R» 12864 Donderdag 30 Jannari. A«. 1902. "s V\f wo: (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON. De Tweelingbroeders. IDSCH PBIJS DEZER COU~R A "NT: J Voor Leidon por 8 maanden1 14 ^Buiten Leiden, per looper en waar agontan gevestigd riJn v 1.80 Franco per post PRIJS DER ADVERTENTTËN: Van 1-6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17J. - Grootma letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Burgemeester en NV etbouders van Leiden, Gezien bet adres van M. FRANK, houdende I verzoek om vergunning tot oprichting van een Rookery en Zouterij in het porceel Maredijk, ,hoek Sundermeyerstraat, kad. bekend Sectie L Ho. 876; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis tuin het publiek, dat .genoemd verzoek met de bijlagen op de becretarie dezer gemeente ter visie gelegd ia; alsmede dat Jop Woensdag 12 Februari a. s., 's voormiddags te hal/elf, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden '.gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd: Leiden, F. WAS, Burgemeester. 28 Jan. 1902. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 30 Januari. Men schrijft uit Leiden aan de ,,N. R. C.": Sedert de kerkeraad der Ned.-Herv. Ge- ïneente alhier overwegend orthodox is, ge- schiedde reeds de aanneming tot lidmaten dier Kerk voor het vrijzinnig gedeelte op on regelmatige wijze. De kerkeraad zelf wei gerde do leerlingen van vrijzinnige predi- kanten en godsdienstonderwijzers aan te nemen. Er bestond echter een andere weg om tot het doel te geraken. Gebruik makend ,van het recht, bij artt. 40 en 41 van het 'Reglement op het godsdienstonderwijs hun verleend, gingen de vrijzinnigen tot den kerkeraad van het naburige Zoeterwoude, 'toen ter tijd ook vrijzinnig. Deze vroeg na mens belanghebbenden van den Leidschen kerkeraad bet vereisebte getuigschrift van zedelijk gedrag en waar dit, zooals als altijd geschiedde, niet werd verstrekt, voorzag ook nierin art. 40. Wanneer het getuigschrift binnen den gestelden termijn niet wordt overgelegd, geldt dit voor een bewijs dat de kerkeraad tegen de aanneming geen bezwaar heeft. Nu wilde Het toeval in die dagen dat een Leidsch vrijzinnige op den grond van Lei den onder Zoeterwoude een buiten had ge legen. Daar belegden predikant en kerke raad een vergadering, de aan te nemen jon gelieden wandelden do grens der stad over en de plechtigheid werd op wettige wijze yolvoerd. Nadat echter in Zoeterwoude ook de orthodoxie had gezegevierd, moest men het verder af zoeken te Voorhout of te Oudshoorn. Gemakshalve kwam nu de kerkeraad der laatste plaats bij den predikant te Leiden en voortaan deden jongelieden in de stad zelf belijdenis. Doch voor het eerst in 1900 en ook in 1901 weigerde de kerkeraad van Leidon de aldus aangenomenen als lidmaten te erkennen, artt. 40 en 41 van genoemd reglement zóó uitleggend, dat de plechtig heid moet geschieden, niet waar de kerke raad gelieft te vergaderen, maar in de plaats waar hij thuisbehoort, zich daarbij beroepend op een vroegere uitspraak der Synode. Het klassikaal bestuur van Leiden poog de den kerkeraad te bewegen de lidmaten alsnog in te schrijven. Toen hij daaraan geen gevolg gaf, hebben belangstellenden zich gewend tot het Prov. kerkbestuur van Zuid-Holland, door hetwelk de kerkeraad in het gelijk gesteld werd. Of nu belanghebben den zich ook tot de Synode zullen wenden is nog niet zeker. Om althans het bezwaar van den steeds tc- genwerkenden kerkeraad te ondervangen, zal echter dit voorjaar do aanneming te Oudshoorn zelf geschieden. Zaterdag a.a zal het 25 jaar geleden zijn dat J .Q. van Yelzen zijn betrekking als grafmaker op de R.-K. begraafplaats alhier aanvaardde. De off. van gez. 2de kl. W. A. A. Tuyt, van het 4de reg. inf. te Leiden, wordt van 1 Febri tot 15 April gedetacheerd in de le gerplaats te Milligen, ten einde aldaar op te treden als chef van den mil. geneeskundigen dienst. De heer W. Nauta, onderwijzer te Alfen aan den Rijn is benoemd tot hoofd der Chr. school te Hommerts (Wijmbritaeradeel). Bij de te Delft door B. en Ws gehouden verpachting der staanplaatsen voor de a. s. kermis waren o. a. hoogste inschrijvers voor: een stoomcaroussel, J. de Haare en Co. te Ruhrort voor ƒ1590, voor een stoomcaroussel, dezelfde /1890, voor een hyppodrome, P. de Bruijn, te Bergen-op-Zoom, /1200. Hedenavond zullen by H. M de Koningin- Moeder dineeren verschillende Minister», zoo mede enkele andere autoriteiten. H. M. de Koningin kocht uit de porte feuille van „Pulchri Studio" de aquarellen „Een veemarkt" van Frita Jansen, en „Aan de plassen" van H. G. Wolbers. H. M. de Koningin Moeder bezocht gieter- avond het Diljgentia-concert in het Gebouw. Op de soirée, gisteravond door den Franschen gozant by ons Hof gegeven, waren o. a. aanwezig de ministers van bultenlandsche zaken, van marine en van financiën; leden van de beide Hofhoudingen; de Commissaris der Koningin in Zuid Hollandde burgemeester en de gouverneur der residentie en andere militaire autoriteiten, zoomede de kunstschilder Mesdag. Te 's-Gravenhage is een vergadering gehouden tot stichting van een afdeeling van den Algemeenen Tuinlieden- en Bloc- mistenbond. De vergadering werd geleid door den Bondspresident, den heer Goedt, van Boskoop, die den bedroevenden toestand van de ondergeschikten in het tuinbouwvak schetste. Do heer Smelt (Schiedam) sprak over do noodzakelijkheid van organisatie evenals de heeren Veth (Zaandam) en Goris (Amsterdam). Nadat gelegenheid was gegeven zich als lid op te geven, meldden zich 25 leden aan, zoodat door deze toetreding de afdeeling te 's-Gravenhage als gevestigd kan worden beschouwd. Daarna werd de jaarvergadering van den Bond gehouden. Tot lsten secretaris werd gekozen de heer Smelt (Schiedam), tot lsten penningmeester, de heer Gaillard (Leiden), tot commissarissen de heeren Nauta (Zaan dam), Goedt (Boskoop) en Spaargaren (Aalsmeer). Verschillende vraagpunten werden behandeld. O. a, werd besloten voor- loopig een afwachtende houding aan te ne men in zake medewerking van den Bond met dio vereenigingen, welke een bespoedi ging der Staatspensionneering van werklie den willen trachten te bevorderen. Voorts werd besloten voorloopig nog geen stappen te doen tot verkrijging van een eigen orgaan. De vereeniging telt nu 12 afdeel ingen met circa 500 leden. Prins Hendrik is Dinsdagmiddag om halfzes met de heeren, die hem vergezelden, van zijn landgoed Dobbin, te Schwerin, te ruggekeerd. Op een desbetreffend verzoekschrift van de Kamer van Koophandel te Duisburg, heeft de Pruisische minister van koophandel dezer dagen geantwoord dat de onderhande lingen met de Nederlandsche Regeering be treffende do wederkeerige erkenning van pandrechten op schepen hervat zijn. In de gemeenteraadszitting van Amster dam was gisternamiddag aan de orde do be noeming van een hoogleeraar in de heelkun de ter vervulling der vacature-Kortcweg Uitgebracht werden op de heeren lo. Otto Lanz, priv. docent in de heelkunde te Bern, 26 2o. C. W. J. Westerman, arte te Haarlem, 0, 3o. dr. Mae Gillavry, assistent bij het on derwijs in de heelkunde te Amsterdam, 8 stemmen, zoodat is benoemd de heer Otto Lanz. Verder werd benoemd tot leeraar in de Engelsch© taal aan de 1ste Hoogere Burger school met 5-jarigen cursus voor jongens, voor den cursus 1901/2 of zooveel korter als noodig mocht blijkende beer A. J. Bos, al daar. Op 29 Januari werd door eenige Har monie- en Fanfarekorpsen in Zuid-Holland een bijeenkomst gehouden tot oprichting van een provincialen bond. Het voorloopig comité, bestaande uit de heeren Richard Hol, W. Kecreweer, W. Maclien, C. J. Dikstra, F. van Rossem, L. C. Veerman en P. M. Koster, heeft nu een concept-reglement aan de vereeni gingen, welke instemming hadden betuigd, toege zonden. Van do in deze provincie bestaande 110 verecnigingen hebben reeds 40 haar voor- loopige medewerking geschonken. Men schrijft aan „Dé Noordbrabander": De superior van de missionarissen te Scheut heeft gisteren een telegram ontvangen, mel dende dat do moord op de paters Van Mcir- haegen en Bongaere heeft plaats gehad te Ping-lo, een Ohineesch dorpje nabij Sia-yin- tscn in het apostolisch vicariaat van mgr. Bcrimjn gelegen. Het Btoomschip „Biolefeld", van Batavia naar Amsterdam, vertrok28 Jan. van Colombo; de „Herzog" (thuisreis) passeerde 28 Jan. Gibraltar, do „Reichstag" (uitreis) passeerde 28 Jan. Aden; de „Gedé", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 28 Jan. te Port-Said de „Kediri," van Batavia naar Rotterdam, yertrok 29 Jan. van Havre; de „Lawoe" ver trok 29 Jan. van Batavia naar Rotterdam; do „Oengaran," van Rotterdam naar Java, pas seerde 29 Jan. Ouossant; do „Myrmidon," van Java naar Amsterdam, passeerde 29 Jan. Wight; de Soembawa," van Amsterdam naar Batavia, passeerde 29 Jan. Kaap St.-Vincent; de „Salak," van Java naar Rotterdam, arri veerde 29 Jan. te Perimde „König" (uitreis) passeerde 27 Jan. Gibraltar. Alfon. By de gehouden vorklezing van twee leden van den gemeenteraad werd in de vacature G. van Dobben gekozen de heer O. van der Linden (a.-r.) met 345 stemmen, tegen 67 stemmen op den heer H. Spruyt (lib.). Voor de vacature C. Naglegaal moet herstemming plaats hebben tusschen de hee ren Th. Sprey (vrij.a.-r.), 180 stemmen, J. W. Giant (lib.) 83 stemmen, G. M. Hern- green (a.-r.) 83 stemmen terwijl op den heer A. Vlasman (r.-k.), 82 stemmen werden uit gebracht. Noordwyk-aan-Zee. Gisteren zijn alhier aangespoeld twee stukken van echeepsbooten, gemorkt „Bahia" en „Bilbao". Voorhout, Toen gisteravond trein No. 147, welke uit Haarlem vertrekt 10.28, Voorhout passeerde ontstond, door een defect aan de Wostinghouserem, een oponthoud van 12 minuten. Daarna stoomde de trein langzaam naar Leiden voort om daar te worden her steld. Voorhout. Dr. Metzlar zal Vrijdagmiddag a.s. te één uur in het Raadhuis zitting hou den tot kostelooze vaccinatie. Rassenhelm. Vrijdag 81 Januari a. e. zal des namiddags om drie uren ton raadhuize gelegenheid bestaan om zich kosteloos te la ten inenten. Zegwaard. Het aantal Ingeschrevenen voor de nationale militie bedraagt in deze ge meente 15, waarvan er 2 als reden tot vrijstel ling broederdienst hebben opgegeven. Onder de ingeschrevenen is er 1 die niet schrijven kan. Ter secretarie des polders is gedurende 14 dagen voor de ingelanden ter inzage geleg 1 de herziene lijst van de stembevoegde inge landen van den Palensteinschen polder. Be zwaren tegen deze lijst moeten schriftelijk worden ingediend vóór 10 Febr. o. s. Zoetermeer. In deze gemeente hebben zich 16 jongens ter inschrijving voor de militie aangemeld, waaronder 2 die brocderdic-nst zullen doen gelden. Een van de ingeschreve nen kan lezen noch schrijven. Het kohier van de grondbolasting dienst 1902 is door den directeur der directe belas tingen invorderbaar verklaard tot een bedrag van /8504.57 als voor gebouwde eigen dommen /1707.77 ongebouwd ƒ6796.80. Het kohier bevat 157 aanslagen. Zoeterwoude. In de gehouden vergadering van het hoofdbestuur met de afgevaardigden der R.-K. kiesvereeniging dezer gemeente werd door den voorzitter in stemming ge bracht een voorstel der 1ste afdeeling om de bestaande afdeelingen op to heffen en eene kiesvereeniging te vormen onder één bestuur, welk voorstel werd aangenomen met 11 tegen 8 stemmen. Vervolgens werd een comité benoemd van 5 personen, aan wie de taak ia opgodragen een nieuw reglement te ontwerpen. Door de vergadering wenden daartoe benoemd de heeren A. v. Leeuwen, P. Paardckooper, A. van Gils, W. A. Zandvliet en A. v. Benno- kom. De voorzitter sloot daarop de vergadering en sprak den wensch uit, dat het comité mo ge slagen in de pogingen tot oprichting oener nieuwe kiesvereeniging. Het aantal ingeschrevenen voor de mili tie der lichting 1903 bedraagt voor deze ge meente tot heden 30. Tot adjunct-brandmeester aan de brand spuit aan den Rijndijk is benoemd do heer J. S. I. v. Rijn en in diens plaats tot comman deur aan genoemde spuit de heer R. Hen- driksen. Het kohier der grondbelasting op de ge bouwde en onbebouwde eigendommen over 1902, invorderbaar verklaard op den 24sten Jan. jl. is aan den ontvanger ter invordering ter hand gesteld. De hoofdsom voor de gebouwde eigendom men bedraagt ƒ4989.50, waarvan 40 opcenten voor de gemeente ƒ1995.80 die van de onge bouwde ƒ13,797.38 waarvan 10 opcenten ƒ1379.74. De commissie tot wering van school ver zuim in deze gemeente heeft tot haren voor zitter herkozen den heer W. G. Streefkerk, tot secretaris den heer G. L. Lekkerkerker. In 1901 werden in deze gemeente, buiten de inzamelingen voor de Transvaal, gehou den 12 collecten, waarvan 8 door instellingen buiten de gemeente gevestigd. Door de heeren H. G. v. Egmond en Co. te Leiden, is vergunning gevraagd tot liet oprichten van een machinegebouw met maga- zijn en kantoor op het terrein der ijzercon- structiefabriek. Bezwaren tegen de oprich- ting kunnen worden ingediend tot en met II Febr. a. s Bij Kon. Besluit is aan C. F. Kruisinga, luitenant ter zee 2do klasse, opgedragen de betrekking van directeur der Rijkswerkin- richting Vecnhuizen No. 3, voor den tijd van con jaar, ingaande 16 Februari as., onder stilstand van inkomsten bij de marine en zonder opklimming in de ranglijst. De bij Kon. Besluit van 29 Augustus 1892, aan N. Lamons, thans concierge bij het ge rechtshof te Amsterdam, verleende eere-mo- daille verbonden aan do orde van Oranje- Nassou, in zilver, bij bevordering vorvan^ gen door de eere-medaille, verbonden aan genoemde orde, in goud. Aan A. M. van Kessol, ontvanger der di recte belastingen van het 3de kantoor te Amsterdam, op zijn verzoek, eervol ontslag uit 's Rijks denst verleend, onder dankbe tuiging voor de diensten door hem aan der; lande bewezen. D. Buter, thans sluisknecht bij de Noord>- zeesluizcn te IJmuiden, met ingang van 1' Februari benoemd tot gezagvoerder op een; der twee stalen raderstoombooten, ten dien-- sto van het veer over het Noordzcckanaal in do gom een te Veisen. Marine en Leger. Krachtens koninklijk besluit van 28 deze* zal Hr. Ma logementschip „Neptunus" 22 Februari a. s. te Willemsoord worden in dienst gesteld. Bij gemeld besluit is het bevel over genoemden bodem alsdan opgedragen aan don kapitein ter zee J. CardinaaL Voorts worden met dien datum aan booril, van genoemd logementschip geplaatst: do. luitenants ter zee der l6te klasse O. L. Tcn> minck Groll cn R. F. van BrakeJ Schimmel* eerstgenoemde als eerste officier; de luiten nants ter zee 2de klasse J. H. Commija, L, Arend sen de Wolff, C. J. J. Beynen, E. M* J. Chevalier, F. H. Staverman en O. CL Kayserde kapitein der mariniers J. A« van Toorenburg; de eerste luitenant deï, mariniers J. van der Kop, de twecdo-luito*^ nants der mariniers R. G. M. A Heg, P„ van Werdt en F. A. Kimball; de officia*! van gezondheid der lste klasse G. Poolman* de officier van gezondheid der 2de klasse I*, van Lissade officier van odministratio de* 1ste klasse A. M. Post Uitorweer en do of ficier van administratie der 2de klasse M* C. Jautzo. Transvaal en Oranje-Yrtjstaat. De Portugeesche commissie uit het Chris* telijk Nationaal Boeren-Comitó heeft van den heer O. van Bocschoten, hoofd van dienst bij presidont Krugar, een dankbotui* ging uit naam van den Presidont ontvangen' voor haar bemoeiingen in het belang van do krijgsgevangenen te Caldas da Rainha. 64) „Neen," zei de sergeant, hem scherp aan ziende. „Die vrouw zocht Clement Hansell, en ze wist, dat gü die man met zyn kondt. De echte Clement Hansell is te Londen ge weest, in een hotel, waar hU sprak met den man, die haar vergezeldo. Die man vertelde haar, dat gy niet Hansell zyt, Hansell, dien %y zocht met een dolk in de vuist." Hy liet Stephen het wapen zien. Stephen herinnerde zich den brief, door Ohipchase aan bem gebracht, en hy begreep de zaak. Hy deed een poging om kalm to ecbynen, om aan zyn stem het merk der waarheid te geven. Doch het mislukte hem geheel. H(J kon slechts eenige woorden stotteren en hield op. Verity kwam vlak voor hem Btaan, legde de hand op zyn schouder en sprak: „Gy zyt niet John, maar Stephen Alison I" Do ex-veroordeelde boog het hoofd. „Ja", zei hy, diep ademhalend, „die ben ik. Wat wilt ge met my doen?" „Arresteeren 1" riep Verity uit. „Ik beloofd», eer ik hier kwam, om inlichtingen te krtygen, dat ik de identiteit van den persoon niet verraden zou, tenzy deze medepUchtig was aan het misdryf. Gy wordt beschuldigd, Stephen Alison, van moord op lord Charlton. Gy zyt myn govangene." „Wilt gy een oogenblik naar my luisteren vroeg Stephen, zich herstellende. „Qy zyt altyd myn vriond geweest Gy kent myn geschiedenis, gy hebt medeiyden met my gehad in vroeger dagen, heb nu ook mede iyden en help my I" „Een moordenaar helpen om aan de justi tie te ontsnappen?" „Ik vraag u niet om mij te helpen vluch ten ik vraag uw hulp om den waren schul dige te vinden. „Ik mag niet naar u luisteren; ik moet mijn plicht doen. Gij moet den rechter be wijzen, dat ge onschuldig zijt." „Dat kan ik niet doen, als ik gearresteerd word. Ik zou mijzelvon hebben aangemeld, maar ik zag, hoe verschrikkelijk de schijn tegen mij was. Bedenk, sergeant, dat ik zelf om u heb gezonden; dat ik dus zelf oorzaak ben, dat ge mijn geheim hebt ge raden." ,,'t Is waar," zei Verity aarzelend, „maar Hij kon het zich nog niet begrijpen. Ste phen Alison was dood gevonden-hij had hem zelf gezienStephen Alison was begra venen hier stond hij levend voor hem, als millionnairl Een oogenblik vergat hij, dat die man van yaoord verdacht werd. Driftig vroeg hij „Wie was hot, dien wij in uw kamer vonden?" „Mijn broeder John." En nu vertelde Stephen de geheele ge schiedenis: hoe die broeder Bij hem geko men was, om goed te maken, wat hij had misdaan; hoe hij door een plotseling toeval dood was gebleven, en hoe de gedaantever wisseling had plaats gehad. „Ik liet John Alison dood als Stephen Alison in mijn kamer, en ik kwam hier als Clement Hansell om bezit te nemen van wat mij rechtens toekwam." De sergeant luisterde als iemand, die droomt. Hij kan nog moeilijk den toestand vatten; doch zijn gezond verstand zei hem, dat hij de waarheid sprak. Stephen, gebruik makende van de verba zing zijner toehoorders, vervolgde snel zij" verhaal. Hij vertelde van het komplot, waar in Darvell hom wilde betrekken, en hoe hij toegestemd had om lord Charlton te verge zellen, niet met het doel, hem te vermoor den, doch integendeel om hem te bescher men. Hij vertelde van zijn nachtelijk bezoek in het huis van den graaf van Powick en van zijn ontsteltenis, toen hij het bericht omtrent den moord vernam. Toen hij zijn verhaal geëindigd had, was Verity overtuigd van zijn onschulden toen Stophen hem de bijzonderheden meedeelde van zijn ontmoeting met „den hertog" op dien avond in Piccadilly, bestond er geen twijfel meer, wie de moordenaar was: „de hertog" en een van diens handlangers wa ren het huis binnengeslopen, nadat Stephen het had verlaten en hadden den lord ver moord, die hen hinderde bij den juweelen- diefstaL Opnieuw gevoelde Verity een innige sympathie voor den man, dien hij eens had gearresteerd. Eigenlijk was het zijn plicht, dit weer te doendoch hij kon hot niet over zich verkrijgen, Stephen terug te sleepen in de ellende, waaraan Jiij was ontsnapt; hij besloot, alles te wagen en voorloopig het ge heim, dat hem geopenbaard was, voor zich te houden. Zoo hij er in mocht slagen, de schuldigen aan de justitie over te leveren, dan had men dit te danken aan de inlichtingen van Stephen; daarmee stelde hij zijn geweten gerust. De eenige moeilijkheid was, Darvells schuld te bewijzen zonder het getuigenis van Stephen Alison. Niemand zou kunnen be wijzen, dat Stephen nooit voornemens was, de misdaad te plegen, die Darvell van hem verlangde. Het eerste werk was, Stephen schoon te wasschen van de verdenking, dat hij den moord had gepleegd. „Doe dat," zei de ongelukkige man, nu bij wist, wat do gezindheid van den detec tive was; „wat er ook met mij gebcurc, laat die schaduw niet rusten op het levonspad van mijn vrouw en kind." XLV. Jack Gannett volgde zijn eigen weg. Hij was zeker, dat er een bezoeker geweest was in Exton-9treet, op den avond, toen de ex- veroordeelde plotseling aan een harlaandoe- ning bezweek. En hij zocht naar dien bezoe ker. Hij wist, dat er een tweelingbroeder van Stephen bestond, en Wesfcons inliohtingen ga ven vrij wel de zekerheid, dat deze man Step hen dien avond had bezocht. Doch aangezien er bij de Chipchases niemand thuis geweest was, kon geen sterveling daarover juiste in lichtingen geven. Gannet had in de buurt geïnformeerd, en eeD jonge dame, wie hij om inlichtingen had gevraagd, deelde dit aan Lobelia mede. „Die politie-rneneer is bij mij geweest, Lo- bolia, om te vragen naar dien moordenaar bij jelui boven," zei ze; „hij heeft mij ge vraagd, of ik ook een kerel, die precies op den moordenaar leek, om het huis had zien draaien. Ik ben maar blij, dat ik er niets van wist; anders was ik ook in de krant gekomen, net als jij." Lobelia verbaasde zich over de onbe schaamdheid van dat jeugdige vrouwmenschy dat zich scheen te verbeelden, dat zij ook het Britsche publiek kon doen beven van nieuw»- gierigheid zooals zij, Lobelia, had bewerkstel-» ligd; cn tevens was zij verontwaardigd bij do gedachte, dat na haar schitterend succes in de pers nog iemand anders door do autoritei- ten kon worden geraadpleegd. Den volgenden morgen bij het ontbijt ver telde zij het nieuws aan Jim, die bezig was, met behulp van Hansclls vijftig pond, zijn huishouden in orde te brengen, ten einde me juffrouw Jones naar het „echtaltaar" to voeren, zooala Lobelia's heldinnen dat noem den. „Wat zeur je nu, Lobelia? Iemand, dio sprekend geleek op onzen huurder? Die zoiï hier om do deur gedraaid hebben?" „Ja, daar zoeken de detectives nu weer naar." Jim stak do duimen in de armsgaten van zijn vest en keek zijn vader aan. „Dat is gek, ouwe! Je herinnert je nog, wat ik je gezegd heb, toen in dien brief te rugbracht." „Ncenl" bromde Som, die nu inderdaad van rheumaüiek te lijden had. „Neen, jon gen, ik herinner mij niets; als jouw botten pijn deden zooals nu de mijne, zou je ook aan niets anders kunnen denken." „Ik herinner mij wel, wat jo zei, toen ja meisje hier op de thee was, Jim", zei Lobe lia, die milder gestemd was jegens juffrouw Jones, in het vooruitzicht, Jims bruidsmeisje te worden. „Je vertelde, dat de heer, wïcn jo den brief gaf, precies leek op onzen Alison." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1