fk 12852 Donderdag 10 Januari. A0. 1802. §eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. FEUILLETON. De Tweelingbroeders. IDSCH DAGBLA PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden nor 8 maandon t te/ 'Buiten Leiden; per looper en waar agenten gevestigd ïfln 1.80 Franco ,per post 1.65- PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17 J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Leiden, 16 Januari. In de gisteravond gehouden zitting van de iKanior van Koophandel en Fabrieken wer- ,den herbenoemd: als voorzitter, de heer P. 'li. C. Driessen en als onder-voorzitter de lieer H. C. Juüa. Verder werden benoemd j'fcot leden der commissie voor het archief de teheeren Juta en Verhey van Wijk, en wan die [voor het Verslag de heeren Driessen, Van J-jNouhuys en Zaalberg. Ten opzichte van een adres van een aantal 'belanghebbenden bij den invoer van kaas i naar Duitschland aan den Minister van Bui- I tenlandsche Zaken, strekkende Z.Exc. tever- zoeken zijn invloed aan te wenden ter bevor- dering, dat het bij den Duitechen Rijksdag ingediend wetsontwerp tot verhoogingvan het invoerrecht op kaas, van 20 tot 30 Mark per 100 K. G-. niet tot wet worde bekrachtigd, I werd besloten aan adressanten te kennen te I geven, dat u Kamer bereids in dien geest j aan den Minister een schrijven had gericht en dus ree k aan het verlangen van belang hebbenden was voldaan. Aan de Kamer te Meppol zal worden te kennen gegeven in aniwoord in zooverre op j een verzoek om adhaesie aan ccn adres ge- richt aan de Maatschappij tot exploitatie i {van Staatsspoorwegen, om op marktdagen 'ééndaagsche retourkaarten 3de klasse ver- krijgbaar te stellen tegen den prijs van en- kele reis, dat de plaatselijke omstandigheden voor Leiden niet gelijk zijn aan die te Mep- I pel en dus aan het verzoek geen gevolg kan (worden gegeven. Aangenomen werd voor kennisgeving de nota van het Hoofdbestuur der Vereeniging tot bevordering van Fabrieks- en Handcls- J nijverheid in Nederland, waarbij de wen- i echel ij kheid werd betoogd om over te gaan (iot.de oprichting van ccn bureau voor tech- 1 arische adviezen. i Langdurige beraadslagingen werden ge- Jvoerd over een nota van Burg. en Weths., j Öe zienswijze vorzoekende te mogen vernemen ,van de Kamer omtrent de eventueele oprich- j ting van handels- cn industrie-scholen. Het j resultaat der beraadslagingen was, dat de I Kamer haar zienswijze aan Burg. en Weths. in een uitvoerig rapport zal raedcdeeltón, waarvan de inhoud te "ijner tijd ter algemec- j »e kennis zal worden gebracht. Naar aanleiding van oen onlangs inge- 1 .Voerde verlaging van het tarief van perso- I iienvervoer op de paardentram alhier, werd ten slotte besloten aan de directie van gc- j meld vervoermiddel ornstig in overwoging te geven voortaan een uniform-tarief van 5 cents per persoon te berekenen, desnoods en zoo mogelijk met uitbreiding van haar net naar en langs do Haarlemmerstraat. De l8te luitenant E. Schütt, van het 4de regiment infanterie alhier, die voor een deta- cheering aan de Werkplaatsen voor draagbare wapenen aan de Hembrug tot het volgen 1 van een wapencursus is aangewezen, is heden derwaarts vertrokken. Aan het Poetkantoor alhier en de daar zonder behoorende hulpkantoren werden go- 1 durende de eerste helft der maand Jan. !do volgende brieven en briefkaarten bezorgd, welke Wegens onbekendheid van de geadres seerden niet besteld konden worden. Brieven: Mevr. Hermana Hoykoop Jonker, Almeloo; mej. Smit, G. H. Brat, me vrouw Kalf, Amsterdam; mej. H. F. Ouwerkcrk, v. d. Bruggen, Delft; jhr. Roëll, mej. Wakaer, F. J". Hakkaard, 's-Gravenhage; mej. De Boer, Haarlem; Yenninga, Leeuwarden; J. Kroesbeek, Den Helden, wed. Meyer, mej. C. Ruygrok, Rotterdam; A. S. Peeters, Utrecht; wed. Hallings, Voorschoten; A. v. d. Werf, Wa- geningen; Gerritje Eigenbrood, Zoeterwou- de; Schouten, J. F. van Hasselt. Zutphen; M. Muller, afgezonden uit Sassenheim, Rijscnburg; A. v. Dongcren, afgezonden uit Sassenheim, Haarlemmermeer; Krel, plaats v. afz. onleesbaar, Leiden. Briefkaarten: H. H. D. van Slijpe, Gouda; Pruffa, A. Hagenbeek, M. Fop, 's-Gravenhage; wed. A. Klinkenberg, Haar lem; mej. M. van Leeuwen, Innerbeek; mevr. v. d. Schar, Leiden; I. Yerkade, Leimuiden; M. Schink, Utrecht; Johan Meiss, Zutfen; Lucie Knarren, niet ver meld. 6 zonder adres. Terugontvangen uit liet Buitenland. B ri e- ven: Victor Mijsaart, Antwerpen; O. v. Dicst, Köln. Briefkaarten: Mevr. Groeneveld Pottum, Aachen; L. Steinhoff, Berlin; B. J. G. Speet, Wakefield. De ontvangst door H. M. de Koningin on Z. K. H. den Prins van autoriteiten droeg gisteravond niet het officieele karak ter, dat anders bij dergelijke gelegenheden gebruikelijk ie. Do burgerlijke autoriteiten konden in wandelkostuum verschijnen. H M. was in blauw middag-toilet gezeten op een stoel en sprak alle heeren toe. De Prins stond in marine-tenue naast den zetel van de Koningin. Ter audiëntie waren o. a. de pas benoemde secretaris-generaal bij het Dep. van Buitenlandschc Zaken, de jongste raadsheer in den Hoogen Raad, de nieuwe leden van den Haagschen gemeenteraad, de hoofdcommies ter gemeentesecretarie, de heer Van Ginkel, en de gedecoreerde pers jubilaris de heer B. Blok. De 1ste luit. der inf. E. de Kruyff, te Amsterdam, wordt 1 Febr. a.s. belast met de opleiding der militaire wielrijders bij het zevende regiment aldaar. Bij boschikking van den minister van binnenlandsche zaken is, met ingang van 16 Januari 1902, aan F. J. H. M. Thijs, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als assistent voor de geodesie, het landmeten en water passen aan de Polytechnische School te Delft. Te Amsterdam zijn benoemd tot hoof den van openbare lagere scholen: de heeren H. van Es en P. Voermans, onderwijzers al daar. H. M. de Koningin heeft het bescherm vrouwschap aanvaard van het Oude Man nen- en Vrouwenhuis der Ned.-Herv. Ge meente te Apeldoorn. Volgens uit Batavia ontvangen tele gram is de afschaffing van de uitgaande rechten op koffie gisteren ingetreden. (H.) Naar aanleiding van het bericht der „N. C.", dat te Buitenzorg door fanatieke inlanders een moordaanslag zou gepleegd zijn op katholieke priesters aldaar, zegt ,,De Tijd": ,,Wij geven dit bericht, zooals het door ons werd aangetroffen: hopende evenwel, dat het onjuist moge blijken. Een informatie toch, ingesteld bij zeker adres hier te lande, waar in geval van overlijden of van andere zeer ernstige omstandigheden ,onze missio narissen in Ned.-Indië betreffende, steeds telegraphische mededeeling ontvangen wordt, leidde tot geen resultaat. Men wist dddr niets. Zoo dus werkelijk al een aanslag op een of meer onzer priesters heeft plaats gehad, mogen wij veronderstellen, dat die daar, gelukkig, geen noodlottige gevolgen gfhad heeft." Do heer Van Waasdijk, kapelmeester van de stafmuziek der huzaren te 's-Gravon- bage, heeft tegen Maart a. s. eervol ontslag uit den militairen dienst gevraagd. Het Zuidafrika^nsche gezantschap te Brussel ontving voor de derde maal f 100 van de firma W. Voet en Zonen, te Haarlem, voor de vrouwenkampen ln Zuid-Afnka, zijnde do winst van den verkoop van gedonkpennlngen aan den oorlog. In September zullen door de lete divisie infanterie, bestaande uit het reg. gren. en jager», het 4de en het 7de rog. inf., in ver eeniging met het 8ste reg. inf., najaars manoeuvres worden gehouden op de Veluwe, onder leiding van den generaal-majoor W. B. J. Duycker. „Staats-Courant" No. 13 bevat een lste opgave van do kantoren, waar Nederlandsche pasmunt, mits voor niet minder dan vijftig gulden voor de zilveren en tien gulden voor de fronzen, kan worden ingewisseld tegen rijksdaalders, guldens en halve guldens; 2de een mededeeling van die kantoren, waar de verwisseling slechts kan geschieden, voor zoover de vereischte standpenningen daar aan wezig zijn en 8de opgave van den tijd, waarop de kan toren opengesteld zijn. (Staatsblad 20S). Do Koningin heeft gekocht do schilderij van Chr. Dommelsbuizen, voorstellende: „De Tocht van Hll. MM. op de Maas voor Rotterdam 25 Sept. 1899". Te Sneek is in 59 jarigen ouderdom overleden dr. A. Nyiand, by na 30 jaren leoraar in de wis- en natuurkunde aan de H. B.-School aldaar. De nieuw gebouwde-kerk der Ned.-Herv. Gemeente te Harmeien zal a. s. Zondag in gebruik worden genomen. Ds. J. W. Beeren- kamp, van Jutfaas, consulont der gemeente, houdt een inwijdingsrede. Men schrijft aan „De Standaard" uit Kampen, dat prof. D. K. Wielenga, die sinds eenigen HJd wegens krankheid te Rotterdam in „Eudokia" vertoeft, geregeld In betêTSchap toeneemt. Het stoomschip „Admiral" (uitreis) ver trok 13 Jan. van Las Palmasde „Gouverneur" (thuisreis) vertrok 14 Jan. van Zanzibar; de „Horzog" (thuisreis) passeerde 14 Jan. Aden de „Timor", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde te Suez 15 Jan.; de „Bogor" arri veerde 15 Jan. van Stettin te Rotterdam; de „Offenbach", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 15 Jan. Dungeness. Bodegraven. In het afgeloopen jaar zjjn op de weke lij ksche markten alhier aange voerd: 8581 wagons Goudschei kaas met 433,434 stuks, 205 wagens Derbykaas met 9937 stuks, 550 wagens Edammer kaas met 80,826 stuks, 8 wagens Leidsche kaas met 411 stuks, te zamen 9344 wagens, aanbrengende 524,608 kazen, vertegenwoordigende een ge wicht van pl. m. 2,865,862 kilogram. Verder werden aangevoerd 16 paarden, 1 veulen, 1 vaars, 3 nuchtere kalvcTen, 7 scha pen, 1617 lammeren en 258 biggen. Er wer den 513 wagens met kaas meer aangevoerd dan in 1900. Hillegom. Ten gevolge van het reeds ge melde alhier jl. Zondag gebeurde ongeluk,nl. het overrijden van een bijna 78-jarige vrouw, door een trein, aan den overweg van do Holl. spoor aan den Loosterweg werd gisteren door de justitie uit Haarlem, alhier een gerech telijk onderzoek ingesteld. Gebleken is dat de afsluitboomen waren neergelaten, maar of ze waren bewaakt daar aan mag met grond getwijfeld worden want vrij algemeen is het gevoelen dat het ongeluk dan niet had kunnen plaats hebben. Tal van personen kunnen naar waarheid verklaren dat de afsluitboomen van gemelden overweg, zoowel bij dag als bij avond zijn neergelaten en zeer slecht worden bewaakt. Klein en groot gaan cr onder door, en daar de hoornen altijd gesloten zijn en zij er niemand bij zien staan, achten zij den weg veilig en geven wei nig acht op het gevaar. Bovendien is deze gewoonte ook zeer hin derlijk voor het publiek verkeer met rij- en voertuigen cn meermalen wanneer op het ge roep der bestuurders daarvan niemand ver schijnt om de boo men te openen, dan doen zij dit zelf. Ongelukken als die van j.l. Zondag zijn daarvan het gevolg, en als die zijn ge beurd, dan zegt zoó'n nalatige wachter of wachteres: Ik ben verantwoord, want de hoo rnen waren neer gelaten, en ik stond cr bij. En om zich op die wijze voor straf te vrijwaren, is de passage den gehoelen dag ge stremd, doch met het oog op het gebeJurde on geluk, wordt er niet aan getwijfeld of aan dezen onhoudbaren toestand zal door de be voegde autoriteiten wel een einde worden gemaakt. Leiderdorp. Voor de betrokking van hoofd der openbare lagere school alhier, jaarwedde f 1000, met twee vfifjaariyksche verhoogingen, hebben zich aangemeld 48 sollicitanten, waar van 22 geiyke botrekking elders bskleeden. Oudshoorn. Gedurende hot afgeloopen jaar werden in deze gemeente uitgereikt 41 arbeids kaarten. Het aantal geldige arbeidskaarten op 31 Dec. 11. bedroeg 39. B(j de in 1901 gesloten liuwelyken werd een bedrag van f 17.37 gecollecteerd. Op Woensdag 22 Januari a. s. zal van des namiddags 23 uren in het Weeshuls gelegenheid bestaan voor kostelooze inenring. Valkenburg-. Op 15 Januari 1902 bestond de schoolbevolking a/hior uit 115 kinderen, waarvan 55 jongens en 60 meisjes. De burger- lyke gemeente telt 661 zielen. Warmond. Het vanouds bekende café „Warmonderhek" met aanhoorlghedon heeft gisteren by afslag, in combinatie, opgebracht f 21,151. Oude-Wetering. De 55-jarlge meffr. de weduwe B. is hier in den nacht van 14 op 15 dezer byna door kolendamp gestikt. Gelukkig trok het de aandacht, dat zy in den morgen op een tyd, dat zy andore reeds op was niet gezien werd. Op de onmld- deliyk Ingeroepen hulp van dr. Eeyier, en geholpen door schoonzoon en buren, benevens de noodlge vontilatie, kwam ze boven alle verwachting weder byzy is nu buiten levensgevaar. Zoetorwoude. De lste afdeeling der R. K. kiesvereeniging heeft een vergadering be legd op 17 dezer des avonds te 7 uren bij erven Angement, waarop aan do orde zal worden gesteld, o. m. Vorkiezing van een Voorzitter (aftr. A. Westhof) verkiezing van 5 gedelegeerden en 5 plaatsvervangers en voordragers van candi- daten voor het hoofdbestuur. De 4de termijn der uitkecring, door het Rijk aan de gemeenten te doen, ingevolge do wet van 24 Mei 1897, bedroeg voor deze ge meente f 2933.28 1/2. De totale uitkeering f 11,726.28 1/2. Het aantal ingeschreven houders van hondenkarren in deze gemeente bedroeg in het vorig jaar 33. Op 31 December 1901 waren in deze ge meente ""13 inrichtingen aanwezig, waar krachtens vergunning sterke drank in het klein werd verkocht. Het vergunningsrecht bedroeg in dab jaar 355; op elke f 50 huur waarde wordt f 5 geheven. De leden van don Boerenbond dezer ge meente zijn opgeroepen ter algemeene ver gadering op 22 dezer des avonds 7 uren bij erven Angement. De agenda bevat: Verslag over het afgeloopen jaar. Rekening en ver antwoording. Verkiezing van 3 bestuurs leden; aftredend zijn de heeren: A. v. Leeuwen, M. Ph. Kompier cn Q. Doeswijk. Uit de „Staatscourant," Kon. besluiten. By het Departement van Buitenlandsche Zaken bevorderd tot referendaris jhr. mr. F. G. van Panhuys, thans hoofdcommies. Met ingaDg van 16 Januari aan J. C. Swaving, te Nijmegen, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als schoolopziener in het ariondissement Geldermalsen, en jhr. mr. J. B. D. Tulleken, te Arnhem, benoemd tot schoolopziener in het arron dissement Geldermalsen, met gelijktijdige toe kenning van eervol ontslag uit zijn betrekking van schoolopziener in het arrondissement Apel doorn. Met ingang van 14 Januari, voor den tyd van twee jaren, belast met bet gezondheidsonde! zoek van uit zee te Harlingen aankomende schepen, D. P. van Nouhuys, eervol ontslagen officier van gezondheid lste kJ. bij de zeemacht, te Harlingen. Benoemd tot plaatsvervangend lid der commissie, die, te rekenen van 1 Augustus 1901, gedurende óón jaar, te Utrecht belast is met het afnemen van de practi8cho examens van arts eu van tand meester, dr. H. A. Laan, arts te Utrecht. Aangewezen tot gedelegeerde der Nederlandsche Regeering by het in 1902 te St.-Petersburg te houden internationaal congres voor visscherij en vischteelt, dr. P. P. C. Hoek, wetenschappelijk adviseur in visscheryzaken. Met ingang van 16 Januari aan den opzichter 3de kl. bij de Landsgebouwen, A. Mondt Jr., op zjjn verzoek, eervol ontslag verleend uit 's Rijks dienst. Vacature M. 0. De minister van binnenlandsche zaken brengft ter kennis van belanghebbenden, dat aan de Rijks-* landbouwschool te YVageningeu eerlang zal zijn te vervullen de betrekking van leeraar in natuur kunde. Jaarwedde ƒ2500, Zy, die voor dezo betrekking wenschen in aan merking te komen, gelieven zich, met overlegging hunner sollicitaliestukken, vóór 1 Februari a.s. aan to molden bij den inspecteur van het middelbaar onderwijs, belast met het toezicht op de landbouw scholen, P. van Hoek te 's-Gravenhage. Tentooiistelling (e Rome. Van den 25sten Februari a. s. af wordt voor den duur van 6 weken te Rome in heb Polycliuicum Umberto I, daartoe welwillend afgestaan door het Ministerie van den Ar beid, de 4de Internationale Tentoonstelling gehouden van Landbouw, Nijverheid en Kunst, waarv oor door de Ministers van Bin nenlandsche Zaken, van Onderwijs en van' Landbouw, Handel en Nijverheid in Italië, benevens door heb Gemeentebestuur van Ro me verschillonde Gouden, Zilveren en Bron zen medailles zijn beschikbaar gesteld. Inzenders genieten op de ItaliaanscKo spoorwegen voor hun reis naar Rome en terug een reductie van 50 pCt. op heb persot- nentarief. Nadere inlichtingen, prospectussen, in- schrijvingsbiljetten, enz., worden verstrekt door den gedelegeerden commissaris voor Nederland^ den heer J. Borgerhoff vai£ Sassem, v.-Oetadc-straat 128, te Amsterdam. De termijn bot aanvrage van plaatsruimte wordt gesloten den "sten Februari a .s. 48) De man vroeg, of hij ook een knecht zou sturen om meneor bij het uitpakken to hel pen; doch Hansell wees dit af: hij had inkel maar een paar papieren te zoeken, die jij morgen moest gebruiken. De hofmeester ging, en Stephen Alison haalde den sleutelring uit zijn zak. Hij pro beerde de verschillende sloten, tot hij voor elk den passenden sleutel had gevonden. Toen begon hij een onderzoek der koffers, -die verscheidene uren duurde. De meeste dingen hadden op dit oogen- jlik niets bijzonders voor hem; doch in een der koffers vond hij een ijzeren cassette met Clement Hansells testament en andere be langrijke papieren. Na een vluchtige ken nismaking hield hij dc cassette ter zijde, /oen belde hij en gelastte den knecht, die •assette naar zijn slaapkamer te brengen. En bij die papieren en eenige andere, svelke hij in de kleine bagage vond, bleef Stephen Alison zitten, tot zijn hoofd zWaar verd en de oogen dicht vielen. Dank zij de methodische manier, waarop 'ijn broeder de zaken had behandeld, had hij door dit vluchtig overzicht kennis ge kregen, hoe groot het vermogen was, en eenige belangrijke gegevens verzameld, die nem van groot nut zouden zijn om het ka rakter vol te houden, dat hij hati aange nomen. Daar Hansell alles zoo op zijn gemak had gedaan sedert hij in Engeland aankwam, behoefde Stephen zich ook niet te haasten, en hij besloot, geen stap te doen, eer hij vas ten grond onder de voeten had. Uit de papieren had hij ook vernomen, dat zijn broeder een secretaris verwachtte, me neor Dennis Avory, en deze bijzonderheid verontrustte hem; want hij wist natuurlijk niet, in hoeverre die Avory zijn toekomsti- gen patroon kende. Doch hij vertrouwde op zijn sprekende gelijkenis met den overleden broeder en nam zich voor, uiterst voorzich tig te werk te gaan. 't Was tien uren, eer de nieuwe heer des huizes beneden kwam om to ontbijten. Marsden, de hofmeester, had een der be dienden gezonden om te vragen, of hij me neer ook bij het kleeden kon helpen, daar nog geen kamerdienaar was aangenomen maar het aanbod was afgewezen. Er lagen eenige brieven op de ontbijt tafel, meest circulaires en aanbevelingen van leveranciers. Eén was er belangrijk; het waB een schrijven van Hansells bankier te Londen, kort en zakelijk: „Weledelgeboren Heerl „Wij hebben de eer, UEd. mede te deelen, dat de opbrengst van den ver koop uwer eigendommen door ons is ontvangen van uw agent te Johannes- dien UEd. te onzent zoudfc willen komen dien UEd. te onzent zou willen komen om instructies te geven omtrent de be stemming van dit geld en U whandteo- kening in onze boeken te plaatsen. Hoogachtend, UEd. dw. dnr. John Miller, directeur." Hier ontsnapte hij aan een groote moei lijkheid. De handteekening, waarop alle wissels van Clement Hansell zouden gehono reerd worden, zou die zijn, welke Stephen Alison plaatste in de boeken van de Bank. Na lezing der brieven had de pseudo- Hanscll een kort gesprek met Marsden. Hij gaf dezen te kennen, dat hij niet wcnschte gestoord te worden en zoo weinig mogelijk bezoekers mochten worden toegelaten. De man begreep het verlangen van den millionnair om zich op zijn gemak in de nieuwe woning te installeeren en verze kerde, dat gehandeld zou worden naar me neer Hansells wensch. Marsden, aangemoedigd door de vriendelyk- heid van zyn meester en begeerig een heer, die zoo versch te Londen kwam, over een en ander in te lichten, waagde een 'paar opmerkingen te maken. „Times" en „Morning Post" lagen ongeopend op de ontbijttafel. Meneer Hansell had dus zeker nog geen kennis genomen van de laatste byzonderheden omtrent een vreeselyken moord, gepleegd ten huize van graaf van Powick, een paar deuren verder. De zoon, lord Charlton, was gedood door een slag op het hoofd en het lyk verstopt in de brandkast, waaruit de juweelen waren ontvreemd. Stephen Alison had de grootst mogeiyke inspanning noodig om zyn gelaatstrekken te bedwingen. Hy had met opzet de kranten ongelezen gelaten; want hy had zich voor genomen, zoo weinig mogeiyk te denken aan de verschrikkingen, welke zoo plotseling hadden ingegrepen in zyn leven. Gaarne had hy den gedienstigen inlichter dadeiyk verzocht, te zwygonmaar by durfde dat niet doen. 't Zou toch vreemd ïyken, als hy niets wilde hooren van een moord, die heel Londen bezighield en buitendien vlak naast zy'n deur was gepleegd. Daarom liet hij den man prate.i en luister de zenuwachtig, vol angstige nieuwsgierig heid, wat bij zou vernemn. „Ja, meneer," zei Marsden, „het is een verschrikkelijk drama, en ieder u spreekt cr over. Er staat een heele massa menschen buiten voor het huis te gapen. Als men de ochtendbladen gelooven mag, zijn er verras sende onthullingen te wachten. En heeft een man zelfmoord gepleegd in Exton-strect, en men meent, dat hij niet vreemd is aan den moord op lord Charlton. U moet het maar eens lezen." „Ja", zei Hansell, „ik zal het op mijn ge mak lezen, 't Is verschrikkelijk, heel ver schrikkelijk I Zoo vlak hier in de buurt, Je zei, dat er juweelen zijn gestolen uit de brandpast?" „Ja, meneer.,, dat is natuurlijk -de aanlei ding geweest tot de misdaad." „Dat komt mij wel waarschijnlijk voor." „Maar ik heb van een der4»dionden daar gehoord, een vriend van mij dat men niet begrijpt, hoe de dieven naar binnen zijn gekomen, of ze moeten ingelaten zijn dooi den man, met wien zijn lordschap 's nachts thuis is gekomen en met wien hij gerookt en gedronken heeft. Dat is haast niet te geloo ven, vindt u wel?" ,,'t Is heel vreemd. Maar is die persoon wel de moordenaar? Kunnen de daders niet later zijn ingebroken, toen hij weg was?" „Dat is onmogelijk, meneer I Want inge broken is er niet; de dieven moeten de deur binnengegaan of naar binnen gelaten zijn." Hier werd het gesprek afgebroken door de I komst van een bediende, die zei, dat er eetf koetsier was, die meneer dringend moest spreken. „Hij zegt, dat hij iets heeft, dat u toebe hoort, en dat u een paar dagen1 geleden in' zijn cab heeft verloren." „Iets, dat mij toebehoort?" riep StepheiT vorschrikt, voor een oogenblik zijn rol veT- getend. Doch spoedig zich herstellend, zei hij tegen Marsden: „Och, ge. eens even zien, wat het is F* Toen hij alleen was, gevoeldeAlison zie1 erg angstig en zenuwachtig, voor het eerst sinds hij zich voorgenomen had-, de rol van Clement Hansell te spelen. Hij bedacht, dat er vele dingen gebeurd konden zijn in de dagen, welke zijn broeder te Londen had doorgebracht, waarvan hij niets wist, en dat hij de grootste omzichtigheid in acht diende te nemen, wilde hij niet op een gegeven oogenblik in ccn zeer onaangename positie komen. Marsden kwam terug en berichtte, dat de koetsier een brief had, dien meneer Hansell een paar dagen geleden in het rijtuig had laten liggen, en dien hij hem persoonlijk wenschte te overhandigen. Stephen Alison dacht een seconde na. Hij kon kwalijk, onder ue gegeven omstandighe den, weigeren, den man te ontvangen, die heb zeer verklaarbare verlangen fce kennen gaf, den brief terug te geven aan den rcr.-t- matigen eigenaar. Zoo hij hem wegzond bleef er een brief van Clement Hansell in handen van een vreemde, en de inhoud van brief was misschien heel belangrijk. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1