De briljanten broche. It*. ttGJi aandas; 4 Hovc-iiiber. A0. 1901, (Deze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. M-Zuidafrikaansdie Vereeniging. Feuilleton. LEIDSC PRIJS DEZER COURANT: ■f Voor Loidon per 8 maanden I S J S S I f 1.10.1 ^'Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd ztjn 1.80 Franco per post 1 1 I.!,,,.,.! 1 1.65-'. PRUS DER ADVERTENTIEN: Van 1-8 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17|. Grootere letters naar plaatsruimte, wordt f 0.05 berekend. Voor het incasseeren buiten do stad Afd. Leiden en Omstreken, Ontvangen by den PenningmeesterZoeter- «roudsche Singel^ 41 Gecollecteerd op een partijtje van een ntf- Joteling, by de voordracht „Een Transvaalsche Boer"f 2.26 Gecollecteerd door Broer In Oom Jan's hoed, by het eten van een Krügerpudding9.375 Door bemiddeling van het Leidsch Dagblad Gecollecteerd in den hoed van den ex- praeses, die dichter by de veertig dan de dertig was. f 3.50 Gecollecteerd op de bruiloft van Frana en Anna3.40 Omdat Tante Truce over was „1.50 Gecollecteerd op een vyftlgjarlg Huwelyksfeest1.30 Gecollecteerd door Lena op het koperen feest van Pa en Ma 1.25* By gelegenheid van een gezellig jonder onsje" n& afloop van de erg in den geest gevallen voordracht: „De liefde op klompen"0.77 Opgehaald in de fluweelen pet met groote knoopen, van Elias op zyn 'meisjes verjaardag0.65 Gecollecteerd voor de Boerenvrouwen en kinderen, omdat do Boeren na twee jaar strydens, de Engelscheu nog zulke gevoelige slagen toebrengen. 0.49 Op den verjaaardag van oom Piet Vergeet men de Boeren niet. Opgehaald door Cato0.35 Voor de Boeren van W. in den winkel gevonden0.25 Opgehaald voor de Boeren door Leendert op Kareis verjaardag 0.15 Bydragon kunnen worden toegezonden aan den Penningmeester of aan het Bureel van dit Blad. Leiden, 4 November. De minister van binnenlandsche zaken Is heden (Maandag) per trein van 10 u. 44 te Leiden aangekomen. De Minister bezocht met prof. Velt het academisch ziekenhuis met het oog op de by de staat8begrooting voorgestelde uitbrei ding der gynaecologische afdeeiing. Daarna ging Z.E. naar het Ethnographiach Museum. Te halfdrie werd de onthulling van liet Coster-monument in het academie-gebouw by- gewoond en daarna een bezoek gebracht aan het nieuwe laboratorium van prof. Franchimont op „Vreewyk." De minister was heden de gast van den heer A. E. van Kempen, lid der Tweede Kamer. G. Verberg, huurder van den stal tegen over den molen „De Oranjeboom", heeft den wensch te kennen gegeven dit perceel woderom van de gemeente in te huren, thans evenwel zoo mogeiyk voor den tyd van 5 jaren, in plaats van voor 1 jaar, zooals by het bestaande contract was bepaald. Aangezien de gemeente toch ten allen tyde bevoegd is de huur ook tusschentyds te doen eindigen, mits daarvan 3 maanden te voren aan den huurder kennis gevende, bestaat tegen inwilliging van dat verzoek geenerlei bezwaar. Mitsdien geven B. en We. in overweging bedoelden stal voor don tyd van 5 jaar te verhuren aan G. Verberg, melkboer alhier, 14) „Werkeiyk? Zult u dat doen? U belooft het my plechtig, juffrouw Margarete?" „Ik beloof het u. En nu, neem het my niet kwaiyk nu is het misschien toch boter, dat u heengaat, voordat moeder terug komt. Zy is in sommige dingen een beetje zonderling, en ik zou haar in haar ziekeiykon toestand zoo graag elke opwinding willen besparen. U begrypt my wel, nietwaar? En u neemt het my niet kwaiyk?" „Noen," antwoordde hy. „U hebt geiyk; het is het beste, dat ik heenga." Maar hy hield haar handen nog altyd vast en zag haar in het gelaat, als was toch het kaatste woord nog niet tusschen hen gesproken. Hy was zeer ontevreden over zichzelf, want hy voelde, dat de wyze, waarop hy met zyn aanzoek voor den dag was gekomen en waarop by haar afwyzend antwoord ontvangen had, volstrekt niet de ware uitdrukking van zyn gevoelens was geweest. Er was een drang m hem, haar iets recht warms en harteiyka te zeggen; iets, dat er haar van moest over tuigen, hoe gaarne en verheugd hy haar jawoord in ontvangst genomen zou hebben. Maar dat hartelyke woord wilde hem niet te binnen schieten, zoolang het daarvoor nog tyd geweest zou zyn, en toen zy met een vriend- Bchappeiyk„Vaarwel dan, my'nheer Imberg i" haar handen teruggetrokken had, was het te laat. Zy begeleidde hem tot de deur op de gang, M dür nêidê hy 14) dea eersten tegen den hnurprys van f 1 per week en voorts onder de bestaande voorwaarden. Aangezien de twee jaren, waarvoor hot grasgewas van het Plantsoen, het Park, de kleine plantsoentjes en den Vestwal krachtens Raadsbesluit van 21 December 1899 word verpacht aan J. Belt, den 31sten December a. s. verstreken zyn en de pachter zyn ver langen te kennon heeft gegeven de pacht wedorom voor twee jaren te continueeren, waartegen by B. en Ws. geen bezwaar bestaat, geven zy in overweging, aan J. Belt wederom voor don tyd van twee jaren te verpachten de opbrengst van bedoeld grasgewas, voor oen pachtsom van f 80 per jaar, en voorts onder de bestaande voorwaarden. De commissie van financiön deelt mede, dat zy tegen de in haar handen gestelde rekeningen van het R.-K. Weeshuis en van het R.-K. Armbestuur over het dienstjaar 1900, geen bedenkingen heeft. Zy stelt voor beide rekeningen goed te keuren: die van het weeshuis in ontvangst ad f 19217.88, in uitgaaf ad f 16432.34, sluitende met een batig slot van f 2785.54 die van het Armbestuur In ontvangst ad f9498.915, in uitgaaf ad 7419.985, sluitende met een batig saldo van ƒ2078.93. Den Sisten December a. s. eindigt hot met do firma Groen gesloten contract betreffende de levering van het gedrukt Verslag der Handelingen van den Gemeenteraad. Gedurende de ruim 61/, jaar, dat deze levering aan die firma is opgedragen, heeft zy zich steeds op alleszins bevredigende wyze van haar verplichtingen gekweten. Hierom, zoowel als om de groote belangen, welke by een geregelde, accurate en vlugge uitvoering van deze levering op het spel staan, schynt het B. en Ws. zeer gewenscht haar andermaal ondershands aan do firma Groen op te dragen. In do voorwaarden, welke eerst drie jaren geleden eenigszins in het belang der gemeente werden gewyzigd, behoeft, naar het B. en W. voorkomt, geen wijziging te worden gebracht. Mitsdien geven zy den gemeenteraad in overweging te besluiten do levering van ge noemd Verslag woderom voor den tyd van 3 jaren onder do bestaande voorwaarden op te diagen aan de firma Groen, alhier. Aangezien thans alle vertrekken van het Raadhuis voor den dienst zijn in beslag ge nomen en B. en Ws. bij onderzoek bleek dat het onmogelijk is door een verplaatsing of gewijzigde indecling van bureaux een be oor- lijk beschikbaar te krijgen, maakt de benoe ming van een 4den Wethouder den bijbouw van oen kamer noodzakelijk. De eenige wijze, waarop dit alsnog kan geschieden, is door op de groote pers, met opschuiving van het vertrekje thans voor den boden bestemd naast de kamer van den Burgemeester nog een ver trek met twee ramen te bouwen. Daardoor zal echter de gang naar de kamer van den Burgemeester nog donkerder worden dan zij thans reeds is, zoodat het noodig zal zijn door het aenbrengen van daklantaarn boven die gang in het noodige licht tc voorzien. Do ko9tcn van dit werk, dat ook do:r -o commissie van fabricage wordt goedgekeurd, zullen, met inbegrip van het benoodigd meu bilair, 1900 bedragen. Deze uit een gewone goldleening te vinden schijnt B. en Ws. niet wel gerechtvaardigd, maa evenmin zullen zij, naar het hun voor komt^ geheel ten laste van een dienstjaar mo gen worden gebracht. Zij stellen daarom voor zooals in dergelijke gevallen meer geschied is, de benoodigde gelden aanvankelijk uit leening te vinden, maar in con tijdsverloop van 5 jaren weer in de gemeentekas terug te brengen. Na onlangs w rd op die wijze gehan dcld bij de verbouwing van het Raadhuis ten behoeve eener uitbreiding der politieburee- len. Op grond van een en aüdcr geven zij in overweging: lo. voor den bijbouw en de inrichting van een vertrek op de groote pers van het Raad huis een bedrag van 1900 ter hunner beschik king te stellen, door vaststelling van den ovcrgclcgden suppletoiren begrootingsstaat; 2o. te besluiten, dat gedurende 5 jaren, te beginnen met het jaar 1902, telken jare een vijfde van 1900 of f 380 op de begrootirg in uitgaaf zal worden gebracht op den post „aankoop van inschrijvingen op het groot boek der nationale werkelijke schuld." De heer J. A. van Dijk, heeft in verband met de in het volgend jaar aan de Kweek school voor onderwijzers cn onderwijzeressen in te voeren reorganisatie, zijn verzoek om ontslag als directeur dier inrichting voor- loopig teruggenomen cn zich welwillend be reid verklaard alsnog tot 1 Mei van het vol gende jaar in functie te blijven, ten einde B. en Ws. bij de regeling dier rcorganisr.'. e met zijn zeer gewaardeerden raad cn steun te kunnen terzijde staan. In verband daarmede werd door den ge meenteraad bij besluit van 20 Juni 1.1. o. m. besloten met ingang van 1 Mei 1902 een diroc- teur der Kweekschool te benoemen op een jaarwedde als zoodanig van 1700, zonder vrije woning of vergoeding van huishuur, behalve zijn jaarwe c als leeraar aan de Kweekschool, waaraan ucm 20 lesuren zu.- len worden opgedragen, berekend ad'/75 per wekelijksch lesuur. Het komt B. en Ws. wenschelijk voor, dat deze benoeming thans .niet -anger worde uit gesteld. Het behoeft toch geen betoog, dat J et alleszins raadzaam is, dat ook do nieuwe di recteur zijn inzichten omtrent de in te voe ren reorganisatie tijdens naro voorbereiding kan doen kennen. Op grond van het bepaalde oij art. G der verordening van 14 October 1880 -bieden B. en Ws. de volgende voordracht aan: lo. de heer N. Brouwer, hoofd der openb. lagere school 3de kl. no. 2. 2<x den lieer J. Wuyster, hoofd der openb. lagere school 3de kl., no. 3, mot verzoek tot een benoeming to willen overgaan, terwijl B cn Ws. tevens in overweging geven aan den heer J. A. van Dijk, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei 1902, op de meest eervolle wijze ontslag to verleenen als directeur der Kweekschool on der dankbetuiging voor de vele gewichtige diensten door hen gedurende een reeks van jaren aan de gemeente bewezen. B. en Ws. geven den Raad in overweging afwijzend te beschikken op het verzoek van den heer J. Th. van der Plas om terugbeta ling van schoolgeld .aangezien hun bij on derzoek gebleken is, dat adressant's dochter niet in het laatst van Maart, maar eerst óp 17 Mei wegens voorldurendo ongesteldheid do school voor het laatst heoft bezocht, ter wijl adressant eerst op 28 Augustus d. a. v. heeft kennis gegeven, dat zijn dochter de school had verlaten. Verdergevcn zij in overweging aan den heer A. P. M. van Oordt op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen als regent van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis alhier, onder dankbetuiging voor de goedo diensten, lor cm gedurende een reeks van jaren, waaronder verscheidene als secretaris van het bestuur, aan die stichting bewezen. Onder overlegging van het verzoekschrift van den heer R. Scholtens, thans tc Tilburg, om terugbetaling van schoolgeld, lager onder wijs, geven B. en Ws. den Raad in overwe ging aan adressant restitutie tc verlcc-nen van het door hem over de maanden Mei en Juni van dit jaar betaalde schoolgeld voor zijn zoontje, vroeger leerling der Jongens school 2de klasse, lot een bedrag van f 2.6 aangezien adressant met zijn gezin in Apiil j.L de gemeente metterwoon heeft verlaten. De dag van gisteren was voor twee onzer stadgenooten, de heer Petrus Slegtenhorst en mejuffrouw Johanna Petronella Aniba, een der gelukkigste huns levens. Hoewel Zaterdag de datum waa van hun 50-jarige echtvereeni- ging, werd het feest gisteren gevierd. In de parochiekerk van O. L. V. Onbevlekte Ontvangenis (Hartebrug), waarin de jubilaris verscheidene jaren suisse is, werd de Hoogmis als dankbaarheid opgedragen voor het •cht- paar. Beiden werden in het met groen ver- aioi do priesterkoor twoo eereplaatsen aange boden. Aan het eindo der predikatie, welke werd gehouden door den woleerw. pater E. Bosso, uit Venraai, wenschte hy, ook namens zyn medebroeders, den jubilarissen geluk met het hun geschonken voorrecht, dit gouden huwelyksfeest te mogen vieren, en meende ook de tolk te zyn van al de parochianen, om ook namens hen den echtelieden gelux te wonschen. Hot zangkoor der kerk voerde een schoone Mis uit en aan het einde werd het „Halleluja", van Handel, ten gehooro gebracht. Groot was verder de belangstelling in hun feest, daar de heer Slegtenhorst, door zyn ambt als noodlgor ter begraftnissen, wel bekend is. Velo bewoners der Haarlemmerstraat hadden ale bew(js van belangstelling ]n deze gouden echt vereeniging do vaderlandscho driekleur van hun woningen uitgestokon. Het was Zaterdagavond vol in do groote zaal van ,,Zom~ >rg." De afdeeiing Leiden van den Nationalon Bond van Handels- en Kantoorbedienden in Nederland hield daar voor hare leden, donateurs en genoodigden een soiree, waarin de heer P. H. Lamberts Jr. van Amsterdam, een uitgezocht programma uitvoerde. To oordeelen naar het applauR, waarmede do spreker reeds bij zijn optreden werd be groet, zagen velen in hem een goeden be kende. Do heer Lamberts heeft zijn roem hier schit terend gehandhaafd. Zijn talent van spreken zal zelden worden geëvenaard, vooral in zijn stembuigingen en nabootsing van dialecten is hij buitengewoon sterk. Hij heeft de gave zijü gehoor mede tc sleepen, dat nu eens met moeite een traan bedwingt, dan weer in lachen uitbarst». Het daverend applaus na ieder nummer was dan ook meer dan verdiend. Voor de afdeeiing Leiden was deze avond een ongekend succes. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op, dat, natuurlijk al leen het organisceron van zulke avonden niet is het doel van den Bond, maar dat het Be stuur toch zijn beste krachten zal inspannen om zc aan hun doel te doen beantwoorden. Sprekers van naam hebben hun medewer king daarvoor toegezegd. Nog eenige keeren zal in dit winterseizoen een lezing van den zelfden aard worden gehouden. Meer ia liet bijzonder wees de spreker er op, dat dc Bond opkomt voor de materieel©' belangen van den Handels- en Kantoorbe diende en spoorde de kantoorbedienden on der de aanwezigen aan, zich bij hen aan to sluiten, daar toch alleen door samenwerking kan worden verkregen v. at individueel on-, mogelijk is. Daarom, besloot spreker, vereenigt u, sluit' u ook aan. Alleen staand vermoogt gij niets,} door samenwerking alles! Aan het gemeente-ziekenhuis te 's Graven-i hage is met ingang van 1 Nov. benoemd voor den tyd van een jaar tot hulpgenoesheer' de heer R. B. Daraeté, arts te Lelden. Het biyspel „Janus Tulp", hetwelk gisteravond door de Nederlandsche vereenlgde tooneelisten van Amsterdam, onder leiding van den hoer J. W. Berjé, in „Hötel du Nord"1 werd opgevoerd, werd door zeer veel belang stellenden bygewoond. Het stuk werd ten genoegen van het publiek afgespeeld; de optrodenden hadden veel succes. By de heden alhier gehouden openbare verkooping van cokes in partyen van 50, 10 en 6 H.L. waren de pryzen 29.50, f 6 en f 3. By Koninkiyk besluit zyn benoemd als militaire leden van do militieraden voor de lichting van 1902 in de onderscheidene provin ciën, en hun plaatsvervangers. In Zuid-Holland: 'a Gravenhage, als lid Imt.-kol. Van de Velde, tot: plaatsvervanger luit.-kol. Van do Wall; Rotterdam, als lid majoor Buhlman, tot plaats vervanger luit.-kol. jbr. Var. der Wyck; Leiden, als lid luit.-kol. ValllanI, tot plaats vervanger majoor SchwarzDordrecht, als lid majoor Schuurman, tot plaatsvervanger kapi tein Roest van Limburg. Aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur word heden aanbesteed: het driejarig onderhoud van de Gouwesluls on bybehoorende werken to Alfen, prov. Zuid Holland, bohoo- rende tot de workon van den waterweg van Amsterdam naar' Rotterdam gedurende do jaren 1902, 1903 en 1901. Minste inschryvor: J. van Lokhorst, t3 Alfen, voor 825 per jaar. Een treffend verlies heeft de maatsc'ap« pij en dc medische wetenschap .g'dedcn dóór het overlijden Zondagochtend van dr. G. C. van Tienhoven, lijfarts van H. M. de. Ko ningin en lid van den gemeenteraad te 's-G ra ven hage. In Den Haag heeft de overledene oen groot deed van zijn loven doorgebracht en cr een hoogst nuttigen werkkring gevonden gedu- ronde vele jaren aan het Gemecnte-Ziokcn-1 huis. In 1868 werd hij tot geneesheer-directeur daarvan benoemd, wel! betrekking hij .n 1870 neerlegde om zich eenigen tijd te Arn hem tc vestigen. In 1879 hern hij de direc tie van het HaagscÜe Ziekenhuis niet onge ëvenaarde nauwgezetheid en toewijding. G moeite was hem tc veel om i en lijders hun smart te verzachten en geen inspanning to groot om in het Ziekenhuis dc verpleging na te gaan en tc verbeteren. Na zijn aftreden wijdde hij zich uilsluitend aan dc consultatievo praktijk met veel succes. Aan zijn wetenschap, zijn kalm en doortas tend optreden, zijn Lcherpen h'ik en zijn men- schcnkennis hebben tal van pa' ienten het her stel van hun gezondheid te danken. In den Haagschen Gemeenteraad werd Van Tienhoven gekozen ais hygic:.-6t. Hij toondo don bosten goeden kennis gezegd zou kunnen hebben, van wien hy voor langoren tyd af scheid nam. Ontevreden en teleurgesteld ging hy heen. En Margarete Willisen bleef by de deur staan luisteren, totdat ze zyn stappen op de trap niet meer hoorde. Dan vluchtte zo in de kamer, draaide de deur in 't slot en zonk neer op een stoel, haar gezicht verbergend in de handen. In schier bovenmenscheiyke zelfbeheersching had zy zich tot zoolang goed gehouden, tot het laatste oogenblik een vriendeiyk glim lachend gezicht toonendo aan den man, dien zy met alle kracht Tan haar jonge, maagdelyke hart liefhad. Nu echter was het met haar kalmte gedaan, en het leed van haar arme, gemartelde ziel uitte zich in warme tranen. VIL Mr. Volkmarj die twee dagen later van zyn zomerreisje terugkeerde, vond, dat Rudolf Imberg er byzonder slecht uitzag. Hy twyfelde er niet aan, of de lichameiyke en geesteiyke vermoeienis, die hy by zyn anders zoo krachtigen en elastischen vriend waarnemen moest, stond in verband met zyn dwaze trouw plannen; maar hy vroeg daaromtrent niets, zooals hy ook tot dusver steeds vermeden had, op dit onderwerp terug te komen. Maar wel droDg hy er sterk op aan, dat Rudolf tot herstel van zyn gezondheid eens een poosje op reis gaan zou; om het werk kon het best, want zo hadden nog by na de helft van de rechtbankvacantiè voor zich, en de weinige vacantlezaken kon Volkmar ge- makkelyk alleen afdoen. Hy had gevreesd, dat Imberg zich hardnekkig tegen zyn raad ver zetten zou, maar tot zyn biydschap zag hy, dat éezê vree* ongegrond was geweest. Wel verklaarde de jonge advocaat eorst, dat hy geen rust of ontspanning noodig had en dat hy or nog eens over denken zou, maar reeds den volgenden morgen zeide hy: „Je hebt geiyk, het zal my toch wel goed doen, als ik eons een paar weken op reis ga. Van byzonderen reislust bespeur ik wel drommels weinig, maar dat komt misschien, als ik eerst maar onderweg bon." Mr. Volkmar verheugde zich oprecht over dit besluit. „En heb je al besloten, wat het doel van je vacantiereis zal zyn?" vroeg hy. Rudolf Imberg antwoordde ontkennend. „Het is my volkomen onverschillig, waar ik heen ga. Jy bent een bereisd man en zult my waarschyniyk wel goeden raad kunnen geven." „Met alle genoegen, myn jongen! Ik zal wel een beetje voorzienigheid voor je spelen. Ga nu maar naar huis om je koffers te pakken. Vanavond breng ik jo een ingevuld rondreisbiljet, en het is eigeniyk ook vroeg genoeg als je dan hoort, welke zomerreis ik voor je uitgekozen heb." Rudolf had niets tegen deze ietwat eigen machtige oplossing in te brengen. En hy toonde noch misnoegen noch biy de verrassing, toen hy 's avonds vernam, dat hy over MQnchen on Innsbrück naar de Tyroler bergen reizen zou. „Natuuriyk dryf ik de voogdyschap niet zoo ver, dat ik je voor den geheelen duur van je reis een bepaalde verbiyfplaats voor- schryf', zeide Volkmar, „maar de plaats, waar ik vandaag logies voor je besteld heb, is, dunkt me, byzonder geschikt voor je. Niet te eenzaam en niet te vol van toeristen, niet te primitief en niet te deftig, midden in een heeriyk© landeiyke omgeving. Bevalt het je daar echter niet, je kunt geheel naar believen op elk uur van den dag verder trekken." Rudolf dankte hem voor zyn vriendschappe- lyko zorg en voordat hy hem den volgonden morgen aan het station voor de laatsto maal de hand drukto, zeido hy: „Je wilt inmiddels wel eens informeeron, hoe het mevrouw Willisen en haar dochter gaat, nietwaar? Natuuriyk zoo discreet mogeiyk en vooral zoo, dat zo niet kunnen gissen, dat het van my uitgaat." „Ik zal er voor zorgen, hoewel de opdracht mo eonigszins verwondert. Zal jo dan tydens je afwezigheid niet met haar correspon- deeren „Neon. En om een pyniyk misverstand to voorkomen, Volkmar, zeg ik je by dezen, dat ik juffrouw Willisen niet trouwen zal." „Niet? Ja, ik wist wol, dat je nog tydig tot beter inzicht „Neem me niet kwaiyk, dat ik jo in do rede val. Ik zal haar niet trouwen, omdat zy eenige dagen geleden myn aanzoek rond weg van de hand gewezon heeft." „Van de hand gewezen? Is het mogeiyk? En om welke reden?" „Om de reden, die ik verdiend had. Ik meende niet een hartstochtelyke genegenheid voor haar te mogen huichelen, en zy is te trotsch om haar hand te geven aan een man, die naar haar overuiging haar enkol vraagt uit medelyden." „Inderdaad een buitengewoon meisje! Maar in elk geval is het zoo het beste voor jou zoowel als voor haar. Wees verzekerd, dat ik een waakzaam oog op het lot van de beido vrouwen houden zal." „Ik dank je. En dan nóg iets: myn vader is een oud man or kan hem let3 mensche- lykfl overkomen, en zooals wy samen staan, zou hy er my misschien niet eens van' in kennis laten stellen, als hy ziek werd. Jerf zult je daarom ook oen beetje om bom moeten bekommeren." „Zeker, jo kunt or op rekenen. En nu eon prettigo reis, myn jongen l Kom terug met roodo wangen en lioldero oogen. Alle muizenissen werp je maar in den diepsten afgrond, waarlangs je weg je voort." Nog eon handdruk, en Itadolf Imberg slapte in den trein, die zich weinige oogenblikkon later in beweging stelde. De jongo advocaat' ging dadelyk achterover leunen en sloot do oogen, om by voorbaat elko poging tot too- nadering van zyn reisgenooten af te snydon* Er was geen overdryving geweost in den lof, waarmee mr. Volkmar gesproken had over het heeriyk gelogen Tyroler dorp. Een beetje stiller zou Rudolf imberg echter zyn omgeving wel hebben gewenscht. Er waren naar zyn smaak te veel gaston in een theatraal bergkostuum, en in het groote hotel ging het hem te druk en te grootsteedsch-voornaam too. Hy was het dan ook den oerston dag al ontvlucht, om onderdak te zoeken in een dor afgelegen kleino pensions. Hy was va3t besloten, geen kennismakingen aan te knoopen, en de eersto week van zyn vorblyf daar was ook al byna voorbygegaan, zonder dat hy aan dit voornemon ontrouw had behoeven to worden. Hy had dan ook in dozo dagen elke; ontmoeting met andere toeristen byna angst-: vallig vermeden; voor zyn wandolingen koos hy steeds onkel die wegen, welke blykbaar by de anderen minder in de gunst stondon. Van de weldadige uitwerking ochtor, die naar hy hoopt© de eenzaamhoid op zyn gemoeds toestand hebben zou, was hem tot dusver zeer, weinig gebleken. Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1