ZifiFZ'iFi to Lien. PAASCH8R00D. GROOT KINDERFEEST, Bericht van Inzet. Aeademienieuws. Marktberichten. De Oorlog in Zuid-Afrika. Telegrammen. Advertentiën. WMiTMl-dORLOGES, J. WARMENHOVEN, J. C. SPAARGAREN Gerookte Taling. KINDERWAGENS SPORTWAGENS. De heer Wassenaar bestreed verplaatsing op biliykheidsgronden on noemde het verzoek van verplaatsing ontydig. De ontwikkeling van Katwyk aan Zee hangt niet van het bezit van 't Raadhuis af. Spr. heeft steeds medegewerkt tot het doen van uitgavon in het belang van Katwyk aan Zee. Voorts acht hy verplaatsing in het nadeel van Katwyk a. R. en wees op de kosten van den bouw van een nieuw raadhuis: ƒ25000 a ƒ30000. De heer Ouwehand achtte verplaatsing biliyk. Katsvyk aan Zee heeft door zfln grooter bovolking rneer belang by 't Raadhuis dan Katwijk aan don Ryn. De cijfers van den heer Wassenaar kwamen hem wel wat to hoog voor. De heer Wassenaar zeide, dat ze door een deskundige zyn verstrekt. De heer Meerburg wilde op biliykheids gronden geen gevolg geven aan 't verzoek om verplaatsing. By de tot standkoming van 't P. H. kanaal verloor Katwyk aan den Ryn zyn station te water. Wat zou van Katwyk aan Zee zonder dab kanaal zyn geworden. Eet bestaande gemeentehuis is nog bruikbaar, 't Geldt hier geen levensquaestie voor Katwyk aan Zee. Sedert eeuwen is de gemeente admi nistratie to Katwijk aan den Ryn gevestigd. Van Katwyk aan Zee is 't Raadhuis een haltuur verwijderd, doch in andere gemeenten hebben de Raadsleden vaak grooter afstand af te leggen. Voorts wees hy er op, dat de beide Katwijken twee zusters zyn. Dit snoer wilde hy niet verbreken. De heer Ouwehand begreep niet dat 't P. H. kanaal welks tot 3tandkomlng aan den tegen- J woordigen energieken burgemeester to danken i >8, by deze zaak wordt ter sprake gebracht, Katwyk aan Zee werd 30 40 jaren geleden stiefmoederlijk behandeld. Hierin is verande ring gekomen dank zy meer gevoelen voor recht en biliykheid. De heer Parlevliet meende, dat 't P. H. Kanaal in het bolang der geheelo gemeente is. De heer De Lange wees er op, dat Hof en Rogeering in Don Haag zetelen en niet in Amsterdam; welke vergelijking volgens den heer Ouwehand mot opging, i De Voorzitter, vragende: wat is 't gemeente belang? zeide, dat dit meebrengt, dat het gemeentehuis te Katwyk aan den Ryn blijft. .De ingezetenen van Katwyk aan Zee moeten niet te veel eischen. Zouden zy 't zoo aan genaam vinden, indien by het behandelen van zaken ln 't belang van hun dorp, de afgevaardigden van Katwyk aan den Rijn j tegenstemden? De heer M. v. Egmond bepleitte op flnan- 'cieele gronden behoud van 't Raadhuis te iKatwyk aan den Ryn, dat het middelpunt dor gemeente is. Ha nog eenige discussie opperde de heer 'Pailevliet het denkbeeld, de commissie uit de ingezetenen to Katwyk aan Zee voor te |stellen, alle kosten van een nieuw Raadhuis te dragen, met aftrek van 't geen het oude Raadhuis opbrengt. j Dit voorstel werd echter niet aangenomen. Het verzoek, om het Raadhuis te ver plaatsen, werd dasrna verworpen met 7 tegen '6 at., die dor heeren Zwanenburg, Willemse, lOuwehand, Aandewiel, Parlevliet en Haasnoot. Op een vraag van den heor Aandewiel 'antwoordde de Voorzitter, dat volgens des- kundig oordeel de voorgestelde verbouwing 'als do definitieve kan gelden. Nadat nog een denkbeeld van den heer Parlevliet, om het bestaande Raadhuis geheel jaf te breken en een nieuw te bouwen was 'verworpen (de Voorzitter had opgemerkt, dat hot oude practiscli uitstekond is ingericht, Iword het voorstel van B. en "We. tot ver sbouw aangenomen en sprak de Voorzitter een woord vau afscheid tot den heer W. v. Egmond, die te Valkenburg gaat wonen. Dit .woord getuigde van groote waardeering jegens dat lid en werd met applaus begroet. Lelden: Goslaagd is voor het arts examen yorste gedeelte de heer H. N. van der Heyden. Amsterdam: By beschikking van don iniater van binnenlandsche zaken ia voor et tydvak van 1 April 1902 tot en met 1 Maart 1903 benoemd tot assistent voor het tonderwy» en voor de behandeling van kraain- Ivrouwen aan 'e Ryks Kweekschool voor Vroed vrouwen te Amsterdam, J. G. J. Blaiase, arts !to Amsterdam. ïfeerburiokt rau «7 Maart, (Van nol Kon. Moteorologiuch lustltuul to Utracht,) Verwachting. Matige zuidwesteiyke wind. Zwaar bewolkte lucht. Regenachtig weer. Geringe toeneming in temperatuur. Delft, 27 Maart. Granen met weinig handel prijzen nagenoeg onveranderd. .vitte iarw« 6.50 e ƒ7.60. Koode ƒ6.60 a ƒ7.—. Rogge 4.90 a ƒ5.30. Zomergerat ƒ4.60 a ƒ4.90. Chevalier ƒ6.25 a ƒ6.76. Haver 3.80 a ƒ4.40. Groene Erwten ƒ8.40 a ƒ9.Bruine l'oonen ƒ6.60 a ƒ7.76. Paardenboonen a Duivenboonen ƒ7.75 a ƒ8.25. Koolzaad 10 60 a ƒ11.Kanariezand ƒ6.60 a ƒ8.26. 'llonuepxaad ƒ6.75 a 8.25 por Hu boternoteering: 4658. bcuifüain, 20 Maart. Noteering van de Beurs- cotnmisaie. Moutwijn ƒ7.26 per HL. Zonder fust ea zonder belastiDg. Spoeling 1.90. Notoeriug van de Makelaars. Moutwyn ƒ7.60, Jcnuvor 11.50, idem Amslerd. proef ƒ13. Notcoring van den DistilJatenrsbond. Mout wijn 7.60, Jenever 11.50, Arast. Proef 18. »ienw-Ynrl<, 26 Maart. Koffie hooger ten gevulge van inkoopon voor plaatselijke rekening ea uuur Lewisoün. Importeurs verkochten termijnen. Tarwe hooger daar ten gevolge van dekkingen op kleinere ontvangsten van voorjaarstarwe. Weinig Vraag voor export. Maïs. Levendig en vaster op grootere vraag voor Speculatie. Zooals eigenlijk vanzelf spreekt, wordt van hooggeplaatste zijde opnieuw het ge rucht tegengesproken als zou lord Wolseley met cenige opdracht van koning Eduard naar Zuid-Afrika op reis zijn. Dat doet ook de Londensche correspondent van t'e Matin." Het aan de leden der Transvaalsche re- goering verstrekte vrijgeleide was alleen het gevolg van de zoogenaamde uitnoodiging van lord Lansdowne, in zijn antwoord op de nota der Nederlandsche regeerlrtgf. Vol gens verzekering van iemand, die goed op de hoogte kan zijn, vreest do Engelsche re geering echter, dat er nog ccn te groote af stand is tusschen <'.j eischen der Boeren en hetgeen zij bereid is toe to staan, dan dat er sprake zou kunnen zijn van onderhande lingen, die tot den vrede zouden leiden. Over het algemeen zijn de goed ingelichte personen daarom van oordeel dat de betee- kenis van den stap der Boeren op het vas teland geducht wordt overdreven, terwijl in Boerengezinde kringen beweerd wordt dat de toestand, waarin de Boeren op het oogen- blik verkeeren, veel te gunstig is om aan het doen van vredesvoorstellen te denken. Laffans correspondent te Amsterdam ver zekert dan ook, dat de vrienden van presi dent Kruger ten stelligste 1Kb gerucht te genspreken, als zou do stap der Boerenre- geering hem pijnlijk verrast hebben. Im mers reeds den 12den Maart werd uit Brus sel gemeld dat vertrouwelijke stappen in dc richting van den vrede waien gedaan en dat Krugor sedert eenigen tijd op de hoog te der bedoelingen van de Transvaalsche regeering was. Zooals overeengekomen is, zal deze er zich toe bepalen, voorstellen in ontvangst te nemen, welke aan het oordeel der Boeren-delegatie in Europa zullon wor den onderworpen. De „Petit Bleu" schrijft: „Verscheiden Engelsche bladen leggen de Transvaalsche legatie te Brussel allerlei verklaringen in den mond over do beteeken's van de reis van Schalk Burger, R-eitz cn Lukas Meyer naar den Vrijstaat, en do vermoedelijke ge volgen daarvan. Wij mecnen te weten dat de Transvaalsche legatie rustig en met ver trouwen den loop der gebeurtenissen af wacht, zonder eenigszins de terughouding te laten varen, die tegenover nog zoo duis tere omstandigheden past." Uit het telegraphisch met enkele woorden vermelde verslag, dat de „Figaro" geeft van het onderhoud van een zijner medewerkers met dr. Kuyper, blijkt (wat uit het Reuter- telcgram niet zoo heel duidelijk was) dat onze premier den man beleefd afgewezen heeft „Wat ik denk van de samenkomst te Pre toria en het onderhoud van de leden der Transvaalsche regeer ing met lord Kitche ner'?... Het zal u niet verbazen dat ik dien aangaande door mijn ambt tot t'e uiterste terughouding verplicht ben. Het (bedoeld is: de reis) is een feit, maar meer kan ik u niet zeggen." „U zal echter drong de journalist aan wel mededeelingen ontvangen hebben, hetzij uit Londen of uit Pretoria!" „Geen enkele, noch van do eene noch van de andere zijde", was het antwoord. „De tegenwoordige besprekingen gaan buiten mij om. Mijnerzijds is er niets geschied dan de stap, dien ik in Januari gedaan heb... U begrijpt dus wel, dat ik niets te zeggen heb. Ik heb voor u, voor de „Figaro", die u zendt, veel sympathie; maar ik mag niets zeggen. Overigens heb ik, ik herhaal het in alle oprechtheid, u niets van belang mede te deelen... De minsterraad komt bijeen; ik ga dien presideeren..." Daarmede eindigde het gesprek met dr. Kuyper. De „Neue Freie Presse" publiceert een gesprek, dat haar correspondent te Utrecht heeft gehad met een Vrijstaatsch burger, die, volgens den correspondent, uitstekend op de hoogte is van den loop der zaken der Boorcn-gedclegeerden in Europa. "Volgens dezen persoon had de heer Fischer, op uit noodiging van dr. Kuyper, op 17 Maart eerst een samenspreking gehouden mt: dr. Kuyper en vervolgens met President Kru gor en dr. Leyds. De gedelegeerde heeft ver klaard, dat de besprekingen tusschen Schalk Burger, De Wet en Botha tot basis zouden hebben de onafhankelijkheid voor de Boe ren, en de ruiling van den Witwaterrand van Johannesburg en de goudmijnen tegen Zoeloeland. De gedelegeerd e beweert, dat de reis van Lord Wolseley, die Maandag te Kaapstad wordt verwacht, door Koning Eduard wel degelijk is voorbereid, die de meening van Wolseley over den toestand wenseht te weten. Volgens denzelfden Vrij sta atschen burger zouden er op het oogen- blik 35,000 Boeren onder de wapenen zijn, waaronder 12,000 Kaapkolonistcn. Hij voegt er bij, dat een wapenstilstand schijnt gesloten te zullen worden. Tot de Engelsche officieren, die Schalk Burger en zijn reisgenooten naar den Vrij staat vergezellen, behooren o. a. kapitein Marker, aide-de-camp van Kitchener, en majoor Leggett, assistent-directeur van spoorwegen, henevens vier andere leden van den staf. Gistermiddag is het transportschip „Lake Eric met 46 officieren, 689 minderen en 317 paarden uit Queenstown, ia Ierland, naar Kaapstad vertrokken. Uit Nieuw- Orleans werden weer 1010 paarden der waarts verzonden. De Ganadeesche regeering heeft weer een cpntingent van 2000 man aangeboden, voornamelijk bestaande uit bereden infan terie. De toestand van lord Methuen en kolonel Townscnd is, blijkens te Londen ontvangen berichten, bevredigend. Volgens een schrijven uit Sydney aan de Daily News", is de toevloed van vrijwil ligers voor het Engelsche leger in Zuid- Afrika niet het gevolg van geestdrift, die in Australië voor den oorlog zou bestaan, maar grootendeels van de daar heerschende werkloosheid en de gunstige voorwaarden van werving. In verschillende wexklieden- vereenigingen worden motiën tegen den oorlog aangenomen. Reeds is melding gemaakt van het bericht dat generaal Louis Botha bijna gevangen genomen was, toen Bruce Hamilton eenige Boeren, onder wie Emmett, overrompelde op Erijtenbach's hoeve. Bennet Burleigh seint nu aan de „Daily Telegraph", dat kort daarna, den 19den, Botha weer op het pont is geweest, gevangengenomen te wor den. Een detachement onder kapitein Nicol kwam op Potgietcr's hoeve, die eenige mij len van de grens van Zoeloeland ligt, juist twintig minuten nadat Botha vertrokken was. Botha was in het struikgewas verdwe nen, en zijn burgers zonden de Engelschen nog eenige kogels na, zoodat een soldaat ge wond werd. De Engelsche verlieslijst vermeldt: een doode en een zwaar gewonde bij Van Wijk'a Rust, 21 Maart, 1 gewond.- te Vrijheid, 21 Maart, drie gewonden bij Vrijheid 4 tot 9 Maart (vermoedelijk bedoeld: bij ongeluk gewond) en nog 1 doode en 3 gekwetsten bij ongeluk, op andere plaatsen. BRUSSEL, 26 Maart. (R. O.) Uit Den Haag wordt aan een der avondbladen ge meld, dat dr. Kuyper zich pas tot het Engel sche kabinet gewend heeft, nadat hij zich verzekerd had, dat koning Eduard dien stap goedkeurde. Do Engelsche regecring heeft door tus- sehenkomst van Lord Kitchener aan Schalk Burger en Stoyn laten weten, dat zij een samenkomst zou vergemakkelijken, indien zij wilden beraadslagen over hetgeen hun te doen stond na den stap van dr. Kuyper. Aldus staan de zaken. Kuypcr's vrienden zien de toekomst zeer hoopvol in. LONDEN, 26 Maart (R. O.) Officieel wordt bekend gemaakt dat Canada, daartoe opgewekt door Chamberlain, besloten heeft, nog 2000 man hulptroepen naar Zuid- Afrika to zenden. WASHINGTON, 26 Maart. (R. O.) In het Huis van Afgevaardigden heeft Burleton opnieuw een motio ingediend, om den se cretaris van staat te vragen, of hij weigerde, ds. Thomas te steunen bij zijn streven om do concentratiekampen in Zuid-Afrika te bo zoeken, ten einde daar giften uit te deelen. Terwijl hij de houding van minister Hay afkeurde, zwaaide Burleton lioogen lof toe aan de vechtende Boeren en sprak do hoop uit dat zij den strijd zouden voortzetten tofr- dat de laatste Engelsche soldaat uit Zuid- Afrika verdreven was. Hij stelde Methucn's behandeling door de Boeren en de terecht stelling van Scheepers tegenover elkaar. Hill, do voorzitter van de commissie van buitenlandsche zaken, antwoordde dat minis ter Hay godaan had wat hij kon. Er zou onge twijfeld eon middel gevonden worden om dc giften voor do Boeren bestemd, te bezor gen. De regeering der Unie had reeds een maal haar diensten tot het beëindigen van den oorlog aangeboden; zij zou dat opnieuw doen wanneer zulk een aanbod aannemelijk was. KAAPSTAD, 20 Maart. (R. O.) Rhodes is geheel zonder pijn gestorven. Do onmid dellijke oorzaak was uitputting van het hart, ten gevolgo van twee aanvallen van hartver- zwakking, in den loop van don dag, en waarvan er één zeer langdurig was. Rhodes heeft den wensch geuit, in do Motoppo-ber- gen (Rhodesië) begraven to worden. "WOLVEHOEK, 25 Maart. (R. O.) De colon nes, welke ver8cheideno dagen geleden de hoofdlinie verlieten, zetten hun stelsel van schoonvegen voort in het noordoosten van de Oranjerivier Kolonie en zyu daarby telkens in aanraking met een groot aantal Boeren. Don eersten nacht wendde de vyand een poging aan om naar het westen door te breken, welke poging zonder succes bleef. Er zyn reeds een vyf en twintig Boeren gevangengenomen. PARIJS, 27 Maart (R. O.) De Haagsche correspondent van de .Figaro" zegt, dat alle personen, die hy gesproken heeft, het onder houd te Pretoria uitnemend achten voor de Boerenzaak. Bevoegde personen zyn allen van oordeel, dat Indien, wat zy niet gelooven, Schalk Burger en Reitz zouden aarzelen om de Engelsche voorwaarden af te wyzen, president Sceyn hen volgens het algemeen gevoelen spoedig van zulk een gedachte zou afbrengen. Met levendige voldoening begroet men in Boerenkrlngen de ontmoeting van de beide Staatshoofden. CORRESPONDENTIE. Ingezonden stuk- Ren of mededeelingen, waarvan de inzenders hun naam niet aan de Redactie bekend maken, worden ongeplaatst ter zyde gelegd. LEIDEN, 87 Maart. Thermometerstandgisteravond om 8 uren 4° 0. 39.2' ïalu»iih»it, hedanmorgaa om 8 ursn V 0. 39.2' F., middags om 12 urtn 6® C. 42.8^ F., namiddags om 4 uren 7® O. 44.6° F. Ten Raadhuize in Den Haag werd aanbe steed hot leveren van gegoten yzeren kachels en van plaatyzoren kachelmantels ten bohoeve van gemeentescholen. Minste Inschryvers waron de heeren W. Collet en Gebrs. Kruyt alhier, voor f 1736. II. M. de Koningin-Moeder en de graaf en gravin Van Erbach dinGeren heden ten paleize van H. M. de Koningin. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben, ter tegemoetkoming aan het verlan gen door het bestuur der Ned. Automobiel- olub kenbaar gemaakt, een circulaire ge richt aan de onder hen ressor tee rende ge meenten, aanduidende de uniforme verbode aanduiding der verboden wegen in den geest zooals dat in Utrecht geschiedt. De controleur der directe belastingen en van het kadaster te 'B-Gravenhage T .F. ter Beek heeft pensioen aangevraagd. Het Penningkabinet te 's-Gravenhage heeft in bruikleen van mr. W. H. de Beau fort gekregen een zeer fraaien grootea gou den gedenkpenning, in 1829 geslagen op den vrede van Adrianopel (tusschen Rusland en Turkije gesloten). Deze penning is na het sluiten van den vrede vereerd aan den toenmaligen chef van het huis Hope te Amsterdam, den heer L B. Stoor*. Het stoomschip „Besoeki", van Batavia naar Rotterdam, is 27 Maart Gibraltar ge passeerd; de „Kediri", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 27 Maart te Port Said; de Laurens Pit", van Amsterdam naar Ba tavia, arriveerde 26 Maart te Port-Said; dc „Lawoe", van Rotterdam naar Batavia, is 26 Maart Onessant gepasseerd; de „Prin ses Sophie", van Batavia naar Amsterdam, is 27 Maart Kaap Del Armi gepasseerd; de „Salak", van Rotterdam naar Batavia, ver trok 27 Maart van Suez; de „Teticer", van Amsterdam naar Java, arriveerde 26 Maart te Port-Said. Katwijk. De uitslag der aanbesteding voor don verbouw van het gemeentehuis is, dat ingoloveid waren 7 biljetten. Inschryvers G. Yooys, Katwyk, 48H0J. Remmerswaal, Oegetgee8t, 4175; K. Haasnoot, Katwyk, 4069; L. Kruyt, te Katwyk, 4600; A. G. v. Ósuabrugge, Leiderdorp, 3980; G. v. Bemmel, Katwyk, f 4400; C. v. Egmond, Lelden, 4640. Men seint uit Amsterdam: GIster avond is hier wederom Ingebroken, thane ln een perceel in do Quellynstraat, waar de familie afwezig was. Alles is omvergehaald. Er wordt 250 gulden vermist, doch zilver en andere sioraden heeft men laten staan. Vermoedeiyk hebben de dieven zich toegaDg verschaft met valscbe slentels. D© heor Jo8. van Santen, secretaris der Algemeene Nederlandsche Doofstommen- Yereeniging „Guyot" te Amsterdam, heeft van H. M. de Koningin, als biyk van belang stelling, 50 voor deze vereeniging ontvangen. Koloniën. BATAVIA, 22—25 Februari. Te Singapore zijn berichten ontvangen van een goval van zeeroof nabij Siak. Drie opvarenden eenor Chineesche jonk werden door de zeeroovers gedood. Yan Koeala Loempoer en Soengei Oedjong (SelangOT, Malacca) worden opstootjes be richt. De kwaadwilligen liepen de ondernemin gen af. Acht personen werden gedood; velen ge wond- Men verwacht nog meer ongeregeldheden. ATJEU. I Aan een van den gouverneur van Atjeh! j onder dagteokening van 22 dozer ontvan- j gen telegram wordt in de „Jav. Ct.het vol" gendc ontleend: Overste Berenschot, die na het sneuvelen j van kapitein Webb naar de Pascislreek go-1 zonden was om raet drie brigades marechaus- see en een compagnie infanterie te Ma- j tangkoelie Panglima Polern op to sporen,;' is teruggekeerd. Bovcn-Keuroutoe werd doorkruist tot aan de grens der Gajoe-landen. Polern en gou- dongsche hoofden waren naar de Gajo-lan- den gevlucht. Alle vijandelijke schuilplaat- sen werden opgeruimd. Totaal bleven 27 vij anden in onze handen. In Keureutoe blij ren 2 brigades marcel chaussee voor de registratie. In het gebergte achter de II Moekim Toenong legden marechaussee-patrouilles bij verschillende ontmoetingen in dc afgeloo- pen week, 11 vijanden van de bende van; Pcukan Meuroudoo neder, wier geweren,. waaronder eon Beaumont, mode in onze han den bleven. Onzerzijds sneuvelde een inlandsch marei- chaussée. Aan een onder dagtcekcning van 24 dezer ontvangen telegram wordt hot vol gende ontleend: In Daja werd de dekking dor werkers aart de brug over de aBbah doea, sterk 10 Am. boneesche fuseliers onder den Amboneeschen korporaal Lonfcoh (alg. stb. no. 57661), op gewacht door een verdekt opgestelde bende, die haar plotseling van nabij beschoot, waar door een fuselier sneuvelde en een gewond werd. De vijand werd onmiddellijk aange vallen en verdreven, met achterlating vaa acht dooden en hun wapens. In Paja Bilill (Langsan) boorde de Ko ninklijke Nederlandsche Petroleummaat* schappij een spuitende petroleumbron aan.. Blijkens een van den cïvielen en mili tairen gouverneur van At joh en Ondcrhoo* righeden, onder dagteekening van 21 dezer ontvangen telegram werd bij een patrouille in Pidië de Europeesche soldaat-ziekenver pleger Loop (alg. stb. no. 51016) levensge vaarlijk gewond. Getrouwd J. C. YAN H00GEVEEN EN 0. M. VERHOEVEN, die harteiyk dank zeggen, ook namens wederzydsche familie, voor do zoovele bewyzen van belangstelling, by hun huweiyk ondervonden. Leidbn, 27 Maart 1902. Wegens ejpoedig vertrek naar Oost- Indië verhinderd afscheidsbezoeken af te leggen. 3012 12 Getrouwd: E. J. BOMLI en P. W. DE VRIES die, ook nameus wederzydsche Familie, hun harteiyken dank betuigen voor de vele bewyzen van belangstelling, by hun huweiyk ondervonden. 2988 9 Leiden, 27 Maart 1902. Geboren: GEEHTDINA, Dochter van: 3028 7 R. RAAR en J. P. M. RAAR Segaar Leiden, 27 Maart 1902. Eenige en algemeens kennisgeving. Heden overleed, ln den ouderdom vau 86 jaar, onze Tante en Bohuwd- tante JACQUELINE OLaSINE NARET OLIPHANT. 2999 8 M. L. STAAL-Cobbt. H. P. STAAL. Assen, 26 Maart 1902. Volstrekt eenige kennisgeving. Mede namens de Familie, betuigen ondergeteekenden hun harteiyken dank voor de vele bewyzen van deel neming, ondervonden by het overiyden van Mejuffrouw 0ATHARINA VAN EGMOND, "Weduwe van den Heer M. KEYZER. 8004 11 A. YAN EGMOND. J. KROMHOUT Dz.# Ex.-Test. Leidbn, 27 Maart 1902. A01EKIK, 3026 5 in de opnieuw gerestaureerde groote Zaal, ter gelegenheid vacantia: van de Paasch- 8030 81 Horlogerie Van Leeuwen, Doezastraat 29. Het extra fijne Paaschbrood, gewoon of Tulbaudsrorui, A 25 Cents do 5 ons, alsmede myne altyd bogeerde Koeksoorten. wor den ten zeerste aanbevolen. Koorsteeg, hoek Laogehrog, Brood-, Koek-, Beschuit- en Banketbakkerij. IV atuurboter. Prima versche Tafelboter 1.50 p. K. Boter voor Keuken gebruik1.40 p.K. Wed. J. STEENHALER Zn., Mandenmakersdeeg 4 by de Waag. Prima adres voor Natuurboter, Goudscfie, Loidache en echte Edammer Kaas. 3024 10 Dinsdag 1 April, te KALFTWEE: te geven door den Heer F. F. VAN DIJK, Humoristische Goochelaar, bygestaan door den by de Jeugd be minden AUGUST DEiV DOMME en GEORGE WALLACE, (Begeleiding). I>e samenstelling van het Programma is van dien aard, dat oud en Jong zal schateren van het lachen. Entrée voor Kinderen en bege leider» Eerste Rang 0.75, Tweede Rang f 0.50. Plaatsen dageiyks te bespreken a 10 Cts. per plaats. Riviervisclihandel Aalmarkt bericht door deze zynCliênteele lieden avond en volgende avonden voorhanden te hebben puike: 3027 10 EN GROOTE KEUZE. LAGE PRIJZEN. <5r. H. NIEUWE KIJN 34, 3018 12 by de Beschuitsteeg. IS! Wil s.v.p. mot het opruimen in de Schoonmaak denken aan het Doorgangshuis, Pieterskerk gracht 20. VJoerkleeden, gordynen, alles is welkom 1 3031 7 Zaterdag, 20 Haart 1902, te zeven uren, in het Notarishuis aa» den Burg te Leiden, ten overstaan van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden, afslag van 1. Het WINKELHUIS, Haarloramor- straatl 3 ln bod gebracht op ƒ1000©.— Terstond verhoogd met t 500. 2. Het HEERENHUIS, Oudon Singel 146, op 6400.— 8. Het HUIS, Hooge- woerd 44, op2500.— Verhoogd met 9 60.— 4. Hot HUIS, Hooigracht 107, op4060.- 6. Het HUIS, waarin Drukkery, Dwars-Heeren- steeg 6, op1500.— Terstond vorhoogd met 100.— Nader met 0 100.— 6. Het PAKHUIS, naast het voorgd., op B 1160.— Verhoogd met. 150.— Ten kantore van voornoemden Notaria worden tot en met Zaterdag e. k., van 10 2 uren verhoogingen aangenomen tegen genot van ^er Verhoogaom. 8019 32

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 3