N\ 12759 A*. 1901. §eze dCoarant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. F Ft O GFIA.MMA. ad 2x/s Cent (Wordi verwind), "Vrijdag 27 September. FEUS DEZER COUEAHTi T V ('Voor Leiden per 8 maandenJ S i f 1-10.' .•Buiten Leiden, per looper en waar agonton govostigd ztjn 1.30 Franco per post !iï!ï!?ï'ü1 05-'. FEUS DEB ADVEBTENTTËÏf: Van 1—8 regel» f 1.05. leder, regel meer f 0.17Grooter» letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiton de stad wordt f 0.05 berekend. 3 October. In dit nummer bevindt zich het Bewijs, waarop voor de Abonnó's op het „Leidech Dagblad" het programma wordt afgegeven. De afgifte begint in geen geval vroegor dan hedenavond te zes uren. Offioieele Konnisgering. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen j|ar algemeen© kennis, dat de lijst, bovatteodo de jfaamen der inwoners, die voor het verleenen van •inkwartiering en onderhoud van het krijgsvolk >n de transporten en leverantiön voor het leger j'cf de verdedigingswerken gevorderd, in aanmerking komen, is opgemaakt, op do kleine pers van het 'ftaadhals aangeplakt en van heden gednrende yoertien dagen ter Secretarie dezer gemeente ivoor een ieder ter inzage is nedergelegd, wordende tevens in herinnering gebracht, dat aan de inwoners Vrijheid wordt verleend tot ruiling met, of uit besteding by p de ljjst voorkomendopereonen Tan de inkw... jring of het onderhoud, mits zij van den wensen daartoe kennis geven aan den •Burgemeester, voordat de uitreiking van de bil jetten aan de manschappen is geschied, bij gebreke waarvan zij verplicht zijn aan de vordering tot .inkwartiering en onderhoud te voldoen in hunne woning. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, F. WAS, Burgemeester. «6 Sept. 190L VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 27 September. Tot benoeming van t(jdeiyk. leeraar In jle wiskundo en mechanica aan de lste H.-B.-S. ?oor jongens mot 6 jarigen cursus to Amster dam, in afwachting van de aanvaarding door den heer W. J. Wi68elink van zjjn betrekking Als leeraar in dit vak, wordt voorgedragen A. L. Zaalberg, doote. in de wia- en natuur kunde te Lelden. Do 31ste algemecno vergadering der Ne- derlandscho Maatschappij voor Tuinbouw én Plantkunde is gisteren te Tilburg gehou den. Zij werd geopend door den voorzitter, don lieer J. D. Onderwater, die allereerst een hulde bracht aaai den onlangs overleden voor- zitter baron Van Goltstein. Tegenwoordig waren 29 afdeelingen, 2 sa menwerkende vercenigingen, en 2 donateurs, samen uitbrengende 123 stemmen. Uit het verslag van de maatschappij bleek 'dat het ledental thans ruim 2700 bedraagt, on geveer een gelijk getal als het vorigo jaar. Verworpen werd een voorstel van de afdee ling Amsterdam en omstreken om vanwege, 1 het hoofdbestuur een prijsvraag uit te schrij ven voor een beknopte handleiding in de be- mestingleer ten behoeve van don tuinbouw. Afdeeling Wageningen ea Omstreken stelde voor eene wijziging te brengen in de cursus-. ;sen, uitgaande van de Maatschappij en om een nieuwe instructie voor de tuinbouw-wan- i'delloerareiï te ontwerpen, waarin duidelijk '.worden omschreven het werkplan en de ver plichtingen van den leeraar tegenover de af deeling, waar de cursussen worden gehouden, alsmede de verplichtingen tegenover den leer 'aar. In zijn praeadvies zeido het hoofdbestuur 'dat het gaarne alles wil doen om de cursussen zooveel mogelijk aan hun doel te doen beant woorden, het vreest echter, dat het denkbeeld van de afdeelingWageningen in de practijk moeilijk uitvoerbaar zal zijn. De vergadering verklaarde raefc het hoofdbestuur medo to gaan; het zal overwegen wat gedaan kan wor den in den geest van het voorstel. Verworpen werd een voorstel van de afdoc- ling Lcideü en Omstreken om het hoofdbe stuur uit te noodigen jaarlijks op de begroo ting een som uit te trekken* waaruit aan af deelingen op aanyrage, tenjpehoeve van door hen opgerichte cursussen een subsidie kan worden toegekend. Daarna kwam. in behandeling oen voorstel van de afdeeling Wageningen en Omstreken, dat het hoofdbestuur zoo een van de leden der Maatschappij een verzoek daartoe doet, bin nen 8 dagen, nadat dit verzoek is ingekomen, een oommissio van onderzoek benoemt, ten einde bij dat lid kennis te nemen van belang rijke kweekmethoden, doelmatige bedrijfsin richtingen of uitmuntende- voortbrengselen op het gebied van den tuinbouw in zijn ruim ste beteekenis; in één woord van alles, wat door dit lid merkwaardig genoeg geacht wordt om zulk een stap te doen Het hoofdbestuur stelde voor, een commis sie to benoemen om te onderzoeken in hoever het voorstel der afdeeling is te wijzigen, zoo dat het met behoud van het beginsel in over eenstemming komc met de eischen ecner prak tische uitvoerbaarheid. Daarmede vereenigde zich do vergadering. In plaats van den heer J. D. Onderwater, die als zoodanig moest aftreden, werd tot voorzitter der Maatschappij gekozen de heer G. baron Senarclens de Grancy te Vucht, ter wijl tot leden van het hoofdbestuur, in plaats van de niet-herkiesbare leden, de hoeren J. O. de Lange en O. J. QuiDtus, werden gekozen de hccren: Jac. Smits to Haarden en mr. W. C. baron van Boetzelaar te Maartensdijk. In de plaats van baron DoGrancy werd de heer .H D. Willink van Collen te Breukelen ge kozen. De volgende algemeene vergadering zal wor den gehouden te Groningen; de vinfjerbijeen- komst te Haarlem cn de vriendschappelijke Bijeenkomst te Leiden. In een te 's Gravenhage gehouden ver gadering van de Coöperatievó Broodbakker!) en Yerbruiksvoroenlgiug „Do Volharding" werden uitvoerige besprekingen gehouden over verkoop van de gebouwen der Yereeniging aan den Godompten Burgwal. Het nemen van een beslissing daaromtrent werd aangehouden tot een eerstvolgende ver gadering, In wolko alsdan zal besloten worden al of niet over te gaan tot het verkoopen van alle gebouwen aan den Burgwal, of alleen van de oude gebouwen, en tevens zal dan beslist worden omtrent hot al of niet ter plaatse stichten van een arboiderslokaal. Omtrent prins Bonya van Siam verneemt het „H. Dagblad" het volgende: Do prins, die te Cambridge natuurweten schappen bestudeert en thans met zyn Sia- meeschen begeleider, dr. Fob, eon groote reis door Europa maakt, heeft den laatsten tyd te Brussel doorgebracht. Byzondor maakte de prins in Italiö studie van de zydecultuur. Aan Rotterdam is door den prins reeds een bezoek gebracht; daar trokken de havenwerken zeer zyn aandacht. Ook Boyman'a Museum werd daar bezocht. De prins, die door de hier to lando aan gestelde consulaire ambtenaren vergezeld wordt, zal na Den Haag, Amsterdam on Marken bozoeken en Zaterdag naar Engoland terugkeeren. In Den Haag, waar hy in het „Doelen hotel" is aangekomen, bezocht hy gisteren het Gemeentemuseum en de Eon. porselein- en kunstaardeworkfabriok „Rozenburg." Hodenochtend vertrok Z. K. H. prins Benya van Siam van 's Gravenhage, vraar hy gister avond de voorstelling der Nederlandsche Opera by woonde, naar Amsterdam. De benoemde Inspecteur van den srbeld- do heer A. J. M, Stoffels, zal Breda tot stand, plaats krygen. Woensdag jl. ontving H. M. do Koningin In partlculiero audiëntie gedurende meer dan een vol uur dr. Scheurer, geneesheer-directeur van het Hospitaal der Gereformeerde Kerken te Djokjakarta. De Eerste Kamer heeft een brief ont vangen van den minister van koloniën, kennis gevende, dat het thans bJj die Kamer aan hangige wetsontwerp belreffendo do opleiding van Indische bestuurs- en bureau ambtenaren wordt ingetrokken, in verband waarmede de minister van binnenlandscho zaken de ver hooging van hoofdstuk V voor 1901 terugge nomen heeft. Naar mon verneemt, zal do lste luite nant der infanterie Loudon, ordonnance-offlcier van H. M. de Koningin, weldra den militairen dienst verlaten, daar hy benoemd wordt tot jagermeester van H. M. de Koningin op het koninkiyk domein Het Loo, tor vervanging van wijlen jhr. Haarsma de Witt. Woensdag vergaderden to Amsterdam de gedelegeordon van het Landeiyk Comité van hot Nat. Arbeiders-Secretariaat en van het Chr. Arboiders-Secrotariaat in zake spoedige invoering van de Ongovallenwet. Na langdu rige besprekingen werd met algemeene stom men besloten eerst een manifest te verspreiden on daarna een adres i do leden der Staten- Generaal te zonden, waaraan dan allo arbeiders hun adhassie kunnen betuigen. Gaarne zag men da Bei oepswet met Januari a. s. In working; anders moet nog een jaar mot do uitvooring van do Ongevallenwet ge wacht. (Het Volk). De Duitsche gezant Ml ons Hof, graaf Do Pourtalès, vertrekt a. s. Zondagavond voor ©enige dagen naai Engeland" Dli: Bsten October zal do gozant zich met langdurig .verlof naar hot buitenland begeven; r-.lsd.ni z.il als zaak gelastigde optreden de lste secietans, de heer von Prolliu8. Luit--generaals Kool on Van Kesteren en gen.-majoor Frogèr zijn van do Limburg- sclie manoouvres in Den Haag teruggekeerd. Baron Gericke van Hcrwijnen, onze ge zant in Engeland, die eenigen tijd in Den Kaag vertoefde, ia gisteren naar België ver trokken, van waar hij later naar Londen zal terugkeeren. De eerste militaire attaché bij de Duit sche legatie to 's-Gravenhagc, graaf Hohen- thal, keert Zondag naar zijn regiment terug. Zijn plaats zal voorlóopig niet worden ver vuld. De Duitsche gozant gaat Zondagavond naar Engeland en den 8sten October gaat hij cnet groot verlof naar het buitenland. Behalve aan het ministerie van water staat enz. zullen naar ons uit Den Haag ver zekerd wordt ook aan alle andere Departe menten do wachtdiensten voor boden cn vas te knechts op Zondag worden afgeschaft. Bij de samensmelting van „Neder lander" en „Ned. Dagblad" zal do redactie bestaan uit de heerenjhr. mr. A. F. de Sa- vornin Lohman, mr. H, Verkouteren en jhr. mr. D. J. de Geer. De hoofdredacteur van „Het Ncd. Dag blad" mr. Verkouteren, verklaart, dat ook in do toekomst het nieuwe orgaan geredigeerd zal worden in den geest van de beide bladen, door welker samensmelting het ontstaan zal. En verder: „Noch mijn beide toekomstige mederedacteuren, noch ik, hebben iets van hun beginselen opgeofferd. Wij zijn (ot elk aar gekomen, omdat wij reeds in 1887 bij elk ander behoorden." Volgens do „Ass. Ck" zal do heer W. G. M. Eyk van Zuilichem zijn benoeming tot burgemeester der gemeente Rolde niet aanne men, maar burgemeester blijven van Nije- veen. Bij hot leger zullen door enkele korpsen proeven worden genomen met tricot-onder goederen, te verstrekken door de intendance. Te beginnen met de lichting van 1902 zullen de verstrekkingen uit de centrale magazijnon van militaire kleeding en uitrusting plaats hebben. (V ad.) Alvorens in de gemeenteraadszitting van van gisteren te Haarlem de punten van de agenda aan de orde kwamen, stelde de heer Hugenholtz een motie van orde voor luidende: „De raad, gehoord de besprekingen bij de werkstaking aan de lichtfabrieken, van oor deel dat do burgemeester zijn taak verkeerd heeft opgevat, gaat over tot de ordo van den dag." Hij wilde die motie dadelijk behan delen, doch de Raad besliste dat dit eerst in de volgende zitting zal zijn. De jury ter beoordeoling van do inzen dingen op de prysvraag door de redactie uit geschreven voor een gekleurden omslag voor bot „Maandblad van de vereeniglng voor ver betering van vrouwonkleeding" heoft uitspraak gedaan. De pr^)s van f 60 is toegokend aan do inzending van den hoer R. W. P. de Vries Jr., loeraar M. O. handteekenen te Amsterdam. Naar het „Hbld." verneomt, zal het oud-lid der Tweede Kamer mr. J. D. Veegens binnenkort optreden als vast medewerker aan het onlangs door don heer R. Schwarz opgericht© „Volksblad", meer In het bijzonder wat betreft de werkzaamheden der Tweede Kamer. Het stoomschip Ambon", van Nieuw* York naar de Straits en Palembarrg, vertrok 25 September van Gibraltar; de „Duisburg", van Java naar Amsterdam, vortrok 24 Sept. van Port Said; de „Gouverneur" (thuisreis) vertrok 24 Sept. van Zanzibar; de „Prisldent" (uitreis) vertrok 24 Sept. van Zanzibar; de „Gedó", van Rotterdam naar Java, passeerde 25 Sopt. Ouessant; de „Salak" vertrok 25 Sopt. van Batavia naar Amsterdam; de „Solo", van Christmas Island naar Stettin, vertrok 25 Sept. van Port-Said; do „Maasland", van Am sterdam en Duinkerken naar Buenos-Ayres, passeerde 23 Sept. Fernando Noronha, Haarlemmermeer. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 3 October, des voormiddags to kalfelf, ten Raadkuizo. Te behandelen onderwerpen t lo. Bestek voor de aanbesteding van steen kolen voor de scholen en het Raadhuis. 2o. Bestek voor de aanbesteding van kantoor behoeften. 8o. Benoeming van leden voor do commissie tot wering van schoolverzuim. (Aanbevolon worden: P. Borst en P. H. J. de Groot. A. G. Voordondag en L, van Wyk. M. Verhage en J. Klomp. J. Klomp en J. Beets). 4o. Benoeming van eon onderwyzer voor school No. 8. (Voordracht: lo. A. J. van Gelder te Goedereede, 2o. A. in Veld te Stryen, So. A. van Vuur© t© Oostzaan). Öo. Benoeming van oen etembureel voor het lste district. 6o. Benoeming van oen ambto-j naar van den Burgerlijken Stand. Hillogom. Door het O. M. by de rechtbank; te Haarlem werd gisteren togen den alhier wonenden arbeider L. J. Huy wegens mishan deling van een ambtenaar In functie een go- vangonisstraf geöischt van drie wekon. Sassenheini. Voor den wmtercursus van het voorbereidend militair onderwys hebben zich 31 deelnemors aangemeld. Do plaats, waar de oefeningen gehouden zullen worden, is nog niet vastgesteld. Gemoentoraad van Leiden* Zooals wy gisteren reeds mededeelden, werd het verzoek van de afd. Leiden van den Roomsch-Katholloken Volksbond op voorstel van den Voorzitter voor kennisgeving aange nomen en wol op deze gronden: lo. dat dit stuk by B. en Ws. behoort en 2o. hot moeiiyk gaat een beslissing to nemen ais wordt ge vraagd. Bedoeld adres luidt: „Aan don Raad der Gemoonte Leiden. Myne Heerenl Door deze richt het Bestuur der Afd. Lolden van den Ned.-R.-K. Volksbond zich tot u,om reden zy jongstlodon 23 September, door het „Leidsch Dagblad" vernamen, alsdat de open bare aanbesteding van het maken van het; hoofdgebouw en de bygebouwen, de rioleering,' do torrein8ophooging en de bestrating voor het Oponbaar Slachthuis heeft plaats gehad, waarvan de uitslag was, alsdat de hoeren W.; H. Thunnissen en J. Chr. Kropman van Nymegen de minste inscbryvers waren voor de som van f 135,875, en de minste inschrijver onzer etadgenooten de heer Nic. Kloots voor de som van f 156,000, met het beleold on nederig verzoek om, zoo het kan zyn, het daarheen te willen lelden alsdat dit grootscke werk wordt opgedragen aan een onzer etadge nooten, opdat wellicht daardoor onze Leidsche arbeiders verzekerd kunnen zyn voor goruimen tyd van work te zyn voorzien. Den wensch uitsprekende, alsdat u ons beleefd en nederig verzoek In overweging moge nemen, zoo teekenen wy namens het Bestuur der Afd. Leiden van den Ned. R.-K. Volksbond". Hoogachtend Uw ond. dw. dn. G. i. Bik, Voorz. H. J. Kkp.khoff, Sec.' en We. t.ot aanvulling B. en Ws. met eon vierden wethouder werd bestreden door den heer Sytsma. Deze spreker, hulde brengend® aan de goede leiding der zaken door het Dago-, ïyksch Bestuur, meende, dat men onder leidlnffl van den yvorlgon en werkkrachligen burgeri meester gerust met een driemanschap In zea kon gaan. Uit een oogpunt van zuinigdeuk' wenachte spr. tegon te stemmen en hy be riep zich daarby op do anti-liberalen, die by de jongste gemeenteraadsverkiezingen hun bezuloigingsargumont zoo krachtig deden gelden. De heer Pera kon niet met den heer Sytsma meegaan. De werkzaamheden zyn voor drie wethouders te veel. De antiliberalen zyn voor bezuiniging, doch willen niet te veel werk op de schouders van één wethouder leggen. Er Is z. L alleszins reden, om noö een vierden wethouder te benoemen, anders wordt de taak van het D. B. te zwaar. Het voorstel van B. van het college van Keuilleton. YVONNE. 22) Wel wetend, dat mevrouw De Kerhouarn Yroeg of laat zyn hulp wederom zou inroepen, smeedde de notaris een uiterst boos plan, dat de ongelukkige vrouw geheel van hem afhan- koHJk zou maken. Op zlcbzolf was de uit- 1 roering van dit plan zeer eenvoudig. De brief van lord Goëllo sprak van een Bretonechen tak der familie, aan wien de erfenis moest vervallen. Maar er was niet voorzien l in het geval, dat er geen erfgenamen waren. Wel bevatte een tweede door don erflater (geschreven brief de volgende voor tweeërlei [Uitlegging vatbare zin: „Waarde Kerhouarul lik herhaal u, dat ik slechts gedwongen mjjn vermogen nalaat aan my geheel onbekende bloedverwanten. Onnoodig er by te voegen, dat, zoo er zich niemand als rechthebbende aanmeldt, myn vermogon volgens reoht aan u toekomt" De familie Do Kerhouarn had bygevolg altyd nog kans In het bezit te blyven van hetver- mogen, dat men haar onder zekere voor waarden had vermaakt. Die kans was echter gering, daar de erflater zelf verklaarde, dat .er erfgenamen bestonden. Notaris Bruslé had echter alle reden dat 'laatste te betwyfelen, wyi, hoewel er oen jaar lang in alle couranten oproepingen hadden j gestaan, zich niemand had aangomeld als aan- spraak makende op de erfenis. Bruslé wachtte zich echter wel tegen mevrouw D. Kerhouarn ran dit tweede •shryvea te reppen. Hy verloor geen' oogenblik zyn eigen belang uit het oog en hij stelde alles in het werk, om hot uur te verhaasten, waarin eindoiyk zyn liefste wensch in vervulling zou gaan. Zooals hy voorzien had, verliep do weok niet, zonder dat mevrouw Do Kerhouarn hem andermaal een bezook bracht Bruslé ontving haar eenlgszins uit de hoogte. Hy verwachtte, dat zy „amende honorable" kwam doen ovër liaar beleedigeud gedrag der vorige week en hem tevens het jawoord van Yvonne brengen. Hy zag zioh echter teleur gesteld en begon daarom haar tn grove be woordingen te verwyten, dat zy echuld had aan de besluiteloosheid barer dochter. Toen hy de arme vrouw genoeg gekweld, ja, haar nis 't ware het mes op de keel gezet had, trachtte hy den grootmoedige te spelen. „Geloof my, mevrouw, lk heb niet het meeste belang by dit huweiyk, lk verzeker u, het is voor u het aenlge redmiddel. Als het ooit tot stand komt, zult gy God dage- lyka danken, dat Hy alios zoo wèl bestierd heeft, door u een schoonzoon to doen vinden, als ik ben. Over dat andere zaakje heb ik nog eens nagedacht, en kan lk u verzekeren, dat uw onvoorzichtige daad geen noodlottige gevolgen zal hebben." „Goddank," zei de gravin met eeh zucht van verlichting. „Ja, mevrouw, ik bon gelukkig er in ge slaagd alle stukjes van het verscheurde docu ment byeen te vinden en ze in goede volg orde op te plakken. In geval men het bewuste papier by een of andere gelegenheid zoo op- eischen, kan ik het dus overleggen." „Kunnen er zich dan nog omstandigheden voordoen, dat dit papier zou opgebiecht wor den?" vroeg mevrouw De Kerhouarn angstig. ,Zokar, ma vrouw, ét rechtmatig, erfge namen kunnen ten allen tyde do bowysstukken opeischen." „Doch," voegde hy er by, ziende, dat do gravin verbleekte, „stel u gerust, mevrouw, er bestaan geen erfgenamen." vm. Op het kasteel werden inmiddels toebereid selen gemaakt voor hot huweiyk van Marie- Jeanne Pleurien met Arraand Balngault. Sinds mevrouw De Kerhouarn haar toe stemming tot dat huweiyk gegeven had, betoonde zy zich ten opzichte harer pleeg dochter byzonder welwillend. De trouwdag was bepaald op I JulL Elnde- lyk brak de door de verloofden lang verbeide dag aan. Mevrouw De Kerhouarn had bepaald alles good geregeld. De plechtigheid zou te Etaples plaats heb ben, doch met de welwillende toestemming van den pastoor der parochie, zon abtKamel het jonge paar trouwen. De kerk was kwistig met planten en bloemen versierd. De geheels bevolking van Etaples en om- Btreken kwam toeloopen om het bruidspaar to zien. Mynheer Henri Guyon geleidde de bekoor- iyke, in 't wit gekleede bruid naar het altaar. Dan volgden Armand Raingault en zyn moeder. De „dames van het kasteel" hadden zich reeds vooruit naar de kerk bogeven. Het had der gravinne niet behaagd, ln den bruids stoet mee te loopen. Na afloop der plechtigheid begaf men zich naar „Liefdeoord", alwaar den jeugdigen echt- genooten ea hun gevolg een waar feestmaal wachtte. Mevrouw De Kerhouarn nam by dit maal do honneurs waar. Er waren zestig genoodigden, want men was niemand voorbygogaan, zelfs niet do matrozen van „De Meeuw" en de pachters op „Liefdeoord". De maaltyd was zeer opgewekt; Iedereen schoon te deelen in het geluk van het bruids paar, dat men zoozeer gonegen was. Nochtans zou oon oplettend toeschouwer hebben kunnen bemerken, dat Henri Guyon en Yvonne de Kerhouarn nietin do aigemeone vroolykhold schenon to doelen. De uitdrukking hunner gelaatstrekkon was ernstig, zelfs melancholiek, 't Kwam, doordat zy beidon dachten, hot jonge meisje zoowel ale de jonge man, aan hot goluk eener wederkeerige ge negenheid, dat voor hon waarschyniyk niet weggelegd was. Angstig vermeden zy eikaars blikken te ontmoeten, uit vrees het geheim huns harten te verraden. Behalve de gasten, die men niet had kunnen pa8seorenP waren er twee aanwezig, die meer bepaald ais byzonders vrienden der familie De Kerhouarn genoodigd waren, nameiyk abt Karnel en de notaris van St.-Roch. Aan het einde van het déjeuner knoopte mynheer Bruslé een gesprek aan mot mevrouw De Kerhouarn en den eerwaarden goesteiyke. Guyon en Yvonne, wie het toeval zoodoende tot een tête k-tëte noopto, spraken ovar da gewichtige gebeurtenis van den dag, Guyon hemelde de goede hoedanigheden van zyn vriond op en Yvonne van haar kant kon Marie-Jeanne niet genoog pryzen. ,0, mynheer," zeiae zy, ,u kunt niet ge- loovon, wat ik ln haar verlies, Zy was wer- keiyk een zuster voor my, zy kent myn smaak, myn neigingen en gedachten. Niemand ver mocht als zy my ln de moeiiykate omstan-J dighedon myns levens te troosten en op to beuren. Haar vertrek laat in dit huis een leegte na, die niets zal kunnen aanvullen." Zy sloeg de oogen neer, en Guyon meende aan de lange wimpers, die haar wangen over schaduwden, een traan te zien glinsteren. Thans, In dit oogenblik van vertrouwoiyk samenzyn, gevoelde Guyon zich gedrongon haar zyn genegenheid te bekennen. Doch de komst der bruid, die haar pleegzuster nog, evon alleen wonschte te spreken, verhinderde hem daarin. Fcnri Guyon bleef dus alloen. 't Duurde echter niot lang, of abt Karnel, dio zich aan bet gezelschap vau mevrouw Do Kerhouarn ea den notaris had onttrokken, kwam een: praatje by hem maken. „Wel, wel," sprak de bejaardo priostor, hom als oud bekende vriencschappoiyk do hand, toestekend, ,'t la vandaag oon mooie dag' voor u. Ik weot, dat ge den bruigom een hartelyke vriendschap toedraagt en dus zult ge u wel in zyn geluk verheugen." 4 „Inderdaad verheug ik my daarin, ofschooni lk dit huweiyk met leedwezon zag geechlodon,' wyi ik daardoor myn voortroifelykon eorston stuurman moet missen." j „Dus u denkt uw arontuuriyk leven nog" niet er aan te geven?" „Waarom zou ik dat doon? Wat zou ik andere beginnen?" „Wei, eenvoudig het voorboéld volgen van uw vriend en een vrouw nemon." „Ik zou nieta liever doen dan uw raad volgen," zei Guyon glimlachend„maar u ver geet, dat ik reeds een oude vrijer bon van vier en dertig jaar." „Dat 's juist een mooie leeftyd om te trouwen."

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1