De briljanten broche. N\ 12798 Dinsdag 13 November. A0. 1901. (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Leiden, 12 November. Feuilleton. DSCH PRIJS DEZER COURANT: Voor Leidon per 8 maandon2 2 i 2 2 f 1.10 J "Buiten Leiden, por looper en waar agonten gevestigd zyn 1.80 Franco por post I v 1.65*. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1-6 regols f 1.05. Iedere rogel meer/" 0.17^. Gr co te re letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeron buiten de stad wordt /"0.05 berekend. Offloleelo Kenniegcvina:. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den 14den Nov. 1901, dee namiddags te twee uren. Te behandelen onderwerpen: 1°. Benoeming van oen derde onderwijzeres aan de openbare school der 4de kl. No. 1. (274) 2J. Benoeming van oon derden onderwijzer aan de oponbare school der 3de kl. No. 5. (273) 8°. Benoeming van een loeraar in de Geschie denis en Aardrijkskunde aan het Gymnasium. (277) 4°. Vorzoek \nn den heer J. A- van Djjk, om ontslag als Directeur der Kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen. (254) 5°. Benoeming van een Directeur der Kweek school voor onderwijzers en onderwijzeressen. (254) 6°. Verzoek van den heer A. P. M. van Oordt, om ontslag als Regent van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinderhuis. (253) 7U. Verzoek van J. Th. van dor Plas, om terug betaling van schoolgeld, Lager Onderwijs. (252) 8#. Vorzoek van R. Scholtens, om terugbetaling van schoolgeld, Lager Onderwijs. (255) 9°. Verzoek van J. M. Vos Jz., om terugbetaling van schoolgeld, Lager Onderwijs. (276) 10'. Sunpletoire staat van begrooting, dienst 1901, van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinder huis. (251) 11°. Begrooting, dienst 1902, van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinderhuis. (251) 12°. Rekening, dienst 1900, van het Roomsch- Katholiek nv eea- en Oudeliedenhuis. (262) 13°. Rekening, dienst 1900, van het Roomsch- Katholiek Armbestuur. (262) 14°. Voorstel omtrent de uitbetaling van achter stallige coupons in de geldleemng dor gemeente. (260 en 272) 15°. Voorstel in zake do verlenging van de vastgestelde tarieven van de Stadsbank-van- Ie en ing. (259) 16°. Voorstel tot onderhandsche verhuring van den stal tegenover den molen ,De Oranje boom." (264) 17°. Voorstel tot onderhandsche verpachting van het grasgewas van het Plantsoen, hot Park, de kleine plantsoenen en den Vest wal. (265) 18°. Voorstel tot onderhandsche verhuring van het pakhuis achter het perceel Nieuwsteeg 10. (258) 19". Voorstel tot ondorhandsche verhuring van de bovenwoning van het onlangs aangekochte porceel aan de Oude Heerengacht, Sectie A No. 787. (275) 201. Voorstel tot continuatie van de levering van het gedrukt verslag der Handelingen van den Gemeenteraad door de firma J. J. Groou Zoon. (263) 1°. Voorstel tot het doen rooien on vorkoopon van hoornen. (267) 22°. Verzoek van J. A. F. Dogon c. s., tot open stelling van de Gedempte Koolgracht voor het publiek verkeer. (268) 23°. Voorstel tot beschikbaarstolling van gelden voor den bybouw en de inrichting van een Wet houderskamer op de groote pers van het Raadhuis. (256 en 272) 24*. Voorstel betreffende do bestemming van het aangekochte terrein aaD de Binnenvestgracht, nabij do Oude Heerengracht. (257) 25°. Voorstel tot onderhandsche verhuring van het perceel aan de Oude Heerengracht, Sectio A. No. 875, aan A. Pynaker en tot toekenning van een vergoeding in de kosten zijner verhuizing. (257 en 272) 26°. Voorstel tot het leggen van een brug over de Zoeterwoud8cho Singelgracht en vaststelling van den desbetreüenden suppletoiren bogrootings- etaat. (269) 27J. Voorstelling tot vergrooting van de school in de Ueerenstraat door den bybouw van een tweetal lokalen. (266) 28°. Vaststelling der verordening, houdende wjjziging van de verordening van den 17den Februari 1898 (Gemeenteblad No. 7), regelende de heffing van een plaatselijke belasting voor het gebruik van openbare gemeentewerken en bezit tingen te Loiden. (246 en 261) 29°. Vaststelling der verordening, houdende regeling van de jaarwedden der leeraren aan de Hoogere Burgerschool voor Jongens te Leiden. (270) 80°. Missive van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, betreffende een eventueele verlegging van de vaartverbinding tusschen Rijn en Schie buiten doze gemeente,-(244) 81°. Vaststelling der verordeningen, regelende de heffing en invordering van een belasting onder den nAam van .bruggeld" in de gemeente Leiden. (245 en 271) 32°. Vaststelling der verordening, houdende wijziging der verordening van den SOaten November 1899, regelende do heffing van een belasting onder den naam vaa .Havengeld" in de gemeente Leiden. (245) In de groote zaal van het wykgebouw „Pnlël1' alhier had gisteravond de eerste wintertyjeenkomst plaats van de Christelijke Jongelingsvereeniging ,Uw Bewaarder zal niet sluimeren" (Psalm 121Sb), afdeeling van het Nederlandsch Jongelings-Yerbond. De samenkomst werd geopend met gezang en met een kort woord en gebed door den heer A. J. de Lange. De vioolclub der afdeeling en eenige meisjes leerlingen der Christelijke Burgerzangschool zorgden er voor, dat doze bijeenkomst den talrijken aanwezigen veel genoegen verschafte, en zy legden tevens een zeer eervol getuigenis af van het onderwys, door den directeur den heer B. H. Gebhardt hun gegeven. Tevens vermeldde het programma eenige voordrachten. Telkens werd de orkentelykheid der aan wezigen door byval te kennen gegeven en ook de heer De Lange, die het aamenzyn met dankgebed sloot, richtte een woord van hulde en dank aan allen, die hun medewerking tot het welslagen van den avond hadden ver leend, èn wekte op tot versterking der af deeling door toetreding als lid. Ook aan het einde der byeenkomst werd gezamoniyk gezongen. De officier van gez. 2de kl. P. van der Slooten, van het 4de bat. 3de reg. inf. te Viisslngen, wordt 31 December overgeplaatst naar het militaire hospitaal te Leiden. H. M. de Koningin houdt op Het Loo weder haar vertrekken. Dr. Halbertsma uit Den Haag had Zondagochtend eon consult met Hr. Mo. ïyfarts, don heer Pot. Een ver pleegster uit Den Haag is Zondag op het paleis aangekomen en in dien6t gesteld. Prins Hendrik vertrok gistormorgen met zyn adjudant jhr. Van Suchtelen van de Haere naar Velzen ter jacht. Het jachtgezelschap van den Prins bestond uit baron Van TuyJ, jonkheeren Boreel van Hogelanden, Gevers, G. en N. van Tuyl en Van Suchtelen van do Haere. De Prins reed over Bloemendaal naar Velzen. Het dejeuner werd gebruikt in het zoogenaamde talveten- huisje op Velserbeek. Prins Hendrik en zyn medejagers hebben geschoten 103 fazanten .9 hazen, 44 kouynen en 1 snip. De Prins ver trok te 3'U. 15 m. naar Haarlem en echoot persooniyk 52 fazanten. Tegen het oogenblik, waarop Z. K. H. Prins Hendrik naar Haarlem terugkeerde, waren aldaar een aantal belangstellenden op het Stationsplein verzameld, en ook op het perron was het, hoewel geen perronkaarten werden afgegeven, drukker dan gewooniyk. Per rytuig aangekomen, onderhield de Prins zich in de restauratie met de heeren Van Tuyl van Seroo6kerken, vader, en zoon, die op het perron van Z. K. H. afscheid namen. De Prins was vergezeld van zyn adjudant en den jager, die een 8-tal fazanten droeg. Het publiek juichte den Prins luide toe, ook aan den overweg, waar de trein passeerde. H. M. de Koningin-Moeder heeft haar terug keer uit Arolsen naar Het Loo vervroegd met het doel om H. M. de Koningin op Het Loo te bezoeken. Wy vernomen, dat H. M. zich gisteravond by aankomst van Haar Moeder wèl bevond. Met 1 Januari legt onze gezant te Weenen, Jhr. Mr. Van der Hoeven, zyn ambt neder. Op 19 dezer, in de byeenkomst der Tweede Kamer, zal een regeling van werk zaamheden worden voorgesteld en afdeelingon worden getrokken. De Haagsche Tramcommissie vergaderde heden, onder voorzitterschap van den Burge meester. Baron Sweerts do Landaa Wyborgh, minister-resident te Bucharest, is ln het „Hotel des Indes" te 'e-Gravenhage aange komen. Sedert langen tyd Is men te Delft doende met de plannen tot verkryging van een ge schikte gelegenheid voor toonoelvoorstellingen, concerten en niet het minst voor de viering van lustrumfeesten van bet Delftsch Studenten- korps. Do commissie uit den gemeentoraad, die de mogeiykheid daarvan heeft te onder zoeken, is in overleg getreden met den Senaat van hot Delftsch Studentenkorps en dit heeft op de laatste korpsvergadering besloten, indien zoodanig gebouw tot stand komt, te betalen aan de gemeente ieder jaar f 500 (gedurende 25 jaar) en in de jaren, waarin de lustrum feesten vallen, f 1000 bovendien. Hierdoor is het tot stand komen van zoodanig gebouw vry wel verzekerd. Ds. P. J. Couvóe, te Elkersee, is beroepen naar de Ned.-Herv. Gemeente te Borne. Ds. K. F. Sparnaay, te Dokkum, heeft be dankt voor het beroep naar de Remonstr. Gemeonto te Alkmaar. De Provinciale Staten van Utrecht hebben gisteren tot lid der Eerste Kamer gekozen jhr. H. P. O. Bosch van Drakestein met 22 van de 31 stemmen. Dr. B. Reiger, burge meester van Utrecht, kreeg 7 stemmen; jhr. mr. W. H. de Beaufort en G. H. L. baron Van Boet6elaer elk één stem. Het detachement der koloniale reserve, dat 16 dezer ter sterkte van 125 man van Ny- mogen naar -Oost-Iadië vertrekt, gaat Ie Rot: terdam aan boord van het atoomschip „Salak". Het detachement zal worden gecommandeerd door don lsten luit. De Laet van het Jeger hior te lande, gedetacheerd by de koloniale reserve, aan wien als medegeleider is toegevoegd do lste luit. Soeten8. Naar „Het Vad." met zekerheid verneemt, is de administratieve raad van het Hof van Arbitrage thans tegen Woensdag 20 November byeengeroepen. In de vergadering zal allereerst de begroo ting van den Raad voor 1902 worden vast gesteld. Daarna zal het beroep der vertegenwoor digers van de Zuidafrikaan6che Republieken ter sprake komen en daaromtrent een beslis sing worden genomen. „Grepen uit den arbeid van het Leger des Heils" is de titel van een net afgewerkt boekje, door het „Leger" verspreid, om meer bekendheid te geven aan zyn arbeid. Hot bevat tal van soms zeer sprekende illustraties, met prettig lezende, dikwyis aangrypende bijschrif ten. Hot verhaalt van het vrerk, verricht door de „Barmhartigheids-officieren" en de „Reddingsbuizen", het geeft een blik in hét korpswerk, in het „Kinderhuis" te Ermeloo, in het „Volkslogement" en de „Volksgaar keuken" te Amsterdam en de „Landkolonio" onder Lunteron, naby Barneveld. Een opgave van de maatschappelyke tnriohtingen te Amsterdam, Rotterdam, Dordrecht, Arnhem, Den Haag, Utrecht, Leiden en Hoorn, behalve de reeds genoemde, besluit het boekje. Dat er voor dit uitgebreide werk, dat, niet tegenstaande alle verschil van gevoelen omtrent het „Leger", aller waardeering verdient, veel geld noodig is, spreekt vanzelf. Daarom is dan ook by het boekje, dat, op franco aanvraag, door het hoofdkwartier, Damstraat 20 Amster dam, gratis wordt toegezonden, een inschry- vings biljet gevoegd, dat gaarne ingevuld wordt terugverwacht door don commandant voor Nederland aan genoemd adres. De „Limb. Koerier" kan uit de beste bron mededeelen, dat aan do quaestie aan gaande de bevaarbaarmaking der Maas binnen niet al te langen tyd een einde zal worden gemaakt. Plannen dienaangaande zyn in 't ministerie van waterstaat reeds ontworpen of gereed. Een der voornaamste, waarmee men zich nog bezighoudt, is een spoorwegverbinding tusachen het steenkolengebied en de Maas in het zuiden en een andere tusschen de Maas en een voornaam verkeerstation in het noor den van Limburg. Bevaarbaarmaking der rivier tusschen Maas tricht en Yenloo is hier by als vanzelf inbe grepen. De Staat ls thans zelf geïnteresseerd by een goed scheepvaartverkeer in de provincie. En dit is althans een der gelukkige gevol gen van de Mynwetdat door staats exploi tatie der Limburgsche kolenbekkens eindeiyk ook Limburgs hoofdrivier behooriyk zal wor den geëxploiteerd. Door curatoren van het gymnasium te Dordrecht zyn, ter voorziening in de vacature van leeraar in do Nëderlandscho taal en aard- rykskunde, de volgende heeren alphabetisch op de voordracht geplaatstA. L. van Beeck, doctorandus ln de Nederl. letteren te 's-Gra- venhage, dr. A. Opprel, leeraar aan de hoogere burgerschool te Brielle, en dr. H. P. B. Plomp, leeraar aan het gymnasium te Assen. De jaarvergadering der Evangelische Unie zal gehouden worden op 26 en 27 Nov. e. k. te Hoorn. Op den 26sten zal 'a avonds to-7 uren godsdienstoefening worden gehouden, in de Groote Kerk met begeleiding van koor gezang, terwyi als voorganger hoopt op te treden prof. dr. B. D. Eerdmans, van Leiden. Het comité, dat zich te Nymogen gevormd heeft tot oprichting van een gedenkteeken voor den in China vermoorden bisschop Hamer, stelt zich voor dit gedenkteeken te doen be staan uit zyn standbeeld, geplaatst op een voetstuk versierd met voorstellingen uit de Chineo8che Christenvervolging in bas-rellef. In dit opschrift zullen de namen van al de in China gevallen Nederlandsche geloofshelden vermeld worden. De kosten van een dergejyk gedenkteeken worden op f 10,000 geschat. Den 19den Nov. a. e. hoopt ds. L. van Cleeff J Jz., predikant bU de Doopsgezinde Gemeente to Aalsmeer, syn 25 jarige Evan geliebediening te herdenken. Op dien datum aanvaardde hU haar in 1876 te Hallumwerd ln 1882 predikant te Tjalleberd en den 13den Nov. 1887 op zyn tegenwoordige standplaats. De Kamer van Arbeid voor de tabaks industrie te Rotterdam heeft aan de bU die industrie betrokken patroons en ouder dan 18 jaar zynde arbeiders en arbeidsters mede gedeeld, dat zy een enquête instelt naar de toestanden in het tabaksbedryf aldaar. De enquête heeft ten doel het verzamelen van gegevens om do Regeering by het Indienen van wetten juiste adviezen te kunnen geven. De Kamer heeft de medewerking van patroon» en arbeiders ingeroepen tot het beantwoorden van de vragon, waarvan bun een uitgebreide lyst is toegezonden. Tydeiyk is geplaatst by Hr. Ms. legatie te Beriyn, waarheen hy gisteren vertrok, mr. W. A. Royaards, gezantschapsattachó, tot dusver werkzaam by het Ministerie van Bui- tenlandsche Zaken, terwyt de gezantschaps attachó 4e Beriyn jhr. mr. Van Viedenburcli naar Den Haag terugkeert en woer tydeiyk aan het Kabinet van den Minister van buiten- landsche Zaken verbonden wordt. Hr. Ms. opnemingsvaartuig „Van Doorn", onder bevel van den luitenaiit ter zee der lste klass» F. J. Stam, js 10 dezer van Suez vertrokken, ter voortzetting van de reis naar Oost-Indiö. De officier van gezondheid der late klasse S. Overdiep, dienendo aan boord van Hr. Ma. monitor „Reinier Claeszen," wordt met 26 dezer op non activiteit gesteld en vervangea door den officier van gezondheid der 2de klasse F. M. B. Schmitz. Luitenant* H. de Haan Hugenholtz, van het 6de reg. inf. te Amersfoort, wordt 16 dezer overgeplaatst naar het 5de iat. ->*an het korps te Utrecht. Uit "Willemsoord wordt aan de „N. R. Ct." gemeld, dat door den minister van marine een commissie is benoemd, aan welke is opgedragen, een onderzoek in te stollen, ln hoever het aanbeveling voidient een opleiding in het leven te roepen met het doel een korps werklieden a. b. der oorlogsschepen te vormen, die in staat zullen zyn in tyd van nood aile belangryke reparaties a. b. uit te voeren. Het stoomschip „Admiral" (thuisreis) vertrok 9 Nov. van Zanzibar; de „Kiel", van Java naar Arasterdam, arriveerde 9 Nov. te Marseille; de „Laesz", van Java naar Amster dam, arriveerde 8 Nov. te Colombo; de„Lawoe", van Batavia naar Rotterdam, passeerde 11 Nov. Dover; de „Merapi", van Rotterdam naar Batavia, passeerde 10 Nov. Kaap Carvoeiro; de „Oengaran" arriveerde 9 Nov. van Botter dam te Padang; de „Sindoro", van Bottordam naar Batavia, vertrok 10 Nov. van Perimde „Tasman1', van Amsterdam naar Batavia, ver trok 10 Nov. van Suez; de Anchises", van Batavia naar Amsterdam, raseerde 10 Nov. Gibraltar; de „Koning Willem I", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 11 Nov. '•an erim; de „Soestdyk", van Newport News via Deptford naar Amsterdam en Botterdam, passeerde 11 Nov. Wight; de „Ardjoeno", van Java naar Rotterdam, arriveerde 11 Nov. te Suez. Voorschoten. De zitting van den Militie raad voor deze gemeente wordt gehouden op Maandag 16 Dec. a. e. In het Gebouw Wagen straat 119 to 's Gravenhage. Uit de „Staatscourant." By Kontnkiyk besluit is benoemd tot substituut-griffier by de arrondissements recht bank te Maastricht mr. E. F. L. Dumoulin, thans kantonrechter-plaatsvervanger, advocaat en procureur aldaar. Het besluit van den Raad der gemeente Amsterdam, van 24 October 1901, waarbfl dr. E. Cohen la benoemd tot buitengewoon hoogleeraar aan de gemeenteiyko universiteit te Amsterdam, bekrachtigd. 23) „Daartoe heb ik_ geen recht. Dat moot u hem zelf, niet my vragon." „Ziot u wel, dat ik al heel weinig op uw verzekeringen af kan? Maar ik heb een vaag vermoeden, waarover het handelt. Hot is die afschuwelyke geschiedenis met de broche, on ik alleen draag alle schuld er van." „Neen, u hebt geen reden, u vorwyton te doen. Als u al iets verkeerds mocht hebben gedaan, doodt u het zonder u daarvan bewust to zyn." „Het is heol vrlendeiyk van u, dat u het zoo opvat, maar u maakt my daarmeo het hart niet lichter. Kunt u dan niets, heelemaal nlots doon, om mfin vader te helpen? Daar u hem in die wanhopige stemming gebracht hebt, bezit u toch zeker ook oen middel, om hem daarvan weer te bevryden." „Ik vreesde wel, dat hot juist hetonmoge- lyke zou zyn, wat u van my verlangt. Nu zult u my waarschyniyk niet golooven, wanneer ik u bezweer, dat ik zoo'n middel niet bezit, en dat ik niet de stichter ben van hetgeen u treurig maakt, hoe sterk ook de scbyn daarvoor mag spreken. Ik ben mets dan het willooze werktuig van een hoogere macht, naar welker gebod wy ons allen moeten schikken, u on uw vador en ik. Ik zou myn leven voor u kunnen geven, want myn leven behoort myzelf in zekeren zin; maar ik kan niet* nalaten van wat plicht •n eer my gebieden te doen." Hy keek om en luisterde, want hy meende in zyn nabijheid eenig geruisch te hebben vernomen, zoo iets als het geluid van stappen, die zich snel verwyderen. En voor een oogen blik was het hem ook, als had hU tusschen de boomstammen, spookachtig uitstekende boven den nevel, een donkere gestalte zien wegsluipen. „Hoorde u niets?" vroeg hy. „Zou zich iemand in onze nabyheid bevonden en ons beluisterd hebben?" Lilli schudde het hoofd. „Neen, hier is niemand dan wy samen." En na eon oogen blik te hebben gezwegen, voegde zy er aan toe: „U hebt or my slecht voor beloond, mynheer Imberg, dat ik u het geheim van myn sprookjesslot verraadde. En als ik een slecht hart had, weet u wel, wat ik dan op dit oogenblik denken zou?" „U zou denken, dat het beter was geweest, my op den avond van onze eerste ontmoeting ergens in »en afgrond te hebben laten storten, in plaats van my mot eigen gevaar op den veiligen weg terug te brengen." Eon lichte beweging van haar hoofd zeide hem, dat by juist geraden had. Toen bleef zy lang zwygend en roerloos staan als een standbeeld, steeds langs hem starende in den gryzen nevel. Plotseling echter sloeg zy beide handen voor het gezicht en begon hevig te schreien. „O, als ik u toch maar haten kon", snikte zy, „haten uit den grond van myn hartl Waarom hebt u zich op myn weg gedrongen, nu u toch 'énkel het plan hadt, my naamloos ongelukkig te maken?" Haar heele slanke lichaam beefde. Radeloos stond Rudolf naast haar, want wat zou hy nu nog hebben kunnen zeggen om haar te troostenl Zy verwachtte ook wol geen troost meer van hom, want mot klimmende hartstochte- ïykheid stiet zy uit in afgebroken woorden: „U hebt my voorgelogen, toen u my zei, dat u altijd aan my dacht en dat u er altyd naar verlangde, my weer te zienl Ik was oen dwaas, dat ik u geloofde. O, als ik destyds toch maar had vermoed als ik maar een voorgevoel had gehad Lilli draaide zich nu opeens weer naar Rudolf toe, en hy keek ontsteld in haar verwrongen, betraand gezicht. „Zal ik u zeggen, wat ik gedaan had, als ik op dien avond zoo wys was geweest als nu? Ik zou u niet ellendig hebben laten omkomen als een verdwaald wild, maar onder don overhellenden rotswand, waar wy hand in hand langs den afgrond hepen, zou ik my met u in de diepte hebben gestort 1" In haar oogen stond geschreveD, dat het geen zy daar zeide haar werkeiyke overtuiging was. Echter ook nog iets anders was daarin te lezen, iets, dat Rudolf verrukt zou hebben, als hy het vroeger in haar oogen ontdekt had. Nu echter was het te laat te laat niet alleen om het onafwendbare noodlot, dat zich sedort gisteren tusschen haar en hom ge- drongon had, maar te laat bovenal, omdat hy mot een zekeren schrik zich plotseling bewust was geworden, dat dit noodlot de vlammen van zyn hartstocht tot het laatste vonkje verstikt had. De schoonheid van dit bekooriyke meisje, waarnaar hy zeker nu nog slechts de hand zou hebben behoeven uit te steken, om haar in zyn armen te houden, kon wel het smarte- lyke inedelydon nog verdiepen, dat hy voor haar gevoelde, maar ze was nu niet meer voor hem zooals vroeger een lokkende ver leiding. Hem zelf scheen deze plotselinge innerlijke verandering raadselachtig en be vreemdend, maar ze was een feit, dat hy voor zichzelf niet langor verbergen kon. „Nu?" zeide freule von Banton met een harden lach, nadat zy een paar seconden op Rudolfs antwoord had gewacht. „Is hot do gedachte aan het gevaar, waarin u zich byna bevonden zoudt hebben, wat u doetzwygen? Of hebt u my workeiyk niets, hoelomaal niets meer t) zig^en?" „Toch wol, freule, ik zou u nog veel willen zeggen, maar ik wil het niet doen, voordat u zich gekalmeerd hebt. In de stemming, waarin u nu is, zou u waarschyniyk toch aan al myn woorden een valsche beteekenis geven en zou u voor onverschilligheid of onhartol jk- heid houdon, wat Zy had na de onverholen bekentenis, die zy hem zooeven met oogen en mond gedaan had, iets heel andera moeton verwacbten, en do vernederende orkenning, dat zy zich had be drogen, deed haar als onder eon zweepslag ineenkrimpen. „Neen, ik wil niets hooron," zoo viel zy hem wild tn de rede, „niets niets nietsI Ga heen laat my alleen 1 Ik haat u ik wil u niet langer zien." Hy trachtto tevergeefs haar tot kalmte te brengen, en toen hy daarop er op aandrong, dat zy nu mot hem naar benoden zou gaan, liep zy plotseling weg. In het volgende oogenblik reeds was zy verdwenen in don nevel, en Rudolf wist niet eons, welko richting hy moest inslaan, om haar te volgen. Hy zocht nog wel oen tydlang naar haar en riep herhaaldelyk haar naatu, maar hy wist van te voren, dat hot hem niets baten zou. Zy had ongetwyfeld den vasten wil, zich niet door hem to laten vinden. Zoo bleef hem dan ten slotte niets andera óver dan huiswaarts te keeren, v<d bitter berouw, dat hy zyn eerste voornemen ontrouw was geworden en aan haar uitnoodiging gevolg gegeven had. Het dalen langs Jiet glibberig geworden rotspad was nog mccJJyker dan het klimmen; herhaaldelijk liep uy gevaar, uit te glijden. Maar langzamerhand kroeg hy toch een zekere zekerheid en bor*ikte by den paal by den zoogenaamden Ade'aarswand. Daar kwam opeens achter oen rots een donkere menschongestalto vandaan, de ge stalte van oon grooten, mageren man. Heel zachtjes sloop de man op Rudolf too en plot seling de niets kwaads vermoedende jonge advocaat was juist viak naast de leuning, dio langs den steilen algrond stond wierp hy zich met- do volle kracht van zyn Uchaara op Imberg. Rudolf stiet oon kreet van echrik uit en deed een bliksemsnelle, half instinctieve be- weging naar zyn verraderlijken aanvaller. Het gelukte hem ook workeiyk, hom te pakken, maar de kracht van den on verwachten stoot had do jonge man toch niot kunnen weer staan. Zy Luimelden boiclen legen do leuning. En do beide kruislings over elkaar gespy- kerde stammetjes, waai uit zo bestond, boden geen voldoenden tegenstand. Of hot do lang zaam vernieleiido invloed van regen en wind, of dat hot een misdadige hand was geweest, die de spijkers had losgemaakt in elk geval do leuning bleek maar zwakjes meer in elkaar io zilton en de boido elkaar vast omklemd hvudeudu mannen stortlen in den ïdgro: Cu V i o'gdL)

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1