PANORAMA, N« 12906 Donderdag SO Maart. A0. 1902. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van -Zon- en feestdagen, uitgegeven. Kort-Rapenburg. Offieieele Kennisgeving. t.eiifcn, 20 Maart. FEUILLETON. 11 et Mclitje. EIDSCH PRIJS DEZER COURANT: 'Voor Leidon por 3 maanden - j Buiten Leiden, por lóopor on waar agenten gevestigd zyn 1.80 Franco per post 1.65- PRIJS DER ADVERTENTÏEN: Van 1—6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17 Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeron builen de stad wordt f 0.05 berekend. WU hebb.n tot nu toe steeds elks week aet het grootste genoegen san het Panorama op het Kort-Rapenburg een bezoek gebracht. Telkenmale werden wj) getroffen door de gehoond vergezichten, door de leerryke voor- •tellingen, die daar te zien werden gegeven. WJJ vonden die zóó mooi, dat wj) ons het recht verzekerd hebben, ten behoeve der .bonnés van het Leidsel. Dagblad dat »t) voor de lielft van den nu gestelden toe' gangsprjjs het Panorama kunnen bezoeken. Op vertoon van een bewjjs, dat men ge abonneerd le op en hetwelk wordt afgedrukt in hot I.eldeoli Dagblad, kan men voor zich en één /.IJner hniBgenooten tegen betaling van lu Oents per persoon het Pano rama bezichtigen. Alléén doet zich het bezwaar voor, dat w)J niet alle Abonnés op één oogenbhk dit recht kunnen geven. De ruimte in het Panorama- lokaal laat dit niet toe en wJJ kunnen dus niet andera dan elke w eelc een gedeelte onzer lezers tot bezichtiging in staat 6tellen. A. Maandagavond zal wederom in e.n gedeelte van onze oplaag .bewezen" worden afgedrukt, zoodat na verloop van tijd «He Abonnés een f bewijs" zullen hebben ont vangen, dat natuurlijk slechts g a 1 d i g is voor de woek, waarin men het ontvangt. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lete alinea, der Uinderwet; Brengen ter algemeeuo keunis, dat door kon vergunning is verleend aan de wed. J. J. NV IJNLN geb. ZEGVELD, en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een gasmotor van 3 p.-k-, in de waschinrichting aan don Maredijk No. 25, kad, bekend Sectie L No. 472. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, IJ. C. JUTA, Weth., loc.-Burg. 19 Maart 1902. VAN HEYS'f, Secretaris. Ten overstaan van het bestuur der Hol- landsche Maatschappij van Landbouw aid. Leiden, is in de Practische Ambachtsschool alhier het examen afgenomen van leerlin gen van den cursus voor hoefbeslag, vanwe ge die afdeeling gegeven. Het examen werd afgenomen door de hee- ren ittman, kapitein-paardenarts, en Lö- wenstein, korporaal-hoefsmid voor het prac tische-, de heeren Lamens, districts-veearts, cn Van Gruting, disoncts-vecarts-plaatsver- vanger voor het theoretische gedeelte. Aan het examen namen 14 leerlingen deel. Aan 13 zal een diploma worden uitgereikt en één werd afgewezen. Do namen van de geslaagden zijn in al- phabetische volgorde: O. Disseldorp, te Kou dekerk, A. Francken, to Hazerswoude, B. M. J. de Hosson, bo Gorkum, D. Kee, te Noordwijk-aa-n-Zee. B. Kerkvlie t te War mond, L. H. Lakkerwa, te Leidschendam, L. W. van Mil, to 's-Gravenhage, G. üttens, te Oudshoorn, H. P. Pieterse, te Ter-Aar, G. J. Sassen, te Sassenheim, H. O. Stap, te Nieuwe-Wetering, P. V. Versteege, te Hil- ïegom en W. J. van der Voort, te Voorburg. De Verecniging ,,-i^e Haghe" te 's-Gra venhage, hield gisteravond 8 uren, in de zaal van ,,Pulchri Studio" een vergadering, hoofdzakelijk belegd ter herdenking van den Koning-Stadhouder Willem III, gisteren vóór 200 jaar overleden. De wanden der ver gaderzaal waren dan ook behangen met tal van platen en kaarben, voorstellende het 'e-Gravcnhage uit dien tijd en gewichtige gebeurtenissen uit 's Prinsen leven. Een bijzondere luister werd dezer vergade ring bijgezet doordat Z. K. H. de Prins der Nederlanden, wien het behaagd had het ecre-voorzitterschap der Vereeniging te aanvaardon, gisteravond voor het eorst aan de werkzaamheden der Vereeniging aandeel nam. Met zijn adjudant, kapitein jhr. Van Suchtclen van de Haare, trad Z. K. H., in de uniform van schout-bij-nacht, met het be stuur de vergader--al binnen, terwijl het publiek eerbiedig bij 's Prinsen komst zich verhief. De Prins nam zitting aan de bestuurs tafel, en verklaarde hierop, den voorzitters hamer ter hand genomen hebbende, met dui delijke stem do vergadering geopend, ter wijl hij kolonel De Bas, voorzitter der ver eeniging, verzocht, zich met de verdere lei ding der vergadering te willen ooiasten. Doze heette hierop Z. K. H. welkom als eere-voorzitter der verecniging, er op wij zende, dat den 14den November 1900, den hcrinncringsdag van de geboorte van Ko ning-Stadhouder Willem III, H. M. do Ko- nigin het beschermvrouwschap der vereeni ging aanvaard had, terwijl thans bij de her denking van den sterfdag van denzelfden Oranjetelg, Z. K. H, het eere-voorzitter- schap der vereeniging kwam vervullen. In herinnering werd door don voorzitter gebracht hoe de vereeniging ,,Die Haghe" haar ontstaan te danken had aan 'twerk van zes mannen, van wie de thans nog in het bcstuvr zitting hebbende pastoor Hage- raats dc stuwende kracht is geweest. In Sep tember 1890 tot stand g- men, behaagde het reeds in 1895 H. M. de Koningin-Regentes Haar steun aan de vereeniging te verleenen, die thans twee jaar reeds wordt bestraald door Koninklijke gunst. De voorzitter bracht H. M. de Koningin en Z. K. H. dank voor Hunne». belangstelling in ,,Dio Haghe.' Vervolgers werden de nieuw benoemde wer kende leden door den voorzitter geïnstal leerd met een rede, waarin hij hen wees op het gewicht van de studie der Haagsche ge schiedenis. Zij hadden te bedenken dat in het verleden ligt het beden, in het nu, wat worden zal. Die woorden werden ook door den heer F. J. L. Kramer, hoogleeraar te Utrecht, in zijn boeiende rede, waarin hij het leven van den Koning-Stadhouder Willem III en Prin ses Maria van Engeland schetste, gebezigd ten betooge, van hoeveel gewicht voor do toe komst van een land een krachtige geest, een groot man als Prins Willem III mag heeten. Diens gebreken ni<verzwijgend, wees de hoogleeraar er op, dat Willem III toch hoofdzakelijk groot was door zijn deugden cn gaven, al was hij geen genie. In bijzonderheden het leven van den groo- tcn man nagaande, wees nog de hoogleeraar er op hoe hij de ee.xige in Europa was ge weest, die met vrucht dc politiek van Lode- wijk XIV tot het scheppen eener universeels monarchie had bestreden, zoodat 12 jaar na zijn dood de levende monarch (Lodewijk XIV) door den doode overwonnen was. Kolonel De Bas wekte in zijn dankbetui ging aan den noogleeraar voor diens belang wekkende voordracht alle leden op, bij te dragen tot het oprichten van een standbeeld voor Stadhouder-Koning Willem III, in Den Haag geboren, opgevoed en uit Den Haag vertrokken naar Engeland, om er de Ko ningskroon te aanvaarden. De vergadering word hierop gesloten. Men meldt uit Den Haag van de „N. R. O.": Een opzienbarend, in de annalen van -et concert ,,Diligentia" ongekend, succes be haalde gisteravond de Parijsc* pianist Louis Diemer, die hoewel reeds 58 jaren oud, voor het eerst in Nederlanu kwam. Het spel van dezen, in uiterlijk en optreden, zoo hoogst eenvoudigen meester te beschrijven is zoo goed als onmogelijk. De indruk, dien hij van af de eerste tonen maakte, was verbluf fend; hij spot met technische moeilijkheden van welken aard ook, daarbij verrukt mj door voorname soberheid in zijn voordracht. Voor hem bestaan er geen geheimen in do klavierspeelkunst, hij .j meester over zijn instrument, dat hij, evenals zichzelven, vol komen beheerscht. Met vie voordracht van het vierde concert van St. Saéns imponeer de hij door een fijn ontwikkeld kunstenaars schap, terwijl hij met zijn solostukken vaai Handel, Daquin, eigenlijk d'Aquin, en Liszt een virtuositeit te bewonderen gaf, die hem noopte niet een, maar twee extranummers te spelen, een verbazend moeilijke ketting triller-etude „Reveil sous le bois", van hem- zelven, en een door hem gearrangeerde .,Ri- gaudon" van Rameau. De opgetogenheid van het publiek bereikte een in jubelen over gaande hoogte. Jhr. E. van Loon, regeeringscommis- earis voor de Turijnsche tentoonstelling, be gaf zich gisteren van Den Haag naar Tu rijn ter bespreking van verschillende aan gelegenheden van ue expositie. Aangezien de stoomwaschin richting in het Wilhelmina-Gaskiuis" te Amsterdam oorspronkelijk ia ingericht oA een wasch van 1,600,000 stuks per jaar, maar thans in de behoefte moet voorzien van een wasch van 2,294,635 stuks, swollen B. en Ws. voor de inrichting uit te breiden. De kosten worden geraamd op /80.000. Onder leiding van den kapt. H. M. F. G. Peltzer, van het 1ste reg. vest.-art. te Utrecht, zal aldaar, van 7 tot 19 April, een cursus worden gehouden in artillerie-we tenschappen voor vesting- en fort-comman danten. Deze cursus zal worden gevolgd door den kapt. G. J. O. A. Pop, -an het reg. gren. en jagers; luit.-kol. F. W. Weve, van het 2de; kapt. F. L. Ovink, van het 3de; kapt. J. H. Makkink van het 4de; majoor M. J. de Jongh, van het 5de, en kapt. J. G. 8ee- lig, van het 8ste reg. inf. Deze officieren zullen ook deelnemen aan oefeningen in de legerplaats bij Oldebroek. Men verneemt dat de majoor F. V, Quadekker, commandant der 4de divisie ma rechaussee te Leeuwarden, binnenkort zal worden benoemd tot luit.-kolonel. Naar de „N. R. C." verneemt, zal door commissarissen der Rotterdamsche Bank" in de eerstvolgende algemeene vergadering van deelhebbers voor benoeming tot alge- meenen procuratiehouder (secretaris) dier instelling worden voorgedragen de heer W. Wresterman, thans algemeene procuratiehou der der Incasso-Bank te Amsterdam. Men verzoekt on3 mede te declen, dat de „Zuiderzee-Vereeniging'' nog een beperkt aantal exemplaren beschikbaar heeft van den 2den druk der verhandeling: „De Eco nomische Beteekenis van de Afsluiting en Drooglegging der Zuiderzee door H. C. van der Houven van Oordt en tor. G. Visse ring", welke, voor zooverre de voorraad strekt, kosteloos voor belangstellenden ver krijgbaar is op aanvrage bij den secretaris mr. G. Vissering, Keizersgracht 160, Am sterdam. Prins Hendrik bezoekt heden on morgen te Apeldoorn de op zijn last aangelegde helde- beplantiDgen. Minister Kuyper bezocht heden te Utrecht s\jn herstellenden ambtgenoot van kolonlön, Jhr. Mr. Van Asch van Wyck. De secretaris der Russische legatie, Staatsraad De Berends, Is van verlof in Den Haag teruggekeerd. De buiten bezwaar der schatkist voor den tyd van één jaar op non activiteit gestelde lste luitenant J. Tersteeg van het 5de batal jon 4de regiment infanterie, zal op den lsten Mei a. s. ui^ de sterkte van het korps worden afgevoerd. Heden, den 300sten herinnerlngsdag van de stichting der Oost-Indische Compagnie, wapperde de driekleur uit de woningen van •nkele Haagsche ingezetenen. Z. K. H. Prins Hendrik bracht gister middag een bezoek aan de Nieuwe of Literaire Sociöteit aan hot Plein te 's-Gravenhage, werd door het bestuur in de kamer van commis sarissen ontvangen en bezichtigde, door dezen begeleid, de verschillende zalen. Het bezoek duurde ongeveer anderhalfuur. De gouverneur van Atjeh, luitenant gene raal J. B. van Heutsz, viert heden zyn zilve ren bruiloftsfeest. Ook ln de Roomech-Katholieke kerk van den H. Ignatius, te Nijmegen, zal voor bis schop Hamer een gedenkteeken worden geplaatst: een geschilderd raam, dat het groote boogvenster ln den voorgevel zal vullen. By Koninkiyk besluit van 19 Maart Is machtiging verleend: aan den Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland tot het bijeenroepen van de Staten dier provincie ln buitengewone vergadering op Dinsdag 1 April 1902, ten einde alsdan aan de orde te stellen de ver kiezing van een lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van I, D. Fransen van de Putte, en aan den Commissaris der Koningin in de provincie Overljsel tot het bijeenroepen van de Staten dier provincie in buitengewone vergadering op Donderdag 3 April 1902, ten einde alsdaü aan de orde te stellen de ver kiezing van een lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van mr. A. van Naamen van Eemnes. De minister van binnenlandsche zaken; overwegende, dat de heer M. de Ras, inge volge artikel 144 der Kieswet, heeft opgehou den lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal te zyn en dienovereenkomstig een verkiezing van een lid dier Kamer moet plaats hebben in het kiesdistrict Maastricht; heeft bepaald, dat die verkiezing zal plaats hebben op Dinsdag 1 April a. s., de stemming zoo noodig op Dinsdag 8 April a. s. en de her stemming zoo noodig op Dinsdag 15 April a. s. Te Utrecht is in den ouderdom van 62 jaren overleden de heer Pieter Hoekstra, directeur der strafgevangenis aldaar. De Vereeniging van Katholieke Kamer leden heeft, volgens „De Katholieke Pers", op haar adres van hulde aan Z. H. den Paus van kardinaal Rampolla het volgend antwoord ontvangen „De brief, dien de Katholieke Kamerleden in Nederland onlangs door u den Heiligen Vader hebben doen ter hand stellen, heeft het hart van den Paus met buitengemeen groote vreugde vervuld. „Zyno Heiligheid weet hoezeer gy on uw ambtgenooten trouw pleegt jegens zyn persoon en den Apostolischen Stoel. ,Uw gelukwensch heeft hy daarom met groote vreugde aanvaard, en daarom gebruikt hy deze gelegenheid om aan u den welver dienden lof te brengen Om u vanzynhooge- priesterlyke welwillendheid tevens een bewys te geven, geeft hy aan u en aan de vereerens- waardigo medeonderteekenaren van den brief van gan3cher harte zyn apostolischen zegen." De lste luit. der infanterie M. L. Pnes- ter en de lste luit. der artillerie J. A. Snyders, voor 3 jaren gedetacheerd by de landmacht la West-Indiö, zullen 1 April a. e. mot het stoomschip „Prins Frederik Hendrik" naar Curasao vertrekken. Dr. G. J. Vos Azn., predikant by de Ned.-Herv. Kerk te Amsterdam, hoopt 7 Mei e. k. den dag te herdenken, waarop hy 40 jaren geleden het predikambt aanvaardde. Gedurende 27 jaar is dr. Vos daar ter stede als predikant werkzaam. Naar de „Haarl. Ct." meldt heeft de hoer H. Th. Chappuis, luitenant-kolonel der infan terie en garnizoens-commandant te Haarlem, tegen I Mei ontslag aangevraagd uit den mili tairen dienst. Aan den milicien J. Kool, afkomstig uit de gemeente Dokkum, is krachtons art. 118 Militie wet een schadeloosstelling van/" 16 per maand toegekend als zyde hy kostwinner van zyn gezin. Werd vroeger gemeld, dat de kogelvan gers op het schietterrein op de Leusderheide by Amersfoort in één lyn zouden worden ge bracht om ook daardoor herhaling te voorko men van het ongeval, dat ten vongen jare den den dood van luitenant Scbauikes ten gevolge had, thans is door den minister van oorlog, na de daaromtrent opgemaakte plans en voor stellen, beslist, dat vooralsnog geen wyzigin- gon in den bestaanden toestand zullen plaats hebben. Hr. Ma. pantserechip „Koningin-Regen tes", onder bevel van den kapitein ter zee A. W. F. C. van Woerden, is 18 dezer te Ponta Delgada aangekomen. De luitenant ter zee der 2de klasse H. J. Boldingh, uit Oost-Indiö in Nederland terug gekeerd, wordt op non-activiteit gesteld. De kapitein van den gen. staf jhr. G. A. A. Alting van Geusau wordt 1 Aug. a. s. werk zaam gesteld als leeraar by de Hoogere Krygsschool. De kapitein Intendant J. Noomen wordt 1 Nov. a. 8. toegevoegd aan den intendant by de 2de divisie infanterie. Het stoomschip „Admiraal'" (thuisreis) vertrok 18 Maart van Port-Said; de „Amster dam", van Nieuw-York naar Rotterdam, ia 19 Maart Lizard gepasseerd; de „Apolda", van Java naar Amsterdam, arriveerde 16 Maart to Cochin; de „Kedirl", van Rotterdam naar Batavia, is 18 Maart des nam. Gibraltar gepas seerd; de „Koning Willem III", van Araster- dam naar Batavia, vertrok 19 Maart van Suez; de „Koningin Wilhelmina" vertrok 19 Maart van Batavia naar Amsterdam; do „Merapi", van Rotterdam naai Batavia, vertrok 18 Maart 14) „Goeden dag, meneer Lamberti", zei Blan- Mina, dio, eenmaal zoo ver, nu ook klaron. wijn wilde hebben. „Wat heeft u voor schoo- ne dingen gemaakt al die dagen, waarin wij niet het genoegen hadden tl te zien?" ,,Ik heb daarginds gewerkt," antwoordde hij, een weinig verlegen, met den vinger wij zende naar een oud kasteel op een bergtop. „Och, daar?" zei Blandina verrast. „Ja; kent u do plaats?" ,,Ik ben er geweest; men heeft er een ver rukkelijk vergezicht. Heeft u dat getee- kend V' „Neen", hernam hij, nog meer verlegen; „slechts een kleine partij, naar het zuiden toe." „Naar het zuiden? Daar heeft u dan ook de daken moeben ontdekken van ons arme kasteel Carpeneto, dat u nog niet heeft wil len bezoeken." Markiezin", stamelde de schilder, „in derdaad..." „Inderdaad is u ons een bezoek schuldig," vervolgde Blandina onverbiddelijk. ,,U nadt mij ook beloofd, het fameuze gelapte paneel te laten zien. En op mijn beurt zou ik u uw schets hebben vertoond op de eereplaats in mijn salon." Meneer Mario wist een oogenblik niet, wat hy doen of zeggeD moest; toen richtte hy het hoofd op, ten tceken, dat hy een held- ba&ig besluit had genomen, en begon; „Markiezin, ik wil u de waarheid beken nen maar u zult er om lachen." „Twoe fortuintjes te geiyk," zei Blandina. „Spreek op." „Ik ben hier gekomen met een zeer 6lecht voorzienen koffer: een reis- en een werkpak, verder niets, dat toonbaar is." „Meneer Lamberti, ik behoef u toch niet te zeggen, dat de man de kleoren maakt en niet de kleeren den manl" „Heel vriendeiykt Maar ik ben hier al twee maanden, en die kleeren zyn niet eens heel proper; ze zitten vol verfvlekken." „Zelfs de zon heeft vlekken. Kom maar gerust; u is by voorbaat vergeving geschon ken voor het overtreden der wetten van de étiquette. Nietwaar, tante?" Mevrouw di Villanova voegde een paar hoffelyke woorden by de vele van haar Dicht. „Nu, ik u heb kunnen waarschuwen," antwoordde de schilder, „en ik dus niet den schyn aanneem van een onbeschaafd mensch, zal ik komen." „Vandaag?" „Morgen. Laat ik nog eerst eenige chemi sche middelen beproeven." „Geen sprake van chemieI" „Ja, ik sprak er straks nog met den drogist over hy staat daar, by de fcolgaarders- woning. Hy is niet erg voorzien; hy had geen benzine, verbeeld u l Ze lachten allen om myn vlekken, zooals u er om lacht. Maar het is de waarheid; de kunst heeft my zóó toege takeld, en zoolang ik geen kleeren uit de stad gezonden kryg, moet ik er uitzien als een landlooper." „Tot morgen danl" antwoordde Blandina; „maak u niet moeilik over die kleinig heden." Mario Lamberti maakte een buiging; de dames beantwoordden die en gingen haars weegs. „Curieus, die artistenl" riep het meisje uit, harteiyk lachend; „ze zyn toch altyd even zonderling l Daar heb je nu een groot schilder, misschien de eerste landschapschilder van Italiö, die geen visite kan gaan maken, wyi hy geen behooriyk kostuum heeft. We moeten hem maar nemen met zyn verfvlekken, als we hem willen zien. En ik wil hem by my zien," voegde zy er heel beslist aan toe; „ik zou zoo gaarne een paar ochtenden met hem werken, vooral om hem te zien werken. Ik wou het kunstje van hem afkykentot eiken prya." Als je in 's hemelsnaam maar niet vol veif raakt, zooals hyt" zei Costanza schert send, „Als je je zoo moet toetakelen, om de kunst machtig te worden l" „Ik hoop, dat het niet noodig zal zyn. Ik hanteer nu drie jaar palet en penseel; heeft u ooit een vlek op myn japon gezien?" „Dat niet; en je weet, dut ieder je daar over complimentjes maakt, in de eerste plaats oom Alessandro en je neef Sant-Evasio." „Ik zou wel eens willen weten, hoe die twee leegloopers zich op het oogenblik den tyd korten l De een in zyn club, de ander te Nizza of Monte-Carlo. Wat zullen ze een pret hebben l" Den volgenden dag, kort voor het begon te schemeren, werd de heer Mario Lamberti aangediend op het kasteel Carpeneto. „Hal Eindeiykl" dacht Blandina. „Ditmaal heeft de man met de verfvlekken woord ge houden I" Doch toen zy in het salon kwam, waar de tante baar was voorgegaan, stond zy verbaasd, Mario te zien in een heel nieuw pak, van eleganten eenvoud. „Bravo, meneer LambertiI" riep zy utt, hem de hand gevend. „U heeft ons dus gefopt?" „Hoe bedoelt u, markiezin?" Zeker l U moest komen als de zon, met al uw vlekken, en daar staat u in groot gala, met rok en witte das „De zon," zei Mario, haar in de rede vallend om een verdere opsomming van zyn Inventaris te voorkomen, „de zon heeft van morgen de lang verwachte aankomst van myn garderobe beschenen. Zeventien uren zyn voldoende geweest om dit wonder te bewerken." „Zeventien urenl Waar woont u dan?" „Te Rome, markiezin. Waar zou men anders wonen?" „Natuuriyk; een kunstenaar 1" „Neen, ik bedoel het voor iedereen. Wat my betreft, ik ken geen andere keuzo dan: Rome of de eenzaamheid der velden." „U ia toch geboren te Reggio, als Ik my niet vergis?" merkte de markiezin op. „Juist." „En houdt u niet van uw vaderstad?" „Heel veell" „Nu dan?" Zij meende hem hiermee vast te zetten; doch Mario Lamberti was niet de man om zich zoo gemakkeiyk te laten verslaan. „Men moot onderscheid weten te maken," antwoordde hy, „als oen philosoof. Veel houden van zyn nestjo ei» cr leven, dat zyn twee geheel verschillende zaken. Vraag het maar aan een zwaluw. De geboortegrond herinnert ons aan onze kindsheid, en evenals dien heeriyken tyd zion wy hem in een gouden waas. Wy denken graag aan de ge boorteplaats en aan de kinderjaren; dat li een kracht en een troost op later leeft1** Juist daarom gaat Rome my boven alles, omdat het my herinnert aan de jeugd der menschheid. Met zyn bouwvallen en kunst werken is het vol van een oud geslacht, dat wy hebben leeren bewonderen en benyden. Het moderne leven en zyn aantrokkeiykheden vindt men evengoed in andere steden, te Rome aileen voelt men de ltaliaansche be schaving in al haar volheid." „C, wat moet u die stad liefhebben 1" riep Blandina uit. „Ik overdryf misschien een beetje, niet waar? Ik ga in alles van het eene uiterste in het andere." „Van zeestukken naar het landschap by voor beeld 1" zei het meisje, om hem op het terrein van zyn kunst te brongen. En zy slaagde hierin naar wensch. Hy sprak mot vuur over zyn tegenwoordig werk en vertelde, dat hy zooveel mogelyk wilde proüteeren van de schilderachtige landstreek, die hem zooveel bood." „En als u het moois er afgezien hebt, dan weer weg ais de wind I" lachte Blandina, haar woorden onderstreepend door een levendig gebaar. „Wat zal ik andors? Zoo is nu eenmaal ons lotl" „En kan niets u terughouden? Ik geloofd*» al, dat Zy aarzelde, of z» r zou gaan. „Spreek vry ...kiezin: Wat be doelt u?" (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1