s P Welly. RAD-DOCTOREN. ADVERTENTIËN. •4 K KI ft. H.BLOTE, Arts, Eenüe Mtawüsters Leidsche Schouwburg. AfscMiswstöllii. KI O K| Q en eenige Leerlingen Atelier J. H. ZURLOH, ZOfiDAG 28 JULI, ACHT liREiV UASMG 29 JULI, U1LF1C11T: zooveel aan hot onderzoek van de tuberculose bi) vee beeft gedaan. De uitkomsten dozer onderzoekingen zyn de grondslag van byna Je geheele wetgeving op dat gebied geworden. De „Krach" In Duitachlan i - In bet verslag van de directie der „Bank van Hannover" wordt bevestigd, dat de Actien- gesellschaft Gerhard Terllnden" door haar ïalsche belansen do Bank overgehaald heeft met het succursaal van Terlinden te Hannover voorschotten te sluiten ten bedragen van Rm. 850,000. Bovendien disconteerde de „£ank van Hannover" accepten en wisselbrieven, waarvan nu een bedrag van Rm. 300,000 xeer twijfel achtig is geworden. Ten gevolge van dit alles Is hot dividend verminderd, doch de Bank levert geen ge vaar op. Het aandeolonkapitaal van de Hannoversche Bank bedraagt Rm. 22,500,000, waarop in de matste jaren een dividend van 6 pCt. is uit- gekeord» Marktberiohton* Belden, 27 JulL Granen in wat betere stemming, prijzen onveranderd. \Vitte Tarwe ƒ6.30 a ƒ7.75» Roode a tWalla-Walla f a per 80 KG. Rogge f 4.60 a f 4.90 per 74 KG. Zomergeret a f Winter- f 3.80 a 4. Chevalier- 6.25 a f 6.60 per HL. Haver f 3.60 a 3.85 per 60 KG. Groene Erwten a f per HL* Paardenboonen n f per HU Duivenboonon f a f per HU Koolzaad ƒ9.76 a ƒ10.per HL. Kanariezaad a per HU Hennepzaad ƒ7.25 a ƒ7.60 per HU Boter. Aanvoer 6870 kilogr., late qual. per V» Vat 43.— a 63.—, 2de qual. por vat f 42.— A f 46.—; 1ste qual. per kilogr. ƒ1.20 a f 1.32s, 2de nt\l. por kilogr. f 1.06 a 1.16. Lang® zwarte turf, 360,000 stuks, 3.75 a 4. per duizend. Utrecht, 27 Juli. Op de veemarkt waren heden 475 atukn vee aangevoerd. De prijzen warou voor •tieren 30 a f 176, voor vaarzen f 70 a 130, voor pinken 5 a 90, voor melkkoeien 110 a 220, voor JtfiÜ tooien 140 a 260, voor vaankoeien f 76 a i80, voor vette koeien 150 a 250, voor magere kalveren a voor nuchtere kalveren f 6 a 14, voor magere varkene f 20 a f 60, voor kiggen 6.— a 13.—. Schiedam, 26 Juli. Noteering van de Beurs- comraiseie. Moutwya ƒ8.25 per UU Zonder fust en •onder belasting, öposling f 0.90. Noteering van do Makelaars. Moutwijn f 9. Jenever 13.idom Amatord. proof 14.60. Notoering van den Distillateursbond. Moutwyn Jenever ƒ13.Arast. Broei f 14.50. Alkmaar, 26 Juli. Kaas. Aangevoerd 450 par- tnon, wegende 160,000 K.G. Kleine 29.Comuiia- sio 27.—, middelbare 26.—. Handel vlug. Zwolle, 25 Juli. Boter. Aangevoerd 643,-8 en 172/16 v. en 3020 stukken, wegende samen 13090 K.G. Prys por Ve vat ƒ20.— a 23.—, per K.G. ƒ1.— a ƒ1.25. Meppel, 26 Juli. Aan de botermyn was beden de aanvoer 3650 K.G. Hoogste prye f 1.11, laagste prys 1,05, middenprys 1.03 por KG. ïjeoawarden, 26 Juli. Boter. Aangevoerd 107/4, 24/8 en 11/16 v. Eorste soort 42.—. Kaae. Aan- govoerd 33,341 KG.; Nagel- ƒ14.a f 19.50. Vee- De aanvoer bestond uit: 1146 Runderen, 1018 Schapen, 798 Varkens, 2 Bokken en Geileu, Sö Paarden, totaal 2990 stuks, waarvan de notee- riug is als volgt: Stieren, enter- 80 tot 140, Twenter- f 170 lot ƒ260, Ossen tot vette Koeien f 200 tot ƒ230, melke on kalve Kooien ƒ160 tot ƒ210, Pinkea 40 tot f 70, vette Kalveren 18 tot ƒ50, Graekalveren y— tot nuchtere dito/ 9 lot f 11, vette Schapen ƒ16 tot 22, weide id. 16 lot ƒ20, Lammerou 13 tot 16, vette Varkens 75 tot 100, magere dito 40 tot 70, Yotte Biggoa 20 tot ƒ40, kleine dito f 6 tot 7, Paarden 100 tot ƒ160, Vette Koeien lete qual. 27 tot 30 c., 2de qual. 26 tot 27 c., 3de qual. 16 tot 20 o., stieren per bout 20 tot 23 o., vette kalveren 23 tot 32 o., vette Schapen 23 tot 25 o., vette Varkens 20 tot 21 _o., Varkens Loudenscho markt 18 tot 19'/c o. p ©rtyy KG. In Rundvoe was de handel behoorlyk; in Stieren stadig; in Kalveren vaat en prijshoudendin Wolvee eenigszina gunstiger en in Varkeus flink gewild. Do oorlog tusschen Engeland enTransvaal. De vrodesgoruchten houden aan. Nu weer deelt de „Daily Express" mede, dat de Duitsche Keizer als bemiddelaar zal optreden om den vrede in Zuid-Afrika tot stand te brengen. De Engelsche regeering moet dus wel van ziens wijze veranderd zijn, dat zoo iets wordt mogelijk geacht. Het is ona niet mogelijk, to zeggen, of hot bericht van de „Daily Express" juist is. Wij herinneren alleeD, dat dit blad dikwijls be richten van den oorlog heeft gehad, die onjuist bleken te zijn. Maar dat belet niet, dat het ditmaal wel eens goed ingelicht kon zyn. En als dat zoo is, mag men gegronde hoop koesteren, dat de oorlog binnen afzienbaren tijd op voor beide partijen bevredigende wijze zal zijn geëindigd. Keizer Wilhelm, dio zoo dikwijls het mik punt js van strenge critiek, zou dan aanspraak kunnen maken op den dank van heel de be- Bchaafde wereld en men zou in het vervolg de voor hem minder aangename en eerbiedige bynamen vergeten, om alleen to spreken van Wilheim de Vredestichter. Mocht dat oogonblik nabij zijn! Wij hebben gezegd, dat wij niet voor de juistheid van het bericht kunnen instaan. Maar de aandacht verdient in dit verband eon bericht ran de ofllcieuse „Köln. Ztg.," die toch waar lijk niet van Boerengezindheid kan worden beschuldigd. Het blad bespreekt de Dinsdag door lord '.tfilner te Londen gehouden rede en verklaart, dat de Engelschen reeds getoond hebben, hoe iprecht zy er naar verlangen, een einde te naken aan den Zuid-Afrikaanschen oorlog. De redevoering van lord Milner is volgens 1st Keulsche blad van groot go wicht, omdat /.J bewyst, dat, ondanks het geringe succes, uat elke poging in die richting tot nu toe hoeft gehad, de Britache autoriteiten gaarne van elke gelegenheid zouden profltooren om •en eervollen vrede te sluiten. Doze redevoering, gaat het blad voort, be wyst eveneen», dat de hoogste ambtenaar van Britsch Zuid-Afrika een gematigd man, volkomen geschikt voor zyne taak, die Is verzoening te brengen tusschen hen, die nu nog vyanden zyn en de door den oorlog geslagen wonden te genezen. Intu8schen kan lord Milner daarmede nog niet beginnen, want men gaat zooals uit de telegraphische en andere berichten blykt nog voort, alkaar in Zuid-Afrika wonden te blaajk Kitchener's gisteren vermeld telegram was niet volledig, maar luidt in zyn geheel als volgt: „De bereden troepen van kolonel Garrett's colonne hebben den 21sten een konvooi van de Boeren overvallen by Reitzburg, 25 gevan genen gemaakt en eenige wagens vermeesterd. „Wy hadden 2 officieren en 6 man gewond. Garratt bleef voeliDg houden met de Boeren tot den 22sten, en keerde toon naar de ver- bindingsiyn terug om zyn buit en gevangenen over te geven. „De colonnes van generaal French dryven den vyand in de Kaapkolonie langzamerhand noordwaarts. Don 21sten heeft Scobell tien gevangenen gemaakt." De stadswacht van Uitenhage in het dis trict Willowmore heeft een aanval der Boeren te verduren gehad; doch zy werden terug gedreven en noordwaarts gejaagd. Willowmore ligt geheel zuideiyk in do Kaapkolonie. Uit Amsterdam werd bericht, dat een groot aantal Boeren de Kaapkolonie uit het noorden weer binnenrukten. 1L W. Beid, de correspondent der „Daily Mail" te Pretoria, seint: „Do particuliere stukken van ex-President SteyD, te Reitz in beslag genomen, bevestigen slechte wat men al wist: dat verscheiden Boerenleiders zeer verlangen naar een alge- meene overgave, maar zich niet willen over geven tenzy allen het doen. Men mag aannemen, dat de Boeren een zwaren klap gehad hebben, maar een te optimistische beschouwing van den toestand is ongowenscht". Reuter's correspondent te Uitenhage, in de Kaapkolonie, seint, dat de plaatselyke krygs- machten uit Jansenvilla en Willowmore, onder bevel van kapitein HodsoD, de Booren aan gevallen hebben op de grens van hun district. Het gevolg was dat do Boeren noordwaarts gedreven werden, met één gewonde, terwyi de Engelschen (d. w. z. de Engelschgezinde Kape naars) geen verlies leden. De slachtparty onder de Hollandsche Kape naars wordt nu grondig aangevat. Gisteren hebben wy melding gemaakt van executies te Burgersdorp en te Somerset-Oost. Thans bevatten de Engelsche bladen telegrammen uit Middelburg, dat daar een zekere Jacobs en een zekere Jooste zyn opgehangen, en uit Kenhardt, dat daar eveneens twee terecht stellingen hebben plaats gehad. De krygsraad te Dordrecht heeft dertien rebellen gedeelteiyk tot opsluiting van 2 tot 5 en 10 jaren veroordeeld. De verliezenlyst van 24 Juli geeft de namen van 23 meest zwaar gewonden, 7 gesneuvelden en 2 vermisten of gevangenen; de zwaarste verliezen komen voor by Kiipfontein 22 Juli (3 gewonden), by Winterburg 18 Juli (3 ge wonden), by Jakhalsfontein 21 Juli (6 gewon den), by Garstlandkloof (1 doode en 2 gewon den) 17 Juli. Aan ziekte of wondon stierven 6. In de Kaapkolonie is een proclamatie uit gevaardigd, waarby verlof wordt gegeven tot het commandoeren van paarden in do dis tricten Mount Fletcher en Matatiele in Gri- kwaland-Oost. Erschynt weer gebrek te komen by de Engelschen, ondanks den reusachtigen aanvoer, of men is bang, dat de Boeren zich er van zullen meester maken. Uil het kamp te Klerksdorpl Ook to Klorksdorp is een kamp voor vrou wen en kinderen. Een ondorwyzor, sedert drie jaar te Hol- fontein, district Lichtenburg, werkzaam en dezer dagen met zyn echtgenoote hier te lande teruggekeerd, heeft het ons mede gedeeld. Ook daar is een afgesloten ruimte, met tenten bezet, en in de tenten, zonder stoelen of tafels, zonder beddegoed, liggen of zitton de deerniswaardige vrouwen en kinderen, slachtoffers van wilde en barbaarsche woede, op den naakten grond. Ook daar eten zo de spyze der bedrukt heid, het slechte vleesch, het ongezuurde meel, en walgen ze van de zwarte koffie, die ze voor gemalen elandswortel houden, on de zuurriekende suiker, die ze bewaren, om later te kunnen toonon, hoo de moordbrandende natie door het verholen doodmartelen van vrouwen en kinderen den mannen en vaders het hart heeft willen doen ontzinken. Maar die kampen van ziekte en dood, ze zullen later de velden biyken te zyn, waarop het wreede Engeland de drakentandon van on uitroeibaren haat heeft gezaaid, en wrekende ridders zullen er uit opstaan. Thans voort namolooze ellende ln dat Klerkdorpsche kamp onbeperkte heorschappy. Hier roept do ontferming niet togen do yse- ïykste hardvochtigheid. Hier woedt het gru- weiykste terrorisme, dat zelfs de klaagtonen der mishandelden doet verstommen. De wereld mag niet vernemen, hoe geniepig het machtige Engeland, dat het niet winnen kan en het toch niet verliezen wil, zwakken en hulpeloozen doet lyden. Angst voor erger lot houdt de lippen gesloten, maar als de man en vrouw, die geölscht hebben te worden los gelaten, omdat zy Hollanders zyn, van hun mede opgebrachte buren en wykgenooten afscheid nemen, dan werpen zich de geplaagde moeder» handenwringend op do knieën en 8meeken: Ach, vertelt het toch in de wereld en in Holland, hoe vreoseiyk ons lot is. Dat is de toestand. Laten we ons niet laten verblinden door een huichelachtig voorhangsel of eenlgen sporadischen schyn. Laten we de schanddaden der horden van Noormannen, thans over Afrika losgebroken, aan de gansche wereld vertellen. Al wordt den verdrukten de mond gesloten, die mond zal het toch uitschreeuwen. Al zendt de woesteling de met bajonetsteken gewonde vrouwen, voortgejaagd door lafaards, die voor Boeren verschrikken, haastig voorby hot kamp naar Johannesburg, die steken zullen litteekenen achterlaten. Yan uit het Lichtenburgsche tot Klerks dorps, waar William's colonne in Mei jl. alles „schoonveegde", teekendeïi vlammen en rook zuilen den weg, dien de buitmakende huur lingen volgden. Alles, alles werd vernield en geroofi Tot uit de vlammen harer woning hafelde eoa vrouw nog eaa reede brandende deken om haar kind op den open wagen te dekken. Met oud-Spaansche woestheid werd overal hot vee en pluimgedierte vermoord en verminkt en stervende met uitgesneden tong of afgehouwen pooten achtergelaten. Holfontein was na een kort bezoek van een Engelsche patrouille tot Mei dezes jaar» vry gebleven. Onze vreedzame onderwyzer, de heer A. E. Hofman, die nooit op com mando was geweest, arbeidde nog steeds in zyn school, al was hem sinds Januari 1900 geen salaris meer betaald. Maar den lOden Mei jl. toen hy nog te bed lag, waren de Engelschen al ln zyn ruime woning gebroken. Het was zes uren in den morgen. Tien minu ten werd hem toegestaan om gereed te zyn. Op een met graanzakken geladen wagen werd hy met zyn vrouw weggevoerd. Een open trolley droeg nog 6 vrouwen en 19 kinderen uit den omtrek. Ze zagen hun eigendom ver nielen. Zes dagen later kwamen ze te Klerks dorp. 's Nachts kwelde hen de kou, da&ge de hitte. Zéé behandelt Engeland de burgers van bevriende mogendheden. Maar daarover thans niet meer. Wo denken aan de ellende ln de kampen. Weer hebben thans ooggetuigen ze ons geschilderd. Aan- zloniyke, voormaals schatryke vrouwen, wier eigendom vernield is, staan daar nu in dat kamp, wachtende aan de tent, waar een ruwe Eugel8chman het karige voedsel uitdeelt, uren lang, tot bet haar beurt ie, te wachten. Hoe onbeschryfeiyk gruweiyk is dat. En de dood heerscht over de kinderen dier fel geplaagde moeders en dag aan dag worden de dooden uitgedragen. Zyn ze niet ver moord? „Maar hebt gy nooit Boerencommandanten gesproken en boe denken zy over den toe stand?" „Ik sprak De la Rey en ook zyn staf. En wat zeiden ze? Onze zaak staat banjo beter dan ln den aanvang van den oorlog." En daarom, stamverwanten der stryders en ïyders, doet wat gy vermoogt, opdat straks do heidon van Zuid-Afrika nog van hun vrouwen en kinderen mogen terugzion. (Hbl.) H. J. Emou8. l>e Crisis. Volgens een mededoeling aan hot „Utr. Dbl." naar het zegt van betrouwbare zy de zal het nieuwe ministerie bestaan uit de heeren: dr. Kuyper, Binnenlandsche Zaken; v. Asch v. Wyck, Koloniën; R. Melvil baron van Lyndon, Buitenlandsche Zaken; mr. Harte, Financiën; mr. Loeff, Justitie; Ber- gansius, Oorlog; De Marez Oyens, Waterstaat. Wy merken op, dat een minister van Marine hierin ontbreekt." Hedenmiddag seint men ons uit Den Haag: Uit verschillende omstandigheden kan worden opgemaakt, dat het mlnisterie-Kuyper als volgt zal zyn samengesteld: Buitenlandsche Zaken: Mr. R. Melvil baron van Lynden, lid van do Eerste Kamer; JustitieMr. J. A. Loeff, lid van de Tweede Kamer; Binnenlandsche Zaken: Dr. A. Koyper, tevens minister-president. Marine: Gep. vice-admiraal Kruys, oud minister van Marino. Financiën: Mr. I. I. Harte van Tecklenburg, lid van do Tweede Kamer; Oorlog: de gep. luitenant-generaal J. W. Borgansius, oud-minister van oorlog. Waterstaat, handel en ny verheid mr. J. C. de Marez Oyens, administrateur van het depar tement van Waterstaat, Handel on Ny verheid. Koloniën: Jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wyck, lid van de Eerst» Kamer en oad- gouverneur van Suriname. Het is niet onmogeiyk, dat het beheer der departementen van Binnenlandsche Zaken en van Waterstaat voorloopig is met het oog op de splitsing van diensten, dezer dagen vermeld. Al do bovengenoemde heeren waren heden in Don Haag en hielden des namiddags om twee uren een byeenkomst ten huizo van den heer Harte van Tecklenburg. Tologrammeiu LONDEN, 27 JulL (R. O.) De „Daily Mail" maakt melding van een rapport van lord Kitchener, dat de vrucht is van een door hem ingesteld onderzoek naar hetgeen by Vlakfontein heeft plaats gehad. Luitenant Duff deelt, wat het schieten op gewonde Engelschen betreft, mede, dat een dag na het gevecht by Vlakfontein hem door luitenant Hearn werd gezegd, dat hy een jongen Boer zag, die twee Engelschen doodschoot, die licht waren gewond, terwyi zy elkanders wonden aan het verbinden waren. Hearn voegde er by, dat ook een andere Engelsche gewonde door Boeren werd dood geschoten. Hot rapport bevat bovendien de getuJgonls- sen van acht soldaten, die zagen, dat Boeren gewondon doodschoten. Vorscheidenen zeggen, dat zy zagen hoe een commandant der Boeren zyn mannen trachtte to weerhouden van het schieten op gewonden. Allen, die ln deze quaestie inlichtingen hebben verstrekt, bevinden zich in hot hospi taal te Johannesburg en verklaren zich bereid hun getuigenissen onder eede te bevestigen. LONDEN, 27 Juli R0.) Aan de „Times" wordt van 25 dezer uit Bloemfontein gemeld Het geheele aantal blanke vluchtelingen in de kampen in de OraDjerivier-kolonie bedroeg op den 20sten dezer 35,831 en sedert het einde van Juni was de vermeerdering dus 4137. Gemiddeld bedroeg het aantal sterfge vallen in do maand Juni op de duizend per sonen 109.1, tegen 116.76 in Mei. Dat getal is wel nog zeer hoog, maar wyst toch op vermindering, niettegenstaande er epidemieën in enkele kampen biyven heerschen. LONDEN, 27 JulL RO.) Een telegram van lord Kitchener van gisteren luidt: Goneraal Stephen* bericht, dat eae deta chement Steinackers Horse, dat Eremeredorp bezet hield, den 24sten dozor door een Bóeren- macht, die veel sterker was, genoodzaakt werd de plaats te ontruimen. Waarschyniyk bestond deze Boerenmacht uit commando's van Amsterdam en Piet-Retief, komende van het zuiden. Het detachement sloeg er zich doorheen tot Lembobo, op zestien myien afstands, en verloor ODgeveer tien man aan dooden en gewonden, terwyi eenige manschappen er van worden vermist. NIEUW-YORK, 27 Juli R.OMet de droogte is het gedaan in Kansje en noordwe6teiyk Missouri. De regen kan wel het koren niet redden, maar komt toch het weiland zeer ten goede. PEKING, 26 Juli RO.) De quaestie der schadeloosstellingen is geregeld. Men verwacht, dat de onderhandelingen zullen afgeloopen zyn en het protocol zal geteekend wezen binnen veertien dagen. DUITENLAND. Frankryk. Volgens het offlcieele verslag, door Waldeck- Rousseau in den ministerraad gegeven, heeft de stryd by de departementale verkiezingen byna overal een beslist politiek karakter gehad. De republikeinen hebben 50 zetols gewonnen. Er zyn 1067 republikeinen gekozen en 290 anti-republikeinen. Er moeten nog 92 her stemmingen plaats hebben. De republikeinen hebben overal de meerderheid, behalve ln de departementen van de Vendóe, Maine-et-Loire, Benoden-Loire en Morblhan. Yan de armoo onder goesteiyk ontwik kelden heeft de politie te Parys pas weer een kenschetsend voorbeeld gevonden. De commis saris in Vaugirard moest een niet-betaler uit de woning zetten. Nauwelyks washy binnen gekomen, of de niet-betaler, Paupy genaamd, greep een revolver en trachtte zich te dooden. De kogel had hem byna niet gedeerd. De commissaris ontwapende hem, ondervroeg hem en vernam nu het volgende, sinds dien gecontroleerd. Paupy is eon schilder van talent. Hy ver diende goed, toen hy trouwde met een onder- wyzeres, die akten lager en middelbaar ondor- wys had. Het was een huweiyk uit liefde. Er kwamen vyf kinderen in acht jaren. Boven dien had Paupy nog oen kind van een over leden arme buurvrouw aangenomen. Toen ging het hem aan werk ontbreken. Zyn vrouw had genoog met het huishouden te- doen. Hy zocht en zocht na en dan mocht hy wat dingetjes kleuren voor een frank het stuk. De eigenaar der woning had aanvankeiyk goduld, begon te dreigen, en toen de bedreiging werd uitgevoerd, wist Paupy geen raad meer. Men doet nu iets, om hem te helpen. Duitschland. De „Relchsanzeiger" van gisteren bovafc hot ontwerp op de nieuwe Duitsche invoer rechten met het tarief. Hot tarief bevat voor granen, levensmid delen en vee de tarieven, die reeds door de „Stuttgarter Beobachter" zyn genoemd. Aard appelen zyn vry. Handelsverdragrechten voor rogge mogen niet onder 5, voor tarwe niet onder 6.50, voor gerst niet onder 3, voor haver niet onder 6 M. worden gebracht. De „Nordd. Allg. Ztg." merkt by deze publicatie het volgende op: „Nadat door een betreurenswaardige onbe scheidenheid een deel van het toltariefontwerp roeda bekend is geworden, heeft de ryks- kansolier gelast, dat de toestemming van de bondsregoeriDgen moest worden gevraagd voor do offlcieele publicatie van de stukken van den Bondsraad. Alle regeeringen stemden in de openbaarmaking too. y Men dient nu in de eerste plaats in aan merking te nemen, dat het ontwerp nog niet door den Bondsraad is behandeld, dat dus noch do bepalingen van het ontwerp, noch de tarieven reeds vaststaan als grondslag voor de beraadslagingen in den Ryksdag. De ryksregoering zal daarom by de verdere behandeling der zaak een zoo groot mogeiyk stilzwijgen in acht nemen, ten einde met vooruit te loopen op de beraadslagingen van don Bondsraad en de positie van den ryks- kan8olier tegenover voorstellen tot wyzlging en de toelichting daarvan niet te compromit- teeren. De „Nordd." schryft dan verder: De tariofwet ia zoowel in haar uiteriyke redactie als in haar zakelyken inhoud in hoofdzaak onveranderd gebleven. Mot name is onveranderd het voorschrift, dat de rechten in den regel van het netto-gewicht der waren worden geheven, en dat, algezien van uitzonderingen, krediteering voor te betalen rechten toegelaten wordt. Evenzoo worden de zoozeer gewenschte opslagruimten voor graan en hout in transitoverkeer in beginsel behouden, alleen moet voortaan by opslag ruimten voor graan in elk byzonder geval do dringende behoefte aangetoond worden om van de opslagruimten gebruik te mogen maken. De voornaamste afwykingen van de rechts toestanden, zooala die tot dusver bestonden, zyn de volgende: By de hoofdgraansoorten mogen de rechten door handelsverdragen niet beneden zekere bedragen gebracht worden, voor logge niet beneden 5 M., tarwe niet beneden 6.50 M., gerst niet benedon 3 M., haver niet beneden 6 M. Paragraaf 6 bevat een uitbreiding van de tolvryheid voor do vangst van de Duitsche zeevisschery. Paragraaf 8 verscherpt de repre saillemaatregelen voor het geval van een tarief-oorlog. Het tarief onderscheidt zich van het tot dusver bestaande door een geheel veranderde redactie on veel grootere specificatie. De alphabetische rangschikking van de tariefpos ten ia verlaten en vervaDgen door systema tische. Do grootere specificatie der verschillende artikelen houdt rekening met de ontwikkeling der industrie en moot dienon om een ge- leideiyken overgang van de tarieven naar de waarde der waren, en tevens een juiste taxatie van wederzydsche concessies by onderhan delingen o.ver handelsverdragen gemakkolyker te maken. Italië» De stakende boeren in Lombardye treden sedert cenigon tyd met nieuwe kracht daad- werkoiyk op. In Saronno zyn een aantal boerdoryen in brand gestoken. Do bedreigde eigenaars van boerderyen hebben nu besloten zelf de handen uit te steken om hun eigen dommen te beschermen. Kardinaal Riboldl, bisschop van Pavia, heeft zelf een byeenkomst geleid van 160 landeige naars uit die streek, om een vereoniging te stichten, die tegen de socialistische beweging zal opereeron. Grcot-Britanni3. In het Hoogerhuis diende gisteren lord Salisbury een wetsontwerp in, strekkende, dat de Koning ter erkenning van Zr. Ms. gebied over zee, ln zyn titel zulke veranderingen zal mogen maken als Zyne Majesteit gepast zal oordeelen. Lord Salisbury voegde er by, dat de titel, door Zyne Majesteit aan to nemen, waar schyniyk zal zyn: Edward VII, by de gratie, Gods, van het Voreenigd Koninkryk van Groot-Britannlè en Ierland en van het Brit- sclie gebied over Zeo, Koning, Vordediger van het Geloof, Keizer van Indio. Minister Chamberlain is van plan, nog. vóór sluiting der parlementszitting, naar de Vereonigde Staten te vertrekken. Het nieuwe Engelsche hof had na den dood van koningin Victoria feiteiyk nog geen hofdichter. In dit gemis is nu voorzien door de aanstelling van koningin Victoria's poet laureate Alfred Austin. Aan dezen muzenzoon de taak om koning Edaards deugden en verdiensten te bezingen. LEIDEN, 27 Juli. Thermometers tandgisteravond om 8 uren 17.5° C. 63.5° Fahrenheit, hedonmorgen om 8 uren 183 C. 64.4° F., 's middags om 12 uren 22° C. 71.6' F., 's namiddags om 4 uren 19° C. 66.2° F. - De consul goneraal van Frankryk te Jeruzalem, de heer Auzèpy, is in dezelfde hoedanigheid te Amsterdam benoemd. De burgemeester der residentie ij daar ter stede teruggekeerd en heeft zyn werkzaam heden hervat. Minister Goeman Borgesius heeft zich voor geruimen tyd te Scheveningen gevestigd# ACADEMIE NIEUW». Utrecht. Bevorderd is tot semi arts de heer J. B. J. Kortmanntot arts de heeren J. "Wlnklar en O. von Königslow. Voor do Boerenkrijgsgevangenen en hun Trouwen en kinderen. In dank ontvangen door mevrouw Muller Heyn8ius f 2.50 van V., te Warmond. In de advertentie aanbesteding Stoomhoutzagory moet nog bygevoogd worden: Havenkade 7 te Leiden, in negen perceelen worden aanbe steed. 6748 5 W. C. MULDER, Architect. Zie advertentie Tweede Blad. O- Den 9den Augustus hopen onze geliefde Ouders JOHANNES OUDSHOORN en MARIA FRANKHUIZEN den dag te herdenken, waarop zy védr 25 jaar door het huweiyk Terhonden werden. Hun dankbare Kinderen. Leiden, 28 Juli 1901. 6823 10 i ■H ia na Maandag 29 Jnil tot nadere aankondiging niet te cou- Bolteeren. De Doctoren HARTE- VELT, KIST en RÜMKE zyn bereid praktyk waar te nemen. 6839 8 kunnen direct geplaatst worden op het 6841 10 BOTERMARKT. **i HBLIANDSCH TOOHEELSEZELSCHRP. Dir.: A. v. LIER. Groot beroemd Drama in 10 tafereolon naar den beroemden Roman van CHARLES DICKENS. Wegens het enorme succes nog één opvoering Tam Bl«spol in C bedrflïen. In beide Voorstellingen optreden van den Heer 0. P. T. ÏIIGOT. K er misprijzen. Plaatsbespreking Zondag van 12-2 uren en Maandag van 10 2 uren aan den Schouwburg, •v -s KI 0

Leidsch Dagblad | 1901 | | pagina 3