Keukenmeid, P. C., a p a Q S <3 a 12 Vervolgens werd de sloep propvol beladen met 77 jongona on grooter personeol, gerekend op gomiddeld 40 kilo per porsoon, dus to zamon ongevoor 3100 kilo. Deze proef diende om to zien of de vloer der boot, niettegen staande den last, droog zou bleven, wat workcl'O'iC liet geval bleek. Toon ging or eonig personeel uit on zou bet overigo gaan rooien om ln het midden van hot kalme Galge water te komen, want tot nog too geschiedden de proeren tegen den wal. Met acht riemen van vier meter Jengte ging de boot elechts langzaam het Galgewater op, omdat do riemen wegens de hoogte van het boord on van de luchtledige cylinders, niet genoeg water schenen te kunoen pakken. Deskundigen meenden dat do riemen minstens een meter langer zoudon moeten zyn of de cylinders liever lager, want do voorkeur werd voor roeien op zee aan kortere riemon gegeven. Nadat de boot weer aan wal was gekomen en er kiekjes waren genomen, was om twaalf uren de proefneming afgeloopen. De heer Mulió is voornemens met de sloep deel te nomen aan den wedstrijd om den Prix Pollocii te Havre. Hedenmorgen omstreek* tien uren is con aflatingspyp, welke diendo om don afgeworkten stoom van de fabriek in de Barbarasteeg weg te laten Joopen, gesprongen. Door den schok ontstond een gat in boven genoemde «teeg van een kub. meter, maar porsooniyke ongelukken kwamen niet voor. Door den rijksveldwachter v. d. M., ▼an den Haagweg, ls proces verbaal opgemaakt tegon een Leidenaar, wegens het plegen van huisvredebreuk to Zoeterwoude. De Haagsclie brandweer, door don portier gealarmeerd, bedwong in do gemeonto gasfabriek in den afgeloopen nacht een brand in een loods op het fabriekstorrein, waarin machinedeolen en materialen worden bewaard. Ofschoon de machinedeolen nog werden verwijderd is de schade nogal belangrijk. Gistermiddag is ook hot 1 y k v a n den maa, die Zondagavond op bet IJ op zoo treurige wijze met vrouw en zoon om het leven kwam, opgehaald. Dat de toestand van het 12 jarig knaapje Monseo8, uit Hoorn, dat mede in de vlet zat, niet zoo ernstig was als werd beweerd, blijkt wel hieruit, dat hij zich reeds weder by zijn ouders te Hoorn bevindt. Hy moet weder geheel hersteld zyn. Volgens zijn zeggen is hl), voordat de aanvaring geschiedde, uit de ,boot gesprongen en redde zijn zwemkunst hem het loven. Toch was het hoog tyd, dat .hulp werd geboden, daar zyn krachten hom reeds begaven. Hedenmorgen Is hot )yk van den derdon drenkeling, den zoon, opgehaald. (llbl.) Aan den Hassolterdyk, by Zwollo, zijn vier boerderijen door kwaadwilligheid tot den grond afgebrand. In Hongarije heeft een twoe- gevecht plaats gehad tusschen twee zestien jarige schooijongens, die beiden zich verbeelden hetzelfde meisje lief te hebben. Het gevecht had plaats volgens alle „regelen" op de revolver. Ken der baasjes kreeg een schot in de maag Sn yerkoert in levensgevaar. Frankrijk en Turkije. Aangozien de Sultan in gebreke is gebloven zijn beloften na te komen in zake de quaeslie der kadeD, heeft de Franache gezant te Kon- stantioopel alle relaties met de Oltomaansche regeering afgebroken. De onderhandelingen tusschen den Sultan •n den heer Constans, den Franschen gezant, hebben dus niet geleid tot een overeenkomst, zooals de jongste berichten deden hopen. De .Temps" meldt, dat de heer Constans te veel geloof hechtte aan de verzekeringen van den Sultan. Hy verwachtte, dat Abdoel Hamid, op grond der belofte, by de jongsto audiëntie afgelegd, een Iradó zou uitvaardigen betreffende den terugkoop der kaden. Inmid dels echter had de Sultan aan do .Compagnie dos Quais" gevraagd, zich te vergenoegen met een bloote belofte tot terugkoop zonder eenigen waarborg. Die weigerde de maatschappy beslist. De heer Constans, verontwaardigd over de handelwijze van den Sultan, verzocht nu de regeling der zaak volgens de gemaakte over eenkomst. En toen hy op dit verzoek, binnen den vastgestelden termijn, geen afdoend ant woord had ontvangen, heoft hy alle be trekkingen met do Ottomaansche regeering a/gebroken. Het schynt, dat de omkeering in de houding "van den Sultan, welke een beleodiging voor den .Franschen gezant is, veroorzaakt wordt door éo vrees yan den Sultan voor deRegeenngs- j>arty, die in den terugkoop der kadon voor 41 millioon, met het oog op den toestand der schatkist, een to groote geldverspilling ziet. Gemeenteraad van Allen, Voorzitter de burgemeester. Afwezig met kennis geving de heer A. btreog. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vast gesteld. Door den Voorzitter wordt modedeeling fedaan, dat ingekomen ie een telegram van daok- etuigmg narnens li M. de Koningin-Moeder en tntwoord op het door den Raad gezonden telegram; mede, dat is ingekomen eeD schrijven van don heer C. Nagtegaal, waarbij deze bedankt voor zijn lidmaatschap; wijders goedkeuringen van Ued. Staten op genomen Raadsbesluiten in zake gas fabriek en aankoop huis Bruggestraat, enz Mot algemeene stemmen wordt vervolgens goedge keurd het voorstel tot het aangaan der roa- tant-geldleening, groot f 27,000, en wel op den voet der vorige leeniDg ad ƒ33,000, met de daaiuit voortvloeiende wijziging in de be grooting. Een ingekomen voorstel met conditiën voor don aanleg eoner waterleiding van den heer F. A. de Jong te 'a-Gravenhage wordt op voorstel van den voorz. gorenvoyeerd naar de bestaande commissie voor de waterleiding. Hierna worden de heeren Van Abshoven, Van Dobben en l)e Jong door den Voorzitter benoemd tot commissie van onderzoek der geloofsbrieven der nieuwe raadsleden en wordt de vergadering zoolang geschorst. Ra heropening wordt by monde van den hoor Van Absboven geadviseerd tot toe lating, als zijnde alle stukkon correct bevonden. Vervolgens wordt gelezen het rapport der liuan- eieelo commissie, strekkende tot voorloopige vast stelling der gemoenterekening dienst 1900, groot in ontvangst 25,077.10* in uitgave /23.020.625. Dienovereenkomstig wordt besloten. Bij- de hierna volgende benoeming van een lid voor de gaacommissie, wordt met 8 stemmen ge kozen de heer JKemink; als plaatsvervangend lid met 5 stemmen, de heer De Jong. Beiden aan- ▼aarden hun benoeming. Op 7uag tm ica niemand der leden het woord vragende, wordt de vergadering gesloten. 367ste STAATNLOTERIJ. Trekking va» Donderdag 22 Ang. 8de Klasse. 4de Lijst. No. 10625 f300. Nos. 7658,10359, 15612 ƒ100. Prijzen van f 15. 465 2812 6123 7643 8568 11253 13744 15170 17493 876 93 33 7897 8914 11338 55 16355 17638 1013 3131 6164 8082 30 11713 13933 15545 1 8479 1232 3737 6322 8217 45 11889 14138 16023 18799 1329 41 6431 8399 10025 98 14227 16203 19099 1807 3866 6570 - 8456 10119 12455 14445 1 6385 19604 2276 4438 6767 853» 10244 12984 14635 16494 19908 2328 4549 6966 8753 1 0538 13056 14649 16366 20523 50 4780 7227 9274 10665 87 14382 17003 71 2470 4910 7374 8477 10769 13187 14958 17482 20793 75 5092 7427 95 11017 13708 Fouten in de 3de Klasse 8de Lijst: 7706 m. x. 7762; 13136 m. z. 16136; 17417 m. z. 17415. Verliezen van liet Enyelscbe leger, zooals dis voorkomen in de „Daily Graphic c a ■o 1 i a ■O a O O a O O a 3 s* O rt 17 Aug. 6 2 19 3 5 1 11 20 3 6 2 21 5 20 1 20 22 23 Totaal 1; Gcveilde percoolen, Veiling notaris D. K. J. Schoor, te Voor schoten. Het heerenhuis „Neyonburgh", te Was senaar, in bod /9100, verkocht voor 13,500, aan J. Hooft Graafland. Do oorlog tusschen Engolaud on Transvaal. Naar uit 'e Gravenhage aan de Berl. „Lokal- Anzoiger" wordt medegedoold, heeft dr. H. P. N. Muller, de vertegenwoordiger van den Oranje-Vrijstaat, op de vraag hoe thans de stand van zaken in de Kaapkolonie is, geant woord: „U treft het zeer gelukkig, ik heb zoo juist van betrouwbaren kant uit Zuld- Afrika een bericht gekregen, dat zelfs myn verwachtingen overtreft. Naar my nameiyk medegedeeld wordt, hebben elf of twaalf duizend Kaapache koloniston de wapenen opgenomen. Myn berichtgever schryft vorder: De toestand hier wordt zeer kritiek. Do Engelscheu zyn radeloos. Zij houden alle berichten op, opdat die Kaapstad niet zullen bereiken. Alles wat men daar te hooien krijgt, is loutor leugen. De geheele Engelscho politiek alhier zal spoedig ineenstorten, en Engeland zelf zal hier zijn macht geheel verliezen. Geheel anders luidt daarentegen het onder staande. Reuter's correspondent to Kaapstad seint nl. het volgende telegram over den toestand in do Kaapkolonie (zooals de correspondent zich dien voorstelt): De voortreilelyke samonworking der colon nes onder generaal French heeft het gevolg gehad, dat do Boerenmacht, die nog in de kolonie ovorbiyft, geheel gedesorganiseerd is. Foucbó trekt in de buurt van Jamestown oogenschynlyk doelloos heen en weer, volgens de laatste berichten rukt hy in noordeiyke richting op. Commandant Myburg isdeKraal- rivier ten noordoosten van Jamestown overge trokken mot 150 man. Commandant Van Reenen, die er niet in geslaagd is den spoor weg by Achtertang over te trekken, zoekt thans een andoren uitweg. Lategan's com mando is laat8teiyk ln den omtrek van de brug van Colesberg gezien. In verschillende dealen der kolonio bevinden zich nog kleiue afdeeiiogen Boeren, die erg in het nauw gebracht worden, hoewel zy buiten den kring van French's krygsverrich- tingen zyn. De „Times" verneemt uit Kaapstad, dat het K.iapsche parlement weer zonder opgave van redeuen tot 18 September verdaagd is. De correspondent van de „Standard" te Pretoria geeft nog eenige bijzonderheden over het gevecht by Bronkhorstspruit op Zaterdag j.l. Een Boerenmacht van 600 a 700 man was onder aanvoering van Trichardt doorge drongen tot op ruim 30 K.M. ten oosten van Springs, waar 120 manschappen van de Engelscho politie en verkenners hot Boeren- kamp aan drie zyden omsingeldon. Voordat de Éngel8chen echter de insluiting konden voltooien, ontsnapten de overrompelde Boeren door de open gelaten ruimte; zy sprongen op hun paarden en galoppeerden weg. De Boeren krogen er geducht van langs, zy lieten 23 lykon achter. Korten tyd later horstelde de vijand zich van zyn paniek en volgdo het Britsche deta chement tien niyien ver, totdat een tweede Boorenmacht verscheen die onzen terugtocht nog meer bemoeiiykte. Wy waren ten slotte geuoodzaakt tien van de elf gevangenen in vryheid te stellen en veertien man achter te laten wier paarden doodgeschoten of uitgeput waren door den langen rit. Lafïan's correspondet te Pretoria verhaalt de toedracht eenigszin» anders. Na het ver haal van den ovorval en de vlucht der ver raste Boeren veitïlt hy vorder: „Toon onze maunen terugtrokken, vonden zy hun terugtochtsweg versperd door een troep Boeren. Er onstond een gevecht van man togen man. Drie Boeren vielen op kapi tein Wood (den Britschen bevelhebber) aan en slaagden er in hom van zyn paard te trekken. Kapitein Wood sloeg een hunner met zyn rijzweep in het gezicht, groep zyn geweer, steeg op en ontsnapte". De „Standard" verneemt uit Kaapstad, dat eonigo Australiërs, die de Tranevaalsche vier kleur uit hot bureau van „Ons Land" zagon wapperen, het gebouw binnendrongen, de Boerenvlag neerhaalden en in het openbaar onder het gejuich van het publiek verbrandden. Kolonel Thomeycroft's colonne ls van Brand- fort naar Mequatlingsnek getrokken, waar een scherp gevecht geleverd werd, en mar cheerde vervolgons naar Allwal-Noord vla Wepener en Rouxville. Mequatling ligt even ten noorden van Ladybrand in den oosteiyken Vrystaat. Hot district Wepener, zegt een telegram in do „Times", werd schoongeveegd. Er zyn 36 Boeren op dozen tocht gevangen genomen, waaronder twee veldkornetten. Zes hunner zyn te Bloemfontein aangebracht. Luitenant Baily heeft Boeren gevangen genomen en een hoeveelheid vee buitgemaakt ten noorden van de Modderrlvier. Honderd en vyftig burgers hebben weer den eed van getrouwheid afgelegd. Landdrost Wannenburg, van Johannesburg, die deel genomen heeft aan het gevecht te Ylakfontein, hoeft, volgens te Rotterdam ont vangen berichten, medegedeeld, dat het verlies der Boeren in dit gevecht 9 dooden en 16 gewonden was. Van het Engelsche bericht, dat de Boeren 57 dooden op het slagveld hebben achtergelaten, is dus niets waar. Ook moeten de Boeren niet alleen in het bezit der Engelsche kanonnen zyn geweest, doch deze ook hebben behouden. Een telegram uit Middelburg (ln de Z.-A. Republiek) vau 2 Augustus geeft byzonder- hedon omtrent oen gevecht in het dal van de Selousrivier. Uit do bosschen, die het smalle dal om zoomen, werd een hevig vuur geopend op den trein van generaal Walter Kitchener's leger. De Britsche artillerie verdreef de Boeren uit het bosch, terwijl de cavalerie hun stelling trachtte om te trekken. De EDgelschen namen een lager, een pompom en een vernielden pompom. De Boeren ontkwamen natuuriyk. De beido pompoms waren twee maanden geleden den Britschen troepen ontnomen. Deze kleine byzonderheld was tot dusver verzwogen. In het dal vonden de Engelsche troepen tal van Boerengezinnen, die zich verborgen hadden in slim bedekte schuilplaatsen. Reuter seint ook uit Middelburg dat het thans zeker ia dat Kritzinger met Wessels, Pyper en ongeveer 150 man do Oranjerivier weer is overgetrokken. Hy heeft getracht de spooriyn over te trekken, maar het geschut vuur van een geblindoerden trein belette dat. Vier Boeren werden daarby gewond en 30 paarden gedood, terwyi eenige zadels en ge weren werden buitgemaakt. „Havas" verneemt uit Kaapstad, dat generaal French het gebruik heeft toegestaan van tweewielers, die over de spoorwegrails loopen en een snelheid kunnen bereiken van 48 kilometers in het uur, terwyi men bezig is met hot maken van een motor-rywiel, dat met een vaart van 64 kilometers over de rails zal kunnen loopen ten behoeve van den patrouilledienst. Of hy daarvan veel genoegen zal beleven, mag betwyfeld worden. Kritzinger, die weer in den Vrystaat is, etak de Oranje-rivier over by Frans-drift en Hoek-drift. Een sterke Britsche patrouille kwam, als gewooniyk, te laat om hem den weg af te snfldon. Hy wordt nu in den Vry staat nagejaagd. Zaterdag jl. is, om welke redon wordt niet gemeld, de hoofdredacteur van de „Daily News", de heer R. C. Lohmann, een bekend tegenstander en vurig bestrydsr van den oorlog, afgetreden en opgevolgd door den heer Edwards, tot nu toe directeur van het blad. Lehmann, wiens benoeming slechts tydeiyk was, volgde den lOden Januari E. T. Cook op, die de leider was geweeat van de tot dien tyd door de „Daily News" voorgestane Imperialistisch-liberalo nchtiDg. De bekeering der „Daily News" tot haar oude opvattingen, die haar met de „Star" tot het pro-Boer blad by uitnemendheid stempelt in de oogen harer tegenstanders, schynt haar stoffelyk niet tot schade te zyn geweest. En de felheid, waar mede de Tory-pers, vooral de „Pall Mali Gazette", haar bestrydt, toont wol, dat de politieke invloed van de „Daily News" er onder Lehmann's leiding ook niet op achteruit is gegaan. Volgens een statistiek van het Engelsche ministerie Yan oorlog zyn tot dusver 100,000 flesschen bier en gingorale daags naar Zuid- Afrika gezonden. Het gevolg hiervan is ge weest, dat eaorme hoeveelheden flesschen in Duitschland moesten worden besteld, maar niet konden geleverd worden, daar de fabri kanten wilden, dat het ministerie zich voor vyf jaren zou verbinden, zoodat men zich toen heeft moeten wenden tot een groot handels huis te Nieuw-Yoik, dat nu alle ledige flesschen ln de hotels laat opkoopen ter verzending naar Engeland. Volgens de „Daily Express", is de EDgel- sche regeenng op het oogenbllk doende met de uitzonding van 3000 oificieren en man schappon en 865 paarden naar Zuid-Afrika. Een aantal mynwerkers van de May, Chines en Robinson-mynen, die weigerden te werken voor 5 shillings daags, zyn uit Johannesburg naar de kust teruggezonden. Een Fransch beursman, die pas uit Den Haag is teruggekeerd, vertelt het praatje, dat de vertegenwoordigers der Boerenrepu blieken geen middelen meer hebben en slechts betalen met aandeelon der Ned. Zuidafnkaan- scbe Spoorwegmaatschappy. De laatste „Punch" bevat een plaat, waarop Kitchener is voorgesteld, voor zyn tent de jongst aangekomen Engelsche bladen lozende, welke lectuur hem tot den uitroep verlokt: „Het Parlement verdaagd 1 Korhoenders by de vleet 1 Zeilwodstrydon in vollen gangl Ik ben benieuwd, wanneer w y onze vacantia zullen krygen 1" De „Brittannic" is uit Melbourne vertrokken met 287 man aan boord, die reods in den oorlog hebben gediend en zich wederom by hot Britsche legor in Zuid-Afnka willen aan sluiten. De verliezeniyst vermeldt 6 man gesnouvold, 15 gewond, 1 vermist in verschillende ge vechten; verder 16 aan ziekte overleden, waaronder nog 3 aan bekomen verwondingen. De begrafenis van mevr. Kruger. Omtrent de begrafenis van mevrouw Kruger op 21 Juli te Pretoria wordt aan „De Hollander" het volgende geschreven: De lykdienst werd gehouden ln onze kerk (in de Dopperkerk) en geleid door ds. Bos man, van Pretoria, predikant der Neder- duitsch-Geref. kerk. Om 3 uren inden middag nam de lijkdienst een aanvang, doch een uur voor dien tyd waren er reeds duizenden belangstellenden ln en om de kerk. Het kerk gebouw was meer dan vol, en onder de treurige, doch indrukwekkende tonen Yan het orgelspel betrad ds. Bosman den kansel. Z.Eerw. opende den lykdienst door te laten zingen het 8ste vers van Psalm 103, daarna las hy Openbaring 7 van vers 9 tot het eindo en vervolgens Riehteren 67 doze woorden „Een moeder in Israël". Spreker schetste de overledene overeen komstig deze woorden als een moeder in Israël in den volsten zin van het woord. Zy had zich als zoodanig in haar leven geopen baard en wel op tweeërlei manier, op natuur iyk en geesteiyk gebied. Op natuuriyk of liever op maatschappeiyk gebied, als een, die medeleefde met baar volk, waarvoor ze leefde, voelde eu bad. Zy was één met ons volk, zy was het eigendom van ons volk. En wie, ja wie, zoo vroeg spreker, zou haar plaats innemen? De toekomst zal het leeren. Doch ook geesteiyk was zy een moeder in Israël, een voorgangster, een voorbeeld voor haar volk. Dit was zy niet alleen voor do geloof8genootsn van haar eigen kerk, noen, ook voor haar medechristenen buiten haar kerkgenootschap. Spreker was meer dan eens, na een gesprek met haar over het inneriyke, over het ziele- leven, geheel verkwikt en opgeruimd ver trokken. Het deed hem goed weer eens met haar to hebben gesproken, met haar, zoo zacht van aard, zoo goed van hart en ruim van geest. Zy kan ons allen als voorboeld dienen. Daarna sprak Z.Ew. een kort woord van troost tot de nagelaten familiebetrek kingen, die hun moedor in huis nu zouden missen. In het gebed vorwyide spreker by den Pre sident. Hy zeide: allen zouden zeker denken voelen voor en bidden met den President ln deze weg van zware beproeving. In het laatst van zyn gebed smeekte hy den Aller hoogste, dat Hy in genade op oua land en volk neder wilde zien, opdat er spoedig een einde mocht komen aan dezen treurigen oorlog. Ten slotte werd nog gezongen Psalm 25 7 en 8, met een kleine verandering in het achtste vers als van toepassing op den President. „Zie op hem in gunst van boven", enz. Na het uitspreken van don zegeu verliet de menigte het kerkgebouw. Men kon het aan de men8chen zien, dat een ieder onder den indruk van het oogenblik verkeerde. Na afloop van deze plechtigheid werd het stoffelyk overschot der overledene grafwaarts gebracht, om daar in een eenvoudige groeve nedergelsteo te worden. Achter de lijkwagen volgden de familieleden, een groot aantal vrienden en bekenden en een ontelbare menigte belangstellenden. De lykkist werd gedragen door de ouderlingen en diakenen der kerk. Aan de groeve werd door een der oaderlingen gelezen Ps. 103 en naar aanloidiug van dezen Psalm een kort woord gesproken, waarna ds. Bosman met dankgebed deze plechtig heid sloot. Mavlittoorlchton. Delft) 22 Aug. Granen werden hedon prijs houdend verkocht. Witte Tarwe f 6.a f 7.90. Roode f a f Rogge f 4.60 a 6.20. Zomergeret f a f Gbevalier f a Havor 3.26 a f 3.30. Groene Erwten f a f Bruine Boonen f a f Paardenboouen f a f Duivenboonen f a Koolzaad f 9.26 a f 10.Kanariezaad f 6.— a f 7.26. Hennepzaad /7.26 a /7.60 per HL. Boternoteering: 60—/ 61. Woorden, 21 Aug. Kaas. De aanvoer ter markt op heden bedroeg 268 partyen. Prijs van Goudsche 1ste soort 23.a 26.,2dosoort/ 19.—a22, zwaardere fa fEdammer late soort 26.a per 50 KG. Handel vlug. Telegrammen, LONDEN, 22 Aug. RO.) De „Times" be vat eon artikel, waarin opgekomen wordt togen de voorwaardeD, die, naar de Beriynsche correspondent meldt, door de Engelsche regee ring aan de aandeelhouders van don Neder- landsch-Zuidafrikaanschen spoorweg zyn aan geboden. In dat artikel wordt uitvoerig aangehaald het schryven van Van Kretschmar, gewezen op zyn getuigenverklaring voor de commissie voor de schadeloosstellingen, en het besluit, dat alles, wat de aandeelhouders te vorde ren hebben, en alles, wat de publieke opinie zou erkennen, dat welke regeering ook hun zou kunnen toestaan, is: een goedgunstige geldelijke tegemoetkoming, naar een billyke schatting van de waarde van hun bezit, zooals zy het overdroegen, met aftrok van de vol ledige vergoeding voor de onwettige nadoelen, die zy ons hebben berokkend. PARIJS, 21 Augustus. (li. 0Een telegram uit Toulon aan de „Patrle" meldt, dat, in verband met den ernstigen keer, dien de zakon in de laatste dagen tusschon Frankryk en Turkye hebben genomen, ds tweede vloot- diviaio, aan welke gelast is zich voor 7 dagen van levensmiddelen te voorzion, thans ligt to wachten op het bevel om naar de Levant te stevenen. BERLUN, 21 Augustus (V. R. C.) De dag bladen van alle partijen Jaten zich scherp uit, sommige toonen zich zelfs bepaald ontzet over het gisteren door het militaire hof te Gum- binnen gevelde vonnis ln het proces wegens den moord op Krosigk. Zy spreken de ver wachting uit, dat het doodvonnis, tegon Martens uitgesproken op de een of andere w\jze ongedaan zal worden gemaakt, omdat anders zooala byv. de „National Ztg." echryft het vonnis gedurende langen tyd zal nawerken als eeu zware belee&fing van het rechtsgevoel. LONDEN, 22 Augustus. HblDe Parysen*, correspondent van de „Times" zegt, dat er' weinig opgewondenheid is in Parys over het geschil van Frankryk met Tuikflo. SMALDEEL, 21 Aug. (R O.) Eenige nachten geleden verrasten kolonel Parker on majoor' Cunoces8in Haasbroeks commando by Doorn-i berg. Zeven Boeren worden gedood, 2 gewond, en 21 gevangengenomen. MIDDELBURG, 19 Augustus. (R. 0.) Een, kloin gedeelte van Smits commando had oen! gevecht met eon patrouille Borkshires op! 17 Aug. Scheepers commando vocht met luitenant* Alexander op 16 Augustus hy Misgunt. v BOELOEWAYO, 20 Aug. (II. 0.) Een! expeditie is va» hier vertrokken om de. kolenvelden to Sungwe volledig to oxploitoeren.| LEIDEX, 22 Augustus. Thsrmomotorstan Igisteravond om 8 uren 17J C. 62.6° Fahrenheit, hedenmorgen1 om 8 uren 173 C. 62.6' F., 'a middags om 12 uren 21.5° C. 70.7J F., 'a namiJdags om 4 uren 20.5° G. 68 9° F. De heer W. K. C. Antheunissen, chef- bouwkundige van het Departement van Marine, gaat in het begin dor volgende woek naar den Hoek van Holland, waar dan eenigoj Fransche monteurs een nieuwe lichtinstallatie op het Noorderlioofd opstellen, ter vervangingJ van do vroegere, door de aanvaring van de f „Holland" onbruikbaar geworden. Te 's Gravenhage is in den ouderdom van ruim 60 jaar overleden de hoer J. F. van Lakervo.'d, gepens. hoofdingenieur by den waterstaat in Ned.-Indiü, uit welko betrekkmg hy in 1890 op zyn verzoek eervol werd ontslagen. Het stoomschip „Amsterdam" vertrok 22 Aug. van Rotterdam naar Nieuw-Yorkj de „Bergedorf", van Java naar Amsterdair>„ j arriveerde 20 Aug. to Colombo; de „Bundos-' rath" (thuisreis) vertrok 19 Aug. vau Mozam bique de „Gedé", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 21 Aug. van Port Said; de „KoniDgin! Wilhelmina", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 22 Aug. van Perim; do „Kronprinz"; (uitreis) vertrok 20 Aug. van Delagoabaaide t „Prinses Sophlo", van Batavia naar Arnstor- dam, passeerde 22 Aug. Gibraltarde „Reicha- tag" (thuisreis) vertrok 20 Aug. van Napel6 de „Soembing'*, van Batavia naar Rotterdam, j passeerde 22 Aug. Dover; do „Prins Maurits" arriveerde 21 Amsterdam. Aug. van Paramaribo tf Seliietoefeniugen te Katwijk. Do Burgemeester der gemeente Leiden brengt j by dezo ter algemeene kennis, dat, volgens be- nebt van den heer kolonel commandant van bet 4do regiment infanterie, op Zaterdag 31 Augustus a. s. geon schietoefening met burger- j pereonen te Katwijk zal worden gehouden. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 22 Ang. 1901. F. WAS. ADVERTENTIËN. Ondertrouwd JACOBUS J. WIGGERS RIEMKE v. d. VOORT. Leiden. 7523 5 Getrouwd BARTHOLOMEUS Th. A. ALOFS en APOLLONLA M. C. SPOORMAN, die hiermede, ook namens weder- zyd8che Familie, hunnen harteiyken dank betuigen voor de talryke biyken van bolangstelhng, by bun liuweiyx ontvangen. 7622 11 Leiden, j 22 A 19Q Rotterdam, Getrouwd Dr. D. MAO GILLAVRY jen A. Y. S. MATTHES. Amsterdam. hilvarum. 22 Aug. 1901. Do Heor en Mevrouw MAC GIL LAVRY—Matthïs betuigen, ook namens de wederzydschG Familie, hun dank voor de vele bewyzen van bolaugstellmg, by hun huwoiyk onder vonden. 7501 13 Getrouwd HERMANUS VAN BORSELEN Az. en JELTJE MEIJER. Amsterdam, 22 Aug. 1901. 7502 5 Heden ovorleod te 's Gravenhage, tot myno diepe droefheid, myn Innig ge liefde Echtgenoot WILLEM ALEXAN DER GROEN, in leven Arts to Goe dereode, m den oulerdom van luim 30 jaar, my nalatende oen Zoontje, te jong om dit smai telyk verlies te beseffen. Mede namens wedorzydscho Familio Mevrouw do Wed. W. A. GROEN, 1} aksei.. *8 Grayknhauk, 21 Augustus 1901. (Zoutmanstraat 86.) Bezoeken kunnen niet worden af gewacht. 7617 16 Herhaaldeiyk word tot. infl hot verzoek gericht om zwakke Kinderen voor 4 weken in de Soflastichlmg lo plaatsen. Enkelo zyn er in Juli en Augustus reeds met zeer goed gevolg geweest. Ook nu zyn er nog waar voor bet volgens medische verklaring hoog noodig is. Wie my niet gelde- lyke bydragen in deze zaak bteunen wil, wordt vriendeiyk verzocht dezelve te zenden: Sterrenwacht 67. Mevrouw <1. SAXDll HAIilHJVZEX- 7481 14 VAN VOLLENHO"VEN. 1 November gevraagd: een good kunnende koken en werken. Brieven Bur, v, d. Blad No. 7480. 6 b '4 "h f* CO Pi 'H M

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3