BIDKUIPEil Vrijwillige Verkooping, J. L. Creyghton, No. 12923 LEIDSCH DAGBLAD. VRIJDAG If APRIL. - TWEEDE BLAD. Anno 19ii2. Gemeenteraad van Lelden. Burgerl. Stand van Leiden. Vervolg Advertentiën. Cötes Tabanac, J. A. B. PROOT ZOON, Geëmailleerde Nieuw Amerikaansch Model van prachtige afwerking. 2de Meid, Eerste lied. Verzeker,, Het voorstel van B. en Ws. tot verhooging yan de bezoidiging van den Commandant der Brandweer, behandeld in de gieterna- middag gehouden zitting werd allereerst bo etreden door den heer P. J. van Hoeken. Deze meende, dat tegen een traktement van 650, het salaris van den tegenwoordigea Commandant der Brandweer, wel een be kwaam opvolger is te verkrijgen. Bovendien had spr. bezwaar tegen het voorstel van B. en Ws., omdat, wordt dit aangenomen, ook de lagere ambtenaren en beambten der Brandweer zich met een verzoek om hooger bezoldiging tot den Raad zullen wenden. De heer Sijtsma sloot zich aan bij het be toog van den vorigen spreker. Hij bestreed vorhooging op nog andere gronden. De heer Korevaar verdedigde uitvoerig het voorstel van B. en Ws. en zeide het gevaarlijk te vinden, indien in de dagbladen wordt gezegd, dat, als het traktement van den commandant wordt verhoogd, ook do lagere beambten om verhooging zullen vra gen. De heer Pera wees op de moeilijkheid voor den Raad, om het voorstel van B. en Ws. ai te stemmen; hierdoor zou hij een verant woordelijkheid op zich nemen, die op B. en Ws. behoort te rusten. De heer P. J. van Hoeken bleef bij zijn fencening. De heer Juta had het beter gevonden, als dergelijke discussie als hier gevoerd werd, niet in een openb. vergadering was gevoerd ©n sloot zich aan bij hetgeen door den heer Pera was gezegd. De heer Sijtsma kon niet gelooven, dat bij oproeping in de plaatselijke bladen geen geschikte sollicitanten zouden zijn te vin den. De heer Fockema Andreae bestreed de ar gumenten der tegenstanders van 't voorstel wan B. en Ws., daarbij er op wijzende, dat de Raad een groot gemis aan moed en zelf vertrouwen zou toonon, indien hij niet elke iraktementsverhooging op zichzelf be schouwde. De vraag omtrent de verhooging van het traktement van den commandant moet op zich zelf beschouwd worden. Spr. beriep zich voorts op de verklaring van den heer Korevaar, dat de taak van den Com mandant een dagelijks terugkeorende arbeid is, die vrij wat ontwikkeling, doorzicht en ijver vereischt, om het te brengen tot een behoorlijke organisatie. De heer Sijtsma zeide, vernomen te heb ben, dat, indien het traktement van den Commandant werd verhoogd, ook de andere ambtenaren en beambten der brandweer meer bezoldiging zouden verlangen. 't Voorstel van B. en Ws. werd in stem ming gebracht met den reeds bekenden uit- ■lag. Het verzoek van do Leidsche Runder en Varkensslagers-vereeniging en van de Leidsche Varkonsslaohters-vereeniging, om wijziging te brengen in do Verordening op de Vee- en Vleeschkeuring, voor zooveel be treft do samenstelling van de herkeurings- oommissie, leidde tot geen bestrijding van het voorstel van B. en Ws. Alleen wcnschte de heer Pera, naar aanleiding van een uit drukking in de toelichting op dat voorstel, op te merken, dat er bij de slagens geen streven is, om goedgekeurd te krijgen wat niet goedgekeurd kan worden. Zij vragen, om een deskundige" te mogen benoemen. De heer Van Kempen was voor het voor stel van B. en Ws., nu in uitzicht is gesteld, dat aan do billijke klachten der slagers zal worden voldaan. Spr. drong hierop aan, omdat de oprichting van het abattoir niet met algemeenc sympathie was begroet. De heer Aalberse verzekerde, dat bij de samenstelling dor redactie van het voorstel van B. en Ws. met toelichting geen wan trouwende bedoeling heeft voorgezeten. Zooals gemeld, word zonder stemming goedgekeurd het voorstel van B. en Ws., om adressanten te berichten, dat bij de her- eiening der bestaande regeling op de vee- en vleesohkeuring, welke, in verband met de opening van het openbaar slachthuis, nog in dit jaar zal plaats hebben, nader zal worden overwogen of en in hoeverre aan hun bezwaren kan worden tegemoetge komen. Het voorstel van B. en We,om aan den heer 0. J. de Nie 100 boete kwijt te schel den wegens be late oplevering van de 4de wethouderskamer (de heer De Nie had vol komen kwijtschelding verzocht) opperde de heer Van Tol het denkbeeld van gehee2o kwijtschelding, daar de aannemingssom te laag was, en bij te lage aannemingssom wor den de werklieden de lijdende partij. De heer Juta kwam tegen deze laatste be wering op; verwijzende naar de verordening betreffende minimumloon. Do heer Van Tol zeide, dat gebleken is, dat de aannemingssom in het onderhavige geval te laag was. De heer Juta antwoordde, dat dit be zwaarlijk vooruit was te constatoeren. Bij de gunning is de hoofdvraag: is de aanne mer en zijn diens borgen solide? Do heer Van Tol merkte op, dat vóór een aanbesteding van gemeentewege plaats heeft, de directeur van gemeentewerken de begrooting opmaakt. De heer Juta zeide, dat B= en Ws. hebben ondervonden, dat bij de beste begrootingen herhaaldelijk is voorgekomen, dat de laag ste inschrijving aanzienlijk lager is. Zoo is de bouw van het gesticht Endegeest voor ƒ25,000 minder aangenomen dan de begroo ting aangaf. De inschrijving was goed. Moet men nu dergelijke inschrijvingen afwijzen? Dit is een theorie, welke niet in de practijk is uit te voeren en der gemeente groote schade zou berokkenen De heer A. J. van Hoeken zou het wen- schelijk vinden, indien de opleveringster- mi jn niet te kort werd gesteld. De heer Juta vroeg, of do heer Yan Tol een voorstel tot algeheel© kwijtschelding wil de doen. De heer Van Tol antwoordde hiervan al te zien, doch sprak den weDsch uit, dat bij volgende aanbestedingen van gemeentewege B. en Ws. er een wéinig meer op zouden letten, dat het werk niet aan te lago in schrijvers worde gegeven. De heer Juta zeide overweging toe. Te gelijk met het verzoek van den heer P. v. Driel Bzq., ora den eigendom en het gebruik van twee strookjes grond nabij den Haag-weg ondor de gemeente Zoeterwoude werd ook behandeld heb reed9 gisteren door ons vermelde adres van do heeron L. Hoos on Zonen te Leiderdorp. De heer Pera vroeg of door den bouw van het loodsje de gemeenschap wordt belem merd. De heer Juta antwoordde, dafc op het smalste punt de weg nog een breedte van 2.30 A 2.35 M. behoudt; stond het loodsje er niet, dan zou do breedte nog geen 3 M. bedragen. Voor geladen hooiwagens is bo vengenoemde breedte wel wat smal, doch den last hiervan wordt, maar ééns in 't jaar ondervonden. Na nog ecnige discussie, waarbij de heer Juta o a. opmerkte, dat mocht in de toe komst blijken, dat door de loods het ver keer wordt belemmerd, de Raad de vergun ning kan intrekken, werd op voorstel van den heer P. J. van Hoeken, besloten de zaak ter nader onderzoek aan te houden tot een volgende vergadering. Alsnu kwam aan de orde de verordening voor de Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen. Algemeene beschouwingen weiden niet ge voerd. Art. 6, alinea 1, luidende: ,,De jaarwedde van den directeur bedraagt, onafhankelijk van het aantal door hem gegeven lesuren, 3200", deed den heer De Lange, opmerken, dat do redactie van dat artikel niet over eenkomt met een het vorig jaar genomen besluit. Hij stelde daarom voor, de alinea aldus te wijzigen: ,,De jaarwedde van den directeur bedraagt ƒ1700 en zooveel maal ƒ75 's jaars als hij wekelijks uren les geeft." De heer De Goejeverwijzende naar art. 2, waarin bepaald wordt, dat den directeur ten hoogste 20 uren les per week worden op gedragen, merkte op, dat het wel eens noo- dig zou kunnen" zjjn, dat de Directeur van een deel dor lessen werd ontslagen, wat bij aalnneming van 't amendement van den heer De Lange dan ten gevolge zou hebben, dat het traktement van den Directeur minder dan /3200 werd. De heer De Lange merkte op, dafc hij ver leden jaar heeft aangedrongen op verminde ring van het aantal lessen van den Direc teur, omdafc hij gevoelde, dat 20 te veel zou kunnen rijn. De voorzitter zoide toen ech ter, dat tegen dat aantal volstrekt geen be zwaar behoefde t© bestaan. Het amendement van den heer De Lange werd in stemming gebracht en aangenomen met den reeds vermelden uitslag. Het artikel werd alsnu gewijzigd goed gekeurd. Bij art-. 7, luidende: „De Directeur woont de lessen zooveel noodig bij," stelde de heer Pera voor, in plaats van „noodig" be lezen „mogelijk". Dit amendement werd van ver schillende zijden bestreden, waarop de heer Pera het introk. Bij art. 18 vroeg de heer Pera, waarom kweekelingen, aan een bijzondere school ver bonden, op de Kweekschool worden ge plaatst op het verzoek ran heb hoofd dier school. De Voorzitter antwoordde, dafc men het hoofd der bijzondere school in dat geval niet wil negeeren en niet den schijn goven van onderkruiperij. Nadat ook de heer De Goeje inlichtingen had verschaft, werd het artikel goedgekeurd. Op art. 19 stelde de heer Fockema An- dreae een redactie-wijziging voor, die werd goedgekeurd. Bij art. 23, bepalende de vaoantaën, stelde de heer Pera een wijziging voor, de strek king hebbende, dat de vacan-fcie niet eindigt op Zaterdag, maar op Maandag, zoodat de kweekelingen niet op Zondag behoeven te reizen. Do heer P. J. van Hoeken was hiertegen, uit bezorgdheid, dat de leerlingen dien Maandag niet goed zullen besteden. Hij wilde hen, tot ongerief der ouders, nog niet een dag langer van de school houden. De heer Pera merkte op, dat de leerlingen der kweekschool andere kinderen zij®, dan die de heor P. J. v. Hoeken blijkbaar op 't oog had. Het voorstel van den heer Pera word aan genomen met 2 st. begon, die uer heeren P. J. v. Hoeken en J". P. Driessen. Bij art. 32, bepalende, dat, wanneer het aantal dergenen, die aan do ei6chen van het admissie-examen void oen, grootor is dan 24, die 24 worden toegelaten, weflke do meeste blijken van bekwaamheid en aanlog hebben gegeven, vraagt de heer Sijtsma, waarom het maximum 24 is, daar hij afwijzing hard viindt, en gaf hij de wenschdijkheid te ken nen, dafc de ouders verklaren, dafc zij met liet* zenden van hun kinderen de opleiding tob omdorwijzer(ea) bedoelen en niet een goedkoop©re opleiding dan b.v. op een H. B. S. De heer De Lange zeide veel te go- voelen voor het denkbeeld van den heer Sijtsma. Hij vroeg, of hot niet mogelijk was, art. 32 zoo te wijzigen, dat dio kinderen worden toegelaten tot het admissie-examen, wier ouders verklaren, dat rij hun kinderen voor het onderwijs besteand willen zien. Na bestrijding van het denkbeeld der hee ren Sijtsma en De Lange door de heeron Juta, die een dergolijke verklaring van be trekkelijke waarde achtte, Van Kempen die het aanta.l van hem of haar, die examen voor onderwijzer of onderwijzeres hebben gedaan en niet worden geplaatst, niet wil vermeerdoren, De Goeje, die verwees naaT art. 19 der verordening, die in 't be doelde goval voorziet, en Pera, die aan de vorming voor onderwijzer(es) niet te veel uitbreiding wilde geven, beten de heeron Sijtsma en De Lange hun denkbeeld varen. Art-. 32 werd daarna goedgekeurd. Na eenigo discussie werd aangenomen een door B. en Ws. van den heer Pera overge nomen wijziging van art. '34, volgens welke heb admissie-examen wordt afgenomen vol gens een programma, dafc aan do goedkeu ring van B. en Ws., gehoord den districts schoolopziener, wordt onderworpen. Art. 35 gaf aanleiding tot een vrij uitvoe rige discussie. Dit artikel luidt: „De directeur is de® kweekelingen, die in het gonot eener Rijksbeurs zijn of wier ouders of verzorgers elders wonen bij het kiezen eencr goede huisvesting behulpzaam, en riet toe dat deze kweekelingen hun gods dienstplichten getrouw nakomen en het gods dienstonderwijs bijwonen van de leoraren, welke de ouders of voogden daarvoor aan wijzen. Hij bepaalt dit laatste zelf, indien het door de oudere of voogden aan hem wordt overgelaten." De heer Fockema Andreae had bozwaar tegen de zinsnede „hun godsdienstplichten getrouw nakomen". Hoe zal, vroeg spr., de Directeur kunnen controleeren, dat bedoel de kweekelingen ter kerke gaan. Zij zijn geen internen. En voorts er zijn godsdiensfc- pbohten, die .niet in 'fc openbaar worden vervuld, bijv. het doen van een morgenge bed. Spr. vond 'fc niet goed, van een ambte naar te eischen, dafc liij verplichtingen op zich neemt, die hij niet kon nakomen. Hij stelde daarom voor, bedoelde zinsnede te schrappen. De heer Van Hamel weee op de overeen komst fcusschon art. 35 dezer verordening en art. 7 der verordening op do Rijkskweek scholen. De heer Sijtsma achtte het wegnomen der zinsnede zeer bedenkelijk. Hij weet bij orva- ring, dat er oudera zijn, die er prijs op stel len, dafc de Directeur er een oogje op houdt, dafc hun kinderen naar kerk of catechisatie gaan. Of 't kind zijn morgengebod doet, is niet door den Directeur te oontrolcorcn. De heer Fockema Andreae was van mee ning, dat de bepaling, blijft ze ongewijzigd, ook verplicht tot toezicht op het nakomen van niefc-openbare godsdienstplichten, on merkte op, dafc bij weglating der zinsnede in het artikel bepaald blijft, dat toezicht op het bijwonen van godsdienstonderwijs verplichtend is. De heer De Lange was voor uitlating van do zinsnede, indien in het art. tusschen de woordoD „huisvesting" en „behulpzaam" de ze zinsnede werd ingevoegd: „bij personen vein zoovéél mogelijk dezelfde gezindte als de ouders der kinderen." De heer Pera deed artikel 35, zooals B. en Ws. het voorstellen, weldadig aan, om dat er sprake in is van goedediensfc. Wat do opmerking van den heer Fockema Andreae betreft omtrent verplichtingen, dio niet kunnen worden nagekomen, beweerde spre ker, dafc plichten en plichten twee rijn. 't Zal wol niet de bedoeling van den Raad zijn, heb onmogelijke te vergen. Hij was voor be houd der zinsnede. Den heer Fockema Andreae deed liet lcod, dat do heer Pera de zaak in oen verkeerd spoor had gebracht. Er is geen sprake van meer of mimder voorliefde voor godsdienst. We moeten blijven op het terrein, waarop we zijn. De heor Pera voerde z. i. een hoogst gevaarlijk argument aan, door te spreken van plichten, die moeten worden waargeno men, en van plichten, waarmede men de hand kan lichten. Spr. handhaafde zijn amendement. De heer De Goeje meende, dat do qnacstic van niet practisch belang, en dit artikel meer van historische beteekenis is. De heer Van Kempen zeide er tegen te zijn, den godsdienst op stal to zetten on bij gelegenheid eens voor den dag te halen. Hij gaf don heer Pera gelijk, dat or tweeërlei plichten zijn: die van don godsdienst is do hoogste. Nadat do heer Pera nog had vorkfraard, hot noodig to achten, ook in dezen aan den godsdienst te herinmorcn, werd het amen dement van den heer Fockema Andreae in stemming gebracht en verworpen met 17 te gen 10 stemmen. De heer De Tange trok nu zijn amende ment, dafc als correctief had moeten die nen op dafc van den heor Fockema An dreae, in. Art. 35 werd daarna ongewijzigd goedge keurd evenals de andere artikelen en de geheolo verordening. Ingewilligd word een vereoek van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkun de, om gratis een der lokalen van de kweek school voor Onderwijzers beschikbaar te stel len voor hot geven van oen rijkstnmbouw- cursus door een rijkslandbouwieeraar. Het onderwijs in de scheikunde, hierbij noodig, zal dan gegeven woonden door oen 1 eeraar der kweekschool. Hierna word do vergadering gesloten. BEVALLEN'. M. W. Wijsman geb. v. d. Westen Z. M. Balk gob. Schumacher L. A. Uailon geb. De Ruiter J. v. d. Loeuw gob. Abbiuk Z. G. Ju gob. Nieuwenlmyaeo D. B. Blom geb. Montagne D. J. Fnrdou gob. Obor Z. A. Kriebel geb. Landkroon D. tb do Ru geb. v. d. Leeuw Z. N. v. longeron geb. Cram a D. A. v. Bokhovou gtb. v. Guliok D. A. W. Slowe gob. v. Velzeu D. J. Azter gob. v. Duuron L>. W. Ueei isina geb. W yma D. J. Volkert geb. Korporshook Z. P. Horstmaan geb. Mtnnee Z. F. J. HarkiDk geb. De Jong Z. S. den Hoed geb. Toijn Z. M.M. .-obolta geb. v. Hemert D. P. A. do Jong gob. Yyver berg D. E. Cavó gob. Battel ioe Z. J. U. v. lvyzen geb. Baart D. A. Koereneer geb. liovo- stad Z. B, W. v. Kempeu geb. ileminksun Z. M. E. Dreef geb. v. Dissel Z. Al. v. d. Waals geb. Seller Z. C. H. BodonsUU geb. v. d. Meer Z. S. D. Siiuoua gob. Nieuv»boer D. H. E. Bols gob. Straatboi D. Al. \Y. de Nie geb. Wietboff Z. D. Buning geb. llomonk Z. C. W. Alokkenstorm geb. Posthumus D. M. C. Steenbergen geb. Vau dor Wntor D. C. M. h'uijgrok gob. Brakol D. A, 0. do Milds gob. Verschoor Z. GEHUWD: G. Hagemau im. onL. F. W. Staflou jd. P. Reykeu im. en T. J. E. Zwarts jd. J. Erades im. en M. C. Dirkzwager jd. AL van Harmolen jm. en M, J. dchryvor w. A. Mieog jm. en W. van Riju jd. OVERLEDEN: M. P. van dor Drift D. 26 j. G. do l'Ecluae D. 3 m. S. J. Los Z. 6 m. C. E. Bos D. 56 j. Q. Beenakker gob. Li os in nar W. 74 j. A. Kooroman Z. o ui. Al. Al. Fontein D. 50 j. J. Louwrier W. 71 j. Al. J. van der Hoyden gob. Fusel D. lovoul. Al. Ju D. 3 d. J. N. Frankeu Z. 11 m. M. Kioyu gob. Van der Laken V. 54 j. P. Knthoven Al 61 A. van Itoreon M. 39 j. U. J. do Water 23 m. 0. van Tongoron gob. Lamau V. 76 j. AARLANDERVEEN. Bevallen. L. van Dam gob. v. d. Neut Z. L. van dor Laken geb. ldenburg Z. Overleden: M. J. Graafland D. '2 j. 1* C. P. van Niokerk Z. 2 j. J. van Kroanmgen 77 j. ALFEN. Bevallen: G. M. Kruyt gob. Hoog- teyling Z, G. Noort gob. Soholten Z. E. Ruling geb. Van Muiswinkel D. Overloden: D. Stapper, oohtg. van A. van 't Riet, 77 j. G. Vorkley, oohtg. van K. Bontokoo, 74 j. M. de Jong D. 1 ALKEMADE. Bo val Ion: C. van der Linden geb. Turk Z. M. E. Bakker gob. Stokman D. W. van der Wereld geb. Boerman Z. Overleden; H. van Klink, wedn. van AL van dor Meor, 82 j. C. Hoogonboom D. 12 j. BODEGRAVEN. Bevallen: C. Baeldo geb. Vroege D. Al. Atteveld geb. Voeat Z. G. van der Via gob. Bouthoorn Z. Overleden: A. Blok 47 i. G. G. Zwynen- burg 4 in. (won. to Zwammoraam.) Gehuwd: C. Kranenburg jm. 80 j. en P. 0. Hoogendoorn jd. 25 j. HAZERS WOU DE. Bo vallen: G. de Groot geb. Boorofljn Z. G. van Houten geb. Vau der Lelie Z. G. Ryuaburger gob., Neil Z. AL v. d. Aleer geb. Do Hoy D. KOUDEKERK» Bevallen: L. Slegtenhorsl geb. Kroon D. Overleden: W. Vorbaan 4 m. A. Hofman, cchtg. van H. Munnik, 64 j. Gehuwd; L Bleijenberg 23 j. en C. Doorn- hom 26 j. LEIDERDORP. Bevallen: M. v. Toylingon geb. v. Winkel D. A. Knol geb, Stienetrn Z. A, den Braver geb. Groeneveld D. S. Riins- burger geb. v. cL Ham D. Overloden: L. J. Verduyn 13 m. NIEUWKOOP. OvorUdon: Th. Schyff 39 j. G. 0. Kranenburg 18 w. J. J. Sturkeboom 3 w. 0 CDS HOORN. Bevallen: C. E. van Braak gob. Van dor Ster D. Overleden: H. van Yarik, wodn. van J. Plak, 78 j. UITLOTINGEN. 3-pCls. Looning liraeiol Zco' haven van 1897 a Ir. 100. Trekking an 8 Aprd 1902, betaalbaar I Juli 1902. Qotrokkon uori en1 1809, 2100, 28ó5, 2908, 5852, 9154, 0639, 12018. Hoofdpryzon: e. 1809 d. 7 f 10,000 e. 1809 u. 24 fr. 1000, e, 2856 n. 7 fr. 600, e. 2866 n. 13, e. 6862 11 be do fr. 260, e, 2100 d. 6, e. 2160 u, 10, a. 2100 n. 11, e. 2100 14, -. 2100 10, e. 2866 n. 5, e. 2866 o. 8 e. 2866 10. e. 2866 o. 18, e. 2866 10 8. 2908 n. 10 a. 2908 n. 10 e. 2908 n. 22, e. 2U08 n. 26, e. 6862 4, e. 6862 a. 20. e. 6039 o. i2, e. 6939 n, 17, e. 12018 n. 8, a. 12018 n. 19 alle fr. 125. Alle overigo nummers, in bovenstaande serloén vervat, zyn losbaar mot fr. 100. Sassenüeira. J. Schrler, nachtvracht en telephonist dozer gemeente, <jlo een dag of tien geleden vrijwillig huiegezin en betrek kingen In den steek liet, 1b weder terugge komen. In do vervulling van belde betrek kingen ls reeds voorzien. Tot onderwijzeres ln do nuttige hand werken aan de openbare lagere school ls benoemd mejuffrouw N. Kaptejjn to Sasson- heim. in het Notarishuis aan Den Burg te Leiden, by op bod Zaterdag 12 April 1002, by afslag Zaterdag 19 April 1902, des avonds te lialf- acht, ten ovorstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, van: 1. Het HUIS te Lelden, aan de Zuidzijde van het Noordeinde, op den hoek van en strekkende langs de Rembrandstraat, plaatselijk gemerkt, aan 't Noordeinde, Nrs. 9 en 7 en aan de Rembrandstraat No. 2, samen ter grootte van 2 aren, 50 centiaren. Het pand, bestaande uit twee Be nedenwoningen en ecu Boven huis, bevat: do Benedenwoning, Noordeinde 9, Voorkamer, Suite, Gang, Piaats met 2 Kasten, Keuken, Provisie kast en Achterkamer; boven: een Voor- en twee Achterkamers en Zolder met Dienstbodekamer. Het Bovenhuis, Noordelnde 7, heeft een zeer ruime Voorkamer met Spiegelruiten en riant uitzicht, vier kleinere Kamers, Keu ken en Zolder met Dienstbodekamer. De Benedenwoning, Rembrandstraat 2, hoek Noordeinde, bevat beneden: fraaie Voorkamer met Spiegelruiten en riant uitzicht, Binnenkamer, Keu ken en groote Achterkamerboven: groote Voorkamer en Achterkamer. De Kamers zijn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en vele gemakken. Het Benedenhuis, Noordeinde 9, is verhuurd tot 15 Mei 1902 voor f 275. per jaar. Het Bovenhuis, Noordeinde 7, ls verhuurd tot 1 Mei 1903 voor ƒ240. per jaar; het Wateiverbruik ls voor rekening van de huurster. Het Benedenhuis Rembrandstraat 2, ie verhuurd tot 1 Mei 1903, voor f 280.— per jaar. De perc. hebben Gas- en Duinwaterleiding en zijn te bezichtigen in de weken van velling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 2 4 uren. 2. Het HUIS en ERF te Leiden aan de Oostzjjde van de Hooglandsche Kerkgracht, No. 40, groot 98 centi aren, bevattende: Gang, Voorkamer, Binnenkamer, Plaats, Kelder, Keuken, waarboven Turfzolder, Achterkamer; boven: Voorkamer met bedstede, Achterkamer, Zolder en Vliering. De Kamers zUn behangen en voorzisn van Stookplaatsen, Kasten en andere gemakken. Verhuurd geweest in twee gedeelten, samen voor ƒ5. - per week. 8. Twee PAKHUIZEN te Leiden aan de Oostzijde van de Heerengracht, Nrs. 9 en 11, samen ter grootte van 1 are 75 centiaren. In eigen gebruik. 4. Het PAKHUIS te Leiden, aan de Oostzijde van de Heerengracht No. 19, groot 70 oentiaren. Verhuurd voor f 150. per jaar tot 8 Mei 1902. 5. Het goed onderhouden HUIS en ERF te Lelden, aan de Korte Angenle- tenstraat, No. 4, groot 44 centlaren, bevattendeGang, twee Voorkamer tjes, Binnenkamer, Piaats en Keuken met Aanreohtbaokboven: twee Kamers met Bedstede en twee Kasten, Z -hier en verdere gemakken. De Kaaiors zijn behangen en voorzien van Kasten en Stookplaatsen. 6. Het HUIS en ERF te Lelden, achter het voorgaando perceel, aan de Lange Angenietenstraat, No. 3, groot 86 centlaren, bevattende Gang, Voorkamer, Binnenkamer, Plaats, Keukentje en Zolder. De Kamers zijn behangen en voorzion van Kasten, Stookplaats en verdere gemakken. 7. Het WINKELHUIS en ERF te Leiden in de tweede Groenesteeg, No. 21, groot 55 centiaren, bevat tende: Winkel, Binnenkamer, Keuken, Plaats en Bergplaatsboven: Voor- en Achterkamer, Zoldor en verdere gemakken. De Kamers zyn behangen •n voorzien van Stookplaatsen en Kas ten. Verhuurd per week voor 2.50. 8. Het nieuw gebouwd WINKEL HUIS en ERF te Leiden, tegenover het voorgaande perceel, No. 28, groot 28 centiaren, bevattende: Winkel, BinnenkamerPlaatsjebovim Voor- en Achterkamer, Zolder en verdere gemakken. De Kamers zjjn behangen en voorzien van Kasten en Stookplaatsen. Verhuurd ln twee ge deelten, samen voor f 2.76 per week. 9. Het HUIS te Lelden, ln de Valkenpoort, No. 1, groot 10 centiaren. 10. Het HUIS te Lelden, ln dezelfde poort No. 2, groot 10 centlaren. 11. Het HUIS te Leiden, ln dezelfde poort No. 8, groot 10 centlaren. Ieder verhuurd voor f 0.76 per week. 12. Het WINKELHUIS en ERF te Lelden, ln de Kalverstraat, No. 61, tusschen de Geeregracht en de Zijd- gracht, groot 33 centlaren. Verhuurd ln twee gedeelten, samen voor 2.— per week. 13. Het HUIS aan de Heerenstraat No. 37 uit de hand verkocht. De meeste perceelen hebben Duin waterleiding. De pero, 2, 8 en 4 zijn te bezich tigen Dinsdag en Donderdag van do weken van velling en afslag van 2 4 uren; de overige, Nrs. 5 toten met 12, daags vóór en op de dagen van veiling en afslag van 10 2 uren. Aanvaarding en Betaling van al de perceelen op 15 Mei 1902. Meerdere inlichtingen zijn te be komen ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tussohen de velling en den afslag op allo werkdagen van van 10 2 uren verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vyfde der verhoogsom. 8078 143 goede zuivere Roode Bordeauxwij n, zacht en aangenaam van smaak, per anker f2S. por 12 fleascken f7.50, Proefllescli 05 Cents. Wijnhandelaars-Hofleveranciers. 10024 14 Hoogl.-Korkgr. 43/45. Leiden A.o. 1805, IVEXS ól Co., AMSTERDAM, 164 Rokinb/d. Munt. VEBZKIïinUIS VAK Fotografie-toestellen en Benoodigdhedon. (Boven f 6. franco. Embal lage wordt niet of matig berekend). BBSföJ Aalmarkt 25. 2051 15 Met 1 Mei wordt gevraagd: een alleszins bekwame P. G., van goede gotulgon voorzien. Loon ƒ100, wascbgeld f 20. Brieven aan het Bureel van dit Blad onder "No. 8648. 8 op bet Feven, tegen i. il- clliclt en Ongelukken, ge i es- ilgd te 's-CJraveuhage. Directeuren: Jhr. Mr. W. SIX, Mb. H. GOEMAN BORGESIUS en Ma. Da. W. P. J. BOK. Inlï,:l»Jngen en Tarieven gratis te - erkrygen by den Inspecteur Jhh. A. C. VAN HAEFTEN, Plant soen 103, Leiden, die ook Brand- en Inbraak verzekeringen sluit. L60 18 soi/ii»K Ï.kdikinten. 1-Per«. 3.76, *.60, f 6.150. 2 4.-, ,5.-. ,8.60. KINDERLEDIKANTEN, M. L,.4VC1E7,AAI, A ZOON, Hooigracht 110. 8530 1»

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 5