den Stadsschouwburg, afgedragen de som van f 18,060.17'/i, vry van alle onkosten. Gisterochtend is per Holl. Spoor van 9 u. 23 min. van 's-Gravonhage naar Madrid vertrokken de missie van H. M. by do meer derjarigheidsfeesten van Z. M. den Koning van Spanje, De Spaansche gezant by ons Hof, de heer De Baguer, deed de missie uitgeleide tot aan den trein. Men schryft uit Wilnls Onze vroegere dorpsgenoot, pater H. L'gbers, thans in Engeland, is benoemd tot pastoor te Llttleborough. By de familie hier to lande is bericht ontvangen, dat de dlrigeerende officier van gezondheid der 2de klasse van het Indische leger, dr. H. 0. W. Utermohlen, den 7den dezer te Kotta Radja ls overleden. NR. O De kapitein der genie J. P. Koolemans Beynon, die eerstdaags tot majoor zal wordon bevorderd, is, naar wy vernemen, bestemd tot tweeden hoofdofficier by het korps genlo- troepen te Utrecht. Nijm. Ct. Het stoomschip „Bayern" arriveerde 11 Moi van Japan en Singapore te Amsterdam; de „De Koek", van Vlissingon naar Batavia, arri veerde 11 Mei te Port Said; de „Goontoer", van Rotterdam naar Java, la 10 Mei Gibral tar gepasseerd; de „Kiel", van Java naar Amsterdam, vertrok 10 Mel van Marseille; de

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1