IK 12892 Dinsdas; 4 Maart. A°. 1902. ff! i f ï.w-1 (Deze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Kleine Advertentiëu. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Loiden por 8 maanden, 7 Buiten Loiden, por looper en waar agonton gevestigd *Un 1.80 i Franco por post 1*65* PRIJS DER AD VERTEN TIEN Van 1 6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseere» buiten de stad wordt 0.05 berekend. Men heeft one stel oens gevraagd om ln de Kleine Advertentiëu oen advertentie te plaatsen, meer dan 30 Koorden bevattende. W(] hebben dat tot nog toe niet gedaan, slióón omdat nu eenmaal de bepaling k»b gemaaktniet meer dan 30 woorden. Van a. s. Woensdag af atollen \V(] echter de gelegenheid open in do rubriek Kleine Advortentièn annonces te plaatsen van Bouwoorden 40 Centa. 81—40 60 41—50 60 61—60 70 61—70 80 71—60 90 81—90 één gulden. ïeu behoeve van «Ie krijgsgevun- gene. te ilmballali (Iiritscb-Intlië) werd sedert de vorige opgaat nog fu dank ontvangen: van mevr. H. (N. R(Jn) een pak boeken; van den heer v. d. S. (Zoeterwoude) 20 dln. etichtelyke lectuur; van N. N. 6 dln. B\)b. Dagschrift; van dr. v. W. 6 dln. Tijdschriften van mevr. v. D. (Lisse) oen pak boeken van de kinderen X. eenige kinderboekjea van een zeventigjarige oen byboltjo; van mevr. Z. v. O. twee bijbels en 5 dln. lectuur. Namens het sub comité Leiden nart het Middetburgsch comité, Mevr. E. R. van Schou wenbukg - Bctnino, Nieuwe Ryn 80. Koülcloozc Genees- en Heelkundige liliig». Burgemeester en Wethouders van Leiden; Breugea ter kennis van hen die op grond van onverniogeu in aanmerking wenschou te komen voor het ontvaügeu van kosteloozo gonoes- en heelkundige hulp vau 1 Wei 1902 tot 1 Mei 1903, dat zij zich ter verkrijging van hot daartoe strekkend bewijs van onvermogen, alsnog kunneu aanmelden op Vrijdag 7 Maart a. s., van des voormiddags h a 1 f o 1 f tot de3 namiddags drie uren, ten Raadhuizo in het lokaal naast de binnentrap (Trouwkamer). burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, IJurgemeestor. 8 Maart 1902. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 4 Maart. In de dezer dagen gehouden vergadering der Afdeelmg „Lelden en Omstreken" der Nederlandsch Zuidafnkaanscho Vereoniging ie door den tydelyken secretaris verslag uit gebracht van hetgeen door de Afdeoling in 1901 is verricht. Aan dit verslag ontleenen wy het volgende: Op 31 December 1901 telde de Afdeeling 1 donateur en 287 loden tegen 2 donateurs en 310 leden op 31 December 1900. Het bestuur wfiat er op, dat deze vermindering van het ledental grootondeels een gevolg is van het overlijden en vertrek vau leden en gelukkig slechts voor een klein deel te wijten is aan het bedanken voor hot lidmaatschap. Door het bestuur zullen maatregelen beraamd worden om nieuwe leden lo werven, terwijl do leden opgewekt worden, ieder in zijn kring, daartoe oveneens pogingen aan te wenden. De heeren dr. J. W. Muller, jhr. mr. J. H. J. Quarlea van Ufford en G. Henri Sythoff bedankten voor hot lidmaatschap van het bestuur, beide eerstgenoemden omdat zy zich elders gingen vestigen, ten eiude aldaar een nieuwen werkkring te aanvaarden, laatst genoemde wegens drukke bozigheden. Hun wordt een woord van lof en dank gebracht voor wat zij in het belang der Veroeniging deden. Voorts wordt in herinnering gebracht, dat op 29 Mei 1901 dr. J. O, J. Bierens de Haan op initiatief van het bestuur der Afdeeling In vereoniging met het bestuur der Studenten- afdeeling en hot Leidsche Roode-Krais Comité feestelijk ingohaald is bU zjjn terugkeer van de eerste Nederlandsche Ambulance. Tot presi dent Kruger is by het overlijden zjjner echt- genoote een adres van rouwbeklag gericht. De collecte ten bate der concentratiekampen bracht 5502.42 op; dit bedrag is terstond opgezonden en heeft, naar het bestuur met zekerheid kan verklaren, zijn bestemming bereikt. Aan giften voor liet fonds werd ƒ1003.40 ontvangen. Aan de dames en heeren, die bereidwillig de gelden voor de concentratie kampen ingezameld hebben, wordt ln warme bewoordingen dank gebracht voor al wat zty voor do Vereeniglng deden. Eon dool der voor het fonds Ingekomen gelden is ook in 1901 wederom gebruikt voor lijdelijke ondersteuning van uit Zuid-Afrika teruggekeerde Nederlanders, die daardoor voor armoede behoed werdenterwijl aan een hunner gezamenlijk met anderon reisgeld gegeven is om zich naar Amerika te begeven, waar hy werk kon vinden. Aan de Afd. Schiedam is voor het door haar op te richten Tehuis voor uitgewekenen 200 toegezegd. Een aanbieding van een uitgeweken Transvaler om een lezing te komen houden is voorloopig afgeschreven op grond van de ondervinding, by de laatste lezing opgedaan, toen bleek, dat de belang stelling van het publiek daarvoor verflauwd was. Ook in 1901 is zooveel mogelijk samen gewerkt met de Studenten-afdeeling. Aan het slot van liet verslag wordt er op gewezen, dat, zoolang de onrechtvaardige ver delgingsoorlog voortduurt, er betrekkelijk weinig te doen is voor de Afd. on daarbij de hoop uitgesproken, dat het bestuur in 1902 meer te doen mag vinden. De rekening en verantwoording van den penningmeester, die vooraf door een commis sie, bestaande uit de heeren A. L. Reimennger en dr. E. F. v. d. Sande Bakhuyzen, nagezion en in orde bevonden was, werden door de vergadering goedgekeurd. De rekening der Afd. sluit met een goed saldo van ƒ604.05; terwijl het saldo van liet fonds ƒ910.875 bedraagt. Tot leden van bet bestuur werden gekozen de heeren dr. J. C. J. Bierens de Haan, mr. G. J. Bisschop en dr. J. W. Lely. Ten slotte werden de heeren dr. A. Kluyver en H. P. F. van Wonsen benoemd" tot leden der commissie voor het nazien der reksnlng en verantwoording over 1902. De Tegernsoeörs, dio hedenavond te Lelden optreden, hebben te Rotterdam gister avond hun eorste vertooning gegeven: „Die Herrgottspieler von Oberammergau". Een met groot publiek heeft hen vriendelijk ontvangen en meermalen toegejuicht, zegt de ,N. R. C." Voor het examen nuttige handwerken is geslaagd mej. A. Drieaons, te Lolden. Do minister van blnnenlandsche zaken heeft benoemd voor een tijdvak van heden tot en mot 31 December, tot conservatrix voor de pathologische anatomie aan de Rijks universiteit alhier, bulten bezwaar van 'e Rijks schatkist, mej. E. T. van Aken. De eerw. moeder-overste van het R.-K. parochiaal meisjesweeshuis aaD de Bakkersteeg alhier, viorde haar zilveren jubileum. Vele be wijzen van belangstelling vielen haar ten deel. De oud-verpleegden vereerden haar een prachtig heiligenbeeld. Ook in den vorm van bloem stukken bereiktende jubilarosse meerdere hulde- betoogingen. Velen kwamen haar op den mid dag mondeling hun gelukwenschen aanbieden. Voor de jeugdige vorpleegden was het feest en des middags werden dezen op oen buiten- gewonen maaltijd onthaald. De heer Pos, thans wonende te Leiden, heeft de beroeping tot missionair predikant te Soemba, door de Geref. Gem. te Groningen (A), aangenomeü. De Prov. Synode der Geref. Kerken in Zuid-Holland zal dit jaar worden gehouden op 3 en, zoo noodlg, op 4 Juni te Gouda (Noor- derkerk). Tot onderwijzeres aan de school met den Bijbel te Zwammerdam Is benoemd mej. C. A. Bauich te Heusden. Omtrent het vervoer van den minister Van A8ch van Wljck naar Utrecht wordt aan het „Hbl." nog het volgende medegedeeld als de geheel juiste toedracht: „Toen de geneesheeren het oogenblik voor een operatie gekomen achtten, werd de Minister op uitdrukkelijk verlangen van prof, Narath, aan wien het verrichten der operatie zou worden toevertrouwd, naar het Diaconessen- huis te Utrecht vervoerd. Hij werd in den trein vervoerd liggende op een veldbed. Zooals wü reeds meldden werd de patiönt o. a. ook door prof. Pel vergezeld. Te Utrecht werd de patiönt voor het eerat door prof. Narath gezien en onderzocht. Deze hoogleeraar was, geheel ln overeenstemming met het oordeel der geneesheeren, eveneens van meening, dat een kunstbewerking thans noodzakoiyk was. Na gehouden overleg werd echter overeenge komen, dat de operatie eerst gisterochtend zou geschieden. Gisterochtend om negen uren werd door prof. Narath, terwijl ook prof. Pel en de be handelende geneesheeren togenwoordlg waren, de operatie met goeden uitslag verricht. Toen prof. Pel om halfelf naar Amsterdam terug keerde, was de toestand van den lijder be vredigend te noemen". Do tweede secretaris van do Britsche legatie to 's-Gravenhage is uit het buiten land teruggekeerd. Hr. Ms. gezantschapsraad te Brussel, Graaf van Rechteren Limpurg, is in Den H.oag «aangekomen. De president der Haagscho rechtbank, mr. Ph. W. van Heusde, en de vice-presi dent, jhr. mr. J. F. S. Schuurbcque Boeye, zullen om beurten de Straf- en Civiele Kar wer leiden, terwijl de nieuwbenoemde rech ters mr. Brants cn Romme resp. zitting zullen nemen in de Straf- en de Civiele Kamer. Voor de door de Vereeniging van Leerar ren aan Inrichtingen van M. O. in dezen zomer te houden tentoonstelling van hulp middelen bij het ondersvijs in de Aardrijks kunde. is haar door den minister van binnen- landsche zaken een subsidie verleend. Voor het maken van een machinege bouw met machinistwoning enz. op het ter rein van het gebouw voor toegepaste natuur kunde te Delft (gisteren te 's-Gravenhago aanbesteed) was minste inschrijver de heer G. Key te Rotterdam, -voor 50,400. B. en Wa. van Haarlem hebben bet maken van een brug over de Leidschevaart tegenover de Sohouwtjeslaan opgedragen aan den heer H. Blaem, aldaar, voor 25,900. De daar bestaande houten brug wordt afge broken. Het stoomschip „Apolda" vertrok 1 Maart van Batavia naar Amsterdam; de „Koning Willem II", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 2 Maart Kaap Roca; de „Koning Willem HI", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 2 Maart te Southampton; de „Kron- prinz" (uitreis) vertrok 28 Feb, van Kaapstad de „Lawoe", van Java naar Rotterdam, pas seerde 2 Maart Dover; de„Oengaran" arriveerde 6 Maart vaq Rotterdam te Padang; de „Ard- joeno", van Java naar Rotterdam, vertrok 2 Maart van Port-Said; de „Merapi", van Rot terdam naar Java, passeerde 1 Maart Kaap Carvoeira; de „Sindoro", van Rotterdam naar Java, vertrok 3 Maart van Perim; de „Zaan land" arriveerde 3 Maart van Amsterdam te Blyth; de „Polyphemus", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 1 Maart Tarifa. Boskoop. Prins Hendrik der Nederlanden heeft voor de alhier te houden tentoonstelling van bloeiendo planten een grooto bronzen medaille geschonken. Uuarlemmermeer. De zaal aan het koffie huis ,,De Beurs" van tien heer J. cL V., te Hoofddorp, bleek in do laatsten tijd voor de beurs, toonecluitvoeringcn als anderszins te klein te zijn cn zal naar men verneemt aan merkelijk worden vergroot. Hoewel reeds lang het plan bestaat te Hoofddorp %roor den Protestantenbond" een lokaal te bouwon, zal, nu het bezwaar omtrent plaatsruimte wordt opgeheven, van dat plan wel worden afgezien. Van het vanwege de afdeeling „Haar lemmermeer" van de Noordh. vereeniging ,,Het Witte Kruis", to Hoofddorp bij het Raadhuis gebouwde ijshuisje werd in den laatsten tijd geen gebruik meer gemaakt, daar het niet aan het doel heeft beantwoord. Hot ia nu cenigszin3 verbouwd en ingericht voor magazijn tot berging vnn hulpmidde len van genoemde afdeeling. In de stoomhoutzagerij der heereu Van Tekelenburg aan de Nieuwo Meer in dezo gemeente had eon ongeluk plaats, dat be trekkelijk nogal goed is afgcloopcn. Zekere P. Boon, terwijl hij zich bevond aan de handlier en er zich bezig hield met hot ronddraaien vnn het rondsel, wat zich aan de lier bevindt, knelde 3 vingers zijner rechterhand zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden ingoroepen cn hij ecni- gen tijd niet in staat zal zijn om te worken. Ter vervanging van den heer Boum.un, onderwijzer aan de school No. 10, die mili taire plichten heeft te vervullen, werd tot tijdelijk onderwijzeres aan gemelde school benoemd mejuff. J. W. Timmerman, alhier. Huierswoude. A. a. Donderdag-avond, te halfzeven, zal dr. De Llndt van Wijngaarden, predikant bU de Ned.-Herv. Gem. te Utrecht, In „Salvatori" een lezing houden over „de ambten van den eersten en van den" tweeden Adam". Voor hen, die, by het vernemen van dit onderwerp, zich niot onmiddellijk kunnen orlenteeren, is het niet ondienstig te verwijzen naar den eersten zendbrief van den apostel Paulus aan de Corinthiörs, het 15de hoofdstuk, te beginnen by liet 45ste vers. De namen der jongelieden, die, na ge noten voorbereidend militair onderricht, bet volledig getuigschrift \Y. ontvingen, zyn: L. Dekker, Joh. (Jaarkeu kon, J Hassefras, P. N. Britsemmer, W. Bol, S. van Gorkum, D. de Gelder en J Erkelem». Noordwjjkerlioui. In de plaats van do heeren G. Heemskerk en H. Warmerdam, die met meer in aanmerking wenschten te komen, zyn tot bestuursleden van de R.-K. vereeniging alhier gekozen du hoeren G. Kuigrok en P. Kerkvliet. Ondskoom. De bewaarschool alhier werd op 31 Dec. 11. bezocht door 27 jongens boven 6 jaar en 14 meisjes beneden 6 jaar. Hot aantal aan hel telephoonnet aan ltyn en Gouwe aangeslotenen is thans tot 72 gestegen. Oud-Ado. Mej. Krol, onderwijzeres aan de openbare lagere 6chool te Rypwetenng, zich oofenonde in het fietsen, ten einde den afstand van hier naar school en terug te bespoedigen, ia met haar stalen ros zoodanig gevallen, dat er kans, bestaat dat zy eenige weken haar betrekking met zal kunnen waarnemen. Woiibruggo. De huishoudster van den arbeider J. d. G., ln het dorp, die zich Zondag middag naar gewoonte naar do Geref. Kerk begaf, gevoelde zich ter hoogte van de hof stede „Berchshoove" plotseling onwel, on zakte ineen, zich door den vai kneuzende op 2 plaatsen aan het hoofd. Eeu arm ls voorts gebroken, die gezet werd door onzen dokter den hoer Asman, in do woning van den heer P. d. K., waar de vrouw liofderyk werd opgenomen. Koninkl. Vereeniging „Het Nederl. Tooneei". Verliefden Twist (/e depit amoureux). llelacüeiyke lloofsclie Jtiil'ert», les priicieuscs ridicules). gevolgd door „MLiJn l&euil>r;in<U". „Minnespel" met, De Vos niot, mevrouw Holtrop niet, maar ten minste Molière. Als ik een stuk vau Molière zie, al is 't dan ook in wooidenboek-Hollandsch vertaald, dan kan ik het my zoo levendig voorstellen, dat op oen goeden dag den jeugdigen Coquelin de studie in de rechten te machtig woid, oa dat hy een tooneelcarrièro koos. Melankoliek verlegen, en geestig, wat moest hy daar als jurist ook mee beginnen 1 Daarom, studenten in de rechtori, die melan koliek, verlogen en geestig zi wanhoopt niet, go bozit al vast drie eigen.- appeu om een Molière te worden. En het is werkelijk niet onnoodig, dat er nog eens een Molière komt om onzen tyd te bekyken zooals hy den zynen bekeek. De menschon zyn sedert de 17de eeuw niet zooveel minder bekrompen en belacheiyk geworden, maar de manier, waarop het zich uit, de toestanden zyn meestal niet meer die, welke hy aantrof, welke hij hekelde, en de heilzame invloed van zyn spot is in zooverre verminderd. Er zijn nog wel juffers, die „belacheiyk hoofsch" zyn, maar in de Madeion on de Cathos uit „les précieuses ridicules" zal geen tegenwoordige prócieuse zich licht terugvinden. Er zyn nog wel schynheillgo schurken, maar als ze „Tartuffe" zien, kunnen ze gerust meelachen, daarin herkennen ze zich met meer. Elke tyd heeft zyn eigen uitingen, elke tyd helaas lang niet zyn Molière. Madeion en Cathos zyn scherpe bespottmgon. karikaturen geweest, maar het zyn geen karikaturen van odzo prócieusos meer, de origineelon zyn tegenwoordig hooi anders. De jonge luitenant. 27) Zóó sprekende, keek hy het spoorboekje na, dat hy den ganschen dag onder zyn bereik had. Jeanne maakte niet do minste beden kingen legen de voorgenomen reiszjj was er zelfs moe ingenomen. Zzou dan immers Guy zien, naar wion zy zoozeer verlangde, en tevens kennis maken met het meisje, dat hy liefhad I Zoo werd dan tot de reis bosloten. „Misschien hoort go nog wel iets naders omtrent hot meisje.... dat Guy's hoofd op hol heeft gebracht," zei mevrouw d'Epervans, toen Jeanne haar goeden dag kwam zeggen. „Gy ontmoet haar misschien toevallig." „Ik zal probeeren haar te zien te krijgen", was het kalme antwoord. De markies was niot eer op zyn gomak, voordat hy in den trein, die hem naar Macon zou voeren, had plaats genomen. „Hebt gy niets vergeten?" vroeg hy aan zyn dochter. „Zyn mijn slobkouson, myn jachtlaarzen en myn stok ook ingepakt? O, wat is 't toch benauwd in die coupé's! Schuif het gordyntje eens dicht, ik ga oen dutje doen." Tegen den avond kwamen zy te Macon aan. „U© Broussayea zullen bepaald aan het station zyn. Ik wed, dat ik ze niet herken. £e moet ook maar oens kyken. De generaal Js tamelyk dik, zyn vrouw is lang en slank ea loopt een beetje voorover." „Ik zie een kepl en een hoed met veeren 1" sei Joanne. „Zy komen hierheen." „Noen, dat zyn ze niet, zoo'n m,ager manneke en zoo'n corpulente vrouw I We zullen ze wel in de wachtkamer vinden." „Daar Is Guy!" riep Jeanne. De luitenant kwam naar hen toe. „Wilt go wel golooven, dat ik nu pas over tuigd ben, dat u hier zyt, mevrouw De Brous8aye rekende or zoo vast op, maar ik- was er nog niet zoo zokor van't Doetrme erg veel genoegen!" „Tk ben bang, dat Broussaye myn laatsten brief niet begrepen heeft, anders was hy wel aan het station geweest", zei de markies. „Kyk eens, oom, ziet u hem daarginds niet? Mevrouw is er ook by/' „SapristiI Wat een mensch toch verandert. Hy is wel de helft geslonken en wat beeft zyn vrouw een pmvang gekregen 1 En zy was zoo Blank 1" De markies moest zyn verdere opmerkin gen voor zich houden, want hot bewuste echtpaar stond vóór hem. Mevrouw De Broussaye, die moeite had om in dien corpulenten ouden heer den knappen kapitein d'Epervans te herkennen, gevoelde zich een oogenblik teleurgesteld. Maar zy heritelde spoedig, toen de markies als altyd oven galant haar verklaarde, dat zy in 't ge heel niet veranderd was en dat hy haar uit duizenden zou herkend hebben. „Ja, niet waar, ik houd me goed; myn ge zondheid is uitstekend. De generaal is erg veranderd. Maar laat me eerst uw dochter eens zien. Haar zou ik niet herkend hebben. Licht je voile eens op, liefje. Waarom doet ge een voile voor op uw leeftyd? Dat is goed op den mynenl" „Ik geloof, dat wy beter doen, naar huls to gaan dan hier te biy ven praten," viel do gene raal haar in de rede. „Gy hebt gelyk. Uw arm, markies. Neen, generaal, jy behoeft- Jeanne je arm niet aan te bieden; dat zal Guy wel doen. Ga ja maar liever eens kyken, of het rytuig er is." „Ik dank u nog wel harteiyk voor uw goed heid," zei do luitenant tot Jeanne, toen zy achter de spr«aakzamo generaalsvrouw en den galanten markie3 voortstapten. „Zonder uw bemiddeling had ik nooit toestemming van mama gekregen. Was zy niot erg boos op my?" „Ja, en het heeft my heelwat woorden ge kost., vóór zy eindelek bezweek en my toe stond u te schrijven." „Nu moet ge my nog één pleizier doen, gy moet kennismaken met juffrouw Plantier; ik weot zeker, dat go terstond van haar houden zult en dan kunt ge mama eens vertellen, hoe lief zy is. 't Is heel gemakkeiyk te doen, wat ik u vraag. Mevrouw De Broussaye geeft Donderdag een groot bal, Sophie komt er ook. Beloof me nu, dat ge biyft tot na het bal." Zy had geen tyd om te antwoorden. Do markies en zyn dame hadden reeds plaats genomen in den landauer, en de generaal reikte Jeanne de hand toe, om haar behulp zaam te zyn met instappon. „Tot ziens I" zelde zjj tot Guy. „Markies, ik geef Donderdag te uwer eere een bal, dat moet u met my openen." „Maar Donderdag zijn wy niet meer bier 1" „Die beleediging zult ge my niet aandoen, om vóór dion tyd to vertrekken." „Ja, maar ik ben niet vry", mompelde de markies verlegen. En op zyn dochter wijzende, voegde hy er by: „Daar is myn kolonel." „Uw kolonel l Nu dan heeft mijn generaal ook nog een woordje in te brengen. Kom, generaal, toon Je gezag eens." „Kom, kom, van uw vertrek voor Donder. dag kan niets inkomen. Ik begryp zeer goed, dat het een opoffering voor u is, om het bal by te wonen „Wat, een opoffering?" viel mevrouw De Broussaye hem verontwaardigd in de rede. „De freule houdt bepaald veel van dansen. Afgesproken, liefje, ik boud je hier." Jeanne had er niets togen ln te brongen; glimlachend zei ze: „Alsj>apa er mee tevreden ls, ik vind het goed." Men had het huis bereikt. „Ga eens mee uw kamertje zien," zol de rustelooze generaalsvrouw, toen het gezelschap zich van mantels en jassen ontdaan had. „Ik hoop, dat het u bevalt, 't Is niet weelderig, doch dat zyn wo in het garnizoensleven niet gewend, 't Is eenvoudig, maar frisch en lief." Zy had niet te veel gezegd. Het vertrek, waarin zy byna doorloopend de een of andere harer beschermelingen logeerde, was een juweeltje van smaak en bevallighoid. Een echte jongomeisjeskamer l Alles wit en rose, van het behangsel en de gordynen tot de kleine gelakte meubeltjes. „Zal ik u de kamenier sturen?" vroeg mevrouw De Broussaye, terwijl zU uitgeput op Jeanne's koffer neerviel. „Dank u, mevrouw! Ik ben gewoon myzelve te kleedon en „Mooi zool" riop mevrouw uit. „Gy zyt, naar ik bemerk, volgens myn beginselen opgevoed. .Geneer je niet, kindkap jo maar, waar ik by ben. Het diner is zoo gereed. A propos, ik heb uw neef gevraagd." Het lichte blo9je, dat Jeanne's wangen overtoog,- kon aan don uitvorschenden blik van mevrouw De Broussaye niet ontgaan. Het diner was zeer opgewekt. Onder het maal herkreeg de markies zyn gewone opge ruimdheid, die door de vermoeiende reis eerst wat verstoord was, en do generaals vrouw hield voortdurend hot gesprek in gang. Na tafel achtte zy het oogenblik gekomen om den jongelui gelegenheid te geven tot oen vortrouweiyk gesprek. „Komt, oude heeren, ge vorlangt zeker wol naar oen töte Atóte, om alle herinneringen nog eens op te rakelen Gaat maar op den canapé zitten." De hoeren volgden haar raad, in zooverro, dat zy op den canape plaats namen. Van praton kwam echter niet veel, want woldra waren beiden ingesluimerd. „Eu jelui wilt me ook wol even excuseeren, kinderen? Ik heb nog eenigo orders te geven Gy zult je samen wel vermaken..." Dit zeg gende verliet mevrouw De Broussaye de kamer, om na oen halfuur terug te komen. „Wel l Zyn de heeren uitgerust? Dan kunnen wy gezellig een kop thee drinken." De thee werd binnengebracht, maar de ge zelligheid wilde niet komen, en Jeanne, die zag, hoe vermoeid haar vader nog was, drong' er op aan bytyds ter ruste te gaan. Jeanne had bovendien behoefte om alleon to zyn. Er dwarrelden haar zooveel gedachten door het hoofd I Guy had zich ook zoo zonder ling aangesteld en zoo vreemd gesproken ovei zyn aanstaandel Het kwam liaar voor, dat, hoewel nu allo bezwaren uit don weg warou, geruimd, Guy toch niet op zyn gomak was en in 't geheel niot leek op oen gelukkigen verloofde. „Ge moet hot met Sophie on de verdere familie nu maar niet zoo heel nauw nomen,'' had hy verlegen gezegd. Wordl vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1