ff. 12739 A°. 1901. §eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Eerste Blad. Sed.-XmdairikaiiGSche sereonigiug. PROCLAMATIE PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden por 8 maanden 2 7 5 1.10J 'Buiten Leiden, por looper en waar agonton govestigd zyn 1.80 Franco por post i 1.65-, PRIJS DER ADVERTENTTËN Van 1-6 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berokend. Dit uommer bestaat uit TWEE Bladen. A/decling Leiden en Omstreken. Ontvangen by don PenningmeesterZoeter- woudsthe Singel 41 Door bectiddoling van hot Leidsch Dagblad: Ontvangen te Terborg, by gelegenheid van de opvoering van een tooneelatukjo door Lucie, Julio, Helena en Emma. f 4.01. i Bydragon kunnen worden toegezonden aan den Penningmeester of aan het Bureel van dit. Blad. "VrijheidRecht. Mannon, Vrouwen, op! Beerenvrienden en Vereenlgingen, handelt j Op 15 September vangt aan de afschuwe- ,iyke wraakroepende proclamatie Kitchener. "Wat kunnen wy doen? Niets met wapenen, maar wel door woord en goed. De slechte verstandhouding der vol geren dwingt lydend too te zien. Geen oorlog tusschon mannon meor, doch wegvoering van weerleozo vrouwen en kinde ren, wier huizen worden verbrand, en goodoren geroofd en vernield. Dit alles aehreeuwt ten hemelt "Wat kunnen wy doen? Toekent protoat aan, ©veral waar harten kloppen voor doze brave dapperen, op dien zolfaen dag, 15 September, het ultimatum van Kitchener's proclamatie. Vaardigt uit naast de oorlegs-proclarnaüo eeno om Vrede l Op dan, rtjk en arm, jeng en oud, dichter en boer, ep voor humaniteit, op voor Vredo, op voor alios wat goed ial Heiult protest-kerkgang of -vergadering; collecte ef bazaar of kunsfcuitvoering, voor de 'arme vrouwen en kinderen en gevangenen, ongelukkig© slachtoffers van dezen rampzali gen eorieg. In eik geval doet vrede-dadon van protest .tegon deeen oorlog om goud, tegen dezen oorleg vaa twee Christen-vol koren, togen doze oniiKjnaeli^jke proclamatie. Zendt uw preteet op 15 Septembor uit alle landen 1 Laat do publieke opinio spreken! Dat kunnen, mogen en moeten wy doen. HIDDE NULAND. Voor de goaohicdonis wordt toezendiDg ver zocht van wat men deed aan: Middc Nijland DordrechtHeiland. Ieder blad ivordt verzocht dit over ïe nemen. Offioleele Reanïsgeviiijg, Burgemeester on Wethouders van Leiden; Gezien het adres van A. CRAMA, houdende verzoek om vergunning tot oprichting van oen Smedery in het perceel Noordeinde No. 16, kad. bekend Sectio F No 1156; Gelet op de aitt. 6 en 7 der Hindcrwot; Geven bij deze kennis aan het publiek, datgo- noe.nd verzoek met de belagen op do Secretaris dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede, dat op Dinsdag 17 Septomber aaust., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegon dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Leiden, F. WAS, Burgemeester. 3 Sept. 190L J. KOREVAAR, Welh., lo.-Secr. Leiden, 4 September. De nieuwe cursus dor Hoogere Burgerschool voor meisjes alhier is geopehd met 97 leer lingen, nl.: lete klasse 23 leerlingen, 2de klasse 28 leerlingen, 3de klasse 18, 4de klasse 17, 5de klasse 11 leerlingen. Twee oud-leerlingen, die in Juli 1900 mot volledig einddiploma de 6chool verlieten, ver kregen dit jaar toegang tot de academteck© 8tuchön. A. Gordon nl. slaagdo voor hot Staats examen en J. van Leeuwen voor het eind examen gymnasium, beiden voor afdeeling B. Gisteravond had de bekroning plaats der teekentagen, welke in den afgeloopen cursus gemaakt waren door de leerlingen, die deel genomen hadden aan het onderwys, gegeven door de onderwijzers O. J. van Oerle en P. M. J. van Oerle in hot bouwkundig en hand- teekenen, voor rekening van do St.-Josephs- Gezollen-Vereeiiiging alhier. Do jury, welko bestond voor het bouw kundig teekenen uit de hoeren C. R. van Ruyvon, L. van der Laan en G. F. van Beukering, heeft toegekend den eersten prys van de teekenlngon van W. Meyer en den tweedon aan die van H. Nierstnan, beidon wonende te Voorschoten; den derden aan H. Vorst, den vierden aan W. Vorst, den vyfden aan C. N. Tukker en den zosden aan A. Kriek, allen wonende to Loiden. Aan het bouwkundig teekenen hadden 44 leerlingen deelgenomen, die 260 toekoniugen hebb6n Ingeleverd. Het handteekenon werd beoordeeld door de hoeren J. van Dam en C. J. van der Drift (de heer W. J. Lampe daartoe uitgenoedigd was verhinderd), welke lieeren hebbon too- gekend don eersten prys aan 3. Duindaao, den tweedon aan H. Driessen, don derden aati II. Walraven, en den vierden aan B. Goddfln, allen alhier woonachtig. Aan hot handteek^nen namen 27 leerlingen deel, die ongeveer 250 teekeningen hebbon gemaakt. Over het algemeen zagen de teekeningen er vry goed uit. Hot laatste punt der in de gisternamiddag gehouden gemeenteraadszitting behandeld© agenda was de verdeeling van den Raad in sectiön voor het onderzoek van het ontwerp dor etfjoieontebegrooting voor 1902. loting werden deze sectiön aldus samon- geeteld lste 60ctfe: de heeren Korevaar, wethouder, Hasseibach, lid der C. v. Fabr., v. Ltdth do Joudo, lid der C. van Fin.; Kroon, Zaayer, Pera, A. J. v. Hooken, Van Kompen, Van Hntnel en A. Mulder. 2do soctiode lieeren Dekhuyzon, wethouder on lid der Comm. v. Fabricage, P. L. C. Driesaen, lid der Com. van Fin., De Goerje, Karstens, P. J. Mulder, J. P. J. Driessen, P. J. v. Hoeken, Kaiser, Timp en De Vries. 8de sectie: de heeren Juta, weth., De Lange, lid der Comm. van Fabr., Drucker, lid der Comm. van Fmancién, Witmans, Aalberse, v. Dissol, Fockoma Andreae, Sytsma, Bots, v. Tol en Bosch. Hierna word de vergadering, die door voel publiek was bygowoond, door don Voorzitter gesloten. Op Donderdag 15 September zal te Leiden een uitgebreide curatorenvorgadoring van het seminarium der Remonstrantsche Broederschap gehouden worden, tot het afnemen van het proponents-oxamen. Heden brengt H. M. de Koningin-Moeder een bezoek aan de Heldring-gestichten te Zetten. Voor een door de ingezetenen aangeboden eerewacht en feesteiyke ontvangst werd be dankt. Des avonds zal het feest van 1.1. Zaterdag, dat door den aanhoudenden regen werd afge broken, te Zetten worden voortgezet. In de te Oud-Beierland gehouden raads zitting werd oen rapport van den heor Paul, civiol-lngenieur te Leidon en scheidsrechter ln 't geschil tu8schen die gemeente en den aan nemer van de nu voltooide haven, voorgelezen, waaruit bleek, dat de heor Paul alle eischen van den aannemer verwierp en de gemeente in 't geiyk stelde. BeDoemd zyn tot leeraar in gymnastiek aan de Hdogere Burgerschool met 3 jarigen cursus te 's-Gravonhage de lieer W. H. Hen- geveld, onderwyzer aan een dor gemeente scholen van Dsn Haag; tot tydeiyke leeraren in wi6kundo de heer F. D. Schmal, ondorwyzor aan een byzondore lagere schoolin geschie denis cn aardrykskundo de heer A. van de Water; in de Hoogduitscho taal R. Luitjens, onderwyzer aan een byzondore lagere school; in Staatinrichting rar. H. J. D. van Lier; on tot tydoiyko leerares in Fransche taal aan do Hoc-gere Burgerschool voor meisjes mej. L. Vos te Haarlem. De gemoentobogrootlng van 's-Graven- hage voor 1902 bedraagt in eindcijfer ƒ6,396,631. Het loopen^e jaar was het eind- cyfer ƒ5,754,983. De gewone inkomsten en uitgaven beloopon ƒ5,081,031 on de buiten gewone 1,315,600. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heoft benoemd tot roctor van het gesticht „De Voorzionigheid" te Scheveningen den weloerw. hoor A. L. A. Vorst; tot kapelaan te Amster dam (O. L. Vr. Onbevl. Ontv.) den woleerw. heer J. C. F. Jansen; tot kapelaan te Rotter dam (H. Hildegardis) den weleerw. heer H. C. J. Sondaal (15 Aug. 11. priester gowyd); tot rector van hot St-Nicolaasgesücht to Amsterdam den weleerw. heer F. J. H. Bvors, die kapelaan was to Woosp; tot kapelaan te Ouderkerk don weleerw. heer. J. C. van der Loos, tot kapelaan to Zoeterwoude den wel eerw. heor M. J. Z|jm (15 Aug. 11. priester gewyd); tot kapelaan te Rotterdam (H. Joseph) den weleerw. heer G. A. M. Waterreus; tot kapelaan te Rotterdam (H. Lambeitus) den weleerw. hoer B. J. Hermans (15 Aug. II. priester gowyd); tot kapelaan te Lisse den weleerw. heer Th. A. J. M. Vlek; tot kapelaan te Voorburg den weleerw. hèer L. T. G-reene- wogon (15 Aug. 11. priester gewyd); tot kapelaan te Amsterdam (HH. Petrus en Paulus) den weleerw. heer A. van Schyudol; tot kapelaan te Egmonden don weleerw. heer P. J. van Bouzekom en tot assistent te Berkenrode den weleerw. hoer J. P. A. Sauleun (belde laatsten 15 Aug. 11. priester gewyd). Gistoren heeft Prins Hendrik een bozoek aan de legerplaats by Oldebroek gebracht. Evenals by het bezoek op 13 Juli was er ook nu geen ruchtbaarheid aan gegoven. De Prin9 zou te paard van Het Loo ver trekken en te 9 uren in het Kamp aankomen, doch even halfnegen kwam Z. K. H. reeds ln het gezicht en reed kort daarna over den Hessenweg, gevolgd door den ordonnans- officier jhr. Six en een jockoy, het kamp binnen, waar hy werd opgewacht door den generaal-majoor Van Ermel Scherer, kolonel Engelhard, majoor Berkhout, en den majoor, directeur der artillerie-schietschool, Rovers; de adjudant van den prins, de luitenant ter zee lsto klasse Hooft Graafland, arriveerde ongeveer terzelfder tyd in de legerplaats, gezeten in een tontwagen. De Prins reed daarop raar hot oosteiyk paviljoen, dat voor hem was gereserveerd, waarop de standaardvlag werd geheschen, zoodra hy ln het gezicht kwam, terwyi de muziek van de kampeerende serie het Wilhelmus speelde. Nadat de Prins was afgestegen, werden de generaal-majoor Roeiants met diens adjudant benevens de overige gekampeerde officieren, die by het paviljoen waren opgesteld, aan hem voorgesteld. In het paviljoen verfrischte de Prins zich een oogenblik, na den tamelyk langen en nogal moeiiykon rit door de heide, en in een daartoe geplaatste tent vóór hot paviljoen -werd met eenige genoodigden een ontbyt gebruikt. Het doel van het bezoek was het by wonon van een interessante tactische schietoefening, waarby alle batteryon in de legerplaats, voor stellende eon woerstandslmio, in actie kwamen de vyand werd voorgesteld door de in do beido aanwezige doolbatteryon, waarop van te voren kardoesjes olectrisch waron ontstokon, om het gefingeerdo vuren van den vyand aan te geven; voorts aanrukkende troepen, voor gesteld door 8clTyven, welko naar de linie worden getrokken, en ander© troopen, voor gesteld door vaste schyven en poppen. Het schieten uit een vyftigtal vuurmonden van alle kalibers van het voslinggosohut gaf dan ook een gedonder, zooals wollicht nog nimmer in het kamp is gehoord, on gaf ongeveer een proeve hoo het in werkelijkheid moet toegaan, behoudens dat men geon stagnatie had en geen dooden of gewonden kreeg van do door den vyand geschoten projectielen. Yuurpyien mot slagwerk werden intusschen afgostoken om te seinen, dat de linie werd bestormd, waarop een kanonnade aanving, go- paard met het gekraak van mitrailleur- en geweervuur, waarvan hooren en zien verging. Op eenmaal word do heide door het hevige vuur in brand geschoten, doch door gebrek aan voedsel 6poo.lïg gobluscht. Om ongeveer balf- twaalf, toen de stryd ais geöindigd werd be schouwd, reed de Prins met gevolg en de verschillende autoriteiten naar het vyandelyk terrein, om de uitwerking van het vuur in oogenschouw te nemon. To halfiwee werd do lunch gebruikt in de cantino der officieren. De muziek van de Instructie-compagnie, voor docantine opgesteld, dead zich daarby hooren. Te ongeveer 3 uron is do Prins met gevolg wodor op dezelfde wyze naar Het Loo terug- gekoerd, uitgeleid door de reeds genoemde autoriteiten. (Zw. Ct.) In de vergadering van den Gemeenteraad van Alkmaar werd het verzoek van dr. J. H. Holworda, leeraar in oude talen, om verhooging van jaarwedde afgewezen, on in verband daar- ntodo zyn verzeek om eervol ontslag uit die betrokking, Ingewilligd, ingaande op het tyd- srip vast te stellen door B. en Ws. in over leg met den directeur. De hoer iïolwerda ia benoemd tot leeraar ln oude talen aan het gymnasium te Schiedam. Omtrent de aansprakelyk'ueid van B. en "Ws. voor het in 1895 ontdekte tekort in de ge» meentekas werd, op voorstel van B. en "W gohoord het advies van de heeren mrs. J. o. Yeegens en B. M. Vnelander Hein, advocaten te 's-Hage, beslolen de quaestie te laten rusten en de bovenbedoelde adviozen voor kennis geving aan te nomen. Er bestaan plannen tot het oprichten van een vereoniging „Het Nedorlanisch Zeewezen."! Het doel is te trachten by ons volk de over tuiging te vestigen, dat alleen door algemeen© bolangstelling in scheepvaart, scheepsbouw; visschery, de koloniën dezo zich volledig kun» nen ontwikkelen. In do eerste plaats zal men een geïllustreerd populair tydschriffc uitgeven; later, naarmate van de middelen, waarover kan worden böf schikt, zal men propaganda maken door hef uitgeven van een kalender, het houden van lezingen, het samenstellen van schoolplaten on boeken, het goven van vooralellmgen mei lichtbeelden enz. Het voornemen bestaat in October een proeft nummer van het tydschrift te verspreidon, onj daarna by voldoende deelneming in Januari het werk definitief te beginnen. Het hoofdbestuur bestaat uit de heeren^ D. F. Scheurleer, voorzitter; R. Posthumus Meyes, G. P. v. Heyking Colenbrander, At W. do Groot, penningmeesterJ, J. de Bruyne; secretaris, G. F. van Beok, G. Dirkzwager^ MzG. F. Haspels, F. J. H. Evers, J. H.' Hummel, A. Muysken, A. Hoogenraad ent jhr. W. Six. (/ad.) De heer L. J. S. van Kempen heeft om.' gezondheidsredenen ontslag genomen als lid van den Haagschen gemeenteraad. i Binnen 14 dagen zal Ds. Talma, lid vanj de Tweede Kamer, zich te '6-Gravenhage mot{ terwoon vestigen in do Laan van Meordervoorfc) De minister van koloniën, Jhr. Mr. Vaa Asch van Wyck, heeft het „llolel den Ouden! Doelen" te 's-Graven hage verlaten en woon*1 nu Laan Copes van Cattenburgh, No. 46. Harer Majosteits gezant by het Italiaan- sche Hof, de lieer Westenberg, wordt a. a.' Maandag to 's Gravenhage verwacht in het „Hotel dos Inde8." In de te Rotterdam gehouden Raadszitting werdon de wethouders jhr. Van Cittera en J. Drost met nagenoeg algemeene stemmen in hun ambt bevestigd. Ook werd aangeboden' de gemeentebegroting dienst 1902, sluitende in ontvangst en uitgaaf op f 10,739,993. De gemeenteraad van Amsterdam heef! benoemd tot leerares in de natuuriyke historié aan de H.-B.-S. met 5-jarigon cursus vooi; meisjes voor den cursus 1901/2, voorloopigj voor den tyd van óón jaar, moj. R. Leeuderta^ aldaar. Jhr. mr. J. E. de Sturler, consul-generaal te Smyrna, zal op 10 dozer, des voormiddags; van tien tot twaalf en des namiddags van' twee tot vier uren, voor belanghebbendon ta' spreken zyn aan het departemeot van buiten- land8che zaken. De uitslag van de verkiezing voor een' bestuurslid van de Coöp. Winkelvereenigingj van „Eigon Hulp" te 's-Gravenhage is geweest; dat uitgebracht waren 932 stemmen, van on-, waarde 5. Volstrekte meerderheid 464. Her stemming tusschen de heeren B. H. Heldt' met 458 on B. L. Hagedoorn met 276 stem men. Verder verkregon de heeren W. F. H.j Schoenmaker 115, J. A. van Maarschalker-' weerd 42 en L. J. A. Verbrugge 36 stemmen. ^©iiilleton. Be diamanten der Koningin. 3) „Aan wien?" vro©g de vorst, terwyi hy zich epiTohtt© en voor de prinses bleef staau, •.woedend over ayn zoo totaal mislukt aanzoek. Daarop verhaakle Idaha hem, ondor tal van .telkens woer opkomende blosjes en zuchten, haar ontmoeting mot den jongen bergbewoner. Toon de geschiedenis uit was, nam Shomars gelaat een sombere uitdrukking aan on vroeg hy „Bn als hy nu eens niet meer in leven was, zoudt gy dan do helft van myn kroon willen innemen?" Do prinses scbuddo ontkennend het hoofd, terwyi zy antwoordde: „Dat zou Ik aiot kunnen doen, want ik zou .hom vele jaren boweenen; myn hart zolf zegt ,my dat: indien hem een ongeluk overkwam, kou dat ook m^n dood zynl" Daarop nam de koning afscheid van haar, en smeedde hy mefc de prinsen een samen zwering om den bergbewoner het leven te benemen. Ofschoon Haifiz, zooals by heette, zioh niet in den hollen weg durfde wagen, lult vrees voor zyn medeminnaars, bracht hy toch nu en dan in het gohoim een bezoek aan Idafia. Lenig en vlug als hy was, klau- 'terde hy naar beneden langs do rotsachtige holling tusaehen twoe dor paleizen; een voor- I uitstekend rotsblok, de zwakko steun van een Jongen boom, al wat hy maar evon kon va9t- 1 houden, was voor hem voldoende. Want leidde ('deze aelfde gevaarvolle weg niet aaar het paleis, waar het licht der Helde voor hom alleen straalde in de oogen van Idalia?" Hier zweeg Hassan een oogenblik stil; daarop kwam er een zachter klank ln zyn stem en een vochtige glans in zyn oogen, terwyi hy op meewarigen toon voortging: „Nu was de prinses gewoon, een licht te plaatsen in bet vonster der hoogste kamer van haar palels; en de mededingers van Haifiz ontdekten dit tooken voor den minnaar, dat alles veilig was voor de uitvoering van zyn waagstuk. Z(] bespiedden de wyze, waarop h(J tot duBver aan hun hinderlagen ontsnapt was, en eindeiyk haddon zy hem in hun macht. Op zekeren avond had Idalia als gewoonlfik liet seinlicht geplaatst; en op haar troon ge- zeton, getooid met het prachtigo diamanten halssnoer, dat zy nog van haar vader ten geschenke had gekregen, wachtte zy op do welbekende voetstappen van haar minnaar. Docli hy kwam niot; en nu roes er een nood lottig voorgevoel in het hart dor schoone jonkvrouw op, terwijl zy daar zoo vruchteloos zat te wachten, totdat er een geluid van voet stappen weergalmde op den marmeren vloer van hot paleis. Vior mannen traden binnen, die een zwnren last droogen, welken zy voor do voeten der ongo- lukkige prinses nederlegden. Een boom, waar mede de minnaar zich altyd van een rotsrand naar een anderen zwaaide, was gedeeltelijk ont worteld geworden, want toen hy de takken met zyn handen vastgreep, liet de boom los en viel hy hals over kop naar benedon in den hollen weg, levenloos en verpletterd 1 En in dien toestand werd het lyk naar de prinsos gezonden, om het te bezichtigen, want de vyanden van haar minnaar verheugden zich in het voolslagen van hun laaghartige list. Idalia staarde een oogenblik op den rnia- maakten, vormloozen klomp, en daarna een diepen zucht slakende, bleef zy zwygeud zitten. Zóó etil, zóó roerloos en onbeweegiyk bleef zy, dat de dragers van den last eindoiyk en ten laatste een poging deden om haar uit haar gepeins te wekken. Vol afschuw deinsden zy terug, wantde prinses was even bleek en levenloos als haar minnaar. Zy schoen door een vreeseiyken schok verstoend te zyn. Toen Shoraar dit hoorde, werd hy over stelpt door hot verdriet over den afloop van zyn heilloozen aanslag. Hy beval, dat de stad door baar inwoners zou verlaten worden, en logde de plechtige belofte af, dat de prinses in den dood zyn naam zou dragen; en ofschoon hy de ramp nog vele jaren overleefde, noemde het volk do doode prinses dan ook alkyd on immer „koningin Shornar." Hot paleis werd onaangeroerd gelaten in don toestand, waarin het tydens het ongeluk verkeerde; niemand durfde het wagon de lichamen der doode ge lieven naar olders te vervooren. Maar het zonderlingste der gehoele geschiedenis is wol dit, dat in al den tyd, die er sedert ver)oopen is, de ïykon niet veranderd zyn. Idalia zit daar tot op den huidigen dag ndg altyd, en haar minnaar ligt aan haar voeten, alsof de twee menscli9ngestalten uit marmer waren ge houwen. Toen Shomar dit in later jaren te weten kwam, stelde hy het paleis onder de hoede eener oude vrouw, by wier dood deze taak overging in handen van do oudste lerende vrouw uit haar stam, dezelfde stam, waartoe ook de man behoort, over wiens geboorte plaats gy my zooeven ondervraagd hebt. Ofschoon deze gobeurtenis, zooals lk u verteld heb, meer dan twee duizend jaar geleden is voorgevallen, woont er in het paleis nog altyd een oude vrouw, die Shomar's bevel vorvuit, en alleen by het ontvangen van coa bepaald soin de poort van het paleis ontsluit. En daar zit prinsoa Idalia nog altyd op baar troon; on nog altyd draagt zy het diamanten hals snoer, dat nooit of nimmer door een Arabier mag aangeraakt worden, want Shomar, al is by dood, waart nog altyd in het paleis rond en smeekt de vergiffenis der jonkvrouw voor zyn misdaad af. Zyn vloek zou elk myner landgenooton troffen, die het durfde wagen, ook maar een vinger naar de fonkelende steenen uit te steken, en zoudt gy er nu willen heengaan om te beproeven ze in uw bezit te krygon?" Hassan rees op, en bleef voor ons staan, nadat hy hot verhaal der logende geëindigd had. „Kent gy dat sein?" vroeg ik, met eon poging om bedaard te spreken. De Arabier knikte bevestigend, waarna Frank opmorkto: „Ik zal gelooven, dat de geliefden nog altyd in het palcis aanwezig zyn, en dat de diamanton er zich ook nog altyd bevinden wanneer ik ze ziel" En lqj glimlachte om myn geloof in de waarheid dor Arabische goscluedenis. III. Bij het ondergaan der zon verlieten wy onze tent, on Hassan volgende, zetten wy onze reis voort in de richting van Metra. Eindelijk bleef onze gids staan, en toen wy ons by hem gevoegd haddon, deelde hy ons mede „Wy staan nu juist op het punt om den hollen weg in te gaan. Welk plan moet thans vastgesteld worden, opdat gy het paleis moogt binnontreden, waarnaar wy zoeken?" „Gy zegt, dat de poorten slechts door één persoon bewaakt worden," antwoordde ik; „wanneer gy dus het signaal geeft on zij go- opend worden, kunnen wy er ons verzekerd van houden, dat het ons geen moeite zal kosten om het paleis binnen te treden." „De sahib vergist zich", antwoordde liassan „want de poorten bestaan uit heclile stoen/ en kunnen alleen in beweging gebracht worden door te drukken op een veer aan den binnen kant. Het zal voor u nogal moeilyk zynde' oude vrouw zal tegen een Arabier geen ver-' denking hebben, maar als zy twoe marmer^ van een onbekenden volksstam voor zich ziety zal zy weinig vertrouwon in u stellen." „Welnu," merkt© Frank aan, terwyl hy zich tot my wendde, „dan laat ons plan zich gemakkeiyk vaststellen. Zoodra wy voor dezö steenon poorton komen, kan Hassan het sig naal geven en alleen binnentreden. Als hy eenmaal binnen is, kan hy het gehoim van do verborgen veer te weten komen; is hy daar eenmaal mede gereed, dan moet liy hob een of ander middel zien te vindon, om da aandacht dor oude vrouw van zich af te loiden/ en ons dan in hot paleis laten." „De vrouw ia zoer hoog bejaard," zeida- Hassan; „als wy maar eonmaal met ona' drieën binnen zyn, zal het ons geen moeitaj kosten om haar te beletten ons eenig kwaad? te doen, maar ik zou liever niet in het paleis willen blyven, torwyi gy u van den' schat moester maakt." „En toch," sprak Frank tor sluiks tot rntjJ „ziet liy er geen bezwaar in, om ons naaij dio plaats te brengen, waar de d; uanten ziel» hocten te bevinden! (SM volgt.) J

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1