N°. 12846 Donderdag O Januari. A°. 1902. feze ijCourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Z!on- en feestdagen, uitgegeven. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. De 'tweelingbroeders. Uit de „Staatscourant." IEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: "Voor Loidon por 8 maanden 5 1»10. ~"Buiten Loidon, por loopor en waar agenten govestigd zjjn a 1.80 Franco por post 1.65- PBIJS DER ADVERTENT1ÈN: Van 1—6 regelB f 1.06. Iedere regel moor f 0.17J. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt ƒ0.05 berekend. Collectanten-Vereeniging Zuid-flfrika. De gisteren alhier gehouden collecte hooft opgebracht f 424.26, waarby ƒ3.60 was als Winst by het kaartspel. De gecollecteerde geldon worden belegd ln do Leidsche Spaarbank. P. VAN DBIEL BZ., Secretaris. Voor de vrouwen en kinderen der krijgsgevangen Boeren. In dank ontvangen door mej. Brië^6 25, wekelijkache verzamoling van eenige vrienden. Kamers van Arbeid. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Herinneren de hoofden of bestuurders van bedrijven vertegenwoordigd m do in deze gemeente gevestigde Kamers van Ar beid, aan hun verplichting tot het opmaken van een lijst, of zoo noodig lijsten van de na men en voornamen der mannelijke en vrouwelijke personen, die in hun bedrijf, binnen het rebied dor Kamer waarin het bedrijf is vertegenwoordigd, als patroons of in hun dienst als werklieden zijn werkzaam geweest gedurende het laatstverloopen ka lenderjaar of, indien het een bedrijf betreft genoemd in artikel 76 van het Kon. besluit van 6 Januari 1898 (Stsbl. No. 20) tot vast stelling van een kiesreglement yoor de Ka mers van Arbeid, gedur id& het tijdvak, dat ingevolge dat artikel ten aanzien van de daarbij genoemde bedrijven voor kalen derjaar geldt, en om die lijst of lijsten vóór 15 Januari a„ s. aan hun college in te zenden. Burgemeester en Wethouders voornoemd F. WAS, Burgemeester, 'v AN HEIJST, Secretaris. Leiden, 8 Januari 1902. Leiden, 9 Januari. By de hoeren Binnendijk, Botermarkt, en Jung, Broostraat, zijn twee zeer mooie en groole photoRiaphleön geëxposeerd van me vrouw M. van Eyaden Vink, haar voorstellende als een knappe dandy en een guitig soldaatje ln „Mamselle Torn billon" (Eén dag soldaat). Dit stuk wordt Zondag a. s in den Schouw burg mot verminderde toegangsprijzen vertoond. De Leideche tooneolvereeniging „Jacob Cats" hield gisteravond in den foyer der Siadszaal, waar haar met een schat van op wedstrijden behaalde medailles behangen banier pry£te, een zeer druk bezochte gezellige bijeen komst, welke werd geopend met een wel komstwoord door den voorzitter en een geluk- Wensch op deze eerste samenkomst des jaara. Die bijeenkomst, welke om een bijzondere reden eerst nu in stede van in December plaats had, waartoe oorspronkelijk het plan bestond, was in de eerste plaats bestemd om een zestal caodidaat-werkende leden ln de gelegenheid te stellen, proeven van hun be kwaamheid te geven. Daartoe werd door hen opgevoerd: „Hercu les", kluchtspel in óón bedrijf van Leonard, en gezegd kan worden dat er van sommige optredenden zelfs groote verwachtingen mogen gekoesterd worden, als z\} sioh by de „oude garde" aansluiten. Met vool aandacht werd ook het schoon en onderhoudend door eon werkend lid voorge dragen gedicht van Jan van Beera: „De zoon van den metseldiender" gevolgd, en zeor in 41) Cloment Hansell was te Londen door niemand herkend. Hy was gekomen om een nieuw loven to beginnen, maar hy had het nog niet begonnen Elko omstandigheid scheen gunstig voor de uitvoering van het plan, dat Stephen in zyn wanhoop had opgovat. Met bevende banden zocht hy In de zakken van den doode, on hy vond een sleutelbos aan een ketting. Een van die sleutels was blikbaar do huissleutel, op het handvat stond het nummer van het huis in Grosvenor Place. In don binnenzak der jas waron verscheidene brieven, on daaronder die, welken de agent had gestuurd met den sleutel. Stephen aarzelde nog oen oogenbiik; toen was by vast besloten, het wilde, fantastische plan, dat in zijn brein was opgekomen, ien uitvoer te brengen. Hy moest nu al zyn geestkracht verzamelen voor de taak, die hy had te vervullen, en waarin hy niet geslaagd zou zyn zonder die bovenmenscheiyke sterkte, welke in oogen- blikken van dreigend govaar de zenuwen Btaalt on do spieren dwingt. Langzaam ontdeed hy het lichaam zyns broeders van de kleerea. Geen spoor mocht overbiyvon, dat kon aanwyzen, wie de doode man was. Zorgvuldig moest hy dezen bekleeden met het goed van don levende, zóó, dat geen verdenking kon ryzen, geen twyfel kon ©pkomen by degenen, die hem zouden vinden. Dit werk vorderde nagenoeg een uur. Toen den geest viel Insgeiyks de voordracht van een ander werkend lid en dame. De gramophone van den heer J. van Dam trok ook hier veel belangstelling en ontlokte nu on dan luide toejuiohingen. Een bal, waaraan veel paren deelnamen, besloot den genoegiyken avond. De by het 4de regiment infanterie be noemde kapitein F. H. A. M. Latour ie belast met hot hevel over de 2de compagnie 5de bataljon van het korps. P. Overbeek, tot dusver ten kantore der Provinciebank te 's-Gravenhage werk zaam, is met ingang van 15 dozer benoemd tot tweeden klerk ter griffie der Tweede Kamer. Zaterdag wordt de minister-president Dr. Kuyper uit België te 's-Gravenhage te rugverwacht. Het afdeelingsonderzoek der Staatsbe- grooting in de Eerste Kamer is gisteravond geëindigd. Reeds lieden kwamen do Rappor teurs bijeen. In Februari of Maart kan het rapport met voorstellen worden te gemoet gezien van de Staatscommissie voor de z. g. 14 ton, die in opdracht heeft advies uit te brengen omtrent de regeling der rckenplichtigheid bij de militaire administratie. De nieuwbenoemde Raadsheer in den Hoogen Raad Jhr. Mr. W. H. do Savomin Lobman wordt Zaterdag a. s. te 2 uur ala zoodanig geïnstalleerd. Voor den Hoogen Raad is beëedigd als advocaat en procureur Mr. G. O. J. Varen- kamp te Scheveningen. Een deel van do Strafzittingen van Ge rechtshof en Rechtbank in het nieuwe Pa leis van Justitie te 's-Gravenhage. werd he den bijgewoond door twee Transvaalsche rechterlijke ambtenaren. Met 1 Februari aanvaardt de nieuwbe noemde Nederlandscho gezant Jhr. van Weode zijn functie te Weenen. De overige veranderingen in het diplom aten corps gaan in met 1 Mei a. 6. Het ambt der thans nog waargenomen betrekking van secretaris-genera-al bij het Departement van Buitenlandsche Zaken is aangeboden aan Mr. S. Hannema, admini strateur, chef der afdeeling Handelspolitiek en Consulaire zaken aan het Departement. Verschillende in buitenlandsche steden geplaatste gezanten zullen op het gala-bal ten Hove verschijnen. Het Torentje in het gebouw van hat Departement van Binnenlandsche Zaken, door den minister verlaten, is ten behoe/c van diens Kabinet in gebruik genomui. H. M. de Koningin-Moeder woonde gisteravond to 's-Gravenhage een gedeelte van de voorstelling bij in den Kon. Schouw burg, waar Coquelin optrad. Te 9 uur ongeveer gekomen, bleef H. M. tot het einde. H. M. de Koningin-Moeder bezocht gisteren do Koningin, die, toen het rytuig met Haar Moeder van het paleis wogreed, op de bel étage voor een der vensters stond tot groot genoegen van de dagelyksohe belangstellenden tegenover hot paleis. Do heer Taco Hajo de Beer was glateren 25 jaren te Amsterdam by het middelbaar ©nderwys als leeraar ln functie, nl. aan de tweede H. B.-3. met vyfjarigen cursus voor jongens. By doze gelegenheid ontving de jubilaris vele golukwenschen en bloemen. Tu88chen twee en drie uren verschenen de directeur, de heer Bouten, en de voormalige directeur, dr. Camport, thans inspecteur, en de leerareD, om den heer De Beer te oomplimen- teeren, en hem, als aandenken aan dezea dag, een fraaie ets Daar Mauve aan te bieden. Van leerlingen en oud-leerlingen ontving de heer De Beer een bronzen buste op piëdestal. Men meldt dat het comité tot aanbieding van een huldebiyk vau H.-B.-3.-leeriingen aan H. M. de Koningin by gelegenheid van Haar huweiyk, besloten heeft het batig saldo te sohenken aan de door H. M. de Koningin- Moeder gestichte instelling Oranje Nassau Oord. Dat het bestuur der Amsterdamsche afdeeling der Maatschappy tot bev. der Toon kunst voor het driedaagsch Nederlandsch Muziekfeest op 10, 11 en 12 Januari a. s. alles mooi en groot wil doen, bewyst weer een prachtig uitgevoerd tekstboekje. Het la elgen- lyk een boekdeel geworden en bevat behalve de beide voorreden van het bestuur en de voorbereidingscommissie de portretten met biograplneën van den feestdirecteur Willem Mengelberg en de zes en twintig componisten, die op de drie dagen aan het woord zyn, waarby van de grootere werken min of meer uitvoerige analyses zyn opgenomen. Verder vindt men een artistiek uitgevoerd blad, waar al de solislen, die optreden, broederlijk en zusteriyk vereenigd zyn, en eiudeiyk de teksten der vocale werken. Dit boek zal een schoone herinnering zyn voor allen, die aan het feest een werkzaam aandeel zullon nemen of als toehoorder het feest by wonen. Intusachen wordt ons gemeld dat voor Vrydag en Zondag 10 en 12 Januari geen plaatsen meer beschikbaar zyn; maar dat voor Zaterdag 11 Januari nog wel plaatsen zullen overbiy ven. Het stoomschip „Prinses Sophie", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 8 Jan. Oues8ant; de „Prins Willem IV" arriveerde 8 Jan. van Paramaribo te LJmuiden; de „Koningin-Regentes", van Batavia naar Am sterdam, passeerde 8 Jan. Kaap Carvoeiro; de „Prins Willem II" vertrok 8 Jan. van Paramaribo naar Amsterdam; de „Teucer", van Amsterdam naar Java, vertrok 7 Jan. van Liverpool; de „Jomina", van Rotterdam naar Java, vertrok 8 Jan. van Suez. Bodegraven. De bevolking dezer gemeente bestond op 31 December 1900 uit 2110 man nen en 2231 vrouwen, te zamen 4341 perso nen. In 1901 werden geboren 170 kinderen, als 87 jongens en 83 meisjes. Er vestigden zich 204 mannen en 216 vrouwen, totaal 420 personen. Overleden zijn 63 mannen en 36 vrouwen, totaal 88 personen. Naar elders vertrokken 190 mannen en 193 vrouwen, to taal, 383 personen. De bevolking der gemeen te bedroeg op 31 December 1901: 2158 man nen en 2302 vrouwen, te zamen 4460 zielen. Er werden 27 huwelijken gesloten. Leven loos werden aangegeven 9 kinderen, als 8 van het mannelijk en 3 van het vrouwelijke geslacht. liazerswoude. Van den directeur-generaal der posteryen enz. Is by den brievengaarder, alhier, bericht ingekomen, dat de postdienst- regeling van vóór 16 October 1901 weder zal worden ingevoerd, byaldien hem van dezyde der ingezetenen het verlangen daartoe wordt kenbaar gemaakt. Tot uilbeiding van de dienst regeling zullen echter geen stappen worden gedaan. Voorstanders van de oude regeling zullen gelegenheid vinden, om, door hun naamteekening op een ïyot, van hun wensch biyk te geven. De verandering van vergaderlokaal heeft voor de vereeniging „Nut en Genoegen" toch nog esn nasleep gehad. De secretaris heeft voor zyn betrekking en tevona als werkend lid bedankt en ln zyn plaats is gekozen de heer L. Blonk. üillegom. Het alhier in October van het vorige jaar opgerichte mannenkoor „Crescendo" directeur de heer W. J. van Tienen, zal, naar wy vernemen, op Donderdag 13 Februari a. s. met welwillende medewerking van het kwartet „Zanglust" en den heer A. M. Vrugt, te Haarlem, zyn eerste uitvoering geven, ln de zaal van café „Flora", alhier. Met het oog op het kleine ledental zal deze uitvoering meer als een Invitatie soirée moeten worden beschouwd, zoodat ter kennismaking Introducties zullen worden verstrekt. Gisteren werd alhier zekere G. v. V., zandschlpper van Amsterdam, tegen wien door de Amsterdamsche rechtbank een bevel tot gevangenneming was verleend, door de politie aangehouden en ter beschikking van den officier van justitie naar Amsterdam over gebracht. De man, die zich gewillig liet overbrengen, verklaarde, zich van geen kwaad bewuet te zyn. Ouilshoorn. Gedurende het afgeloopen jaar werden in deze gemeente geboren 102 kinderen, terwyi zyn overleden 61 personen. Aantal voltrokken huweiyken 18. Marguerite Moreno. „De Wereldkroniek" schryft, by een photo van Mad°Uo Moreno, het volgende: „Onze bekende landgenoot, beroemde, mogen we wel zeggen de Impresario Joseph J. Scbürmann, brengt ons in de maanden Januari en Februari weer wat moois naar onze schouwburgen: de Parysohe actrice Marguerite Moreno, oen jonge dame, die reeds als ster aan den tooneelhemel een schitteren den glans geeft. Zy ls de Sarah Bernhardt van de toekomst, zooals sommigen haar noemeu, met dit verschil: dat zy op Sarah haar schoonheid vóór heeft! Toen de heer Schürmann onlangs met MounetSully hier was, deelde hy ons al het een en ander over zyn voornemen mededoch hy achtte het toen beter er nog niets van te publlceeren. Thans ls het tydstip gekomen, dat wy Mile Moreno's komst mogen aankon digen: zy zal met een eigen gezelschap, onder 's heeren Schürmann's leiding, een heele tour- née maken door ons land Den Haag, Rotter dam, Arnhem, Zwolle, Groningen, Leeuwarden, Zutfen, Amsterdam, Dordrecht, Maastricht, Breda, Leiden, Nymegen, Deventer, Hilversum en Middelburg. De voornaamste 6teden zal zy meer dan éénmaal bezoeken. Op haar reper toire staan: „Phèdre" van Racme, „Le Voile" van Charles Rodenbach en „Grisólidia" van Sylv©8tre en Eugène Morand. Deze laatste noemt haar, in een artikeltje, dat ons ter inzage werd gegeven, „la divine et Pincomparable Interprête" van de werken van Verlaine, Baudelaire, Desbordea en Francis James, dank zy haar „merveilleuse compré- henslon et son sens aflinó des rythmes, pour la poósle la plus délicate et la plus sublile". Marguerite Moreno, een Parisienne van ge boorte, verliet ln 1890 het Parysche conser vatoire met een eersten prya voor tragédie; zy debuteerde dadeiyk ln de Comédie Fran^aise, als de Koningin in „Ruy Bias", en behaalde een schitterend succes. Natuuriyk werd zy aan stonds aangezocht, door tal van jonge auteurs, hun werken te willen spelen. Zoo creöerde zy de zeer belangryke rollen ln de volgende, hoogst interessante werken: Soeur Gudule ln „Le Voile", Madame de Beaucourt in „l'Evasion" (van Max Brioux), Thomris in „La Marlyre" (van Richepin), Jeanne in „La Douceur de Croire" (van Normand), Bertrude in „Grisó lidia". En verder speelde zy o. a. de Muze ia „Charlotte Corday", Opliólie in „Hamlet", Dona Sol ln „Hernam", Andromaque, Julio, Phèdre, enz., enz. Het beloven dus zeer Interessanto avonden te worden, de voorstellingen met Mile Moreno 1" Dinsdag 28 Januari speelt het gezelschap ln den Leidschen Schouwburg: „Le Voile" en „Grisélidis". Kon. b c s 1 u te n. Benoemd tot in specteur van den arbeid O. C. A Last, ad junct-inspecteur te '8-Gravenhagotot se cretaris bij den raad van toezicht bedoeld in art 18 der Ongevallenwet voor 6 jaren mr. J. F. T. van Valkenburg Jr., advocaat to Amsterdamtot directeur van het postkan toor te Zutphcn N. A. L. Hinlopen, thaua te Leeuwarden. Benoemd bij den geneeskundigen dienst der landmacht tot dirigeerend officier van gezondheid 2e klasse de idem 3e klasse L. van Lier; der 3e klasse de officier van ge* zondheid le klasse E J. Kiihne; bij de in fanterie tot len luitenant de 2Je luitenant R. B. van Wulfften Palthe, gedetacheerd bij het leger in Ned.-Indië; bij het 1c regiment tot luitenant-kolonel do majoor J. Mas man, van het korps; tot kapt. dc 1c luite nant D. N van Nes, van het 8ebij bet 4e regiment tot len luitenant de 2e luit. jhr. J. C. A. van Haeften, adjudant bij het korps; bij don staf der genie tot luitenant kolonel de majoor C. W. van de Kasteele van den staf; bij do infanterie tot luit.-kolo nel de majoor H. A Brouwer, gedetacheerd bij de landmacht in West-Indie (sedert op 5 Januari jl. te Paramaribo overleden). OverlocJit van en tiaar IndU. De laatste alinea van artikel 7 van het Reglement op de toekenning van overtocht, van Nederland naar Nederlandsch-Indië f omgekeerd ten laste van de Indische begro ting, zooals dat artikel luidt ingevolge het Kon. besluit van 26 Juni 1900 No. 55 („Ine Stsbl." No. 232), is bij Kon. besluit van 31 Dec. 1901 No. 75 gewijzigd als volgt: Wanneer wordi aangetoond dat cr een bijzonder belang is om de reis te maken langs een andere route dan gevolgd wordt door de in de vorige alinea's van dit artikel genoemde reisgelegenhcden, kan de minister van koloniën voor een reis van Neder land naar Nederlandsch-Indië en de Gou verneur-Generaal voor een reis van Neder landsch-Indië naar Nederland daartoe ver gunning verleeDon. Die vergunning moet de te volgen route duidelijk aangeven. I >e znak-Ter "Laan. Gisteren is openbaar geworden het advies vaD B. en Ws. van Delft, op het verzoek,' door den heer K. ter Laan tot den Delft- schen gemeenteraad gericht, om zijn betrek king als schoolhoofd to mogen blijven waar nemen bij zijn Kamerlidmaatschap. Aan het eigenlijke advies gaat een uitvoe rige geschiedenis van dc zaak vooraf. Daarna geven B en Ws. als hun meening te kennen, dat de heer Ter Laan zich zeer terecht tot den Raad heeft gewend, aange zien B. en Ws. een schoolhoofd slechts ver- het gedaan was, scheen zyn kracht hem plotseling te begeven, en by meende, dat hy het bewustzyn zou verliezen. Doch hy rustte een paar minuten en her stelde zich, en met een gelaat, waaruit alle kleur was geweken, bezag hy het resultaat van zyn akelig werk. Het lichaam, dat op zyn bed lag, was gekleed in Stephen Alisons kloeren. In de zakken waren de banknoot van vyftig pond met Charltons naam op den achterkant en de kleinere biljetten, dio Stophen aan de Bank van Engeland had ingewisseld. In don binnen zak oude papieren van Stephen Alison en diens ©ntslagbriêfje. Hy had geen enkel détail vergeten. Hy trok nu zelf de kleeren van den doode aan en zag weor in den kleinen spiegel. Clement Hansell staarde hem aande bleeke gelaatskleur verhoogde nog do geiykenis met den doode. Stephen schrikte er zelf van; het was of de doode man weer levend geworden was en voor hem stond. Hy koek nu opmerkzaam de kamer rond. De sporen, dat hy zyn knevel had afgenomen, waren er nog, on hy besloot dio daar te laten. Het eerste, wat de aandacht zou trekken van ieder die Stephen Alison had gekend, zou zyn, dat de knevel weg was Men zou dan tegeiyk het 'bewys vinden, dat hy dien afgeschoren had, kort vóór de hartaandoemng hem doodde. Zoo het allereerst politie in de kamer kwam, zou men gissen, dat de ontslagen gevangene, bevreesd, dat men hem zou her kennen als de meneer Stephens, die naar huis gegaan was met lord Charlton, besloten had, zich op die wyze onherkenbaar te maken. Mot uitzondering van tien pond in goud, die hy hield voor alle gebeurlijkheden, liet hy het geld op het ïyk; de politie zou dan denken, dat het van Chariton gestolen was- Niets ontbrak er om de identiteit van den doode met den verdachten Stephen Alison te bewyzen. Toen alles gereed was, deed een nieuwe schrik hem het bloed in de aderen stilstaan. Er was niemand in huls, maar hy moest er uit. Zou men hem opmerkenstond er mogeiyk al iemand op den uilkyk? Hy geloofde niet, dat de politie er al kon zyn in verband met den moord; want by de minste verdenking zouden ze wel dadeiyk komen aankloppen en hem te spreken vragen. In zooverre kon hy veilig heengaandoch Exton-street was allesbehalve stil op dit uur, en allicht zou hy worden opgemerkt door Iemand, die later de politie, als deze aan het onderzoekoo ging, inlichtingen kon geven. Doch hy diende het er op te wagen; de tyd verliep, en elke minuut was kostbaar. Hy wierp een blik tot afscheid naar het levenlooze lichaam op het bed, en toen met een stil gobed op de lippen ging hy de deur uit en de trap af. In don g^.ng luisterde hy een oogenbiik. Op straat was het ongewoon kalm. Hy opende de huisdeur en stond op straat. Snel wandelde hy voort door Extonstreet, sloeg Euston-road in en riep een eind verder een cab aan, waarmee hy zich liet brengen tot den hoek van Grosvenor-Place. Hier stapte hy uit en liep langzaam tot.hy het huisnum mer vond. By het huls van den graaf van Powïck stond een groepje leegloopers op het trottoir. Zy bespraken het drama en gaapten nieuws gierig naar het huis, waaraan niets te zien was, maar waar binnen het ïyk van den ver moorden jongen man lag. Stephen Alisons hart klopte hevig, maar hy ging voorby ving en niets dan een verward gemurmel van stemmen op. Een minuut later draaide hy den sleutel om in de deur van Clement Hansells huis en stapte stoutmoedig naar binnen. XX VIIL Lobelia Cuffs was in het geheel niet op haar gemak in het cafó-chantant-zaaltje waar heen zy op uitnoodiging van haar vriendin, juffrouw Simmons, was gegaan. Zy kroeg een zitplaats, die haar geen goed gezicht op het tooneel bood, en haar gezicbtsiyn werd verder afgebroken door de tegenwoordigheid, vlak vóór haar, van een ryzigo, jonge vrouw, die een breeden ronden hoed mot oon gowoldige veeren massa droeg. 't Was buitengewoon hinderiyk voor Lobe lia, die zoo zelden eens uitging, zich te zien geplaatst in een positie, die haar zoo weinig pleizier voor haar gold, of liever: voor haar vrykaartje, veroorloofde. Zy boord© de men- 8'.hen luid schateren by het work van clowns op het tooneel, maar zy had er geen flauw idee van, wat die grappenmakers daar eigen- ïyk uitvoerden, en ze kon dus bezwaariyk zelf meelachen. Zy hoorde by val brullen, toen de beroemde komiek Little Squiggles, na een zyner populaire voordrachten een dans ten beste gaf, maar daar ze van Little Squiggles niets kon zien, behalve een enkelen keer het bovenste gedeelte van zyn hoed, was het haar onmogeiyk, aan de ovatie doel te nemen. Liza Simmons was gelukkiger, en zy werd warm en opgewonden, naarmate het pro gramma vorderde. Zy gilde by de geestig heden der komieken; zy zat ademloos, met open mond te kyken, als de acrobaten op eikaars hoofd stonden, en ze barstte vilt in een onbedaariyk lachen by de verscbyning van een als vrouw verkleeden potsenmaker, zoodat Lobelia haar spytig met den elleboog in de zyde duwde en haar verzocht, zich niet aan te stellen als een krankzinnige. Hierop antwoordde juffrouw Simmons, of zy wel wist, tegen wie ze het bod, en wie er voor een vrykaartje had gezorgdzy, juffrouw Simmons, of juffrouw Lobelia? De dames werden woordonryk, tot juffrouw Simmons haar vriendin verzocht, nu maar haar mond te houden. Zy was hier gekomen om zicb te amuseeren, en zy behoefde geen manieren te leeren van een stoepveegster. „Jo behoeft my geen stoepveegster te noemenl" repliceerde Lobelia boos. „Ik ben net zoo goed ala jy. 't Is de moeite waard om op te pochen, dat je vader steenkolen en aardappelen verkoopt l Een stoepveegster 1 Als ik dat was, zou ik jelui stoep eena voor niemendal komen schoonmakendie beeft 't hard noodig." Een orkaan van applaus deed op dit oogen biik de zaal op haar grondvesten schudden: een zeer populair zanger kwam op, on Liza Simmons gaf zich weer met hart en ziel over aan het kunstgenot. Lobelia, teleurgesteld ia haar verwachtin gen, boos op haar vriendin en in het algemeen uit haar humeur door de opeenstapeling van tegenspoeden, zat terneergeslagen na te den ken over haar lot eu verviel in oen groote melancholie. {Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 1