De briljanten broche. N*. 12793 Woensdag 6 November. ft-. 1901, '1 f ï.ioj feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. r i- Retl.-Zuidafrikaanscbo Vereeniging. Leiden, 6 November. Feuilleton. LEIDSCH DA&BLAD. tPVoor toiden por 3 maanden; PRIJS DEZER COURANT l ïTTT gj Buiten Loi'don, por looper en waar agonten geTeatigd z(Jn 1.80 Franco per po3t 1.66.; PRIJS DER ADVERTENTTÈN: Van 1 8 regels f 1.06. Iodere regel meer f 0.17], Grootere letters naar plaatsruimte. - Voor het lncasseeren bulten de stad wordt f 0.05 berekend. Dit nonmier bestaat uit TWEE Bladen. v Eerste Blad. A/d. Leiden en Omstreken. Ontvangon by den Penningmeester, Zooter- woudsche Singel 41 Van E. P.. te Koudekerk, gecollecteerd op Yaders verjaardagf 1.02* Van een 20-jarige bruiloft, omdat „de Politieke haringkoopman" het er zoo netjes afbracht1.05 Van de Yereeniglng tot bevordering van vreemdelingenverkeer te Noordwyk, als op brengst eener collecte f 255.61. Bedragen kunnen worden toegezonden aan den Penningmeester of aan het Bureel van dit Blad. QOcieele KonnisgevingOD. Bureeineeeter en Wethouders vsn Leiden; Gezien het adres van N. VAN DEK HEUST, houdende verzoek om vergunumg tot oprichting van een koekbakken] in het porceel Zijdgracht la, kad. bekend Seclie E No. 382; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat ge noemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter vi3ie t*-'egd is; alsmede, dat op Dinsdag 19 Nov. aanst-, 's voormiddags te elf uren, op het Kaadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 6 Nov. 1901. VAN UÉ1JST, Secretarie. Burgemeester eu Wethouders vau Leiden; Gezien art. 8, lete alinea, der Hinderwet; Brengen ter algemeeoe kennis, dat door hen vergunning is verleend aan A. KLOOTWIJK en de wed. T. J. BOTS, en rechtverkrijgenden respec tievelijk tot hot uitbreiden vau de Machinefabriek aan den Overnjn No. 5a, door plaatsiug van oen 2de dubbele smidse, en tot oprichting van een gasmotor van 25 p.-k., ter vervanging van de stoommachine met ketel, in de gruttery aan den Nieuwen Kijq No. 93. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. 5 Nov. 1901. VAN HEYS1, Secretaris. Burgemeester en Wethouders hebben benoemd tot onder wyzeres tn de handwerken by het herhalingsonderwys alhier, onze stad- genoote mejuffr. W. G. Dee. Voor het examen in de vrye- en orde- ©efoningen der gymnastiek zyn geslaagd de dames A. M. van Hiele en E. Ouweleen, beiden van Leiden. De lieer Gout zal 10 November a. 8. 121/, jaar by de telephoon alhier verbonden zUn. Naar aanleiding van het bericht in ons vorig nommer over de lezing van dr. Schreve, in hot „Volkshuis" over Ziekenfondsen ge houden, verzoekt men ona te willen vermel den, dat dr. 3. uitsluitend sprak over de uit komsten eener enquête door de Amsterdamsche afdeeling van de Maatacbappy tor bevordering van geneeskunst ingesteld naar de Zieken fondsen te Amsterdam en niet over Zieken fondsen in het algemeen. Do „welgestaafde feiten (die) wyzen op misbruiken, ergeriyker dan men mogeiyk zou achten", blyven dus voorloopig- voor rekening van Amsterdamsche toestanden, totdat zal zyn aangetoond, dat ze ook elders regel zyn. De „Sta.-Ct." van heden bevat de statu ten der „Vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer te Lelden en Omstreken, te Leiden". De „Schledamache Crfc." van heden bevat het volgende Het was gisteren de laatste zitting, die door den tegenwoordigen kantonrechter, mr. H. M. G. Kloppenburg (benoemd tot kantonrechter te Leiden) werd bygewoond. Mr. G. Murman, ambtenaar by het Open baar Ministerie, maakte van deze gelegenheid gobrulk om van den vertrekkenden kanton rechter afscheid te nemen, daarby releveerende de aangename verhouding, die steeds tusschen den heer Kloppenburg en hem had bestaan en die een prettige samenwerkrag ten gevolge heeft gehad. Mr. D. Lodder, advocaat en procureur, bracht namens ae balie hulde aan den boer Kloppenburg als bekwaam rechter, van wiens vonnis maar zelden in appèl werd gegaan. Mr. H. M. C. Poortman dankte, namens de notarissen daar ter stede, den kanton rechter voor de medewerking, die deze hun eteeda toonde en waardoor hun taak dikwyia zoo veel word vergemakkeiykt en zeer zeker voraangenaamd. Mr. Kloppenburg dankte de verschillende sprekers voor hun woorden. Spr. verklaarde, dat hy, op een mistigen dag Schiedam betre dende, met niet veel animo naar Schiedam kwam, maar de 5 jaar, dat spr. daar is ge weest, hebben gemaakt dat hy thans met leed wezen vertrekt. Spr. betuigde zyn hartelUkon dank voor het goede wat hU aldaar in zyn betrekking en daarbuiten heeft mogen ondervinden, en eindigde met de beste wenschen voor allen uit te spreken. H. M. do Koningin-Mooder zal zich by de teraardebestelling van dr. Van Tienhoven op morgen, Donderdag, doen vertegenwoordi gen door Hr. Ms. kamerheer jtir. Van Tets. Na een langdurig verlof is de Duitsche gezant by ons Hof gisteravond uit het buiton land in de residentie teruggekeerd. Aan het diner, dat de leden der Prov. Staten van Zuid-Holland gisteravond aanboden aan don Commissaris der Koningin in dit gewest, werd de oorste dronk, gewyd aan H. M. de Koningin, uitgebracht door het lid dor Staten den heer De Bie, die daarna een toost uitbracht op den Commissaris. De heor Patyn beantwoordde dien dronk met oen kernachtige rede, waarin hy zich aanbeval ln den steun van Gedeputeerden en Statenleden. Benoemd is tot leeraar ln do Hoog- duit8che taal aan de driejarige Hoogere Burger school te '8 Gravenhage, de heer M. J. Goude, vroeger leeraar te Amsterdam, thans te Ber gen (N.-H.) De Haagsche gemeenteraad heeft goedge keurd een voorstel van B. en We. naar aan leiding van het denkbeeld, in een adres van het bestuur der Haagsche afdeeling van „Volksonderwys" geopperd, tot het nemen van een proef met de oprichting van eene klasse voor achteriyke kinderen, meer be- paaldeiyk spraakgebrekklgen, in het school gebouw aan het Lamgroen, aldaar. De gemeenteraad besloot ook onder voor waarde, dat het Ryk evenzeer subsldleere, ten behoeve van de door het departement Scheve- ningon van „Het Nut" opgerichte teekenschool over den cursus 16 Sept. 190116 Maart 1902 een gemeentelyk subsidie van f 300 toe te kennen. Curatoren van de geneeskundige bad inrichting te Laag-Soeren hebben aan dr. C* L. van der Burg, op zyn vsrxoek, eervol ont slag verleend als geneesheer-directeur, tegen 1 Januari 1902, en mot Ingang van dien datum in zyn plaats benoemd dr. G. W. S. Lingbeek, te 'a-Gravenhage, die tydens den oorlog ln Zuld-Afrika zulke belangryke diensten bewees by de ambulance van het Roode Kruis. H. M. de Koningin-Moeder dor Neder landen Is te Arolsen gisteravond aangekomen voor een bezoek aan de vorstelyke familie. Dr. Jonker is voornemens den Bden Januari 1902 te Dordrecht zyn afscheid ln de Ned.-Herv. Kerk te prediken en den 19den d. a. v. zyn Intree te Heemstede te doen. In de gisteren te Amsterdam gehouden buitengewone algemeene vergadering van den Nederland6chen Brood-, Koek- en Banketbak- kersbond zyn de heeren H. Franken en C. J. M. van Etten herkozen tot leden van het centraal-bestuur, onderscheideniyk met 42 en 81 van do 52 stommen, In tweo vacaturen werden voorts gekozen de heeren F. C. St&hle, te Amsterdam, met 26 stemmen, en H. J. Gantvoort, te Deventer, by herstemming met 87 van de 51 stemmen. Ter vergadering waren alle afdeehngen ver tegenwoordigd, uitgezonderd Alfen en Kampen. In zyn openingswoord zei de voorzitter, de heer H. Franken, het te betreuren, dat door anoniem geschryf in enkele vakbladen getracht was, den Bond verdacht te maken. By de rondvraag werden nog enkele zaken in het belang van den Bond besproken. Mon 6chreef 4 Nov. uit Schwerln aan de „N. R. C.": „Gisteravond is er, ter oere van het bezoek van Koningin Emma, op het kasteel Wiligrad een groot diner geweest, waaraan vele heeren en dames van do hofkringen te Schwerln genoodigd waren. „Vanmiddag hebben de Koningin en hertog Jobann Albrecht aan Schwerin een bezoek gobracht. Zy bezichtigden den dom met het Mecklenburg6cho vorstengraf, namen een kykje in het groothertogeiyke museum, waarin kost bare Nederlandsche echilderyen en een zeld zame verzamoling van porselein te zien zyn, en namen verder het paleia^van den groot hertog in oogenschouw." Het stoomschip „Essen", van Batavia Daar Amsterdam, vertrok 2 November van Marseilledo „Flensburg" vertrok 3 November van Batavia naar Amsterdam; de „Lawoe", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 4 Nov. van Marseille; de „Ryndam", van Nleuw-York naar Rotterdam, vertrok 4 Nov. van Boulogne Bur Mer; de „Prinsoa Amalia", van Amster dam naar Batavia, arriveerde 6 Nov. te Genua; de „Bali", van Batavia naar Amster dam, vertrok 5 Nov. van Perim, Alkorande. De hier gehoudon collecte ten behoeve der vereeniging „Trouw aan Koning on Vaderland" ten bate der behoeftige oud- stryders, heeft zuiver opgebracht ƒ11.50. Katwyk-aan-Zeo. Thans, nu de lange avon den daar zyn en des Zondags de avondkerken zyn begonnen, kunnen de kerkgangers genie ten van de gasverlichting, die dezen zomer op Initiatief van heeren kerkvoogden in de welbekende nieuwe kerk der Ned.-Herv. Ge meente alhier ls aangebracht. De aannemer der workzaamheden, de heer Jb. Burgerhout, heeft alle eer van zyn werk; de eierlyke gesmeed yzeren kronen, vroeger gebruikt voor de petroleum verlichting, zyn door hem bewerkt met gasbuizen en zoo voor de nieuwere verlichting fn gereedheid gebracht. Met ruim 50 branders laat de verlichting niets te wenschen over en ia het er 's avondB thans lichter dan overdag, zelfs by helder weer. Noordwyk. Zeer talryk was het kunst minnend publiek, dat gisteravond opgegaan was naar het eerste concert ln dit seizoen, gegeven door de harmonie kapel „Crescendo" (directeur de heer Joh. Oostelaar) in de groote zaal van het „Hof van Holland". Onder het gehoor werden vele beoefenaars der muziek uit naburige gemeenten opgemerkt. Het uit elf nummers bestaande programma werd als naar gewoonte keurig uitgevoerd. Van de nieuwe stukken vermelden wij No. 1Marche „Lo Festival" (F. Ercke) en No. 10:Fantaisle triomphale (Joh. van Dam). Ook vele oude kennissen werden weer even accuraat als altyd weergegeven en vonden grooten byval, zooals de lieve, doch moeilyke „Fantaisle La belle Alsacienne" (Job. Keisels). Dat bravoure- stukken als de Potpourri populaire No. 8 (G. Renaud) steeds trekken, bowees het ge weldig applaus na afloop telkens. De avond werd besloten met een drietal komische voor drachten, zonder welke een concert hier nu eenmaal niet volkomon schynt te zyn. Een opmerking moot ons van het hart, maar zo betreft geenszins het welgeslaagde spel: zeer storend werkt het ronddienen van verver- schlngen tydens de uitvoering, alsook do voorbereidende werkzaamheden daarvan, byv. het opalaan van een biervat, soms te midden van een fraai pianissimo. Oudshoorn. Het aandeel in de kosten der rustende schuttery bedraagt voor deze ge meente voor het jaar 1902 f 21 82. Zoeterwoude. Aan de direclio van het ge sticht „De Goede Herder" is door Burgemeester en Wethouders vergunning verleend tot het plaatsen van een ketel voor vervaardiging van acetyleongas. Bezwaren tegen de oprichting waren niet ingediend. De bagger uit de Broeksïoot Is gisteren In 3 perceelen verpacht by opbod, die respec tievelijk in bod worden gebracht op f 8.50, 16 en f 12, door 3. P. Heemskerk, P. J. v. d. Poel en Jacs. de Jong. Het suppl kohier van den hoofdeiyken omslag dezer gemeente is door Ged. Staten goedgekeurd en vastgesteld op f 129.82. Het kohier bevat 41 aangeslagen en. Gemeenteraad ran Oudsbooruu Voorzitter: de burgemeester. Aanwezig alle leden. Mededeeling geschiedt van een adres, ge- toekend door 88 ingezetenen, waarin de inge nomenheid wordt betuigd met den eventueelen aanleg eener drinkwaterleiding. Vervolgens zegt de Voorzitter een spoed- elschendo vergadering te hebben uitgeschreven in verband met het van B. en Ws. van Alfen ingekomen antwoord op dezerzydsche voor stellen tot wyzlging der grondslagen inzake waterverstrekking. Uit dit antwoord bleek, dat Alfen prysstelt op een definitief antwoord vóór het einde der loopende week, daar zy van de tegenwoordige lage pryzen der grondstoffen wilde proflteeren, om zoo spoedig iloeniyk tot do aanbesteding over te gaan. Naar aanlolding der grondslagen, nu ge- deolteiyk gewyzigd voor zoover B. en Ws. van Alfen meenden met de voorgestelde wyzigingen te kunnen medegaan, wordt een uitvoerige discussie gehouden, welke op duido- ïyke wyze aantoont, dat de Raad, hoezeer ook genegen zyn medewerking te verleenen tot de totstandkoming der gowenschte water leiding, nochtans eenparig van gevoelen was, dat, alvorens hy zich aan de genieent® Alfen bond voor een tyd van 60 jaren/, duideiyk eu nauwkeurig omschreven moest worden op wolke voorwaarden men een 1 contract zou aangaan. Een definitieve beslissing I to nemen enkel en alleen op do voorgestelde grondslagen werd totaal onraadzaam geacht. De conclusie, door den Voorzitter getrokken uit de gevoerde beraadslagingen, werd dan ook door hem beLchaarad in oen voorstel hetwelk, instemming gebracht, met alg. st. wordt aangenomen en waarby de Raad ter kennis bracht aan den Raad van Alfeiij. dat hy bereid is zyn medewerking te ver*( leenen tot het totstandkomen der water leiding en in principe genegen mede te gaz mot de door Alfen voorgestelde verdeeüi.g van lasten, zich nochtans een definitief beslat voorbehoudendo totdat van den Raad van AI'en zal zyn ingekomon een zoovool mogeiyk lui ledig concept voor een mot die gemeente inzake de waterlevoring te sluiten contracts Koi.. besluite». Benoemd tot burgemeester der gemeenten Haarzuilens, Oudenrijn en Vleuten, G. Hondeliuk, secretins.dier gemeenten, bij het Departement van Marine, tot inspecteur over de comptabiliteit van bot inaleiieel bij 'b KukTtvérVf-U do gep. luitenant ter zee 1ste kl. J. F. Graadt van Roggen Aan nagenoemdo weduwen van burget lijke amb tenaren is pensioen verleeud: C. Lutz, wed. A. vau der Veurt, kommies 1ste kl. bij 'e liijks belastingen, ƒ231. M. Ruyter, wed. W. Horst, brieveu- en' telegrambesteller, 16-J. M. Zegers, wed. J. C. Engelhart, adjunct commies Isto kl. ter provin ciale griilie vau Gelderland, 429. J. Vermazen, wed. J. C. Albertsma, onderwijzer aau de Kijka lagere school te Frederikeoord, ƒ245. A. M. Brou wers, wed. H.J.Bejjeraborgen van Henegouwen, brie venbesteller, 193, A. Arisz, wed. J. Traan, brie vengaarder, ƒ180. Mili. beschikkingen. Aan W. Stuurman, te Utrecht, op zijn verzoek, met ingang van 1 Dec. e. k., eervol ontslag verleend als assistent bij de ciiniek en de geneeskundige leervakken aau 'a K|)ks veeartsenijschool te Utrecht. De audientittn van den minister van binnen- landscho zaken zulleo voorlaan gehouden worden 'e Zaterdags om tweo uren. Gemengd Nieuws. Ongeluk of Engelscho waar-", heid? In het laatst der vorige maand ïg van den heer W. Taat, reeder te Katwyk, binnengekomen een vaartuig met het bericht dat een Engelsche trawler had gerapporteerd, dat door haar was gezien een Nederlandsch visschersvaartuig bom onbeheerd liggende aan de vleet. Van dezo mededeelingon is door den burge meester der gemeente Katwyk rapport uit gebracht by den Minister van Marino, die een onderzoek heeft gelast. Do „Dolfijn", met dit onderzoek belast, is thans teruggekeerd en heeft noch bom noch vleet aangetroffen. Aan- gepraaide visschora hadden niets waargenomen. Do rechtbank to 'sGravenhago deed heden uitspraak ln de zaak, waarin door den bewaarder van ln beslag genomen goederen zyn bewaarloon word gevorderd vau den. deurwaarder, die het beslag had gelegd eu hora als bewaarder had aangesteld. Do rechtbank besliste, dat de deurwaarder daarby slechts handelt alB lasthebber van den beslaghebber en dus niet zichzelf, maar den beslaglegger tot betaling van dat loon ver plicht. 17) Ietwat teleurgesteld keerde Rudolf langs eon omweg naar het dorp terug. En do prettige stemming, waarin hy den jongen dag had begroet, week geheel en al, toen hy voor het grootste hotel van het dorp zUn naam hoordo roepen en hy een ouden school kameraad en studiemakker herkende, die met uitgestrekte handen op hem toesnelde. By de groote vreugde, dio dr. Stahlschmidt aan den dag legde over de onverwachte ont moeting, was aan eon ontkomen voorloopig niet te denken, te minder, daar Rudolf uit principo in dergelyke gevallen bezwaar maakte, zich te bedienen van een zoogenaamd nood leugentje. Do dokter dacht een week lang hier to blyven, en al vraB de jonge advocaat ook vast besloten, voor de volgende dagen onder alle omstandigheden zyn vryheid zich voor te behouden, voor vandaag schikto hy zich toch met heimeiyk zuchten in zyn noodlot. Ook do uitnoodiglng, na 'a middags samen een groote wandeling te hebben gemaakt, om te zes uur met 8tahlschmidt aan de hotel tafel to dineeren, had hy trots zyn tegenzin in dergoiyke drukke maaltyden aangenomen, om den ouden kameraad niet te krenken. Zy zaten nu samen na den eten op het balkon voor het hotel, toen door de open ramen van de zaal de tonen van een piano klonken. „De Donauwals l" zelde Stahlschmidt ver heugd, als geölectrUeerd vaa zyn stoel opspringende. „Ouwe jongen daar binnen wordt gedanst 1 En een paar heeren als wy mogen daarby natuuriyk niet ontbreken." Rudolf, die van dit oogenblik gaarne ge bruik gemaakt zou hebben om afscheid te nemen, verklaarde wel beslist, dat hy niet dansen wou, maar de andere liet hem daarom toch nog niet vry. „Laat ons dan ten minste een beetje toe- kyken. Er waren zooveel mooie meisjes aan tafel. Kom, wees nu geen spelbreker I Waar voor zyn we anders naar buiten gegaan dan om ons te amuseoren 1" Er was geen helpen aan Rudolf moest zich schikken. Maar hy had nauweiyks een blik in de zaal geworpen, waarin vyf of zes paren walsten, of zyn gezicht helderde heele- maal op. Een der dansende dames nameiyk was Lilli von Ranten, zyn bevallige levens- redster, zooala hy haar in zyn gedachten met eenige overdry ving noemde, en met inspanning wachtte hy op het oogenblik, waarop hy haar zou kunnen naderen. Zyn geduld word op oen tamelyk zware proef gesteld, want freule Lilli lei hier al evenveel uithoudingsvermogen aan den dag als gisteren in het geborgto. Eerst toen de heer aan de piano ophield mot spolon, gunde zy rust aan haar dansor, die reeds hoelomaal huiten adem was. Dadelijk daarna was Rudolf Imberg by haar. „Goeden avond, freule von Ranton", zoido h(j, en als zy een scherp gehoor had, kou haar do biyde klank van zyn stem nauweiyks ontgaan. „Hot verheugt my te zien, dat het avontuur van gisteren u niet geschaad heeft. Mag ik do eer hebben, den volgenden dans met u te doen?" Zy droeg vandaag een witte japon en •cheea hem haast nog bekoorlyker dan gisteren. Maar zy was niet heelemaal zoo onbe vangen. Dat hU haar aansprak had haar blijk baar in verlegenheid gebracht, en weer wilde hot hem voorkomen, als gleden haar bruine oogen byna angstig vorschend over zyn gezicht „Gaarne", zeide zy iotwat aarzelend, „hoe wel het eigenlyk myn plan was, nu naar huis te gaan." Des to hooger waardeer ik de gunst, die u my bewyst", antwoordde Rudolf eon beetje onbeholpen, hy was ln het maken van complimentjes aan jongedames niet heel sterk. En nu speelde opeens het schelmsche glim lachje weer om haar lippen. „Dat staat u vry, mynheer, maar u moet het in stilte doen. Ik houd er niet van, dat men van myn voorgewende gunstbewyzon veel ophef maakt." Hy was togelykertyd beschaamd en ver rukt. Toen do planospeler een polka-mazurka begon te spelen en hy zyn arm om Lilli's slanke leest loggen mocht, voelde hy zyn hart sneller kloppen. Zy had de oogon neer geslagen, zoodat haar lange wimpers oon fijne schaduw op do zacht geronde wangen wierpen, en nu stond het hem nogmaals voor den geest, ditmaal veel bepaalder en duidelyker dan te voren, dat hy dit alles al oens eerder had gezien: de oogen, de wimpers, het fijne, rechte neusje en den kleinen, roeden mond. Maar waar en wanneer, dat wou hom maar niet te binnen schieten, hoe hy daarover ln de oeratvolgendo minuten ook nadacht. Doch opeens word hot hem duideiyk, dat het een vergissing was geweest, maar tege- lykertyd wist hy ook de verklaring voor dozo vergissing. Freule Lilli had, zooals hy plotseling ontdekte, een onmiskenbare geiykenis met Margereto Willisen, en hy vond het nu onbegrypelyk, dat dit hem niet dadelyk opgevallen was. Doze gelykenis moest hem bedrogen hebbon, zoodat hy zich in den beginne kon verbeelden, Lilli zelf vroeger al eons ergens gezien te hebben, wat toch ongetwyfeld niot hot geval was. Lilli von Ranton danste als een olf, en het scheen haar zoo weinig to vermoeien, dat zy nauweiyks sneller ademhaalde, toen Rudolf haar eindeiyk naar eon der stoelen voordo. Daar hy het verbod, haar banale complimentjes te zeggen, zeer ernstig opnam, was hy eenig8zins verlegen, waarover hy met haar spreken zou. Hy hield zich ton slotte aan de eenvoudige waarheid en zeide: „Ik ben vanmorgen langs uw huis geloopon in de hoop, u daar te zien, en ik zou lator ongetwyfeld zyn gaan zoeken naar uw geheimzinnig lievelingsplaatsje, wan neer ik niet verhinderd was geworden door de onverwachte ontmoeting met een vriend. Dat ik u hier vindon zou, had ik zeker wel hot allerminst durvert hopon." „Het is ook een bloot tooval, want over het geheel vind ik hot gezelschap hier hooi weinig naar myn smaak." „Ook u geeft dus aan de eenzaamheid do voorkeur bovon het drukke hotollovon Zy schudde lachend het hoofd. „Neen, dat zou ik niet willen beweren. Alles op zyn tyd. Hot is alleen maar het gezelschap hier, dat me niot byzonder bovalt. Dus myn schuil hoekje bovon in de borgon wou u opsporen? En misschien koestert u zelfs nu nog dat snoodo plan?" „Ja, tenzy u het my uitdrukkelyk vorbiedt. En oon dergelyk verbod zou my zeer treurig maken, freule." „Waarom zou ik het u ook verbieden? In de eerste plaats heb ik daar heelemaal geen recht toe, en verder zult u mijn schuilplaatsje toch niet vinden. Hoowol", on haar ver- J trouwen schoen mmdor vast to worden „hoewel ik do onvoorzichtigheid heb begaan, u gisteren zelf op het goede spoor (e brongen." I Er kwam op dit oogenblik een kleine, gerimpelde en ziekeiyk uitziende oude dame op haar toe. „Wiilen wo nu naar huis gaan,liovo Lilli?" vroeg zy op pieperigon toon, zonder vau Rudolf notitie te nemon. „Do majoor ia zoo goed geweest, m\| zUn geleide aan te bieden,, en als wy nog langer wachten, valt do' avondkoelte my zoo op de borat." „Het is my goed", antwoordde Lilli op oon toori, die volstrekt niot het vermoeden wekte, dat deelneming voor do zwakke borst van do oudo dame Jiaar besluit, had bepaald. „U weot, dat ik alloon op uw aandringen hierheen ben gegaan. Goeden avond, mynheer Imberg, on als u myn sprookjes*, 'i. vindt, dan „Nu?" vroeg hy, toen z\j haar woorden afbrak. „Wat zal rny dan wachten, loon of. straf?" „Dat zullen wo dan wol ziori", antwoordde Lilli. „Zeker het eon of het andere en. misschien ook beide wol. Maar u zult zeor vcol scherpzinnigheid aan don dag moeten leggen, om tot mun lievelingsplaatsjo door to dringen." Geheel in do war gebracht door hot zoeto glimlachje, dat haar laatste woorden ver gezeld liad, koerde Rudolf terug lot zyn 8tudieraakker, die hem nn.' ■••n nd verwijt ontvmg.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1