N\ 12830 Donderdag 19 December. A'. 1901. 'i feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven Ked.-ZoidafrikaaDselic Vcreeuiging. ^'euiliexon. De Tweelingbroeders. DA&BLA PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden por 3 maanden t~rr f l.io.t Buiton Loiden, por looper en waar agenten goveatigd z(]n 1.80 Franco por post 1.65- PELTS DEE ADVEETEIf TIËN Van 1-0 regels f 1.05. Iedoro regel meer f 0.17£. - Grootore letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. Ajd. Leiden en Omstreken. Ontvangen bij den Penningmeester, Zoeter- woudsche Singel 41: Omdat oom Jacques zoo goed genezen is in Ka een dienst heeft gekregen f 0 10 Door bemiddeling van het Leidsch Dagblad: Gecollecteerd voor de Boeren door Hein de Citadel en Netje op de verlovingsparty van en 0.51 Gecollecteerd op Moeder's verjaardag, omdat de voordr. van Boer en Brit \oo goed Is uitgevallen 0.50 Bijdragen kunnen worden toegezonden aan rfen Penningmeester of aan het Bureel van dit Blad. Otiioleolo lienuisgeviuff» KENNISGEVING. Xusclirijving voor de Militie* Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gelet op artikel 17 der Militiewet 19UI; Herinneren belanghebbenden bij deze voor de eerst# maal hun verplichting tot het doen van aangifte ter inschrijving voor de militie, m de naand Januari 1902. De bepalingen der bovengenoemde wet, wie wel en wie niet voor de militie worden ingeschreven, waar de inschrijving moet geschieden, wanneer de eangifie ter inschrijving behoort te worden gedaan in op wien de vorplichting tot het doen van de aangifte rust, zijn vermeld in de artikelen 13, 14, 15, 16 en 18, welke wij in volgende nommers *nllen mededeelen. Voorts worden belanghebbenden verwittigd, dat <ot de bovenbedoelde inschrijving meer bepaald zittiDg gehouden zal worden op hot Raadhuis \kamer No. 9), alhier, van des voormiddags half- lien tot des namiddags drie uren, op Dondeidag 2 JaDuari, voor hen wier familie naam aanvangt met de letter A, B of C; op Zateidag 4 Januari, voor hen wier familie naam aanvangt met de letter D, E, F of G; op Luusdag 7 Januari, voor hen wier familie naam aanvangt met de letter H, I, J of K; op Donderdag 9 Januari, voor hen wier familie naam aanvangt met de letter L, M of N; op Zaterdag 11 Januari, voor hen wier familie naam aanvangt met de letter O, P, Q of R; op Dinsdag 14 Januari, voor hen wier familie naam aanvangt met de letter S, T of U; op Donderdag 16 Januari, voor hen wier familie naam aanvaugt met de letter V, W, X, Y of Z; zullende van elkeeD, die tot de aaDgifte verplicht is, een uittreksel uit bet geboorteregister betref fende den in te schrijven persoon worden ge vorderd. Hamer van Arbeid voor dc Yoedings» en Genotmiddelen. Burgemeester en Wethouders van Leiden: Gezien de Wet op de Kamers van Arbeid en het Koninklijk besluit van 6 Januari 1898 (8tsbl. No. 20) tot vaststelling van een kiesreglement voor die Kameis; Herinneren de hoofden of bestuurders van de navolgende bedrijven: de brood koek-, beschuit-, suiker- en banket bakkerijen; de cacao- en de chocolade-, de meel- en de zuivelfabrieken, benoveDS die vau verduur zaamde levensmiddelen; de tabak- en de sigaren fabrieken; de bierbrouwerijen, do jenever- en de likeurstokerijen, benevens de mineranlwalorfabrie- ken; de slageiijen en de zeepfabrieken, aan hun verplichting om vóór 15 Januari a. s een lijst of zoo noodig lijsten op to niuken van de namen en voornamen der mannelijke en vrouwe lijke personen, die in hun bedriji binnen het gebied der bovengenoemde Kamer van Arbeid (welk gebied zich alleen uitstrekt over de gemeente Leiden) als patroons of in hun dieust als werk lieden werkzaam zjjn geweest gedurende het ïaatstverloopen kalenderjaar of indien het het verduurzamen van levensmiddelen betreft, gedu rende het laatste tijdvak van 7 maanden, dat in dat bedrijf is gewerkt, en om dio lijst of lijsten voor 15 Januari a. s. aan hun collego in te zenden. Onder patroons verstaat de toet de hoofden of bestuurders van een bedrijf waarin ten min9te één persoon boven de twintig jaren tegen genot van loon werkzaam is, en allen, die op hot beheer der hoofden of bestuurders toezicht houden, be- Devens de personen, die door het hoofd of den bestuurder van een bedrijf in den regel belast worden met het doen van wetenschappelijke proe ven, de procuratiehouders alsmede de personen, die bij ontstentenis van het hoofd of den bestuur der van liet bedrjjf, dat hoofd of dien bestuurder vervangen. Onder loerlclieden verstaat de wet alle anderen, die tegen genot van loon in eon bedrjjf werkzaam zijn, behalve degenen, die geheel of gedeeltelijk gezag over aDderen uitoefenen. Op de lijsten mogen niet vermeld worden zij, die gedurende het Ïaatstverloopen kalenderjaar of, indien het het verduurzamen van levensmiddelen betreft, gedurende bovenbedoelde 7 maauden.niet binnen het gebied der bovengenoemde Kamer van Arbeid, bjj hetzelfde hoofd of denzelfden bestuur der zjjn werkzaam geweest. Op_de lijsten behoeven niet vermeld te worden *'j» die geen ingezetenen de9 Rijks of geen Neder landera zijn, of ep den 15den Februari a. s. den leeftjjd van 25 jaren niet zullen hebben bereikt. Zijdie gedurende het ïaatstverloopen kalender jaar of, indien het het verduurzamen van levens middelen betieft, gedurende het laatste tijdvak van 7 maanden, dat in dit bedrijf is gewerkt, niet in het bedrijf van hetzelfde hoofd of denzelfden bestuurder zijn werkzaam geweest en die aanspraak kunnen maken om op een kiezerslijst voor boven genoemde Kamer van Arbeid te worden geplaatst, zyn bevoegd daarvan vóór 15 Jannari a s. aan gifte te doen bij Burgemeester en Wethouders voornoemd. De formulieren dezer aangiften, zoomede die der lijsten, zijn kosteloos voor belanghebbenden ter gemeente-secretarie verkrijgbaar- Voorts worden de hoofden en bestuurders van de hierbovongenoemde bedrijven er, voor zooveel noodig, aan herinnerd.dat het opmaken en inzenden der lijst (en) een vernhchting is tegen wier niet- nakoming straf is bedreigd bij artikel 42 der wet op de Kamers vau Arbeid, luidende als volgt: Hij, die wederrechtelijk niet voldoet aan een hem mtn eenigen krachtens deze wet uitgecaardigden algemeenen maatregel van bestuur opgelegde ver- pUchtingwordt gestraft met hechtenis van ten jhoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste vijf en zeventig gulden." Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 17 Deo. 1901. VAN HEYST, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, lste alinea, der Hinderwet; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat door ben op heden vergunning is verleend aan de Naamlooze Vennootschap „de Nederlandsche Fabriek van verduurzaamde levensmiddelen" voor- heon W. HOOGENSTKAATEN eD Co. en recht verkrijgenden tot uitbreiding van de fabriek aan de Kerksteeg Sectio D No. 1512, door plaatsing en in-werking-stelling van een Electromotor van 4 p.-k. Burgemeeslor en Wethouders voornoemd: Leiden, F. WAS, Burgemeester. 16 Deo. 1901. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 19 December. De jaarljjk8che openbare les der leerlingen van do Muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst te Leiden had gisteren plaats ln de Stadszaal en werd ook nu weer in drie hoofd- deelen gesplitst, zoodat belangstellenden 's och tends, 's namiddags en 's avonds konden profiteeren van de vele voordrachten van het groot aantal leerlingen, dat op dio inrichting ondorwys ontvangt. Eenige planten, op het podium geplaatst, gaven dit een eenigszina feestelijk aanzien. Velen, 's avonds zéér velen zelfs, woonden deze openbare les by en ze zullen een goeden indruk van hot zang- en muziek onderwijs mee naar huis genomen hebben. Als steeds was het jongere volkje, dat onder het auditorium sterk vertegenwoordigd was, weer zeer uitbundig en druk, zoodat na elk nummer een oorverdoovend applaus weer klonk. Toch, al deed de jeugd zich gelden en al gaf ze van haar tegenwoordigheid ook in de pauze biyk, het moet gezegd, dat ze niet hinderlijk was onder de uitvoering der verschillende nummers. Nu, wanneer dat het geval is, mag wel wat vrooiykheld, en als 't pas geeft, wat rumoerI Men bedenke: die openbare les is een «oort van feest en by 66n feosfc behoort een feosteiyke stemming. Des ochtends waren het voornamelijk de jongste en jongere leerlingen, die proeven van studie aflegden, en zeer te roemen proeven menigmaal; des namiddags waren het verder gevorderden, die veel reden tot tevredenheid gaven'b avonds werden inderdaad mooie stukken uitgevoerd. Toen werd aangevangen met Wagner's „Pilgerchor" uit „Tannb&user" door de leerlingen der viool- en violoncelklassen, en hoorden we tal van zang- en muzieknum mers op onmiskenbaar verdienstelijke wyze uitvoeren, waarby we in 't byzonder denken aan het verrukkeiyke vioolspel van mej. H. Striening, die de geheele zaal, oud en jong, ln extrase bracht. Was dat nu inderdaad de vroeger zoo eenvoudige, bescheiden Burgerzangschool, waar de jaarlykeche openbare les onverbiddeiyk met sollèges begon, waar de kinderen in de Stads zaal zich klas voor klas, dan ook twee of drie klassen to zamen, deden hooren, om zoodoende „biykon van de gemaakte vorderingen" af te leggen? Ala men gisteravond de opvoering van de vlerbedryvige klnder-operette „De Tooverring" bywoonde, zou zy er onmogeiyk meer in te herkennen zyn. Wat de tyd die nooit-stilstaande en veel-eisohende al niet verandert I Welk een Oostersche pracht èn wegens de veelkleurige kostuums der kooplieden en marktbezoekers èn wegens het daarmede keurig overeenstemmende decor bood reeds het eerste bedryf aan: en wat zou hier het effect nog schitterender geweest zyn als we te dezer stede over electrisch licht konden beschikken l Wat is men o. a. in de Haagsche, Amster- damsche en Rotterdamsche schouwburgen toch te benyden. Maar laten we toch tevreden zyn over wat de heer Duyster ons met zyn leerlingen den geheelen avond wist aan te bieden. Het waren een paar hoogst aangename uren, die zoowel het oog als het oor te gast deden gaan want het geheele sprookje uit de „duizend en één nacht" was met zorg bestudeerd en aangekleed. Geen kosten waren er ontzien en ze zullen daarom ook niet gering wezen. De heer Duyster had voor de goede verzorging biykbaar weer over uitnemende krachten te beschikken en bewondering moet men gevoe len voor het geduld en de opoffering om het met de kleinen zoo ver te krygen als waar van men gisteravond getuige kon zyn. De zang had daaronder niet geleden al moge een vorig maal gegeven sprookje wat opgewekter van muzikale bewerking zyn ge weest. Intusschen, den componist Otto Wer nicke, muziekdirecteur te Harlingen, die, mot nog andere belangstellenden van elders, was overgekomen om de opvoering by te wonen, onze huidot Eokele koren hadden misschien iets moer sprekend kunnen zyn. Maar anders Of trad hot vry talryk bezette, maar overigens zeer verdiensteiyk medewerkende strykorkest nu en dan wat te veel op den voorgrond? En wat waren die jeugdige solisten over 't algemeen kosteiyk in hun optreden 1 Hoe vry en ongedwongen Fat ma's zoon Ben AJi, voorgesteld door een 16-jarige jongejuffrouw, die daarby ook lief zong; hoe waardig in haar houding de jonge dame, die ale Flamingo voor goeden geest speelde; hoe aardig ook Fatma's dochter Dalilah en Ben Ali'a vriend Ahmed, dio (het was ook een jongedame) de hilariteit opwekte met haar steeds herbaalde bewering dat zy vermoord, dood was. De rollen van den boozen toovenaar Mesta- phorus en de arme weduwe Fatma waren in goede handen by personen, die als leden van „Jacob Cats" hun sporen op de planken reeds verdiend hebben. Ook de klop krygende huis eigenaar Haseb betoonde zich op dat gebied geen vreemde. Het scherm moest na elk bedryf meermalen worden gehaald. Het was eon goede gedachte van den direc teur, om de pauzen, die uitteraard eenigszins lang moesten vallen wegens de kostuums- veranderingen der vele kinderen, met eenige echoone orkestnummers aan te vullen. Iq 't kort, er kan verklaard worden dat het sprookje goed tot zijn recht kwam, zoodat we volmondig kunnen aansporen tot het bren gen van een bezoek aan de morgenavond te geven tweede opvoering. In een gisteren onder voorzitterschap van den heer Bultman te 's Gravenhage ge houden buitengewone algemeene vergadering van het Nederlandsche LaDdbouwcomité bracht de president in zeer waardeerende woorden hulde aan de nagedachtenis van den heer Krelage, door wiens dood de Nederlandsche tuin- en landbouw een gevoelig verlies heeft geleden. Ook waardeerde hy hetgeen het vroegere lid Sickesz voor den landbouw heeft gedaan. Behandeld werd in de eerste plaats het vraagpunt betreffende verbetering van de rechtszekerheid van den grondeigendom door middel van verbetering van hot kadaster. Het Dageiyksch Bestuur stelde voor den minister van justitie in overweging te geven wyziging van de wet op het notariaat, zóó, dat den notarissen de verplichting wordt op gelegd zich steeds te overtuigen in hoeverre de begrenzing der eigendommen klopt met die van het kadaster en by niet duideiyk ge bleken overeen8temmlg mededeeling te doen aan de betrokken kadaster-ambtenaren, opdat deze casu quo door hermeting verbetering doen aanbrengen. De heer Coolen bleek zyn amendement op deze conclusie te hebbeu ingetrokken. By het debat werd de invoering van een kadaster met bewyskracht o. a. noodig geacht als grondslag voor rechteilyke uitspraken. De heer Dingemans, er op wyzende, dat de minister van financiën omtrent het kadaster nog geen gevestigde overtuiging heeft, stelde voor dat het Landbouw comité dien bewinds man in overweging zal &even maatregelen to treffen, dat by vernieuwing van hot kadaster by gelegenheid van de hermeting der ge meenten, de medewerking der eigenaren worde ingeroepen tot vaststelling of aanwyzing van de grenzen der eigendomen. Wegens de vérstrekkende gevolgen van dit voorstel, werd op voorstel des voorzitters be sloten het geheele onderwerp te renvoyeeren naar het Dageiyksch Bestuur om het later weer op de agenda te brengen, te meer, daar de minister van financiën do aangelegenheid nog niet ovei wogen heeft. De oudzeeolficier K. E. Bunnik is belast met de voorbereiding van de gemeenteiyko telephoon-exploltatio ln Den Haag. Tot commissaris der Nederlandsche Regee ring voor de internationale tentoonstelling van moderne decoratieve kunst, te Turyn te houden, is benoemd jhr. Ernest van Loon, die gister middag naar Turfin is vertrokken. Naar „De Llmb. Koerier" verneemt, heeft een dochter van dr. Bronsveld, den bekender* Utrecht8chen predikant, het besluit genomen om zich in den schoot dor Katholieke Kerk te doen opnemen en heeft zy daartoe bereids stappen gedaan. Reeds vroeger keerde een ander zjjner kin deren, een zoon, tot de vaak door hem be streden Moederkerk terug. Ia de gistermiddag gehouden vergadering van den Raad van Beheer van het Hof varv Arbitrage te 's-Gravenbage is in. plaats ran jhr. rar. J. J. Rochussen benoemd tot Jsten secretaris van dat Hof jhr. mr. W. Rdell, hoofdcommies ter gemeente-secretarie to 's Gra- venüago. De gemeentoraad van Amsterdam keurde, gisternamiddag goed een voordracht om over- to gaan tot den bouw van een pakhuis in het nieuwe Entrepot voor den opslag van thee op de zolders en arak in „de onderstukken". De kosten wordon geraamd op f 367,300. Pakhuismoesteren van de thee hebben zich. bereid verklaard f 24,000 huur te betalen en die huur aan te gaan voor 20 jaren. Thans betalen zy f 18,000 voor opslag on gehuurde ruimte. De vormoedelyko opbrengst der onder stukken wordt op f 5000 's jaars geraamd. Het hoofdbestuur der Vereeniging Volks- onderwys hooft aan H. M. do Koningin een adres gezonden, waarin het verzoekt, zoodanige maatregelen te nemen, dat aan de op te richten afzonderlijke scholen of klassen voor achterlyke kinderen op denzelfden voet als aan de gewone lagere scholen Rykssubsidie worde veileend. By beschikking van den minister van oorlog is do eerste luitenant M. E. Greoie,' van het 6de regiment infanterie, benoemd tot adjudant by het korps. Do majoor L. G. baron Van Boetzolaer, van het lste reg. huzaren te Deventer, heeft om gezondheidsredenen non-acliviteit aan gevraagd. H. M. de Koningin Moeder woonde gister avond in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappon to 'a Gravenhage het dorde concert-. Diligentia by. De oud-hoogleeraar prof. dr. J. u. G. Boot, gisteren na oen langdurige ziekte te Amsterdam overleden, werd den 17den Augustus 1811 te Arnhem geboren, studeerde te Deventer en Leiden en promoveerde den 9den Juni 1836 in de rechten en de letteren.' Na eerst als rector aan het hoofd te hebben gestaan van het gymnasium lo Leeuwarden, werd by in October 1851 aan het Amster- damsche Athenaeum verbonden. Don 15Jen Juni 1878 volgde zyn benoeming tot buiten-' gewoon boogleeraar aan de universiteit. Den 6den September 1381 moest hy wegens het bereiken van den 70 jarigen leeftyd zyn leeri stoel verlaten. In 1888 bood de universiteit van Bologna den algemeen beminden geleerde haar doctoraat honoris causa aan. Tot kort voor zyn ziekte was prof. Boot een getrouw bezoeker der vergaderingen van de afdeeling voor lotte^j kunde der Konlnkiyke Akademie van Weten schappen, welker nestor hy was. Het stoomschip „Ardjoeno", van Rotter dam naar Java, vertrok 18 Dec van Southamp ton; de „Gedó", van Batavia naar Rotterdam, passeerde 8 Dec. Gibraltar; de „Oengaran", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 18 Dee.„ van Perim; de „Soembawa", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 18 Dec. te Marseille; de „Sindoro" vertrok 18 Dec. van Batavia naar 16) Cecil Halford lachto eens en zei, dat hot niet hinderde. Zyn vader, die or warmpjes inzat, gaf hem een goede toelage, en niemand verwachtte van hem, dat hy zyn gozondheid zou benadeelen door al te hard te werken. Jenny Verity keek haar vriend eens aan, terwyi hy dat vertelde. Er was iets in zyn toon, dat haar niet beviel. 'tWas net of hy een zekere schaamte trachtte te verbergen. Zy verbeeldde zich, dat hy do zynen teleur stelde; dat ze van hem verwachtten, dat hy carrière zou maken, zooals haar ouders dat van baar verwachtten. Ze vroeg hem naar zyn vader en zyn tehuis, en liy vertelde naar van het mooie Lakoland, van zyn vader, kapitein Halford, en van zyn nicht May. Die „nicht May" maakte Jonny even jaloersch - hoe gek! Zy was immers niet rerliefd op dezen man, en hy evenmin op haar. De biyde uitdrukking op Cecil Halfords gelaat, nu hij sprak van May, bracht Jenny Verity tot bezinning; zy gevoelde, dat zy het te ver had laten komen. Den volgendan keer, dat zy Cecil ont moette, maakte zy een excuus: ze moest gauw naar hnis on had geen tyd met wan delen en babbelen te verliezen. Toen trachtte zy hem te ontloopen, doch by volgde haar en vroeg, wat haar scheelde. Zy stamelde een uitlegging: zo wilde hem niet zoo aanhoudend ontmoeten; de meisjes kan do Academie praatten or over. „Och, wat 'n onzin I" riep Cecil uit. „Wat steekt daar nu in? Ik mag toch spreken met elke dame, die ik de eer heb te kennen? We kunnen samen toch Regentstreet. „U moet niet met my gaan dlsputeeron daarover," zei Jenny, diep blozend, „'t Is beter, dat wy elkaar niet meer ontmoeten." Zy wilde heengaan, doch Cecil legde zacht zyn hand op haar arm en sprak vriondeiyk: „Ga zóó niet weg. Ik zal u verschnk- keiyk missen. Er is niets, dat ik bever doe dan zoo'n wandelingetje met u." „O, zeg dat toch niet," antwoordde Jenny. „U heeft daartoe geen recht." „Er steekt toch niets kwaads in hetgeen ik zei?" „U moogt er geen kwaad in zien, andoren wel. Uw vader zou het waarschyniyk afkeu ren, als hy het wist, en do niyne ook." Cecil Halford kon hierop niet veel ant woorden. Onbezorgd had hy zyn genegenheid voor het meisje laten opkomen en toenemen, zonder zich af te vragen, wat het einde zou zyn. Zu had nu ronduit gezegd, wat de toestand was, en hU lueld er niet van, de dingen zoo onverbloemd te zien. Jenny zag hem een oogenblik ernstig aan, wachtend, of by iets zou zeggen. Daar hy bleef zwygen, stak zo hem de hand toe. „Vaarwel," zei ze. „Ik verwacht van u, als fatsoenlyk man, dat ge my niet weor zult opwachten." „Natuuriyk niet, als u daar op aandringt," antwoordde hy; „maar het zal my hard vallen. Ik genoot zoo van uw gezellig discours. Toe, zeg niet, dat ik u nooit meer mag aan spreken." „Dat zog ik wel, en ik meen het. Tenzy. „Tenzij.... wat?" •Tenzfi u mfi verlof gooft, aan mUn vader en moeder te vertellen, dat ik u herhaalde- lyk heb ontmoet, en zy my vergunnen, de kennismaking voort te zotten." Cecil aarzelde. Hier zei ze weer ronduit, hoe de toestand was, en hy was, om meer dan één reden, er niet op voorbereid, het oenlge te doen, wat die toestand eischte. Jenny Verity ontmoeten was één ding; naar haar vader te gaan on toestemming vragen, do kennismaking voort te zetten, was een tweede. Hy had oen maniyko, eerlyko genegenheid voor Jenny, maar hy had nooit gedacht over do logische gevolgen van deze hofmabery, of hoe men het noemen mocht. Indien hy meer gedacht had aan de gevolgen van wat hy deed, zou Cecil op dat oogenblik veel gelukkiger zyn geweest. Zekere dingen, welke hy gedaan had zonder na te denken, kwamen reeds tot hun logische beslissing en veroorzaakten hem veel last. Hy wilde echter Jenny zoo niet verliezen zonder een poging aan te wenden. „Ik heb er natuuriyk niets tegen", zei hy, „dat ge de uwen spreekt over onze kennis making. Als ik oons op een namiddag, als u thuis was, een visite kwam maken? Dat had ik wel eens eerder kunnen doen, maar u heeft my nog nooit gezegd, waar u woont." „'t Is goed, dat u my daaraan herinnert. Ik had dat wel mogen doen. Maar ik had natuuriyk geen idee, dat wy elkaar zoo dik- wyls zouden ontmooten." Jenny nam een enveloppe uit haar zak en gaf die aan haar bewonderaar. „Dit is myn adres", zei ze; „maar als u vader wilt ontmoeten, zal u op Zondag moeten komen." „Hy heeft door de week zeker zyn werk zaamheden in de.City?" Jenny's vroolyk gezicht stond nu zeer ernstig en haar lippen^ trilden een weinig, toen zy antwoordde: „Neen, hy la niet in den handel. Hy is muzikant. Hy speelt de banjo en zingt by wed rennen en op feesten." Cecil maakte onwillekeurig een beweging van schrikhy was byna even bleek als Jenny. Een oogenblik Sprak geen van beiden, Toen zei Jenny, met neergeslagen oogen: „Nu weet u het. Doe zooals ge wilt: kom of kom niet; maar ik moet u verzoeken, my niet aan te spreken, zoolang go niet by ons zijt govvoest." Eer Cecil Halford geheel bekomen was van de verrassing, was zy verdwenen onder de menigte. Jenny Verity ging naar huis, sloot zich op in haar kamertje en bleef daar wel oen uur, dat zy grootendeels doorbracht mot weeneu. Toen wiesch zy haar oogen en ging naar beneden, waar zy baar moeder vertelde, dat ze hoofdpyn had. Haar vader knorde, dat zy te hard studeerde en zich ziek maakte. Dagen verliepen on Cecil Halford gaf geen teeken van levenJenny word bleeker en bleeker, en de huisdokter verklaardo, dat haar zenuwon vau streek waren; ze badrust en verandering van lucht noodig; Tom Verity sprak er over met zyn vrouw en besloot eindelyk een poosje met Jenny naar buiten te gaan. Wy weten uit zyn gesprek met Dennis Avory, waarom hy niet wilde gaan, waar men iedereen kon ontmoeten. En toen haar vader Lakeiand voorstelde, knikte zy goedkeurend; zy wist, dat Cecil Halfords tehuis daar was; zelf vestigde zy de kous op Patterdale. Terwyl haar vader in zun eentje lange wandeltochten ondernam, won Jenny inlich tingen in over do Hermitage en de bewoners van dat buitonverblyf. Zy zag het huis, waar Cecils familie woonde, en op een morgen, toen zy met haar vader\ er langs wandelde, zag zy een echoone jonge dame in den tuin. De dame glimlachte vriendoiyk tegen Tom Verity. „Is dat juffrouw Alison?" vroog Jenny* dio van haar vader do ontmoeting met deri kapitein en zyn nicht had gehoord. f Ja, dat is de dame. Ik wou, dat jo don kapitein eens non zien. Wacht, ik zal even gaan vragen, hoe het met hom is." „Neen, vader, nu niet," zei Jenny; „ik ben wat moe van de wandeling on verlang naar, huis. Ik geloof, dat liet toch boter is, als wy naar Londen terugkeeron. Als ik weer aam myn bezigheden ben, zal ik my veel prettiger gevoelen." Tom gaf toe aan den wonsch van zyn kind, en den volgenden dag waron zy reeds weer te Londen. Jonny hervatte haar studie aan do Academie, en Cecil Halford vernam' van de vriendinnetjes, die hora geregeld op do hoogto hielden, dat zy terug was en dien avond op hot concert werd gewacht. Daarom stond hy, 's avonds om negen uren, aarzelend op don hoek van Hanoverstreet. Hy wilde zoo gaarno haar woorzien, met haar spreken, al was 't maar oon oogenblik. Doch by gevoelde, dat dit laf zou zyn, als hy. niot voldeed aan haar verlangen om een bezoek; bij haar vador te brengen. {Woidt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1