Jaarmarkt GelstHli tol Imiiii laciate Brsi-Inrici int J. A. Hercules-Sajet BLANKENBERG A Go., Grondboringen Sctioolboekliandcl ADVERTENTIE N. Jongmensch Gevraagd Keukenmeid, P. G. Dienstbode Te Koop: 4 a 500 Gnlden Donderdagavond opening 0. REEKERS, A'oordwijk. Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Patroonteekenen, Maatknippen Kostuumnaaien. to VALKESBERG (Z.D.). Uitzending van Diners Schoolbehoeften Slnitin? der Zaai Zaterdagavond a. s. 31 Augustus. M. DE VFtlES, „Boeren overal" geeft zeer juist den toestand van zaken in de Kaapkolonie weer, In de ooste lijke distrieten: Aliwal-Noord. Jamestown, Dor drecht-, tiarkly-Oostin de Middenlanden Cra- dock, Middelburg, Richmond. Graaf T 'einett, 'Aberdeen, Beaufort-Westin net westen Clan- William, Calvinia, overal Boeren. Er schijnt geen einde aan te zijn, hoewel lord Kitchener week na week mooie lijntjes publiceert van Boe ren, die van Je rol af gaan dooden, gewon den en gevangenen. Doch wat er onder de be naming gevangenen wordt begrepen, is weder dezer dagen gebleken, toen hier een aantal zoo genaamde Boeren-,,gevangenen" aankwam. De- zo krijgsgevangenen" bestonden uit kinderen van 10 a 12 jaren oud en kreupele, zwakke grijs aards. Ik geloof niet, dat er onder de vijftig 10 waren, die op commando waren geweest. Toch werden zij uit hun huizen gesleept, nadat al hun aarclsche bezittingen waren verwoest, en worden zij nu onder de krijgsgevangenen getold, liet heeft natuurlijk zijn doel. Het doet het ge tal der gevangenen aangroeien, en brengt het Britsehe publiek in den waan, dat er toch iets gedaan wordt, dat het toch iets krijgt voor zijn .anderhalf millioen pd. st. per week, cn dat het cindo snel nadert. Doch het is bloot illusio. In do Kolonie maakt men door allerlei dwaze en tyranmscbe maatregelen onder do krijgswet, 'genoeg rebellen om de werkelijke verliezen der Boeren, die naar ik meen, 'gering zijn, ruim schoots aan te vullen. Tyrannic is geen goed genoeg woord om de handelwijze der militairen onder de krijgswet to beschrijven. Het gaat hoe langer hoe doller en de wreedste Russische methoden zijn reeds .in de schaduw gesteld door de wreedheden, die in Zuid-Afrika worden uitgedacht. Dezer da- 'gen is te Middelburg (Kaapkolonie) een decreet i uitgevaardigd, dat niemand eenig nieuwsblad mag lezen, zonder daartoe speciaal verlof bc- ,komen te nebbe*? van den commandant, die ook moet beslissen welke bladen men mag lezen. Nu ia weder in verschillende districten, o. m. in Paar! en Malmesbury, een bevel uitgevaardigd, 'dat geen koloniale krant (Engelsche of Holland- scbe) mag worden besteld aan inteekenaren dan ,21 dagen na de publicatie. Alleen leden van de stadswachten en regeeringsbeambten mogen de nieuwsbladen van den dag ontvangen. Is het niet belachelijk dat een machtige natie zich van xulke tyrannische en kleingeestige middelen moet bedienen? Hier wordt het algemeen als •®cn teeken van zwakte en radeloosheid be schouwd. Men wil met alle macht de waarheid onderdrukken, omdat zij onaangenaam is; op dat de leugen aegeviere. Maar zal mes daarin ölagen? Mij dunkt van neen. ,,Er is nog een an der soort telegraphic dan die welke over den draad loopt," zei een der Boerenkrijgsgevan- fgenen, toen iemand hem vroeg hoe het dan mo gelijk was dat de Boeren zoo goed op de hoogte jran zaken waren aangaande de Engelscho be- ■jvegingen. Hij bedoelde niet de draadlooze te legraphic, waarmee men in Europa proefnemin gen doet. Het volgende verhaal is mij van vertrouw bare zijde toegekomen. Toen commandant Scheepers onlangs Biesjespoortstation verover de, kwam hij zekeren heer, een Afrikaner, dio er een winkel had, tegen en vroeg hem, artike len, die het commando van noode had, te ver- koopen. De Afrikaner antwoordde, dat hij als Britsch onderdaan zoo iets niet mocht doen, daar do Engelschen dan al wat hij had zouden bonfiskeeren. Hoe Scheepers ook aandrong, de man bleef weigeren, waarop S. zeide, dat zij dan jHe goederen zouden nemen. Zoo gezegd zoo ge daan. Den volgenden morgen kwam S. den win kelier weer opzoeken en bood hem betaling aan voor de goederen, door zijn commando uit den winkel genomen. De man weigerde betaling aan te nemen, zeggende, dat hij in moeilijkheid zou 'geraken, zoo hij het geld aannam. „Wel, dan ceef ik het je present," hernam S., en telde hem een som in Engelsche muntstukken voor, met de opmerking, dat beiden, Engelscben en Boeren, thans uit een en dezelfde kas vechten. Het was Engelsch geld, dat zijn commando ver overd had. en S. wees nèm er op, dat zijn com mando volkomen uitgerust was met Engelsche goederen Engelscho paarden, Engelsche za dels, Engelsche kleedoren en Engelsche gewe ren en ammunitie. „Het kost ons niets, zei hij, „wij vechten uit één kas. Engeland betaalt voor alles. Wij zullen zieti hoe lang zij het kun nen volhouden." Do Boeren zijn in den laatsten tijd, vooral in 'do Kolonie, druk bezig mot het inpikken van treinen. Zij hebben er gedurende de laatste twee weken verscheidene veroverd en daarbij iheelwat buit behaald. Onder meer hebben zij te Nclspoort 80 paarden veroverd. Op den trein, door hen te Visehrivier-station veroverd, von den zij niet heel veel buit. Een der Boeren gaf een der passagiers echter een boodschap aan de militairen mee, den dank van het commando betuigende voor 200 versche on flinke paarden, 'die zij ecnige dagen te voren hadden buitge maakt. Alhier is bericht ontvangen, dat een comman do, naar men meent onder het bevel van ge neraal De la Rey, dezer dagen zijn verschijning 'in de nabijheid van Kimberley heeft gemaakt, waar een schermutseling plaats had. Het com mando trekt zuidwaarts en zal waarschijnlijk trachten zitli aan te sluiten bij de commando's, welke zich nog altoos in de noordwestelijke dis tricten dor Kolonie bevinden. Kritzinger, die het den Engelschen erg lastig gemaakt heeft in het Cradoek-district, is ook verder zuidwaarts getrokken. In plaats, dat de Boeren dus terug gejaagd worden over de Oranjerivier dringen zij overal door de Britscho linie heen en komen de kolonie vorder binnen. De Britscbtr autori teiten schijnen ten einde raad te zijn en de jin- go-pors roept weer luide om strengere maat regelen, om vogelvrij-verklaring van de Boeren, die nog in het veld zijn, daar ze niets anders zijn dun roovers. Ziet u, als Engelsche colon nes het land doortrekken, het vee wegvoeren van mcnschen, die nooit een schot tegen hen hebben gelost en hun hoeven verwoesten, dan is het een wettige oorlogsdaad. Maar wanneer eenBoerencommando het durft wagen een trein aan to vallen of eon paar slachtschapen van een Engelschen of veren gel sch ten Boer to nemen, dan zijn zo roovers, die, wanneer ze gevangen genomen worden, aan den naasten boom worden opgehangen of doodgeschoten. Een Engelsch- man mag stelen en hot wordt niet voor zon de gerekend (mits hij van oen Boer steelt) maar als een Boer slechte over den kraalmuur kijkt, is bij een dief. Uit de jongste berichten, alhier ontvangen, dat kolonel Crabbo eenige dagen geleden in het Cradocksche leelijk op zijn kop heeft gehad en meer door geluk dan wijsheid of beleid zich uit een moeilijke positie heeft gered. Ook wordt be richt, dat „het noodig is bevonden bet district te ontruimen, daar do Africanders den vijand blijven herbergen." Een herhaling dus van de concentratio-kampen-historie, Maar hier zijn het Britsehe onderdanen, die in kampen verza meld worden. Uit Middelburg (Kaapkolonie) komt een verhaal, waarvan de beteekenis nog niet is ge bleken. Toen Lord Kitchener dezer dagen een bezoek bracht aan Middelburg, waar French rijn hoofdkwartieren heeft, om met hem over den staat van zaken in de kolonie te beraad slagen, werd de heer N. F. de Waal, parlements lid en secretaris van den Afrikaner Bond, bij de generaals ontboden en na een conferentie, die rier uren duurde, werd de lieer De Waal, naar ik verneem, onder eede gesteld, niets bekend te zullen maken van wat er in de conferentie was gesproken. Het is onmogelijk te gissen wat de beteekenis is van dit voorval, en tot nog toe is er niets gobeurd, dat eenig licht er op kan wer- pea. Zonder beteekenis kan het niet zijn, dat een man, die do positie van den heer Do Waal bekleedt, znlk een lang onderhoud met de twee Britsehe generaals heeft gehad. Gemeenteraad van Voorscholen. Tegenwoordig de Voorzitter en alle leden. Ingekoinen: o. Missive van tied. Staten ten geleide van een Kon. Besloit tot goodkeuring van de nieuwe heffing Hoofd. Omslag; b. idem van een besluit tot goedkeurmg van een Raadsbesluit tot betaling uit den post voor Onvoorziene Uit gaven; c. idem van een Kon. besluit, houdende herbenoeming van den beer E. Vernede tot burge meester dezer gemeente. De onder ao vermelde stukken worden aan genomen voor kenniegeving. De oudste wethouder, do heer J. Steeneveld, wenscht inamens de leden van den Raad den Voor zitter geluk met zyn herbenoeming en hoopt, dat hij ook in de toekomst tot heil der gemeente en haai ingezetenen muge werkzaam zijn. De Voorzitter dankt voor deze woorden en zegt, dat hy zeer erkentelijk is voor de mede werking, in het afgeloopen tijdvak van den Raad, de ambtenaren der gemoente en brjna de gebeelo burgerij steeds ondervondeu, hetgeen zijn taak heelt vergemakkelykt. Hij hoopt, dat de aange name toon, tot dusver in den Raad heerscbend, die een nauwgezette behandeling van zaken niet uitsluit, daar aleeds moge blijven bestaan en dat het hom gegeven moge zijn met de leden van den Raad nog veel in het belang der gemeente tot stand te brengt-D. dMissive van VV. P. Gussokloo, alhier, ver gunning verzoekende om een woning te mogen bouwen. Wordt gesteld in handen van B. en Ws. ter afdoening ingevolge de bepalingen der Algemeene Politieverordening. Tot ambtenaar van den Burgeilyken Stand wordt met algemeene stemmen benoemd de heer E. Vernède, burgemeester. Aan de orde is de voorloopige vaststelling der gemeente-rekening over 1900. Ingekomen is een missive van de commissie, belast met bet nazien dier rekening, waarvan de conclnsie luidt haar goed te keuren. Met algemeenen stemmen, behalve die der beide wethouders, wordt daarop de rekening voorloopig vastgesteld in ontvangst op ƒ21,682.56', in uit gaaf op 19,384.22', mitsdien met een batig saldo van ƒ2298.34. Door Burg. en Ws. wordt aangeboden de be- grooling der gemeente voor 1902. Deze zal bij de leden circuleeren en later worden behandeld. Met algemeene stemmen wordt voorloopig vast gesteld de begrootiog van het 2de bat. rustende schutterij in ontvangst en in nitgaaf op 211. Niets meer aan de orde zijnd», sluit de Voor zitter de vergadering. Mnrktborlchton. Behledam, 27 Aug. Noteerisg vaa de Benrs oommissiA. Moutwnn 7.76 per HL. Zender fust en zonder belasting. Spoeling 0.90. Notoering vaa de Makelaars. Meutvryn 8.60, Jenevtr f 12.50, ïdsm Amaterd. proef 14. Noteering van den Distillateursbond. Mout wijn 8 60 Jenever ƒ12.60, Amst Proef ƒ14. Amsterdam, 28 Aug. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 179 vetto kalveren; lsto qualiteit ƒ0.80, 2de qualiteit 0.70, 3de qnaliteit ƒ0.65 per Kti.; graskalveren 36 nuobtere kalveren f 9 a 12; schapen; 513 vette varkens ƒ0.43 a ƒ0.45 per K.G., Ryukanters 0.46 per K.G. BUITENLAND. Fi'QnkrJjlü Prof. Nocard, te Partje, heeft geweigerd aan het verzoek van dr. Garnault te voldoen om hem met de smetstof der rundortuberculose in te enten. Van prof. Koch heeft dr. Garnault geen antwoord ontvangen. Hy betwijfelt thans, dat hot hem zal ge lukken in Frankrijk een confrère te vinden, die de inoculatio wil verrichten. Dr. Brouradel, van het Instituut Pasteur, heeft als zijn meoning te kennen gegeven, dat door de inoculatie niets wordt bewezen. Dit lykt althans tot in zoover juist, dat do onvatbaarheid van den mensch voor runder- tuberculose nog niet vast staat, wanneer dr. Garnault na de Inoculatie zou gezond bleven. De minister van marine beeft besloten, dat geen buitenlandsche officieren meer in de Fransche marine mogen dienen. Dit besluit treft in hoofdzaak Belgische artillerie-of genie- officieron, die tot hun opleiding voor het geval Belgiö een marine zou vormen, naar Frankrijk werden gezonden. DolffiSi De te Antwerpen wonende Nederlanders zullen op 31 dezer, ter gelegenheid van den verjaardag van Koningin Wilhelmina, een feest maaltijd houden. Op het bureau van directe-belastingen te Antwerpen zyn verduisteringen ontdekt, ten bodrage van wel 150,000 franken. Nadat het voorstel van de Belgische socialisten, dat de Engelsche arbeiders tegen den Zuidafrikaanschen oorlog het werk zouden stakon, mislukt ls, stellen zfi nu voor, dat de socialistische afgevaardigden van alle Europeesche parlementen obstructie zouden maken, tot do groote mogendheden besloten hadden, tusschenbeide te treden. Dit plan zal natuurlijk evenmin iets uit werken als het overige. Duitkchland. Het vonnis van Gumbinnen biyft de gemoederen in beweging houden, en ook kranten, die tot nog toe gezwegen hadden, zooals de „Kreuz-zeitung", komen langzamer hand uit den hoek met haar bedenkingen. Tot dusver heeft geen enkele krant het nog voor de militaire rechters opgenomen, al neemt men natuurlijk aan, dat zy naar beste weten en geweten het vonnis geveld hebben. Het is wel opmerkoiyk, dat een door en door conservatief blad als de .Kreuz-zeltung", wie de eerbied voor het leger en het gezag in hart en nieren zit, zich in dezer voege over het proces tegen Marten uitlaat: .Verrast heeft ons voornamoiyk hot requi sitoir van heb O. M., dat verklaarde de aan klacht wegens moord te moeten laten vallen en haar veranderde in een aanklacht wegens doodslag. Daar het in het gegeven geval juridisch zeer moeilyfc was, een doodslag te construeeren, krijgt men haast den indruk alsof by bet O. M. bedenkingen zyn opgeko men over de gevolgen van de aanklacht wegons moord, en alsof het den eisch van doodstraf wilde vermyden. "Werkelijk lykt voor een buitenstaander, die zich voor zyn oordeel moet bepalen tot het in de pers aanwezige materiaal aan berichten en mededeelingen, het bewya van de schuld van den veroordeelde niet ontwijfelbaar geleverd." Terwijl het verdere onderzoek in de zaak hangende ie, doen er een menigte geruchten in de pers en onder het publiek de ronde. De nieuwe feiten, die de bevoegde autoriteiten intu8schen een onderzoek hebben waardig gekeurd, zyn de volgende: lo. De verklaringen van den koopman Lib8ch, tegenover wien dragonders, di© vroeger te Gumbinnen in garnizoen hadden gelegen en die op weg naar Zuid west-Afrika waren, mededeelingen hebben gedaan over den ver meenden moordenaar. In deze zaak zyn Libsch en de agent Kettlitz op last van den Berlyn- schen politie-president tot in byzondeTheden gehoord. De uitslag van dit verhoor is nog niet bekend. 2o. De verklaringen van een meisje over zeer compromitteerende uitlatingen, die de getuige dragonder Skopeck (in den beginne mede verdacht) tegenover baar zou gedaan hebben en die, als zy bevestigd worden, de geloofwaardigheid van dezen getuige (den. hoofdgetuige £t charge) zeer zouden schokken. 3o. üerichten in plaataelUke bladen over een geheimzinnig burger, die een militairen mantel en een militaire pet droeg en in deze in het oog loopende kleeding kort voor den moord met een arbeidersvrouw heeft gesproken, die dit onder eede wil "bevestigen. Mochten deze feiten op het .proces een nieuw licht werpen, dan zou de bevelvoerende generaal, die als Gerichtahorr het Oberknegs- gericht byeen heeft geroepen, van zyn kant genoodzaakt kunnen worden, het vonnis niet te bekrachtigen en het oberste Militfirgoricht samen te roepen. Tegenover de bedenkingen, die overal tegen het vonnis zyn uitgesproken, zou dit misschien een uitweg zyn, die hot publiek zou bevredi gen, zonder dat aan de „eer van het leger", het ongelukswoord, dat in de Fransche Dreyfus- zaak zooveel hoofden beneveld heeft, ieta te kort zou worden gedaan. Tologrammen* LONDEN, 27 Augustus (R. 0.) Kitchener seint uit Pretoria: Een konvooi van Kimberley naar Grikwa- stad is don 24sten aangevallen by Rooikopje. De Boeren werden teruggedreven. Verliezen der Eogelschon: dooden en 23 gewonden. Het konvooi ls behouden aangekomen. Ten oosten van Edinburg beeft Rawlinson 18 Transvalers gevangengenomen. GRAAFF-REINET, 27 Augustus. (R. O.) Nog eenige vonnissen zyn uitgesproken tegen opstandelingen, by Campdeboo gevangengeno men. Venter en De Klerk zyn schuldig ver klaard, maar de vonnissen z\jn niet bekrachtigd wegens hun jeugd. Vier opstandelingen zyn tot levenslangen dwangarbeid op Bermuda veroordeeld. Ignatius Nel en O. Lategan zyn tot den kogel veroordeeld, wegens hoogverraad en poging tot moord, by het schieten op de Britsehe troepen te Campdeboo; deze vonnis sen zyn bekrachtigd. KAAP3TAD, 27 Augustus. (R. O.) Merri- m&o, de leider van den Afrikaander-Bond in het Kaapsche parlement, ia onder arrest ge steld op zyn hoeve by Stellenbosch. Hy heeft moeten beloven, zyn plaats niet te zullen verlaten. LONDEN, 27 Augustus. (R. O.) In de zitting der schadevergoedinga-commissie zeide mr. Bisschop, dat hy nu' een aanvang wilde maken met het overleggen van al zyn stukken, maar vooraf enkele opmerkingen ten beste zou geven over de beginselen, die er in 't al gemeen betrokking op hadden. De voorzitter vorzotte zich sterk tegen eenig verder uitstel. Hy verlangde, dat de bewyzen zouden bygebracht worden, geiyk bepaald was, zeggende, dat de uitvoerige beschou wingen, door mr. Bisschop in de eerste zittingen der commissie gehouden, alle leden nog versch tn het geheugen lagen. Thans had men behoefte aan bewysstukken. Mr. Bisschop bleef op zyn stuk staan, maar de voorzitter evenzoo. Ten slotte gaf mr. Bisschop toe, zeggende, dat hy dan zyn opmerkingen geleideiyk zon invlechten zoodra Ardagh tegenwerpingen I maakte. Ardagh verzette zich tegen de door mr. Bisschop voorgestelde alphabetiseho volg*, orde by het bespreken der eischen; hy ver langde, dat die bobandeld werden in de volg orde, waarin ze waren ontvangen, daar met zulk een wyziging als mr. Bisschop wilde aanbrengen, weken gemoeid zouden zijn. Mr. Bisschop besprak toen den eisch tot schadeloosstelling van den mynwerker Vaa Aarssen300 pond sterling, on vergunning om naar Transvaal terug te keoren. Ardagh haalde een te Pretoria gevonden iy*t van burgers voor den dag, waaruit bleek, dat de ei8cher burger geworden was In 1899. De voorzitter zeide, dat deze tegenwerping den eisch te niet deed, en ging over tot deri volgenden eisch, van een zekoron Bakker. Ardagh zeide, dat dit het 8chandelykste geval was, dat voor de commissie gebracht was: de eischer, die geweigord heeft, don onzydigheidseed af te leggen, hoeft feitelyk. als Transvaalsch burger tegen de Engelschen gevochtenhet is wel uiterste onbeschaamd heid, dan nog schadeloosstelling te eischen. Bisschop zeido, dat by zyn opmerkingen over dit geval voor later bowaarde. Ten aanzien van den eisch van een Neder lander, die na het uitbreken van den oorlog naar Zuid-Afrika gogaan was, zeide Ardagh, dat con oisch tot schadevergoeding in dergelyke gevallen ongerymd was. BERLIJN, 27 Augustus. NR. C.) Hoewel, in ambtelyke kringen, waar men niet veel loslaat, do lozing van Tejoen's ongesteldheid nog volgehouden wordt, schynt vast te staan, dat hetzy staatkundige, hetzy met het hof ceremonieel in verband staande bezwaren de oorzaak zyn van Tsjoen's oponthoud te BazeL Zydelings wordt dat bevestigd door het be richt van de „Lokal-Anzelger", dat generaal- majoor Richter, die Tsjoen vergezelt, gister avond laat op „Willielmshöh©" aangekomen, dadeiyk door den Keizer ontvangen en van ochtend vroeg naar Bazel teruggekeerd is. MONTÉLIMAR, 28 Augustus (R. O.) In antwoord op de toespraken van den maire en van den gemeenteraad, die gekomen waren om hem vóór zyn vertrek hun gelukwenscken aan te bieden met het succes zyner staat- kundo en het bezoek van den Tsaar, zeide president Loubet, dat de aanwezigheid van den Tsaar te Duinkerken en to Reims, in Rusland zoowel als ln Frankryk duideiyk zal aantoonen, dat het verbond van twe© groote volkeD, die tot elkander gebracht zyn door neiging en belang, beschouwd mag worden als een machtige waarborg voor rust en vrede. Zonder zich te laten meealeepen door de wisselvalligheden, die een gevolg zyn van het stelsel van vryheid, streeft de Regeering der Republiek met vastheid en wysheid naar de ontwikkeling van de tradltioneele Fransche staatkunde. President Loubet vertrok des avonds te elf uur naar Parys. Weerbericht van 38 Aagastas. Verwachting: Matige tot krachtigen noordwesteiyken wind. Bewolkte lucht. Regen achtig weder. Weinig verandering in tempe ratuur. LELDEN, 38 Augustus. Thermometerstand: gisteravond om 8 urea 18.6® 0. 66.3° Fahreanelt, hedenmorgen om 8 uren 12.5° O. =r 54.6& F., middags om 12 uren 21.6® 0. 61.7® F., 'enamiddags om 4 uren 14.6° 0. 68.1° F. Onder talryke bewyzen van belangstelling, herdacht da. Couvée, te Zeist, gisteren den dag, dat hy vóór 26 jaren zyn intrede by de Ned.-Herv. Gemeente aldaar deed. Men meldt ons uit Den Haag: de Raad van Beheer der Koninkiyke Vereeaiging ,Het Ned.-Tooneel" zal a. s. Zondag 1 September te Amsterdam receptie houden by gelegenheid van het 26-jarig bestaan dezer kunstinstel ling en heeft daarby uitgenoodigd den heer K. F. van By level t, administrateur te 's-Graven- hage, die eveneens alsdan 26 jaren aan de veFeeniging verbonden zal zyn. Het stoomschip „Ardjoeno", van Rotter dam naar Batavia, vertrok 22 Aug. vaa Southampton; de Duisburg" vertrok 20 Aug. van Batavia naar Amsterdam. Getrouwd: 7665 7 WILH. J. A. MEYER, Vedr. van J. M. A. v. Sprisekbn, en ANNA M. W. BOVENLANDER. Amsterdam, Voorschoten, 28 aug' 190l Bevallen van een Hinken Zoon, m. M. A. DIEBEN-De Groot. Leiden, 27 Augustus 1901. 7674 3 Do Heer en Mevr. EERDMANS— De Holl geven kennis van de geboorte eoner Jtoclitor. 7671 4 Leiden, 27 Augustus 1901. De Heer en Mevrouw TAN WEN. SEX STATZ geven koDnis van de geboorte van een Zoon. 7683 4 Leiden, 28 Augustus 1901. Heden overleed onverwacht onze geliefde Echtgenoote on Moeder MECHTELINA HELENA HOFSTEDE, in den oudordom v»n ruim 45 jaar. K. HOFKAMP. W. M. HOFKAMP. J. A. HOFKAMP. Amsterdam, 20 Aug. 1901. (Overtoom 211.) Eenige kennisgeving. 7648 10 Heden overleed, na een kortstondig doch smartelijk HJden, onze geliefde Zustor, Behuwdzuster, Tante en Behuwdtante Mej. LENA STIJGER, Wed. van J. SCHILTHU1ZEN, in den ouderdom van 60 jaren. Mode namens verdere familie, A. B. STIJGER. Leiden, 27 Augustus 1901. (Langegracht 139). Bezoeken kunnen niet warden afge wacht, 7670 12 BI) acte, den 27sten Augustus 1901 voor den ondergeteekonden Notaris verleden, la te diens kantore in be- warlDg gegeven, om onder ztfne minuten te blUven berusten, eeno acte van volmacht, waarbij de Hoeren J. M. VAX KEHPEX en ZOXEX, Fabrikanten van Gouden en Zilveren Werken te Voorschoten, hebben benoemd tot bunnen procu ratiehouder hunnen chef van admini stratie, den Heer W. E. VAX BBA8STEK, te Voorschoten. 7652 14 D.K.J. SCHOOR, Notaris Bfl akte den 19den Juni 1901 voor Mr. J. A. F. COEBERGH, No taris te Leiden, verleden, Is de Ven nootschap, bestaan hebbende tus- schen de Hoeren PETRUS GE- RARDUS TIMP. thans zonder beroep, en BERXABDUS HEX- RICUS JTOHAXXES VAX EIX- DEN, Koek- en Banketbakker, bei den wonende te Leiden, uitgeoefend onder de Firma „II. M. BIESIOT" gevestigd te Leiden, ten doel hebbend» de uitoefening der Koek- sn Banket bakkerij en het drijven van handel ln Koloniale waren en aanverwante arikelen, te rekenen vanaf den laten Februari 1S01 ontbonden, terwijl de zaken op denzelfden voet en ODder dezelfde flrma worden voortgezet door don Heer VAN LINDEN. 7679 20 gevraagd, leeftyd minstens 15 jaren, geschikt voor Kantoorwerk en genegen tevons behulpzaam te zya by expeditie in een wijnhandel. Schrif telijk en onder overlegging van goede getuigen. Brioven franco onder Jetter M. Ko. 534 aan KOOYKER's Cen traal Advertentie-Bureau te Leiden. 7676 10 een nette JONGEN in het Rywiel- Magazyn van 7675 6 A. J. STALLING A, Hoogewoerd 7 5, Leiden. Mevr.1 GOEKOOP, Kool gracht 30, vraagt met Nov. een Zich te vervoegen 'e avonds na acht uren. 7667 6 Men vraagt, te Amsterdam, mot 1 Nov.: eene Zonder goede getuigen onnoodlg zich aan te melden. Brieven te adresseeren Weesperzyde No. 89. 7063 7 ongeveer 50,000 pond best ge wonnen MOOI. Te bevragen by G. TERDUII, Nooracheweg, Nieuwkoop. 7664 6 Opleiding ln Fransche en Engelsche Handelscorrespon dentie voor examen en praktyk. B. P. DU CBOIX, 7655 8 QecUpl, Correspondent. Oude Test 137 boven. Iemand, een vaat inkomen genie tende, vraagt ter leen, op nuler overeen to komen voorwanden. Brieven onder No. 7662 am het Bureel van het Leldsch Dagblad. van het 7678 10 Tabak- en Sigaren-Magazijn „DE ROOKENDE MOOR", Haarlemmerstraat 107. Beleefd aanbevelend, M. A. T. WALEN KAMP. Let op het juiste nummer. voor 768111 onderzoek van den Bodem, het verkrijgen van Drink-, Koel- en Fabriekswater, enz. Speciale Filterconstructie, welke nooit kan verzanden of verstoppen. Ds Directrice der Hoogere Burger school voor Melsjee geeft kennis, dat het 2de toelatingsexamen be ginnen zal op Vrijdag 30 Augaa- tas, te 9 uren, in het Schoolgebouw aan de Garenmarkt. De Directrice 7680 13 M. ENGELMANN. xs Begin Sept. aanvang der nieuwe Cursussen, ook privaat!63 en deavor- langd les aan huis. Loert yd 8 en 4 maanden. Prospectus ter inzage en inlichtingen te bekomen. a TAN BOSSEN, GedipL ln Dames-Confectie. Hooigracht 93. 7556 13 Yoor Staanplaatsen zich aan te melden by den Marktmeester tot en met 8 September a. b. 7677 13 Yoor Carousscls zyn geen plaatsen meer beschikbaar. De Burgomeeeter van Valkenburg, VAN OORDT. Valkenburg, 28 Aug. 1901. Mare 58. Voorhandende LEERBOEKEN voor H. B.-Sehool Jongens en Meisjes en het Gymnaslnui. Atlassen, Woordenboeken, School schriften, Agenda's en verdere School- benoodigdheden. 7669 13 van af 80 Cents, E— en hooger. Beleefd aanbevelend, Wed. A. BACKER, Papcngracht 4. 797 6 MAGAZIJN VAN W. MATVELD PA 1BBENSTEEG 7579 8 van nette Burgerlieden, die een vrye Kamer en een net en degeiyk Kosthuis verlangen. 6173 6 Adres: Papenstraat 4. Nog oenige nctlc MEISJES kunnen geplaatst worden aan da Maaetafe). Adres: Lammerm. No. 56. 7641 6 it Nieuwe Bjjn 21. 7682 li met npvensstaand merk, ls de beste, goedkoopst© en sterkste in het gebruik. Prys por knot van 1 ons 30 Cents. Verkrijgbaar voor Lelden by ïo: «2Q3 Haarlemmei straat Fabriekt* «n HirxieltmffJ. Solied adres voor alle soorten gemaakte Ondergoederen, Tncot-Goederen, Manufacturen, enz., enz. Groote sorteering in alio soorten Boezolams. 7600 24

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3