N«. 12718 - Saterdag 3LÖ Augustus,' A*. 190», Tf moJi feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Eerste Blad. P PRIJS DEZER COURANT: 'Voor Lolden por 8 maandonJ f~'1 g/Buiton Leiden, per looper en waar agonten govoetigd zyn j Franco per post 1.30 ï.es-1, PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 1 6 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.171. firooter» j letters naar plaatsruimte. Voor het incasseeren buiten de stad wordt f 0.05 berekend. j pit nommer bestaat uit TWEE Bladen. leiden, 10 Augustus. De by het 4de regiment infanterie over geplaatste 1ste lult. E. Schütt, van de inf. *).-I. leger, ia Ingedeeld by de 2de compagnie van het 2do bataljon alhier. By beschikking van den minister van oorlog is de op non-activiteit gestelde 2de luit. H. Zeeman weder by het 4de regiment lnf. In actieven dienst gesteld. Genoemde officier ia ingedeeld by het 5do bataljon van het korps. De miliciens der lichting 1900 van het 4de leghnent infanterie alhier zullen "Woensdag a. 6. in het genot van groot verlof wordon gesteld. Aan hen, die onder de wapenen zyn en voor eigen rekening de reis naar hun woonplaats wenechen af te leggen, wordt ver gund reeds daags te voren na afloop van de oefeningen te vertrekken. In „Zomerzorg" zal a. s. Donderdag avond een concert worden gegeven door het Eollandsch Opera- en Concortgezelschap, dat reeds elders is opgetreden, waardoor we dus weten wat te wachten staat. De „Amsterd. Crt." Doemde de optredendenmej. Frederika Frans man, coloratuur-zangeres, en de heoren Philip- peau (tenor), Joh. Schmier (bas), J. H. Beek (violoncel) en J. A. Kwast (piano), een kunste- oaars-quintet, en het door hen in Watergraafs meer in den fraaien tuin van „Oud Roosen- burgh", by de hoofdstad gegeven, concert als uitstekend geslaagd. Alle uitvoerenden hadden by de talryke bezoekers een groot succes. Vooral Schmier werd lulde toegejuicht, na zyn lied „Zes Boeren" te hebben gezongen. „De Telegraaf' noemt ze een quintet •rtisten van den eersten rang, dat voor een auditorium, voor de eerste maal honderden en Dog eens honderden, maar op het tweede concert ruim 2000 menschen tellende, zyn besto krachten gal Allen waren onder den Indruk van het schoone, dat hier te genieten ▼tol, zoowel van kunst als van natuur. Het uitstekende quintet schitterdo met zyn gaven. Do „Sts.-Crt." bevat do statuton der tooneelvereeniging „Leidsche Dilettantenclub", alhier. De batteryen van het 2de reg. veld-art. keerden heden uit de legerplaats by Oldebroek naar 'e-Gravonhago en Leiden terug. Te 'a-Gravechago was gisteren een talryk gezelschap dames en heer en In de'rotondo van de Dierentuinzaal byeen gekomen totby- woning der opening van de internationale Fostzegeltontoonstelling. De voorzitter van het uitvoerend comité, Jhr. C. Ph. L. van Kinschot, bracht, nadat hy de aanwezigen welkom had goheeten, in korte trekken de geschiedenis dezer expositio in herinnering, tot het houden waarvan nu on geveer anderhalf jaar geleden werd besloten. Hy bracht dank aan allen, dio tot het wol fslagen van deze tentoonstelling haddon mode- gewerkt, en sprak de besto wenschen uit 'voor de Nederlandsche Veieeniging van Post zegelverzamelaars. Zynerzyds bracht de voorzitter dier vereo- Diging, luit.-kolonel H. F. W. Becking, dank aan de leden van het uitvoerend comité, die (diets onbeproefd heten om inzendingen te krygen, ook uit het buitenland. Tot de ver zamelaars, in hot byzonder tot de buitenlan ders, die zich veel moeite en kosten hadden getroost, richtte hy oen woord van waar- doering, eveneens tot de schenkers van medailles. Inzonderheid gewaagde hy van de belang stelling van H. M. de Koningin, die een medaille uitloofde. Nadat hy de tentoonstelling geopend had i verklaard, werd deze door do aanwezigen be- sichtigd. Een muziekkorps speelde de volksliederen. Verleden jaar is aan een commissie van twee harer leden (dr. Bronsveld en dr. Brond- geest), die zich drie anderen zouden assu- meeren, opgedragen do Synode der Ned.-^erv. i Kerk van advies to dienen over het tot 6tand brengen van een kerkeiyk opvoedingsgesticht voor jeugdige veroordeelden. Zy heeft een rapport uitgobracht, dat in handen gestold Is van een commissie. Deze stolt voor in haar 'nu uitgobracht rapport: lo. dank te zeggen san de commissie voor haar gewichtigert 'arbeid; 2o. in beginsel tot stichting van een 'kerkeiyk opvoedingsgesticht voor jeugdige veroordeelden te besluiten; 3o. een collecte daartoe uit te schryven, van welker resultaat de omvang der stichting zal afhangen; 4o. een bestuur van zoven, waaronder drie leden der Synode, te benoemen. Dit belangryk rapport wordt ter visie gelegd. De heer Chavannes brengt rapport uit over de zaak van den hygiènischen avondmaals beker. Daar de heer Bruns, die zulk een beker had ontworpen, is overleden, en de teekening van zyn uitvinding in zyn nagelaten papie ren niet gevonden is, stolt de rapporteerende commissie voor: lo. de Synode-commissie dank te zeggen voor haar bemoeiingen in dezen; 2o. overeenkomstig het voorstel dier commissie, den heer Schrave, die verleden jaar de zaak onder de aandacht van de Synode heeft gebracht, bekend U maken met do negatieve uitkomst* By den aanvang der volgende zitting diende de secretaris Overman een voorstel in en wei een Concept-Reglement op het Beheer der pastoralia en het toezicht daarop. Aanstonds werd aan een commissie opgedragen over deze aangolegenheid later rapport uit te bren gen. De President wees daartoe aan de heeren mr. Rens, dr. Bronsveld en dr. H. A. Leen- mans. Dat er nog menig belangryk onder werp te behandelen is, bleek uit do rapporten, die gisteren werden voorgelezen. Zoo is byv. voorgesteld aan do Waalsche Commissie voortaan de afvaardiging van slechts éón lid ter Synode toe te staan, en niet, geiyk tot dusver geschiedt, by toerbeurt, nevens den predikant ook een ouder ling. Een ander voorstol strekt, om voor het Provinciaal Kerkbestuur en voor de Synode niet alleen benoembaar te verklaren hen, dio reeds in lagere Besturen hadden zitting ge nomen, doch dit aan vrye keuze over te laten. Eenlge leden van de Classis Heerenvoen willen by de invoering van een Reglement op het Beheer, niet alleen de adviezen en consideration inwinnen dor Provinciale Kerk besturen en Classicale Vergaderingen, maar ook de gemeenten. In bet Reglement op de Benoeming enz. is voorgesteld de bepaling op te nemen, dat in gemeenten met 3 en meer predikanten, do Kerkoraden bevoegd zullen zyn alleen de namen van hen op de kiezerslijsten te plaatsen, die echrifteiyk hun begeerte hebben te kennen gogeven om van hun stemrecht gebruik te maken. Een hoogst belangryk rapport word uitgobracht over al de voorstellen tot „reorganisatie". Dit rapport zal worden gedrukt. De conclusie der Com missie strekte, om dio voorstellen als te vaag, te weinig geadstrueerd, niet in behan deling te nemen, ook niet te treden in het voorstel der hoeren Gunning, Hoedemaker en Kromsigt; maar wel toonde zy sympathie voor wat in de Classicale Vergaderingen van Haarlem en Goes was voorgesteld, nl. Art. 36 in het Alg. Regl. uit to breiden en aldus te lezen: „De Classicale Vergadering komt minstens eenmaal per jaar byeen en wel op don laat6ten Woensdag in de maand Juni. Overigens vergadert de Classis zoo dik- wyis als: a. het Moderamen dit noodig acht; b. do Class. Vergadering by meerderheid van stemmen daartoe besluit; c. minstens i/3 van het aantal Kerkoraden dor gemeenten, die een Classis vormen, daar toe en met opgave van redenen, by het Modoramen een aanvraag doet. In het laatste goval roept het Moderamon binnen een maand do Classis byeen. Door de Classicale Vergade ringen kunnen byzondere commission benoemd worden, die over bepaalde zaken of voorstellen, by do Synodo aanhangig, rapport uitbrengen of genomen besluiten uitvoeren. De kosten der Classicale Vergaderingen worden, voor zoover dio* niet gedekt kunnen worden door de gewone inkomsten der Classis, omgeslagen over de vertegenwoordigende ge meenten, naar verhouding dor predikants- plaatsen." Een zeer goed goslaagde bloementen toonstelling wordt gehouden op het schoone landgoed „Rosendael" by Velp. Zy werd geopend door den voorzitter dor My. voor Tuinbouw en Plantonkunde, den heer J. D. Onderwater, te Haarlem, die een harteiyk woord van dank bracht aan mevrouw de douairière Van Pallandt van Rosendael, voor haar welwillendheid om dit landgoed ter be schikking te stellen. Het is toch voorafdee- lingen in kleine plaatsen gewooniyk zeer moeiiyk geschikte lokalen en terreinen te bekomen voor tentoonstellingen. Verder bracht hy dank aan allen, die tot het welslagen hadden medegewerkt, en niet het minst aan de inzenders, die door hun ryke inzendingen een mooi gehoel vormden. Daarna ging men rond. In de ruime oranjerie trokken vooral de bladplanten de aandacht; daaronder waren meesterstukjes van kweekkunst. Onder de bloemstukkon was een groot, keurig en kleurig opgewerkt hek, dat byzonder in den smaak viel; verder een paar tafelstukken, vaas- en bruidsbouquettenzy zyn bezichtiging overwaard. In de groote tent lagen groenten, stonden mooie begonia's, groote grafversieringen, en nog wat bloemwerk, buiten mededinging inge zonden. Dit bloemwerk was zeer mooi en verwierf een bostuursprys. Op het terrein lagen mooie bedden pelargo niums, begonia's, en stonden do coniferen, in goed onderhouden vormen. Clematissen in vele verscheidenheden zoo het heette in pot gekweekt, al werd dit door enkelen betwyfeld waren eonfg mooi. Kn zoo is de geheele tentoonstelling, in al haar bescheidenheid, een prachtig stukje werk. Practische zaken, op het bedryf betrekking hebbende, ontbraken evenmin. Gedurende de middagen zullen de Rosendael- sche kapel en de Velpscho harmonie uitvoe ringen geven, waardoor het verbiyf op de ten toonstelling des te aangenamer wordt. VerverschiEgen zyn te verkrygen, dehooge boomen verleenon ruim schaduw; een heerlyk zitje tusschen do bloemen alzoo. Dat het bezoek aan de verwachtingen zal voldoen, ligt voor do hand* De commissie uit de ingezetenen van '8-Gravenhage, ter booordceling van de ont werpen van wet tot wyziging der grens tusschen de gemeenten 's Gravenhage en Voorburg en tusschen de gemeenten 's Gra venhage en Wassenaar, zal op Donderdag 16 dezer, des namiddags te halfvier, in de Raads zaal bijeenkomen. Op 16 dezer zullen in het bisdom Haar lem hun 25 jarig jubilé vieren: de weleerw. pastoors N. J. Kemper, te Spaarnwoude, G. S. Koopmans, te Schagen, B. J. J. Schyf, te Rypwetering, J. 0. J. Seuter, te Zevenhoven, A. B. Trautwein, te "Westerblokker, F. N. van Zutphen, te Wormer, en de weleerw. hoer P. M. Bots, rustend priester to Leiden. Geref. Kerk. Bedankt ia voor het beroep naar Noordwyk, door da. B. Wielenga, te Westmaas. De luit.-kol. J. van der Horst Bruyn, van het 5de reg. inf. te Amersfoort, zal met 1 Sept. den dienst met pensioen verlaten. De Kapel van het regiment grenadiers en jagers is eergisteravond, toen zy voor de leden der sociëteit „Harmonie", te Rotterdam, haar Donderdagavond-concert kwam geven, een feestelyke ontvangst bereid. Het was hot eerste concert der Kapel daar tor stede na haar zilveren jubileum als Koninkiyke Kapel. Zy was toen van den trein afgehaald door de hoornblazers der schuttery en in de muziektent op de Plaats Doele vond de heer Bouwman aan zyn lesse naar een lauwerkrans, hem aangeboden door de leden der „Harmonie". De offleior van de muziek, de eerste luitenant Hordyk, was mede aanwezig, en inde pauze kwamen velen, bestuursleden met hun dames e. a., den kapel meester gelukwenschen. Na afloop van het concort hield de president der „Harmonie", mr. C. C. Dutilh, in de kegelbaan een toespraak tot do kapel, don heer Bouwman gelukwenschendo met z(Jn benoeming tot luitenant-directeur en getuigende hoezeer daar ter stede steeds de uitvoeringen der Koninkiyke Militaire Kapel geapprecieerd worden. De heer Bouwman beantwoordde do vriende lijke toespraak van den president, zeggendo mot hoeveel lust de Kapel juist In 't byzonder to Rotterdam immer haar concerten geeft. Namons do Sociëteit „Harmonie" bood pre sident Dutilh een bydrage voor het pensioen fonds der Kapel aan. Ook de heer Hordyk voerde nog hot woord. „De Tel." deelt don brief mee, waarin minister Kuyper afscheid nam van zjjn oud collega's, de journalisten, en van den Jour nalistenkring Zeer Goachte. Heeren. Door Hare Majesteit de Koningin benoemd tot minister van binnenlandsche zaken, zie ik my boroofd van hot voorrecht langor lid van uwen Kring en uw bestuur te biyven. De dienaar der Kroon is verplicht zich officieel van al zulke betrekkingen los te maken. Ik kan en mag niet in uw midden blyveu en zelfs uw eigen statuut zoude er zich tegen verzetten. Toch is het my een behoefte het ook U uit te spreken wat dit scheiden my kost. Ik heb onze Nederlandsche pers lief en ben jaloersch op haar eere en in uw Kring en uw bestuur mocht ik stoeds zulk een sympathie en zulk een verstaan vinden, dat het verkeer in uw midden my steeds een verkwikking voor het hart was. Gunt my U daarvoor myn hartelykon dank te betuigen on hioraan myn besto wenschen too to voegen voor den bloei van uw Kring, waaraan myn liefde verzekerd biyft. My ook persooniyk in uwe voortdurende vriendschap aanbevelende, heb ik do eer hoogachtend te zyn Uw dw. dienaar en gewezen confrère (w. g.) KUYPER. Amsterdam, 5 Aug. 1901. Met den aanvang van den nieuwen cursus, Sopt. a. s., wordt aan hot Goref. gym nasium verbonden aan de Theol. school te Kampen een 6de kl. gevoegdhet aantal leeraren wordt dientengevolge vermeerderd. Voor den tyd van één jaar is tot leeraar in de wis- kundo benoemd de heer H. Vissink Jr., vroeger werkzaam aan het Gymnasium te Zetten. De luitenant ter zee lste kl. F. J. Goed koop wordt met 2 Septomber a. s. eervol ont heven van het geven van onderwys in torpedo kennis aan boord van Hr. Ms. instructieschip „Gier" en by het Koninkiyk Instituut voor de marine te "Willemsoord, en hierin ver vangen door den luitenant ter zee lste kl J. H. Ketjen. De luitenant ter zee 2de kl. J. H. Zoeman wordt met 16 Augustus a. s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. torpedo-instructieschip „Mamix" en gedetacheerd by den torpedo- dienst. By het Notarieel Staatsexamen te 's-Gra- venhage van 3 9 Augustus zyn geslaagd, voor het eerste gedeelte, de heeren E. L. van der Leeuw, te Haarlem; Br J. Keyer, te Winschoten; J. D. Meiners, te Amsterdam; J. van der Steegh, te Bozum. Voor het tweede gedeelte zyn geslaagd de heeren G. ET. Boswyk, te ArnhemK. Bakker, te Dantumawoude; 0. G. Bakker, te Amster dam; J. M. L. A. Richelle, te Amsterdam; K. M, de Haas, to Stadskanaal; J. van Kranen burg, te Gouda. Do kapt. 0. L. G. F. Aberson, van den staf der art., thans toegevoegd aan den commandant der bereden artillerie, wordt overgeplaatst by het 2de reg. veld-art. te 's Gravenhage. De kapitein B. J. Land, van het 8ste reg. lnf. te Arnhem, wordt overgeplaatst by den generalen staf. Da eskadrons van het 3de reg. huzaren uit 'e-Gravenhage en Amsterdam zyn gisteren naar Ede en Lunteren vertrokken om tot 29 Augustus oefeningen te houden op do Veluwe, onder leidiog van den kolonel Ringeling. Het bestuur der afdeeling Baarn van den Christeiyk-Histori8chen Kiezersbond wenscht geen candldaat voor de Tweede Kamer (vaca ture-Van Asch van Wyck) te stellen en wel naar aanleiding van 't gering aantal stemmen, by de jongste verkiezing uitgebracht. Tevens deelt het bestuur mede, dat het voornemens ls af te treden, en dat het de leden zal laten beslisson over de al of niet opheffing der afdeeling. De minister van oorlog, overwegende, dat het organiek getal vrywilligere van het Reservekader by het 2de regiment infanterie aanwezig is; brengt ter algemoene konnis, dat by vermeld korps voorloopig alleen ter vervulling van openvallende plaatsen door den korpscomman dant vry willigera voor het reservekader kunnen worden aangenomen. Den 6don October a. s. zal hot 25 jaren geleden zyn, dat prof. dr. S. Talma, hoog- leeiaar aan 'sRyks Universiteit te Utrecht, deze betrekking aanvaardde. Het stoomschip „Anchises", van Amster dam en Liverpool naar Java, arriveerde 9 Aug. te Port-Said; do „Maasdam", van Rotterdam naar Niouw-York, vertrok 8 Aug. vanBoulogne- sur-Mer; de „Prins Hendrik", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 9 Aug. Kaap Roca. Bodegraven. De heer P. van Balen, alhier, komt voor als no. 1 op de voordracht als hoofd eener school in do gemeente Mydrecht. De Raad dezer gemeente zal op Maandag 12 Augustus, des morgens to halfelf, een openbare vergadering houden. Boskoop. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor, alhier, den weleerw. heer J. A. Foppe, die pastoor was te Akersloot. Koudekerk. Maandag 12 Augustus a. s., des avonds te halfacht, zullen alhier de brand- bluschmiddelen wordon geprobeerd. Naar wy vernemen, telt do Vereeniging Verbetering van ziekenverpleging in het huisgezin" in deze gemeente thans roods 93 leden. Noordw\|k. De burgemeester, jhr. mr. J. H. J. Quarles van Ufford, zal tot 30 Augustus met verlof buiten de gemeente vertoeven. Noordwykerhout. By de door Burg. en Weths. gehouden publieke aanbesteding van den verbouw van de openbare school in de Zilk was laagste lnschryver do heer P. J. Suykerland, te Hillegom, voor f 3633, aan wton het werk is opgedragen. In do plaats van den heer G. Bouw meester, wien op zyn verzoek eervol ontslag is verleend als assistent-brandmeoeter, ls be- noomd do heer R. van Dyk. Aan de hoeren A. van Dyk on zoon, aannomors alhier, is door movrouw Tappen- beek te Noordwyk-aan Zee de bouw van een vüla opgedragen. Oudshoorn. Alhier Is eon verzoek inge komen van H. Kruis, alhier, tot het oprichten van oen slagery met elaohtplaats op het perceel, kadastraal bekend in Sectie C No. 1913. Op Vrydag don 23sten Aug. a. s. bestaat gelegenheid hiortegeu op de secretarie bezwa ren in te dienen. Eyiisburg. In een vergadering van kerk voogden en notabelon is besloten tot ver- bouwipg en vergrootiog van het kerkgebouw der Ned.-Herv. Gemeente. Spoedig zal tot aanbesteding worden overgegaan. Volgens het plan zullen do pilaron wordon verwyderd en de prachtige vloer^teenen (grafzerken) bywyze van lambrizeering aan den wand worden go- plaatst. De boottochten beginnen ook voor ons dorp In den smaak te vallen. Deze woek zyn oen tweehonderd personen naar Marken ge weest, opgevrooiykt door de muziek van het Harmonie-gezolschap „Euphonia". Woensdag a. s. gaat weer een der „Carsjen8"-booten over Gouda naar Rotterdam. Deze plelzier-vaart is op 't getouw gezet door het bestuur van het fanfarekorps „Wilheimina", dat natuuriyk den dag met vroolyko muziek aangenaam zal opluisteren. Ter-Aar. Was voorheen hot sorteeren en uitzoeken der agurken eeu tydroovend en veelal nog onvolledig werk, thans ia daarin ook verandering gebracht. By den inmaker W. Uyttewaal te Langeraar ia nti een toestel in werking, dat op een enkele uitzondering na in den kortst mogeiyken tyd alle soorten by elkander verzamelt. Aanvankeiyk ingericht voor storm, wordt het na een kleine ver andering daarin te hebben aangebracht, met de hand bewogen. Deze week passeerden het buurtschap Kortevaar tweo personen, die, na een bezoek aan hun meisjes te hebben gebracht, huis waarts koerende, werden aangegrepen door een paar voorbygangors, die de vrijmoedigheid begingen hen in het water te duwen, waar door dón een hoofdwonde bekwam. De ever gang in veec dia ftersoaea Aue fegzonder groot, daar ze waarschynlyk eorst oen zee. gezelligen avond hadden doorgebracht en dezen nu met een bad moesten bekoopen, zoodat, het zure op het zoete volgde. By de politie alhier is van een en ander aangifte gedaan, waarvan proces-yerbaal is opgemaakt. Voorhout. Het programma voor de feesto- lykheden, te geven te Voorhout in do week van 11 18 Augustus a. a.^is volgenderwya samengesteld Zondag 11 Augustus: biljarten om fraaie pry zen in Cafe „De Bontekoe" en muziek uitvoering in het stationskofflhuis. Maandag 12 Augustus: Algemeene stilte en 't makon van toebereidselen voor den volgenden (grooten) dag, benevens bezichtigen van de te winnen pryzen en premiön ia „De Bontekoo" en het Stationskoffiehuis. Dinsdag 13 Augustus des morgens te 10 uren precies: algeheele verzameling van versierde paarden en tilbury's by het stations koiflehuis, om, door muziek begeleid, een optocht te doen door de kom der gemeente;1 daarna ringryden om fraaie pryzen, des middags te l'/a uur precies kinderspelen op 't feest terrein, daarna ringryden op fietsen met be kroning der meest eigenaardige versierde fiets, vervolgens uitreiking der gewonnen pryzen, ook weer onder begeleiding van muziek, en i groote optocht der overwinnaars door de kom van 't dorp. Des avonds concent in de koffie- huizen van het Station en „De Bontekoe" (vry entree). Woensdag 14 Augustus: prflsbiJjarten in café Nachtergaal. Donderdag 15 Augustus: Muziekuitvoering j in 't Stationskoffiehuis en „De Bontekoe", bestaande uit strykorkest met pianobegeleiding (Ouverture Beets). Vrydag 16 Augustusuitrusten en krachten verzamelen voor Zaterdag 17 en Zondag i 18 Augustus. Zaterdag 17 Augustus: biljartenln'tStations- j koffiehuis om zeer fraaie pryzen en premiOn en pianomuziek in „De Bontekoe." Zondag 18 Augustus: concert in do koffie-' huizen van 't Station en „De Bontekoe"; des nachts te 3 uren algemeene taptoe onder 't zingen van„Wy gaan nog niot naar j huis," onz. Oude-Wetering. De leerlingen der open- bare lagere schooi maakton met onderwyzend personeel en verschillende ouders en belang-1 Bteliende vrienden van dit onderwyB oen boot- tocht naar JJmuiden, door goed weder bogun-1 stigd. Het jonge volkjo wist zich daar uitstekend te vermaken aan duin en strand. Uit de „Staatscourant." Kon. besluiten: By de Kon. Nederlandsche Mariue-roserve bevorderd: tot luitenant ter zee, 2de kl., de adelborsten lste kl. N. van W(jek i Jurriaanse en J. H. 13oerma, en tot adelborst lste i kl., de buitengewone adelborsten C. Liouwen, C.1 E. Plugge, J. A. Bientjes, E. M. Swaan en M. G.' Brederode. Benoemd tot chef vau den generalen staf, Harer Majesteits adjudant in buitengewonen dienst. dej luit.-gen. A. Kool, afgetreden minister van ooilog, en de generaal-majoor li. J. van Moock, sous-chof1 van den generalen staf, op de moest eervolle j wijze ontheven van de tijdelijke waarneming dor betrekking van chef vau dieu staf, onder dank- betuiging voor de goede diensten, in die fuuctie door hem beweien. In zijn rang overgeplaatst bij bet wapen der infanterie van het leger in Nod.-Indie, de tweede luitenant E. R. Bijleveld, van bet 6de regiment infanterie. Aan den eersten luitenant J. P. van der Meulen, van het wapen dor infanterie, thans op non-activi- teit, op bet daartoe door hem gedaau verzoek een eervol ontslag uit den militairon dienst ver leend; genoemde officier, met ingang van 1 Sep- i tember 1901, voor don tijd van vijfjaren, benoemd tot reserve-eersten luit. bij het wapeu der ïnlaDteri® en wel bij het 6de reg. van dat wapen. Pensioen verleend aan: J. T. Stevens ƒ454, J. i Koopmans ƒ294, onder intrekking van bet bij koninklijk besluit van 25 Mei 1900 verleende pen sioen van f 265; J. do Smidt ƒ1950; J. Slijkerman ƒ236; J. Berkhout ƒ127; W. Witman f 4b7. Aan don ingenienr van den Rijkswaterstaat der l9te kl. J. G. Ermerina, vroeger te Vlissingen, thans tijdelijk verblijf houdendo te Middelburg, op zjjn verzoek, wegens lichaamsgebreken, eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend. Bevorderd: Tot opzichter van den Rijkswater staat der lste kl. A. van Bloois, thans opzichter der 2do kl.; tot opzichter va« dou Rijkswaterstaat der 2de kl. J. C. Win ter werp, thans opzichter dor 3de kl., en tot opzichter van den Rijkswaterstaat der 3de kl. J. ter Beeke, thans opzichter der 4do kl.; en benoemd tot opzichter van d#n Rijkswater staat der 4de kl. J. Sizoo. Do met verlof hier te lande aanwezige lsto luit.- kwartiermoe9ter van het leger in Noderlandsch- Indiö, B. M. Wassing, en do met verlof hier te lande aanwezige kolonel der inf. van het leger in Nederlandscb-Indiö, H. Krull, ter zake van, lichaamsgebreken, met ingang op 1 September 1901, eervol uit den militairen dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. De minister van justitie verleent a. s. Woens dag geen audiëntie. ATJEH. By het departoment van koloniën is ont vangen het volgende, van don 9den gedag-' teekende regeenngstelegram, betreffende de onderwerping van eenige voorname Atjeher® ea de vorwonding van den pretendont-sultan.1. De echtgenoote van Toeankoe Mahmoet met haar kinderen, waaronder de echtgenoote van den pretendent sultan, hebben zich aangemeUi, by het bestuur in Atjah. De verbiyfplaats van den protendent-sulUa i ia> ontdekt. I D* sreteoteÉ te «tfftawxU wtH.

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 1