jjr 12875 Woensdag 13 1^" el>i-nai*i. A« 1902. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. Eerste Blad. Hed.-Zuidatrikaansclio Vereeniging. FEUILLETON. IDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT; 'Voor Leidon por 8 raaandon.^ f 1.10: Ruften Leidon, per looper en waar agenton gereattgd z|jn 1.80 1 Franco per post,1.6 PRIJS DER ADVERTENTEËÏf Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17 J. Qrootere lettere naar plaatsruimte. Voor het incasseoren buiton de stad wordt f 0.05 berekend. i Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Wij lici'inuereu cr mui, «lat nlcnwe kiezers die den leellijd viui 25 jaren vóór of op den lSdcn Mei a. s. zullen liebben bcreilU - zlclt vóór «len 15den Februari a. s. Ier secre tarie liunner gemeente hebben aan le melden, zoo zij op de kiezers lijsten wensehen geplaatst te worden. A(d. Leiden en Omstreken. Ontvangen by den Penning meester, Zoeter- woudsche Singel 41 Door bemiddeling van bet Leidach Dagblad Op een gezelligen avond gecollec teerdM-20 Ontvangen door het Amsterdam»cho Beisgezelschap"2.715 Voor onze dappere strijders in Trans- f gecollecteerd door M. Z^-65 Gecollecteerd voor de Boeren op den verjaardag van Klaas0.22 Bedragen kunuon worden toegezonden aan den Penningmeester of aan het Bureel van dit Blad. Leiden, 12 Februari. Voor de opvoering van „Ora et Labora'' (Bid on Werk) op Maandag a. s. in den Schouwburg, alhier, wordt het geheele deco ratief uit Amsterdam meegebracht. Dit deco ratief ia speciaal voor het stuk geschilderd door den heer Pouts ma, decorateur van den Grooten Schouwburg te Rottordara. By de opvoerlDg daar ter stede voor een byna uit- verkoohton Schouwburg moast na elk bedryf .drie- en viermalen het scherm omboog en werd na het eerste bedrijf de hoer Poutsma voor het voetlicht geroepen en met oon krans gehuldigd. Volgons achterstaande advertentie begint de plaatsbespreking morgen om 10 uron precies by moj. Andrern, Korte Mare 30. Tot praeses collegil van het Leidsch i Studentonkorps is gekozen de heer A. van Haereolte. 1 De aflevering van de by de militie voor do lichting van dit jaar in te Jy von manschap pen zal geschieden voor dio uit Leiden en buitengemeenten in de Stadszaal op Maandag 10 Maart. Uit Leiden wordt aan de „N. R. C." gemeld: Zooals we voor eenigen tyd meldden, wist het bestuur der Vrijzinnig Hervormden toen i nog met wat het zou doen tegenover hot bo- eluit van hot provinciaal kerkbestuur van Zuid Holland, waarby werd goedgekeurd de i weigering van den kerkeraad dezer gemeente om met als lidmaten te erkennen do personen tuit Leiden, die in 1900 en 1901 door don korkeraad van Oudshoorn als zoodanig zyn aangenomen en bevestigd. I Thans kunnen wy mededeelen, dat het be- eluur besloten heeft tegen dit besluit by de Synode in hooger beroep te komen. De tegenzin, die zich ook by de ornstigen on- der de lidmaten openbaart om nog eens en nu als eon blooto vorm de plechtigheid over te j doen, heeft vooral tot dit besluit geleid. Ten Hove van H. M. de Koningin heeft heden ter eere van H.H. H.H. de hertogin en den hertog Johan Albert van Mecklenburg een groot diner plaats, waaraan vereenigd worden eenige dames en heeren, met wie de hertogin tydens haar vroeger herhaald ver- biyf ln de Residentie moer lil het byzonder kennis heeft gemaakt. H. M. de Koningin gebruikte heden hot déjeuner by H. M. de Koningin Moeder. Het hertogelijk echtpaar was heden by den Duitschen gezant, graaf De Pourtalès, aan het déjeuner. Z. K. H. Prins Hendrik heeft gistermiddag de vergadering van den Raad van State by- gewoond. Nadat de Prins de zitting had byge- woond, vervoegde zich zyn broeder de Hertog van Mecklonburg aan 't gebouw en bezichtigden beiden hot lokaal van do Tweede Kamer en de troonzaal en daarna de vergaderzaal van de Eerste Kamer aan de overzyde. De Prins is opgetreden als beschermheer vaQ de Neder- landsch-Amerikaausciie Stoomvaart-Maatach., te Rotterdam, en als beschermheer van de Stoomvaart Maatachappy Nederland", te Am sterdam. Vorder heeft de Prins het eerelid maatschap aangenomen van de sociëteit „Onder Ons", te Amsterdam, het eerelidmaat* schap van het Kon. Zoölogisch Botanisch Genootschap, in Den Haag, en het buiten gewoon eerelidmaatschap van de Komnkiyko Vereeniglng van Nederlandseh Indische oud stryders van Land- en Zeemacht onder het motto „Je Maintiondrai", aldaar. Godeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben gehandhaafd de uitspraken van den Militieraad, resp. in het lste en het 2do district, tot aanwyzing voor den dienst by do militio van C. L. Duynisveld, loteling der lichtiug 1902 uit de gomeento Wateringen, en A. P. H. Kraan, loteling der lichting 1902 uit do gemeente Hillegersberg. Maandag 17 Februari zal een veiling gohouden worden in „De Brakke Grond" to Amsterdam, door de firma C. F. Roos Cie, van moderne schilderijen en teekeningon en eenige kunstvoorwerpen, uitmakende lo. do collectie „Nosokomos", geschenken van kunste naars ter stichting van een verzekeringsfonds by ziekto en invaliditeit voor ziekenverpleeg sters. De catalogus bevat oeni^o regels van de hand van Prof. Stokvis, die aio volgt luidon: „Voor een onbekommerde toekomst van hon, die hun loven offeren, om smart te lonlgen, llchamelykon kommor te verdryven, en in dagen van ellende troost en licht te brengen, offert de lichtende kunst haar kostelykste gaven I Is er nog aanbeveling noodlg voor het Rosokomos-fonds Verder worden nog in veiling gebracht scliil- deryon enz. uit de nalatenschap van mej. W. S. Fockoma te Zutfon on „l'oeuvre posthume" van Johannes Rosierse. Schier al onze bekende meesters hebben aan den oproep van 't bestuur van „Nosokomos" om een bydrage gehoor gege ven, o.a. Jozef Israëls, Breitner, Mesdag, Blom- mers, De Bock, Gabriel, Kever, W. Mans, Ter Meulen, Poggenbeek, Welssenbruch, Witsen, De Zwart, Wysmuller. Voorts zyn er, uit de collectie Fockema, schilderyen van Apol, Artz, Bastert, Bosboom 1 schildery en 4 teekemngen, Israëls 1 schildery en 1 teekening, Jacob, Wil lem en Malthys Mans, van laatstgenoemde een schets, Mauve, Roelofs enz., enz. De geïllustreerde catalogus telt 251 nom- mors, waaronder 27 schildeiyen van Rosierse. Kykdagen: 15, 16, 17 Febr. De te Heemstede overleden gep. gen.- majocr D. F. K. Hardenberg begon z|1n mili taire loopbaan als cadet by de Kon. Milit. Academie In 1845 en werd in 1849 benoemd tot 2den lult. by het 5de reg. infanterie, in welken rang hy een jaar later werd over geplaatst by het r«g. grenadiers en jagers, waar hy als lsten luit. de functie vervulde van bataljons-adjudant. By zyn benoeming tot kapitein ging hy over by het éde reg. infanterie, doch keerde spoedig by hot reg. grenadiers en jagers terug en word in de Residentie gedurende eenigen tyd belast met do opleiding der weerbaarheidskorpsen. Met name het korps. Kon. Scherpschuttore dankte in die dagen veel aan zyn leiding. Over geplaatst bij den staf der infanterie, werd kapitein Hardenberg als adjudant toegevoegd aan den inspecteur van dat wapen. In 1873 werd hy benoemd tot majoor by het 4de reg. infanterie, om in 1882 op te treden als kolonel-commandant van het 7de reg. infanterie. Vier jaren Jater volgde zyn benoeming tot generaal-majoor commandant dor 2do divisie infanterie en tot adjudant des Konings in buitengewoon dienst. In 1890 werd de generaal gepensionneerd en in 1898 benoemde H. M. de Koningin hem tot adjudant in buitengewonen dienst. De overledene was ridder van de Eike- kroon, van het Legioen van Eer en van de Danebrogsorde 3do klasse. In rang is overgeplaatst by het regiment grenadiers en jagers de eorste luitenant B. Reintjes van Veerssen, van het 2dë regiment infanterie. Op 63-jarigen leeftyd is na een ziekto van eenige maanden overleden dr. D. C. Nyhoff, predikant te Meersen, en daarvoor te Vechel. Vooral op geschiedkundig letterkundig go- bied heeft de overledene veel gewerkt en zich een geachten naam verworven. Hy is vroeger ook predikant geweest te Drimmelen on te Kuilenburg, leeraar aan de Koninkiyke Militaire Academie te Breda en vervolgens aan de hoogere burgerschool te 's Gravenhago. Hy promoVoerde te Utrecht in de letteren in 18S6. Er verschonen vele geschiedkundige studiën van hem. Te Rottordam, waar de Nedorlandecho meesterzanger Messchaert aan zoovele con certen zyn gewaardeerde medewerking heeft verleend, heeft men hem gistoron aan den vooravond van zyn zilveren jubiló een indruk wekkende hulde gebracht. Een stampvolle zaal begroette hem by zyn komst op hot smaakvol versierde podium, dat na het laatste nummer van het programma door den vice-president van Toonkunst, mr. D. Fock, word beklommen. De heer Fock, als woordvoerder optredende van Toonkunst, Eruditio Musica, Kunstkring, Rotte's Mannenkoor, Gemengd Koor en de plaatseiyke commissie voor bet nationaal hulde- biyk, stolde in het licht hoevoel genotvolle uron men daar, dank zy Messchaerts zang, had gesleten. Vandaar dat men naast de deel neming aan de nationale betooging, zich ook godwoDgen had gevoeld een zuiver piaatsoiyke hulde te brengen. Spr. bood Messchaert daarop een zilveren lauwerkrans aan. Nadat de heer Fock had gesproken, verrees het publiek van zyn zetel en riep den zanger wel achtmaal terug. Te Dirksland is overleden de heer W. Kuypers, notaris, lid der Prov. Staten van Zuid-Holland. H. M. de Koningin deed oen rytoer naar het buitengoed „Zorgvliet" aan den Ouden Scheveningschen Weg en maakte daar een wan deling. Do bevolking der Residentie en Sche- veningen, die op 1 Januari 1902 218,028 zielen bedroeg, is sedert 1 Januari 1901 (toen zij 212,212 bedroeg) toegenomen met 5816 zielen. Benoemd is tot onderwijzer aan de Chr. school te Uithoorn de heer H. Heide, Chr. onderwijzer te Hoevelaken. Het eerste nummer van de der-Ja reeks der „Chronica" opent dr. Schaepinan met de mcde-dfteling, dat hij door ziekte vermn- derd werd het nummer eerder te doen ver schijnen „Ik ben overvallen door d c ziekte, de ziek te, die is de langst sluipende en de snelsi verrassende, do vaagste en de werkclijkste, do eenvoudigste en do ingewikkeldste, de goedaardigste en de verraderlijkste, de ver velendste en de prikkelendste, de afmattends ste en do opzweependste, de onnoozclste en de aangrijpendste, de vluchtigsto en de koppigste; de ziekte, die geen enkel orgaan tot vasten zetel kiest en allo organen foltert; die tot kenteeken heeft dat zij geen enkel kenteeken het hare noemt en do vor- scheidenste bezit; die de zenuwen spant, de spieren inkrimpt en uitrekt, do hersenen bezwaart en het arme hart naar allerlei dis harmonieën laat slaan cn jagen, welnu, ik ben een slachtoffer geweest van de influen za; hebt medelijden met mij I" Bij Koninklijk besluit van 11 Februari 1902 is de Commissaris der Koningin in do provincie Utrecht gemachtigd tot het bij eenroepen van de Staten dier provincie in buitengewone vergadering, op 17 Maart o. k., ten einde alsdan aan de ordo te stellen heb voorstel van Gedeputeerde Staten be treffende dc oprichting van een groot-wa terschap beoosten de "Vecht en vaststelling van een reglement voor dat groot-water schap. De plaatsing van de luitenants ter zee der 2de klasse H. J. Hartkamp en F. H. Stavcrman, respectievelijk aan boord van Hr. Ms. schoener „Zeehond" en logement- schip „Noptunus", is ingetrokken. Met 22 dezer worden alsnu aan boord van genoem de bodems geplaatst de luitenants ter zee dor 2de klasse F. H. Staverman cn J. Hof stede. Er wordt gemeld, dat het hoofdbestuur dor Vereeniging ter bevordering van de Ned. Visscherij met meerderheid van stem men besloot der Regeering te verzoeken, geen verandering te brengen in dc bestaan de regeling voor den afslag te IJmuiden, en dus niet in te gaan op de denkbeelden van het College voor de Zeevisscherij. De minister van buitonlandscho zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat do heer F.T. Mellema, consul der Nederlan den te St.-Petersburg, aan 's Ministers de partement to spreken zal zijn op Donderdag 13 en Vrijdag 14 Februari e. k., van des voormiddagé 1012 uren. Te Arnhem is overleden do heer E. H. Doerrieben, gepens. majoor van het O -I. leger, 74 jaar oud. Het stoomschip „Admiral" (uitreis) arri veerde 8 Febr. te Durban; de „Bundosrath" (uitreis) arriveerde 10 Febr. te Marseille; de „Kurfurst" (thuisreis) vertrok 10 Febr. van Las Palma8; de „Varzin", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 9 Febr. van Colombo; de „Kaiser" (thuisreis) passeerde 10 Febr. Suez; de „Koningin Regentes", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 11 Febr. te Genua; de „Maasdam" arriveerde 11 Febr. van Rottordam te Nieuw York; de „Boostdyk", van Newport News naar Amsterdam, is 11 Febr. Bevezior gepasseerd. Hazerswoude. Nauwaiyka was het zeven uren geslagen, of daar marcheerden onze jongens, die brandden van verlangen, om de schande van de geleden nederlaag uit te wi8schen, alweer naar den Gemeeneweg. In den looppas bereikten de voorsten do Galg- brug en kwamen daar nog juist tydlg genoeg aan, ora don RyndUkcrs te beletton, dat bo- langryke strategische punt le bezetten. De vyand werd beziggehouden, tot onze hoofd macht zich had verborgen op de hoeve van den heer D. O., tornyi eeu observatiepost, bestaande uit drie ^an, zich boven in den hooiberg nestelde, om, van dit hooggelegen plekje uit, het gevechtsterrein te verkennen. Nadat de Ryndykers onzon voorpost hadden teruggoworpon, besteedden zo ongeveer een halfuur, om de verdachte hoeve te inspectee- ren; maar, hoe ze ook zochten, zo konden geen epoor van een vyand ontdekken. Intus- schen maakte een gedeelte hunnor manschap pen eeu omtrokkende beweging en als die lui minder luidruchtig waren geweest, zou hun list hoogstwaarschijnlijk geslaagd zyn. Onge lukkig echter voor hen zakte een der omtrek- kers in een mestput, hetgeen natuurlyk tot een hoeraatje aanleiding gaf en oorzaak was, dat onze voorpost precies kon bopalen, waar de vjjanden vandaan zouden komen. Behoed zaam trokken onze stryders nog een eindje terug en werden door de Ryndykers achter nagezet, die nu argeloos de hinderlaag voor- bystoven; maar hoe verbluft stonden dezen te kyken, toen van achteren een doodelyk i snelvuur op hen werd gericht en hen tot de overgave dwong. Ook do omtrekkende troep werd door onzen voorpost teruggedreven en liep eveneens in do val. Onder het aanheffen van luide juichkreten keerden de overwinnaars weder naar het dorp terug. De „vreugdekreet van de Boeren van Transvaal" werd veranderd in eon Hazers- woud8chen zegezang. Noordwyk. Maandagavond gaf do toor.eel- vereeniging „Vriendechapszin" tot besluit van don „vastenavond" in café „Flora" voor oen overtalryk publiek een goedgeslaagde uit- voering. Voor het voetlicht werd gebracht: „De wees uit het gebergte", oorspron- keiyk tooneolspel in 4 bedryven, en „Een. raadsvergadering te Koekamp", biyspel in ééili acte. Den korten tyd van studio in aanmer-! king genomen, werd er zeer good gespoeld. Hoewel het vanouds bekende stukken zyn, voldeden beide in hooge mate, het eersto ernstig stemmend, het tweede natuurlijk zeer den lachlust prikkelend. Zonder anderen te kort te willen doen, vermolden wy de ver-; tolkers van Eduard, vader Thomas en Ernest, zoomede die van den burgemeester-secretaris' en van kortom alle raadsleden, die eerst#' typen weergaven. Als toegift kregen we te hooren een voordracht: „De Londensche bar-', bier", waarover niets te zeggen valt. De pauzen ditmaal zeer bekort werden aan gevuld door de eigen muziek dor vereeniging onder leiding van den heer W. Venselaar. lioolof-Arondsyeen. Voor do tweede maal trad hier voor een talryk bezochte vergadering op de heer v. Briei Sasse om het nut on de uoodzakelykheid te betoogen van hot oprichten van oen tulndersbond. Doze is werkeiyk tot stand gekomen onder de kenspreuk „Eendracht maakt macht." Het bestuur beslaat uit de tuinders J. v. d. Meer Mz., voorz.P. v. d. Zwet, vice-voorz.; Th. v. d. Meer J.Tz G. Hölscher en J. Hooger- Dejouge luitenant. V) j Zy ontving hem met dezelfde rustige bevalligheid, dezelfde vertrouwelyko gomeen- zaamheid als vroeger. ïïy drukto hot kleine I handje, dat zy hom toestak, doch mijnheer d'Epervans, die elk onderhoud, waarin hy I niet het grootste woord had, vervolend vond haastte zich het gesprek te vervolgen: „Die arme Claudettol Ik hield veel van i haar. Zy heeft mij opgevoed. Zy was oon voortreffeiyke vrouw. Een echte dame. Zy was nog van den ouden stempel. Uw vador hooft u zeker wol dikwijls van haar verteld." „Ik heb myn vador haast niet gekend", zuchtte Guy. „'t Is waar, gy hebt hem zoo vroeg verloren. Myn arme broeder Een zucht stuitte den woordenvloed van mynheer d'Epervans en nam Guy onbewust nog meer voor hem in. Hy staarde zyn oom in hot open, goedhartige gelaat, dat nu een weemoedige uitdrukking had, en begon te twijfelen, of hy wel zoo kwaad was, als men hom afschilderde. De markies kwam weer op tante Claudette terug, gaf haar levensgeschiedenis ten beste en verhaalde bovendien eenige verwarde her inneringen uit zyn jeugd. Een oogenblik zag by zich gestoord, toen mon eenigo verfrissingen binnen bracht, doch weldra nam hy het gesprek weer op. Guy had den geheeler» tQt met belang stelling toegeluisterd en hy ontstelde werkeiyk, toen hy de pendule zes uur hoorde slaan. Zes uurl Zyn moeder was gewoon om zes uur aan lafel te gaan Met een harteiyk „tot wedorziens" namhy afscheid van zyn „nicht" en welgemoed keerde hy huiswaarts. 't Was dus een onaangeuame verrassing voor Quy, dat het gelaat zyner moeder oen nog strengere uitdrukking dan gowooniyk vertoonde. Zy kon nu eenmaal geen onge regeldheid velen en meende, dat hot haar plicht was haar zoon voortdurend op de minste tekortkoming van zyn kant te wyzen. Op allesbehalve vriendelyken toon zeide zy dus: „Ik beheef niet te vragen, of ge goed ontvangen zyt, uw uitblyven is bewys genoeg." „Ja, ik ben wel wat laat, excuseer me, moedertje. Oom heeft my opgedragen u zyn bezoek voor morgen aan te kondigen." „Altyd oven stipt", zuchtte zy bittefC „Men gedraagt zich te mynen opzichte steeds onbe rispelijk." Als gowooniyk was het bezoek, dat den volgenden dag plaats greep, voor beide partyen een ware kwelling. De markies, die het hart op de tong droeg en zich als oud militair wel eens een ruw woord liet ontvallen, voelde zich by zyn preutsche schoonzuster weinig op zyn gemak, vooral als, wat niet zelden gebeurde, zy hem op bitsen toon een steek onder water gaf. Dikwyis vroeg liy zich by zulke gelegenheden af: Wat mag ik haar toch in den weggelegd hebben? Soms, als hy zich te zeer gekrenkt gevoelde, soheen het tot een uitbarsting te zullen komen, doch een blik zyner dochter hield hem in bedwang. Guy was getroffen door de handigheid en den tact, waarmede het meisje zich beyverde elk misverstand by te leggen en schertsender- wyze alles goed te maken. Die taak was geens zins gemakkeiyk en daar het jonge meisje er geen ander belang by kon hebben dan den vrede te bewaren, moest men wol veronder stellen, dat zy een zeer goed hart en een groote dosis geduld bezat. Inderdaad, sedert de omstandigheden Jeanne meer met mevrouw d'Epervans in aanraking brachten, had zy, het moederloozo kind, een teedor medeiyden opgevat voor de oude dame, die in zoo strenge afzondering hour dagen sleet. Zy had op dit onverschillige, koele go- laat bange gehoimen gelezen. Van nature goedhartig, wilde zy althans beproeven de verlatene in haar eenzaamheid wat op te vroolyken. In het begin schonen haar pogingen schip breuk te zullen ïyden. Na oen jaar van Yele opofferingen en zelf overwinning nog werd zy, wel is waar als een vreemde, doch welkome bezoekster behandeld. Niet zonder bevreemding hoorde Guy, dat mevrouw d'Epervans de uitnoodiging van Jeanne, om in het eind van de week te komen lunchen, aannam. „Zy ia heel lief, myn aangetrouwde nicht," zeide hy, nadat de bezoekers vertrokken waren. „Zy schynt zeer beminneiyk en goedhartig." De douairière verschoot van kleur. „'t Is heel gemakkeiyk, om beminnelijk te zyn, als men jong en gelukkig is, en om goed te schynen, als er niets meer van u verlangd wordt. Ik ben niet zoo spoedig in geestdrift als gy en heb, helaas 1 meer onder vinding. Weet ge waaraan de lunch van uw oom m|j doet denken? Aan het bord linzen soep, waarvoor Ezau zyn eerstgeboorterecht verkocht." „Als u er zooveel op tegen hebt, waarom hebt u dan de uitnoodiging aangenomen?" vroeg Guy oenigszins norsch. „Wel, ter wille van u Want ik ver zeker je, dat het my zwaar valt, om my aan de tafel van uw oom neor te zetten." „En my niet minder," antwoordde Guy trotsch. Toen hy den daaropvolgendon Zaterdag in gezelschap zyner moeder op weg ging naar Epervans, was hy zeer neerslachtig gestemd. Gedurende den lunch gedroeg mevrouw d'Epervans zich in het oog loopend styf en afgemeten; ternauwernood raakte zy do spyzen aan. Guy vroeg zich af, of er achter de rrooiykheid van zyn oom geen krenkende ironie school on of zyn gulheid als gastheer ook uit snoevery voortsproot. Zyn wantrouwende blik hinderde den markies, die tot zyn spyt erkennen^ moest, dat de zoon het ondoorgröndeiyk karakter zyner moeder had geërfd en hy dus van eon vertrouwelyk verkeer met dezen doornigen tak der familie zou moeten afzien. Jeanne alleen 6cheen zich op haar gemak te gevoelen. Zy had wel voorzien, dat een toenadering niet anders dan met moeiiykheden gepaard zou gaan, en zy trachtte zich nu ook moed in te spreken door de geruststellende gedachte, dat de eersto stap het moeilykst is. Freule d'Epervans wist het gesprek zóó te leiden, dat alle aanstoot vermeden werd. Toen de maaltyd afgeloopen was, was zy het wederom, die de honneurs waarnam; zy geleidde haar tante naar den tuin, plukte haar eenige der schoonste bloomen en toen men na een kleine wandeÜDg weer het salon betrad, stelde zy voor wat muziek te maken. Het duurde niet laag, of mevrouw d'Epervans kwam onder den invloed van muziek en bloemengeur; het was zeer warm, daarby waren do stores neergelaten, zoodat het tarne- lyk donker was in het salonhet eon met het i ander had dan ook ten gevolge, dat do waar dige matrone weldra in een lichte sluime ring viel. De markies had zich uit de voeten gemaakt, om zyn middagdutje te gaan genieten. Jeanne zat nog steeds aan de piano. Guy kwam naderby. „Zingt u ook, nichtje? Zoo mag ik u toch wel noemen?" „Ik heb niet veel stem, maar als ik me goed herinner, zingt gy goed." „Ja, ik heb een tyd lang los genomen, wel is waar zonder veel resultaat. Maar ik houd veel van muziok." Tydons zyn verbiyf by zyn moeder ha- hy het zelfs niet gewaagd een deuntje to neuriën en Jeanne, die zyn verlangen begreep, kwam met een stapel zangstukjes aandragen en bood zich aan, hem te p.ccompagneeren, zeer in haar schik, dat zy den tyd, dien zij' nog te zamen zouden doorbrengen, zoo go kondon bestoden. Guy liet zich geen tweemaal noodigen weldra klonk, onder do meestoriyko begeleidt zyner nicht, zyn heldere, krachtige stemd' het vertrok. Intusschon was zyn oom weder binnenge-J komen on zyn moeder uit haar sluimering' ontwaakt. „Ik geloof, dat hot al aardig laat is," zei mevrouw d'Epervans, toen het lied uit was.' „'t Moet zekor vier uur zyn #n wy maken misbruik van de gastvryheid, ons betoond.'' (Wordt vervolgd

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1