N«: 12873 Maandag; XO F©bmari. A°. 1902. <§eze £onrant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Uit de „Staatscourant." Tweede Kamer FEUILLETON. IDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidon por 8 maanden. I f Buiten Loiden, per loopor en waar agonton gevestigd zijn 1.30 i Franco per post 1.65- PBIJS DEB ADVERTENTIEN Van 1—6 regels f 1.06. Iedere regel meer f 0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor bet incasseeren bulten de stad wordt f 0.05 berekend. Comité voor B»orenkriJgSBC»aii. genen en hun vrouwen en kiuderen. Mevrouw Muller Heyneius zou gaarne een kist ontvangen om goederen naar Trans vaal te zenden. Leiden, 10 Februari. Het concert, hedenavond in de Stadszaal te geven, begint precies te halfacht. Even na tienen zal het geöindigd zyn. Evenals vorige jaren gaf de Leldscho gymnastiek- en schermvereeniging „Hercules", dezon keer ter gelegenheid van haar 17-jarlg bestaan, een uitvoering in de Stadszaal, welke door het plaatsen van twee plantengroepen asn weerezyden van het tooneel een feesteiyk aanzien had gekregen. De bijeenkomst werd door den voorzitter geopend met een hartelijk welkom aan alle aanwezigen. Spreker weea daarna op den gunstigen toestand van de vereeniging in hot afgeloopen jaar en om zijn woorden kracht by te zetten, was de geheele vereeniging, zoowel leden als adspiranten, in een halven cirkel achter hem geschaard. Ook dankte hy den eere voorzitter, die door zyn bereidwilligheid on goede dien- aten het zyne had bygeuragen tot genoemden toestand. Om beurten werd vervolgens door hoofd en adspiranten-afdeeling den geheelen avond gewerkt en ten bewyze, dat ook het optreden den adspiranten in den geest viel, diende het applaus. Onder de oefeningen van de hoofdafd., die alle goed van stapel liepen, verdienen vooral hoogstanden op do brug oen woord van lof; ook een breedte-stand met hoek had veel succes, vooral by de jonge Janmaats, die Jn grooten getale de galery bezet hadden. Aan het rek, na de pauze, werd ook prachtig gewerkt door do hoofdafdeeling, en onder de vele oefeningen, die daarna nog gemaakt werden, waren hot de staaf-oefeningen door i leden der hoofdafd., die vooral uitmuntten. De oefeningen aan de brug, waarmede ge ëindigd werd, vormden een waardig slot van den geheelen avond, waarna met een zeer geanimeerd bal een aanvang werd gemaakt, dat tot tegen den morgen duurde. Door do uitvoering, die als uitstekend geslaagd mag worden beschouwd, ls ook thans de oude roem van „Hercules" gehandhaafd. Dr. H. J. Lycklamaè Nyeholt, uit Leiden, zal in het Wilhelinina-ziekenhuis te Nymogen optreden in de plaats Yan dr. J. Schoemaker, die naar 's-Gravenhags vertrekt. H. M. de Koningin, wier dageiyksche ry- toeren gedurende eenige weken onderbroken "waren, reed gistermiddag met prins Hendrik weder op het gewone uur uit in de phaeton, waarvan de paarden door den Prins zeiven bestuurd werden. Z. K. H. prins Hendrik en de Hertog van Mecklenburg woonden gistervoormiddag de godsdienstoefening by in de Duitsche kerk, onder gehoor van ds. Quandt. De leden van de Tweede Kamer zyn tot hervatting der werkzaamheden byeengeroepen tegen Dinsdag 18 dezer, des namiddags om twee uren. De vergadering is in hoofdzaak bestemd tot trekking der afdeelingen en regeling der werkzaamheden. Dezer dagen bevatten de bladen een mededeehng, als zou de Regeering voornemens zyn de statistieken, die by de onderscheidene departementen van algemeen bestuur behandeld worden, te vereenigen onder hst beheer van het centraal Bureau voor de Statistiek. Volgens „Het Vad." is er by dit bureau, dat den oorsprong der genoemde mededeeling niet kan nagaan, van zoodanig voornemen der regeering op dit oogenblik niets bekend. Voorafgegaan door een deputatie van de Koninklyke Vereeniging „Het Eereteeken voor belangryke Krygsverrichtingen", en gevolgd door vele vrienden, en oud rang- en tydge- nooten, onder meer de gepensionneerde officie ren, generaals Deykerhoff en Resner, de kolonels Ruempol en Ter Beek, zoomede de oud-hoofdofficieren Phaff, Roskes en Douglas, werd op Nieuw Eik-en-Duinen ter laatste rust plaats geleid het stoffeiyk overschot van den oud-kolonel van het Nedorlandsch-Indische leger L. H. M. Genet, ridder van de Militaire Willemsorde. Een twintigtal kransen en bloemstukken dekto de jykbaar. De gepensionneerde luite nant-kolonel De Wilde, den aanwezigen dank zeggende voor de betoonde belangstelling, deelde mede, dat de wensch van den ontsla pene was geweost, dat aan zyn graf niet ge sprok ft werd. Bij de begrafenis van dr. J. H. de Ridder te Rotterdam waren honderden om de groeve geschaard, onder wie vertegenwoordigers van tal van Instellingen, waaraan de overledene zyn krachten wydde. De kist was door een schat van kransen gedekt. Woorden van liefde, dank en waardeering werden aan de groeve gesproken door ds. Stenfert Kroese als vriend en voorzitter van het bestuur der Remonstrant- eche Gemeente te Rotterdamdoor ds. Groeno- wegen te Rotterdam als collega; door ds. Schim van der Loefi, uit Leiden, namens het hoofdbestuur der Remonstrantsche Broeder schap; door ds. Van den Bergh uit Zwolle als voorzitter en door den oud-minister van oorlog Seyffart als secretaris van het hoofd bestuur van don Nod. Protestantenbond; door ds. Boeke uit Amsterdam namens de Vereeni ging tot steun van verwaarloosden en geval- leuen en door den heer Hessing namens de afdeeiing Rotterdam van den Protestantenbond. De heer De Ridder uit Den Haag, broeder van den overledene, de edele hoedanigheden zyn® broeders schetsende, bedankte namens de familie. Naar aanleiding van het bezoek van den -kroonprins van Siam aan Nederland in het af geloopen jaar, zyn door den koning van Siam benoemd tot ridder 8de klasse der Orde van de kroon van .Siam, de kolonel H. A. Calkoen, plaatseiyk commandant te 's-Gravenhage, en de luitenant-kolonel W. P. Bogaert, van het 3de regiment huzaren. Dc off. van goz. 2de klasse W. G. A. Bruinier, van het 4de reg. inf. te Delft, wordt op 1 Maart overgeplaatst naar Breda, en vervangen door don officier van gez. 2de klasse J. D. Jordaan. Hr. Ma. „Utrecht", op Zaterdag 11 Janu ari te Curasao uit La Guayra aangekomen, is den 16den Januari d. a. v. naar die haven teruggekeerd. In den avond van 16 Januari was de Fransche mailboot „St.-Laure»t" voor de haven van Curasao en ontscheepte 25 mariniers voor den Franschen kruiser „D'Estrées", die al eenige dagen in de haven van Curasao lag. Binnen eenige dagen werd daar nog een ander Fransch oorlogsschip verwacht. Het stoomschip „Varzin", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 7 Feb. te Colombo; de „Soembawa", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 8 Febr. van Suez; de „Salak", van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 8 Febr. te Marseille; de „Sindoro" vertrok 8 Febr. van Rotterdam naar Batavia; de „Gouverneur" (thuisreis) vertrok 7 Febr. van Marseille; de „Kronprinz" (uitreis) arriveerde 7 Febr. te Lis sabon; de „Prins Willem IV", van Amsterdam naar Paramaribo, passeerde 7 Febr. Ponta Ferraria; de „Koningin-Regentes", van Amster dam naar Batavia, passeerde 8 Febr. Gibraltar; de „Prins Hendrik", van Batavia naar Amster dam, vertrok 9 Febr. van Port-Said; de „Te- lamon", van Amsterdam naar Java, arriveer de 7 Febr. te Liverpool; de „Titan" arriveerde 9 Febr. van Batavia te Amsterdam. R^jpwetering. Het hulpkantoor der poste- ryen alhier zal van af heden geopend «yn voor het publiek op werkdagen 's morgens van 10 5 tot 12.6, 's nam. van 8.20 tot 6.20, 's avonds van 6 tot 7 u. Op Zon- en feestdagen 'a morgens van 8.50 tot 9.50. Voor telephoondienst op werkdagen 's mor gens van 9.20 tot 12.20, 's nam. van 8.20 tot 5.20, 'e avonds van 6.20 tot 7.20. Op Zon- en feestdagen 's morgens van 7.60 tot 8.50. Zoeterwoude, De algemeene vergadering tot oprichting ecner nieuwe R-K. kiesvor- eeniging in doze gemeente werd bijgewoond door 69 leden. Het reglement werd, behou dens eenige zeer kleine wijzigingen, vastge steld, zooal6 het door het voorloopig comité was ontworpen, zoodat het oomité met vol doening op zijn taak kan terugzien. Achter eenvolgens werden tot bestuursleden voor den Rijndijk gekozen de heeren W. A. Zandvliet, J. S. I. van Rijn en A. v. Bennekom, reep. met 60, 53 en 48 stemmen; voor de Weipoort met Gclderwoude de heeren A. v. Leeuwen, M. Ph. Kompier en J. Straathof met 66, 61 en 42 stemmen, en voor het dórp met omge ving de heeren A. van Gils, W. G. Streef kerk en P. Paardekooper, reap, met 59, 61 en 39 stemmen. Tot bestuursleden der R.-K. Centrale Kiee- vereeniging in het distriot Katwijk werden herbenoemd de heeren W. G. Streefkerk en M. Ph. Kompier en tot gedelegeerden naar die vergaderingen de heeren P. v._d. Salm, J Pietcrse, P. Paardekooper en W. A. Zand vliet. Het bestuur koos vervolgens tot voorzitter den heer W. G. Streefkerk, tot 2den voorzit ter den heer W. A. Zandvliet, tot lsten se cretaris den heer A. van Gils, tot 2den secre taris den heer J. S. I. van Rijn, tot penning meester den heer P. Paardekooper. Zegwaard-Zoetermeer. De alhier goves- tigde vereeniging tot verbetering van het paardenras heeft het plan opgevat een ten toonstelling te houden van twee en drie-jari ge afstammelingen van den hengst ,,Adel- bert", en wel op Woensdag 19 Februari a»s. Onder de inzenders zullen verschillende prij zen worden verloot, Sedert Vrijdagavond is Bram, de knecht van den dokter, spoorloos verdwenen, 's Avonds was hij, zooala gewoonlijk, om tien uren naar bed gegaan en Zaterdagmorgen waa hij niet te vinden; zijn bed was besla pen. De veronderstelling dat hem een onge luk is overkomen, heeft men vrij algemeen laten varen zoodat men vermoedt, dat hij uit de gemeente vertrokken is om niet meer te rug te keeren. Niettegenstaande in verschil lende richtingen is gezocht waa hedenmorgen nog geen spoor van hem te vinden. ,Zenuwachtige vrouwen", Blijspel in S bedreven naar het Fransch van Blum en Touché, door het „ROTTER- DAMSCH TOONEELQEZELSCRAF'. De onschadelykste dingen kunnen in menechenhanden nog gevaariyk worden. Dat is niet meer betwyfeld sinds die driftige moeder met een rammelaar haar kind dood sloeg. En dat dus de eene sterveling den ander met een adresboek om 't leven zou brengen, is alleszins begrypeiyk. Maar de lectuur, de inhoud van een adresboek, ja, daar moet men wel een zenuwachtige vrouw voor zyn om daar zooveel verwarring mee te stichten. Ik heb hier naast me 't adresboek van Leiden en om de twee mlnutsn prik ik er in. Op 't oogenblik heb ik al in gedachten de onzinnigste verwikkelingen beleefd, vyftien Leldsche juffrouwen uit alle mogelijke standen myn liefde geschonken en ik kan iedereen, die zich in zyn eentje amuseeren wil, dit spelletje aanbevelen. Als ik koekebakker was, of als ik Trui heette maar ik ben geen koekebakker en ik heet geen Trui en bovendien zie ik den ernstigen lezer (want iemand, die de „gemengde ongelukken" gelezen heeft, is per se ernstig) bedenkeiyk kyken. Hy verwacht, hy eischt een recensie, en geen flauwe grappen. Maar een stuk als dit werkt aanstekeiyk. En dan: om menschen, die op Zondag-avond heelemaal uit Rotterdam komen om te onzen pleizlere grappig of gek te doen en ons laten Bchudden van 't lachen, één voor óón te gaan bekyken en dan met een air te gaan zeggen „heel aardig" of „nou ja", daar moet ik eerst weer 't noodige pliohtgevoel voor by mekaar schrapen. Het stuk zelf, degeiyk Hollandech is het nu wel niet, maar gelukkig behoeft geen mensch er zich aan te ergeren of er by te blozen, het is wel „Fransch", maar niet (om den netten Haagschen term te gebruiken) gepeperd. Het is het verhaal van een zenuwachtige gravinu dochter van een zenuwachtige moeder, die door in een adresboek te prikken in contact komt met een vrooiyken koekebakker, die verliefd is op een zenuwachtige modiste. Hier doorheen gevlochten een dozyn misver standen, totdat de gravin zich met haar man verzoent en de koekebakker zyn modiste krijgt. De koekebakker on de modiste (Yan Eysden en mevr. Yan Kerckhoven Jonckers) waren wel de aardig8len, hadden ook de aardigste rollen. In de vuurroode japon, met haar afwisselende hoofddeksels was zy, vooral in de scènes met haar beminden koekebakker, kosteiyk. Hy had niet minder succes met de manier waarop hy een conflseur weergaf, die aan verschillende vreemde hoven levert, en vooral waarop hy wist te trippelen als hem iets genoeglyks overkwam. Mevrouw Van Eysden Vink had een voor haar niet zeer gelukkige rol; er viel niet genoeg in te lachen en te flirten. In het eerste bedryf, waar nogal wat te boudeeren viel, en in het laatste „prude" oogenblik met de muisjes, was ze het beste. Tartaud, in de ernstige rol in „Nora" onlangs zoo goed, was als biyspel-flguur gisteravond •igeniyk wat vervelend. Van Kerckhoven was een verdiensteiyke schoonpapa. De al te over dreven schoonmama (mevr. Kley) had in haar nydlge uitvallen vaak succes. Het geheel, zonder groote verdienste, was grappig en goedkoop, in zooverre voor den Zondagavond niet ongeschikt. Kon. besluiten. Jhr. rar. A. F. de 8avornin Lobman, lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, lid van het Per manente hof van Arbitrage, is herbenoemd tot lid der commissie, belast met het afnemen der diplomatieke examens. F. Seigers, met ingang van 11 Februari benoemd tot bureelambtenaar van den Rijks waterstaat der 3de klasse. Min. beschikkingen. Met ingang van 1 Maart op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend aan dr. F. A. F. Uronoman, als as sistent in het ziekenhuis aan de Rijks-univer siteit te Groningen. De minister van oorlog verleent a. s. Donderdag geen audiëntie. Suppl. begrooting voor binneni. zaken 1902. In de Memorie van Toelichting van dit wet-sontwerp wordt er op gewezen dat het ontwerp is een uitvloeisel van het aanhangig gemaakte ontwerp tot aanvulling en verhoo ging van de Indische begrooting voor 1902, volgens hetwelk de Rijksuniversiteit te Lei den zal worden aangewezen voor de van Re- geeringswoge open te stellen gelegenheid voor den studie-cursus der aanstaande amb tenaren voor den Indischcn administratieven. dienst. In verband hiermede is het noodig het per soneel dier universiteit uit te breiden inet één hoogleeraar voor de geschiedenis van N-e derl.-Indië. Aan dezen hoogleeraar zal te vens worden opgedragen het onderwijs in de historie en methode der zending. Bovendien is voor aanschaffing van leer middelen eenige verhooging der uitgaven voor het materieel noodig. Voor den hoogleeraar is /4000 uitgetrok ken, terwijl het bedrag der meerdere uitga ven voor het materieel op ƒ500 16 te ramen. Hoewel de studie te Leiden niet verplicht wordt gesteld, zullen naar alle waarschijn lijkheid deze uitgaven worden gedekt door do inkomsten der collegegelden der aanstaande Indische ambtenaren, die aan de Rijks-uni versiteit te Leiden zullen gaan studeeren. Bij deze aanvidlingsbegrooting wordt een! bedrag van /1700 aangevraagd als aandeel van het Rijk in do kosten voor verbetering van den gezondheidstoestand van de gemeen te Urk, welke verbetering men wenscht te verkrijgen door een behoorlijke afwatering, gepaard aan de noodige maatregelen tot het rein houden van afwateringsslootcn en door verplaatsing van de mestvaalt. In zake het adres van den tweede-luik* kwartiermeester van het N.-I. leger, L. Ver boon, over zijn aanspraken op daggelden ter zake van eene zending Ln commissie, meent de minister van koloniën, de door den gou verneur-generaal, in overeenstemming met het gevoelen van de Rekenkamer, genomen beslissing om de declaratie niet tc verevenen, te moeten billijken. Inlichtingen gevende op het adres van P. L. Stoltenkamp, to Nieuw Helvoet, betref fende zijn aanslag naar den 4den grondslag dor personeolo belasting, deelt de minister van financiën mede dat de aanslag van adressant in de personeele belasting ter zak© De jonge luitenant. i) „Wij moeten dit jaar wel wachten", zei Marie, „totdat mijn zuster haar examen heeft gedaan. Zoodra dat achter den rug is, komt zij hier en gaan we samen de baden gebruiken of bij tante op de villa lögeeren. ,Wij zijn nog niet besloten." „'tis nu prachtig buiten", zei Guy, om toch wat to zeggen. Opeens scheen hy een ingeving te krygen. „Jaagt u?" vroeg hy aan mynheer Plantier. „'k Was dol op de jachtin myn jonge jarenen ik houd er nog van, maar sedert ik zoo slecht ter been ben, heb ik er niet meer aan gedaan." „Het visschen is prettiger en minder ver moeiend," merkte Guy op. „Ja, daarin had ik ook veel liefhebbery, maar het water deugt niet voor jichtlydere. 'k Heb vroeger wat snoeken gevangen I Wy ginnen dan met ons zessen, kaptein Sandré en zyn broer, beiden zeer gedistingeerde jongelui, y hebt ze niet gekend, dan myn vriend graaf De Crósou en nog een paar kennissen." De heer Plantier kwam nu eerst recht op zijn gemak en zou zeker nog wel een of ander weinig belangryk verhaaltje uit zyn jeugd ten beste hebben gegeven, zoo niet de komst van Alice hem gestoord had, juist op het oogenblik, dat Guy begon te vreezen den trein te zullen missen, iets wat zyn moeder, mevrouw d'Eperrans, hem niet licht vergeven zou» IIL 't Was meer dan eeD jaar geleden, dat Guy niet thuis geweest was. Het ouderlyk huis had evenmin als vroeger iets aantrekkeiyke voor hem, hy vond het er al even vervelend als in zyn kinderjaren. Van zyn moeder hield hy nochtans; zy maakte zyn geheele familie uit en steeds had zy zyn welzyn behartigd. Hy schreef haar geregeld lange epistels vol betuigingen van eerbied, vragen naar de gezondheid en be schouwingen over politiek en literatuur. Zy, daarentegen, zond hem niet dan korte, beknopte briefjes tot antwoord, die meestal met een vermaning tot godsvrucht, vlyt en zuinigheid eindigden. Zy had haar zoon niet uitgenoodigd haar te komen bezoeken, maar terstond na de eerste zinspeling van Guy over zyn komst had zy hem gevraagd, haar te melden, op welken dag en op welk uur zy hom van het station kon laten halen. Guy vroeg en kreeg verlof, en met gemengde gevoelens van weemoed en vreugde nam hy plaats in den trein, die hem naar zyn moeder en zyn geboortestad voeren zou. Sedert hy by het regiment was, had hy voor en na eenige schulden moeten maken. Met zyn schraal traktement en de kleine maande- lyksche toelage zyner moeder kon hy met moeite rondkomen, zoodat hy zich by de min ste onvoorziene uitgave in het nauw zag ge bracht. Zyn passief bedroeg niet meer dan drie- a vierhonderd gulden, doch of de schuld groot of klein is, de angst is dezelfde, als men niet betalen kam Opgevoed in strikt eorlyke beginselen, zag hy het ernstige van zyn toestand in, en tever geefs zoeht hy naar een middel om zonder de hulp zyner moeder uit zyn benarde positie te geraken. Wel waren er oogenblikken, waarin hy dacht, dat zy hem misschien gaarne zou willen helpen en het ook zou kunnen doen, wyi zy, ofschoon voor haar stand niet ryk, zich toch goed bewegen kon. Desondanks zag hy er meer tegen op zyn moeder om gold lastig te vallen, dan zyn schuldeischers te woord te staan; zoo lang mogelyk had hy het uitgesteld haar over zyn schulden te spreken, nu zou hy het echter niet meer kunnen verschuiven, 't Was dus niet te ver wonderen, dat hy met zulk een vooruitzicht zich gedurende de reis huiswaarts allesbehalve opgewekt gevoelde. Guy had hoofdpyn, toen hy aankwam. Het regende daarenboven geweldig: twee dingen, weinig geschikt, om hem in een betere stemming te brengen. Mevrouw d'Epervans hield geen rytuig. Zy was te zuinig, om er een te huren, en te trotsch, om dat van haar zwager te willen gebruiken. Guy vond dus als altyd de postkar aan het station; er zat niets anders op dan naast den bode plaats te nemen. Door twee versleten knollen getrokken, zette de oude rammelkast zich hortend en stootend in beweging. Met bitterheid dacht Guy aan de ólegante coupé's en lichte victoria's die meer bevoorrechte reizigers aan het station wachtten. De armoede en de verlatenheid drukten hem meer dan ooit en hy vroeg zich af, waarom de luxe, de vermaken en zelfs de huiselyke genoegens hem onverbiddeiyk ont zegd bleven. 'tWaa schemer, toen hy de woning zyner moeder naderde. Het tuinhek was gesloten on hy moest tweemaal bellen vóór de oude, hardhoorende dienstbode kwam opendoen met een katoenen parapluie in de hand, waaronder Guy zich tot aau de huisdeur voor den regen kon beschutten. Mevrouw d'Epervans stond in de slecht verlichte vestibule. Zy had geen glimlach op de lippen, geen vreugdestraal blonk in haar oog, toen zy haar zoon omhelsde. Hy had zich op zulk een yskoude, onhartelyke ont vangst kunnen voorbereiden, het was immers nooit anders, doch daar hy telkens de voor gaande telourstehing vergat, ondervond hy iederen keer een nieuwe ontgoocheling. Had hy zich wat harteiykor, wat innemender betoond, dan zou hy misschien door zyn teederkeid het hart zyner moeder getroffen hebben, hy hield zich echter al even afgeme ten en styf als zyn moeder zelve. Het diner werd byna zonder spreken ge bruikt. Er was niets veranderd in de gewoonten, aan de inrichting van het huis, maar alles was ouder geworden, de meubelen zoowel als do bewoners. Het behangsel in de eetzaal had eenige scheuren, het tafelzilver eenige deuken méér gekregen, terwyi het wit-porseleinen servies met het byna uitgewischt gouden randje nieuwe barsten vertoonde. De keuken der oude Suzanna, vroeger zoo uitstekend, liet nu veel te wenschen over; met don ouderdom en de doofheid werd ook haar gemakzucht grooter. De houd, Castor, een oud, leeiyk mormel, kon om zyn minder goede eigen schappen niet langer in huis geduld worden en moest dus zyn laatste dagon afgezonderd van het gezin in den tuin slyten. De lamp, die stuk was, verspreidde een somber licht, terwyi men ze bovendien ieder oogenblik moest opdraaien. Mevrouw d'Epervans' scheen in naargeestige gedachten verdiept; strakker dan ooit omsloot het ouderwetsch weduwenmutsje haar ver magerd gelaat. Onmerkbaar fijne rimpels plooiden haar nog steeds blanke huid en nu en dan sloten zich haar oogen met oen uit drukking van matheid. Guy voelde zich ter neer gedrukt, onder het juk van ontmoediging en melancholie, dat hy niet van zich kon afschudden. Het diner was afgeloopen zonder mokka of likeurtje, mevrouw d'Epervans vond het eene schadeiyk voor de gezondheid, het andere te ordinair, en in het salon zag het er al even onverkwikkeiyk uit als in de eetzaal. Daar de hevige wind den regen naar binnen joeg, was men genoodzaakt geweest de vensters te slui ten, zoodat er een bedompte, muffe lucht in het vertrek heerschte. De zomeravonden bin nenshuis zyn vervelend; om gezellig en aar dig te kouton, moet men by het hoekje van den haard zitten. Om zich een houding te geven, nam Guy een- boek ter hand, waarin hy vroeger zóó vaak gebladerd had, dat iedere bladzyde hein die ondraaglijk lange, vervelende uren zyner jongensjaren voor den geest riep. Mevrouw d'Epervans scheen te begrypen, dat hy niet op zyn gemak was. Z(J zeide ten minste op scherpen, oenigszins bitteren toon: „Ik had mijnheer pastoor to dineeren willen' vragen, dan hadt ge althans iemand gehad, om mee te spreken, maar hy was verkouden en kon du3 niet komen." Quy gevoelde zich getroffen door dit indi recte verwyt. HU probeerde nu wat opgewek-' ter en spraakzamer te zyn, maar het ging niet van harte. Mevrouw d'Epervans, die dit bemerkte, zuchtte. Wordt vervolgd,)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1