leerlingen, die daar wegen» onvoldoenden aaa- log misplaatst zyn. De volgens deze leden, ter ©phefflng van genoemde bezwaren moest gewensclite rege ling, kwam neer op hot volgende. Er wordt een middelbare school opgericht, waarop de leerlingeD, nadat zy het lager onderwijs ge noten hebben, op ongeveer 12-jarigen leeftijd zonder examen worden toegelaten, alleen op vertoon van een schriftelijke verklaring van het hoofd eener goed ingerichte lagere school, dat zy rüp zijn om het onderwee op de middel bare school met vracht te volgen. De middelbare school heeft een S-jarlgen cursus. De hoofdvakken zijn de vier talen Nederlandsch, Fransch, Duitsch en Engeisch en de beginselen der wiskunde. Het aantal lesuren bedraagt 25 a 26 por week. Hebben de leerlingen deze school afgeloo- pen, dan hebben zy den 16-jarigen leeftyd bereikt en kan zonder bezwaar worden beslist in welke richting zich verder zullon ont wikkelen. Zy, die de universiteit wenschen te bezoeken, gaan naar een gymnasium met 8-jarigen cursus, bijna uitsluitend aan klassieke studie gewijd; voor hen, die een technische opleiding verlangen, staan hoogere burger scholen eveneens met 8 jarigon cursus open, waar voornamelijk wis- natuurkundige vakken worden onderwezen, terwijl zij, die zich aan den handel willen wijden, zich daarvoor aan een handelsschool kuunon bekwamen. Aan deze regeling wenschtsn sommigen te verbinden de toekenning van het jus promo vendi aan de hoogere burgerscholen voor de studie der geneeskunde en der wis- en natuur kundige vakken. Anderen aarzelden vooralsnog zich voor eenig stelsel uit to sprekou en zouden aan eon staatscommissie van deskundigen de opdracht gegeven willen zien een reorganisatie van het ontwerp voor te bereiden, speciaal ook daarop berekend, dat uit6tel worde verkregen van de keuze van beroep of studierichting. Met het denkbeeld van de benoeming eener staatscommissie voor deze ingrijpende aan gelegenheid konden vele loden zich vereenigen. Van sommige zijden werd geklaagd, dat te onzent geen rekening wordt gehouden met de behoelte aan elementair handelsonderwijs voor den kleinen burger. Men stuit op het gebrek aan onderwijzers mot practischen zin. DeNationale Vereeniging voorHandelsonderwijs heeft onlangs een adres ter zake gericht aan de Regeering. De wensch werd te kennen ge geven, dat de Regeering de maatregelen, waarop in dat adres wordt aangedrongen, in ernstige overweging sou nemen. De aandacht werd gevestigd op de vor- vroegde winkelsluitingop de godwongen winkelnering, en op het verband tusschen Arbeidswet en Leerplichtwet. Verschillende leden waren van oordeel, dat het doel met de Kamers van Arbeid tot dusver niet is bereikt, en drongen aan op her ziening Yan de wet op de Kamers van Arbeid. Gevraagd werd of de Regeering ook eenige fciededeelingon kan doen omtrent de vermoede lijke koston, verbonden aan de toepassing van 4e Ongevallenwet. Wat de afdeelmg Kunsten en Wetenschappen aangaat, klaagden sommige leden, dat daarop veel voorkomt, wat er met op thuis behoort. Gcinceuleraad van Koudekerk. Tegenwoordig met den Burgemeester de heeren G. van Egmond, C. M. Oppelaar, N. Blonk, Ph. Qualm, G. Dorrepaal Wzn., D. Dorrepaal en D. Reijneveld. Daarna worden medegedeeld de navolgende ingekomen stukken: lo. Een missive van Gedeputeerde Staten, waarbij wordt medegedeeld, dat de begrooting voor het 3de bat. rustende schutterij ia goed gekeurd on dat het aandeel dezer gemeente ls bepaald op 12.45. 2o. Eea missive van hetzelfde College, houdende toezending van een beschikking, waarbij de aanslag van C. N. J. Koot Ln den Hoofdelijken Omslag 1901, op dlena reclame is verminderd met 6. 3o. Een schrijven van de werklieden-ver - eeuigiDg „Patrimonium" (afd. Hazerswoude Koudekerk), waarbij wordt verzocht maat regelen te nemen tot bestrijding van de ont heiliging van den Zondag door het dobbelen op oen terrein van den heer Blonk. De Voorzitter deelt daarbij mede, dat over dit schrijven niet zal worden gediscussieerd omdat de zaak behoort tot de competentie van het hoofd der politie. 4o. Een besluit van Gedeputeerde Staten, houdende vaststelling van de gemeentorekening dienst 1900. Naar aanleiding van een opmerking, bty dat besluit gemaakt omtrent de heffing van een belasting op het gebruik van brandzeilen, wordt door het Dagelijksch Bestuur voorge steld die belasting in te trekken en de brand zeilen niet moer in bruikleen af te staan, te meer, omdat bij de invoering der belasting de beffing reeds was ontraden en de opbrengst zeer gering is. Daarbij komt nog, dat het sommigen menschen, die onverhoopt de brand zeilen noodig mochten hebben, zeer mooi 1 Uk zou vallen de belasting te betalen. De hoer Qualm is van oordeel, dat ieder, die genot heeft van de zeilen, wel de belasting kan betalen. De Voorzitter wijst op het gebruik der zeilen aan het weeshuis, waarvoor ook niet#betaald is. Blijft de belasting bestaan, dan moet zij ook van iedereen geheven worden en mag geen uitzondering worden toegestaan. Het voorstel van B. en Ws. wordt daarna a&Dgenomen. Verder komt ter tafel de rekening van het AJgomeen Armbestuur over het jaar 1900 en de begrooting van die instelling over het jaar 1902, welke beide door Burgemeester en Wethouders zijn onderzocht en den Gemeente raad ter goedkeuring worden aangeboden. Nadat die stukken door den Raad waren goedgekeurd, wordt gelezen en vaetgesteld een concept-Raadsbesluit, waarbij aan het Algemeen Armbestuur voor het jaar 1902 een subsidie wordt verleend van ƒ850. Vervolgens wordt medegedeeld, dat dr. Baar ontslag heeft genomen als lid der commissie tot wering van schoolverzuim en dat B. en Ws. hebben opgemaakt een aanbeveling om in die vacature te voorzien, bevattende de namen van A. van Heiningen en F. Ho ogen dam. De heer D. Reyneveld vraagt of onder de leden ook een bewoner van de Lagen waard voorkomt; dit zou hy gaarne zien. De Voorzitter antwoordt daarop, dat de woonplaats mets ter zake doet en dat de wet de categorieën aanwijst, waaruit de leden moeten worden gekozen. Tot stemming overgaande, wordt A. van Heiningen met algemeene stemmen benoemd. Daarna wordt vastgesteld hot door B. en Ws. ontworpen kohier van de schoolgelden over het 3de kwartaal. Voorts wordt vastgesteld de verordening, bedoeld bi) art. 178 der Gemeentewet. Verder wordt besloten van den post onvoor ziene uitgaven 1901 af te schrijven een be drag van f 85 en die som over te schrijven op den post „Kosten van openbare vermake lijkheden en feesten." Vervolgens deelt de Voorzitter mode, dat de beschikking van H.H. Ged. Staten, waar bij dispensatie is verleend tot hot geven van onderwijs ln de vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek op de openbare school alhier, op den Sisten December a. s. vervalt en dat vóór 15 November a. s. opnieuw dispensatie moet worden gevraagd, indien dit wordt ver langd. De onderwijzer P. Nagtegaal ia niet in het bezit van de akte, zoodat een ander onderwijzer zou moeten komen, om dat onder wijs te geven, waarom wordt voorgesteld, opnieuw dispensatie te vragen. Dit voorstel wordt aangenomen Voorts wordt gelezen een door B. en Ws. ontworpen verordening, regelende de jaar wedden van het onderwijzend personeel, waar uit biykt, dat wordt voorgesteld daarin op te nemen de minima, bQ de wet aangegeven, met bepaling echter, dat de bestaande trakte menten onveranderd bljjven. Algemeen wordt goedgevonden die verorde ning aan de goedkeuring van Ged. Staten te onderworpen. verven en de Raadkamer te doen by verven en nieuw behangen. De heer D. Dorrepaal vraagt of het niet beter zou zyn met het verven en behangen van de Raadkamer nog een jaar te vrachten. Hy heeft gemerkt, dat de hoofdelyke omslag verhoogd wordt voorgedragen en kan het daarom niet goedkeuren werken uit te voeren, die niet beslist noodig zyn. De heer Qualm is van oordeel, dat de verf in de Raadkamer er nog zeer goed uitziet, en ook het behang, al is het een weinig ver kleurd, kan nog wol een jaar blijven zitten. Ook de heer Reijneveld zou er vóór zyn, nog een Jaar te wachten. De belastingplichtigen zien niet graag hun belastingbiljet verhoogd en dat ten koste van eon mooie Raadzaal. De Voorzitter beschouwt de gemaakte be zwaren als verkeerde zuinigheid. Het Raadhuis is bulten geheel verveloos en moet, ter voor koming van groatore reparatiön, aan het hout- work, geverfd worden. Wat de Raadzaal hetreft, die ook dient tot het sluiten van huwelijken, dlo moet or iL net en fatsoenlijk uitzien. De verhooging van den boofdelyken omslag ls alleen te wyten aan het klem batig saldo over het jaar 1900 en moet worden toege schreven aan de bekrompen manier waarop vroeger de begrooting werd opgemaakt. De heer Qualm is er van overtuigd dat het verkeerd zou zyn het Raadhuis te laten ver- waarloozen en is er daarom voor het gebouw buiten te laten verven. De Raadkamer te verveD acht hy nog niet noodig. De Voorzitter antwoordde daarop dat ook alleen sprake is de verf op de Raadkamer by te werken. De hoer Van Egmond deelt mede flat hy ln de vergadering van B. en Ws. schoor voetend is medegegaan met het voorstel van den Burgemeester, doch dat ook zyn bedoeling is geweest de verf op de Raadkamer by te werken, te vernissen en te behangen. I>e Schiller-steen ln het Yierwondsledenmeer ln gevaar. Uit het Vierwoudsledenmeer, dat allen reizigers, die Zwitserland bezoeken, wel bakend is, ryst nog altyd het 25 meter hooge rotsblok omhoog, dat het op den lOOsten geboortedag van Schiller daarin aangebrachte inschrift draagt: „Dem S&nger Tells F. Schiller, die Urcan- tone 1859." Dat rotsblok wordt „Schiller-steen" genoemd en bevat aan de noordeiyke zyde oen gedenkplaat, die herinnert aan een in 1860 op deze plaats verongelukten Zwitsorschen officier. Eenigen tyd geleden ontdekte men, dat het bovenste gedeelte van den Schiller-steen geheel verweerd was en er een belangrijke reparatie aan moest worden verricht, waarvan de kosten op ongeveer tiend uizend mark geschat worden. Het is te verwachten, dat de kantons Uii, 8chwyz en Unterwalten, niettegenstaande de liooge kosten, toch de noodige gelden zullen byeenbrengen, om door een afdoende herstelling de classieke rots voor het nageslacht te behouden. Daarna komt ter tafel do gemeonte-begroo- ting voor het jaar 1902, die poet voor post wordt gelezen. By volgn. 23, jaarwedde van den bouw kundige en opzichter, deelt de Voorzitter mede, dat deze nieuwe post zeker toelichting vraagt, en wordt aan de vergadering bekend gemaakt, dat B. en Ws. na ryp overleg bobben bosloten voor te 6tellen een gemeente-opzichter aan te stellen en al het gemeentewerk aan te besteden. De gemeente-werkman zou daardoor gemist kunnen worden en wordt voorkomen, dat stooda over dien ambtenaar wordt ge sproken als zou hy te weiuig werk hebben on voor de gemeente te duur zyn. Hebben we een opzichter, dan is die de verantwoor- deiyke persoon. Ook kan hy by het opmaken der gemeentebegrooting B. en Ws. voorlichten, waardoor de ramlDg meer juiet zal zyn. De heer D. Reyneveld wyat er op, dat niet alle werkzaamheden, door den gemeente werkman verricht, kunnen worden aanbesteed en dus voor sommige zaken andere menschen aangesteld moeten worden. Eu zou het dan zoo'n groot voordeel zyn? De heer D. Dorrepaal vraagt of de beloo ning van den opzichter is geraamd voor 12 of voor 9 maanden, waarop geantwoord wordt, dat bet voornemen bestaat den opzichter te benoemen met Ingang van 1 Jan. 1902 en den gemeente-werkman eervol ontslag te ver- leenea tegen 1 April 1902, met het oog daarop, dat Van Loeuwen dan boter ander werk kan vinden, en ook op de bediening der lantaarns gedurende het loopende seizoen. By volgn. 36. Onderhoud Raadhuis, enz., vraagt de heer Blonk of de verhooging van dien post met 130 ook in verband staat met het bedanken van den werkman. De Voorzitter antwoordt daarop, dat het plan bestaat hot Raadhuis van buiten te doen De Voorzitter antwoordt daarop, dat dit ook zyne bedoeling is; hy is niet voornemens de nog goede verf, b.v. van de deuren te laten schrappon en door andere te vervangen en ook niet om de muren te beplakken met behang van f 5 of f 6 per rol. De heer Qualm acht de raming voor het werk zooals de Voorzitter zich voorstelt, te hoog en stelt daarom voor den post met f 60 te verminderen, welk voorstel wordt aange- nomen met zes stemmen. Tegen stemde de heer Oppelaar. By volgn. 87: „Onderhoud en aankoop van meubelen", deelt de Voorzitter medo dat deze post met f 20 verhooging wordt voorgedragen en daaruit te bestryden de kosten van aankoop van een nieuw tafelkleed. By volgn. 69: „Gratificatie aan den Gemeente-veld wachter", zou de heer Blonk willen voorstellen dien post geheel te schrappon. Hy ls van oordeel dat Rietdyk die gratificatie niet verdient. De Voorzitter verklaart dat hy zeer tevreden is over Rietdyk, die steeda zyn plicht doet en absoluut vry is van sterken drank. De heer Blonk blyft by zyn beweren dat hy niet tevreden is over Rietdyk en wyst op het dobbelen waartegen Rietdyk geen werk maakt. De Voorzitter antwoordt daarop dat de veldwachter zich uitsluitend gedraagt naar de voorschriften hem door het hoofd dor politie gegeven en dat politiezaken in deze vergadering met op hun plaats zyn en dat het dobbelen, waarvan hier sprake ia, uitsluitend plaats vindt op eigen terrein van den heer Blonk. Hy is byna lederen dag te sprekon op de secretarie en wacht daar den heer Blonk om deze zaak te behandelen. Zonder diens mede werking zal het echter moeieiyk zyn het kwaad uit te roeien. Hy is nu echter door de klacht van den heer Blonk zeker van diens mede werking. By vo-lgn. 72, „Jaarwedde onderwyzers,1' wordt medegodeeld, dat ten gevolge van de nieuwe salarisregeimg deze post f 100 boogor wordt voorgedragen, omdat de jaarwedde van juffr. Toussaint na 1 Januari a. a. f 600 moet bedragen. Daartegen vervalt echter de grati ficatie van f 60 per Jaar, tndertyd aan haar verleend. Hoewel er wel iets onbiliyks in ligt dat de gratificatie wordt ingetrokkon, omdat het handwerk-onderwys buiten de lesnran wordt gegeven, staat daartegenover dat zy dit by haar benoeming wist. De heer Reyneveld vraagt hoe Loog het salaris van het hoofd der school nu is, waarop wordt geantwoord dat de jaarwedde bedraagt ƒ1000 met f 100 toelage voor meer uitgebreid lager ondorwys. Hetzelfde iid dacht dat na de opheffing van dat onderwys ook de toelage daarvoor vervallen zou. De heer Yan Egmond geeft daarop toe lichtingen hoe de toelage is ontstaan en zou het hard vinden die nu in te trekken." De heer Qualm beweert dat nu werk wordt betaald dat niet gedaan wordt. De Yoorzitter zou het onbiliyk vinden de beloonmg van den heer Avenarius te ver minderen, in aanmerking genomen zyn groote verdiensten en reeds ryperen leeftyd. Ook met het oog op pensioensberekening keurt hy het af en wyst op traktementen in andere gemeenten. De heer Qualm acht het niot goed Koude kerk te vergelyken met Hazerswoude en Alfen, daar is de hoofdelyke omslag veel lager. De heer Oppelaar wyst op het wooshuis, dat f 860 per jaar kost, en noemt dat de reden van den hoogen hoofdeiyken omslag. De Voorzitter voert aan, dat uit het oog wordt verloren, dat in doze gemeento geen opcenten op het Personeel worden geheven. De heer Reyneveld wil, nu het den heer Avenarius betreft, niet aandringen op intrek king "van de toelage; anders zou hy het zeker voorstellen. De begrooting daarna ln haar geheel ln stemming gebracht, wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Voorts deelt de Voorzitter mede, dat het de bedoeling van het Dageiyksch Bestuur is, den heer A. H. Goldberg, to Hazerswoude, aan te stellen als gemeente-opzichter, met ingang van 1 Januari 1902. De heer G. Dorrepaal^ vraagt of er niemand in de gemeente is, die geschikt is voor die betrekking, waarop geantwoord wordt, dat een ingezetene niet zoo vry staat tegenover de ambachtslieden. By acclamatie wordt daarna de heer Gold berg benoemd. Daarna wordt unaniom besloton den go- meente-werkman J. van Leeuwen metiDgang van 1 April 1902 eervol ontslag te verleenen. Ten slotte deelt de Voorzitter mede, dat het percentage, bedoeld in het besluit tot heffing van den Hoofdeiykon Omslag, voor het jaar 1902 moet worden vastgesteld. Het Dag. Bestuur heeft oen voorloopige berekeniug ge maakt en stolt voor het percentage van het geschat inkomen vast te stellen op 1.84. Overeenkomstig dit voorstel wordt besloten. Na de gewone rondvraag wordt de vergade ring gesloten. Gemeenteraad van Leiderdorp. Na opening der vergadering, met gebed, voorlezing en goedkeuring der notulen van de vorige byeenkomst, wordt voorlezing gedaaD van eenige stukken, waaronder: lo. Hot proces-verbaal van de opneming der boeken en kas van den ontvanger waaruit biykt dat 10 Oct. in kas was f 1878.32*. 2o. Een besluit van Ged. Staten, waarby de Lage Ryndyk onder deze gemeente van de oostzyde van den Zylweg tot aan Kalk- brug ongeschikt wordt vorklaard voor het gebruik met motorrytuigen. So. Idem tot sluiting van de gemeente rekening over 1900, met vaststelling van het batig saldo op f 1539.945. 4o. Een koninklyk besluit tot goedkeuring van het raadsbesluit tot heffing yan hoofde- lykon omslag. 5o. Een schryven van den Raad van Beheer der Hollandsche Electrische Spoorweg- Maatschappy, houdende bericht van de be noeming van de heeren Van Hasselt en jhr. Van Kretschmar van Veen tot Joden van don Raad van Beheer der Vennootschap. Hoewel uit het besluit van de Prov. Staten tot toekenning van een renteloos voorschot, mag wordon afgeleid dat de aan te leggen tramweg voor deze gemeento van geringe beteokenis zal zyn, acht men het overbodig het raadsbesluit tot rente garantie in te trekken, wyi daarin is vermeld dat deze alléén zal worden verleend wanneer de richting in deze gemeente aan den tramweg te geven door den gemeenteraad wordt goedgekeurd. Vervolgens wordt de begrooting voor den dienst 1902 mot algomoene stemmen, na ver strekte Inlichtingen door B. en W-s., vast gesteld ln ontvang en uitgaaf op f 14,424.76s. Alsnu komt Ln behandeling een voorstei van B. en Ws. om, in verband met de nieuwe bepalingen der wet op het lager onderwys, de jaarwedden van het onderwijzend personeel aan de openbare lagere school te regelen en tevens om de tegemoetkoming in do huishuur van de gehuwde onderwyzers, die daarop aan spraak hebben, to bepalen. Met algemeene stemmen worden de be- trekkeiyke besluiten vastgesteld, waarin o. a. ls bepaald dat de jaarwedde van het hoofd der school behalve vrye woning en tuin zal bedragen f 950, die van de onderwyzers zullen bedragen de sommen genoemd in het botrekkeiyk wetsartikel, torwyi de tegemoet koming ln de huishuur voor do gehuwde onderwyzers, boven 28 jaren, wordt vast gesteld op f 60 per jaar. Deze tegemoetkoming wordt of blijft ver leend aan den onderwyzer, die als weduwnaar belast is met de verzorging van eigen kind of kinderen benoden den 16 jarigen leeftyd, zoolang by niet by anderen inwoont. Een en andw gaat in met 1 Januari 1902, met dien verstande evenwel dat de jaarwedden van het tegenwoordig persooneel geen ver mindering ondergaan. Het kohier van het schoolgeld over het 3de kwartaal 1901 wordt vastgesteld tot sen bedrag van f 26.89*» Van den post voor onvoorziene uitgaven der* begrooting voor 1901 wordt f 60 overge-- senroven op dien voor kosten van het/ te lop boon-kantoor. Na hoofdelyke omvraag niets meer te be*, handolen zyndo, wordt de vorgaderlng gesloten^ RECLAMES, a 40 Conts per rpgel. Koodlottigo gevolgen der influenza. Men kan zich iedoren dag overtuigen^ dour! talrijke voorbeelden en ernstige ongevallen* dat de gevolgen van zekere ernstige ziekten dikwijls gevaarlijker Hjn dan de ziekt" zelf»; De zieke is na de crisis uiterst verzwakt, het; bloed heeft zich verarmd, het heeft zijn too de bloedliohaampjes verloren ©n de bloeuarmoe- de staat voor de deur. De heer P. Verdonk, te Kjuinmgen, (prw-j vincio Zeeland) schrijfc ons: .,,lk was geheel, verzwakt door de influenza, ik leed veel aan borst cn ruggepijn on had geen eetlus* rncer^ alstoen nam ik mijn toevlucht tot do Pink- Pillen van dr. "Williams en ben door het ge bruik van zes doosjes geheel genezen, en ik acht dus de waarde Uwer Pink-piLlon boven alle andore geneeBmiddelon." Verder verhaalde hij aan onzen vslagge- ver, dat de eetlust» niet meer bcBtond, de spijs' vertering was sloch't, kortademig bij de ge-J ringsto krachtsinspanning, 's nachts veel zwccten en hevige hoofdpijnen maakten Do l»eer P. YERDONK, volgem porlna. het leven tot lasa Zoodra ik met de Pink- pillcn begonnen was kwam de eetlust van lie verlede terug. Zij, die lijden en zwak zijn, hebben ong-lijk de Pink-pillen niet te gebruiken. De bloedarmoede volgende op een ernstige ziekte is om zoo te zeggen een ongeluk en moet natuurlijk gemakkelijker genezen wor den dan de oorspronkelijke bloedarmoede. Eiï' de Pink-pillen hebben echcer talrijke gene* zingen dezer laaste te weeg gebracht door heb, verzwakto en arme ll>ad te herstellen en to verrijken en zijn daardoor zelf zcr r werkdadig tegen de bleekzucht, neurasthén ie, zenuwpij nen, steken in de zijde en algemeene zwakt© bij man en vrouw. Prys ƒ1.75 de doos; f 9.— per 6 doozenj Verkrygbaar by J. H. L Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland„i en in de apotheken. Franco toezending tegen postwisseL Ook echt verkrijgbaar voor Leiden en Om streken by Reyst Krak, Drogerijen, Bees tenmarkt Wyk 5 No. 41, en J. H. Dijkhuis, drogerijen, Hoogstraat No. 6. 9819 74 Burgerlijke Stand. ALFEN. Bevallen: A. van Ofwegen geb. De Gelder 2. H. Verkade geb. Steinvoort Z. G. Gielen geb. Van Wageniugen D. N. Blok geb. De Wit D. Overleden: D. Ram Z. 16 j. A- C. Wil- lemse, wed. van J. Melk 83 j. A. M. Zwanon- burg ld. 59 j. J. van Geenen, echtg van W. T. Griffioen, 31 j. AARLANDERVEEN. Bevallen: J. Graafland geb. Van Klaveien Z. H. Vergeer gek v. d. Bijl Z. Overleden: G. den Ouden 71 j. F. - Hoogeveen Z. 27 j. Gehuwd: P. A. Gout en H. van Dongen. BODEGRAVEN. Bevallen: A. Koeman geb. Muntjowerf D. L van Duuren geb. v. Kandwgk Z. A. 0. van Dommelen geb. Kortenoeven D. C. van Roekei geb. Van der Zaan D.C. Hielen-' bogaard geb. Moerman Z. 1 Gehuwd: O. Noeate jm. 22 j. en K. van Wijngaarden jd. 25 j. OUDSHOORN. Bevallen: A. den Hertog, geb. Kop Z. A. ilogervorst geb. Kuolmoes D. Overleden: IJ. fc.eir.en Z. 2 j. F. T. Tydeman, huisvr. van N. C. II. van 1 laaien Wotlers 47 j. REEUWIJK. Bevallen; G. Breedijk gek Vroege D. II. Groenendijk geb. Van Eyk 'L O v or led en: 1'. jougenuei 74 j A. Koster 37 j. L. lluosbeelc 76 j. SASSENHE1M. Geboren: Maria Calharina,! D. van H. Berbee en O. A. van der Lans. ZOETER WOUDE. Geboren: .'oh:mnes Quiri- nus, Z. van L. Onderwater en G A. Blom. Clasino Jacoba, van i'. Klcywegt en M.Odylc., Ondertrouwd. J. Zwetsloot 30 j. en F., v. d. Lely, wed. II. U. Koning? 34 j., beiden alhier.' ZEGWAARD. Geboren: Marinas, Z. van K. Westbook en P. J. Lampert Adnocus Gertrudus, Z. van M. Th. van der Lee en G. v. d. Boecb. Chnsiiaan W illem, Z. vau P. Langoveid en E.. Zmtel. Wilhelmus Cornelia, Z. van W. P. Gouweleeuw en D. Starreveld. -Jannetje, D.l van J. Waardenburg en C. do Ryk. Overleden: Jacoba Stout 7 w. ZOETERMEER. Geboren: Maria Catbarina, D. van J- Henneken en G. Koot. Cornelia, D. van J. Windmeijer en J. Hoogduin. Nicolaa^1 Z. van A. Sluiter en N. Verhei). ZEVENHOVEN. Bevallen: W. Angenenfe geb. Kalsboven Z. ZWAMMERDAM. Bevallen: M. Blanken geb. Brak Z. J. M. van der Sluys geb. Van; der Grient D. M. de Groot geb. Van Noort Z. Katwijk. Door het hoofd dezer gemeen ta ia aan den kapitein van het Leger des Heils te Leiden vergunning verleend om op Donder dag 7 November alhior een collecte te doen houden ten behoeve van het maatschapp^'Uk werk dier inateliing ouder gevallenen «a dokr looien iu Nederland.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 10