Jfc 12867 Maandag 3 Februari. A0. 1902. tgeze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van gpn- en feestdagen, uitgegeven. De Tweelingbroeders. LEIDSCl DAGrBLA PRIJS DEZER COURANT; .tv i i r 1.10.' 'Voor Loidcm per 8 raaandon "Buiten Leiden, per Iooper en waar agenten gevestigd zyn 9 i Franco per post PRIJS DER ADVERTENTEËN Van 1—6 regels f 1.05. Iedere regel meer0.17 Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Offieieele Kennisgeving. Directe Melnstlngcn. Ten einde noodelooie vertraging in de •anei&g.rogeling te voorkomen, noodlgt de Ontvanger der Directe belaatlngen do Inge- 'xotenen beleefd uit de beschrijvingsbiljetten eoor de Pereoneelo belasting, dienstjaar 1802, behoorlijk Ingevuld, op eerste aanvrage aan den ambtenaar mede te geven, of wel ten spoedigste aan het kantoor te bezorgen. Do Ontvanger voornoemd, E. O. VAN DEN BOYENKAMP. Lbiden', 1 Februari 1902. BEKEN OMAKIN G. Do Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid- B Gelet' op nrt. 102, alinea 2 der w«'™n den 7den September 1896 (Slnatsblad No 154); Noodigen de inwonors der frovincie Zuid-Uol- land, die elders in 's Rijks directe belastingen zijn aangeslagen, uit, om duarvan vóór den 15den Maart 190Z aan hun Collegn te doen blijken, door over- leasing van hot tanelagblliet of van een u.ltrek- eel uit de kohieren dor ltijke directe belastingen, ten eindo daarop kunne worden gelet bij het opmaken der I y a t van d o h o og a t n a n go- el age u ou, verkiesbaar tot Afgevaardigden tor Eerste Kamer van de 8taten-Oeneraal. De aanslagbiljetten ot uittreksels uit de kohie ren moeten, wat de grondbelasting aangaat, den dienst 19U2 betreden. De bedoeldo stukken behooren door belangheb benden te worden ingezonden aan het gebouw van hot Provinciaal Pestuur van Zuid-Holland, met opgave vau: lo. den naam, de voornamen en de woonplaats ▼an den aangeslagene; 2o. de gemeente en de dagteekemng zijner ge boorte; en 3o. bijaldien bij buitenslands is geboren, oi, en «oo ja, waarom hij all Ncdet lander is te beschou wen, met vermelding van de dagteokening zjjner nnluralisatie, indien dezo mocht hebbon plaats gehad. 's- Gravenhage, don 21sten Januari 1902. De Gedeputeerde Staten voornoemd, PATIJN, Voorzitter. F. TAVENltAAT, Griffier. De Burgemeester der gemeente Leiden; Ontvangen bobbende den staat ho. 75, aanwij zende do uil komsten der meting eu schatting van gebouwde en ongebouwde eigendommen, bedoeld bil de aitt. 15 en 23 dor wet van den 26sten Mei 1870 (Staatsblad No. 82) betrekkelyk de Grond belasting; Brengt tor kounis van bolaugbebbenden, dat die opgave gedurende dertig dagen ter Secrotarie dezer gemeente is nedergelegd. Leiden, De burgemeester voornoemd, 1 Febr. 1902. F. WAS. Directe Belastingen. De Burgemeester van Leiden brengt tor alge meene konnis, dat aan deu Ontvanger der Direote Belastingen is ter hand gesteld het kohier der Belasting op bedrijfe- en andere inkomsten No. 8 van don dienst 1901/1902, executoir ver klaard den 81sten Januari jl., en herinnort voorts den belanghebbenden aan hun verplichting om den aanslag op den bjj de Wet bepaalden voet te voldoe». Leiden, De Burgemeester voornoemd, 1 Febr. 1902. F. WAS. Leiden, 3 Februari. In dc Doopsgezinde kerk alhier had giste ren een bijzondere plechtigheid plaats. Dc organist, de heer Y. E. van Thienen, van Delft, herdacht n.l. zijn 25-jarig jubiló als organist. In 1877 aanvaardde bij die betrek king bij de Hervormde Gemeente te Pijn- acker, bij Delft, en sedert 13 December 1885 bij do Doopsgezinde Gemeente alhier, al waar hij als zoodanig benoemd werd zonder vooraf gehouden openbaar oxamen, omdat de van hem overgelegde getuigschriften verre uitmuntten boven die zijner medecandi- daten. Hij kwam hier als opvolger van den heer C. B. Duyster, die organist van de Pie terskerk was geworden. Nadat reeds bij den aanvang der gods dienstoefening, do voorganger dor gemeente, ds. Kutsch Lojenga, aan het feit had herin nerd en den tegenwoordigen verzocht had om na dc godsdienstoefening een oogenblik in het kerkgebouw te vertoeven, werd de heer v. Thienen van het orgel, waaraan door den koster en zijn getrouwe hulp eenig groen met zilveren rozen was aangebracht, naar vóór den preekstoel geleid, waar do leeraar omringd door de diakenen den jubilaris op wachtten. Ds. Kutsch Lojenga sprak daarop don heer Van Thionen toe, namens kerkeraad, gemeente on belangstellend© hoorders, wonschte hem met dezen dag geluk, wees op den artistieken zin, dien hij in zijn spel wist te leggen, en waardoor hij het zingen zoo verhoogde, ook op den uitnemenden tact, waarmee hij het rhythmisch zingen, zoo wel der Psalmen als der overige liedoren had ingevoerd, dankte hem voor alles, wat hij zoodoende deed, om het godsdienstig samenzijn te verheffen en bood hem namens allen een portefeuille met een zekeren in houd en een album met de namen der deel nemers aan. Zichtbaar geroerd dankte de heer Van Thienen voor deze hulde hem gebracht, waarvan hij ook van elders de bewijzen had ontvangen, waarna op verzoek van don leeraar Psalm 134 3 hem word toege zongen. In de kerkekamer kwamen nog velen den jubilaris met een handdruk hun sympathie, betuigen en gelukwenschen. Tot medewerker san bet „Woordenboek der Nederlandsche Taal" ls bonoomd de heer A. Lodewyckx, te Gent. Aan het postkantoor Lelden en de daar onder re8sorteerende hulpkantoren werd ge durende de maand Jan. 1902 in de Rykspost- 8paarbank ingelegd f 63,218.49 en terugbe taald f 53.372.C46. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 20,010. Aan het Postkantoor alhier en de daar onder bohoorende hulpkantoren werden ge durende de tweede helft dor maand Jan. de volgende brieven en briefkaarten bezorgd, welke wegens onbekendheid van de geadres seerden niet besteld konden worden. Brieven: It. d'Amaud Gerkens, Bóers- ma. Voorschotinstelling „Fortuna", mej. Joh. do Graaf, Mej. E. Heytz, Henderiks, mevrouw, wed. A. de Kok, Sambograat, mej. J. Wickhart, Amsterdam; Mej. E. Buijing, Arnhem; W. M. de Jong, 's-Graven- hage; Van der Kolk, Sophia- van Rijs wijk, 's-Gravenhage; N. dc Haan, H. Reedcra Haarlem; C. J. F. L. Knufman, mej. T. B. Mulder, Leiden; Wed. Hollander, Maassluis; Van Hattum, Oud-Beierland; Wilhelm Bij denkorve, mej. Anne Gabricël, F. R. van Leeuwen, W. F. Middendorp, mevr. Otto Petri, R. H. de Itoodt Co., Rotterdam; mej. wed. Bos, P. de Rooy, niet vermeld; Aaron de Ven, Bruinisse; E. Timmer, Zwartsluis. Briefkaarten: Dumans, J. Plateel, V. S. Olmstede, J. P. Stikvoort, Amsterdam; Bakker, M. van Dijk, moj. C. Kriek, Priebot wed. Vorsohagen, W. Vogel, 's-Gravenhage; Moj. M. J. Zijfen, Leiden; mevr. wed v. Beu- eekom-v. Walraven, J. Bras, Klijfe, J. Proe- terinck, B. Roeo, Rotterdam, J. Beugmans, S. Prikaarb, Utrecht; mej. J. Planjer, H. Weenink, mevr. Modderman-Do Ridder, A. Vijzen, niet vermeld; 1 zonder adres. Terug uit het buitonland: Olie- schlager, Aachew; M. H. A. v. cL Kalk, Chicago; J. de Bruin, Oleve; Seith's Neu- houten Vertrieb, Dresden; G. de Leeuw Jr., Nieuw-York; P. van Houten, Potsdam. Bij den inspecteur der infanterie bestaat het voornemen om in verband met de gewij zigde milibicwet, in de opleiding en aanstel ling van militiekador wijzigingen te bren gen. Hierbij is ook de vraag gerezen of de uitkeering der premie van /75 aan hen die tot milicien-sergeant worden bevorderd, al of niet zal moeten blijven bestaan. Deze be paling is indertijd in 't leven geroepen om den lust to verhoogen om zicli te bekwamen voor een graad. Door den minister van oorlog is het ge voelen van de korpseommand anten gevraagd omtrent het afschaffen van het opnemen en aanteekenon van het signalement van een militair, zooals dit o. a. bij de loting voor de nationale militie geschiedt. De minister ia van oordeel dat het nut hiervan niet op weegt tegen den tijd die er mede verloren gaat. Is men wel ingelicht, dan zal in dit en volgende jaren bij de loting der militie voor het blijvend gedeelte, ingevolge art. 109 der Milibiewet, tusscheu 15 en 20 Juli te houden-, staande die loting worden medegedeeld, wel ke betrekkelijke waarde de nummers der lo ten bezitten ten opzichte van de ploegen voor het blijvend gedeelte en wel om de uit voering van de vóórlaatste alinea van ge noemd wetsartikel mogelijk te maken. De alinea luidt: ,,Het is aan de man schappen van hetzelfde korps vergund, bin- Den dertig dagen na de loting onderling van nummer te verwisselen. Na dien tijd kan de nummervcrwisseling worden toegestaan door den commandant van het korps." Tot nog toe werd aan de korpsen eerst in de- maand October medegedeeld, hoeveel mili ciens voor het blijvend gedeelte zoowel voor do cerate als voor de tweede ploeg onder de wapenen zullen worden gehouden. Wordt deze mcdcdeeling nu tegen 1 Juli van ieder jaar gedaan, dan zal elk man in de gelegenheid zijn gebruik te kunnen maken van het voorrecht-, hem bij do wet toegekend. De 1ste luitenant jhr. B. G. E. Elias van het lste rog. veld-artillerie wordt 1 Maart a.s. eervol ontheven van zijn deta cheering bij het Departement van Oorlog en komt te Utrecht in garnizoen. In de gemeente Bussum is overleden do gepensionneerdo sergeant der infanterie van het leger in Ned.-Indië J. van Galen, riddor der Militaire Willemsorde 4de klasse. H. M. de Koningin-Moeder woonde gistervoormiddag de godsdienstoefening bij in do Groote Kerk te 's-Gravenhage, onder gehoor van cis. Karree. Na een langdurig lijden overleed den 31sten Januari te Winterswijk de heer Jo hannes Meyer, oud-hoofd eener school te Me-ddo. De heer Meyer was er nog een van de oude garde. Onder de wet van 1806 be haalde hij achtereenvolgens den 4den, 3den en 2den rang. Vele jaren was hij werkzaam in Winterswijk, eerat in Corle, vervolgens in Meddo. In 't jaar 1884 vroeg en verkreeg de heer Meyer eervol ontslag, op 70-jarigen leeftijd. Hij heeft ruim 17 jaren zijn pen sioen mogen genieten. Do heer Meyèr was sedert vele jaren eerelid van Winterewijks departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Den laten Februari heeft aan het de partement van buitenlandsche zaken te 's-Gravenhage de uitwisseling plaats gehad der akten van bekrachtiging van de te 's-Gra^ venhage op 4 October 1900 tusschon Neder land en België gesloten overeenkomst van vrijdom van militie- en sohutterpliclit der wederzijdsche onderdanen. Door den heer W. F. Leemans mspee- tour van don Waterstaat, is eon oproeping gedaan aan allen, die aan de Polytechnische School studeeren of gestudeerd hebben, om door een bijdrage een graf te koopen op de begraafplaats te Warmond, ten einde daarin te doen overbrengen de laatste overblijfse len van den eersten directeur der Polytech nische School, den Staatsraad in buitenge^ wonen dienst A. Lipkens (Antonie Lipkcns, geboren 15 Februari 1782. was van 1841-1846 directeur der Pol. School en stier fop 15 December 1874 te Warmond.) Daar het graf nooit ie overgeboekt, is het bestuur der be graafplaats reeds lang gerechtigd het graf te doen ontruimen. Bij voldoenden steun wordt het graf eigendom van het „Lipkens- fonds." Eerlang wordt overgegaan tot de be noeming van een tweeden substituut-griffier bij de rechtbank te Utrecht. Mon schreef aan de ,,N. R. O." 31 Jan. uit Schwerin: Gisteren, den avond voor zijn vertrek van hier, heeft prins Hendrik een feest bijge woond, alsnog ter gelegenheid van den ver jaardag van groothertogin Maric gegeven op liet kasteel van den groothertog. Uitnoodigingen voor dat feest waren aan 120 dames en hecren gezonden. Het was in hoofdzaak een thé dansant gekenmerkt door een verrasing voor groot-herto0in Marie: do jonge groothertog met con aantal verwanten, cn dames en hccren dor hofhouding, zestien paren in 't geheel, dansten voor do groot hertogin een gavotte en een menuet a la rei ne in roecoco-stijl. Er werd gedanst in de gouden zaal", en groothertogin Marie, prins Hendrik, hertog en hertogin Paul Friedrich, prins Hcinrich XVIII lleuss en prinses Thekla van Schwarzburg-Rudolstadt een nicht van groothertogin Marie, zagen uit de groote, met bloeiende planten versierde nis dc voortreffelijk en bevallig uitgevoerde dansen aan. Do heeren droegen ccn witte pruik, een blauwen hoed, korte broek van lichtblauw atlas, en een met kanton jabots en zilveren borduursel afgezotten rok, een wit vest, zwarte verlakte schoenen en een staatsiedegen. De dames waren in het wit, een witte pruik met een touffo veeren, een japon van wit atlas mot tullen ruches, op den rok groote roode rozen en volants van point d'Alencon, op het lijfjo linten van zwart fluweel, verder schoentjes van roso atlas met witte kant. Er werd vervolgens door de overige leden van het gezelschap nog veel gedanst; om tien uren werd gesoupeerd. Het feest was om half een afgeloopen. Op 21 Maart zullen mevrouw Mann Bouwmeester cn de heer Malherbe voor drachten houden in de „Hollandsche Club" te Londen. Louia Bouwmeester zal In Maart te Brussel als Shylock optreden in den Vlaamschen Schouwburg. - Het ,,Hbl." verneemt dat weldra de aanbesteding zal plaats hebben vau het hoofd gebouw, benovens de ceonoruiegebouwcu, be stemd voor het Amsterdamsclic Sanatorium, dat te Laren verrijzon zal. IJadat Oranjc- Nassau's-oord bezocht was, werd ook het Volkssanatorium te Hcllendoorn in oogen- schouw genomen. Wat de bouwcommissie voornamelijk bezig hield, was de vraag of hetzelfde systeem lighallen, het kernpunt van het Sanatorium zooals in liet buitenland en tot dusverre ook hier te lande gevolgd werd met 't oog op de wisselingen van ons klimaat en de ongestadigheid van het weder in ons land wel kon worden toegepast. Daar men zulks aan twijfel onderhevig achtte, werd getracht een inrichting te tref fen. waarbij zooveel mogelijk aan ale geop perde bezwaren werd tegemoet gekomen. Door don minister van oorlog is be paald, dat bij do toewijzing van de lotelin- gen aan het korps en het garnizoen hunner keuze zij, die in het bezit zijn zoowel van eon getuigschrift van militaire bekwaamheid als van lickameiijko geoefendheid, den voorrang hebben boven hen, die slechts een dezer getuigschriften bezitten. li. M. de Koningin-Moeder heeft aan het museum Boymans to Rotterdam geschonken een exomplaar van haar portret, door P. de Jossolin de Jong, Ingevolge haar opdracht geëtst naar het portret, door dezen eenige jaren geleden geschilderd en in het bozlt van H. M. de Koningin. Hot is een zeer fraaie ets, de fraaiste van den kunstenaar. Nu reeds, zegt men, zyn er nog slechts enkele plaatsen over voor den eersten Nibe- lungen-cyclu8 te Bayreuth in Juli. Een verdiensteiyk ambtenaar, de heer F. J. Kleyn, hoofdcorrector by de „Nederland- ecbe Staatscourant," herdacht zaterdag het feit dat hy 40 jaar geleden in rykadienst is gotreden. Aanvankeiyk werkzaam by den raad van toezicht op de spoorwegdienstou, waar hy 19 jaren tot groote voldoening van zUn chefs arbeidde, werd hy in 1881 aangesteld als adjunct commies-corrector by de Neder). Staats courant en na het overlyden van den heer Carpontier werd hem de functie van hoofd- corrector toevertrouwd. Zyn mede ambtenaren in de bureelen der Staatscourant lieten niet na dezen herlnno- ringsdag te herdenken door den gewaardeer- don chef fraaie bloemstukken aan te bieden en verder hun belangstelling te toonen. De arrondissements rechtbank te 's Qra- venhage heeft ter vervulling eener vacature van rechter in dat college, opgemaakt de navolgende alphabetische lyst van aanbeveling: mr. E. R. E. Brants, mr. J. W. Mulder, mr. R. H. A. M. Romme, rechters, respectieveiyk in de arrondissements rechtbank te Zwolle, Rotterdam en Roermond. De arrondl86ements-rechtbank te Dordrecht, heeft ter vervulling der vacature van gnflier van dat college opgemaakt de volgende alphabeti sche lyst van aanbevelingmr. H. B. van der Eist, mr. J. J. Moll, mr. K. Moyer Wlersma, substituut-griffiers, respectieveiyk by de arron- di8semonts-roclitbank te Tiei, Utrecht en Win schoten. Het Museum van Kunstny verheid te Haarlem werd gedurende de maand Januari FEUILLETON. 68) XLVIII. „Do hertog" achtte het appartement, dat hy gehuurd had voor zyn „zaken", volmaakt veilig. De bowoners van het slop letten er niet veel op, wat hun buren uitvoerden, en ze haddon allen eeri gemeenschappeiyken vyand: de politie. 't Waren wel niet allen misdadigers, maar degenen, die zelf niet meededen, beschouwden toch diefstal en braak als een middel van bestaan, zoo goed als elk ander beroep. Het 'gaf zelfs een zekere onderscheiding onder deze laagste lagen der raaatschappy, als men kon meepraten over Harer Majestelts ge vangenissen. Do gewone straatagent kwam het slop nooit binnen, al werd er by de dageiyks voorkomende gevechten nog zoo luid door vrouwenstemmen „moordI" gegild en om „politie 1" geschreeuwd. De agenten wisten wel, dat de minste tusschenkomst dadeiyk de twistende partyen vereenigen zou om gezameniyk op te treden tegen den man van hot gezag. En hoe vond men in het duister, dat al het doen en laten dezer lieden omriugde, ooit den waren dader? •;De hertog" achtte het niet noodig, op dit terrein do minste voorzorgen to nomen. Een- jEaal in zyn kamor, spraken by en Joo vol komen vr|j over hetgeen ze voorhadden, en Bekommerden zich geen oogenblik om de buren. In deze huizen kon men iomand ver moorden, zonder dat een der bewoners er aan dacht, zich met de zaak te bemoeien. Op het oogenblik deed „de hertog" zyn best, Joe Huggett op zyn gemak te brengen; hy schilderde hem het karweitje, waarvoor ze samengekomen waren, in de helderste kleuren af, en stelde het voor als een gezellig uit stapje, een soort tydkorting. Joe was echter zeer wantrouwig en nog steeds vervuld van wrok tegen Ben Gooch, die met de vruchten van hun laatsten arbeid was gaan stryken. „De hertog", druk bezig, hem te overtui gen, hield plotseling op, uitte een vreeseiykon vloek en greep een kort breekyzer, dat by hem lag. „Wat ls dat?" brulde hy. Een geweldige duw werd van buiten ge geven tegen do kamerdeur, die open vloog; en twee mannen, met revolvers in de hand, sprongen de kamer binnen. „Laat dat ding zakken 1" riep de eerste man tot „den hertog", „of ik schiet. Wy zyn politiebeambten en wy arresteeren je, wegens den moord op lord Charlton 1" „De hertog" schoot met verwoed gebaar op Huggett toe en groep hem by de keel. „Dat heb jy gedaan, schoft 1" schreeuwde hy. „Jy hebt de dievenvangers hierheen gelokt 1" In zyn blinde woede dacht hy niet anders, of Joe had, door te „babbelen", de politie op hun spoor gebracht. Sergeant Verity hield den woesteling in bedwang met zyn revolver, terwyi Gannett nader kwam om hem te boelen. Doch eer Gannett hem kon bereiken, had by met het breekyzer Joe een hevigen slag toegebracht, waardoor deze werd neergeveld als een os. Verity kwam zyn kameraad te hulp; zy hielden zyn beido armen stevig vast De slor dige buurvrouw, die in de deur was versche nen, kwam nu nader en deed „den hertog" de handboeien om de krachtige polsen. „De hertog", die tot dusver goen oogen had gehad, behalve voor Huggett, zag nu pas goed, met wie hy te doen had. „Jelui bent my te handig af geweest," zol hy; „maar als die bond my niet in den weg had gestaan, zou ik je toch een van beiden een por gegeven hebben." HjJ koek minachtend naar de beweginglooze massa op den grond. „Die heeft zyn portie," zei hy; „die blaft niet weerl" De vrouw zag de beide detectives vra gend aan. „Ga de mannen maar halen," zei Verity; „wy zullen wel zorgön, dathy niet schreeuwt." „Als hy zyn mond open doet, zal ik dien stoppen," zei Gannett, zyn revolver oplichtend. Do schavuit, ziende, dat elke poging om het gepeupel uit de buurt tot hulp te b.ewegen, hom noodlottig zou zyn, zweeg en liet zich op een stoel vallen. De revolvers hielden hem in ontzag. Terwyi Gannett „den hertog" geen seconde uit het oog verloor, knielde Verity by Joe neor. „Hy heeft hem den schedel ingeslagen, Jack," zei hy. „We zullen hem gauw naar het hospitaal moeten brongen." Daar klonken reeds voetstappen op de trap, en de vrouw kwam met twee agenten in burgerkleeding. Op de binnenplaats boneden hoorde men gemurmel van stemmen. „Ze hebben ons in de gaten," zei een van de agenten; „maar er zyn er niet veel. De cab staat voor het slop, en een agent er by." „Neemt hom eerst op," zoi Gannett, wyzende naar Joo, die nog ademde, maar bewusteloos bleef. „We zullen bem in het hospitaal brongen." Gannett en Verity namen „den hertog" by de armen en gaven hem nog eens den vriend- scbappeiyken raad, heel kalm te biyven, wilde hy het rytuig levend bereiken. De andere mannen volgden mot Joe Huggett. Beneden aan de trap versperden vier kerels met ongunstige gezichten den weg. Maar de sergeants lieten de revolvers zien en Verity zei vriendeiyk: „Kom jongens, op zyi Er zyn nog een half dozyn van onze mannetjes in de buurt. Jelui zoudt er maar bekaaid af komen." Do mannen begrepen de Juistheid dezer vriendscbappeiyke opmerking en ze lieten den kleinen stoet passeeren. De vrouwen begonnen to schreeuwen en to schelden, en een van haar gooide mot een scherf, die echter „don hertog" trof er. niet de politiemannen. De twee, die volgden met Joe, hadden het kwader; maar toon de vrouwen zagen, dat de man, dien zy droegen, zoo goed als dood was, en do mannon riepen: „Een vrachtje voor het hospitaal!" woek het plebs terug met zekeren eerbied. Een minuut later waren de gevangene en de gowonde beiden in het rytuig. Do twee agenten, die hem gedragen hadden, liepen haastig naar een volgende straat om een ander rijtuig te nemen, ten einde ook naar het hospitaal to ryderf, waar zy verdere instructies konden krijgen. De vrouw, die bleek word onder do dreige menten en schimpwoorden van het volk, dat in haar de vrouwelyke spion had herkend, ging met hen mee. Aan het hospitaal gekomen, zei de dienst doende doktor, na voorlocpig onderzoek, dat de toestand van Joe zeer ernstig was. Verity liet een agent by hom achter. „Zoodra hy by kennis komt, moeten wy gewaarschuwd worden," zoi Verity; „misschien heeft hy wat to vertollen." „Dat denk ik ook," zei de doktor; „ge moet maar dadeiyk iemand sturen, die hom kan verhooren." Den volgenden morgen, toen sergeant Verity collega Gannett ontmoette, kon hy mooiiyk een gevoel van triomf onderdrukken. „Jack," zei hy, „nu ls het jouw beurt; maar je zult je toch met wat minder tevreden moeien stellen. Joe Huggett is wat bygekotnen maar hy zal het er niot levend afbrengen. Een rochter heeft hem verhoord, en hy heeft vorteld, dat hy en „de hertog" samen do inbraak ploegden; geen mensch anders was er by. „De hertog" sloeg lord Charlton dood eu de juweolon zyn naar Ben Gooch gebracht Dat hoer is van morgen ook ingerekend." „Heeft hy niet gezegd, boe ze by graaf van Powick binnen kwamen?" vroeg Gannett' nieuwsgierig. „Ja; ze hebben hot plan een hcelen tyd' van te voren opgemaakt en een goede ge legenheid afgewacht. Dien avond zagen zy den lord thuiskomen met een vriend. Die vriend ging na een poos heen en lord Charlton bleef even staan in de open deur. Zy over- rompeldon hem, drongen bem naar binnen, on daar heeft „de hertog" hem neergeslagen, uit vrees, dat hy lawaai zou maken. Die vriend moet Stephen Alison zyn geweest, cn de dieven herkenden hem niet. Je ziot, dat ik geiyk kryg: 3teplion Alison was onschuldig l" Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1