Opruiming tan WinfergoedS, P. W. VAN DEN BERG, lu de KelMaal Den bijval J. A. v. d. MADE, Wegens vergevorderd Seizoen en plaatsgebrek: 65, Haarlemmerstraat 65. LEIDSCH DAGBLAD, ZATERDAG 4 JANUARI. - VIERDE BLAD. Offieieele Kennisgeving. Gemengd Nieuws. Vervolg Advertentiën. Help de Boeren! Denk aan Transvaal en Oranje-Vrijstaat! Koop peen Engelsche waren zuivere Preanger-Koffie, Pudding M Dames! BEUZEMAKER Co., CAS-COKSS, CIET-COKES, STEENKOLEN, HAAGWEG No. 9. U. KITS VD HblJlim Co., Te Huur: Gedurende eenige dagen: TEGEN ZEER LAGE PRIJZEN, 31 en zie de Etalage. voorheen C. BÖGEMANN, No. 12842 Anno 1902. HERIJK. Burgemeester cn Wethouders van Leiden; Gezien het besluit van do Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland van don d7en December 1901 No. 107/1 („Provin ciaal blad" No. 120), alsmede het Konink lijk besluit van den 2den December 1901 No. 35, waarbij is bepaald, dat de herijk van de maten en gewichten over de henjkperiode yan 1902 en 1903 zal loopen van 1 Januari 1902 tot 1 September 1903, herinneren de ingezetenen dezer gemeente aan hunne ver plichting, overeenkomstig art. 15, lctt. a, der wet van den 7en April 1869 („Staats blad" No 57), tot het doen herijken van alle reeds in gebruik zijnde maten en ge wichten, onder mcdedeeling dat daartoe idoof den ijker zitting wordt gehouden in het lokaal van den IJk in het gebouw aan 'de Lammermarkt en wel: voor do maten cn gewichten welke nog niet gebruikt zijn en ten verkoop voorhan- i den bij handelaren in die artikelen op 4, 6. 7, 8, 9, 13, 14 en 15 Januari 1902, telkens van des morgens halfnegen tot twaalf uren j «n des namiddags van halftwce tot vier I uren. Voor de nieuw vervaardigde maten en ge- 1 wichten iederen Vrijdag en Zaterdag tus- Bchcn 1 Januari en 15 Maart 1902, telkens des voormiddags van negen tot twaalf uren. Voorts vestigen zij de aandacht van be- I langhebbenden op het volgende: dat, ingevolge circulaire No. 323 van 10 Januari 1870 van Zijne Excellentie den Mi- -justcr van Binnenlandsche Zaken, en in ver band met het Koninklijk Besluit van 14 Juli 369J, „Staatsblad" No. 132, de te zwakke oude blikken maten moeten worden afge keurd dat, ingevolge art. 12 der eerste alinea en. art. 14 tweede alinea der ijk wet, de maten en gewichten alleen dan kunnen worden ge ijkt als ze zijn voorzien van hun wettelijken naam of waarde; dat in dit jaar de herijk zich wedor uit strekt tot alle maten en gewichten zonder on- derscheid dat van de onjuist bevonden gewichten, die op verzoek der belanghebbenden, voor zoo verre dezelve daarvoor vatbaar zijn door den IJker tegen een vastgesteld tarief ten bate van 's Rijks kas worden gejusteerd, het justeergeld onmiddellijk aan hem moet worden voldaan; 1 dat de koperen gewichten, voor het geval zij te licht zijn geworden en het grondvlak geene gelegenheid aanbiedt tot verzwaring, i moeten worden afgekeurd, ingevolge nn- nistricele beschikking dd. 5 December 1882, No. 27 afd. Handel en Nijverheid, uit hoofde de verzwaring op het zijvlak niet neer behoort te geschieden; ten opzichte der aan te bieden maten en gewichten, in de eerste plaats wat de vocht maten betreft, worden de herijkplichtigen angemaand die voorwerpen niet dan goed gereinigd aan te bieden, daar bij gebreke daarvan gecne voldoende verificatie daarop kan worden toegepast. Vervolgens wordt ter kennis van de be langhebbenden gebracht, dat volgens besluit van den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, van den 8en October 1901 de letter n in den gowonen schrijfvorm, be stemd is tot goedkeuringsmerk zoowel bij 1 den ijk als bij den herijk der maten cn ge- wiekten en bij den ijk van gasmeters de Ko- i ninklijke kroon, terwijl het kantoormerk voor de gemeente Leiden is het cijfer 7 en eindelijk dat de maten en gewichten, op j gevaar van straf, voorzien moeten blijven van de vereischte sterapelmerkendat dus het laatst geplaatste goedkeuringsmerk J voortaan gedurende twee jaren ongeschon den moet worden bewaard. Accyns op liet gedistilleerd. De „Staatscourant" van hedon bevat de uet van den 30ston December 1901, houdende nadere bepalingen omtrent den accyns op het igedistilleerd. Zy luidt als volgt: Art. 1. In art. 104 der wet van 20 Juni [1862 (Staatsblad No. 62), zooals het luidt olgens art. 6 der wet van 28 December 1886 taatsblad No. 223) en art. 1 8 der wet van 31 December 1898 (Staatsblad No. 286), «rorden de volgende veranderingen gebracht. I. Aan la van dat artikel wordt een nieuw lid toegevoegd, luidende: „Op gedistilleerd, waarvoor de voormelde •korting eenmaal genoten ls, wordt vorder jgeenerlei korting verleend, tenzy in byzondere gevallen ter beoordeeling van Onzen minister van financiën en onder de voorwaarden door hem te stellen." II. In lb, tweede lid, van dat artikel wordt in plaats van: ,1a hieronder gedistilleerd be grepen '3', gelezen: „Is door den distillateur gedistilleerd ingeslagen". Art. 2. De distillateur of de brander, die aan spraak maakt op de kortingen verleend by of krachtens de wet van 20 Juni 1862 (Staats blad No. 62), zooals die ls gewyzigd en aan gevuld by de wotten van 4 December 1869 (Staatsblad" No. 202) en 23 December 1886 („Staatsblad" No. 223), is gehouden om, onver minderd het bepaalde by de artikelen 11 en 12 der eeratgemelde wet, zyne distilleerdery of brandery van andere panden en erven af te scheiden en daarin aanwezige deuren, vensters of andere openingen af te sluiten, oen en ander ten genoegen van onzen minister van financiën of overeenkomstig de voorschrif ten door hem te geven. De distillateur of brander zal op zyn kosten aan die voorschriften moeten voldoen telkens binnen den tyd door dien Minister te bepalen en mosten 'zorgen dat een ander In behoor- lyken staat biyit, by gebreke waarvan alle aanspraak op korting vervalt. Art. 3. De ambtenaren zyn bevoegd per sonen te visiteeren, die een brandery of distilleerdery verlaten en die zy verdenken gedistilleerd met zich te voeren. Art. 4. Onze minister van financiën is be voegd om, wanneer hij dit tot wering van heimelijke uitslagen van gedistilleerd noodig acht, distilleerderijen der eerste klasse cn de daartoe behoorende erven zoowel bij dag als bij nacht door ambtenaren te doen visi- tceren of bewaken. Art. 5. In de Gemeenten of gedeelten van Gemeenten door Ons daarvoor aan tc wij zen, mogen personen beneden do 16 jaar geen gedistilleerd vervoeren, hoe gering ook de hoeveelheid zij, zonder voorzien te zijn van een geldig daartoe strekkend document. Op vervoer in strijd met deze bepaling zijn de straffen van art. 133, par. 25 der voor melde wet van 20 Juni 1862, van toepassing. Bedraagt echter de hoeveelheid, die in strijd met het eerste lid vervoerd wordt, niet meer dan één liter, dan behoeft tegen den vervoerder geen bekeuring ingesteld te worden, doch kan het gedistilleerd met de flcsschen of andere voorwerpen, waarin het zich bevindt, aangehaald en zonder rechter lijke uitspraak vernietigd worden. Wanneer bij vervoer in strijd met dit ar tikel blijkt, dat het gedistilleerd is uitge slagen uit een pand als bedoeld bij art. 111, par. 3 der voormelde wet van 20 Juni 1862, wordt degene, uit wiens pand de uitslag is geschied, gestraft met een boete van vijf maal het bedrag van den accijns van het on wettig vervoerde gedistilleerd, doch in geen geval minder dan vijf en twintig gulden. Art. 6. De feiten, strafbaar volgens de be palingen der wet, worden beschouwd als misdrijven, behalve voor de toepassing van de artt. 57 en 58 van -iet Wetboek van Straf recht, in de plaats waarvan wordt toegepast hetgeen bij art. 62, eerste en tweede lid, van dat wetboek voor overtredingen bepaald is. De in zake van invoerrechten en accijnzon thans geldende bepalingen voor het geval van wanbetaling van geldboeten, zijn ook bij de toepassing van deze wet van kracht. Bij strafvervolging wegens vervoer in strijd met het eerste lid van het vorig ar tikel, is van toepassing het voorlaatste lid van art. 7 der wet van 16 April 1886 („Staatsulad" No. 64), totdat de wet van 12 Februari 1901 („Staatsblad" No. 63) in werking treedt. Art. 7. Deze wet komt in werking met den dag harer afkondiging. Voor distilleerderijen, waarvoor na den eersten December 1901 een aangifte volgens art. 13, par. 4 der voormelde wet van 20 Juni 1862 is ingeleverd, is echter het be paalde onder II van art. 1, met den dag van de inlevering dier aangifte van kracht. Noordbrabantsche Bank. Bewindvoerders va de Noordbrabant- sche Bank hebben thans aan de rechtbank het volgend verslag, bedoeld in de 2de alinea van art. 229 van de Faillissemenlswet, uitge bracht: De daarbij overgelegde statuten zijn weder om opgemaakt onder toezicht dor heeren Schlimmer en Volmer. „Den 15den November had een 3do uitkee- ring aan crediteuren van 10 pCt. over hun vorderingen plaats. In totaal ontvingen zij dus tot heden daar op 30 pCt. Ingevolge uw voorschrift werden achter eenvolgens gedeponeerd 120,000 en 55,000, totaal 175,000, over welk bedrag per 13 No vember werd beschikt. Uit de sedert ingekomen bedragen is het mogelijk den 9den Januari ten vierden male een uitkeering te doen geschieden van 10 pCt. In het beheer kwam geen wijziging. Tijdens het verlof van één maand, tot herstel van ge zondheid verleend aan den directeur van de Bank, den heer Van Alphen, is zijn ambt waargenomen door den heer Moret, die daartoe door de algemeenc vergadering was benoemd. Over den ijver en toewijding van het perso neel wenschen wij onze bijzondere tevreden heid te betuigen. Minder aanleiding daartoe biedt ons de realisatie van het actief. Sedert ons vorig verslag toch hebben zich de gevolgen merkbaar gemaakt van het be sluit der algemoene vergadering van de Noordbrabantecheb ank, waardoor een re constructie van die instelling onmogelijk en de voortzetting van tiet bedrijf zéér onwaar schijnlijk werd. Wij werden daardoor genoopt de afwikke ling van tal van posten te eischen en krach tiger door te zetten, dan anders zou geraden zijn op het tijdstip eener economische depres sie, welke zich in het bijzonder ook in het zuiden des lands doet gevoelen en die ande re bankinstellingen terecht uiterst lastig maakt. Vorderingen, welke op grond van ter plaat se ingewonnen inlichtingen als volkomen sol vabel beschouwd moesten worden, zijn, nu op sneller vereffening moet aangedrongen worden, in meerdere of mindere mate du bieus geworden. Plannen tot reconstructie van vennoot schappen, waarbij de bank sterk geïnteres seerd is, en welke alle kans tot slagen hadden zijn er door mislukt. Wij hebben daarom alle nog uitstaande posten en alle verdere bezittin gen aan een vernieuwde schatting onderwor pen en getracht de liquidatie waarde zoo juist mogelijk te bepalen om de kans op ver dere decepties tot ^en minimum terug te brengen. Uit do hierbij gevoegde staten blijkt, dat tot dekking van de schulden tot een totaal bedrag van 2,456,955.66 1/2 nog aanwezig is het actief van 5,339,360.63 1/2 met een li quidatie waarde van 2,599,060.63 1/2. Hot meerder actief _al deels door de liqui- datiekosten worden ve.vwolgen. Zoo de toestand van dc bank minder gun stig is geworden, dan aanvankelijk mocht worden aangenomen, gelooven wij toch dat geen termen aanwezig zijn om dc verleende surséance van betaling in te trekken, maar dat er veeleer alle aanleiding bestaat voor haar verderen duur. Stichting Oranje-Nassau's-Oord. Sedert de laatste opgave werd door het be stuur der stichting „Oranje Nassau's Oord" met grootcn dank voor het „Emma^-fonds" der stichting ontvangen: Van baron B. 125, luit.-generaal B. 50, mr. N. G. P. 250, vice-admiraal K. 50, dr. v. d. F. ƒ10allen te 's-Gravenhage, mej. d. V. ƒ10, C. D. 20, C. D. ƒ25, As. B. cn Zn. 100, N. N. 500, allen te Amsterdam. Inge komen giften bij de redactie van het Han delsblad 877.50; Jonkvr. v. d. S., Zeist ƒ5, C. J. L. Wormerveer, ƒ100, mr. v. W., Utrecht ƒ5, baron S. d. L. ƒ25, dr. A. E. P. 30, beiden te Arnhem, W. A. I. Benno- kom 25, D. O. L. N. Apeldoorn, ƒ35, L. N. Zwolle, 100, X. Haarlem 400. Jaarlijksche toezegging: Baron B. ƒ25, bo- ron S. v, G. 10, gravin v. L. v. S. 25, mevr. G. v. Z. 20, jonkvr. d. K. ƒ2.50, mr. W. E K. F. ƒ10 allen te's-Gravcnhage. Mevr. F.H. Scheveningen ƒ5, Jonkvr. v. d. P. Zeist ƒ5, O. t. N. Ede ƒ5, mr. v. W. ƒ5, mevr. B. ƒ10, gene raal-majoor R. ƒ5, allen te Utrecht. W. A. I. Bennekom 25, D. C. L. N. Apeldoorn ƒ10, mevr. de wed. d. K., Amsterdam ƒ5, de heeren A. J. P., Ph. J. P. en J. J. P. allen te Rotterdam ieder 10, J. N. V. Arnhem 5 baron v. d.Z. v. N. Was senaar ƒ6, mevr. dc wed. R.—v. D., Wor merveer, ƒ10,en ridder P. v. W. Leersum 30. Voor de stichting van mr. N. G. P. te 's-Gravenhage jaarlijks 26. Nog op Oude jaarsavond ontvangen van een onbekende 912.50 (een jaar verpleeg- geld) voor het Emmafonds. Ping Pong. Sedert jaren is de liefhebberij voor spelen in dc open lucht steeds toenemendo. En dit is vooral zeer merkbaar sinds het tennisspel hier te lande op ruimer schaal wordt ge speeld. Cricket en voetbal kan men bijna tot onze nationale spelen rekenen, maar tennis wordt veel meer algemeen gespeeldvermoe delijk omdat hierbij ook dames mede kun nen doen, zonder den last der vrouwenklee- ding bij sport te ondervinden. Wanneer het weder niet langer toelaat om in de open lucht tennis te spelen, vervolgen de zeer groote liefhebbers in een zaal, liefst op een houten, zoo mogelijk op een asphalt- vloer, hun spel. Er schijnen weinig spolen te zijn, die zoo enthusiasmeeren als dit edele balspel; van daar dan ook, dat men er op uit was om het zoo in te richten, dat het in ieder gezin, in de huis- of eetkamer kon gespeeld worden. Zoo ontstond een jaar of tien geleden het tafel-tennisspel een verkleinde imitatie van tennis in de open lucht, Evenwel, 't pakte niet, 't publiek wilde er niet aan. Maar ziet, in 't jaar 1900 werden er enkele wijzigingen in gebracht en onder den naam van Ping Pong wordt het thans over dc geheele wereld gespeeld. Vooralin het vorig jaar is de rage zeer toegenomen. De bekleede ballon werden vervangen door zeer lichte celluloïd-ballotjes, de raketten met snaren maakten plaats voor raketten met perkament bespannen, 't Eigenaardige ge luid door het spelen veroorzaakt, klinkt als Ping Pong, vandaar de naam. Over de ra ketten zijn de ware spelers het nog niet eens, sommigen beweren dat perkament het ware is, anderen prefereeren snaren. Het nieuw ste evenwel zijn de geheel houten raketten, voorzien van een groot aantal gaatjes. De spelers vinden ze iets zwaarder en daardoor beter tc hanteeren, de ballen pakken beter, de gaatjes voorkomen een te sterken lucht stroom en het op den duur vervelend wor dende geluid „Ping Pong" vervalt. Ping Pong kan op een gewone tafel ge speeld worden, maar de groote liefhebbers gebruiken een Ping-Pong-tafel, die over een andere tafel heen past en ongeveer 2.75 me ter lang is, bij een breedte van 1.5 meter. Voor het oprapen der ballen bestaan af zonderlijke grijpstekken. Een der grootste fabrikanten van Ping Pong in Engeland levert dagelijks 1500 1800 spelen af en hier te lande zijn er in de St.-Nicolaasdagen duizenden verkocht. De Engelschc geïllustreerde bladen heb ben er reeds menig plaatje aan gewijd. Zoo wel beschrijvingen van hot 8pel, afbeeldin gen van clubs, wedstrijden als grappige voorstellingen. Nog onlangs bevatte „Punch" een plaat, getiteld: „Ping Pong in de keuken". Op de keukentafel ziet men een voorsnijmes en vork in het houten dek blad gestoken, daartusschen hangt een ser vet bij wijze van net. In plaats vaD raketten gebruiken de dienstmeisjes braadpannen, terwijl de dikke keukenmeid bezig is dc aard appelen op te rapen, die als Ping-Pong- ballon dienst doen. Een officieel reglement is eenige maan den geleden vastgesteld door een commissie uit de verschillende Engelsche clubs en vol gens deze regelen is in het Aquarium te Londen een openbare wedstrijd voor ama teurs gehouden. De prijs was een fraaie zil veren vaas. Aangemeld hadden zich 192 deel nemers, waarvan 64 dames. Het blijkt, dat de dames over 't algemeen mooier en beter spelen dan de heeren, hoewel de prijsw inner ditmaal een heer, oud-tenniskampioen was. Verschillende bekende tennisspelers deden aan dezen wedstrijd mee. Bij Ping Pong ia het minder te doen om kracht dan wel om groote oplettendheid en handigheid. De 24 tafels, in gebruik bij den Londenschen wedstrijd, waren alle van dc eerder genoem de afmetingen. Aan de velen, die zich voor Ping Pong zoo warm interesseeren, zal 't zeker aangenaam zijn deze enkele bijzonderheden hier te lezen. Gisteren verschenen voor do rechtbank te Amsterdam de twee postbeamb ten, die zich meester maakten van den in houd van een uit Pretoria aan het adres van den heer Kampfraath te Amsterdam verzonden brief, en de opbrengst verteerden. De brief hield in een cheque groot 2 pond sterling en een wissel ten bedrage van 5 pond sterling. De twee postbeaml ten bega ven zich met een vrouw naar Nijmegen, en wisselden daar de cheque en den wissel -n bij de Centrale Bank voor Nijverheid cn Landbouw; beide beambten maakten zich daarbij schuldig aan het plaatsen eener val- sche handteekening. Te Nijmegen werden zij gearresteerd. Beiden bekenden schuld; do hoofdaanleg ger zeide, dat de bewuste brief in Afrika door den censor was geopend en weder - brekkig was gesloten, zoodat hij in dc ver zoeking geraakte, te zien wat de brief in hield. Tegen den een werd 3 jaar, tegen den an der 2 jaar gevangenisstraf geèischfc. De postcommies V outer8s die het bestel- lerspersoneel controleert, verklaarde, dat in den laatsten tijd zeer vele brieven, bestemd voor de bewoners der Sarpathistraat, waar ook de heer Kampfraath woont, waren weg geraakt, en dat over 't algemeen onaange- teekende brieven waaraan van buiten te be merken Ls dat zij geldswaarden bevatten, te Amsterdam inderdaad niet veilig zijn. T u 3 s c hen 3 en 4 uren gisternacht werden te Rotterdam de gezusters Davits, die een winkel in fijne vleesch- en poeliers waren hebben in het benedenhuis van perceel 16 aan den Stationsweg, gewekt door gestom mel in den winkel. Opstaande en naar den winkel gaande, troffen zij daar aan den hoofdagent H. Hoefnagel en den agent van politie van der Werf, met twee door hen go- arresteerde personen, waarvan cr één in den winkel had ingebroken, terwijl de ander op de straat tegenover den winkel was gegre pen, waar hij op den uitkijk stond om inge val van onraad te waarschuwen. Toen de bei de agenten dien uitkijker, een knaap van 15 jaar, grepen, zagen zij tegelijkertijd aan do overzijde een man door het tuimelraam in den winkel van de gezusters Davids wippen. Die man, een 25-jarige varensgezel, was daar toe geklommen op een hekje, als afsluiting tusschen twee winkels, in de portiek aange bracht, en teen hij zich daarna door het opengemaakte tuimelraam naar binnen werkte, brak hij tegelijkertijd den verklikker van de deurschel af. In den winkel gekomen, was zijn eerste werk de knippen van de win keldeur te schuiven, opdat hij later gemak kelijk zou kunnen vertrekken. Daarop brak hij de toonbanklade open, doch vond deze ledig, zoodat, teen de beide agenten inmid dels door de winkeldeur waren binnengeko men, er nog niets ontvreemd was. (N. R. Men meldt uit Oosterhout van 2 dezer: In verband met den gisteren gepleegden doodslag kwam hedenmiddag do justitie uit Breda om een verder onderzoek in te stellen. Door een groote en woelige menschenmassa achtervolgd,w erd de vermoedelijke dader ïu een rijtuig, geëscorteerd door de marechaus see te paard, door de gemeente geleid naar het gasthuis tor confrontatie met het lijk van den verslagene, en daarna naar de plaats van het misdrijf gebracht. Daarna is hij ge boeid naar Breda gebracht om aldaar in het huis van bewaring te worden opgenomen. Hij heeft een volledige bekentenis aigelegd. Volgens een bericht in het „D. v. Nbr." zou de dader nogal ernstig mishandeld zijn door de bevolking. welken overal in den Lande de Fer&te groote vcrloliug In Moll. Noorderkwartier on- n deryindt, geeft den Ondernemers vry- heid om, niet zooals het dikwyis gaat de trekking uit te stellen, doch deze 't op den aangegeven datum: 3 MAART 1902, 's morgens halftwaalf in het openbaar, te Enkhuizon in de Parkzaal, te houden. Van uitstel Is kier geen sprake, men haaste zich dus met het nemen van óón of meer aandeelen, die ƒ1.— ver- krygbaar zfin by TH. Q0RI, Noord einde, by solide Boekh., in Sigaren winkels, enz. 100 17 brandt men dagelijks op Duitscke wijze 389 12 uitmuntende door geur en smaak. Prijs per 5 ous 57j Cent. VEKKOUW&STOKIIUYZElN, H1EUWE RIJ A 47. p n f n f o POEDER j§3jj Een lekkerny voor jong en oud. Zuiver, voedzaam en erna- j$Sï ?3ikeiyk. Controle Dr. VAN HAMEL ROOS. Let op het fabrleks-j® 'r-.n merk „De Byenkorf" en het roode contrdle zegel. 12 soorten. EEIDEBT, Stationsweg 1». 1003. Van af 2 Januari 1902, zal tk, wegens do in liquidatie aangekochte Goederen van een der grootste Magazynen te Parijs, een buitengewonen UITVERKOOP houden van de navolgende GoeJeren. Prima Lyonscke Zijde, zwart en gekleurd, zooalsSatin Duckesse, Pean de Sole, Taille Tricotée, Damassé, Cklné, Imprimé, liaije, Quadrillé en alle nieuwste soorten. Prachtige Robes in Point Lacé en Linon. Mooie Wollen Stoffen en Lakens. Fluweelen voor Robes en Velours de Panne voor Blouses en Garneeringen. Onder deze Goederen zyn circa 15 000 COUPONS, in allo soorten, byzonder geschikt voor Robes en Blonses. Al deze Goederen worden voor do HELFT DER GEWONE PRIJZEN uitverkocht. Alle Goederen, welke niet naar genoegen zyn, kunnen ten allen tyde worden omgeruild, al zyn dezelve ook afgesneden. Mevrouw getroost U dus de moeite een bezoek te brengen aan het MagazJJn van E. VAN DER DORST, .Stationsweg 1», Eelden. Hoogachtend: E. VAN DER HORST. P.S. Al deze Qoederen zijn de nieuwste modes »n lste qiiallteitcti en worden door mj) aan U met garantie verkocht 107 50 13. VISCIIDARKT 13. 9398 19 in alle soorten van prima Mijnen en Gasfabrieken. Billijke prijzen. Groot- en Kleinhandel in Steenkolen en Cokes. Wijnhandelaren, ChoorLsteeg, LEIDEN, bevelen zich zeer aan o. a. voor de levering van den lichten geurigen Moezelwyn Bfoselblümcheu ad 10.— per dozyn, ƒ0.85 per flesch buiten emb. 6028 8 een DUBREL BOVENHUIS, gelegen aan de Korte Mare, (ook afzonderiyk te huren.) Inlichtingen bekomen 3de Binnenvestgracht No. 4 (by de Marepoort). 76 7 •IMtHIIMMINNIMMMIMMtHMHUMMMtCN waaronder een groote partij DAMES- en KINDER-ONDER- en BOVENROKKEN, SJAALS, WOLLEN DOEKEN, enz., c-nz. Extra-Aanbieding van SPORTHEMDEN, JACHT- VESTEN, WOLLEN BOEZEROENS, enz. 105 60

Leidsch Dagblad | 1902 | | pagina 13