ADVERTENTIËN. Gpuasiiioi te Leideu. TE HUUR: porgon te halftien en 's avonds te halfzeven* da. R. van der Kamp, van Axel. Noordwükerhout: Zondag-voorns t* tien uren, de heer Boeke, cand. tot den H( ï)ionst. Geen Zondagsschool. Woubrugge: Ned.-Hor v. Kerk. Zondag- nam. twee uren, ds. W. Klercq, pred, te Koudekerk. Geref. Kerk. 's Yoorm. tien uren en *a avonds Jialfieven, da. de Koning, van Uithoorn. )0e oorlog tusschen Engeland en Transvaal. Lord Stanley heeft in het Lagerhuis mede gedeeld, dat de regeering lord Kitchener had geseind, dat de uitvoering van Kritzinger's droigement het doodschieten van Kaffers in Engelschen dienst, die in handen van de koeren vallen in stryd zou zyn met de gebruiken van boschaafde oorlogvoering, en dus alle personen, die last gaven tot dergelijke daden of ze uitvoerden, ingeval van gevangen neming, onmiddellijk voor den krijgsraad ge dagvaard en, indien zi) schuldig bevonden worden, ter dood gebracht moesten worden. Bennet Burleigh meldt uit Heilbron aan de '„Daily Telegraph", dat de Boeren blikbaar voorraden en koloniale waren door Basuto- land kragen, want kolonel Rimington heeft Jn buit gemaakte wagens blikken koffie, bloem enz. gevonden. Te Heilbron is een groot concentratie-kamp «n oen Kaffer-locatie opgericht. Uit Pietormaritzburg wordt aan de „Daily Mail" geseind, dat het uitlanders-regiment van de Imperial Light Infantry op hot punt staat ontbonden te worden. SZet Natalsche parlement is Woensdag tot 76 September verdaagd. Kolonel Spens moet in het district Heilbron met goeden uitslag werkzaam geweest zijn, on veertig Boeren „gevangengenomen hebben." De correspondent der „Standard" te Durban meldt, dat, volgens een bericht, ontvangen door den officier, die belast is met de werving voor Bethune's bereden infanterie, een eskadron 3»n dat regiment hevig gevochten heeft met «en Boerencommando by Sterkstroom in de Kaapkolonie. De Engelschen werden „erg in tiet nauw gebracht", maar behielden hun •telling totdat zy versterking kregen, waarna ky de Boeren op de vlucht joegen. Het heet nu, dat de families, die uit het district Waterkloof worden weggevoerd, ver heugd zyn doze plaats te verlaten, daar hun 'positie onhoudbaar was. Zoolang de Britsche 'colonnes weg waren, teerden de Boeren op hen,, waardoor zy de verdenking van de JJritsche overheden op zich laadden. Hoe weinig de Engelschen baas zyn zolfs tn den naasten omtrek van de groote steden |in de Republieken biykt wel uit een bericht 5iit Johannesburg meldende, dat de Boeren ie posten om de stad geregeld aanvallen. De correspondent voegt erby, dat ze even geregeld worden teruggeslagen met byna geen verliezen voor de Engelschen. Te Middelburg In de Kaapkolonie zyn zeven gevangenen voor den krygsraad gebracht onder beschuldiging den vyand te hebben geholpen^ Uit-een bericht van Laffan's bureau blykt, lat de Boer, die te Pretoria den politie-agent Moodie verwondde, een spion was, die den onzydigheidseed had afgelegd, maar zich later ppniouw by een commando had aangesloten *n de atad weer was binnengedrongen. Het laatste middel De in ons vorig nommer telegraphisch medegedeelde onbeschaamde proclamatie van Kitchener aan de nog te veld staande Boeren, die haar wedergade slechts vindt in de annexatie-proclamaties van Roberts, zal, zegt de „N. R. C.", ongetwyfeld oen storm van verontwaardiging in de niet door Londensche beurs-„ jobbers" gefinancierde pers op het vasteland als in Groot-Britanniö zelf doen uitbreken. Het blykt uit het telegram al terstond, dat Kitchener zelf niet aansprakeiyk gesteld kan worden voor de ignobele bedreigingen, waar mede Engeland poogt ten koste van het laatste restje van zfin militair prestige, de Boeren na twintig maanden stryds er eindeiyk onder te krygen. Op aanstoken van de Natalsche regeering, die waarschyniyk het langdurig derven van inkomsten uit het verkeer met Transvaal te zwaar wordt, en (die vreest dat de herhaalde Invallen der Boeren in het district Dundee, ja, in de 'geheele streek ten noorden van Kliprivier tot een soortgeiyken toestand zal leiden als in de Kaapkolonie, heeft de Engelsche regeo- ring Kitohener gelast het treurige document in het licht te geven. Sir Alfred Milner is 'zoo welwillend geweest den Boeren vier weken bedenktyd te bezorgen, door voor te stellen 15 September als fatalen termyn te bepalen. Natuuriyk zal het heeten, dat deze vier weken den Boeren zyn toegestaan, opdat tot in de verste hoeken van het land de proclamatie behooriyk bekend worden kan. De eïgenlyke reden ia even natuuriyk, dat Engeland voelt, |dat het, vooral ten gevolge van de uitbreiding van den Kaapschen opstand, met anelheid naar den afgrond yit, en weet, dat het ver loren is, wanneer het den Boeren niet vóór den zomer een doodeiyken slag kan toe brengen. Het is voor de achtenswaardige ontwerpers dezer proclamatie echter te vreezen, dat zy in hun goedheid te ver zyn gegaan, en dat vóór 15 September de Boeren al weder |in volle actie zyn. Het veld begint in deze 'dagen al belangryk beter te worden en, zooals men weet, hangt de beweeglykheid en de 'gevechts waarde der commando's ten nauwste 'met den toestand van het als weide dienende ;veld samen. Maar nu de proclamatie zelf. Het is niet waarschyniyk, dat men in Engeland zelf zich veel illusies maakt van de uitwerking der immoreele bedreigingen,-in dit document ver vat. Geon verstandig monsch toch zal ge- looven, dat de Boeren zich door zoo iets zullen laten afschrikken om den stryd door te zetten. De offers, die ven hen reeds gevergd zyn, door hun vaderlandsliefde, styn van dien aard geweest, dat er hoegenaamd goen reden be staat om aan te nemen, dst het vooruitzicht van mogeiy ke levenslange deportatie, voor het geval zy inderdaad gevangengenomen worden, of de wederrechielyke roof van hun bezittingen, de Tranavaalsohe en Yrystaatsche Boeren meer zullen afschrikken van volharden in het verzet dan zy het de Kaapsche rebellen gedaan hebben. Integendeel, de „N. R. Ct." koestert de innige overtuiging, dat deze proclamatie eon wonderbare uitwerking ten goede zal hebben. De Boeren zyn, ook zonder dat het hun door hun Europeesche vrienden verteld wordt, aonder dat millloenen en millloenen bewonderaars in de geheele wereld het hun geestdriftig toeroepen, wys genoeg om te beseffen, dat het machtigste ryk der wereld och armoi zyn laatste troefkaart in blinde verbolgenheid over een slecht opgezet, slecht gespeeld en daardoor bedorven spel op tafel gooit. Zy zien nu met eigen oogen wat ze waard zyn als vyanden; hoe John Buil erkennen moet, dat hy met soldaten, wit en zwart, het niet met zyn taaie tegenstanders klaar kan spelon. Deze aartsdomme proclamatie, stellig een der prachtigste flaters uit de geheele Engelsche politiek in Zuid-Afrika, die toch al zoo eenig ryk aan misslagen ls, zal de Boeren met voldoening vervullen en hun een juist begrip van den waren stand van zaken geven; hun leeren, dat hun schier bovenmenschelyke vol harding niet vergeefs is geweest, en hun tevens nog eens zeggen, hoe hot hun duurste en allerhoogste plicht is liever onder te gaan met hun geheele ras dan ook maar een duim breed gronde „pad te geven" voor een vyand, wion middelen tot onderwerping, als in deze proclamatie vervat, vooral die nieuwe, walge- lyke bedreiging tegen weerlooze vrouwen en kinderen, dank zy een demoraliseerenden oorlog van byna twee jaren, niet meer te laag on to onwaardig zyn. Twee vragon doen zich op by het lezen van deze Engeland's openiyke erkenning van onvermogen en xedeiyk verval. "Welke houding zullen de mogendheden tegenover een dergeiyk brutaal optreden aannemen, een brutaalheid, die natuuriyk buiten Engeland maar niet zoo goed te praten is met een: „Wy kunnen niet anders." Zal, als de regeeringen weder zwygen, de publieke opinie zich niet eindeiyk eens zoo doen hooren, dat de geheele wereld de zaak der Boeren tot een bron van complicaties maakt, waarmede de regeeringen tegen wil en dank rekening zullen moeten houden? Een tweede vraag is deze: Wat zullen do Boeren doen? Er kan nauwelyks twyfel bestaan of zy zullen représaille-maatregelen nemen. Dit zal ln Engeland tot nieuwe barbaarschheden aanleiding geven, en het is te vreezen dat do oorlog in oen phase van diepe ontaarding komt, waarvoor alleen Engeland's politiek verant- woordeiyk is. De moord op groote schaal op vrouwen en kinderen in de kampon staat nu al op hot programma. Do vrouwen en kinderen van hen, die bly ven vechten, zullen te hunnen eigon ko9te gevoed en onderhouden worden. Hoe de vrouwen en kinderen van hen, die vechten biyven, maar geen aardscho goederen bezitten? Kan men zich een weerzinwekken der voorbeeld van een weloverlegden moord in het groot voorstellen? Zal men zich in Europa en Amerika ook zelfs geen rekenschap geven van de weergalooze onmenscheiykheid van die zinsnede in de proclamatie? Zal men van Engeland niet met geweld desnoods het recht eischen die rampzaligen ten minste te. voeden en te kleeden Dat ieder, die zich zyn plicht als mensch bewuöt is, nu luider dan ooit zyn stem toch verheffe tegen de gruwelen In Zuid-Afrika, die hun toppunt schynon te zullen gaan bereiken. Het „Berliner Tageblatt" en de „Frelslnnige Zeitung" verklaren, dat Kitchener's laatste proclamatie betreffende verbanning van stry- dende Boeren, alle regels van volkenrecht in het gezicht slaat. DUITENLANDe Frankrijk. Prins Henri van Orleans is gisteren te Saigon overleden. Hy was de oudste zoon van den her tog van Chartre8, oom van den tegenwoor- dlgen hertog Philippe van Orleans. Hy werd den 16den October 1867 op het kasteel Ham geboren en maakte zich naam als ontdek kingsreiziger. Hy ondernam zyn eersten tocht met Bonvalot van Parys, over land door het binnenland van Azlö naar Tongking (1889 1890) en deed kleine reizen in Achter-Indiö, met name in Siam en door Madagascr. In 1895 ondernam hy een reis door Achtor- Indiö van Tongking naar Assam, waarvoor het Paryeche Aardrykskundig Genootschap hem een gouden medaille verleende. Later bereisde hy Abessynlö en hy was thans op een reis door Thibet en China, waarop hy ernstig ziok naar Saigon werd overgebracht. Daar is hy gestorven aan een leverkwaal. Een politieke rol hooft de prins niet gespeeld. Eenmaal heeft hy op niet zoor gelukkige wyze de aandacht der wereld op zich gevestigd door tydens de beroeringen der Dreyfus-zaak majoor Esterhazy in het open baar de hand te drukken. Hy heeft deswege aan heftige aanvallen blootgestaan on heeft gevaar geloopen na zyn terugkeer in Abes- syniö door de nationalistische party te wor den gebruikt als agitatie-middel tegen de Republiek, maar de prins hield zich zeer op een afstand en wist een vertooning te ver- myden, die aan zyn persoon en zyn naam meer schade dan voordeel hebben gebracht. Prins Henri hoeft enkele van «yn roisbeschry- viDgen uitgegeven. Duit£M3lilan<3* Op verlangen van de overleden keizerin Friedrlch zal de ter-aarde-bestelling van haar ïyk in de Yredeskerk by Potsdam zoo een voudig mogeiyk en in beperkten kring plaats hebben. Daarom zal er geen rouwplecbtigheid xyn op het paleis. De rouwstoet zal ook door geen enkele straat van Potsdam trekken, maar heel stil door het koninklyke park van Saussouci, dat met een ondoordringbare heg van soldaten wordt omringd, naar het mauso leum in de Yredeskerk gaan. Daar sullen twaalf onderofficieren de kist door de zullon- gaandery naar de marmeren groove dragen. De. Persius, die huispredikant en godsdienst leeraar is geweest in de familie van keizer Friedrich, zal daar hot ïyk inzegenen. Ds. Persius, die de vryzinnige richting op gods dienstig gebied is toogodaan, genoot de by- zondere gunst van de overledene. Hy is ook de eerste godsdienstleeraar geweest van den tegenwoordigen Keizer, maar heeft later het veld moeten ruimen voor een rechtzinniger ambtgenoot. Daar de weg, dien de stoet neemt, door een laan loopt, zal er geen byzondere versiering worden aangebracht. De Koning van Engeland gaat van de be grafenis dadeiyk naar Homburg om er de baden te gebruiken. De geruchten over een anarchistisch kom- plot tegen de vorsteiyke personen, die dadeiyk na de uitvoering van de strenge bewakings- maatregelen om het kasteel Frledrlchshof de ronde deden, zullen nu wel opnieuw opduiken Het Kamerlid Hector Denis en eenlge anderen hebben een wetsontwerp iDgediend, waarvan het voornaamste artikel luidt; „Elke zaal van winkels, magazynen on andere lokalen, die daarby behooren, waarin de koopwaar en verschillende voorwerpen door vrouweiyk personeel worden behandeld of aan het publiek ten verkoop aangeboden, zal moeten voorzien zyn van een aantal uitplaatsen, evenveel als er vrouwen ln dienst zyn". De „Indép. beige," die het ontwerp als een stap op den goeden wog begroet, wyst er echter op, dat het verre van volledig ls. Ten eerste, waarom zullen alleen de vrouwen mogen zitten en niet de mannen? En verder, zegt het blad, er zyn verschillende machinerieön, die door vrouwen worden gehanteerd, en zoo laag zyn, dat degeen, die daarvoor is aange wezen, genoodzaakt ia steeds door te bly ven zitten. Zou het dan niet wenscheiyk zyn, aan die ook bevoegdheid te geven af en toe eens op te staan? „Het recht, te gaan zitten, wanneer men te lang gestaan heeft, sluit logisch in zich te mogen opstaan, wanneer men moe is van het zitten." Marktberiohton. Met Gondsche kaai blrjft het vrijwel bij het oude; wel z(jn in de marktnoteeringen eenige schommelingen waar te nemen, doch aan de huizen gelden dezelfde noteeringen van een week of drie, vier geleden. De langdurige droogte doet zich sterk gevoelen; in de meeste weiden heeracht grasgebrek en de algemeen© klacht is, dat er slecht wordt gemolken. Fijne soorten zijn schaarsch; weinig stallen blijven vrij van kaasgebreken. Óp de Noord-Hollnndsche markt liepen de prijzen van Edammer terug. Alkmaar noteerde voor kleine en middelbare 1 lager dan de week te voren; te Purmerend werd voor kleine tot 28.50 besteed, tegen ƒ30 in de week te voren. Maassluis en Delft noteerden voor Delftsche tot ƒ28; Friesche werd te Sneek verkocht tot ƒ36. Te Londen was verleden week tamelijke vraag en bleven de prijzen nagenoeg op dezelfde hoogte. Verwacht wordt, dat de noteeringen van afwe kende eoorten een weinig omhoog zullen gaan. In de Aiblasserwaard word de vorige week van 1725.— besteedin de Lopiker- en Krimpener- waard liepen de prijzen van 1ste soort Goudscho van 2425.50, zware ƒ26—ƒ28, 2de soort 1823; Derby lste soort 23.75; Edammer lste soort 2627.75, 2de soort/* 23-^f 25. (U. D.) JLeitieu, 10 Augustus. Granen. Witte Tarwe in de beste soorten prijshoudend; de vraag is echter gering, in afwachting van het nieuwe gewas. Voor Koolzaad wareu de biedingon lager; grof zwart zaad werd boven de noteering betaald. Witte Tarwe ƒ6.60 a ƒ7.65, Koode a f—.—, Wall a-Wall a a per 80 KG. Rogge 4.60 a 4.80 per 74 KG. Zoraergerst a Winter- ƒ4.— a 4.26. Chevalier- a por HL. Haver 3.60 a 3.80 per 60 KG. Qroono Erwten a per HI* Paardenboonen f a per HI* Duivenboonen f a per HI* Koolzaad 8.90 a 9.26 per HL. Kanariezaad a per HL, Hennepzaad ƒ7.26 a 7.60 por HL. Boter. Aanvoer 6690 kilogr., late qual. per Vé vat 61— a 67.—, 2de qual. per V* vat 48.— a 62.late qual. per kilogr. 1.36 a L42s, 2de qual. per kilogr. ƒ1.20 a ƒ1.30. Lange zwarte turf, 640,000 atuka, 8.76 a 4.— por duizond. Ctrocht, 10 Aug. Op de veemarkt waren hedon 476 atuka vee aangevoord. Do prijzen waren voor •tieren 60 a 170, voor vaarzen 70 a 120, voor pinken ƒ40 a ƒ86, voor melkkoeion f lib a 206, voor kalfkoeien ƒ130 a ƒ220, voor vaarekoeien 76 a 170, voor vette koeien 160 a 230, voer magere kalveren f a voor nuchtere kalveren ƒ6 a f 14, voor magere varkens ƒ20 a ƒ46, voor biggen 4.— a 13.—. Bckiedam, 9 A ug. Noteering van de Beura- oommissie. Moutwjia ƒ8.26 per HL, Zender fust en sonder belasting, bpoeling 1.20. Noteering van de Makelaar*. Meutwyn ƒ9. Jenever ƒ13.idem Amsterd. proef ƒ14.60. Noteering van den Distillateurebond. Moutwfjn 9.—, Jenever 13.Amet. Proef 14.60. Telegrammen» LONDEN, 9 Augustus. RO.) Aan de proclamatie van lord Kitchener gaat de volgende opsomming van redenen, die tot de uitvaardiging hadden geleid, vooraf: lo. Zr. Ms. strydmacht ls en was reeds geruimen tyd in volkomen bezit van do zetels van de regeeringen der belde gewezen Repu blieken, alsmede van al de voornaamste steden en de apooriynen; 2o. de groote meerderheid van de burgers der Republieken, die ten getale van 85,000 waren, zyn, met uitzondering van hen, die in den oorlog gesnouveld zyn, ln gevangen schap geraakt of leven, na in onderwerping te zyn gekomen, vreedzaam ln de steden of de kampen onder toezicht van Zr. Ma. strydmacht; 8o. de burgers, die nog onder de wapenen staan, zyn niet alleen gering ln aantal, maar hebben byna alle kanonnen en schietvoorraad verloren, hebben geen geregelde militaire organisatie en kunnen geen georganiseerden tegenstand bieden; 4o. deze burgers gaan voort, ofschoon zy geen geregelden oorlog kunnen voeren, op zichzelf staande aanvallen te doen op kleine posten en afdeelingen, plunderen of vernielen eigendommen en beschadigen spoorwegen en telegraaflynen ln de Oranjerivier-kolonie, Trans vaal en andere gedeelten van Zr. Ms, Zoid- afrikaansche bezittingen; Bo. het land wordt zoodoende In een toestand van beroering gehouden, welke de hervatting van den landbouw «n de Industrie onmoge- ïyk maakt; 6o. de regeoring is vast besloten een eind te maken aan dezen staat van zaken, die op doellooze wyze bloedvergieten en vernieling bestendigt en het meerendeel van de bevolking, dat in vrede zyn onderhoud wil verdienen, tot ondergang brengt; 7o. het is blliyk om maatregelen te nemen tegen hen, die nog tegenstand bieden, met name tegen dezulken, die krachtens hot door hen bokleede gezag verantwoordeiyk zyn voor de bestendiging van den tegenwoordigen wette- loozen toestand en die hun medeburgers aan sporen den hopeloozon tegenstand tegen Zr. Ms. rogeering voort te zetten. LONDEN, 10 Aug. (R. O.) De bladen zyn byzonder ingenomen met Kitchener's procla matie, die zy een gerechtvaardigden en-ver- slandigen stap noemen. De brief van Reitx, in Steyn'i bagage gevonden, is alleen reeds een voldoende rechtvaardiging. De bladen moenen, dat de Boeren verrast zullen zyn door de zachtheid en getroffen door de strengheid van den maatregel en ver wachten de toepassing van strenger maatrege len, wanneer deze geen doel mocht treffen. De „Morning Post" dringt aan op strenger maatregelen tegen de rebelieD, te nemen ook na 15 September. De „Daily Chronicle" en andere bladen dringen er op aan, dat er geen verslapping kome in de krachtige vervolging der Boeren benden, terwyi men wacht op het verstryken van den gestelden termyn. De „Times" acht het waarschyniyk, dat de Boeren begrypen, dat de proclamatie slechts de eerste draai ie aan de schroef, die veel sterker druk kan uitoefenen. Deze maatregel is zacht, maar wanneer hy geen doel treft, dan worden strengere maatregelen gerecht vaardigd. LONDEN, 10 Augustus (R. O.) Lord Kitchener seint uit Pretoria di 9 Augustus: Het Engelsche blokhuis by Bradfort is in den nacht van 7 Augustus door de Boeren bestormd en na een scherp gevecht genomen. De Engelschen verloren 1 doode en 3 ge wonden. Generaal Elliot zendt 70 gevangenen, alsmede groote hoeveolhedea voorraden en wagens binnen de linie. Verder zyn geen nadere byzonderheden ontvangen. LONDEN, 10 Aug. B.ODe „Standard" verneemt uit Tientsin van 9 dezer, dat de andere mogendheden er ten hevigste tegen protesteeron, dat do Engolschon opnieuw het zomerpaleis hebben bezet; maar de Engelschen in geheel China zyn zeer Ingenomen met de politiek van hun gezant; zy meenen dat niets dan de grootste beslistheid ln Peking vereischt wordt. NIEUW-YORK, 10 Aug. (R. O.) De presi dent van de Amerikaansche „Federation of labor" heeft een verklariDg bekendgemaakt, volgens welke de Federatie belooft aan den Bond van Staaiwerkers zedeiyken en financi- eelen steun te geven. LONDEN, 9 Augustus. (R. O.) De Koning, de Koningin, prinses Victoria en prins Nikolaas van Griekenland zyn om tien uren van het Charing-Cross-station vertrokken om over Port-Victoria naar Cronberg te relzon. LONDEN, 10 Aug. (R. O.) Het koninklijk jacht vortrokt hedenmorgen om negen uren naar YJissingen. [De Nederlandsche loods IC. Visser was Donderdag-avond met de mailboot van Vlis- Bingen naar Port-Victoria vertrokken om het Koninkiyk jacht „Victoria and Albert" mot de Koninklyke EDgelsche familie aan boord te Ylisslngen binnen te brengen. Het jacht, dat gecommandeerd wordt door don heer Hedworth Lambton, zou geöacortoerd worden door de kruisers „Hyacinth" en Minerva", De „Yictoria and Albert" werd Zaterdag middag om by vieren te VlissiDgen verwacht. De vorstelyke personen zullen dos avonds om 10 uren met een extra-trein van Vlis- singen naar Homburg vertrekken. Alle toe- gangon van en naar de buitenhaven en de perrons zullen door een 40-tal ryksvoldwach- ters worden afgezet. Wegens het vertrek Yan de Engelsche Koninklyke familie van Port-Victoria, was do nachtmallboot der maatschappy „Zeeland" Vrydagavond niet naar Port-Yictoria, dooh naar Queensboro'-pier gevaren. In zyn hoedanigheid van fungeerend direc teur van politie ln Zeeland, is mr. Reitsma, advocaat-generaal by het gerechtshof te 's-Gra- venhage, naar Viissingen vertrokken om zich te vergewissen van de getroffen maatregelen in verband met den doortocht van don Koning en de Koningin van Engeland.] LONDEN, 10 Aug. (R. O Do koning en de koningin vertrokken om 9 u. 25 m. heden morgen naar Viissingen. HOMBURG HöHE, 10 Aug. (R. 0.) Von Waldersee ia tegen 9 uren aan het station alhier aangekomen. Te zyner ontvangst waren aanwozig de keizerin, de kroonprins, prins Eidel Friedrich, de hoeren van het hoofd kwartier en de rykskanselier. Tydons het blnnenryden van den trein presenteerde de oere-compagnie het geweer. De Keizer kuste von Waldersee op beide wangen en begroette de met von Waldersee meegekomen olficieren. Vervolgons reed de Keizer mot von Waldersee langs het front der eere-compagnie 6n ging met hem onder het hoezee-geroep der menigte het slot binnen. ln het kasteel werd von Waldersee begroot door de keizerin en de jongere prinsen. LEIDEN, 10 Augn*tua. Thermometsrstsndgisteravond om 8 uren 21.5® C. 70.7° Fahrenheit, hedenmorgen om 8 uren 20.5® 0. 08.9' F., 's middags om 12 uren 27® 0. 80.6® F.,'«namiddags om 4 uren 28° O. 82.4® F. By den morgennamiddag om vier uren in de Duitsche kerk te 's-Gravenbage te houden rouwdienst, aan de nagedachtenis van keizerin Friedrich gewyd, zal H. M. zich doen vertegenwoordigen door den opper-ceremonie- meoster baron Van Pallandt. By gelegenheid dezer plechtigheden, die op denzelfden dag en tyd zal worden gehouden als de lykdienst te Cronberg, vóór de over brenging van het atoffeiyk overschot van H. M. naar Potsdam, zullen tevens door hot Koizer- ïyk Duit8ohe gezantschap te 's-Gravenhage voor de Nederlandsche autoriteiten byzondere plaatsen worden gereserveerd. Ook mr. Loeff, minister van justitie, li tot 2 Sept. met verlof buiten de residentie. Omtrent den toestand van mr. Gleichmaa meldt men uit Baarn: „Nacht zeer kalm, toeetaDd bly ft beterend.** Het stoomschip „Ball" vertrok 10 Aug. van Amsterdam naar Java; de „Herzog" (uitreis) arriveerde 8 Aug. te Lissabon; d« „König" (thuisreis) vertrok 8 Aug. van Mozam bique; de „Maasdam", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde 9 Augustus Scilly; de „Prinses Amalia," van Amsterdam naar Bata via arriveerde 9 Aug. te Padang; de „Prins Willem V," van Paramaribo naar Amsterdam, vertrok 9 Aug. van Havre; de „Salak" van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 9 Aug. te Marseille; de „Zillah" (Holland-Amerika-iyn) arriveerde 9 Aug. van Amsterdam te New port-News. Haxers woude. De Wilhelmina-vereenlging** ontving gisteravond een Yerbiydend en be moedigend bericht. Van mevrouw de douairière Visser van Hazerswoude kwam n.l. de schrif- teiyke toezegging in van een zeer belangryke jaariyksche bydrage, voor zoolang als de ver- eeniging zal blyven bestaan. Zoo de Heere wil en wy leven, hopen onze geliefde ouders MAARTEN KAAK EN IDA JACOBA KLEIJWEG den 17den Augustus hun 30-Jarlge Ecblvcreeniging te gedenken. Hun dankbare Kinderen. Lisse, Augustus 1901. 7202 9 Ondertrouwd CONSTANT J. M. J. MACHEN en 7215 7 MARIA O. ROTTEVEEL. Haarlem, Duivenvoordestraat 63, 9 Aug. 1901. Warmond. Getrouwd JOHANN CARL CHR. HENDRICHS en ADRIANA MARIA SPAANDERMAN, die, ook namens wederzydscho Familie, hun dank betuigen voor de bewijzen van belangstelling, by liun huweiyk ondervonden. 7216 10 Leiden, Woerden, 8 Augustus 1901. De Heer en Mevrouw KLOKMAN Bbrendsbn geven hiermee kennis van de geboorte vaneenZoou. 7182 4 Voorschoten, 9 Aug. 1901^^ Voor de vele bewyzen van deel neming, ook van elders, ondervonden by het overiyden van myn geliefden Echtgenoot, den Heer J. VELLEKOOP, betuig ik, mede namens de Familie, myn hartoiykon dank. 7190 9 Wed. B. J. VELLEKOOP, Eigeman. zokterwoude, 10 Aug. 1901. DANKBETUIGING. Ondergotookende betuigt by dozen zyn harteiyken dank aan allen, die hem den 3den Aug. gedachten, als in het byzonder de Familie MAAR- TENSE, die my dien dag tot een onvergetelyken heeft gemaakt. 7195 9 J. J. DUIF. Leiden, 10 Augustus 1901. DANKBETUIGING. Do ondergeteekendd betuigt langs dezen weg zijnen oprechten dank aan allen, in deze Gemeen to, die hem by ffe ramp van 29 Maart j.l. in staat heb ben gesteld, dat hy en zyn gezin ln goen behoeftige omstandigheden be hoefden te vorkeeren. Dank aan den Burgemeester, aan hen die zich met hot Inzamelen der liefdegaven belast hebben, aan de milde gevers en ln het byzonder oen woord van dank aan Dr. 0. VAN ALTENA voor zyne uitstekende ver leende geneeskundige hulp. 7204 17 J. BENSCHOP. Lrimuiden, 10 Augustus 1901. De ondergeteeken* deD, allon Bode van Al feu op Lcidco t. v., maken hiermede het geachte publiek bekend, dat z(J het voor nemen hebben opgevat om voortaan des Donderdags G£E\ dienst te doen. 7211 14 Vertrouwende het publiek hiertegen geen bezwaren kan zieD, teekonen zff: S. HENDRIKSE. C. SCHUURMAN. H. DE JONG. H. SCHUURMAN. G. ROEST. P. VIS Az. Alfen a/d. Rijn, 10 Aug. 1901. Do gelegenheid tot aanmelding voor de tweede toelatlngseisiuicus aal niet langer dan tot 30 Augustus openstaan. Allen dis aan de herexamens en de tweede toelatingsexamens verlan gen deoltenemen, moeten op 2C Augus tus, des voormiddags te 9 uron, in het gebouw aan de Doesastraat aan wezig zl)n. 7200 15 De rector, H. W. VAN DER HEY. Z zeer net ingerichte Bovenhuizen, Z dito Benedenhuizen, t Werkplaats, 1 Pakhuis, 1 groot open Terrein. Te bevragen by 7205 13 JAN BOTERMAXS, 351ddels(cgracht 3(1.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3