H m P W C3 Assiette au Beurre, BLASiKEiV!» Co., mooie Kees (Reu), O DE NIEUWSTE GsIsoïW lol iwiisi fl *wm Uit de „Staatscourant," Kon. besluiten. Aan den heerH. J. B. van Royim, op zijn verzoek, eervol outelag verleend uit zijn betrekking nuui touaui-geoexaal tkr Nederlaodea te Budapest Benoemd tot burgemeester van 6tratum, J. P. J. Sinitz; van Ritthem, W. Ce va al; van NutK, fl. Beckers; van Weespeikarspel, J. Chr. F. Bletz; van Dreischor, P. Goemans; van Dwingeloo, F. E, B. van den Biesheuvel Schilfer; tot lid der adviseereude commissie voorde beurzensticbtingen voor onderwijs mr. B. Ort, advocaat-generaal by den Hoogen Raad. Eervol ontslagen do directeur van het postkan toor te Gennep A. L. E. Sassen. Aan A. V. M. J. Regnez, geboren te Duinkerken n Frankryk, en aan J. lh. Havot, geboren to Fnscien in Frankrijk, vergunning verleend tot het goven van hooger onderwijs aan een bijzondere tchool voor hooger onderwijs te Wernhout, ge meente Zundert Mm. beschikkingen. Met iDgang van 1 October 1901, op hun verzoek, eervol ontslag verleend aan dr. P. Th. Coebergh, als assistent voor do schei kunde aan de Rijks universiteit te Utrecht; aan A. L. J. van Hoek, als assistent voor de oorheel kunde aan de Rijks-universiteit te Utrocht; aan W. H. Keeaom, nis assistent voor de natuurkunde aan de Rijks-universiteit te Leiden. Voor het tijdvak van 1 October tot en met 31 Dec. 1901, benoemd tot assistent voor de schei kunde aan de RijKs-universiteit te Utrecht A. J. Ulkee, tot assistent voor de oorheelkunde aan de Rijks-universiteit te Utrecht E. A. Ch. P. Vogel poel; tot assistent voor de natuurkunde aan de Rijks universiteit te Leiden, dr. W. lleuse. Arbeids-inspecties. De miniater van waterstaat heef'- met handhaving van de boscbikking van zijn ambtsvoorganger dd. 22 Juli 1901, bepaald, dat, te rekenen van 1 October 1901, bevoegd zal zijn in de lste arbeidsinspectie de inspecteur van den arbeid A. J. M. Stoffels, wion als standplaats wordt SAngewezen de gemeente Breda. Pest. De minister van binnenlandsche zaken; Overwegonde. dat, volgens ingekomen ambts bericht, de pest te Napels voorkomt; Gelet op ae wet van 28 Maart 1877 (Stbl. No. 35), laatstelijk gewijzigd bij de wet van 8 April 1893 (Stbl. No. 63; Heeft goedgevonden: lo. Napels besmet te verklaren wegens pest; 2o. het aantal dagen, bedoeld in hot eerste lid van art. 8 van bovengenoemde wet, te bepalen op tien. Telogramm e a. PRETORIA, 27 September. (R. O.) In don fluUsten tyd worden meur en meer vergun ningen gegeven om naar don Rand terug te keeren. Er ia alle reden om te verwachten, dat er weldra maatregelen zullen genomen worden voor een meer algomeenen terugkeer der vluchtelingen. DURBAN, 27 September. (R. O.) Een ge vecht heeft gisteren plaats gehad te Prospect Katazo ln Zoeloeland. De Engelschen hadden één doode en negen gekwetsten. De Boeren trokken by hot vallen van den avond terug. LONDEN, 27 September (R. O.) Lord Kit chener seint dd. heden: De forten Itala eu Prospect aan de grens van Zoeloeland zjjn gisteren door de Boeren aangevallen, die in grooten getale waren, onder bevel, veimoedelfjk van Botha. Na ernstigon wederstand wierpen de garnizoenen de Boeren terug, hun zvvaie verliezen toebrengend. Anders is alles kalm op de grenzen van Natal. LONDEN, 27 September. (R. O.) Volgens een telegram van lord Kltchouor uit Pretoria zou luitenant Miors, van de Somerset Light •Infantry, don 25aton zijn post to Riviersdiaai hebben verlaten, gaande naar drie Boeren, die te paard naderdon onder de witte vlag. Na oenige oogenblikken onderhouds tusschon hen, zou men gezien hebben hoe de Boeren Miers doodden. In galop zouden de Boeren zyn ontvlucht. Lord Kitchener seint, dat hy oen onderzoek heeft ingesteld. LONDEN, 27 Septemb9r (R. O.) In do laatste .oditie deelt de „Pall Mali" mede, uit vertrouw bare bron to hebbon vernomen, dat lord Kit chener, van meening dat z\)n handen min of meer gobonden zyn daar het hem niet ver oorloofd is elke wensohelljkd poging te beproeven om den oorlog te beoindigen, ernstig over het houdbare van zyn positie nadenkt. Hy wenscht de doodstraf voor de rebbellen, in stede van korte gevangenisstraffen, die do rebellie slechts aanmoedigen. Hy heeft nieuwe geharde troepen noodig en verlangt afkondiging van dekrygs- wet te Kaapstad on elders. De „Pall Mali" voegt hieraan toe, dat de Koning gisteren oen lang en ernstig onder- 'houd met den minister van oorlog Brodrick heeft gehad over den staat van zaken te velde, en ook over aanwerving in de yeomanry. Er wordt te verstaan gegeven dat verreikende hervormingen ln het leger weldra zullen worden aaogekondigd. Het werk van het oogenblik is de voorbereiding van groote ver sterkingen voor het geval dat die noodig zyn. JOHANNESBURG. 26 Sept. (R. O.) De volgende zyn de namen der Boerenleiders, die voorgoed uit Zutd-Afrika zyn verbannen Botha, gewezen landdrost van Pretoria; de veldkornotten Botha, Hugo, Nieuwhoudt, Duplessis, de kapitems Olivier, Coetzee, Koos Kruger, on de adjudant Van der Linde. LONDEN, 27 Sept. (R. 0.) Reuters Agent schap verneemt, dat het bericht, door de „Daily News" heden openbaar gemaakt, be treffende een ontslag-aanvraag van Kitchener, geheel ongegrond is. GRAAF REIN ET (Kaap-Kolonie), 27 Sept. (R, O.) Het proces tegen commandant Lotter is heden begonnen. Hy wordt beschufcligd eon opstandeling te zyn, van moord op inlandsche en ongewapende verkenners; van moord op soldaten; medeplichtigheid aan het vernielen van spoorwegen; het geeseleu van Engelsche onderdanen en Europeanen. Lotter bekende zyn schuld alleon wat het laatste gedeelte van den aanslag betreft, er op wyzende dat hy Vryatater Is. MATJESFONTEIN, 28 Soptember (R. O.) Commandant Scheepers trok de Ollfantsrivier over en zette zyn tocht voort in zuidooste lijke richting, vervolgd door Britache colonnes. Daarna is hy noordeiyk getrokken, waar* Bchyniyk om zich to voegen by de commando's van Louw, Maritz en t»y andere commando's, 4» tl saxoaa -Tirscheidaas kaderden man schappen tellen on zich ten noorden van Clauwillian bevinden. LUIK, 28 Sopt. (R. 0.) De gedelegeerden der mynwerkeissyndicaten, vergaderd ln het Volkshuis, besloten met algemeene stemmen de algemoeno werkstaking der mijnwerkers In het bekken van Luik af te kondigen» BOMBAY, -28 Sept. (R. 0.) Een Engelsche zeemacht trekt zich samen in de Perzische Golf. Drie oorlogsschepen zyn daar reeds; drie andere zyn er heon op weg. Men is van oordeel, dat dit geschiedt ter beteugeling van een nieuw oproer. WEENEN, 27 Sept. (R. O.) Het tweede Duitsche bataljon uit China terugkcerende troe pen kwamen heden hier aan en werd zeer warm ontvangen. Het vaandel werd naar den Hofburg gebracht en ter bewaring gegeven. Keizer Frans Jozef was by de plechtigheid tegenwoordig en werd levendig toegejuicht door de menigte. Do Keizer vorleende den Duitschen officieren een aantal decoraties. Gemengd Nieuws. De tentoonstelling der Vin- centius-lotery is geopend. In het gobouw aan de Hooglandsche Kerkgracht waren de heeron, die er mede in betrekking staan, gisteravond byeen en werden ze toegesproken door den voorzitter der lotery-commissie, die wees op den steun, welken ze van vele zyden had ondervonden, zóó zelfs, dat een kunschilder, aan het ziekbed gebonden en daardoor op het oogenblik voor de zaak niets kunnende doen, enkele door hem vervaardigde schetsjes be schikbaar stelde, welke dan ook reeds aan den wand ter bezichtiging hingen. Zuike biyken van sympathie zyn goud waard 1 Maar om goud zeide oprekor is het ook te doen. Het was hem aangenaam hier ook tegen woordig te zien den zeereerwaarden heer pas toor Dessens, deken alhier, wion hy ver zocht de tentoonstelling te willen openen. Deze voldeed hieraan gaarne, U meer nu hy zag met welk een uitslag de moeite en zorgen der commissie, waaraan hy hulde bracht, zyn beloond geworden. Maar wy mogen zaaien en planten, de wasdom komt van God. En zyn zeoreerw. sprak de bede uit dat die ook hier niot outbroke. Immers, naast de tentoonstelling is de verkoop van loten de hoofdzaak, tot nut en voordeel onzer minder bedeelde natuurgenooten, wior lot de Vincen- tius vereoniging zich steeds zoo zorgvol en met beleid weet aan te trekken. Hy wenschte der commissie daarom een vollen buidel toe ns afloop der tentoonstelling, welke hy ton slotte geopend verklaarde. De voorzitter van den Byxonderen Raad der vereoniging betuigde daarvoor namens haar zyn hartely'ken dank sprak eveneens de beste wen8chen voor de onderneming uit en noodigde allen tot een wandeling. De bezichtiging van het geëtaleerde kan niet anders dan gunstig uitvallen. Er zyn reeds meer dan 600 nummers, en nog steeds wordt de commissie met niouwe voorwerpen verbiyd. Daaronder zyn er van meer eenvoudigen, maar ook van hoogst kostbaren aard. We zagen er een pendule met twee bronzen candelabrea op onyx voet, geschenk van do Petrus-conferentie; een twee-persoons wasch- tafel met marmeren blad, compleet met gar nituur, van de Dominicus-conferontie; een geheel compleet porseleinen eetservies, be staande uit 65 stuks, van de Maria-conferentie; een geheel comploet porseleinen déjeuner, fijn décor, 22 stuks, van de H. Elisabeth-ver- eenlging; een bouilloire op tafel, met odelweis blad, van do St.-Anna-vereomging; een heeren- rywiel van gebroeders Straatsburg, -een mand champagne van de fiima Forwerda on Tioman, een vogelkool met standaard, een luxe-tafeltje in nieuwen styi, een toilettafeltje, een dames- schryf bureau met koperen montuur, een muziekstandaard, oen groot portret van de Koningin en den Prins-Gemaal in prachtlyst, een staande salonlamp met zjjdon kap, een photographie toestel aangeboden door de firma Janssen, een drielichts gaskroon, compleet met ballons, een salon-kachel, onz. enz. en als hoofdprys een salon-ameublement, be staande uit zwart gepolitoerde tafel, sofa en zes stoelen, alles ryk gebeeldhouwd en ge stoffeerd met gedrukt tryp. En ten bewyze hoezeer de pryzen uiteen- loopen kan dienen dat er ook bons zyn voor haring en ansjovis, taarten, japonstoffeD, een anker wyn, Sanders' zeep en eau-de cologne, Goudsche kaarsen in pakken, Van Bysterveldta advocaat, bouillon, bussen melksuiker; terwyi er bovendien op de tentoonstelling zelve nog tombola's van 10 en 25 cents gearrangeerd zyn. Men kan dus op allerlei wyze zyn geluk be proeven en er tevens een nuttig en liefdadig werk doeD. Hot Duitsche troepenschip „Batavia" is met 350 typhuslyders aan boord te Bromorhavon uit China aangekomen. Te Takoe werden by het vertrek 150 lyders inge scheept, tydens de roia heeft do ziekte zich uitgebreid tot het opgegevon getal. Het getal 850 wordt opgegeven door de Engelsche bladen in een telegram uitBeriyn; de Duitsche bladen daarentegen spreken van enkele typhuslyders, aan boord van de schepen „Batavia" en „Neckar", waarom deze beide schopen in quarantaine z{jn gebracht. LEIDEN, 28 September. Thermometerstand; gisteravond om 8 uren 13.5° C. =a 56.3° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren 11* O. =r 61.8' F., 's middags om 12 uren 17.6° 63.5° F., 's namiddags om 4 uren 17.6° C. 63.5® F. De KoniDgin-Moeder, naar Het Loo ver trokken, zal aldaar tot 16 October vertoeven. Maandag gaat H. M. naar Keuion om de koningin van Rumenië te begroeten en keert 'e avonds weer Daar Het Loo terug. Buitengewoon groot was hedenmiddag de belangstelling bij de Ler-aarde-besteUing op .de algemeene begraafplaats van het stoffelij ke overschot van den kapitein van den Gene- ralen staf, baron van Asbeck, die bij het on geluk te Valkenberg op zoo noodlottige wij ze het leven verloor. Die belangstelling en deelneming openbaar den zich voornamelijk ui: do militaire krin gen. Tal van opper-, hoofd- en subaltern offi- tierm toa 'bijna alio wapens hier as garni zoen, bet bijna voltaUige officierBkorps van den Genernlen Staf, en vele wapenbroeders van de korpsen buiten de residentie, waren op den doodenakker saamgekomen. De minister van oorlog met zijn adjudant behoorde mede tot de belangstellenden; ter wijl ook word opgemerkt do oud-minister van oorlog, generaal Eland. Te midden der talrijke schare, bevonden zich de gezanten van Rusland, Duitschland, Frankrijk, België, Spanje cn Engeland bij ons Hof,enkele met militaire attache's aan do legaciën verbonden. Toen de lykatoet op de begraafplaats was aangekomen en het stoffeiyk hulsel naar de groeve was gedragen, vormde zich een breede kring van wapenbroeders daaromheen. In de voorste ryen plaatsten zich de vreemde officie ren die aan de manoeuvres hadden deelge nomen ook de by het ongeluk licht gewonde officieren, overste De Müller van Rusland en Kloestad van het Noorweegsche leger, welke officieren nog de sporen vortoonden van de verwondingen, die zy by het ongeluk hebben bekomen. Voordat het stoffelyk overschot in de groeve was neergelaten, trad uit den broeden kring— ook de burgemeester der residentie was aan wezig allereerst naar voren, lult.-generaal Kool, chef van den generalen staf, die weos op den indruk, die de mare van het treurig ongeval maakte op de officieren, die voor de manoeuvres in Limburg aanwezig waren, te Maastricht. By het hooren van het vreeseiyk ongelnk maakte de opgewekte, tevreden stemming over den goeden afloop van de manoeuvres plaats voor droefheid en rouw. Bomber werd aller stemming. Spr. herdacht ln sympathieke bewoording de verdiensten van den ontslapen officier, die reeds op jeug digen leeftyd gelegenheid had zich te onder scheiden. Generaal Kool noemde Van Ajsbeck om zyn kennis, zyn studlelust, onbegrensde toewijding maar bovenal ook om zyn bescheidenheid, een officier die aan anderen ten voorbeeld kon worden gesteld. Generaal Kool gewaagd van het overiydon van kapitein Van Asbeck, als van een verlies voor het geheele leger en riep den overleden wapenbroeder een laatst vaarwel toe. De leider der manoeuvres ln Limburg, generaal-majoor Snydors, bracht hulde aan de nagedachtenis van den man, die het laatst onder zfin bevelen had gediend. Ook deze spr. bracht hulde aan Van Asbeck*! kennis en bescheidenheid. De dienst hem by de jongste manoeuvres in Limburg opgedra gen was moeiiyk. Majoor Neeteson, Chef van het Bureau van de stelling van Amsterdam sprak uit naam van den Commandant. Deze spreker wees voomamoiyk op de grondige kennis der stel ling die Van Asbeck bezat. Een vriend, de kapitein De Booy wydde eemge woorden aan de nagedachtenis namens de tyd- en stadgenooten van den ontslapen officier. Ten slotte dankte baron Van Asbeck, ingenloor te Parfis, nu allen voor hun tegenwoordigheid on namens de familie betuigde spreker iyn innig leedwezen met hot lot van de by het ongeluk gewonde vreemde officieren. Aan den Duitschen gezant verzocht hy in het byzonder de harteiyke deelneming over te brengen aan overste Von Zieglor, de beste wenschen uitende voor diens spoedig herstel. Do plechtigheid was hiermede geëindigd. By het van stapel loopen van Hr. Ms. pantserschip „De Ruyter", hedenmiddag te Rotterdam, waren tegenwoordig de heeren Wolmarans en De Bruyn, lid en secretaris van de Zuldafrikaanscho deputaüe. Het stoomschip „Amsterdam", van Rot terdam naar Nieuw-York, passeerde 27 Sept. Prawlepoint; de „Ardjoono" arriveerde 28 Sept. van Rotterdam te Padang; de „Meiapi", van Java naar Rotterdam, vertrok 28 Sept. van Perim; de „Koningin Wilhelmina" vor- trok 28 Sept. van Amsterdam naar Batavia; do „Salak", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 27 Sept. van Padang, de „Kaiser" (thuisreis) vertrok 26 Sept. van Durban; de „Soembawa", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 27 Sept. Perun. Hazorswoudo. De vereeniging „Trouw Schoolbezoek" had gistermiddag aan do leer lingen en de met April vertrokken leerlingen dor openbare school in het dorp een aardig feest bereid. Door een goedgunstige beschik king van B. en "YVa. was het dien middag vacantie; maar toch kwamen alle kinderen gaarne een halfuur later dan gewoonlijk naar de school. Het hoofd der school opende de feestviering met een toespraak, waarin hy or op wees, hoe den Gever van al het goede ook ▼oor dezen biyden middag do lof en de dank van het kinderhart toekomt en hoe tal van leerlingen byzondere roden hadden tot dank baarheid, omdat ze, van 't ziekbed hersteld, nu kondeD jubelen en genleton. Vervolgens wees hy op de groote en diepe beteekeni8 van het woord „trouw" in do school, ln huis, in den kring van vrienden en vrien dinnen, in 't ryke menschenleven en het leven in hoogeren zin. Eindeiyk wydde hy een woord aan de commissie en inzonderheid aan den ouden heer J. Goldberg, die, ondanks zyn ruim tachtigjaiigen leeftyd, door zyn tegen woordigheid en levendige belangstelling ln alles, wat het onderwya betreft, toont, nog een jeugdig hart te bezitten. Nadat de heer J. D. van den Akker harleiyko wooiden van instemming met het gesprokene tot het hoofd der school en de leerlingen had gericht, kwam het meer tastbare gedeelte der feestviering aan de beurt. Ongeveer 700 kopjes chocolado, volgens een beproefd recept door de echtgenoote des hoofds bereid, vonden hun weg ln de ont vankelijke kindermagen, terwyi de verschy- ning van elke nieuwe trommel, met koek van allerlei vorm en smaak, de luidste byvalsbe- tuigingen inoogstte. Door gezang en spel word het gebruik van de versnaperingen van tyd tot tyd afgewis seld en ten slotte ontvingen de leerlingen, die daarvoor in aanmerking kwamen, 114 in getal, als prys voor hun trouw schoolbezoek, een keurig boekgeschenk. De collecte voor de vrouwen en kinderen der Boeren m de concentratiekampen heeft opgebracht aan het dorp 06.97 en aan den Ryndyk 43.43; totaal 139.40. Zoeterwoude. De algemeene vergadering der Harddravery vereoniging alhier werd byge- woond door 96 leden. Nadat verslag was uitgebracht over den toestand der Vereeniging over het afgeloopen jaar, werd rekening en verantwoording gedaan over het geldeiyk beheer. Daaruit bleek dat de ontvangsten hadden beloopen f 419.66 en de uitgaven 409.66, zoodat een batig saldo aanwezig was van f 10. Tot voorzitter werd herkozen de heer A. van Gils; evenzoo werden de overige bestuurs leden de heeren W. Los, G. Belt, Q. Doeswyk en C. Slootweg herkozen, respectioveiyk met 82, 86, 86 en 83 stemmen. Daarna werden de wyzigengen in het be staande reglement voorgelezen en aangenomen. Tot slot werd onder de tegenwoordig zynde leden overgegaan tot de verloting van een achttal pryzen, die ten deel vielen aan de heeren: Th. Ammerlaan, C. van Leeuwen, J. van Leeuwen Czn., C. Kokshoorn, C. de Boor, "W. J. O. van Bouwdyk Basüaanse, Q. do Jong en C. Slootweg. D6 collecte, tydens de vergadering gehouden voor de Zuidafrikaansche Vereoniging, bracht op 11.77'. De leden van den Boerenbond in deze gemeente zyn tegen a. s. Maandag byeenge- roepen ter bespreking van het plan tot op richting van een Provinciale Boerenbond voor deze provincie en vaststelling der Statuten. Beursbericht van Amsterdam, Zaterdag 28 September. De Beurzen te Londen, Amsterdam en Nieuw- York waion heden taineiyk vast met kleinen omzet. Nationalen pryshoudend. Buitenland- sche onveranderd. Tabak vast. Petroleum- mynwaarden aangeboden. NeiL-Zuidafrikaansche Spoorwegaandelen. Uit Beriyn wordt bericht van 27 dezer: De koerererbetering, welke heden de aan- deelen ondervonden, word toegeschreven aan Londensche particuliere telegrammen, volgens welke Engeland tot een betere aanbieding aan de aandeelhouders zou willen overgaan, dan tot nu toe werd verwacht. Marktberichten» Lalden, 28 September. GrtDen werden heden meereadeelt met voldoend aanbod tot onveranderde pryzen verkocht Witte Tarwe nog niet ruim aangeboden, bleef goed prijshoudend; de behoefte is echter mot groot, omdat wegens de lagere prijzen nogal buiten- landsche wordt gebruikt ter vermenging. Rogge in de mindere soorten gevraagd voor voer. Gerst prijehoudend. Haver lager aangeboden- Groene Erwten in goede soort wel te plaatsen. Duiven- boonen met meer aanbod en geregelde handel. Witte Tarwe 6.76 a 7.76, Roode 6.75 a ƒ7.26, Walla-Walla f e f per 80 KG. Rogge 4.76 a 6.25 per 76 KG. Zomorgerst f 4 20 a ƒ4.40, Wintor- f 4.80a AGO. Chevalier- ƒ6.40 e 6.76 per HL Haver 8.36 a 3.60 per 60 KG. Groene Erwten ƒ7.60 e ƒ8.40 per HL Paardenboonen ƒ6.a 6.40 per HL Duivenboonen ƒ7.16 a ƒ7.60 per HL Koolzaad ƒ9.60 a ƒ10.25 per HL Kanariezaad 5 76 a ƒ7.por HL Hennepzaad 7.76 a ƒ8.por HL. Botor. Aanvoer 6910 kilogr., late qual. por l/4 vat f 66.a OU.2do qual per 7» vat 50. a 64.late qual. por kilogr. 1.40 a 1.60, 2de qual. per kilogr. ƒ1.26 a 1.35. Lange zwarto turf, 630,000 stuke, 3.76 a 4. per dunond. Utrccüi, 28 Sopt. Op de veemarkt waren lieden 1050 atulce veo aangevoerd. De prezen waren voor stieren 70 n ƒ160, voor vaarzen 70 a 140, voor pinken 40 a ƒ86, voor melkkoeien 110 a/'226, voor kalfkoeien ƒ140 260, voor vaarskoeiea 86 a 175, voor vette kooien 140 a ƒ220, voor rnagore kalveron 36 a 60, voor nucbtero kalreron 6 e 13, voor magere varkene 25 a 70, voor biggen 4.a 12. iiceuwardon, 27 Sept. Boter. Aangevoerd G8/4 19/8 en 6; 16 v. Eerate eoort 47.Kaas. Aan gevoerd 17,727 KG.; nagel 20.60 a 25. Vee De aanvoer bestond uit: 2168 Ruuderon, 1223 Schapen, 1003 Varkene. Stieren, enter- 60 tot 110, Twenter- 126 tot ƒ260, Uwen ƒ176 tot f185, vette Koeien 185 tot 225, melke en kalve Koeien 140 tot 200, Pinken 45 tot 70, vette Kalveren 18 tot 60, Graakalveren 36 tot ƒ60, nuohtore dito 8 tot ƒ10, vette Schapen 19 tot 23, weide id. 16 tot 20, Lammeren 13 tot ƒ15, vette Varkene 80 tot 90, magere dito 30 tot -! vette iin gen ƒ20 tot ƒ36, kleine dito 7 tot y, Laaiden tot Vette Koeien late qual. 27 tot 30 c., 2de qual. 24 tot 27 o., 3de qua!. 16 tot 20 c., etirren poi bout 2*2 tot 24 c., vette kalveren 26 tot 34 o„ vette Schapen 23 tot 25 o., vette Varken» 21 tot 23 o., Vavkeos Londeneohe markt 20 tot 21 o. per V> KG. In Rundvee bad de handel over het geheel een goed verloop; in Wolvee en Varkens ook fleurige omzet. Door bet veeartsenijkundig toezicht werd onder de ter markt aangevoerde \arkeD8 de vlekziekte geconstateerd. Alkmaar, 27 Sopt. Kaae. Aangovocrd 450 par tijen, wegende 160,000 K.G. Kleine, Commiezio en Middelbare 30.Handel vlug. Zwolle, 27 Sept. Boter. Aangeroerd 279 8 en 134/16 v. en 2500 stukken, wegende samen 9620 K.G. Prys per l/e vat 23.50 a f 26.60, per K.G. ƒ1.15 a ƒ1.30. Deventer, *27 Sept. Boter per J/s vat 25.50 a 26.—, afw. ƒ24.— a ƒ24.60, per l/i«vatf 1*2.— n 13—, per KG. 1.20 a f 1.30. Eieren 4.50 a f 5.60 de 100 stuks. Honig. Tafel- f 0.35 a f 0.46 per KG. Meppel, 27 Sept. Aan de botermyn waa do aan voer heden 3450 kilo; hoogste prjje f 1.26, laagete prijs 1.21, middeaprya ƒ1.23 per K.G. aekiedam, 27 Sept. Notsonng van de Beurs- oommissis. Moutwyn 8.per HL. Zender fust en tonder belasting, bpeeling 1. Notsonng van de Makelaars. Moutwijn ƒ8.50, Jenover 12.50, idem Amsterd. proef 14. Noteeriog vau deu Diatillateursbond. Mout- wyn ƒ8 60. Jenever ƒ12.50, Amst Proef 14. ACADEHIENIECWS. Leiden: Candidaats-examen in do God geleerdheid (lste ge J'.). M. Yan Leeuwen Pzn. Transvaal en Oranje-VrIJstuat. Voor de Boerenvrouwen. By de Zuidafrikaansche Veroeniging is gisteren ontvangen door tuaschenkomat van dr. Leyds van een onbekende een bedrag van E00 voor do vrouwen- en kinderkampen, met het volgende byschrift: Do vryboid biyft hot hoogste goed, Bezegeld met ons offerbloed; De vi(jlieid biyft de grootste schat, Dien ons gezegend land bevat. Meer dan het goud, de diamant, Ons toegostrooid met volle h3nd, Dan alle schatten saam vergaard, Ons meer nog dan het leven waard. De collecte, to Arnhem door het Arnhemache damescomité voor de slachtoffers van den oorlog in Zuid-Afrika gehouden, heeft netto ongeveer drie duizend gulden opgebracht. Hot bestuur van de afdeeling Rotterdam van het Chriatoiyk Nationaal Boerencomitó deelt mede, dat de opbrengst van de in „Caledonia" aldaar gehouden tentoonstelling van door krygsgevangenen vervaardigde voor werpen een netto bedrag van 450.4.3 heeft opgebracht ten bate der afdeeling. Te "Winschoten is Donderdag teruggekeerd de heer A. van Eerde, die ruim 6 jaar gele den naar Transvaal vertrok. Hy vocht gedu rende langen tyd met de Boeren moo, maar word krygsgovangen genomen en naar Cey lon gezonden, waar hy 0 maanden verbleef. Op oen schryven van zyn vader aan minister Chamberlain zoo meldt onze beiïchtgever volgde zyno loslating. Als dat zoo is, kan de heer Camberlain nog vele brieven verwachten. („N. v. d. D.") SASSENHEIM Geboren: Cornelia Wilhelmus, Z. vau B. G. van Stijn en G. de Zwart. Abraham, Z. van W. Warnaar en C. 8. Ch. Frijlink. Adrianus Marcelis, Z. van P. v. Dijk en P. H. v. d. Vooren. ADVERTENTIE N. Ondertrouwd M. BAAK, "Wedn. van E. Bsugelsdijk, EN MARIA J. ROODENBÜRG. Hazkbswoitdk (H. Ryndyk), 27 Sopt. 1901. 8600 7 Voorspoedig bevallon van oen Koos A. A. v. BERGEN Slok. Leiden, Broestraat 51. 8622 4 De Heer en Mevrouw Mr. Th. B. PLEYTE De Roo goven kennis van do geboorte eenor l>och<er. Skmabano, 25 September 1901. 8618 4 Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lyden, voorzion van de HH. Sacramenten dor Stervenden, onze geliefde Zoon en Broeder JAKO BUS ADRIANUS STEIJGER, in den ouderdom van 27 jaren. J. A. J. STEIJGER. A. M. L. STEIJGER ÜCKxa. W. J. L. STEIJGER. Leiden, 28 September 1901. (Langebrug 40a). 8644 11 Onder goteeken den brengen langs dezen weg hun hartoiyken dank aan allen, die biyken gaven van vriendschap en toogenegenheid,gedurende de laatste veertien dagen. 8617 9 Mede namens onze Blinderen: J. SIRAG. J. A. SIRAG— Voobbbood. Leiden, 28 September 1901. Meisjes, niet jonger dan 17 jaar, voldoend lager onderwijs genoten hebbende, die nog wen schen deel te nemen aan de lessen tot opleiding voor het Examen van HAnderjullronw, dat in Juni 1902 vanwege do Vereeniging TcssclscJuide zal gehouden worden, kunnen ztch nog tot uiterlyk 3 Oct, 'a ochtends van 1012 uren aanmelden of in lichtingen bekomen by 8648 14 fllevronw KLUYVEK, Heeren gracht 20. Maandag verschijnt: Speciaal nummer van de Boerenkampen, groote Platen VAU 8640 19 JEAN VEBER, zeer Interessant Nummer, dat spoedig uitverkocht zal zyn. Prijs 50 Ceuls. Bestellingen worden aangenomen bij MARE 58. Verschenen MAAB TEEKENIKO VAN W. C A. RIDDERHOF. PRIJS 5 Gents. Uitgave WIERDN'e Boekhandel. Bij alle Boekhandelaren verkrijgbaar; alsmede bij de R.ll. (l. v. d. WhRF, N. O. SPAARGAREN, Sigaren handelaars. 8636 20 Tc koop aangeboden: een 7 maanden oud. 8636 6 Middenstraat 9 (Vreewyk). van nette Burgerlieden, die een vrye Kamer en een net en degelijk Kosthuiw verlangen. 6173 6 Adres: Fapenstraat 4.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3