N\ 12835 Vrijdag 27 December. A0. 1901. (Beze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Op Nieuwjaarsdag NIEUWJAARSWENSCHEN De Nieuwjaarsbriefkaarten Jfeullletoru De Tweelingbroeders. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURAOT: Voor Leidon por 3 maandon .SS WO.' v "Buiten Leiden, por looper en waar agonton gevestigd zyn 1.30 Franco per post 1-65' PRUS DER ADVERTENTIÈN": Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17 J. Orootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. verschtynt het Ltidech Dagblad des morgens te aebt uren. Met de laat.te berichten en telegrammen wordon in dit blad ook opgenomen de ad 25 Cents per advertentie. Buiten Leiden wonenden kunnen postwissel eenden en de advertentie op het strookje echryven. Tol Zaterdagavond zes nren aan geboden. worden deze berekend ad 35 Cents; ua dien tijd ad 50 Cents» i\jn tot zoover do voorraad strekt nog ver krijgbaar. Voor de krijgsgevangen Boeren en bun vrouwen en kinderen. In dank ontvangen door Mej. Briöt: een pak kleeren van de Chr. Jongedochtersver- esniging Psalm 124: 8a. Ottioleele Reuuisgeving. ïnkonstenbelasting» Burgemeeeter on Wethouders van Loiden brengen in herinnering, dat met 81 D-. c. a. e. de laatste termijn vervalt van de Inkomstenbelasting, dienst 1901, on dat aleoo op den leton Jtnaari a. e. de geheels aanslag moet zijn voldaan. Zij noodigon mitsdien belanghebbenden uit, om, ter voorkoming van vervolgingstosten, tot de betaling vau het rereohnldigde ten kantore van den Gemeento- Ontvanger oyor te gaan. Burgemeester Wethouders voornoemd, Leiden F. WA.8, burgeoieoeter. 27 DiO. 1901. YAN HEIJST, Beoretarls. L>ei<ien, S7 Oecembor. Do muzlek-vereeniging „H. M. Koningin Wilhelmina" („De Post") gaf gisteravond in de concertzaal „Du Nord" een muziek- en tooneeluitvoering, welke door een zeer talrijk publiek werd bijgewoond en door den voor zitter, den heer Kooistra geopend met een welkomstwoord, waarin by tevens zeide te vertrouwen dat de goede harmonie ook dezen avond zou bestaan, hl) allen opwekte tot verderen steun in het belang der kunst omdat aanschaffing van muziek en instrumenten veel geld kost en allen een genoeglijken avond wenschte. Het programma bevatte tal van nommers voor orkest, welke, onder leiding van den heer C. J. Noest, Inderdaad heel goed werden uitgevoerd, ook de daarin voorkomende enkele solo's o. a. voor fluit en trombone, en verder werd er opgevoerd een kluchtspel „Die niet hooren wil, moet voelen," dat eveneens veel bfival vond, gelijk de beide komische duetten, één voor dames en óón voor heeren, die mee werkten om de reeds gezellige stemming nog te verhoogen. Na afloop van het programma was er gelegenheid tot dansen. Mejuffrouw A. A. Verhoog, alhier, ls benoemd tot onderwijzeres aan de Herv. school te Kalwyk-aan-Zee. Het nieuwe orgel in de Ooaterkerk al hier zal weldra in gebruik genomen worden. Hot orgel in de Pieterskerk wordt hersteld. De sluitingszitting van den Militieraad in het 3de district van Zuid-Holland zal gehouden worden op den 31sten December 1901, des namiddags om twee uren, ln het Invalidenhuis te Leiden. Op den 15den Januari 1902 zal er een naloting plaats hebben ten behoeve van C. de Roode, uit Oegstgeest, die verzuimd heeft aan do gewone loting deel te nemen, omdat hy niet voor de militie, op den daarvoor be paalden t(Jd, was ingeschreven. Hot Kerstgeschenk van de Koningin- Moeder aan de Koningin bestaat uit oen compleet koffioserviea uit de fabriek „Rozen burg." De Koninginnen en de Prins der Neder landen woonden eersten Kerstdag de voor- raiddaggodsdienstoefening by in de Klooster kerk, te 'a-Gravenhage, onder gehoor van ds. Knottnerus. Gisteren waren de Koningin en de Prins tegenwoordig by de ochtend-godsdienstoefening in de Duitscho kerk, waar ds. Quandt voorging. De Regeering8commi88aris by de Itali- aansche decoratieve kunsttentoonstelling, jhr. E. van Loon, is uit Turyn in Den Haag teruggekeerd. Do by de legatie te St.-Petersburg ge plaatste gezantschapsattachó jhr. mr. Van Vredenburch is Woensdagochtend derwaarte vertrokken. De burgemeester van Den Haag, baron Van Harinxma thoe Slooten, is in het begin van deze week naar Wiesbaden vertrokken. By afwezigheid ook van den oudsten wet houder dr. Mouton is de wethouder de heer De Wye belast met de waarneming Yan het ambt van burgemeester. Als advocaat en procureur by den Hoogen Raad heden beöedigd mr. W. L. Tonckena te 's-Gravenhage. Wegens ongesteldheid van den minister van marine ging de audiëntie heden niet door. De „Deutsche Tageszeitung" bevat nog de volgende mededeelingen over den man, die de onware praatjes over Koningin Wilhelmina en don Prins-Gemaal heeft uitgestrooid: Twee jaar geleden was hy tfidelyk als klerk by het Transvaalscho gezantschap te Brussel werkzaam en laadde toen reeds de verdenking op zich, een spion vau Engeland te zfin. Na zyn ontslag uit deze betrekking leverde hy onware berichten uit zoogenaamde Boerenkringen aan Engelache kranten, en later stal hy ook te Brussel stukken uit den koffer van dr. Leyds. Kort daarna wist de man zich een pas te verschaffen, die door de Transvaaleche regeering uitgereikt heette te zijn en op naam van een Oosienryksch baron was, die als vrywilliger in Zuid Afrika bad medegevochten. Met dezen pas wist hy zich toegang te verschaffen tot vole kringen in Nederland. Met behulp van een Engelsch journalist verspreidde hy vervolgens zyn ver zinsels stelselmatig in Brusselsche, Parysche, Weener en Londensche kranten. Ook is vastgesteld, dat hy dadelyk naar Londen ver trok, toen de Nederlandsche autoriteiten naar den ultstrooier van de leugens een ondersoek instelden. Te '8-Gravenhago ls overleden de heer H. J. G. van Ewyk, hoofdcommies aan het departement van binnenlandsche zaken. In den afgeloopen zomer mocht de nu ont slapene onder veel blyken van belangstelling zyn gouden ambtsfeest vieren, by welke ge legenheid de toenmalige minister van binnen landsche zaken, de heer Goeman Borgesius, den jubilaris persooniyk kwam gelukwenschen en hem zyn benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau kwam berichten. By het korps koninkiyke scherpschutters te 'a-Gravenhage, waarby hy zich van de op richting af had aangesloten, bekleedde hy den rang van Isten luitenant, terwyi hy als secretaris-penningmeester van de „Scherp- 8chuttersvereeniglng te 's-Gravenhage", uit welke Vereenlging het korps is gevormd, met veel toewydmg de belangen van dit weerbaar heidskorps hielp behartigen. De heer K. ter Laan heeft een adres aan den gemeenteraad van Delft gericht, waarin hy verzoekt hem de vervulling Yan zyn ambt ais lid der Tweede Kamer mogeiyk te maken, zonder dat hy daartoe ontslag behoeft aan te vragen als hoofd van school III. In een memorie van toelichting geeft de heer Ter Laan do volgende oplossing aan de hand: „Ds Raad neme het besluit, dat er aan school III in plaats van 9 klasse-onderwyzera, geiyk tot heden, 10 zullen zyn. Deze tiende onderwyzer zy in het bezit der akte Fransch. Hy worde betaald door ondergeteekende, zoodat de geheele regeling Ls zonder bezwaar der gemeentekas. „Overigens biyve de toestand geheel ge'jjk hy ls, met dien verstande, dat de onderge teekende zich van school mag verwyderen, als zJJn ambt van lid der Tweede Kamer hem dat noodzakeiyk maakt. „Niet de ondergeteekende zal dus een onder wyzer mogen aanstellen, en dis nieuwe onder wyzer zal volstrekt niet zyn de plaatsvervan ger van het hoofd; dat la en biyft de heer A. van der Burgh. „De nieuw te benoemen onderwyzer zal invallen wegens ziekte en ontstentenisoveri gens zal ik hem zyn werk aanwyzen, dat hy in overvloed zal vinden. „De geheele school blyft dan onder myn leiding." Overigens verklaart de heer Ter Laan zich voldaan met eenige andere regeling, door den Raad te ontwerpen, waarby het ook niet noodig zul zyn, ontslag te vragen, doch in het belang der school acht hy de boven aangegeven schik king de verkieseiyk8te. Qedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben ook het Gemeentebestuur van Don Haag, dat de tegemoetkoming in hulahuur aan gehuwde onderwyzera boven 28 jarigen leeftyd op f 50 bepaalde, gewezen op de wenschelyk- heid om dat bedrag, meer in overeenstemming met de huurpryzen van woningen, te verhoo gen tot f 100. Aan den heer A, van der Stempel ls eervol ontslag verleend als leeraar in het boek houden aan de H. B.-S. te Apeldoorn. In de jongste bestuursvergadering der Nationale Vereenigmg voor Handelaonderwys ls uitvoerig gediscussieerd over de vraag, welke universiteitssteden voor de vestiging eener inrichting voor hooger handelaonderwys in aanmerking zouden kunnen komen, vooral in verband met de vraag, of de organisatie van de Nationale Vereeniglng of van een speciaal daartoe te stichten vereeniglng, dan wel van plaatseiyke besturen of van het Ryk behoort uit te gaan. Besloten is een commissie te benoemen, die een ontwerp vau oiganisatie zal gereed maken, vooral wat betreft den aard en den omvang der te doceeren vakken, ook in ver band met de plaatsen, waar de inrichting ge vestigd zou kunnen worden. Tot leden dier commissie zyn benoemd de heeren C. A. P. van Stolk, te Rotterdam; dr. J. H. Hülsmann, te Amsterdam; Ch. E. H. Boissevaio, te Amsterdam, en dr. D. Bos, te Winschoten. Tot leden van het hoofdbestuur van het Nut zyn gekozen de heeren mr. J. E. Houwing, te Amsterdam, en Th. Nolen, te Rotterdam. Het hoofdbestuur ontving van beide heeren bericht van de aanneming hunner benoeming. Van de by het regiment grenadiers en jagers overgeplaatste officieren, is delsteluit. M. C. T. van Ryen, van het 4de reg. inf., bestemd voor de gren. en de 1ste luit. EL L. de Wys, van het 5de reg. inf., voor de jagers. Dinsdagavond, toen Rosier Faassen te Rotterdam by het gezelschap Van Eysden in „Anne-Mie" optrad, heeft de heer Van Eysden hem met eenige harteiyke woorden, namens vele tooneel vrienden, een portefeuille over handigd, bywyze van dankbetuiging voor het afstaan van zyn portret voor den foyer van den sohouwburg. Men hoopte, dat Faassen den inhoud zou besteden aao een zomerreisje, ten einde het volgend jaar nog menigmaal te kunnen optreden. De heer J. Aelen, directeur van het missiehuls te Rozendaai, is door Z. H. den Paus benoemd tot -coadjutor-bisschop van Madras (Eogelsch-Indlö), met den titel van bisschop van Temisoais. Ds. A. L. Th. van der Ven, predikant by de Herv. Gemeente te Helder, beeft bedankt voor het beroep naar Koog aan de Zaan. De leerschool op den Klokkenberg, die tot de Ohr. Nor/naalschool behoort, te Nijme gen, zal binnenkort een aanzieniyke uitbrei ding ondergaan, waaraan dringende behoefte bestaat. Door de directie ia aangekocht het pand van den heor Roos, uitkomende aan de Munterstraat met de achtergebouwen gren zende aan de school. Voor de betrekking van hoofdondervvyzer der tweede nieuw gebouwde school met den Bybel te Zwolle hebben zich circa 100 sollici tanten aangemeld. De heer Knobel, minister-resident van Nederland en China, wordt in do volgende maand hier te lande verwacht. De heer Van Duysberg, secretaris-tolk, blyft voorloopig nog te Peking in verband met de afwikkeling der regeling van de schadevergoeding ten gevolge der Chineesche onlusten. In de stille pastorie te Sloterdyk (waar hy de laatste jaren zyns levons doorbracht, by zyn zwager dr. J. M. Assink Calkoen) ia op byna 80-jarlgen leeftyd in den Kerstnacht gestorven: de heer C. G. Reynders, vroeger instituteur te Amsterdam. Deze voortreffelUke paedagoog had vroeger een bloeiende byzondere school in de hoofd stad, en tal van mannen, die de meest eervolle betrekkingen in de maatachappy vervullen of bekleed hebben, danken hem hun vorming. De overledene was jarenlang bestuurder der oefenscholen, voorzitter der Amsterdam- sche afdeeling van het N. O. G., lid van het hoofdbestuur en van het gewesteiyk bestuur van het N. O. G., bestuurder dor Spaarbank, enz., enz. Meer dan 60 jaren was hy ook secretaris van het Nuts-Dopartement te Slo terdyk Zaterdagnamiddag om halfeen wordt zyn ïyk in het familiegraf te Sloterdyk bygezet. Volgens den provincialen almanak van Limburg telt die provincie thans 102 kloosters en 5 missiehuizen. Men is dezer dagen gereed gekomen met de omvangryke restauratie van den voorgevel der mooie St.-öavo- of Groots Kerk, te Haarlem, waaraan eenige jaren achtereen is gearbeid. Nu de steiger grootendeels ls weggebroken, kan men eerst zien hoe goed die gevel thans weer tot zyn recht komt, al doet de witte steen by den geheel gryzen toon van het bouwwerk niet zeer aangenaam aan. De restauratie aan andere gedeelten wordt voortgezet. AH.) Hot stoomschip „Anchises", van Amster dam en Liverpool naar Java, passeerde 23 Dec Gibraltar; de „Bali" vertrok 25 Dec. van Amsterdam naar Bataviade „Koning Willem I" van Amsterdam naar Batavia, vertrok 25 Dec. van Southampton; de „Koning Willem II", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 25 Dec. van Suez; de „Maasdam" arriveerde 25 Dec. van Nieuw-York te Rotterdam; de „Maasland", van Buenos Ayres naar Amsterdam, passeerde 25 Dec. Wight; de „Madura", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 24 Dec. te Padaug; de „Soe8tdyk" (Holland-Amerika iyn), van Newport-News naar Amsterdam en Rotterdam, passeerde 25 Dec. Prawlepoint; de „Malang", van Batavia naar Rotterdam, passeerde 24 Deo. Gibraltar; do „Sindoro", van Batavia naar Rotterdam, passeerde 24 Dec. Point deGalle: de „Soembawa", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 24 Dec. Kaap Roca; de „Solo", var Rotterdam naar Batavia, passeerde 24 Dec Gibraltar. Bodegraven. De Raad dezer gemeente Zaterdag 28 Dec., a s. des morgens te 10 uren, een openbare vergadering houden. Evenals vorige jaren zal door de com missie voor de nieuwjaarsbedeeling op den laatsten dag des jaars, alhier, een uitdeeling worden gehouden aan allen, die zich hiervoor komen aanmelden, van brandstoffen en levens middelen. Mogen de giften, die de commissie dezer dagen aan de huizen der ingezetenen voor dit liefdadig doel zal inzamelen, haai rykeiyk toevloeien. liiLlegom. De gemengde zangvereeniging „Zang en Vriendschap" gaf Maandagavond in de zaal van „Het Wapen van Friesland" alhier, haar eerste concert, dat zeer goed ge slaagd kan worden genoemd. De 16 nommers van het programma wer den op voortreffeiyke wyze onder leiding van den directeur, den beer J. H. Groene^out, voor een stampvolle zaal ten geboore gebracht en toonden aan, dat deze jeugdige vereenlging over zeer goede krachten beschikt. De uitvoering der verschillende nummers werd telkens gevolgd door een welverdiend daverend applaus. Het woord van dank, aan het eind door een der aanwezigen, den heer J. v. Waveion Pz., gebracht aan dii acteur en vereenlging, moet uit het hart der hoorders gegrepen z'jn. De vereenlging toch heeft ons een waar kunst genot doen smaken, als maar zelden in onze gemeente wordt voorgediend. Moge deze eerste uitvoering een krachtigen stoot geven aan den bloei der vereeniging, opdat zy met meerdere kr-^Si fltreven moge naar steeds hooger ideaal l Het Kerstfeest, gisteravond in de J'er- vormde kerk met de kinderen van de zon dagsschool gevierd, was alleszins waardig. De Kerstboom was schitterend verlicht en versierd, terwyi er verechilleude versnaperin gen netjes gerangschikt onder lagen. Het kerkgebouw was geheel gevuld met genoodigden en belangstellenden, en het pro gramma werd met de meeste stichting ta" einde gebracht. Met het oog op het groot aantal kindere* werd het uitreiken der geschenken uitgesteld tot Zondag 6 Januari e. k. Tegenzekeren C. v. K., een alhier wonendea arbeider, die verdacht wordt zicb Woensdag avond te hebben schuldig gemaakt aan d*>f- 24) „Wel, meneer Avory," antwoordde de kapi tein, „u behoeft wezeniyk niet zoo'n uitvoerig excuus te bedenken; uw bezoek is my altyd welkom; ik heb hier zoo lang opgesloten gezeten zonder ^een mannenstem te hooren, dat ik zelf een oud wyf zou worden. Op een goeden dag zal u my nog aan het kousen- breien of paDtoffelsborduron vinden. Dat is het onvermydelyk. lot van iemand, die altyd in vrouweiyk gezelschap is. Als het een beetje wil, breng ik bet nog zoo ver, dat ik gillend op een stoel vlieg, als er een muis in de kamer is." „'tSpyt my, dat ik u nooit ontmoet heb vóór dat ongeval", zei Dennis; „we hadden samen prettige wandelingen kunnen maken." „Praat er niet vanl Ik zal nimmer meer een prettige wandeling kunnen maken; hoogstens kan ik met een kruk een honderd pas ver hinken, en danstop 1 Ik zal myn levensdagen wel eindigen als een Invalide, in een duw wagentje, of een karretje met een ezel er voor. Maar dan moet er een man by zyn, om 't beest te mennen. Want het kan me niet schelen, wat er gebeurt, een ezel mon ik niet. Dat is geen werk voor een oud-soldaat, en wat zou ik een belachelijk figuur maken, als het beest niet vooruit woul Verbeeld je, dat er dan een paar oude -dierenbeschermsters aankwamen, die tegen mJJ lieten verbalisoeren, omdat ik het beest met de zweep sloeg, 't Zou wat zyn; ik voor 4eq rechter gedaagd wegens x^ohaoaahag van ©en ezel l En dan allerlei schandalige artikels or over in die radicale kranten!Wat een verechrikkeiyk eind van een nuttig leven, meneer I Verschrikkeiykl" „Ik denk niet, dat u den ezelwagen noodig zult hebben. Over een paar dagen kunt u weer uitgaan, en binnenkort loopt u weer als vroeger." „Nooit l Nooit weerl" De kapitein wilde zichzelven een nieuwen, tragischen dood voorspellen, maar Dennis had hem al op zooveel manieren hooren sterven, dat hy er weinig nieuwsgierig naar was, wat de oude heer nu weer zou verzinnen. Hy zag May on mevrouw Alison in den tuin; daarom excuseerde hy zich by den kapitein en ging den dames goeden dag zeggen. 't Was oog heeriyk buitenshuis, hoewol de winter naderde, 't Was buitengewoon mooi weer voor den tyd van het jaar, en de zon scheen nog warm. May, die wist, dat Dennis Avory veel van honden hield, noodigde hem uit, te komen kyken naar een jongen fox-terrier, dien ze gekregen had en die in een schuurtje van den tuinman voorloopig onder dak gebracht was. Ze wandelden samen door den tuin, in vertouweiyk gesprok, als oude vrienden, en mevrouw Alison keek hen zuchtend na. May was opgegroeid tot een mooi meisje. Zy had over baar gewaakt met al de liefde, welke een moeder kan geven, en dikwyis had zy zich afgevraagd, wat er gebeuren zou, als eens een jongeling op haar kind verliefd werd. Op het oogenblik was May enkel kapitein Haifords nichtje. De naam Alison werd door niemand, die haar kende, in verband gebracht met dien Alison, die terechtgestaan had en veroordeeld was. Maar als ooit iemand om haar hand kwam vragen, dan kon de waar heid niet verborgen biyven; dan moest men alles vertellen, en de zonde des vaders zou geopenbaard worden aan zyn kind en dan Mevrouw Alison had zich nooit rekenschap durven geven, wat er dan zou gebeuren; zy had steeds de gedachte van zich afgezet, nooit aan het slot durven denken. Zy ge loofde niet, dat Dennis Avory verliefd was op May, doch hy schepte blykbaar behagen in haar gezelschap, en het scherpe moederoog had spoedig ontdekt, dat May volstrekt niets had tegen het gezelschap van den jongen man. Zy staarde de jongelui oen poosje na en ging toen in huis by haar broeder. De kapitein zat in een locaal blad te lezen, en zyn aandacht was getrokken door een advertentie van een meubelfabriek, die zieken stoelen aanbood, met illustraties er by. De oude heer zat met een wanhopig gezicht te staren naar een kolos9alen toestel op wieltjes. „Zie eens, Marion l" riep hy zyn zuster toe; „op zoo'n ding zal ik terecht komen; dan kan ik aan zoo'n zwengel zitten trokken om vooruit te komen. Of er moet een man achter loopen om te duwen. Maar het is toch beter dan een ezelkarretje 1" „Wat bedoel je, Richard?" vroeg zy ver strooid. En de kapitein begon opnieuw in de schrilste kleuren te malen, welk akelig lot hem wachtte. Op 't laatst kwam hy tot de conclusie, dat hij van het stilzitten zoo dik zou worden, dathy zich niet meer kon verroeren. „Ik zal op myn sofa blyven liggen, tot ik driehonderd pond weeg, en dan natuuriyk sterven aan een beroerte. Je zult een venster er uit moeten laten nemen, om myn doodkist naar buiten te krygenl" „Ach, Richard, houd toch opl Ik wil aiet, dat je over je dood spreekt, zelfs niet in scherts. Wat zou er dan van ons worden?" „O, maak je daarover niet moeilyk, kind! Myn zoon Cecil is een brave jongenhy volgt my hier op, on hy zal jölui niet buiten de deur zetten. Hy zal je bier laten wonen, terwyi hy een beroemd advocaat wordt te Londen, die dieven uit de gevangenis en moordenaars van de galg redt en spoorwegmaatschappyen helpt, ongelukkige passagiers armen en beenen af to ryden zonder schadevergoeding te be talen. Maak je maar niet moeilyk over hetgeen er met my zal gebeuren. Myn zoon Cecil zal doen, wat ik hem zal gelasten voor myn dood, en waken ovor jou en May." „Ja, daarop ben ik gerust, Richard.... Maar ik wou je nog iets zeggen." Halford schoof de krant op zyde en wees zyn zustor een stoel aan naast de sofa. „Richard," zei mevrouw Alison, „May is nu geen kind meer. Op den een of anderen dag kan er iemaDd komen, die haar lief- krygt." „Ja, als ten minste de jonge mannen nog smaak hebben." „En als dat gebeurt.... als er iemand by ons komt, om haar te vrngen wat moeten wy dan zeggen?" De kapitein trok een heel ernstig gezicht. „Ik heb er dikwyis over gedacht, Marion", zei hy, „vooral in den laatsten tyd." „Waarom in den laatsten tyd, Richard?" „Die Avory komt hier eiken dag. Ik ben niet zoo gek om te meenen, dat hy enkel komt uit belangstelling of om te luisteren naar myn conversatie." „Dus je denkt, dat hyzich aangetrokken gevoelt tot May?" „Zeker denk ik dat. Ik wil niet direct zeggen, dat hy al verliefd ia; maar als de kennismaking zoo voortgaat, is het niet onmogeiyk „Dezelfde gedachte kwam juist ook by my op. Daarom wilde ik er met jou over sproken. Als de tyd komt, dat iemand haar vraagt, en wy onze toestemming moeten geven, wat moeten wy dan zeggon tot den man, die haar wil trouwen?" „Wat kunnen wy hem zeggen?" zei de kapitein zacht. „Enkel do waarheid, zuster." „En dan?" „Dat is niet in onze bandon, Marion. Wy moeten het beste hopen. Arm kind 1 Arme kleine Mayl Wy hebben het zoo lang voor haar verborgen gehouden als wy kondon, maar vroeger of later de schaduw van haars vaders schuld op haar levensweg vallen. God geve, dat die er niet voor altijd door verduisterd wordt!" De tranen kwamen in mevrouw Alison's oogen en hepen over haar wangen. Zy wiet, dat hot de ergste straf zou zfin voor den inan, dien zy liefhad - en die al zoo zwaar had geboot als hy ooit te weten kwam, dat hy het geluk zijner dochter had vernietigd. De kapitein draaide onrustig heon on woer op de sofa. De tranen van zyn zustor on het onderworp van hun gesprek hadden hem treurig gemaakt. „Kom, Marion," sprak hy troostend, „or is nog tyd gonoeg. Maak je niet te gauw bedroefd. Kom! Je weot, dat ik een opgewekto omgeving noodig heb; de dokter zegt, dat ik niet mag zitten suffen. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1