K». 12908 Zaterdag 33 Maart. A« 1902. feze jouraat wordt dagelijks, met uitzondering van igon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Uit vervlogen dagen. LEIDSCl DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: i Voor Lolden por 8 maanden 5 5 f~I I f 1-10J "Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd z|Jn t 1.30 Franco per post 1-65- PBUS DEB ADVEHTENTEËN: Tan 1-# regele 1.06. Iedere regel meer f 0.17J. - Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten do stad wordt ƒ0.06 berekend. fted.-ZuiilalrikaiiDSClic Vereeniging. Afd. Leiden en Omstreken. Ontvangen b(j den PenningmeesterZoeter- woudsche Singel 41: Gecollecteerd te Roelofarendsveen voor de concentratiekampen. 40.455 Door bemiddeling van het Leidsch Dagblad: Op het fuifje van A: door Irma en haar Mama. f 2.50 Opgehaald op den verjaardag van Oom Ben 0.35 Bedragen kunnen worden toegezonden aan den Penningmeester of aan liet Bureel van dit Blad. Het is een ervaring, dio niemand onzer vreemd kan zijn, dat genoten voorrechter, gesmaakte genoegens, dikwijls eerst na langen tijd op de rechte waarde geschat worden. Eerst de ontbering van geluk en 1 genot, doet ons met stillen weemoed terug zien op de dagen, waarin ze ons als vrien delijke geesten geleiden op het stijgend le- f venspad. Hoe dikwijls toovert ons do phan- tasie, in de liefelijkste beelden en kleuren, het land onzer kindsheid voor oogen. O ze ker, staat niet bij i'geen onzer dat eerste tijdperk van ons snelle, wondervolle leven Voor den geest, ais een stralende lented.-g, tintelend van frisschen levenslust onder een lachenden hemel, bij bloemengeur en jongen wildzang in hoven en bosschcn - tegenover het stemmig grijs, den toonloozen gang en drukkende gelijkvormigheid van den dik wijls tevergeefs cn ten onrechte met bloemen getoóiden leeftijd, oie nelaas, integendeel, maar al to arm aan jeugd, vreugd .n vrij heid kan zijn, onder het klemmend gewicht van dat struggle for life", waaraan nie mand ontkomt. Tc begeerlijker, to zoeter is daarom dc te rugblik over 't „land van ons verleden." Het geluk van blij doorleefde jaren is onge twijfeld, eenzijdig en onredelijk, vaak over dreven, ten 'kosto van dc waardeering, waarop ook liet heden zeker aanspraak kan maken, te meer, zoo wij een zonnige kinds heid verre achter ons hebben, waarvan het vriendelijke, heldere licht Ij scherper de schaduwen van 't tegenwoordige of de toc- komst doen uitkomen. Maar dat zelfs dc ouden van dagen i_ct rtille ontroering en weemocdigen dank kunnen terugzien op die gouden, onbewolkte dagen van 's levens op gang het bewijst te meer, hoc dc eerste jeugd den mcnsch bloemen uoet ontluiken en liederen wekt in zijn hart, dio sedert lang verwelkten e-i verstomden, maar wier onvergetelijko bctoovering tot bij 't dalen van den levensavond het nr.er eeuwige jeugd en eeuwig leven dorstende monschenhart, doet natrillen in onbeschrijfelijk verlangen. Zelfs de donkere uren, die zelfs ceD geluk- kigo jeugd zelden miste, ontgaan onzen blik. Waren do tranen onzer kinasheid niet meest al gelijk aan de biggelende dauwdroppen, door het vroolijk licht en de teedere koeste ring van beschermende liefde even 6nel weg- getooverd, als zo ontstonden. O we weten het wel, een herinnering' is r.icts meer daneen herinnering, maar gelukkig te prijzen is hij, die 't gansche le ven door, onder wel u wee met dankbare blijmoedigheid cn opgeiv ten levenszin, zich telkens in uren van verpoozing kan te rugdenken naar dat ,,ecnc plekje op aarde", waar zijn eerste klacht, zijn eerste lach werd Vernomen, dc rato klanken werden gesta meld^ de eerste liederen gezongen. Als onze weg op de wandeling eenzamer wordt, do bloemen in schoo." a en aantal verliezen, do stijgende zon ons neerdrukt en vermoeit door baar warmte, dan zoeken wc gaarne een vriendelijk, schaduwrijk hoekje, om van daar no, eens terug ie staren op het schooner en irisscher land. hap dat zich langzaam aan ons oog onttrekt en slechts in vage omtrekken nog toont, wat wij voor vele 'jaren misschien zullen ontberen. Doch de herinnering o.n niets en niemand u ont nemen, en ook na lange jaren scheidens .houdt de gedachte van 't wederzien haar on verflauwde bekoring heb wederzien van het oord onzor eerste illusiën, van stoute droomen en overspannen idealen, waar zij fcerugkeeren voor nzen geest, „die ons zoo dierbaar waren", jraar bovenal het beeld onzer moeder heb hart overstelpt mot de zoetste en teederstc herinneringen, alsof we nog haar voetstap hooren, haar stem ons doet luisteren. Wanneer ons do roeping van 'bleven mis schien ver van deze plaats heeft wegge voerd, zoo blijft toch b.j den mensch telkens het verlangen ontwaken nog eenmaal ten minste het ouderhuis weder te zien, nog wegschuilend onder het lommer der linden, wier takken gebogen, wier stammen door den tijd vergrijsden, nog een enkele maal te mogen rusten op welbekende plekjea, of mis schien het zangerig-eentonig luiden der kerkklokkon te beluisteren, als vriendelijke stemmen uit verre dagen. Diezelfde mcnsch, hoe hoog h<-t leven, zijn geluk, hem opvoert, hoe de macht van zijn geest de diepte en breedte van zee en aarde vermag te doorzoeken en te beheerschen, zijn hart dringt en trekt hem nog dikwerf naar dat klein en afgelegen boekje der wereld, waar eens zijn ontluikend leven rqeb teedere zorg be waakt en gekoesterd werd, a aar de liefde zijner dierbaarsten hem de dagen zijner jeugd maakten tot con onvergankelijken schat, een onuitputtelijke bron van de schoonste herinneringen, van het onuitroei baar geloof, dat liefde alleen, maar ook vol komen, deze vaak zoo donkere aarde in een paradijs kan herscheppen. Zooala Goethe eenmaal na een scheiding van acht jaren den drang van zijn hart volgde en in de scha duw van het jasmijn prieel bij Brions pasto rie op J\et stille Sesenheim, nog eenmaal do onuitsprekelijke weelde zijner eerste liefde wenschte to herdenken, ter plaatse waar zijn groot en warm hart ze had door leefd en geroten, zoo trekt ons hart altijd weder naar het oord, waar onze eerate, kin derlijke liefde tot het rijke,--heilige leven werd gewekt en gekweekt, om moge het zijn als onze levenszon ter middaghoogte zij gestegen, tc gevoelen en te moeten er kennen: God is liefde „het diepste leven in mij en het hoogste boven mij." k. a v. Unm. Nederlanrische Vissriierij-Ientoonstelling U KalwIjk-aan-Zeo. Uit de dagbladen zal men het verbiedend bericht vernomen hebben, dat gedurende dezen zomer to Katwyk-aan-Zee zal gehouden wor den de eerste uitsluitend voor de Nederland- sche visschery bestemde Tentoonstelling. Wy vinden dit een verbiedend verschijnsel, nu het geen tentoonstelling zal zfjn van ge wonen aard, een soort openbare vermakelijk heid, een kermis, doch een om in de eerste plaats de Nederlandsche visschery meer op deu voorgrond te plaatsen, meer liefhebberij voor dezen tak van bedrijf aan te kweeken en dientengevolge den lust by de jongelui op te wekken zich meer dan tot heden aan den vischhandel en de zeevisscherfj te wijden, daar voor velen inderdaad hierin een goede toe komst is gelegen. De vischhandel en meer bepaald de zee- visscherij is een bedrijf geworden van zeer groot gewicht en verkroeg een omvang, als voor oningowyden niet valt te beseffen. Het belang van Nederland brengt medeL dat do aandacht in alle opzichten en in al haar ver takkingen er op gevestigd wordt, vóór dat alios in verkeerde handen geraakt. Hoezeer de Vereeniging ter bevordering van de Nederlandscho visschery reeds jarenlang met vrucht heeft gearbeid, reeds meermalen to recht de koe by de hoorns pakte en daar door reeds veel verbeterde, over hebrrtgemeen genomen is by de Nederlandsche visschery nog dikwyis eon chaos te constateeren. Men zegt wel eens, on zeer terecht, erzyn „geboren reeders" en „gemaakte reeders"; hierin is veel waarheid gelegen en tot welke categorie velen behooren, is gemakkeiyk waar te nemen, wanneer mon ziet hoe weinig liefde voorzit by het beheer, by de toepassing en ontwikkeling der Nederlandsche visschery. Het faire in den handel is er nog verre van aan wezig 6n toch dit optreden levert zelfs reeds grooto winston op; hoeveel te meer dan, als mengelooft, dat eerlyke handel tot den groot sten voorspoed, tevredenheid en geluk leidt. Wanneer dan nu in bovenstaande weinige woorden het goede, het grootsche in moree- len zin tot grondslag der Nederlandscho vis schery is gelegd, waarom zou men dan niet met allen spoed, met alle liefde entoewyding steunen, zelfs krachtig steunen een tentoon stelling, die dezen tak van bedryf op den voorgrond wenscht te stellen en daardoor de zoo noodige aandacht op haar wil vestigen. Op dan, autoriteiten, „geboren reeders", vischhandelaars, fabrikanten en kooplieden van de aanverwante artikelen, zendt in alles, wat der Nederlandsche visschery bevorderlijk kan zynl Het is de eerste Nederlandfiche yisschery- tentoonstelling, zoo noodlg kan deze voor het vervolg worden aangevuld en verbeterd, en kan elk jaar of om de twee jaren door het Hoofdbestuur van de straks genoemde Ver- eeniging worden bevorderd, dat ook elders dergelijke tentoonstelling tot stand komt; andere plaatsen kunnen alsdan op haar beurt er een krygen en zal men alsdan komen tot een grootere en meer volmaakte. Aan de Tentoonstelling zal worden verbon den een groote verloting, waarvan de gelden uitsluitend zullen worden besteed tot aankoop van allerlei tentoongestelde voorwerpen, op de visschery betrekking hebbende, alsmede uit de verzameling aanverwante artikelen, vis schery beuoodigheden, kunstwerken uit de in zendingen van levende meesters in Nederland, enz.; alles om de inzendingen zooveel mogeiyk te bevorderen. Een commissie belast zich, wanneer dit wordt verlangd, gratis met den verkoop der tentoongestelde voorwerpen, in het kort: alles wordt door de RegeUngscommissie gedaan om do tentoonstelling niet alleen te doen be antwoorden aan haar doel: bevordering van de Nederlandsche visschery, maar ook alles in het werk gesteld om den deelnemers reeds onmiddeliyke voordeelen te verzekeren. We kunnen dan ook niet anderB dan den wen8ch uitspreken dat deze Commissie van haar zoo omvangryken en geheel belangloozen arbeid vruchten moge zien, dat de Afdeeling Katwyk en Omstreken van de Vereeniging ter bevordering van de Nederlandsche visschery, die het initiatief tot deze Tentoonstelling nam, later met voldoening op haar besluit moge terugzien. Leideu, 22 Maart. De van het 3de bataljon 4de regiment infanterie tot lsten luitenant-kwartiermeester benoemde 2de luitenant-kwartiermeester. J. Verbrugh biyft belast met zyn tegen woordige functiön. Het voornemen bestaat om niet alleen de sergeant majoors tituh 1 doch ook de sergeant-majoors van het wapen der infanterie met de lange sabel tb bewapenen. De heer G. Doorman, te 's-Gravenhage, is gisteren tot electrotechnisch werktuigkundig ingenieur bevorderd aan de Technische Hoch- schule te Aken. Hy verwierf daarby de zil veren medaille, welke toegekend wordt aan hen, die aan deze instelling „mit Auszeicbnung" (dan hoogsten der 3 graden) bevorderd wor den tot ingenieur. Deze medaille wordt toe gekend uit de renten van een gift, indertyd door den heer Erckens, Commerzienrath te Aken, aan bedoelde school geschonken. De heer J. Kres, organist en muxiek- onderwyzer alhier, is, met ingang van 1 April, benoemd tot organist by de Herv. Gemeente te Oegstgeest. Hare Majesteit de Koningin en Prins Hendrik woonden gisteravond in den Haag- schen Schouwburg een gedeelte der opvoeriDg by van „De kleine lord," door Het Neder- landsch Tooneel. Z. K. H. Prins Hendrik vertrok heden middag om 8 u. 33 m. per Hollandsche spoor naar Amsterdam ter by woning van de ont vangst van Dr. A. W. Nieuwenhuis, den Borneo-reiziger. De Minister-resident van Perziö te 's Gra- venhage is heden voor eenigen tyd naar Brussel vertrokken. -- Het 10-jarig bestaan der Nederl. Steno- grafenveroeniging „Stolze-Wery" zal 8 Mei a. s. in haar lldo alg. vergadering foesteiyk herdacht worden, terwyi een wedstryd in stenographie plaats zal hebben, waai voor ook de beoefenaars van andere stelsels tot deel neming zullen worden uitgenoodigd. B. en Wb. van Don Haag hebben aan gekocht het perceel Prinsegracht no. 48, voor deu prys van f 25,100, ten einde daarin te vestigen do kantoren van de openbaro reini ging, welke dringend uitbreiding behoeven. Zy vragen de goedkeuring van den gemeente raad voor dien aankoop. Ook vragen zy de goedkeuring voor den aankoop van een perceel Slotsingel 71, grenzende aan het terrein van het in aanbouw zynde telephoongebouw. De koopprye van het laatste perceel bedraagt f 7500. Het bestuur der Vereeniging van ho- moeopathische geneesheeren in Nederland heeft zich met een adres tot de Tweede Kamer ge wend, waarin wordt verzocht, dat de Kamer haar invloed zal aanwenden, dat, in navolging van het buitenland, een wetteiyk toezicht op de bereiding en de aflevering dor homoeopa- thlscho geneesmiddelen tot stand worde ge bracht. De commissio voor de strafverordenin gen tc 's-Gravenhage heeft, ter voldoening aan art. 178 der Gemeentewet, een herzie ning der algemeene politieverordening ter hand genomen en »-en Raad een ontwerp verordening aangeboden. Verschillendo wijzigingen worden voorge steld, o. a. ten aanzien van net venten. Zoo nu cn dan toch wordt er met gedrukte stuk ken gevent, waarvan strekking en inhoud (hoewel op de grens van de strafwet) niet strafbaar zijn. Meermalen wekt dat venten den weerzin van velen op, en geeft net aan stoot aan andersdenkenden. Daarom wordt nu voorgesteld het artikel te lezen alB volgt: uHet U verboden op .of aan den openba ron weg, ber verspreiding, aanbevoling, aan kondiging of bekendmaking van gedrukte of geschreven stukken of afbeeldingen, zoo danig te roepen of rond te gaan met zoo danig reclamemiddei, dat de openbare orde verstoord of bedreigd of c«eu goeden zoden aanstoot gegeven wordt." Een verbodsbepaÜiig is opgenomen op het vangen van vogels op eens anders grond, zon der schriftelijke vergunning daartoe van den rechthebbende. Ook is er een bepal-jg op- genomon om de goede orde op liet ijs in de vijver» van het Haagsche Bosch te kun nen handhaven. Voorgesteld wordt te gomoet te komen aan de door den commandant der brandweer ge vraagde bepaling om bij het passeeren der brandweervoertuigen alle overige nj-en voer tuigen te verplichtou onmiddellijk rechts uit le halen, en zoo noodig stil te houden. Bel, hoorn of ander waarschuwingsteekm bij voortuigen, door mechanische kracht voort bewogen, zullen voortaau steeds zichtbaar moeten zijn. Voorgesteld wordt de agenten van politie, belast met de surveillance in de Schevening- sche boschjee, in de gelegenheid te stellen zich per rijwiel op dc voetpaden aldaar te bewegen. Het sluitingsuur voor café's enz. acht de commissie wenschelijk op half een te bepalen. Vergunningen om „doorloopend" een inrichting nog later voor het publiok geopend te mogen hebben behoort, naar haar oordeel, slechte in bijzondere omstandighe den te worden verleend. Voorgesteld wordt een bepaling om het onrechtmatig schieten op woudduiven in het Haagsche Bosch te beletten. Ook ia een bepaling opgenomen om te go- moet te komen aan klachten over onbehoor lijkheden aam het strand door baders, zoodat de wandeling met dames en kinderen aan het noordelijk strand onmogelijk wordt. Op uitnoodiging van het bestuur van de „Nederlandsche Vereeniging," te Londen zullen op Vrijdag 21 Maart o. k. mevrouw Theo Mann-Bouwmeestcr en dc heer Jan Malhcrbo in hare lokalen voordrachten hou den, waartoe ook dames genoodigd zijn. In do gistermiddag gehouden gemeen teraadsvergadering te Vlaardingen werd aangenomen ecu voorstel van B. en Ws., om afwijzend te beschikken i p het verzoek an verschillende aannemers, om het bouwen van een burgeravondschool enz. uitsluitend onder Vloardingscho aannemers te beste den. Aan den heer H. E. Hoegsma, direc teur der gasfabriek te 3aarn, is opgedra gen een ontwerp te maken voor een gas verlichting van het paleis te Soestdijk en annexe gebouwen. Heden werd te 'a-Hertogcnbosch door den commandant der divisie marechaussee aan de marechaussees Cortvriendt en Beim plechtig uitgereikt do bronzen medaille van de Oranje-Nassau-ordc, hun door H. M. de Koningin vereerd voor hun houdij g bij het betrappen van vischstroopers te Sas- van-Gcnt. Om dc plechtigheid bij te wonen werden een aantal manschappen van de di visie, ook uit Zeeland, bijeengetrokken. De commissie der Tweede Kamer tot voorbereiding van e beroepsregeling in de Ongovallenwet hield gisteren een vergade ring. Meu tracht het daarheen te lc" len, dat de behandeling .an dit ontwerp op de agenda der werkzaamheden voor J»1 bijeen komst na het thans ingetreden recès ge bracht kan worden. Tal van sollicitanten naar de betrek king van adjunct-directeur aan het Rijks opvoedingsgesticht voor jongens „Do Kruis berg" nabij Doetinchcm hebben bij hun adres niet overgelegd de stukken bij de op roeping van 30 Januari jl. gevorderd. Om voor benoeming in aanmerking te kunnen komen, wordt hun tot 30 Maart a. s. alsnog do gelegenheid gegeven aan dien eiscb te voldoen. Men schryft ons: Op Zondag 13 en Maandag 14 Juli a. s. houdt de Harmonie „Concordia" te Ginoeken een groot Interna tionaal Festival, tot herdenking van haar 25- jarig beslaan. Behalve om een aantal geld- pryzen, zullen de aan het festival deelnemende vereenigingen ook loten om de volgende prachtige medailles, welke tevens dienen als herinneringsmedailles Een medaille van H. M. de Koningin. Een medaille van H. M. de Koningin- Moeder. Een medaille van Z. K. H. den Prins der Nederlanden. Een medaille van Jhr. J. B. D. van den Berch van Heemstede, Lid 2e K. Een medaille van een kunstlievend lid. Door het bestuur der feestvierende Harmo nie worden kosten noch moeiten gespaard om het feest zoo luisterryk mogeiyk te doen sla gen, Zeker is het dan ook, dat het lieve Gin- neken, een der meest riante dorpen van Ne derland, gelegen in de nabyheid van hseriyke bosschen, dicht by Breda, op beide dagen een druk bezoek te wachten staat en dat de aan het festival deelnemenden ongetwyfeld voldaan en met heerlyke herinneringen huis waarts zallen koeren. Harmonie, Zang- of Fanfare Vereenigingen die Diet jUfl aangesloten, kunaeazlchvoor één der belde dagen, tot 16 April opgeven by den secretaris van de feestcommissie W. H. v. d. Vegt, Schoolstraat te Ginneken. In de Nieuwe Kerk te Groningen had een plechtigheid plaats, nl. de bevestiging van ds. Pos, (tydeiyk te Leiden wonen lo) als missionair predikant van het eiland Soemba, voor de Geref. Kerken der prov. Groningen,' Drente en Overysel. Uit alle drie provinciën waren afgevaardigden tegenwoordig. De bevestiging had plaats door ds. Wester huis, van Groningen, naar aanleiding van Mattheus 28 va. 18 tot 20 Ds. Poa verbond zich daarna als leeraar der Gerf. Kerk te Groningen (A), om uitgezonden te worden naar Soemba, spiekende naar aanleiding van Filipp. 4 va. 13. Toespraken werden gehouden door da. Kuy- per, van Ho geveon, als voorzitter van Depu- taten, ds. Dykstra van SmiJde als oud depu- taat en door ds. Van der Munnik, te Leeu warden, als lid van de Commissie voor geueel Nederland voor de zonding onder heidenen en Mahomedanen. In het begin van April vertrekt ds. Pos naar Soemba. Tot majoor worden by het wapen der infanterie benoemd de kapiteins M. H.Spruyt \et 4de, A. Hoogeuoom van den geuo- staf, jhr. L. C. van den Brandeler van net Nde, W. F. K. Bischoff van Heomskerclt van het 5d,o, J. H. Makkink van het 4de en J. F. Rappold van het lste reg. infaDtene. Tot kapitein de lste luit. H. Berenschot van het 8ste regiment infanterie. Tot lsten luit. de 2de luit. G. J. Amweg van het 2de reg. infanterie. Het „U. Dagblad" brengt de benoeming van kolonel F. W. J. Buys, commandant van het regiment grenadiers en jagers, tot com mandeur der Kroonorde in verband met het feit, dat de kolonel de troepen commandeerde by de ter-aaide bestelling van den onlangs over- eden Italiaansclien gezant by ons Hof. Nu binnen eemgen tyd de Nieuwe Beurs op het Damrak te Amsterdam gereed zal komen en de Oude Beurs zal ophouden als zoodanig dienst te doen, moet een besluit worden genomen wat daarmede geschieden zal. B. en Ws. stellen den gemeenteraad voor, haar te sloopen en het vrykomonde terrolu gedeelteiyk te bestemmen tot verbreeding van de verkeerswegen aan- weerszoden en hot overblijvende voor bouwterrein, met dien ver stande, dat aan de westzyde (drukke zyde van het Damrak) een verkeersweg ter breedte van 30 meter en aan de stille zyde een straat van 11 meter breedte vry blyft. In de lengte zal het nieuwe bouwterrein met verder worden uitgestrekt dan thaos de Korenbeurs reikt. Vóór het Bible hotel" blyft dan een plein open met een afstand van 85 meter tusscben het te bouwen blok huizen en de Nieuwe Beurs. Het bouwterrein zal worden uitgegeven in koop of in erfpacht. In een praeadvies van den directeur der publieke werken, den heer J. van Hasselt, wordt in overweging gegeven, gegadigden zekere vryheid te laten ton aanzien van de rooilijn aan de zyde van den Dam, waarlangs de voor gevel van hot nieuwe huizenblok it te ont werpen, en de gelegenheid open te stellen tot het doen van aanbiedingen voor het in exploitatie brengen van het bouwterrein in zyn geheel of in onderdeelen. Burgemeester en Weths. van Dordrecht stellen aan den Gemeenteraad voor, aan het Zuidafrikaan8che museum-Hidde Nyland aldaar plaats aan te wyzen in het voormalig krank zinnigengesticht, Naar wy vernemen, zal het pantserschip „Hertog Hendrik", dat in aanbouw is op de Rykswerf te Amsterdam, deu 19deu April a. s. worden te water gelaten. Nv. d. D.) Tot het aanbrengen van y zei draadver sperringen onder toezicht van don eerstaan- wezenden ingenieur te Nymegen is een detachement van hot korps genietroepen onder commando van den sergeant C. Oud- raad van het korps genietroepen te Utrecht, te fort Pannerden gedetacheerd. De paardouarts 3de klasso J. C. Numans, die voor 5 jaren by het O.-I. leger wordt ge detacheerd, zal na by het Kol. Werfdepot te zyn aangekomen, in het genot van verlof worden gesteld in afwachting van nadere be stemming. De by het leger in Ned.-ïndié benoemde officier van gezondheid 2de kl. J. M. Knip- scheer zal bij hot Koloniaal Werfdepot be- öedigd en in functie worden gestold, waarna hem verlof is verleend in afwachting van zyn vertrek naar Indiö. Naar wy vernemen, wordt de generaal- majoor A. J. Prins, commandant dor 2de divisie infanterie, benoemd tot inspecteur van het wapen. Hbl De met verlof in Nederland vertoevende Nederl.-Indi8che ingenieur E. Gerst zal met toestemming van het Opperbestuur eenige jaren in Perzlschen dienst overgaan om in Perziö plannen voor irrigatiewerken samen te stellen, en de uitvoering daarvan te leiden. Men noemt generaal-majoor Snyders, commandant der derde divisie infanterie, als vermoedeiyk opvolger van luitenant-generaal Van Kesteren, inspecteur der infanterie, dio '/.(in ontslag zal aanvragen.

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1